nEen rij„toer" met gevolgen De dag waarop hun wereld verging De gevederde slang Meesterwerken van Conan Doyle Goed geboekt 4 Een klein jongetje met een gro te paraplu. Hij gaat er hele maal onder schuil, maar hij blijft fijn droog zo. We moesten de para plu deze week wel gebruiken. Tsjon- ge, wat is er een regen gevallen. Voor 't land was -het hard nodig, maar voor de vakantiegangers is 'terg jammer. Ja, zo is het altijd wat We moeten er in ieder geval maar het beste van zien te maken en niet te veel mopperen, hè. JARIGEN Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag I 5 juli Janneke de Graaff, Peter Polling, Jan Trommel. Larinda v. d. Voet. 6 juli Ingrid Lodder; 7 juli Arie van Vliet; 8 juli Henri den Hol lander. Sjaak de Ruiter; 9 juli An- nelies de Ruiter; 10 juli Simone Amourens. Bertie Bakker. 11 juli Adje Ewijk. Johan van Hartingsveldt. Huib Koen. Hildo v. d. Waal Puzzeloplossing De uitkomst van de eerste let ters van de nieuwe woorden is: Pepermunt. De woorden zijn: peer, een, pook, eer, ram, man, uur, nor. tam. RAADSEL Van Cobie Buitelaar komt dit raadsel. 26 Heren, ze regeren over het land. Ze eten geen brood, ze drinken geen wijn. Wat is dat? Een ver hooi van EVER DIEN BARTH niet bij. Steeds harder ging het. Jonnie sloeg op hol! Angstig greep Henk zich vast aan de manen van Jonnie. Op eens zette Jonnie haar voor benen recht vooruit, gooide haar achterbenen de lucht in en daar lag Henk op de grond, bewuste loos. Op het gehinnik en ge schreeuw waren de boer en zijn knecht naar buiten gerend. Verschrikt bleven zij staan. Bel de dokter, zei de boer te gen zijn knecht. Zelf liep hij naar Jonnie toe en kalmeerde haar. „Hoe kwam dat", vroeg hij aan Bas. Deze vertelde het hele verhaal met horten en sto ten. Verwijtend schudde de beer zijn hoofd. „Ik heb je zo gewaarschuwd", zei hij. Daar was de dokter. Hij onderzocht Henk voorzichtig. Een lichte hersenschudding en gebroken arm was het resultaat van het avontuur. Gelukkig viel het nog een beetje mee. Het had veel erger kunnen zijn. Henk werd naar het ziekenhuis gebracht. Drie weken moest hij er blijven. Zijn arm zat nog in het gips toen hij naar huis mocht. Vrijdag, 3 juli. Ik ben jarig, schoot het door Henk heen toen hij wakker werd. Hij bleef on rustig liggen. Eindelijk, daar was moeder. „Zo jarige, zei ze, „kom maar mee". Ze gingen naar beneden, naar buiten Sprakeloos bleef Henk staan. „Mamma! watverder kwam hij niet Een schattige kleine pony stond in de weidje achter het huis. „Dit is Micky", zei moeder. ,Nu kun je voortaan op haar rij den in plaats van op Jonnie". Henk viel zijn moeder om de hals. Deze verjaardag zou hij nooit vergeten! Dag meisjes en jongens, Hebben jullie je nogal ver maakt deze week? Niet te veel kattekwaad uitgehaaldJullie moeders gemopperd of jullie vaders gebromd? Maar dat zal wel een beetje meegevallen zijn, he.. Niet gezwommen zekerHet was er hel weer niet naar. Ik heb veel post gekregen. Een heleboel rapportcijfers, al lemaal zevens en achten. Wal zijn jullie knap. Ik kreeg ze o.a. van Leuni van Duyn. Marijke Bos. Ineke Verhagen, Jun Haitsma, Bobby Noordergraat, Ria Rietveld en Lianne van Leeuwen. Hebben jullie in de krant ge lezen over de kinderen die uit Peru gekomen zijn? Die zo vre selijk gewond zijn toen daar een erge aardbeving was? Dat is hier niet voor te stellen, om dat wij zoiets nog nooit meege maakt hebben en het in ons land niet gauw gebeuren zal. Hun gezichtjes zijn erg be schadigd en ze