V akantieplezier de Leidse jeugd voor Op congres ook artistiek talent van Haagse artsen WEEKAGENDA 'Waterfeest' in Voorschoten Jeugd Alkemade kan zich uitleven )ok Swiebertje werkt mee VAK '70 lanceert programma Lantoor Unilever "Ivan Rotterdam ndj naar Rijswijk Marktenroute weer open Twee dagen Kon. Mij Geneeskunst Ongeveer 1000 deelnemers Mevr. Enkelaar verliet Alphense kleuterschool Afsluiting weg in Nieuwkoop LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 JULI 1970 b LEIDEN De Commissie or J eugdvakant iebezighede n g tezamen met het Rooms- .itholiek comité en het Leid is Volkshuis de sectie Jeugd- creatie van de Leidse Jeugd -\tie vormt, heeft voor de Stste drie weken van juli \er een film- en variétépro- amma voor de Leidse jeugd gesteld. Elke maandag- en woensdagoch- [d om 10 uur is er in het Luxor- (ater een filmvoorstelling; 6 juli en |uli draait daar „De meester van nus"; 13 en 15 juli „Het laatste ge- ;ht" en op 20 en 22 juli „De Jacht de Gouden halsketting". De toe- ïgsprijs bedraagt 75 ct. per kind. maandagochtenden zijn nu al bij- volgeboekt voor groepen, maar er i nog kaarten aan de kassa te krij- i. )p de donderdagen in deze drie ken houdt de Commissie variété- jrstellingen in de Stadsgehoorzaal, onder leiding staan van het Thea- |:entrum „Carla Flink" uit Den 'opster van twee van de shows is my Vink, die al voor het derde r in Leiden voor én vooral met de deren optreedt. Donderdag 9 juli mt zij tesamen met Franklin's ndershow, waarin o.m. een pop- ttheater met de avonturen van Do- d Duck. De clowns De Kamé's en jongleurs De Manelli's zullen de w van Conny Vink op de 23e op- f iteren. 6e nieuwste belevenissen van iebertje komen 16 juli aan bod in öron Swiebertje", een middagvul- d spel. I Alle voorstellingen beginnen om ee uur. Voor kinderen, die in epsverband of verenigingsverband ;men, is de prijs gereduceerd. De jl nmissie legt er nog eens de nadruk dat alle film- en variétévoorstel- ;en voor ALLE Leidse kinderen gankelijk zijn en niet, zoals wel s wordt gedacht, voor leden van eltuinen alleen. De Commissie voor de 'Jeugdvakan- Jbezigheden, waarvan de leden be- geloos werken, heeft het hele pro- amma met slechts f 6750,- moeten zetten. Hoe groter echter de be- hgstelling is, des te meer kans be at er, dat zij volgend jaar bij de meente kunnen aankloppen voor W' ra subsidie. If! 'oto: „Swiep" op volle toeren in If? 'on Swiebertje. iLPHEN Aan de Amsterdamse diversiteit is onze plaatsgenoot de inïr J. W. A. M. van Leeuwen 'jjijlaagd voor de akte Nederlands .O.-B. Hij is daarmee wel zeer t. want de heer Van Leeuwen is 5 22 jaar. ALKEMADE In 1969 werd op voorstel van het gemeentebestuur van Alkemade een Comité Vakantie-jeugd werk Alkcmade in het leven geroepen. Dit comité heeft in de zomer van 1969 de jeugd in de grote vakantie op veelzijdige wyze bezig gehouden. Ook voor de vakantie 1970 hoopt men weer de jeugd aan zich te verplichten, waarvoor zy een uitgebreid programma hebben samengesteld. In een zeer goed ver zorgd programmaboekje, met als opschrift „VAK '70", geven zij een overzicht van de aktiviteiten, die op woensdag 8 juli beginnen. Als inzet van de vakantiespelen kan de jeugd meedoen aan een wandel vierdaagse op 8, 9, 10 en 11 juli. Kin deren uit Rijpwetering, Oud Ade en Kaag worden met bussen opgehaald en thuisgebracht De laatste dag wordt weer feestelijk door de muzikale be geleiding van de muziekverenigingen „Door Gunst Verkregen'" Liefde voor Overdracht commando OEGSTGEEST Tot directeur van het Marine- Elektronisch Be drijf is benoemd kapitein ter zee E. V. Glaser. Hij volgt kapitein ter zee D. van Dijk op, die sinds 22 mei 1964 directeur was. In de kanti ne had de direc tiewisseling plaats. Links kolonel Van Dijk, rechts kolo nel Glaser. (Van een onzer Verslaggevers) tei1EN HAAG/RIJSWIJK Het van de Unilever