Zoetermeer voert bouwproduktie op Burgemeestersvakature Zoetermeer uiterst moeizaam te vervullen AGENDA DEN HAAG PLANNEN VOOR 3050 HUIZEN IN MEERZICHT BEURSOVERZICHT Stadscentrum van allure Start veelal nog dit jaar SCHEEPV AARTBERK 1HTEN HERZIENE LANGE TERMIJNPLANNING VAN 1800 NAAR 2000 WONINGEN PER JAAR Kloosterkerk is vier zaterdagen muziekcentrum T rage overheden zijn ingepast Westland Promotion in mammoetveiling Ambassadeur Ghana aangekomen Gouden Roos uitgereikt MIEUWE IEIDSE COURANT 9 ZATERDAG 4 JULI 1970 (Van onze redacteur-randgemeenten) ZOETERMEER Met een verhoogde bouwstroom van circa 2000 woningen per jaar zal Zoetermeer groeien naar de stad van 100.000 inwoners. Dit blijkt uit de in september vorige jaar ge reed gekomen herziene lange termijnplanning, die gisteravond door de Commissie Ruimtelijke Ordening in een openbare ver gadering werd besproken. Volgens de eerste planning zouden per jaar 1800 woningen worden afgeleverd. Het tempo zal echter worden opgevoerd om, met inpassing van vaak langdurige ex terne vertragingen (provincie, Rijk, bezwaarschriften etc.), toch aan de taakstelling te voldoen. IN DRIE FASES ZOETERMEER Behalve een iantal wijkcentra, zoals de Dorps- itraat en het centrum Meerzicht, 'komt in Zoetermeer een groot stads- 'pentrum met een oppervlakte van circa 175.000 m2. De eerste schets- riannen hiervoor zijn gereed, waar ver we in april uitvoerig schreven. >ok voor dit stadscentrum heeft het Sureau Berenschot n.v. een gedetail- eerde planning ontworpen. Uit het voorzieningenpakket blijkt ens te meer dat het nieuwe Zoeter meer een stad van allure zal zijn. In 1c eerste fase (de projecten die in de >eriode 19741975 klaar moeten zijn) itaan vermeld: een j^adhuis, een K>litiebureau, een hdoidpostkantoor, ten centrum voor de kerken, een itadsgehoorzaal, expositieruimte en libliotheken. De volgende fase (19751976 ver- neldt o.a. een gebouw voor de GG en 5D en kantoren voor sociale instel ingen. Daarna volgen beperkte voor- lieningen voor Rijksdiensten, biosco- ten, groothandelskantoren, gebouwen foor zakelijke dienstverlening en een 'nijverheidscentrum. In alle drie fasen verrijzen winkels (50.000 m2), garages ;n parkeerareaal. In het stadscentrum komt ook het nieuwe centrale station. Rond het centrum staan verder gepland een brandweerkazerne en BB gebouw, een revalidatiecentrum, een sociale werkplaats, een sporthal, een over dekt zwembad en een kunstijsbaan. Ook krijgt Zoetermeer een zieken huis. Begin 1975 zal dit starten met 240 bedden. De stad telt dan inmid- iels 48.000 inwoners. In 1980 (80.000 nwoners) wordt het ziekenhuis uit- [ebreid tot 360 bedden. DEN HAAG De kloosterkerk aan et Lange Voorhout is de komende peken een belangrijk muzikaal cen- rum. Niemand minder dan de be- oemde Franse organiste Marie-Claire Main concerteert zaterdagavond 11 uli, aanvang 8.30 uur. Zij speelt wer- cen van Dietrich Buxtehude (prélude t fugue en sol mineur), van Georg luffat (Toccata XI). Joh. Seb. Bach n J. Pachelbel. Zaterdagavond 18 juli concerteert eer een beroemde organist in de loosterkerk, nl. prof. Luigi Ferdi- ando Tagliviani. Uitgevoerd worden verken Girolama Frescobaldi, Michel- ngelo Rossi, Bernardo Pasquini, An- >nio Vivaldi en J. S. Bach. Zondagmorgen 26 juli om tien uur ordt weer een cantatedient gehou- en. Uitgevoerd wordt Cantate BWV ,.Tue Rechnung Donnerword" van oh. Seb. Bach. Medewerking verle en Nelly van der Spek, sopraan, annelóre Pennink, alt, Paul otsmans, tenor, Rob Holl, bas. het Residentie Bachorkest en Corrie van "Ier Wel, cembalo. Tenslotte concerteren de violist Wil- m Noske en de organist Gerard Ak