sport sport ZWART WIT RUIM FINALIST NOORDWIJK ILLUSIE ARMER Jurriaans sterke winnaar van avondzesdaagse Verdiende, maar geflatteerde zege WHC Slechte beurt politie Marken miste kwaliteit voor succes I Burg. v. d. Willigen wenst Ben Jurriaans geluk met zijn eindzege in de uneler avondzesdaagse. LEIDEN Ben Jurriaans is winnaar geworden van de 7e inter nationale wieier avondzesdaagse. Na woensdag in het Haagse Zui derpark de rode leiderstrui te hebben gepakt was de concurrentie niet meer in staat de jonge Amsterdammer van zijn eerste plaats in het algemeen klassement af te rijden. Daarmee kreeg deze zes daagse een zeer goed winnaar. Een renner, die als nieuweling tot de besten van ons land behoorde en sedert vorig jaar juli als ama teur „tussen de wielen" zit. En niet zonder succes. Weliswaar heeft deze 18-jarige Trico Noble Acifit-rijder (alleen de afgelopen week deel uitmakend van de ploeg van Swift) dit seizoen alleen nog maar de bloemen vanuit Dirksland mee naar huis genomen, maar de andere uitslagen be wijzen toch zeker, dat hij „toekomst" heeft. Zo eindigde hij dit seizoen in di verse grote nationale coursen bij de eersten. In de Ronde van de Haar lemmermeer moest hij bv. alleen z'n ploegmakker Peter van der Donk voor laten gaan. in de Omloop van de Braakman legde hij beslag op de derde plaats, bij de Ster van Bladel 8inB hij als vijfde over de meet en in het Nederlands kampioenschap kwam hij als vijftiende door de fi nish. Rehalvp deze mooie uitslagen reed hij bij vele criteria in de prijzen en moest hij in de eerste etappe wedstrijd, die hij ooit reed, Flêche du Sud in Luxenburg, genoegen ne men met de tweede plaats. Ben Jur riaans: „Ik rijd dit seizoen nog maar één grote koers. Dat is volgende week de Ronde van Zeeuws Vlaan deren. Voor de rest ga ik criteria rijden. Je moet je niet forceren, ik ben nog jong genoeg. Vorig jaar won ik tot juli veertien wedstrijden bij de nieuwelingen, waaronder twee klassiekers. Toen ben ik naar de amateurs overgegaan. Vond Ben Jurriaans het een moei lijke zesdaagse? „Nee, ik vind, dat ik wel constant rijd in etappewedstrij den. Nadat ik de leiderstrui had ver- overd, heb ik trouwens veel steun van m'n ploeggenoten gekregen. Vooral Cor Leunis hielp me prima. •Hij reed nogal eens een gaatje dicht. Eigenlijk hoefde ik de laatste dagen alleen Piet Kettenis in de gaten te houden. Ik had een behoorlijke voorsprong; aldus de Mokumer, die halve dagen als timmerman in de bouw werkt. VEEL STRIJD Ondanks dc vrij ruime voorsprong van dc gebrilde Jurriaans heeft deze zesde en laatste rit, verreden in de Rooseveltstraat in Leiden, toch veel strijd te zien gegeven. AI in de be ginfase trokken de Hagenaar Zulia- ni. Leo van der Berg en veldritspeci- alist Herman Zuiderduin op verken ning uit. Toen de Amsterdammer Peter de Vos zich in de achtervol ging stortte, was alles weer snel sa men. Ook Piet Kettenis, tweede in de rangschikking, probeerde het enkele rondjes, maar had daarbij te weinig steun van z'n medevluchters Ton van de Spiegel en Klaas Balk (ploeg genoot van Jurriaans). Na twintig kilometer was het de beurt voor Harrv van Leeuwen. Met de Duitser Janiche (één van de beste buitenlan ders) en Ben ten Teye wist hij hon derd meter voorsprong te nemen. Deze laatste twee renners moesten spoedig afhaken, en worden vervan gen door Klaas Balk en Piet Kette- n's. die na een korte „poursuite" bij Van Leeuwen kwamen. Het peleton zette onder aanvoe ring van Ben Jurriaans de