in Rot- zit op lange termijn met kan- ftproblemen. Het huidige hoofdkan- Y'Ir aan de Rochussenstraat is binnen "e1 te klein. Mogelijkheden tot uit- fding zijn daar niet meer aanwe- laatste tijd gaan geruchten, dat ■stei van pian zou zjjn het hoofdkan- taar in Den Haag of Rijswijk te vesti- aa» De hoofddirectie van Unilever Jde ons vanmorgen mee. dat het waarschijnlijk lijkt, dat men het *M*fcdkantoor in Den Haag zal vesti- di. Wel wilde men toegeven, dat er ■atlfrekken zijn met de gemeente iwijk voor vestiging in het In- irieschap Plaspoelpolder. De ge- ite Rijswijk heeft met een even vestiging daar jeeds rekening >uden met het opstellen van immingsplannen. Er zouden daar goede huisvestingsmogelijk- kunnen worden geboden, lever deelde ons voorts mee, dat n di andere gemeenten zich voor vesti- itatë als gegadigde hadden gemeld. ang®s is echter nog in een oriënterend iltijfium. Het slot van Unilevers' com- htaar luidde: „Als tot verhuizing I ons hoofdkantoor wordt overge- i dti en binnen de gemeente Rotter- angn zich een goede mogelijkheid zal evefdoen voor huisvesting van ons ngejfdkantoor, zal daaraan de voor- yaalr worden gegeven" voole medische faculteit heeft inmid- belangstelling getoond voor de jouwen van Unilever. Ds. Hovius bedankte KATWIJK AAN ZEE Ds. W. C. Hovius, Hervormd predikant aUiier, heeft bedankt voor de toezegging van beroep van de Hervormde Ge meente te Zwolle. Meer branden in 1969 LEIDEN Uit het jaarverslag over 1969 van de Leidse brandweer blijkt, dat er vorig jaar 273 branden waren tegen 223 in 1968. De brand weer rukte 2217 keer uit tegen 1954 keer in 1968. De ambulance-auto's van de Eerste-Hulpdienst rukten 1516 keer uit. Vit de BOLLENSTREEK SASSENHEI M De trimclub van GWS telt op het ogenblik 50 ak- tieve trimmers en trimsters, die iedere zaterdagmorgen vroeg opstaan om in de Noordwijkse duinen onder leiding van de heren Kok en v d Laan hun conditie op peil te hou den. Dit vertelde voorzitter J. L. Persoon gisteravond op de jaarver gadering van GWS. Sinds kort heeft de vereniging een nieuwe trainer, de heer L. v d Lans. De voorzitter van de afdeling jeugd, de heer J. Vos, trad af. ALPHEN Donderdag 9 juli a.s. zal burgemeester R. M. Gallas de in de gevel van het postkantoor Julia- nastraat aan te brengen postgiro- maat officieel in gebruik stellen. Een postgiromaat is een uitbetalingsauto maat ten behoeve van rekeninghou ders van de Postcheque- en Giro dienst. Harmonie'" Hoogmade en de drumband van KINDERKERMIS Het programma vermeldt verder een „sport-stuif-in" op 13 juli op het oefen terrein van Oud Ade en 14 juli op het trapveldje aan de Europaweg. Even eens op 14 juli „kleuterdag" in de dorpshuizen van Roelofarendsveen en RÜpwetering. Donderdag 16 juli zwem wedstrijden in het nieuwe zwembad. Vrijdag 17 juli jeugdcabaret, en voor de jeugd van de 4e tan. 6e klas een fietsoriëntatietocht. Van 20 ton. 25 juli „Open huis" in het Treffers-gebouw met kinderkermis. Woensdag 22 juli filmdag. Van 27 t.m. 31 juli in het creatief werkcentrum gelegenheid tot pannekoeken bakken met elke avond discobar voor de jeugd vanaf 15 jaar. Van 27 tot 31 juli huttenbouw, op 29 juli wedstrijd in straattekenen, op 3 augustus viswedstrijden en voor de leerlingen van het voortgezet onder wijs vanaf 15 jaar 'savonds „mini cruise". Op 4 en 5 augustus autoslopen, en op 4. 