erhuis zaterdagavond 1 augustus om alf negen in de Kloosterkerk. Uitge- oerd worden werken van Bach, Da- Petersen. Paul Hindemith en ésar Franck. Van een achterstand in het totale programma is nauwelijks sprake. Twee punten springen er hierbij uit: de sanering van de Dorpsstraat en de H-structuur (de doorgaande verbin dingen in de nieuwe stad). De oor zaken van beide punten, ook reeds door het college vermeld in de be groting 1970, zijn bekend. De sanering is achterop geraakt door de lange aanloopperiode met meningsverschillen over het hoe van de reconstructie. De H-structuur is verlaat doordat provincie en rijk niet Eerste week september (van een onzer verslaggevers) POELDIJK De organisatoren van de internationale tuinbouwmanifesta- tie „Westland Promotion '70" die ter gelegenheid van de officiële opening van de mammoetveiling Westland Noord in Poeldijk van 1 tot en met 5 september wordt gehouden verwach ten 40.000-50.000 bezoekers. In samen werking met de Monsterse politie heeft men een parkeergelegenheid kunnen scheppen voor 3000-3500 auto's op een piekmoment. Uit geheel Europa en zelfs uit Ame rika reizen groepen naar het Westland om het evenement te bezoeken, dat bestaat uit de 22e Internationale Tech nische Tuinbouwbeurs Wéhate '70, .een Bloemen-, Groenten- en Fruitshow en de 3e Huis-, Tuin- en Keukenbeurs (H.T.K.). Op het veilingterrein is een enorme glazen hal in aanbouw om een gedeelte van het Wéhate te herbergen. Het enorme „warenhuis" waarin het nieuwste op het gebied van de tuin bouwtechniek gepresenteerd zal wor den heeft een oppervlakte van 10.000 vierkante meter. In een der veiling hallen zullen de andere evenementen worden gehouden. De entreeprijzen bedragen per dag per persoon f3,50; per avond f2; voor kinderen tot en met 14 jaar is de prijs f2 per dag. Groepen krijgen reduktie. Men denkt aan zgn. dagarrangemen ten in samenwerking met de Spoor wegen en de Vervoermaatschappij Westnederland. Op de openingsdag 1 september wordt niet geveild. De openingstijden zijn 1 september 11-22 uur, 2, 3 en 4 sept, van 10-22 uur en 5 sept, van 10-18 uur. In samenwerking met de VW in Den Haag zal gezocht worden naar logiesruimte voor de duizenden te verwachten buitenlanders. HOOGWATER SCHEVENINGEN 5 juli: 4.08 v.m.; 16.36 n.m. 6 juli 4.45 vjn.: 17.10 n.m. Een globaal beeld Van de plannen voor de wijk Meerzicht die gister avond werden behandeld. Links bo ven de stervormige torenflat, onder deel van het project van 1000 wonin gen (1) waarvan een deel door ERA wordt verwezenlijkt. Nr. 2 staat getekend temidden vam het Intervamproject dat *1000 wo ningen omvat. De vijf woningblok ken lopen op van 3 tot 12 lagen. Nr. 3 is een project dat reeds eer der in de commissie kwam, eveneens van ERA. Nr. 4 toont het wijkcentrum Meer zicht met o.a. het station. De vorm geving is nog niet definitief. Het Philipsproject staat niet op de ma quette. tijdig zorgen voor de aansluitende werkzaamheden. De eerste fase van de H-structuur, de westelijke tak komend uit Den Haag tot in de wijk Palenstein staat nu op het program ma voor 1972. Het staat echter vast dat deze weg dan midden in de pol der zal eindigen, waarmee Zoeter meer de hogere overheden de spiegel wil voorhouden van hun trage arbeid. Dat de nieuwe planning'voor Groot- Zoetermeer, van het Raadgevend bu reau Berenschot n.v., realistischer is blijkt o.a. uit het startpunt dat is aangegeven voor de wijk Meerzicht. In plaats van het tweede kwartaal '69 is aanvang 1970 aangegeven. De wijk Noord-West Zoeter meer moet medio 1973 boven, de grond komen. Dit is het deelgebied waarin het grootste aantal woningen komt, nL