tegenaan val in. waardoor na 35 km. alles weer samen kwam. De ..slag" viel viif kilometer verderop. De Noord- wijker Leo van der Berg en de Zwitser Rob Schwagler demarreer den en namen honderd meter Fred Kereman kwam er eveneens bij. Ook Melle van der Meulên en Hans van der Oever probeerden bij de koplo pers te komen. Pas na 70 km kwam dit duo in gezelschap van Westlan der Koreman (had pech gehad en moest de koplopers in de steek la ten) bij Van der Berg en Schwagler. die inmiddels het peloton op een ronde achterstand hadden gezet. Met nog 30 km. voor de boeg was deze laatste wedstrijd (en ook de zesdaagse) in feite beslist. Wel pro beerden enkele renners zoals de Rot terdammers Lammers en Moret nog uit het peloton weg te komen. Meer dan honderd meter kregen zij echter niet Meer succes hadden Martin Verwey (in de laatste ronde nog ge- DOOR WIM HUISMAN vallen), Jan van der Kamp en Leo Embregts. die in de slotfase nog „op de loop" gingen. De vijf koplopers nog inhalen was echter onmogelijk. De beslissing, wie deze laatste rit zou winnen, moest in de eindsprint worden uitgemaakt. Slechts drie man waren er voor die spurt overge bleven, want Fred Koreman en Mel le van der Meulen hadden in de laatste kilometers een klap van de „man met de hamer" gehad en wa ren op een achterstand gekomen. Het werd tenslotte een zege voor de 24-jarige Scheveninger Hans van der Oever. („Ik ben sinds kort van school af en heb daarom wat meer tijd om te trainen. Dit is m'n eerste overwinning in de zeven jaar. dat ik als amateur fiets"), die Leo van der Berg en Rob Schwagler (de prijs voor de strijdlustigste renner) vrij gemakkelijk achter zich liet. Ben Jurriaans zat in het peloton, dat drie ronden eerder had afgesprint, en eindigde als tiende. UITSLAG Uitslagen: 1: Hans van der Oever 100 km. in 2.23.40. 2: Leo van der Berg, 3: Rob Schwagler, 4: FredK ore man op 14 sec, 5: Melle van der Meu len op 21 sec. 6- Martin Verwey op 1.03, 7: Jan van der Kamp op 1.07, 8: Leo Embregts, 9: Harry van Leeuwen op één ronde, 10: Ben Jurriaans, 11: Ton van der Spiegel, 12: Piet Kettenis, 13: Rob Bakker, 14: Herman Perfors, 15: Ben van der Putten. 16: John Mo ret, 17: Eddy de Vos, 18: Janus van Tol, 19: Peter Stacey en 20: Henk Lammers. De uitslag van de zaterdagmorgen in het Zuiderpark in Den Haag verre den ploegentijdrit over 7,5 km. luidt als volgt: 1: RRC Sparta (met Van Rossum. Ten Teye. Van Rijswijk. Maaskant en Kipping) 10.20. 2: Lenco 10.28, 3: Essener Radsport 10.31, 4: Kiridermunt 10.34, 5: Bollenstreek 10.35. De individuele eindstand is: 1: Ben Jurriaans 92 pnt. 2: Piet Kettenis 72 pnt. 3: Ron Bakker 66 pnt. 4: Henk Stander 63 pnt. 5: Harry van Leeuwen 57 pnt. 6: Hans van der Oever 52 pnt. 7: Ton van der Spiegel 49 pnt. 8: Martin Verwey 48 pnt, 9: Cees Maaskant 46 pnt. 10: Jan Koot 43 pnt. Het algemeen ploegenklassement werd geWonnen door de ploeg van Lenco met de renners Kettenis. Em bregts. Van Kerpel. Bakker en Stan der. Noordwij k verloor de slag trou wens op het middenveld waar Kees Karstens (slecht plaatsend) nog lang niet de oude was en Gerard Duin dam duidelijk nog last had van zijn hoofd (blessure van WVF). De aansluiting verliep daardoor niet vlekkeloos, terwijl WHC op het mid denveld toch niet zijn beste spelers had. Dat WHC aanvallend zo gevaarlijk was, kwam door de slechte mandek king, waardoor met name Johan Da- nenberg t.o.v. Jaap van Kesteren veelvuldig van zijn snelheid gebruik kon maken. Trouwens, aanvoerder