5 en 6 augustus een avond-wie lerronde. Op 7 augustus slotfeest met als sluit stuk een groot kampvuur. LEIDEN Overeenkomstig het werkschema is gisteravond de mark tenroute tussen het Gangetje en de Prinsessekade weer opengesteld voor het verkeer. Aan veel omrij-misère is hiermee een eind gekomen cn de bestrating kan er nu weer een tijdje tegen. Leiden is hiermee echter nog niet uit de last, zoals wij al schreven. Volgende week wordt namelijk een deel van de Hoge Rijndijk afgeslo ten. Prof. Soeteman wordt rector magnificus LEIDEN Voor het academiejaar 1970/1971 is tot rector magnificus van de Leidse universiteit benoemd prof. dr. C. Soeteman, hoogleraar in de Duitse taalkunde, Het rectoraat zal op maandag 7 september door de huidige rector magnificus, prol. dr. J. Goslings, in de Pieterskerk aan hem worden overgedragen. Prof. dr. W. R. O. Goslings zal gedurende het academiejaar 1970/1971 secretaris van de senaat zijn. O DEN HAAG Het 22ste ledencon gres van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunde wordt dit jaar op 2 en 3 oktober in het Congresgebouw ge houden. Het congres zal de volksge zondheid in een snel veranderende we reld tot onderwerp hebben. Ongeveer 1000 deelnemers artsen, hun echtgenotes en vertegenwoordi gers van artsenorganisaties uit Enge land. Duitsland en Denemarken worden op dit congres verwacht. Naast het wetenschappelijk gedeelte dat in open plenaire zittingen behandeld wordt, zijn er speciale damespro gramma's en een algemeen gedeelte. ALPHEN Na veertien jaar hoofdleidster te zyn geweest van de Prot. Chr. kleuterschool aan de Hooftstraat. die nu de naam Hummel- honk draagt, heeft mevrouw J. B. Enkelaar-Van Duijne gisteren af scheid genomens wegens pensionering. Op door het bestuur en de ouders zeer gewaardeerde wyze heeft zy de kleuterschool geleid en ze werd door de kinderen „op handen" gedragen. Gistermiddag is het eerst feest ge weest in de kleuterschool, zij het dan dat het voor mevrouw Enkelaar een feest was met gemengde gevoelens, omdat zij veel moest loslaten. De kin deren boden haar een siervaas met bloemen aan. Gisteravond was er een afscheids receptie in de gemeentezaal van de Goede Herderkerk. Ook hier bleek de genegenheid die men voor me vrouw Enkelaar koesterde. Niet al leen kreeg zij tal van handen te druk ken van ouaers, vooral van moeuers, maar ook werden nog veel bloemen en planten aangeboden. Ook was een actie gevoerd om een gemeenschap pelijk cadeau aan te bieden. Dit ge beurde bij monde van mevrouw Van Wageningen, die mevrouw Enkelaar hartelijk dank bracht voor de trouw en toewijding waarmee ze over de kinderen van onze Oudshoornse kleu terschool heeft gewaakt en voor hen zorgde. Namens allen werd een tas aangeboden. De nieuwe predikant van de Her vormde wijk II, ds S. W. Verploeg, kwam ook ter receptie met de waar nemend voorzitter van de kerkeraad, de heer A. Vis. Na het drukbezochte receptie-uur volgde nog een afscheid in de intieme kring met het bestuur. Hier was het de voorzitter van het bestuur van de Oudshoornse Prot. Chr. kleuterscho len, de heer R. Geerlof, die woorden van dank sprak tot mevrouw Enke laar, aan wie men steeds vol ver trouwen de leiding had overgelaten. De woorden van dank werden onder streept door de aanbieding van een tuinset. Tot hoofdleidster van Hummelhonk is benoemd mejuffrouw Huizinga uit Haarlem, die als leidster aan deze school verbonden was en de hoofd akte heeft behaald. Drie nieuwe scholen De heer Geerlof vertelde ons nog, dat het schoolbestuur or- korte ter mijn de beschikking gaat krygen over drie nieuwe kleuterscholen. Eerst wordt in augustus geopend de kleuterschool Pippelocntje in de wyk Ridderveld; voorts wordt de bestaan de Hummelhonk vervangen door een nieuwe school en tenslotte zal een Hummeloord verryzen by het gebouw Onderweg aan de Lysterlaan. Al deze scholen vallen in de serie, die de ge meente Alphen aan den Ryn mag bouwen. Het totaal van de Chr. kleu terscholen, die van deze vereniging uitgaan, komt dan op vyf. Overigens is in voorbereiding alle Alphense Prot. Chr. kleuterscholen te brengen onder één centraal bestuur, zoals ook reeds bij de scholen voor basisonderwijs het geval is. Bromfietsster ernstig gewond bij ongeluk NIEUWVEEN Op het k»uis- punt SchilkerwegProvinciale weg Nieuwkoop heeft een frontale botsing