EENTONIG VERHAAL: WEER MERCKX Ton Vissers: Merckx gunt ander geen Die een sou T egenstanders PS V/F eijenoord nog onbekend Nederlandse jeugd gelijk tegen Russen PONTIAC Tomeloze daler Rini Wagtmans (zesde) de beste Nederlander Arie den Hartog in het ziekenhuis bljje gezichten, PONTIAC TIJD 't wordt tijd, dat u er óók een draagt Ajax tegen Nenduri Tirana Duhcek nu ook uit parlement Sowjet-dichteres naar inrichting Stroom sleurt dochter uit handen vader j In waterpolokampioenschappen krant van formaat Zoetemelk handhaaft zich als tweede achter Merckx T our cijfers I 1971 DONDERDAG 9 JULI 1970 GRENOBLE Het wordt een eentonig verhaal. Eddy Merckx, de in het geel gestoken' fieler-reus uit België won op de wielerbaan van Grenoble zijn vijfde etappe van deze tonde van Frankrijk. Evenals vorige week in zijn woonplaats Brussel kwam Merckx ook u weer alleen aan de meet. Hij had een in bet begin weinig opwindende tocht over vijf bis in de Alpen met een solo besloten en staat nu na twaalf dagen veel vaster op de eerste laats in het algemeen klassement dan het vorig jaar. Toen bedroeg zijn winst op Rudi tltig na dezelfde periode slechts 2 min. 41 sec. In Grenoble waar Merckx met een voor drong van ruim anderhalve minuut op de Spanjaard Zubero binnenkwam, had hij de large ten opzichte van Joop Zoetemelk vergroot tot 6,01. De uitslag van de twaalfde etappe is: 1 Mercltx (B«flg Driessens) «.01.40, 2 Zubero (Sp Langarica) 6.03.24. Schavlon (It Pezzi) 6.U3.56. 4 Houbrechts (Belg Pezzi) z.t„ 5. G Petterson (Zwe Martini) z.t. Wagtmans (Ned Vissers) z.t.. 7 Gandarias (Sp Langari ca) 6.04.25. Galdos (Sp Langarica) 6.04.34, 9 V SPrlngel (Bel Cools) 6.04.50. 10 Janssen (Ned de Muer> z.t„ 11. v. d. Bossche (Belg- Aibanl) «.04.50. 12 Al mar (Fr StabUnslci), U Zilioli (It Driessens», l« Bellone (Fr Sia- blmskl). IS Balmamon (It Pezzi). 16 Van- este iBelg Cools). 17 V. Impe (Belg Sta- bliskl), 18 Zoetemelk (Ned Schotte). 19 Poulidor (Fr Caput), 20 Panlzza (It Pezzi). 21 Del isle (Fr piaud) allen (lezellóe oljd 6.04.50. 22 Vasseur (Fr De Muer) 6.05.21. 23 i Agostinho (Port de Grlbaldy) 6.05.38, 24 Gonzales (SP Langarica) 6.06.50, 25 Schleck 1 (Lux De Muer) 6.07.24 36 Vianen (Peters) 6.12.42. 42 V d Vleuten (Vissers) ELSLOO De Limburgse wielren ner Arie den Hartog is in een zieken huis te Sittard opgenomen. Den Hartog. die afgelopen zaterdag voor de start van de achtste etappe van de ronde van Frankrijk in Saar- louis opgaf met onbekende ziektever schijnselen, is maandag een dag na zijn thuiskomst in Elsloo naar een specialist in Sittard gegaan. Deze constateerde een vorm van paratyfus en gelastte onmiddellijke opneming in een ziekenhuis. Het is een hopeloze zaak met die ferckx. ,,Het was vandaag helemaal lijn bedoeling niet om in de aanval gaan. Dat iheb ik in feite ook niet gedaan. Maar ik wilde wel verdedi gen en ging daarom voor de Col de 'orte achter Andres Gandarias aan. pen ik eenmaal bij hem zat, ging iet zo gemakkelijk dat ik maar ben loorgegaan." Het klonk ongeloof waardig maar Merckx meende het rolkomen. Zijn ploegleider, de Belg iomme Driessens, die in een lange :arrière ook al fenomenen als Fausto Coppi en Rik van Looy onder zijn ioede heeft gehad, bevestigde de woorden van de troonpretendent. Hoe het ook zij, in nauwelijks 50 stichtte de demarrage van Merckx een nauwelijks meer te over- Zoetemelk was ook gisteren weer i vooraan te vinden :ien onheil In het veld, dat zich na de ispanningen van de voorgaande elf lagen juist zo had verheugd op het :alm tempo in het begin. Er vielen koppen. De Belg George