hebben gebroken armen en benen. Ze kregen gro te stukken steen op zich en hebben daar lang onder moeten liggen voor ze gered werden. Hier worden ze nu in het zie kenhuis behandeld, zodat ze weer opgeknapt naar hun land terug kunnen gaan. Ze zullen wel een beetje heimwee hebben, zo ver van hun eigen land, den ken jullie niet? Marijke Bos, hartelijk dank voor je tip. Fijn hoor. ik zou er niet aan gedacht hebben, want ik wist het niet. Ook bedankt voor je tekening. Ineke Verha gen heeft veel gezwommen met het mooie weer en schreef nog over haar schoolreisje. Was het fijn aan 't strand, Jenny Kweekei? Arie van Vliet en Lianne van Leeuwen gaan met vakantie. Lianne gaat naar haar oma. Veel plezier allebei. Leuk dat je mee wilt doen. Robby Noordergraaf. Meisjes »n jongens, 13 juli is Berrie Alblas jarig. Sturen we hem allemaal weer een kaart? Dat zal hij fijn vinden. Weten jullie zij., adres nog? Rijks straatweg 212, Rijsoord. Niet vergeten hoor. Hierbij laat ik het dan weer voor deze week. Ik wens jullie 't allerbeste en tot. schrijvens. Hartelijke groeten van tante Chris Prijswinnaars Dineke Reyneveld in Moer- kapelle en l'tzen van Osna- brugge in Leiderdorp krijgen een prijs thuis gestuurd. Ab Visser: De chanteur, 7 thril lers, Amstelpaperback. Uitg. L. J. Veen. Amsterdam, 136 blz., f 8,90. Manfred Bieler; Ik heet Maria Morzeck, roman. Uitg. De Fontein De Bilt. 231 blz., f 14,90. Eveline Amstutz: De weg naar de zon, roman, Uitg. De Fontein. De Bilt, 238 blz., ƒ14,90. Leo Tolstoj; De Kreutzersonate, roman. Uitg. L. J. Veen. Amsterdam. 128 blz., 3,90. D H. Woodhouse: Interactie het huwelijk, brochure nr. 41 in serie „Geestelijke Volksgezond heid". Uitg. Het Spectrum. Utrecht, 36 blz., f 1,75. Smidje Verholen en de Marsmannetjes M. Gunning-Grönwall: Zweedse keuken. Uitg. Van Dishoeck, Bus- sem, 110 blz., ƒ4,90. H. F. Enter: Moderne model spoorwegen. Uitg. L. J. Veen, Am sterdam, geïll., 144 blz ƒ14,50. Joanita Lee. Waarheen in Neder land, vakantietips. Uitg. Van Dis hoeck. Bussum. 216 blz., 7,90. Gabriele Mandel Sugana; Mo hammed, In de serie „De Groten van alle tyden. Uitg. De Geïllu streerde Pers. Amsterdam, 75 blz., f 6.20 (voor abonnees; ƒ4,95). Rectificatie: De vorige week door ons besproken roman van Colin Forbes. „Tanks op drift", kost ƒ14,90 en niet ƒ15,90 zoals was aangegeven. 68: „Nou mag ik op staande voet een knobbel op mijn kale kop krijgen, als ik daar wat van begrijp!" zei de sleuteldrager verbaasd. „Zeg 'es op, snuiter, wie ben jy? Waarom draag je zo'n gek bontjassie en waarom heb je zo'n raar soepjurkje aan?" „Manpraat niet zoveel!" krijste Kneek met overslaande stem. „Ik ben Kneek! Knekelblekerome Kneek!" „Wat zeg je me nou!?" riep de sleuteldrager uit. „Ben jij Knekel- bleker? Ben je dan van de schrik zó oud geworden? Maar wie is dan die vent, die hier in jouw plaats rondloopt?" „Lat is een of andere gemene indringer!" riep Kneek boos. „Hy was vermomd als een Marsakker en hij heeft de kans gezien onge merkt tot by mijn wachtpost door te dringen. Daar heeft-ie mij overvallen en hij heeft mij van mijn uniform ontdaan. Lat heeft-ie toen zelf aangetrokken. De schurk! Toen heeft-ie mij gebonden en me een prop in de mond gestoken. Als die suffer? binnen die prop er niet hadden uitgehaald, dan hadden jullie misschien nooit niks gemerkt! Ja. want jullie zijn ook grote sufkoppen, dat je niet hebt gezien, dat die vent een valse snor had! Hij heeft mij een hoop haar van myn kop geknipt en daarvan