95 89 79 li ir 75 Lekke banden en uitjouwers op de tweede Laura-dag I? 1 89 Weg in Rijnstreek tijdelijk dicht Zilver voor G. Froger Roomboter stukjes Braadvlees mager Gebraden rosbief VROOM DREESMANN Clubwerk groeit uit De Rank werden goedgekeurd Onderbezetting bij Duiker N.V. uitgebannen Koudekerks schuur ging in vlammen op 10-gulden- aanbieding Jaarstukken Duiker Een rugzak op de supermarkt van Dreesmann Wijn van de maand NIEUWE LEH5SE COURANT DONDERDAG 2 JULI 19 Een gruwel werd de grind- en kei- slagweg de Molenweg in Noor den genoemd, waar dan ook prompt heel wat bandjes zijn gesneuveld. Vandaag wordt in oostelijke rich ting gereden met als verste punt Houten. Odijk en Zeist. Morgen is het dan weer de laatste dag van deze 23ste Laura. De intocht vindt weer plaats vanaf het parkeerterrein van Avifauna. De volgorde van de groe pen by de intocht is als volgt: politie- groep Rotterdam. AZC, DSS, VEVO, Gazelle, gemeentepersoneel, Heine- kengroep. Mavo Bonifacius, Bereb- ploeg, B.P. Smurfen, Bonaventura college, groep Leiderdorp. Harry Cools dansschool, polltiegroep Den Haag en de wielerclub De Kampioen. ALPHEN Van 8 tot en met 22 juli zal de secundaire weg tussen het Aarkanaal en Nieuwkoop worden af gesloten wegens asfaltering van het kruispunt met de Dorpsstraat in Aarlanderveen. Het verkeer wordt omgeleid via Ter Aar. lil <lo VFEVSTRF.EK TER AAR Altior speelt bij het 25-jarig bestaan jubileumwedstryden tegen de sportvereniging TUS 1890 uit Kevelaer in West-Duitsland. Za terdagavond om zeven uur speelt het 7e elftal tegen de veteranen van TUS 1890 en zondagmiddag om half drie speelt het eerste elftal tegen het eer ste elfal van TUS 1890. NIEUW-VENNEP Zes jongens- en meisjesclubs (7 t/m 14 jaar), die nu al ruim twee jaar een onderkomen vinden in gebouw „De Rank", zyn toe aan een eigen huis. De situatie is zo, dat de leiding geen re clame meer durft te maken, omdat men niet weet waar de kinderen op te vangen. Vandaar dat men is begonnen aan de voorbereiding van plannen voor een eigen plaats, waar de Nieuw-Venneperjeugd terecht kan. Een droomwens zou zijn een ont moetingscentrum met eigen terrasje, een filmzaal, hobbyruimten, klein gymzaaltje en ruimte voor de han denarbeid. Voorlopig wordt nog ge dacht aan een semipermanent ge bouw om alvast een begin te maken. De zes jongens- en meisjesclubs staan open voor iedereen. Het werk gaat uit van enige leden van de Ge reformeerde kerk die onder leiding staan van mevr. C. Th. Ter Braake- Hoekstra, die haar opleiding tot cul tureel werkster aan de Nijenburg te Baarn kreeg. Zy wordt bijgestaan door nog een aantal vakbekwame vrijwilligers. De zes clubs tellen negentig leden en men vindt dat met een dergelijk aantal plannen voor een eigen ge bouw geen overbodige luxe is. Behalve de clubs worden maande lijks open middagen gehouden, even eens voor de lagere schooljeugd. „Er is wel een ontwikkeld verenigings leven, maar open jeugdwerk, dat het kind ruime kansen geeft zich te ont plooien, komt veel minder voor. Vooral de lagere schooljeugd wordt stiefmoederlijk bedeeld. Daar komt nog bij dat de spelmogelijkheden in de polder gering zijn", aldus mevr. Ter Braake. „Er is een levensgroot verkeersprobleem, waardoor de kin deren ook al niet uit de voeten kun nen komen. Daarom hebben wy dit werk opgezet en vandaar ook dat hiervoor zo'n grote belangstelling be staat. Een speelterreintje bij ons zou overigens geen gek idee zijn." Het is nog niet bekend waar het nieuwe gebouw moet komen. „Geen eenvoudige zaak, want het dorp is door de Hoofdvaart en de tocht in vieren gedeeld en daardoor zullen er altijd oversteekproblemen blyven. Er wordt gedacht aan een plaats vlakbij het centrum. Hierover hebben we contact opgenomen met het gemeen tebestuur", aldus mevr. Ter Braake. Beursoverzicht Op de Amsterdamse