circa 9500. In de wijk Noord-Oost ko men er rond 7600, in Meerzicht circa 6700 en in Palenstein- Driemanspolder 5200. Totaal cir ca 29.000 woningen. Een kaart met het structuurplan Groot-Zoetermeer. Het toont de lig ging van de diverse grote wijken, gescheiden door de z.g. H-structuur (de hoofdverbindingswegen in de richting Den Haag, Leiden, Rotter dam en Delft). Nr. 1 en 2 zijn resp. het oude dorp en de bestaande bebouwing. De nummers 3 geven de wijken Driemanspolder (links) en Palenstein (rechts) weer. Nr. 4 is de wijk Meerzicht. Nr. 5 is de wijk ZOETERMEER Opnieuw heeft Zoetermeer een belangrijke stap ge zet naar de verwezenlijking van de nieuwe woonwijken. De Sledebouw- kundige werkgroep presenteerde gis teravond aan de raadscommissie Ruimtelijke Ordening plannen voor de bouw van circa 3050 woningen in de wijk Meerzicht. In dit meest westelijk gelegen deel van de nieuwe stad is reeds een aan vang gemaakt met de bouw van 626 experimentele woningen en zijn o.m. de plannen rond voor 355 keuzewo ningen (huren circa f 154 per mnd.). De nieuwe plannen betreffen voorna melijk hoogbouw. .Het Philips Bouw- en grondbedrijf zal nog dit jaar starten met een pro ject van 1000 woningen dat komt tus sen Rijksweg 12 en de hoofdontslui- tingsweg door de wijk. Het betreft 500 eengezinswoningen in premie- bouw (en een aantal woningwetbouw) en 500 flatwoningen, waarvan het grootste deel overigens slechts drie woonlagen zal hebben* met daarbij enige woontorentjes van zeven en/of tien hoog. Het project is voor 80 pet bestemd voor Philipspersoneel uit de Haagse agglomeratie en voor 20 pclj rechtstreeks voor de -gemeente Zoe termeer. Architect is ir. D. L. van der Pol uit Woensel. De laagbouwhuizen worden in verschillende typen uitge voerd met vier, vijf en zes kamers. INTERVAM In het westelijke gedeelte van Noord- Oost Meerzicht zal de Intervam, ook nog dit jaar, beginnen met 1000 wo ningen in vijf blokken. Deze zullen m hoogte oplopen van drie- tot 12 woonlagen. Dit plan werd in febru ari reeds door de commissie bespro ken aan de hand van de zgn. enthes- coop. De stedebouwkundige werkgroep, heeft sindsdien de verkeersontslui- ting herzien. Het bouwplan omvat drie, vier en vijf kamerwoningen in de woningwetsector. Tussen de woon blokken komt parkeervoorziening in twee lagen met op het dak groen voorzieningen en speelplaatsen. In het noord-oosten van Meerzicht tussen de Voorweg en het wijkcen trum zullen ook nog eens ruim 1000 woningen verrijzen, waarvan een deel zal worden uitgevoerd door ERA. Hiermee moet begin volgend jaar be gonnen worden. In dit hoogbouwpro ject is o.m. opgenomen een 14 hoge stervormige woontoren. Bij de be bouwing komt een dienstencentrum. In dit deel van Meerzicht komen ook ca. 140 bejaardenwoningen. Een volgend plan dat gisteren werd gepresenteerd betreft 52 eengezins huizen van de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit dat ten westen zal grenzen aan het plan Leo de Jonge (experimentele woningen). De huizen met vijf of meer kamers worden uitgevoerd in twee bouwlagen met zolder. Het zijn koophuizen die waarschijnlijk ruim f 65.000 zullen kosten, waarvoor men een woning krijgt van 6.30 m bij 10 m diep. Ar chitect is D. T. van Manen uit Noord- wijk. Een project dat al niet veel goed koper zal worden, maar eveneens ri ante woningen bevat, wordt verwe zenlijkt door het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. In de premiesector zullen 196 eengezinshuizen komen die aansluiten op het plan keuzewonin gen. De woningen hebben vier- of vijf kamers plus een zolder met vaste trap Over de plaats van de keuken is in spraak