heeft-ie met lijm een snorretje gemaakt. Ik heb het zélf gezien! Hij heeft ook een soort radioring bij zich, waardoor hy met anderen kan praten„Ah zóóó is dét de ring, waar we het onlangs in de cantine over hadden. Ja jatoen zeiden we al, dat het met Kneek toch maar een raar geval waspeinsde de sleuteldrager hard op. Doch toen werd hij zich plotseing kenneijk bewust van de grote gevaren, waaraan de inwoners van de burcht des doods waren bootgested. „Lieve help, Kneek! Dat is allemaal vreselijk belangryk!" riep hij uit. „Vooruit! Gauw mee naar Mars! Die moet onmiddellijk alles weten!" De sleuteldrager rende er met grote passen van door, gevolgd door de oude Kneek, die zo snel voortschuifelde als zijn oude, jichtige benen het toelieten. En deze twee edele lieden waren zó van de kook, dat ze helemaal vergaten de deur van de cel te sluiten. Met ongeloof in hun oogjes keken de twee Marsakkertjes naar de openstaande deur, die hun als het ware toeschreeuwde: Ga er vandóór! Dit is je kans! De twee kereltjes sloegen deze uitnodiging niet af en eventjes later slopen ze op hun teentjes door de donkere gangen van de sombere burcht Bas en Henk waren twee broertjes. Bas was acht jaar en Henk zes. Ze woonden vlakbij een boerderij en daar speelden ze dikwijls. Als de boer er bij was, mochten ze wel eens op Jonnie, de pony rijden. Het was zaterdagoch tend. Op de boerderij was het stil. Er was al gemolken en iedereen was binnen. „Ik wou dat de boer er was," zei Henk. „dan konden we ten minste rijden op Jonnie". „Waarom moet de boer er al- itijd bij zijn", mopperde Bas. „Jonnie is helemaal aan ons ge wend, we vallen heus niet van haar af". „Zeg Henk, zullen we alléén gaan rijden, zónder, de boer?" „Maar dat mag niet", schrok Henk. „Poeh. het zou wat, ik mag toch wel rijden als ik wil", mop perde Bas verder. „Ga je mee of niet?" vroeg hij dreigend. Henk durfde niet meer tegen stribbelen. „Ja", zei hij angstig. «Ga jij er eerst op, dan houd ik haar vast", zei Bas, toen ze bij Jonnie waren gekomen. Zelf was hij nu toch ook wel bang. Wie weet wat Jonnie zou doen. Misschien beet of trapte ze wel. Ze léék erg mak. maar je kon nooit weten. Henk klom op de pony. Daar zat hij. „Ik laat haar los hoor" zei Bas. Even ging het goed. „Vooruit Jonnie. in draf", riep Henk. Jonnie bleef stapvoets gaan. Nu en dan stopte ze om wat te eten. „Loop toch beest", riep Henk, die boos werd. Jon nie reageerde niet. Henk begon te schoppen en Bas te schreeu wen. Jonnie schrok. Ze ging in draf, maardaar bleef het Wat zou de bedoeling Ean deze puzzel zijn, leisjes en jongens? ullie zien allerlei men- ten. dieren en voorwer- ypen op de tekening. Je Mbioet proberen zoveel Mfnogelijk namen te vin- ■jden, die met de letter B ■beginnen. Het zijn er ■zeker wel 25. Veel hè? ■Pak maar gauw een pen ■en laat me maar eens ■zien wat je gevonden hebt. I® De oplossing insturen bóór dinsdag 6 juli. Op donderdag 8 mei 1902 om twee minuten over acht kwam de vulkaan Mont Pelee op Martinique tot uitbar8ing. De bijna dertigdui zend inwoners van St. Pierre, een stad aan de voet van de volkaan, vonden daarbij de dood. Allen stierven binnen enkele minuten, erwijl ze niet hadden hoeven ster ven! Van alle kanten waren de autori- Ik blijf De voor priester gestudeerde Australiër Thomas Keneally heeft zijn roeping bepaald niet gemist, ook al is hij nooit tot priester ge wijd geworden. In zijn boek „Ik blijf" vertelt hij op intelligente en vaak geestige wijze over een