plaats gehad, waarbij een 53-jarige vrouw uit Aarlanderveen vry ernstig werd gewond. De vrouw, die haar dochtertje achterop de bromfiets naar school wilde brengen, sloeg vanaf de Schilkerweg linksaf, maar toen zij enkele auto's uit de rich ting Nieuwkoop te dicht zag nade ren, draaide zij halverwege terug en kwam door deze manoeuvre op de linkerweghelft terecht. De bestuurder van een uit de richting Nieuwveen naderende auto haalde nog naar rechts uit, maar een frontale botsing kon niet meer worden voorkomen. Mevrouw A. C. B. werd met vrij ernstige hoofd- en beenwonden naar het ziekenhuis Ope Dei te Woerden vervoerd. Het doch tertje bleef ongedeerd. Raadsagenda Sassenheim SASSENHEIM Dinsdagavond 14 juli om 8 uur vergadert de gemeen teraad. De agenda vermeldt onder mere de volgende puntenbenoe ming ambtenaar burgerlijke stand; wijziging gemeenschappelijke icge- ling ter uitvoering van de sociale werkvoorzeining; aanleg riolering WasbeekerlaanWarmonderw<->g; aangaan gemeenschappelijke rege ling vuilverwerking voor Leiden en omgeving; verlenen van onthulling van bepalingen van het reglement verkeersregels en verkeerstekens. VOORSCHOTEN Wethou der dr. Kamminga heeft gis termiddag op de Papelaan de laatste aftakking van de in- tercommunïkale watertrans portleiding Den Haag-Wasse naar-V oorschoten-Leiden in ge bruik gesteld. Hij deed dat door allereerst de oude leiding, waar op een afsluiter in de kleuren van Voorschoten was gemon teerd, af te sluiten en vervol gens de nieuwe leiding in ge bruik te stellen. Na deze korte plechtigheid bleef het gezel schap nog enige tijd bijeen in het VAM-gebouw. (Foto NLC - Dirk Ketting) waarin onder meer een optreden van het Nationaal Ballet en een feest avond geheel verzorgd door Haagse artsen en hun echtgenotes. Het congres sluit op 4 oktober met een oecumeni sche kerkdienste in de kapel van het ziekenhuis Bronovo te Den Haag. Op vrijdag 2 oktober, 's-morgens om kwart voor elf, zal dr L. van der Drift, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevor dering der Geneeskunst in de Prins Willem-Alexanderzaal het congres of ficieel openen Welkomstwoorden zul len tevens gesproken worden door de burgemeester van Den Haag, mr. V. G. M. Marijnen en door dr. W. S. Oost. voorzitter van de afdeling 's-Graven- hage en omstreken. Na een muzikaal intermezzo van het Haags Artsen Or kest zal dr. R. J H. Kruisinga, staat secretaris van Volksgezondheid, een openingstoespraak houden over: „Volksgezondheid en Maatschappij". Het wetenschappelijk programma om vat vijf voordrachten, verdeeld over twee dagen, die gehouden worden door dr. ir. Th. P. Tromp te Eindhn. ven (Natuurwetenschappelijk en tech nisch wetenschappelijk perspectief voor de geneeskunde), prof. dr. A Querido te Oegstgeest (Curatieve ge neeskunde in perspectief), prof. dr. H. G. J .M. Kuypers te Rotterdam (Biologisch, wetenschappelijk perspec tief van de geneeskunde), prof. dr. N .Speyer te Den Haag (Mens-Maat- schappij-arts) en dr. L van der Drift te Den Haag (Arts-Mens-Maatschap pij). Het wetenschappelijk gedeelte dat in plenaire zittingen gehouden wordt, staat open voor echtgenotes en de pers. Voor de dames is een speciaal pro gramma gecreërd met op vrijdag 2 oktober een modeshow in het Kurhaus in Scheveningen door Ernst-Jan Beeuwkens, en bezoeken aan het Mau- ritshuis of het Kostuummuseum. Op zaterdagmorgen 3 oktober kunnen de echtgenotes onder leiding van Leo nard Huizinga een rondrit door Den Haag maken. Voor vrijdag 2 oktober staat voor het algemeen gedeelte een lunch, een ontvangst en gala-avond met het op treden van het Nationale Ballet op het programma. Op zaterdagmiddag 3 oktober kan aan verschillende eve nementen zoals een bezoek aan de Scheveningse Pier. bowling, roeien. wandelen, golf. het luisteren naar ka mermuziek. tennis, kleiduivenschieten en