mogelijk. Het startsein wordt nog dit jaar gegeven. Arch, is Ten Braak uit Rotterdam. In Delft worden dit soort woningen reeds gebouwd. De totale verhouding hoogbouw- LAAGBOUW laagbouw in Meerzicht wordt 6040 pet. In voorbereiding zjjn twee vier- klassige kleuterscholen, een lagere school en een schoolsportterrein van 400 m2. Het accent in de wijk is nadrukke lijk gelegd op een uitgebalanceerde groenvoorziening. Langs Rijksweg 12 wordt o.a. een bosrug aangelegd van 80 tot 100 m breed. Deze strook heeft behalve recreatieve doeleinden ook tot doel het geluid van de rijksweg te dempen en de luchtverontreiniging te filtreren. WATERSTANDEN DEN HAAG. 4 juli Waterhoogten van hedenmorgen: Konstanz 487 1, Rheifel- len 393 —3 Straatsburg 446 —2, Plitters- dorf 592 —6, Maxau 671 —11, Plochlngen 151 —2. Manhelm 542 —5, Steinbach 131 —1. Mailt/. 444 —1, Bingen 339 —2. Kaub 394 —2, Trier 319 '11. Koblenz 382 +2. Keulen 398 +1, Ruhrort 595 +10, Lobitli 1204 +5, Nijmegen 985 3, Arnhem 958 +4, Eefde IJssel 537 +3. Develter 410 +2. Monsin 5468 +18. Borgharen 3868 18, Belfeld 1102 —35, Grave beneden de sluis 503 onv. Sfeer in 't gezin De Nieuwe LeicLseer in I Noord-West (het grootste deelgebied van de nieuwe stad). Nr. 6 is de vnjk Noord-Oost. De stippellijn is de in terne openbaarvervoerslijn, die ech ter anders zal gaan lopen dan bü de opstelling van het structuurplan werd gedacht. SCHIPHOL Uit Parijs, waar hjj ook de functie van ambassadeur had, is vrijdagmiddag de nieuwe Ghanese ambassadeur voor Nederland, de heer E. P. K. Seddoh, op Schiphol aange komen. Hem werd daar een hartelijk welkom bereid door vertegenwoordi gers van zijn eigen en van zes andere ambassades in ons land, t.w. de ambas sades van Nigeria, Tanzania, Pakistan en Groot Brittannië, alsmede de am bassaderaden van India en Maleisië. Namens de Nederlandse regering werd hij begroet door mr. E. G. H. M. baron van Hövell van Wezeveld en Wester - flier van de directie protocol en kabi net van het ministerie van buitenland se zaken. De nieuwe ambassadeur volgt prof. dr. John Coleman de Graft- Johnson op, die teruggekeerd is naar Ghana om zijn land weer als hoog leraar te dienen. Hoogste punt hotel Promenade DEN HAAG Op donderdag 9 juli zal de bouw van het Promenade hotel aan de Van Stolkweg hoek Prof. B. M. Teldersrweg zijn hoogste punt bereikt. AMSTERDAM Ook op de laatste dag van de beursweek hebben de in ternationale fondsen het kalmpjes aan gedaan. Bij geringe affaire weken de koersen maar weinig van het donder dag bereikte peil af. Met uitzonde ring van Philips was de tendens eer der wat lager. Zo begon Unilever 0.30 beneden de vorige prijs op 85.70. Hoog ovens, Kon. Olie en Akzo openden on veranderd op resp. 88.40. 128.20 en 77.20. Akzo liep later terug tot 77 en Kon. Olie tot 127.60 terwijl Unilever het verlies uitbreidde tot 0.90 op 85.10. Alleen Philips hield zich aardig staan de en deed middenbeurs 58.80 of 0.30 boven donderdag. KLM wist anderhal ve gulden te herstellen tot 109. In de cultuurafdeling vond Deli Mij de weg omhoog terug. Begin beurs verwisselden de stukken tegen 63 gul den van eigenaar, dat is een winst van f 1,20. Amsterdam Rubber gaf een half puntje prijs en HVA noteerde onge wijzigd. De scheepvaartmaxkt was vriendelijk van toon waarbij Van Om meren de winst van de laatste dagen uitbreidde. Op 220 werd een nieuwe avance van bijna 8 punten bereikt. Ook Kon. Boot met een stijging van f 1.80 en Scheepvaart Unie met een vooruitgang van 0.80. deden het niet' kwaad. Bij de bankaandelen werd de dalen de tendens voor Amrobank omgebogen in een herstel van f 3 op 52. Nat Ne derlanden werd 