jon ge priester, die na zijn studie in het progressieve Europa terugkeert naar de orthodox-religieuze omge ving van een Australisch seminarie Natuurlijk komt hij veelvuldig in konflikt met de oudere generatie Hij neemt het op voor een priester, die van zijn kuisheidsbelofte wil worden ontslagen, hij verdedigt een non die wordt verdacht van ketterijen, allemaal tot grote er gernis van zijn superieuren. Het aantal konflikten met het gevestigde kerkelijke establishment stapelen zich op. konflikten die hem niet alleen als priester, maar ook als mens dreigen te vernieti gen. Dat hij uiteindelijk toch blijft is een verrassend slot van dit uit stekend geschreven boek. (Uitg. De Fontein. De Bilt. 237 bl. 14,90) teiten van het eiland voor de uit barsting gewaarschuwd. Maar gou verneur Louis Mouttet sloeg die waarschuwingen in de wind: men had niets te vrezen verzekerde hij de verontruste bevolking. Mouttet sloeg geen alarm, omdat er verkie zingen in het vooruitzicht waren, en waarvan de zwarte senator Amedee Knight zou kunnen profite ren. En daarom besloten de blanke leiders, dat dat met alle middelen moest worden voorkomen. En daar om werden er geen maatregelen genomen. Daarom erd niemand geë vacueerd. Daarom stierven er bijna dertigduizend mensen. Twee men sen overleefden de ramp: een moordenaar binnen de dikke muren van zijn dodencel en een krankzin nige. (Uitg. In den Toren, Baarn. 279 bl. ƒ18,50) Bij Contact ln Amsterdam ver scheen „De gevederde slang" van de beroemde en in eigen land be ruchte Engelse schrijver D. H. Law rence. die ook Lady Chatterly's minnaar, Zonen en Minnaars, De regenboog en Liefde en vrouwen op zijn naam heeft staan. Zoals in ai deze vertaalde boeken speelt de liefde en erotiek de hoofdrol. Kate Leslie raakt bij een bezoek aan Mexico verzeilt In een verbor gen wereld van primitieve goden en geheimzinnige rituelen. Ondanks de voortschrijdende beschaving, ook in Mexico, en de grote invloed van de kerk. wordt de Mexicaan in vele gevallen nog beheerst door Het recht van geweld primitieve religie-gevoelens, die hij in het dagelijkse leven wegwerkt onder een laagje oppervlakkige be schaving. De aanhangers van de Geve derde Slang richten een sterk na tionalistische partij op, die zich scherp verzet tegen de invloed van de politici en met name de pries ters. die voor dat vernisje bescha ving hebben gezorgd, waardoor Mexico's oude leefpatroon werd vernietigd. Natuurlijk wordt Kate verliefd op een van de leiders van de partij, twee geheel verschillende, tegeno vergestelde naturen en karakters Ondanks het feit dat Kete vijandig staat tegenover veel facetten van de cultus van de Gevederde Slang, krijgt het Invloed op haar persoon lijkheid. Lawrence laat het in deze roman niet bij de personen alleen. Op in dringende wijze schildert hij de steden, de natuur, de vreemde eigenschappen van de oude Mexi caanse samenleving. Lawrence (1885-1930) stelt In zijn meeste romans de liefdesrela tie tussen man en vrouw, zonder taboes, centraal. Dat bracht hem in het begin ven deze eeuw telkens In konflikt met de (Engelse) overheid, vooral met Lady Chatterly's min naar. Het boek werd In Engeland ver boden. Amper tien Jaar geleden braken Engelands knapste juristen zich het hoofd over het felt, of het boek al dan niet pornografisch zou zijn. Vond Lsuwrence pas dertig jaar na zijn dood in Engeland da erkenning die hij verdiende. Frank rijk had geen enkel bezwaar tegen zijn romans. (Uitg. Contact. Amsterdam. 