Gerrit Wessels, de andere vleu gelspeler, was Marcel Kuijpers eveneens vele keren te glad af. Goede vervanger Toch kon WHC vooralsnog de sco re niet verhogen, daar Constance Smit steeds meer een goede vervan ger van Jaap v/d Niet bleek te zijn. Hij kreeg het echter ook druk omdat zijn defensie onnodig de bal bij zich hield, i.p.v. te ruimen. Dat deden Een paniek-situatie voor het doel van Noordwijk. Gerrit Wessels is aan de bal, Kuypers (links) pro beert opspringend een inzet te voorkomen. H. IIVNËÏf (LDWS) NAM AFSCHEID LEIDEN Zaterdagmiddag werd in de kantine van LDWS afscheid genomen van H. Huner, die 38 jaar als bestuurslid, waarvan 18 jaar als voorzitter, aan de voetbalvereniging verbonden is geweest. De openings rede werd gehouden door de nieuwe voorzitter de heer H. Keizer. Hij wees op de grote verdiensten van de heer Huner, die vooral door zyn persoonlijke inzet de vereniging in een bloeiperiode had gebracht. Uit erkentelijkheid hiervoor werd de heer Huner namens de vereniging enkele cadeaus overhandigd. Tevens werd hij benoemd tot erelid. Na mens de LVB sprak mr. J. J de Jongh. Deze noemde het vertrek van de heer Huner het verlies van een groot organisator, die in het Leidse voetbal altijd een belangrijke plaats heeft ingenomen. De heer Biegstraten. voorzitter van de Sportstichting, bood tenslotte de scheidende Voorzitter een pla quette aan. DOOR BOB NUYS Fijn en Pap aan de andere kant be ter. zodat Noordwijk slechts spora disch voor het doel van Goudbeek verscheen. Deze doelman redde overigens in de 20ste minuut bij een door Map Marijt genomen vrije trap. Mede omdat Bröring een slechte dag had, kwam de gelijkmaker in de toen ge- lijkopgaande wedstrijd niet tot stand. Ongetwijfeld was in deze pe riode sprake van goed spannend voetbal van beide ploegen, die de 5000 toeschouwers stellig één van de betere wedstrijden uit de landscom- petitie voorschotelden. Na rust was het spelpeil lager, al bleef het tot'de beslissing viel, knap spannend. WHC had Martin Westerink voor Jan Wessels geruild en kreeg door Zwart Wit heeft zeker niet briljant gespeeld. Daarvoor werkte het spel van derde klasser Marken ook be paald niet inspirerend genoeg op de Rotterdammers. Zwart Wit speelde echter wel effectief. Met Peter van der Sande als een steeds in de front linie opduikelende schakelsocler. Ton Viergever en Rien van der Heuvel als twee uiterst gevaarlijke spitsen en vooral Joop Hak als een snelle, in telligent spelende vleugelaanv aller. Voeg daarbij de dominerende rol die Ferry ter Mors op het middenveld vervulde en het valt makkelijk te be grijpen dat het doel van Marken voortdurend aan gevaar bloot stond. Overigens niet helemaal waar. Wel iswaar was Zwart Wit steeds in de aanval en dreigde Marken voortdu rend onder de voet gelopen te wor den. maar toch deden zich voor het doel van keeper Teerhuis weinig echt gevaarlijke situaties voor. Oorzaak? Zwart Wit miste een uitgesproken schutter. Gevolg? Zwart Wit ver zuimde het klasseverschil duidelijker in de score tot uitdrukking te bren gen. Vooral Ton Viergever, enerzijds door veel pech, anderzijds door eigen falen, miste een groot aantal kansen, terwijl ook Chris Moerkerken en Joop Hak kansen om zeep brachten. Zwart Wit had weinig moeite met Marken. Desondanks kwam het en kele keren in moeilijkheden. Vooral door het goede spel van De Waart en Stooker. die de Zwart Wit-defen- Sleutelstad won LEIDEN Sleutelstad heeft het restantje van de door het grote noodweer