Pintens Raakte door een valpartij en twee lekke banden achter en verspeelde bijna negen minuten op de leider. iHet kostte hem de derde plaats, die hu in het bezit 'kwam van de steeds jeter rijdende 29-jarige Zweed Gösta Petterson. „Die rijdt formidabel. Het Is jammer, dat hij zo laat prof is geworden," zei Merckx waarderend Dver de oudste van de vier broers die |n 1967 en 1968 het wereldkampioen schap tijdrijden op de weg verover den. Petterson, een van de drie die op pe piste Riny Wagtmans als het ware stil lieten staan, had 54 sec van zijn ichterstand op Joop Zoetemelk goed gemaakt. De Nederlander was er niet kapot van. „Ik heb mijn tweede plaats verdedigd en dat is best ge- Jukt. Pintens is een eind naar achte- gefietst en wat die minuut van 'etterson betreft, dat kan nog een >aar maal gebeuren voor ik echt in ;vaar kom". 6 Alleen kapot Zoëtemelk, die in het gezelschap van onder meer Raymond Poulidor, Jan Janssen, Martin van den Bossche, tucien Aimar, Italo Zilioli en de wat tegenvallende Belg Van Impe op 3 minuten en 1 sec achter Merckx was geëindigd, had de Zweed wel willen pakken toen die op de Col de Porte Öemarreerde. „Ik kon hem net niet halen en toen heb ik mij niet willen forceren." Daarom had Zoetemelk ook biet geprobeerd met Merckx mee te gaan toen die zijn slag sloeg. „Dan leun je je alleen maar kapot rijden". De Zuidhollander voelde zich goed. m^,Ik heb mij wel een beetje moeten lijk allemaal behalve Merckx. Hij had ook grote bewondering voor de wijze waarop Wagtmans in de negen tien kilometer lange afdaling van de Col de Porte naar Grenoble naar be neden was gegaan. „Riny kwam ge weldig naar beneden suizen. Na twee bochten zag ik hem al niet meer." Wagtmans. in deze twaalfde etappe beste Nederlander, was minder inge nomen met zijn prestatie. „Ik ben iets te laat begonnen omdat ik boven op de col steendood zat. Daarom ook konden die Zubero, Schiavon en Pet terson bij mij blijven. Was het laatste stuk voor de piste ook maar dalend geweest dan had ik ze wel uit mijn wiel gereden." De Brabander, die eerste van het groepje na Merckx en Zubero (die Spanjaard was 1.35 ach ter de Belg) de wielerbaan was opge reden, had een te groot verzet staan om in de sprint om de derde plaats nog eens kans te maken. 0 Weinig hoopvol Wagtmans. die door het wegvallen van Pintens in het algemeen klasse ment een plaats was opgeschoven en nu op 12.21 van Merckx staat, was echter weinig hoopvol gestemd voor de komende dagen. „Vorig jaar begon ik te lachen als ik een berg zag. Nu ril ik al bij een heuvel van nog geen 500 meter. Het gaat niet goed met n Dat zou je zo niet zeggen, maar je moet 's morgens maar eens komen kijken. Dan heb ik een gevoel alsof ik de mijn in moet" Ondanks de grote tijdverschillen in deze Alpenrit was het de Nederlandse kolonie niet slecht vergaan. Jan Jans sen had op de tweede van de vijf cols enorm moeten afzien maar was bijna in de voorste linies meegefietst over de drie andere bergen. „Gisteravond zat ik enorm in de put omdat ik die etappe naar Thonon had kunnen win nen. Maar nu weet ik weer dat ik nog altijd met de besten omhoog kan gaan en heb ik weer moraal". Zijn hoop op een vierde overwin ning in het puntenklassement heeft Janssen intussen opgegeven. „Ze ge ven te weinig punten voor de berge tappes, waarin ik juist mijn slag zou moeten slaan. Wat dat betreft is deze Tour toch een merkwaardige zaak. Neem vandaag die vijf cols. Naar mijn smaak was de Col Plainpalais, die in de derde categorie was inge deeld, veel zwaarder dan de Granier en de Col de Porte. bergen van de eerste categorie. Die hebben hun bes te tijd gehad. Vroeger, toen de we gen op de Granier en de Porte nog niet geplaveid waren en de renners over grintpaden moesten fietsen, wa ren ze misschien een eerste categorie waard. Nu niet meer. Men had beter die Plainpalais met zijn slechte we gen en vooral in het begin steile stij gingen wat hoger kunnen kwalifice ren". Dolman (Vissers) 6.16.34 63 Steeven6 (Pe ters) 6.21.03, 64 V. Katwijk (Vissers) z.t.. 65 Hoogerhetde (Vissers) 6.21.17. 