495 blz. 24.50). In „Het recht van geweld" ver telt de negerschrijver Yambo Ouologuem het fictief verhaal van de Afrikaanse staat Nakem vanaf het jaar 1202 tot aan de Tweede Wereldoorlog, het boek is een soort visioen van Afrika, zoals dat eeuwen te lijden heeft gehad van de Europese kolonisten. Grote aandacht krijgt de slaven handel, die nog niet overal is ver dwenen en op veel andere plaat sen in een andere „gedaante" de zwarte mens tiranniseert. Yambo constateert dat noch het Christen dom, noch de Islam daar iets aan heeft kunnen, of liever gezegd, heeft willen doen. Voor de blanke is dit boek schokkend, gewelddadig. vlijm scherp. Maar ook dichterlijk. En misschien begrijpt hij nu waarom het gebruik van geweld gerecht vaardigd kan zijn. (Uitg. Meulenhof-De Bezige Bij Amsterdam als Literair Paspoort. 264 bl.) Jac. Gazenbeek en Jan H de Groot Leer mij ze kennen de Geldersen. Uitg. Sijthoff Lei den. 143 blz. 8.50 Wolfgang Reuter Lipizzaners en de Spaanse rijschool. Uitg. La Rivlère en Voorhoeve Zwolle, 80 schepper van Holmes, de magere detective, die met zij onverstoor baarheid en nimmer falende moed honderden lastige „zaakjes" tot een goed einde bracht. Doyle's ro mans hebben de weg gevonden naar miljoenen lezers over de hele wereld. "De hond van Baskervllles" Is de beroemdste roman van Doyle. Het verhaal speelt zich af In De von. Met zijn beschrijving over het moeras daar weet de schrijver ean beklemmende atmosfeer op te roe pen, die in het hele verhaal leeft. De ingewikkelde Intrige is feilloos uitgewerkt Onlangs zond de VARA de tv-bewerking van dit verhaal uit. Ongewone avonturen beleeft Holmes in "Het teken van de vier" als een jonge vrouw hem te hulp roept bij de opsporing van haar verdwenen man. "Een studie in rood" confronteert de lezer met dr. John Watson, die bij Holmes op kamers woont. In dit deel behalve spanning ook een schildering van het bizarre en onmenselijke leven van de Mormonen In Amerika. Het laatste detective-verhaal, dat Conan Doyle schreef, is "Het dal der verschrikking". Niet alleen een spannend misdaadverhaal, maar ook een scherpe omschrijving van het misdadig werk van geheime Amerikaanse genootschappen. Een moord In een landhuis In Sussex Is de aanleiding voor Holmes een diepgaand onderzoek in te stellen naar die geheime genootschappen. Hij komt terecht In de pionlersge- bleden In Amerika In de tijd dat het Westen nog wild was. In het tweede deel twintig korte re verhalen waarvan wij noemen: De man met de misvormde lip, De duim van de Ingenieur, He tscheep- vaartverdrag. De vijf sinaasappel- pitten en de Blauwe Karbunkel. Ook deze verhalen zijn doortrok ken van een romantische sfeer. Sombere landschappen, lugubers kastelen, gruwelijke misdaden. In alle "belevenissen" verliest Hol mes de draad echter niet uit het oog. (Uitg. Contact Amsterdam, deel I 618 bl. ƒ18,75, deel II 506 bl. ƒ18.75, deel I geïllustreerd). blz., geïllustreerd. Mohammed in de serie Groten aller tijden, uitg. De Geïllustreer de Pers. A dam. 75 blz 6.20. J. A. Saarberg Waar gij uw voetstap zet Uitg De Banier Via- nen, 326 blz. 22,50. Bij ds uitgeverij Contact in Am sterdam zijn twe e dikke boeken verschenen van de beroemde En gelse schrijver Conan Doyle. In het eerste deel vier bekende romans van deze schrijver over meester- -speurder Sherlock Holmes. In het tweede deel twintig avonturen van dezelfde Holmes. Sir Arthur Conan Doyle Is de Sherlock Holmes en zijn vriend dr. Watson, zoals zij onlangs nog op de televisie te zien waren. Vanavond te zien Ned. 1 VARA 7 04 uur aflevering Rawhide. 