0.60 (zes punten) goedkoper en doorbrak hiermee de grens van 700 pet in neerwaartse rich ting. Heineken was een paar dubbel tjes beter op 192.50. Staatsfondsen ver toonden in het algemeen een lichte reactie. Op de voorbeurs zijn aandelen Verto verhandeld van 231 tot 236 en kwam voor Tilb. Waterleiding een stijging van 20 punten uit de bus op 350. Op de incourante markt bestond enorme be langstelling voor Sphinx-Ceramique. Om twaalf uur was de notering reeds opgelopen tot 395 of 35 punten boven donderdag. Op de lokale markt bestond sterke vraag naar Bols, waardoor de prijs zes gulden werd opgedreven. Inventum zette de opmars met 7 punten voort op fusie-overwegingen. Op de incourante markt bestond overweldigende belangstelling voor Sphinx-Ceramique. Onder levendige handel kwam rond een uur een re cord-koers van 400 tot stand. Naar verluidt komt de vraag voor dit fonds vooral van Duitse zijde en zou in het weekeinde mogelijk een bod op de aandelen worden gedaan. Donderdag is in dit fonds voor enkele tonnen om gegaan en vandaag zal dit vermoede lijk nog wat meer worden. In de hoek waarin het aandeel wordt verhandeld noemde men de belangstelling „rond uit verbijsterend". Terugkerenu tot de lokale officiële markt zag men voor Tilb. Waterlei ding een onveranderde notering van 330 (op de voorbeurs werd tot 350 ge daan). Homburg en Nutricia stegen elk 7 punten en ook de industrieële Mij steeg met'dit percentage. Verder was Mr. Elsenburg (KVP) onaanvaardbaar? (Van onze redacteur randgemeenten) ZOETERMEER De bezet ting van de burgemeesterspost Zoetermeer levert grote moei lijkheden op. Bijna dagelijks duiken nieuwe namen op van kandidaten. De benoeming blijft echter uit, ondanks het feit dat de gemeenteraad diverse malen op spoed heeft aangedrongen. Nog steeds verwacht men de benoeming met ingang van 1 augustus, nadat tevergeefs was gehoopt op 1 juli. Naar verluidt zouden de verschillen de sollicitanten, het aantal was overi gens zeer beperkt, zich naarmate de kwestie langer ging duren al minder enthousiast hebben getoond en zich in sommige gevallen zelfs hebben terug getrokken. Daarbij komt dat de raadsleden zich met de meerderheid der sollicitanten niet erg gelukkig voelden. In de va- kature van baron Van Tuyll van Se- rooskerken die naar Utrecht is ver trokken, zou bij voorkeur opnieuw een CHU-kandidaat moeten worden be noemd, met als tweede mogelijkheid een liberaal. Tankers Abida 4 te Durban verw. Mena al Fahal (bunkeren). Mena Abdullah. Yokkalchl Acila 15 nm In het Panama kanaal verw op weg nr Curacao. Durban. Luanda. Ango Ango. Pointe Noire. Lagos, Abidjan. Caribisch Gebied Acmaea 30 te Belem, Trini dad, Baltimore. Sewaren, Caribisch Gebied Acteon 3 té Bukom verw, Singapore Area, Bukom tys 3 te Bukom verw, Bangkok, Bukom, Bang kok, Bukom Camitla 12 vm te Rotterdam verw, Mersey Capiluna 1 te Skaramanga (dokken), verm Bejaia, Trlëst Capulonlx 4 te Mena al Fa- hal verw (bunkeren), Umm Zald, Srlracha Crania l te Guayaquil verw, Panamakanaal, Curacao, Rotterdam, Thameshaven, Mohammedia Dallla 17 tc Sydney verw, Geelong, verm Perzische Golf Daphne 25 te Mena al Ahma- dl verw, verm Tabangao Dladema 3 te Teesport verw, Bonny, verm Thameshaven Diloma 2 te Geelong verw. Mena al Ahmadi (wordt verm Khor al Amaya, Me na al Ahmadi, Sydney, Geelong) Dlone 1 Mena al Fahal om Kaap de Goede Hoop nr Fredericla, Amsterdam (dokken NDSM). verm Per zische Golf Doslna 1 te Tranmere, Es Si- der, verm Le Verdon (Bor deaux) Kabylla 1 te Bandar Mahshahr, Gan Island. Bu kom Kalydon 4 te Abidjan verw, Pointe Noire, Ango Ango. Douala, verm Curacao Kara 5 te Guayaquil