gestaakte wedstrijd tegen VZC uitgespeeld. De wedstrijd, die bij de stand 03 in het voordeel van Sleutèlstad was gestaakt, leverde verder nog twee Vlaardingse en één Leids doelpunt op zodat het einde met 24 kwam. Van 't Einde al direct een unieke kans. Maar de grillige spitsspeler mikte, terwijl Smit en Van Kesteren op de grond lagen, veel te hoog. Al spoedig kreeg de strijd een beslissende keer door het tweede doelpunt, waarna Noordwijk nog steeds niet loskwam. Steeds weer werden de aanvalsacties te breed sie handenvol werk verschaften. Doelman Wilhelm klaarde het echter in samenwerking met Cees Wander twee reddingen op de doellijn! vakbekwaam. RAGF1JIS Zwart Wit won het treffen tegeh Marken op het middenveld. Met name door Ferry ter Mors, die zijn tegenstanders herhaaldelijk met rag fijne schijnbewegingen en uiterst ge raffineerde effectballen in de luren legde. Marken miste klasse op het middenveld. Ondanks het goede spel van Stooker. Teerhuis en Sjaak Schipper kwa men echter technische en taktische kwaliteiten te kort, terwijl de terug getrokken opererende Dirk Schipper conditie te kort bleek te komen, waardoor de vaak oprukkende Zwart Wit-kanthalf Peter van der Sande onvoldoende werd afgestopt. Zwart Wit slaagde cr eerst vijf mi nuten voor de rust in de score open te breken. Ter Mors gaf een kort passje naar Hak die door de toestor mende Visser binnen de beruchte lijnen onderuit werd gehaald. Rien van den Heuvel benutte de door ar biter Ouwersloot toegekende straf schop feilloos. Dezelfde'Van den Heu vel nam ook de tweede treffer voor zijn rekening. Met een schitterend af standsschot gaf hij doelman Teerhuis geen schijn van kans: 2-0. Verder kwam Zwart Wit echter niet. Ondanks vele goede kansen. Joop Hak en Ton Viergever hadden overigens Vrouwe T-rtuna niet aan hun zijde. Beiden beukten na de her vatting het houtwerk ZWART WIT: d: Wilhelm; a: De Winter (Van Berkum), A. en C. Wan der en Mouthaan; m: Ter Mors en v. d. Sande; v: Hak, Viergever, v. d. Heuvel en Moerkerken. MARKEN: d: K. Teerhuis; a: Uit- hulsje. Janssen, Visser en De Jong; m: Stooker en J. Teerhuis; v: De Waart. S. Schipper, J. Schipper en D. Schipper. 'opgezet, waardoor WHC zich tijdig in verdedigende stellingen kon te rugtrekken. Naar voren Ook Cees Spaanderman trok naar voren, maar dat leverde in de 31sle minuut alleen een buitenspeldocl- punt op. Pas nadat Karstens plaats maakte voor Aad Vermin, kreeg Noordwijk serieuze kansen op een tegendoelpunt. Maar de meerdere voorzetten-op-maat van Vermin vonden geen afronder, evenmin als daarvoor de soms listige passjes van Albert Spaanderman. Ook Map Ma- rijt had geen succes met een knappe kopbal, waarna dc slotfase WHC een nog grotere zege bracht. Overigens waren 30 en 40 dc enige normale doelpunten. Even voor 30 was nog een doelpunt van back Jan van Dijk afgekeurd, ter wijl Goudbeek pas na 40 werkelijk moest optreden om zijn doel schoon- te houden. Knappe reddingen voor kwamen een doelpunt van Noord wijk, dat daarop stellig aanspraken kon maken. De nederlaag was tegen een meer inzet tonend WHC beslist verdiend, al was 20 een juistere score ge weest. Een soms alles kunnend WHC drukte evenwel bekwaam naar een forse uitslag door. De 40 werd vol geboekt door Jan Wolff (38ste mi nuut, knap afstandsschot) en Gerrit Wessels (40ste minuut na hakje van Danenberg). WHC: Goudbeek, a: Westerink (Vierhuizen), Fijn. Pap en Van Dijk. m: Goudbeek (Jan Wessels) en Wolff, v: Danenberg, Van 't