effectenbeurs heerste vandaag een lusteloze stem ming. Van Wall Street ging geen en kele stimulans uit hetgeen er in be langrijke mate toe bijdroeg dat de noteringen slechts fractionele verschil len te zien gaven. In vergelijking met de slotkoersen van dinsdagmiddag ble ven de mutaties voor de internationale aandelen bij de opening van de beurs beperkt tot enkele dubbeltjes. Van de hoofdfondsen gaf Hoogovens het grootste verlies te zien. Begin beurs werd gehandeld op f 88.80 hetgeen een herstel betekende van 40 cent. Van de bankaandelen werd Alge mene Bank Nederland voor het eerst minus 5 procent stockdividend ver handeld en daarme rekening houdend viel op f 216 een verlies te consta teren van f 1.70. Aandelen Amsterdam- Rotterdam Bank moesten bijna f 1 afstaan op f 49. De obligatiemarkt vertoonde over wegend hogere koersen en van de cultuuraandelen ging de meeste be langstelling weer uit naar Deli-Mij. Dé eerste koers op f 66 was gelijk aan de slotkoers van gisteren. HVA viel 1 punt terug tot 53.1. De scheepvaartaandelen lagen over wegend wat beter in de markt. Aan delen KNSM boekten in die sector uit eigen bakkerij 250 gram Alleen vrijdag en saterdag 500 gram 2e 500 gram 100 gram Verse vleeswaren Runderworst. Per 100 gram van 89 voor Venda bacon, vacuüm verpakt. Per 100 gram van 1.19 voor Landcervelaat. Per stuk 250 gram van 1.79 voor Uit onze chocolaterie Van Houten cróme repen, 3 stuks met Power House Bar Van 1.- voor Venda sprits. 2 Pakken 10 stuks van 1.18 voor biedingen zijn geldig van vrijdag i donderdag 9 juli. uw prijsbewuste warenhuis LEIDEN-ALPHEN ALPHEN Er waren gisteren veel lekke banden en andere narigheden in de Laura te noteren. Hierdoor kwamen enkele ploegen en indlvi- duelen soms wel anderhalf uur te laat aan de finish. Bovendien moesten de controleposten extra lang bezet blijven. Een klein aantal deelnemers aan deze 23ste Laura heeft zich bijzon der hinderlijk gedragen door o.m. met z'n vieren naast elkaar op het rij wielpad te blyven rijden of ook als er verkeer van de tegenovergestelde zijde nadert. Erger en de Laura hele maal onwaardig is het optreden van deze jeugdige deelnemers(sters) door mensen, die langs de route hun werk zaamheden verrichtten, uit te jouwen. ..Dat ie nu iets. dat wij in alle voor gaande Laura s nog nooit hebben meegemaakt", aldus een ernstig ver toornde voorzitter van de Laura, de heer P. Groenhart. die er aan toe voegde, dat er op zal worden gelet, dat dit niet weer gebeurt. Hersenschudding De 16-jarige Woerdfense Arri Ver geer kwam by een rustpunt met de fiets aan de hand te vallen, waardoor zy het stuur van de fiets tegen haar hoofd kreeg. Gevolg: een hersen schudding. Ver in de middag pikte de heer Groenhart een tweede uitvaller op namelijk de heer Netelbeek jr. die een enkel had verstuikt en onmoge lijk meer verder kon fietsen. Vier deelnemers hebben gistermorgen toch maar liever hun bed verkozen boven een nat pak op de fiets. Zij versche nen niet aan de start, zodat het aan tal nu 565 bedraagt. Hoewel het weer in Alphen en naaste omgeving op deze tweede dag van de Laura nog best is meegeval len, de zon scheen zelfs langdurig en hei was vrijwel doorlopend droog, hebben de Laurianen onderweg zo wel naar als vanuit Het Gooi bijzon der veel regen gehad, en na Vreeland ook nog sterke wind. Morgen intocht Voor de melkwagen bestond gisteren veel belangstelling bij de Laura-rijders. kj ALPHEN „Een steunpilaar voro het bedrijf", zo noemde burgemeester Gallas de heer G. Froger tijdens de uitreiking van de zilveren ere-medaille, ver bonden aan de orde van Oran je-Nassau. De heer Froger is veertig jaar chef van de ex peditie en transport bij N.V. Nestlé, een bedrijf dat sinds kort in Alphen is gevestigd. „U bent met het bedrijf vanuit Amsterdam meegekomen en het verheugt me dat u zich als vol