verw. Panamakanaal, Curacao (wordt verm Cardon, Mon treal) Katelysia 2 Gefle vla het Kielerkanaal nr Teesport. Salt End, Ardrossan Kelletla plm 8 te Trinidad verw, Curacao, verm Se waren Kenia 9 nm te Bukom verw, verm Perzische Golf Kerm la 3 te Gothenburg verw, Stockholm Khaslella 8 te Curacao verw (wordt verm Cardon, Brid geport) Kopionella 2 Stanlow nr Whltegate, Dublin, Rotter dam, Thames Koratia 9 te Durban verw, Eastlondon, Mena al Ah madi (wordt verm Bandar Mahshahr, Bukom) Korenla 5 vm te Yokkalchl verw. Mirl, Bukom (Osaka vervallen) Korovlna 2 ln het Panama kanaal verw op weg nr Curacao, verm Panamaka naal, Acajutla, Cutuco Koslcla 10 te Thameshaven verw, Rotterdam, Stanlow Kossmatella 5 te Mlrl verw, Bukom, Yokkalchl Krebsla 6 vm te Eastham 1 verw. stanlow Kylix 2 Rotterdam nr Tha meshaven. Rotterdam (dok ken WF) Lovellia 16 te Spezia verw Macoma 16 thv Kaapstad verw op weg nr de Per zische Golf. verm Mena al Fahal. Mena al Ahmadi. Bukom Metula 9 thv Kaapstad verw op weg nr Mena al Ahmadi Neverlta 1 Es Sidgr nr Rot terdam, Hamburg. Rotter dam, verm om Kaap de Goede Hoop nr Mena al Ahmadi Ondlna 6 vm te Mena al Fa hal verw (wordt verm Me na kl Ahmadi, Spezia) Onoba 11 te Thameshaven verw Philldora l te Ballkpapan, Bukom (bunkeren), Bah rein, Rotterdam Phlline 5 le Bombay verw, Kharg Island, verm Bom bay Phlllppla 7 te Tripoli Lyba- non verw, verm Hamburg Sepia 9 vm te Portland Mai ne verw, verm Puerto Mi randa, Tranmere. Teesport Vasum 12 te Nagasaki verw. Mutsure. Yokohama, verm Bukom. Japan Vlana 12 te Curacao verw (wordt verm Pto Miranda. Le Havre, Rouaant Vlvipara 2 vm te Montreal verw. Curacao, verm Car don, Buenos Aires Zafa 7 te Mena al Fahal verw (bunkeren), Mena Abdullah. Bukom Zarla 11/7 te Mena al Ahma di verw (wordt verm Kharg Island, Durban) De enige naam die echter nog op de lust van de minister voorkuml is die van mr. Th. C. M. A. Elsenburg, ex-wethouder van Amsterdam en lid van de KVP. Mr. Elsenburg beheerde de portefeuille woningbouw. Hij raak te in februari in conflict met de raad i.v.m. een reorganisatie van net bu reau huisvesting die hij wilde door voeren. De raad ging niet akkoord met z(jn plan; ook in B. en W. werd zijn houding niet gesteund, waarna b(j z(jn portefeuille ter beschikking stelde. De politieke gezindheid van mr. El senburg zou echter een bijna onover- komenlijk bezwaar vormen, aangezien in de Haagse agglomeratie reeds di verse KVP-burgemeesters zijn. Het ac cent zou hierdoor (politiek) te een zijdig worden. Mr. Elsenburg verklaarde ons de vakature Zoetermeer te kennen. Hij behoort niet tot de sollicitanten Een burgemeesterspost „ergens" in Neder land leek hem niet onwaarschijnlijk, maar Zoetermeer leek hem niet voor de hand liggend. STRUIKELBLOK Zoetermeer hoopt op de benoeming van jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, burgemeester van Vianen. Het grote struikelblok is echter het feit dat drs. Beelaerts (chu) pas sinds 1967 in Vianen is. Ook de naam van jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford (wd), burgemees ter van Reeuwijk, is meerdere malen gevallen voor Zoetermeer. Hij is oud- partijsecretaris van de WD en sinds 1943 burgemeester van Reeuwijk. Mr. Q. van Ufford is tevens bestuurslid van de Nederlandse Sport Federatie en voorzitter van de Kon. Ned. Schaats bond. Hij behoort wel tot de sollicitan ten. Een andere naam die is genoemd, is die van wethouder mr. A. J. Dankel- man (vvd) van Den Haag. Deze heeft echter met klem ontkend naar Zoeter meer te gaan. In het zelfde verband ook wethouder B. Bol (chu) genoemd. Beide wethouders zouden het voordeel hebben de Zoetermeerse