66 Ottenbros (Vissers) z.t. 83 Rentmeester (peters) 6.21.38, 88 Beugels (Schotte) z.t., 103 Zoontjens (pe- ters) 6.24.10. 103 Benjamins (Peters) 6.27.46. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Belg Driessens) 59.51.05, 2 Zoe temelk (Ned Schotte) op 6.01. 3 G Petterson (Zwe Martini) 10.04. 4 V Sprlngel (Belg Cools) 11,29. 5 Poulidor (Fr Caput) 11.57. 6 Zilioli (It Driessens) 12,15. 7 Wagtmans (Ned Vissers) 12.21, 8 Galdos (Sp Langarica) 12.58. 9 Pintens (Belg Cools) 13.05. 10 V. d. Bossche (Belg Albanl) 13.20. 11 Van Impe (Belg Stabllnskl) op 14.01. 12 Zubero (Sp Langarica) 14.18, 13 Almar (Fr Stablinski> 14.39. 14 Houbrechts (Belg Pezzi) 15.34. 15 Del isle (Fr Plaud) 15.38. 16 Balmanion (It Pezzi) 17.00, 17 Vaneste (Belg Cools) 17.10 18 Agostinho (Port de Grlbaldy) 18.04. 19 Schiavon (It Pezzi) 18.20. 20 Janssen (Ned de Muer) 18,22, 21 Gandarias (Sp Langarica) 18.47, 22 Panlzza (It Pezzi) 10.11, 23 Schleck (Lux de Muer) 21.07, 24 V d Vleuten (Ned Vissers) 21.34 25 Gonzales (Sp Langarica) op 25.07. 36 Vianen (Peters) 25.37. 28 Dolman (Vissers) 27.06. BERGKLASSEMHNT Merckx (Belg) 56 pnt, 2 V d Bossche (Belg) 45. 3 Zubero (Sp) 35. 4 Gandarias (Sp> 30. 5 G Petterson (Zwe) 29. 15 ex aequo: o.a. Zoetemelk en Dolman (beiden Ned) 6. Het puntenklassement ziet er als volgt uit: 1. Godefroot (Belg) 146 pnt; 2 Merckx (Belg) 138; 3 Janssen (Ned) 105: 4 Guimard (Fr) 79; 5/6 Basso (It) en Van Ryckeghem (Belg) belden 71: 7 Steevens (Ned) 45; 10 Zoetemelk (Ned) 42. van f59,50 tot f900,- ten pette paa rev< IS iet slecht forceren om de eerste bergen op te desondanks achttien minuten gaan maar dat moesten ze waarschij- is een slecht teken. Ook deze Span- Janssen was tenslotte in de groep met Poulidor en Zoetemelk op ruim twee minuten geëindigd. Ook de an dere Nederlanders deden het niet slecht, zij het dat zij soms grote ach terstanden opliepen. Ook Harm Ot tenbros, die tot vlak voor de start was blijven zeuren dat hij liever niet wilde vertrekken. Vissers: „Maar hij moest van mij opstappen". Ottenbros, die al ln het begin van de rit werd gelost, kreeg Frits Hoogerheide als steun en toeverlaat toegewezen én kwam ln een redelijke tijd (binnen twintig minuten) binnen. Vrees was er ten aanzien van Henk Benjamins, die al meteen na de start had moeten lossen maar ook hij bleef nog ruim binnen de tijdlimiet en daaruit bleek i overduidelijk dat er niet echt was ge fietst Dat de Spanjaard Luis Ocana erloor Veldheer Eddy Merckx, die met kop en schouders boven ,^ijn" fietsleger uitsteekt jaard is geen concurrent Merckx. GRENOBLE „Het is duide lijk dat wij Nederlanders toch geen echte klimmers hebben" zei een teleurgestelde Ton Vissers na de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk waarin Ed dy Merckx zijn vijfde overwin ning boekte. „Als je nu ziet hoe Rini Wagtmans, Jan Janssen en ook Joop Zoetemelk binnenko men dan moet je wel tot die conclusie komen. Vooral omdat er in deze etappe pas in de laat ste vijftig km alleen maar wat harder is gereden". Stel je voor, dat er vanaf het begin echt was gefietst. Dan zou