bloed Amsterdammer zo thuis voelt in deze gemeente". De huldiging is gistermiddag voort gezet in het Amsterdamse bedrijf. Daar ontving de heer Froger van de heer W. Steen de gouden draagspeld met het daarbij behorende getuig schrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De jubilaris kreeg een geschenk onder couvert van de directie, een elektrische boor, een elektrische wekker, een hoogte- zon en twee mistlampen van colle ga's en bekenden. een winst van f 1.50 op f 86. Vandaag mocht niet worden gehandeld in de aandelen van het beleggingsfonds Unitas. In verband met het gewij zigde dividendvoorstel was de handel opgeschort. Op de lokale markt gaf Vereenigde Touw een vaste stemming te zien. Speculatieve animo had tot gevolg, dat de koers met 17 punten opliep tot 235. Aandelen Bolr noteerden minus f 5.20 slotdividend f 225 bieden tegen dinsdagmiddag cum div. f 225. Het ge hele dividend werd derhalve ingelo pen. De koers van Kluwer werd f 3 hoger vastgesteld op f 235 en de aan delen VNU lagen f 2 hoger in de markt op f 175. Van der Grinten gaf een herstel te zien van f 4,50 toi f 287. Aandelen Nederhorst waren f 2.90 in reactie op f 54. Buhmnann-Tette- rode verloor f 3 op f 73 en de note ring van Wereldhaven ging 10 punten naar beneden tot 485. Aandelen Gras- so moesten eveneens 10 punten prijs geven op 180. Voor Erdal werd een laatkoers doorgegeven van f 165, het geen een achteruitgang betekende van f 2. Van de internationale aandelen heeft Unilever tydens de handel een verlies moeten verwerken. De slotkoers op f 85.10 hield een verlies in van f 1 aan delen. Kon. Olie gingen f 0.30 lager van de beurs op f 127.30 en AKZO no teerde onveranderd f 76.80. Philips nam afscheid op f 58.50 waarmee een achteruitgang werd geboekt van f 0.10 en Hoogovens noteerde f 88.90 een winst van f 0.50. Reductie op 9Vz pet ziekenliuislening AMSTERDAM Naar emittenten medelen is op de uitgifte van f6 min. 9^ pet. 30-jarige obligaties 1970 ten laste van de stichting „Sint Joseph Ziekenhuis" te Venlo tot een zodanig bedrag ingeschreven, dat bij de toe wijzing een belangrijke reductie moet worden toegepast. De lening werd uit gegeven tegen honderd pet. Dit was de tweede ziekenhuislening van 9>4 pet. rente. RIJSWIJK In de gisteren gehou den jaarvergadering van Duiker Ap- paratenfabriek n.v. zijn de jaarstuk ken over 1969 met algemene stemmen goedgekeurd. Het dividend werd we derom gepasseerd. De winst ad 108.308 gulden werd toegevoegd aan de alge mene reserve. De heren G. J. de Hom en L. Hahr, „belangrijke aandeelhou ders" van het bedrijf, werden tot commissaris gekozen. De heer de Hom is directeur van Crane Neder land n.v.. doch neemt zitting in het bestuur als privepersoon, de heer Hahr is Amerikaan en kan als zodanig wellicht belangrijke adviezen geven over afzetmogelijkheden in de Vere nigde Staten' Prof. ir. H. K. Volbeda werd bij acclamatie tot commissaris gekozen In een tevoren gehouden buitenge wone vergadering van aandeelhouders kon wegens het ontbreken van het quorum nog geen beslissing worden genomenover het voorstel tot wijzi ging der statuten. Daartoe zal een tweede buhengewone vergadering worden gehouden op 17 juli aanstaan de Dan zal tevens beslist kunnen worden ove» een voorstel tot herzie ning van ae beloning van commissa rissen De huidige regeling, een vaste vergoeding van 2000 gulden per com missaris per jaar. alsmede een tantie- me-regeling, heeft sinds 1965 niet meer voldaan omdat er sindsdien geen tantieme meer is uitgekeerd. Volgens de nieuwe regeling zullen commissarissen een vaste beloning krijgen van 5000 gulden per jaar, nismede een aandeel in de winst tot een maximum van 5000 gulden per commissaris per jaar. De president-commissaris krijgt daarenboven nog een vaste jaarlijkse vergoeding van 2500 gulden, de secre taris van