Ende. Vierhuizen (Goudbeek) en Gerrit Wessels. NOORDWIJK: d: Smit, a: Kuij pers, A. Marijt, C. Spaanderman en Van Kesteren. m: Karstens (Vermin), Heemskerk en Duindam, v: M. Ma rijt, Alb. Spaanderman en Bröring. Back Westerink van WHC kopt weg voordat Gerard Duindam ge vaarlijk kan worden. Pap, doelman Goudbeek en Vierhuizen staan klaar om assistentie te verlenen. Van Statevern eerste in regenboogklasse ROELOFARENDSVEEN Dit weekeinde hebben ruim 400 deelne mers de laatste van een serie wed strijden gezeild op de Westeinder en het Braassemermeer. Met prach tig zeilwecr was er op dc Braasscm vooral spanning in de regenboog klasse en bij de randmeerboten. Jan van Staveren kon Bouw van Wijk met zijn regenboog ruim voor blij ven en Henk de Ruijter zegevierde in de randmeerklasse met een voor sprong van 107 punten op Jongsma. Braassemermeer Regenboog: hoofdprijs Van Stave ren -(211; randmeer: hoofdprijs De Ruyter (122); schakel: hoofd prijs: Amsterdam (122); 16 m2: hoofdprijs v. d. Kooij (136); Pampus: 1 Labouchere (322). Westender: Flying dutchman: hoofdprijs Bier- manman (111); valken: hoofdprijs Kraan (132); finnjollen: hoofd prijs Mulderij (5—42); ok jollen: hoofdprijs Vrolijk (11opgegeven); stern: hoofdprijs Molenaar (opgege ven11); solo: hoofdprijs Ooster (114); flying junior: hoofdprijs Heineke (411; vaurien: hoofdprijs De Voogt (718). LEIDEN De bestuurders van LR en TV Swift Combinatie, verantwoordelijk voor de organisatie van de laatste rit in de wieier avondzesdaagse. verreden in en rondom de Rooseveltstraat in Leiden, toonden zich zeer teleurgesteld. Teleurgesteld over het feit, dat geen enkele politieagent op het parcours aanwezig was. De renners moesten schreeuwend door de bocht om het op de weg lopende publiek erop attent te maken, dat er „iemand in aantocht" was. Ook kon het gebeuren, dat een automobilist tij dens de wedstrijd het parcours opreed, z'n voertuig stilzette, even een visite aflegde en enkele minuten later wéér terugkwam en verwonderd was, toen er een paar wieier lief hebbers boos op hem waren. Een politieagent in de (vier) bochten zou best op z'n plaats zijn geweest. Jammer, want hier maakte de Leidse gemeente en vooral de politie een slechte beurt, Leiden onwaar dig. NOORDWIJK Ongeveer duizend toeschouwers hebben Zwart Wit zich op het terrein van Noordwijk zien plaatsen voor de bekerfinale. Zwart Wit deed dat overtuigend. Tegenstander Marken kwam niet aan de „bal". Met 20 beet het in het zand tegen de pupillen van Zwart Wit-trainer Wim van der Gijp. Ton Viergeuer (nr. 9) probeert een duel te winnen. Het lukte hem dit keer niet, al won Zwart Wit wel met 20. *1 MAANDAG 6 JULI 1970 WEZEP Noordwijk was kort na rust een illusie ar mer. Want na de snelle openingstreffers van Van 't En- de (in de tiende minuut) waren er bij WHC nog alle kansen op een gunstig resultaat. Maar toen de overigens goed leidende scheidsrechter R. K. W. Bos vijf minuten na de pauze de bal op de stip legde na vermeend hands van de op de lijn reddende Cees Spaanderman en Cees Wessels knap 2—0 aantekende, was het verzet gebro ken. Want een vaak nauwkeurig, maar weinig doeltreffend combi nerend Noordwijk, dat ten slotte met 4—0 verloor, zag maar geen gaatjes om doelman Goudbeek te passeren. Trouwens, zover kwamen Bröring c.s. meestal niet, want de WHC-defensie en vooral Henk Fijn en Roelf Pap konden telkens weer ingrijpen in de te breed op gezette aanvallen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9