het leed niet te overzien zijn geweest. Dan zou het ook een echte Alpen etappe zijn geworden. Dat was het nu niet. Evenals de meeste volgers is Vis sers weinig gelukkig met het feno meen Merckx. „Ik geloof, dat Merckx er niet goed aan doet te handelen zoals in deze Tour. Hij gunt een an der geen droog brood. Hij moet toch bedenken, dat die andere jongens ook een boterham moeten verdienen,,. Kalm aan De karavaan had het aanvankelijk kalm aan gedaan. In een slakkegan- getjb trok de meute over de Col de Leschaux (1. Guimard, 2. Vandenbos- sche, 3. Dolman) en de Plainpalais (1. Mori. 2. Vandenbossche 3. Gösta Petterson) en begon toen aan de Gra nier. Op die vijftien kilometer lange helling begon de strijd zich enigszins af te tekenen. Voorop vormde zich een groep van zestien man met onder meer Merckx, Wagtmans, Zoetemelk, Janssen, Pintens, Poulidor, Van Impe en Gösta Petterson. Deze groep werd weer achterhaald. Na de samensmel ting ging de Spanjaard Andres Gan darias er alleen van door. Het ge vecht was ontbrand. Gandarias kwam alleen boven op veertig seconden ge volgd dnor Vandenbossche (die uit is op het 'bergklassement waarin overi gens Merckx ook al leider is)," op 55 sec door de groep met Merckx en Zoetemelk. Ook op de Col de Cuche- ron lag Gandarias nog voor. maar zijn winst was danig geslonken. Op twintig seconden volgde Merckx, op vijfendertig seconden Schiavon, op vijfenvijftig seconden Petterson. Houbrecht, Bellone en Zubero, op 1.25 een groep met Poulidor en Zoetemelk j en op 1.50 de formatie onder leiding i van Wagtmans. Eddy Merckx, die de twaalfde etappe zou winnenleidt hier het peloton over de Granierpas in Grenoble Vijfde van rechts Rini Wagtmans. Gandarias hield het niet. Vlak on- I der de top van de Col de Porte, met 1325 meter de hoogste berg van deze dag, overweldigde Merckx de Span jaard. Letterlijk zoals Gandarias na j afloop beweerde. „Merckx duwde me I tegen de bergwand waardoor ik bijna j viel". Merckx ontkende het uiteraard. Hoe dan ook, de Belg ging Gandarias voor de top voorbij, 3uisde in zijn eentje langs de brede weg de laatste negentien kilometer naar de meet Het record van Charles Pelisier, die in de grijze oudheid van de Tour in één ronde acht etappezeges behaalde, komt in gevaar. PRAAG Het Tsjecho.slowxakse parlement heeft gisteren unaniem het ontslag als lid van het parlement van ex-partijleider Alexander Dubcek goedgekeurd. „Dubcek is niet langer gerechtigd als volksvertegenwoordiger op te tre den. omdat hij in 1968 en 1969 ern stige fouten heeft gemaakt", ver klaarde de secretaris van het Natio nale Front Vacek in het parlement. Ex-premier Oldrich Cernik en nog vier andere afgevaardigden hebben gisteren ontslag genomen als lid van I het parlement i GENEVE Nog nooit heeft Ne derland zoveel vertegenwoordigers gehad in dc gezamenlijke tornooien om de Europese Voetbalbekcrs en nimmer is er zo weinig bekend ge weest van de toekomstige tegenstan ders. In twee twee van de drie geval len (Feijenoord en PSV) Is de naam van de opponent -zelfs nog niet te noemen. De houder van de Europa Cup I speelt namelijk tegen de kam pioen van Roemenie. De competitie in dit Oosteuropese land loopt echter pas over twee maanden af, daar er van de dertig wedstrijden pas drie ëntwintig zijn gespeeld. Tot vlak voor de thuiswedstrijd op 16 september zullen de Rotterdammers dus in het ongewisse verkeren over de naam van de eerste hindernis, op de weg naar prolongatie van de Europese titel. Een spannende strijd om hel Roe meense kampioenschap zal zich im mers ontspannen tussen Rapid