8 8.20 uur Zomaar een zomeravond, gevarieerd programma. B.45 uur serie ManniX: „Een moordsript". Wed. 2 EO en NCRV n-04 uur Close up. koorzang en Amerikaanse film: archeologische studie van geloof en ver vulling van het Oude Testament, I 8.20 uur Weens concert van Holland Festival: Rot- j terdams Filharmonisch orkest en de so praan Roberta Peters. (10.15 uur Evangelie. [10,25 uur Actualiteiten „Vanavond te horen I J (Hilversum 1 VARA 6.20 uur Open hui? 0.00 uur Hoorspel „Judas of de godslastering". 10.00 uur Jazzmagazine. 10.45 uur Nederlands cabaret. (Hilversum 2 KRO I 8.00 uur Verzoekplatenprogramma j 10.00 uur Luisterliedjes. 10.24 uur Toernegoal: sport en muziek. RADIO VANAVOND (ZATERDAG 4 JULI) Hilversum 1 402 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Stereo: Open Huis: gevarieerd programma. (19.30 - '.9.35 Nieuws). 21.00 Judas of de godslastering, hoorspel. 21.40 Stereo: Lichte Latijns-Ameri kaanse orkestmuziek (gr.). 22.00 Radio Jazz Magazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Stereo: Nederlandse cabaretliedjes. 23.15 Stereo: Licht gevarieerd platenpro- gramma, 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Nabeschouwing Tour de France. 19.05 Musicerende dilettanten. 19.30 Sjook: jonge renprogramma. 20.00 Verzoek platenprogramma. 22.00 Trou badour: luisterliedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Licht muziekprogramma met sportberichten. 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 10.25 Sa menvatting Tour de France. 18.45 Pipo de Clown STER. 18.51 (Ki Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. VARA: 19.04 Rawhi de. tv-western. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Re clame VARA: 20.20 (K) Zo maar een zomeravond: geva- r.eerd programma. 21.45 (K) Mannix. TV-film. NOS: 22.35 - 22.40 (K) Journaal. Nederland II. NOS: 14.00 - i 17.00 CK) Tennis te Wimbledon. Rechtstreekse reportages van de finales heren enkel en da- mes dubbel. 18.45 Plpo de Clown. STER: 18.51 (K) Recla me. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. E.O.: i 19.04 Close-Up: gesprek met zomaar een Christen. 19.11 Koorzang. 19.28 CK) De Erfenis (dl. 1). archeologische docu mentaire. STER: 19.55 <K) Re clame. NOS: 20.00 (Kt Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame NCRV: 20.20 Holland Festival 1970: Rotterdam? Philharmo- nisch Orkest met zangsoliste: Weens Concert. 21.10 (K> Paar dekracht op zee. reportage van een race met motorboten langs de Britse kust. 21.35 Hol land Festival 1970: Weens Con cert (vervolg). 22.15 Evangelie. NOS: 22.20 (K) Journaal. NCRV: 22.25 - 22.50 Hier en Nu: actualiteitenrubriek. RADIO MORGEN (ZONDAG 5 JULI) Hilversum I 402 m.: VARA 8.00 Nieuws. 8.13 Wat een weer! (9.00 Sportmededelingen en postduivenberlchten). 9.15 Stereo: Oude gewijde vocale muziek (gr). 9.45 Uitzending Humanistisch Verbond. IKOR 10.00 Onderweg: Van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Reaktief: een programma kerktijd. AVRO: 12.00 Muzi kaal Onthaal. 13.00 Nieuws 13.10 De toestand In de wereld, lezing. 13.35 Radar: radloperlo- dlek. 14.00 Biels 8t Co.. radio- feuilleton. NOS: 14.30 Pro gramma voor de gastarbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Lichte or kestmuziek met solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.50 Mededelin gen. 18.10 Langs de lijn: sport- reportages en beschouwin gen. VARA: 18.30 Rebelse lied jes van altijd en overal. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Radio-Fil harmonisch orkest met solist. 20.00 Welzijn Wetenschap: fragmenten van het congres te Leiden. AVRO: 20.30 Stereo: Gevarieerd vcrzoekpl.progr. PROGRAMMA'S 22.30 Nieuws. 22.40 Mededel'n- gen. 22.43 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Licht platenprogram- ma. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m.: KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badl- nerle: oude muziek. 9.01 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke ge wijde muziek. 10.00 Eucharis tieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Lichte grammofoon- muziek. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Holland Festival Internationale orgellmprovfsa- tlewedstrljd te Haarlem. 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: In strumentale klassieke kamer muziek (gr.). 14.05 Een van de twaalf, hoorspel (8). NOS: 14.30 Stereo: Holland Festival 1970: Nederlands Filharmonisch Koor. koor van de Neder landse Opera Stichting en Ne derlands Kamerorkest. In de pauze: Magazine met sfeerre portages. Interviews. nabe schouwingen, discussies en kritieken uit de pers. 16.30 In ternationale korenwedstrijd. CVK: 17 00 Kerkdienst van de Vrije Evangelische Gemeente. 18.00 Convent: over en uil dt kerk. IKOR: 18.30 Mensen: ge sprek van mens tot mens. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Mu- slca Sacra: oude gewijde mu ziek (gr.). 19.45 Natuur en mens, lezing. 20.00 Stereo: En gels kamerorkest (gr.). 20 30 Stereo: NCRV-Vocaal en semble (opn.) KRO: 21.00 Ber- nardus Kardinaal Alfrink 70 Jaar. 21.30 Stereo: Uit de lucht gegrepen: een programma van muziek en quiz. 22.00 Horizon ten; toeristische magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Klassiek verzoekprogram ma. 23.55 - 24.00 NleUWS. Hilversum III 240 m. en KM- kanalen: AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpfogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag, u.00 Nieuws, n.02 Mu ziek Mozaïek. VARA: 12 00 Nieuws. 12.02 Verzoekplaten- programma. 13.00 Nieuws. 13.02 Ronde van Frankrijk. 13.05i NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de Ujn: sportpro gramma met lichte grammo- foonmuzlek met vandaag o.a Ronde van Frankrijk. (15.00 en 16.00 Nieuws. AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. i7.05 - 18.00 Superclean dream- machine. TEI.F.VISIE MORGEN (zondag 5 Jul" NEDERLAND I KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucha ristieviering te Roosendaal. NOS: 15.30 (K) Journaal. 15.32 (K) Weekjourna'al - met titels voor slechthorenden. 15.51 Ver keersinformatie. 15.55 De Ver rekijker - internationaal Jeugdjournaal. 16.05 (K) Afri kaanse Verhalen (III). 16.25-17.00 Tour de France: re portage van de 9e etappe. 18.55 Pipo de Clown. cvk/i- KOR/RKK: 19.00 (K) Hoe het begon; serie verhalen uit het Oude Testament: 2. Schep ping (BBC-produktle). CVK/I- KOR: 19.05 (K) Confrontatie met de Spaanse schilder Goya. AVRO: 19.30 Promenade-or kest: Omroeporkest en zangso listen: Operaconcen. 20 20 (K) Hier Parijs" -hier Jan Brusse. Informatief programma. NOS: 20.30 (K) Journaal. AVRO: 20.35 (K) Zang. cabaret en ballet show. 21.05 (K) De laatst* trein, TV-spel. 21.50 The Anita Keri Singers. NOS. 22.25-22.30 <K) Journaal. NOS: 18.55 Plpo de Clown. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Woobinda. TV-serle voor de jeugd. 19.30 Studio Sport. 