problematiek te kennen. Andere kandidaten die op de nomi natie stonden zijn de heer M. K. van Dijke (arp), burgemeester van Axel, die „belangst lling' heeft getoond, qn de heer J. W. Wegstapel (wd). burge meester van Haastrecht. De commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Klaasesz, heeft in. middels wel een voordracht gedaan aan minister Beernink. Dit is reeds enige weken geleden gebeurd. Het uitblijven van de benoeming onder streept de moeilijkheden. Uiterlijk volgende week vrijdag hoopt Zoeter meer desondanks een nieuwe burge meester te kennen. Elsevier f 9 hoger, Amfas f 2. Van der Grinten f 2 en Albert Heijn f 2,30. Ta bak Philips liep 4 punten op tot 86 en Nederhorst verbeterde verder met twee gulden. Schuttersveld was 2 punten in reac tie. Maatschappij Zeeland ontving een 10 punten lagere laatprijs en Meta- verpa en Naeff waren vijf punten la ger niet te slijten. Verto werd 2. pun ten achteruitgezet op 232 en Duiker dook 3 punten lager. In de koersen van de internationale waarden is niet veel verandering meer gekomen. Akzo sloot op 77, Unilever op 85,20, Philips op 58.80, Hoogovens op 88.30 en Kon. Olie op 128. Heineken is iets teruggelopen tot 191.70, maar Deli ging verder vooruit tot 64.30, een winst van een rijksdaalder. HVA zak te een punt en Van Ommeren steeg tot 221, terwijl ABN doorliep tot 217. De nieuwe 8% pet BNG-lening steeg 0,30 tot 101.50. DEN HAAG Wethouder G. W. Hijlkerna heeft namens het gemeente bestuur van Den Haag vanmiddag de Gouden Roos van 's-Gravenhage uit gereikt aan de heer S. McGredy uit Portadown, N. Ierland, die deze Gou den Roos heeft toegekend gekregen voor een in het Internationaal Rosa rium prijkende lichtgele, zeer bloem rijke roos. De roos kreeg' de naam van de bekende Nederlandse kweker: Jan Spek. de rollerdammer - nieuwe leldse courant nieuwe haagaa courant - dordta dagblad ^et-Het Vrijdag 3 Juli. CIRCUSTHEATER, 20.15 uur: Het Nederlands Danstheater, o.l.v. Hans van Manen en Glen Tetley, m.m.v. Het Nederlands Balletorkest. KURZAAL. 20.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Yehudl Menuhln. vlooi. (C.). Zaterdag 4 Juli, KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: De Neder landse Operastichting: „La fldeltA preml- ata", van Haydn, m.m.v. Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Alberto Erede. CON GRESGEBOUW, (Prins Wlllem-Alexander Zaal), 20.15 uur: Josephine Baker cn Ltesbeth List, m.m.v. het Trio Louis van Dijk. KLOOSTERKERK, 20.30 uur: De Weense organist Anton Helller. CIR CUSTHEATER, 20.15 uur: Het Nederlands Danstheater, o.l.v. Hans van Manen en Glen Tetley. m.m.v. Het Nederlands Bal- letorkest. KURZAAL, 20.15 uur: Het Resi dentie Orkest o.l.v. Igor Buketoff, m.m v. Elly Verhey, Christian en Dlck Bor. viool. Maandag 6 Juli, CIRCUSTHEATER. 20.19 uur: National Youth Theater: „Zlgger Zagger", regie Michael Croft. Dinsdag 7 Juli, CIRCUSTHEATER. 20.19 uur: National Youth Theater: „Zlgger Zagger". regie Michael Croft. KURZAAL. 20.15 uur: Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Davld Zinman. NIEUWE KERK, 20.15 uur: Orgelconcert door Derrick Can- trell. Woensdag 8 Juli. OUD KATHOLIEKE KERK, 20.15 uur: Tallck Kwartet. PAVIL JOENTHEATER, 14.00 uur: Werkgroep Jonge Komedie: „Kabouters geloven niet aan mensen". Donderdag 9 juli. KURZAAL. 20.30 uur: Een avond aan zee mét Paul van Vliet, m.m.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Vrijdag 10 Juli. CIRCUSTHEATER, 20.15 uur: „Hair". KURZAAL, 20.30 uur: Een avond aan zee met Paul van Vliet, m.m.v. gasten en het kwartet Rob van Kreeveld. Zaterdag 11 juli. OPENLUCHTTHEA TER ZUIDERPARK. 