Boe karest. Ut Arad. de kampioen van 1969. die beide 30 punten hebben en Steaua Boekarest, dat met een ach terstand van twee punten op de der de plaats staat. Ook het gereommeer- de Dynamo Boekarest is met 27 pun ten uit 23 wedstrijden nog geenszins uitgeschakeld voor de titel. De be kendste spelers van Rapid zijn doel man Raducanu, Lupescu en-Neagu. die allen in actie kwamen bij het we reldkampioenschap in Mexico. Dyna mo Boekarest heeft de virtuoos Du- mitrache in de gelederen benevens Dinu en Lucescu, die in Mexico allen een uitstekende indruk maakten. Landskampioen Ajax treedt in de eerste ronde aan tegen de kampioen van Albanië, Nenduri Tirana. Bijzon der weinig is bekend van deze tegen stander omdat Albanië nauwelijks contact zoekt met andere Europese landen. Wel deed Nenduri vorig jaar mee aan het tornooi om de Europa Cup en werd toen in de tweede ronde me', twee keer 30 uitgeschakeld door Standaard Luik. PSV komt in bet tornooi van de bekerwinnaars evenals vorig jaar uit tegen de winnaar van een voorronde. Toen was het Rapid Wien, dat Dyna mo Kiev had geëlimineerd. Nu is de naam van de toekomstige tegenstan der minder roemrucht: Bohemians uit Ierland of Gottwaldov, dat voor het eerst sinds 35 jaar de Tsjechoslo- waakse beker won. De loting voor de E.C. III aan welk tornooi Sparta. Twente en mogelijk ADO deelnemen, vindt pas in auagustus plaats. LOTING ECI Voorronde: Kampioen Bulgarije Austria Wenen (Oost) Eerste ronde (zestiende finales): Spartalc Moskou (Rus) FC Basel (Zwl>; Fehner- bahce (Turk) Carl Zeiss Jena (Odl): Standaard Luik (Beli BK Rosenborg (Noor); Sporting Lissabon (Port) Flo- riana La Valetta (Malta): Slovan Bratislava (Tpj) Kopenhagen 1903 (Den); Epa Club (Cljprus) Borussla Mönchengladbach (Wdl); Feijenoord (Ned) Kampioen Roe menië: Everton (GB) Kellavlk Reykjavik (IJsl); Nenduri Tirana (Alb) Ajax (Ned); IFK Göteborg (Zwe) Legia Warschau (Pol); Winnaar voorronde Atletico Ma- DRID (Spa); Ujpest Dosza (Hong) Rode ster Belgrado (ZSL): Cagllarl <lt> Saint Etlenne (Fra); Celtic (Schot PV Kokkela (Fin). Panathlnalkos (Griek) Jeunesse d'esch (Lux): Glentoran Belfast (N-Ierl) - Waterford (Ier). ECU Voorronde voor plaatsing: Atvidaberg (Zwedeni Partlzani (Albanië); Bohe mians (Ierland) Gottwaldow (Tsjechoslo- wakije); Eerste ronde: Manchester City (Enge land) Linfleld (Noord-Ierland); Benflca (Portugal) Olympya Ljubliana (Joegosla vië): Aris Saloniki (Griekenland) Chel sea Londen; Akureyri (IJsland) FC Zue- rich; Cardiff City (Wales) Pol Larnaca (Cyprus): Westduitse Bekerwinnaar (nog onbekend) FC Brugge (België); Vor- waerts Berlijn (Oost-Dultsland) Bologna (Italië); Hibernians (Malta) - Real Madrid, Russische bekerwinnaar tegen Roemeense bekerwinnaar (belden onbekend); Bul gaarse Bekerwinnaar (onbekend) Val- keakosken Haka (Finland); Aberdeen (Schotland) Honved Boedapest: Stroms- godset (Noorwegen) FC Nante» (Frank rijk): Aalborg BK (Denemarken) Poolse bekerwinnaar (belde onbekend): Bul- Turkije) US Luxemburg; Wacker Inns bruck (Oostenrijk) Winnaar Atvida berg Partlzani: Winnaar Bohemlans-Gott- waldow tegen PSV Eindhoven. De voorrondes moeten voor september worden «e«peeld De wedstrijden ln de rente ronde worden al op 16 en J0 septem- Merckx werd op de slecht bezette piste van Grenoble uitgefloten. „Dat zul je steeds meer gaan krijgen", was de mening van Vissers. Hij consta teerde wat hopeloos: „Het is zonder meer een trieste zaak dat die Merckx zo sterk is." Dat de Tour de France daardoor slechts voor weinigen een vette pot betekent, blijkt uit hèt lijstje van de