paardesport worden deelgenomen. Artistieke talenten van artsen zullen op dit congres driezijdig belicht wor den. Schilderende en beeldhouwende dokters kunnen hun werken in de foyer van de PWA-zaal tentoonstel len. De feestavond op de tweede con gresdag zal geheel door Haagse art sen en echtgenotes verzorgd worden. Voor de pauze musiceren het Haags Artsen koor en orkest. Na de koffie volgt een optreden van een speciaal voor dit congres in het leven geroepen artsencabaret, dat negen artsen en echtgenotes sterk, een futurologisch cabaret op de planken zal zetten, waarin medische toestanden niet-sa- tirich aan de kaak worden gesteld. De oecumenische kerkdienst op zon dagmorgen 4 oktober (half twaalf) zal worden voorgegaan door prof. dr. H. Berkhof te Oegstgeest en prof. mag. dr. E. Schillebeekx O.P. te Nijmegen. In verband met asfalteringswerken voor de reconstructie van de krui sing hsecundaire weg 10 (Alphen a.d. RijnNieuwkoopNieuwveen), met de Dorpsstraat in Aarlander veen (gemeente Alphen a.d. Rijn) zal het gedeelte van weg 10 tussen het Aarkanaal en het dorp Nieuwkoop, voor het verkeer zijn afgesloten van woensdag 8 juli t.m. woensdag 22 juli a.s. of zoveel korter als moge lijk zal blijken te zijn. Het verkeer kan de door de bor den aangegeven omleidingsroute vol* gen (via Ter Aar). ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren. v. Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden Telefoon 23405 Zaterdag juli KATWIJK AAN ZEE Toren Oude Kerk, 8 u.: beiaardconcert door Arle Pe ters. Maandag 6 Juli Hooglandse kerk. 8 u.: University of California Santa Barbara Chamber Sin gers. Dinsdag 7 juli Breestraai 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Zaterdag 11 Juli LISSE - St. Agathakerk, 8.15 u.: orgel concert Charles de Wolff. Jeugddorp Zuidwest Tijdens zomervakantie dagelijks, behalve 's zondags, geopend van 104 u. MUZIEKAGENDA KATWIJK AAN ZEE Woensdag l Juli en zaterdag 4 juli, toren Oude Kerk. 8 u.: beiaardconcert. LEIDEN maandag 8 Juli. 8 u Hoog landse kerk: University of California Santa Barbara Chamber Singers. LISSE zaterdag 11 Juli. St. Agatha kerk. 8.15 u.: orgelconcert Charles de Wolff. Films In Lelden CAMERA dag. 2.30 en zo 2 en 4 uur: Monterey Pop a.l dag. ook zo 7 en 9.15 uur: Met mijn lippen op Jouw mond, 18 Jaar: wo 2.30 uur: Don't look back. a.l.; vrij- en zat-nacht 2330 uur: Suddenly Last Summer. 18 Jaar. LIDO The secret of Santa Victoria, 14 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR dag. 2.30 en zo 2.30 en .446 uur: Stad op stelten a.l.; dag. 7 en 9J5 uur: Bloed van de vampier. 18 Jaar. STUDIO De zonnetempel, a.l dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 ên 9.13 uur. TRLANON Het plezierigste huis In Londen. 18 jaar. dag. ook zo 7 en 9.15 uur; dag. 2.30. zo 2.15 en 4.30 uur: On kruidzaaiers in fabeltjcsland. REX Charro 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Wilst du ewig jungfrau bleibén. 18 Jaar. z Apotheken Avond- en nachtdienst apotheken te Lel den. Leiderdorp. Oegstgeest en Voorscho ten. Geopend voor spoedeisende ge- valen: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek Doktersdlcnst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraai 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot U uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot n Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur: zaterdag 15.00-16.00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, zlekennui» (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlcnst 5 maai 1 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Academisch ziekenhuis; Bezoekuren Brandweei 5 maal 8. Politie 5 maaJ 4 EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West «ecretarlaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telef 2101 bU geen gehoor telei 10480 voor informatie