20.20 (K) Rechtvaardige rebel. TV- feuilleton. 21.10 <K> Civilisa tie: 1. Een dubbeltje op zijn kant. documentaire-serie. 22.00-22.05 (K> Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum L 402 m. VARA 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo- foonmuzlek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO; 7.54 Deze dag. VARA:' 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Lichte grammofoonmuziek en reportages. 9.10 Stereo: Klassieke muziek (gr). (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 voor de hulsvrouw. NOS: 11.00 Nieuws 11.03 Stereo: Repertorium Ne derlandse Radio Orkesten: Ra- dlophllharmonlsch orkest (opn). VPRO: 12.00 VPRO-1 maandag: gevarieerd pro gramma met klassieke muziek. (13.00 Nieuws). NOS: 14.45 Vrij-1 held en organisatie ln de we tenschapsbeoefening (III), toe- spraak. 13.20 Licht muzlekpro-1 gramma (opn). AVRO 16.001 Nieuws. 16.03 Lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Uit de tent gelokt: vakantiepro-i gramma voor de kinderen. 17.30 Brabant lournaal. 17.55 Mededelingen. Hilversum II. 291 m. KRO:l 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badlnerlc: klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.50-7.55 Overweging.) 8.00 Nieuws 8.11 Voor de jeugd. 8.30 Nieuws. 8.32 Informaties en tips voor vakantiegangers (l.s.m. NCRV). 8.45 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de vrouw.) 10.00 Ste reo; Klassieke muziek (gr). NOS; 1015 De komende week in het Nederlandse muziekle ven. 11.00 Nieuws. KRO; 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.35 Medede lingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.28 Land- en tulnbouwmededelln- gen: 12.30 Nieuws: 12.41 Actua liteiten.) 14.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 14.25 Ste reo: Bariton en plano. 15.00 Gereformeerde middagdlenst. NOS; 15.30 Zoeklicht op Ne derland; Informatie over Drente. (18.00-10.02 Nieuws.) 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 NCR V-kinderkoor en blokflultkoor, 17.45 Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Meisjes koor en licht instrumentaal sextet. 18.19 Stereo: Lichte or kestmuziek (gr). Hilversum III. 240 m. en FM- kanalen. NCRV: 8.00 Nieuw? 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. <1100 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-radlo. 13.00 Nieuws. 13.03 Radio Tour de France: popmuziek en re portages Ronde van Frankrijk. (14.00. 15.00 en 18.00 Nieuws.) KRO: 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Verzoekplatenprogramma. TELEVISIE MAANDAG België: Nederlands progr Kan. 2 en 10 plm. 15.15-15.50 Ronde v. Frankrijk (10e etap pe). Zendag te zien Ned. 1 AVRO 7.05 uur (CVK/IKOR) Confrontatie met Goya. 7.30 uur Promenadeconcert (herhaling). 8.35 uur José den Burger zingt „nette liedjes" I 9.05 uur tv-spel „De laatste trein". I 9.50 uur Optreden Anita Keer Singers. Ned. 2 NOS i 7.05 uur Aflevering Woobinda. 8.20 uur Aflevering De rechtvaardige rebel. 9.10 uur eerste deel Britse documentaire „Civilisatie". Zondag te horen Hilversum 1 AVRO 8.00 uur (VPRO) congres Wetenschap en Welzijn. 8.30 uur Verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Late platen. Hilversum 2 NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) kerkdienst Vrije Ev. Gemeente Nijverdal. 8.00 uur Kamermuziek, daarna „Die Deutsche Messe* van Schütz. 9.30 uur Toeristisch magazine. 10.40 uur Klassiek verzoekplatenprogramma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 15