verdiensten. In twaalf dagen eisten de Faemino's van Eddy Merckx door de vele etappeoverwinningen en het leiderschap van de meester in alle klassementen de verreweg grootste hap uit de prijzenpot op. De ver diensten bedroegen ongeveer 60.000 franc, dat is bijna veertigduizend gulden. Daarbij komen ongetwijfeld nog vele vette premies van de fa briek. Na Feamino staat BIC als tweede op de ranglijst met net 16.000 franc, dus iets meer dan 10.000 gulden. Dat lijkt veel, maar over een hele ploeg verdeeld, is het een schijntje voor be roepsrenners. Dan komen de Neder landse formaties er dus helemaal niet aan te pas. Willem II/Gazelle heeft in twaalf dagen vijfduizend gulden bij elkaar verdiend. Caballero komt met nog geen drieduizend gulden hele maal niet aan een goed belegde bo terham. MOSKOU De jonge Russische dichteres Natalja Gorbanewskaja ze werd vorig jaar wegens „anti-Rus sische laster" gearresteerd is on toerekeningsvatbaar verklaard. Volgens een rechterlijk besluit moet zij in een psychiatrische inrich ting worden opgenomen. Dit is uit kringen van Russische intellectuelen vernomen. (Van onze correspondent) 1 ARNHEM Het snelstromende water van de Rijn heeft gistermiddag de vijftienjarige tweeling Van G. uit Arnhem meegesleurd toen beide meisjes verkoeling zochten. Hun va der, die langs de kant zat, sprong on middellijk te water toen hij zijn dochters zag verdwijnen. De sterke stroming sloeg hem even wel een van de meisjes uit han den. Hij moest machteloos toezien hoe een van zijn dochtertjes verdronk. Het andere meisje moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Marilyn Allen (21) zoekt het in de hitte onder water en voelt zich daar volkomen op haar gemak. Geen won der. Marilyn is de ster van de zee- meerminnenshoio van het unieke onderwatertheater in Florida (VS). ROTTERDAM In het Euro pees kampioenschap waterpolo voor de jeugd, was de wedstrijd NederlandRusland gister avond in De Plompert, de grote publiektrekker. De jonge Neder landse formatie heeft het pu bliek niet teleurgesteld. Als de betere ploeg die twee keer een voorsprong had werd 'het ten slotte tegen de geduchte rivalen gelijk. (2—2). In de eerste speelhalft bleef het dub|)elblank waarbij Nederland de beste kansen kreeg. Mart Bras gaf Holland met 10 de leiding. Kort daarop miste Vitali Romanchuk een strafworp. Jacob Spijker moest twee minuten later voor zestig seconden naar het „strafbankje". Nikplai Ko- mov greep deze gelegenheid aan om de zaken weer gelijk te trekken. Keeper Misdorp, die ook de strafworp stopte greep de gelegenheid om zich te onderscheiden dankbaar aan. Jan Evert Veer, nu ook weer voortreffe lijk op dreef gaf Nederland tot grote geestdrift van de sterk meelevende toeschouwers opnieuw de leiding (2—1). Toch kregen de Russen een kans om opnieuw op gelijke hoogte te ko men die Andrei Frolov dankbaar aan greep (22). Deze stand bleef ook in de laatste spelperiode gehandhaafd. België stelt tot dusver wel duidelijk teleur. De 130 nederlaag tegen Hon garije getuigt daarvan. West-Duits- land stuitte tegen Griekenland op forse tegenstand. De 30 zege van onze Oosterburen wijst daarop. Tsje- choslowakije had zoals verwacht wei nig moeite met Engeland. Het werd een 7—1 zege voor eerstgenoemden. Italië leed de.eerste nederlaag. Spanje bleef de-Azurrl's met 21 de baas. De finalepoule bestaat nu uit Rus land, Hongarije, West-Duitsland, Ita lië, Spanje en Nederland. De vcrlie- zerspoule wordt gevormd door Polen, België. Griekenland, Engeland en Tsjechoslowakije.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11