telef 13921 Bezoeknren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis oezoekuren: maandag woensdag, donderdag en vrij dag 19.0O—19 45 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. van 14.00—15 00 uur van 18.00— Christ, en nationale feestdagen 14.30—15.00 uur. Vrouwenkliniek; maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 19.QP19.45 uur; zaterdag 15.30—16.30 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 15 30—17.00 uur. Kinderkllnlek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur. ElisabethzJekenhuis Lelden, derde klas; dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot S en dagelijks van half 7 tot half 8. AnnaklInJek Lelden; dagelijks van half twee tot baf drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klasse patiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 lot 9. Jelgersmakilnlek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur: zaterdag 18 tot 15 uur; zondag U tot 11.4$ en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuls. dagelijks eerste fcl. U tot 12. 1.15 tot 2 en 7 lol 8 u.; tweede kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot S en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8-70—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): ie en 2e Idas: van 10.30—11.00 uur van 14.00—is 00 uur van 18.00-19.00 uur. 3e klas: 19 30 uur Kraam af deling: van 14.00—15 00 uur, van 19.00—1930 uur alléén voor echtgenoten. Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, van 18.00—1830 uur dinsdag en donderdag al- leêD voor vadera. Kinderen beneden 18 Jaar géén toegang. noordwu K - Sole Milo klasse-pa- tienten dagelijks van I tot hall 5 en de* avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van I tot 8. dinsdag van 1 tot half j, donderdag» van half 7 tot half 8 en zater dag» van l tot half 8. katwijk Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinadag en donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-af de ling dagelyks van half 8 tot hall 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot nalf 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 8 tot half 4 TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten Pllgeim Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober). Legermuseum, lot SO Juni; aquarellen- expositie Verbeeld verleden dag. 9-17 u_ zond 1.7-17 u zat gesloten Schouwburg: werken van Willem Bred- dels, Kees Buurman Hans Kouwenhoven en Jacques de wit, tot september. Rijksmuseum Oudheden; tentoonstelling WeJ en Wee. n.a.v. lustrumcongres We tenschap en Welzijn, Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, Raamsleeg: expositie t.g.v. 150-Jarig be staan. dag. 10-4 u. zond. 1-4 u. tot 13 augustus. Hortus tentoonstelling ..Uit schroot ge groeid". Lakenhal: zomertentoonstelllng Hol landse Vanl tas-voorstellingen uit 17de eeuw (26 Juni-23 augustus) Rijksmuseum voikeiiKunae: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle ving In N w.-Afrika (28 mei - 12 oktober). Rapenburg 94. galerie 't DuJvenhuyg, schilderijen GreetJe Grljpma. dleren- plastleken van Tosca van der Haak en tekeningen van Frits van Reden, van 31 uur 21 ,Unl"' dln'd' 101 en met zond- a"* Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3, tot :Ar?" zomerexposltie van werk van Ma thilda van Wijk, Han Faken. Batavus. Machteld Hooyen en Amp Smit dlnsd. t.m. zaterd. 9—6 u. MU8BA Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 930-12 30 dlnsd eD vrud. ook 14-17 zal en zon gesloten; j okt.-31 maart 9-12 en 13 .10-16 uur zond gesloten, kassen zat. gesloten. •uojenmuseum Do Valki 1 apr.-15 uinsd t.m zat. 10-17 ur, ?n» 13-17 uur maand gesloten. sa Ned Legermuseum. Pesthulslaan 7, ma. t.m vrti 9-17 u. zon. 13-17 u. Pilgrim Fathers-museum. Vliet 45- ma. Lm. vrij. 9-12 en 2-4.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3