20.15 uur: Turks Ensemble Kurumu. CIRCUSTHEATER. 20.15 uur: „Hair". KURZAAL. 20.30 uur: Een avond aan zee met Paul van Vliet, m.m.v. gasten en het kwartet Rob van .Kreeveld. PAVILJOENTHEATER, 14.00 uur: Werkgroep Jonge Komedie: „Kabou ters geloven niet aan mensen". Zondag 12 Juli, CIRCUSTHEATER, 20.15 uur: „Hair". APOLLO: 12.15, 2.30, 7.00, 9.15, zat. zon. 12.15, 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur: „Heintje in „Het zal Je kind maar wezen", a.l., vrij. zat. 24 uur: „wild angels". 18 Jr. ASTA: 2.00, 8.00 uur: „Leeuw ln de winter", 18 jr., woe. 8 Juli: 8 uur: „Woodstock" (voorpremière). BIJOU: 2, 7.15, 9.30, zon. 2, 4.15, 7.15, 9.30 uur: „The Italian Job", а.l.CAMERA: 2.15, 7.15, 9.30, zon. 2.15, 4.30, 7.15, 9.30 uur: „John en Mary", 18 Jr. CINEAC: 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30, zon. vanaf 11.30 uur: „Kuifje en de zonnetempel", a.l., zat. 24 uur: „Te rijk om los te lopen". 18 Jr. CITY: 11.30,2. 4.15, zon. 1.45, 4.15 uur: „Onkruidzaaiers ln Fabeltjesland", a.l.: 6.45, 9.15 ur: „Do parachutisten komen", 14 Jr. CORSO: 2, 8.15, zat. 2.00. 7.00, 9.15, zon. 2.00. 4.15, 7.00. 9.15 uur: ..Doe 'es wat", a.l.; DU MIDR don. vrij. ma. di. 2.00. 8.15. zat. 7.00, 9.30, zon. 2.30, 7.00. 9.30. woe. 8.15: „Het Jungle- boek", a.l., zon. 12 uur: „Yellow Subma rine", a.l., zat. zon. woe. 14 uur: „Do hond van Vlaanderen", a.l. EUROCINE MA: 1.30, 7.45, zat. zon. woe. 3.45. 7.45 uur: „Ben Hur", a.l., zat. 24.02 uur: „Up the Macregors', 18 Jr., zat. zon. woe. 13.30 uur: „Abbott Costello als waaghal zen". a.l. FLORA: 2.30. 7.00, 9.15, zon. 2.00, 4.30, 7.00, 9.15 uur: „Vrouwenplaneet Zeta One". 18 Jr., vrij. zat. 24 uur: „De af persers". 18 Jr.KRITERION: 2.15, 7.00, 9.15. zon. 1.45, 4.00, 7.00, 9.15 uur: „Porclle" (Zwljnestal), 18 Jr., vrij. zat. 24 uur: „The Penthouse". 18 jr. METROPOLE: 2 00. 8.00 uur: „Goodbye Mr. Chips", a.1. ODEON: 11.45, 2.00, 4.15, 8.00. zat. 11.45, 2.00, 4.15. б.45, 9.15 uur: Walt Disney's Micky Mouse Jubileert en geeft een groot feest voor jong cn oud", a.l. OLYMPIA: 2.00, 8.00 uur: „Guns fos San Sebastian", 14 Jr. PASSAGE: 2.30. 7.00, 9.30. zon. 1.45, 4.15, 7.00, 9.30 uur: „De non van Monza", 18 Jr. REX: 9.30. 11.30, 1.30. 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. zon. vanaf 1.30 uur: „De 7 krakers", a.l. zon. 11.30 uur: „Impressies van Zuld-Afrt- ka", a.l. ROXY: don. ma. dl. woe. 2.30. 8.15, vrij. zat. zon. 2.30, 7.00, 9.15 uur: „Do zoon van Captain Blood", 14 Jr., zat. 24 uur: „Rilling", 18 Jr., zon. 12 uur: „Bat man", a.l. ROYAL '70: don. t.m. zon. 2.30, 7.00, 9.15, ma. t.m. woe. 2.30, 8 uur: „Wet van de 6 pistolen", 14 Jr., don. vrij. zat. 24 uur: „The terror", 18 Jr. ROYAL OP ZOLDER: don. t.m. zon. 2.45. 7.30. 9.30, ma tot en met woe 2.45, 8.15 uur: „Do heksenjager", 18 Jr., don. vrij. zat. 24.15 uur: „De bachanalen van Raspoettn", 18 Jr. SEINPOST: 8 uur: „De reis om de wereld In 80 dagen", 18 Jr. STUDIO DE LUXE: 2.15. 7.15. 9.30, zat. zon. 1.30, 4.00, 7.15, 9.30 uur: „MelsJeslnternaa(k)t", 18 Jr. STUDIO 200f.: don. vrij. 2.30, 7.00, 9.15 uur: „The Fox". 18 Jr, zat. 8.00, ma. dl. 2.00. 7.00. 9.15, zon. 2.30, 8 uur: „Romeo and Julllet", 18 Jr., woe. 7.00, 9.15 uur: „Hom- bre", 18 Jr., zon. 12.30. zat. woe. 14 uur: ..Batman", a.l. THALIA: t.m. dl.: 2.30. 7.00. 9.15. zon. 7.00, 9.15 uur: „The way west". 14 Jr., vrij. zat. 24 uur: „De woestelingen", 18 Jr., zon. 12.30 uur: „De zilver smokkelaars", a.l. woe. 8 Juli: 2.30. 7.00. 9.15 uur: „King Kong". 14 Jr.; DE UITKIJK: 2.30. 7.15, 9.30. zon. 2.00, 4.16, 7.15, 9.30 uur: „Easy rider", (Ongebonden), 18 Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9