de raad van commissarissen zal een extra beloning van 2000 gul den per laar ontvangen. Constante tvisselkoersen AMSTERDAM, 1 juli Londen 8.67»/*8.67»/*, New York 3.62tV-3.62A Montreal 3.56—3.50»/*, Parijs 65.63»/» 65.68»/», Brussel 7.29J/i7.29'/». Frank fort 99.75—99.80, Stockholm 69.85»/»— 69.90 Zürich 83.94—83.99, Milaan 57.56»/»—57.61 Kopenhagen 48.33»/»— 48.38'/., Oslo 50.69»/»—50.74%. Wenen 14.00»/*—14.01»/*. Lissabon 12.70»/*— 12.71»/*. RIJSWIJK Duiker apparatenfa- briek NV heeft „het onderbezettings- spook" nu wel definitief uitgebannen, meent de directie. De tot dusverre in 1970 bereikte resultaten verlopen ge heel volgens plannen. Het bestuur verwacht dan ook over dit jaar een „zeer belangrijke" winststijging te kunnen boeken. Hoewel het bestuur daarover pas zal kunnen beslissen als de volledige resultaten bekend zijn, behoort een hervatting van de divi denduitkering toch wel weer tot de mogelijkheden Een en ander is door het bestuur meegedeeld na afloop van de gisteren in Rijswijk gehouden jaarvergadering. De orderportefeuille is gevuld tot ver in 1971. Door rationalisering en specia lisering hebben de produkten met een betere en goede winstmarge de overhand gekregen. De resultaten daarvan zullen pas ten volle tot uit drukking komen in 1971 en volgende jaren. De produkten met een slechte of geen winstmarges lopen uit. Van de oliebranders wordt 90 pet. geëxpor teerd. Bij de sector fijnmechanische apparatuu- 's een zijtak van hydrau lics gekomen. De branuerssector heeft als zijtak gekregen de vervaardiging van ver brandingsinstallaties voor chemische afvalstoffen. Van een grote chemische industrie is een belangrijke opdracht ontvangen voor de bouw van een dergelijke installatie. De regering heeft be langstelling voor dit project in het kader van de strijd tegen de lucht- en waterverontreiniging. Het bestuur meent dat in deze installaties een goe de toekomst zit. Het hoopt via de Nederlandse vestigingen van grote Amerikaanse industrieën hiervoor eveneens een markt te vinden in de Verenigde Staten. De besprekingen met een niet nader genoemd bedrijf over produktiesa- menwerking teneinde te komen tot een uitwisseling van produkten. zijn nog niet afgesloten. Van financiële sa menwerking zal echter geen sprake zijn. Overigens staat het bestuur wel open voor samenwerking, doch het is niet bereid voor een appel en een ei te verkopen, zeker niet nu de zaken weer goed gaan. KOUDEKERK Gisterenmiddag omstreeks half vijf werd de Koude- kerkse brandweer gealarmeerd om dat in de Lagewaard bij landbouwer B. de Jong door nog onbekende oor zaak brand was uitgebroken in een schuur. Binnen enkele minuten was de Koudekerkse vrijwillige brand weerploeg op het terrein van de brand aanwezig en begon met het blussingswerk. De schuur girig grotendeels in vlammen op, maar de boerderij en de hooiberg wist de brandweer te redden. De Alphense brandweer, die ook was opgeroepen, behoefde geen dienst te doen en kon naar huis te rugkeren. De commandant brandweer van Koudekerk maakt de bewoners erop attent dat men bij brand het num mer 3333 moet bellen of. bij geen gehoor, de nummers 3341. 2801 of 2713. Venda knakworst. Blik 10 stuks van 1.15 voor Onder deze naam importeert Vroom Dreesmann eksclusief voor Nederland twee mooie zomerwijnen, één uit de Moezelstreek met een fris-fruitig karakter en éénuit de Rijnstreek - de zgn. Rhein- Hessen - van smaak en karakter iets milder en lieQijker. Beiden zijn in het en zijn drager op zoek naar van die fijn mee te nemen levensmiddelen. Want ook daarin heeft uw warenhuis zich gespecialiseerd. Van de doodgewone lekkere dingen die goed verpakt zijn. En die je op een camping goed van pas komen. Export Pilsener bier 5% alc. Per blik 55,, nu 2 voor Venda soepen. Diverse smaken. 2 Pakjes van 1.10 voor pen. Ikeju Venda koffiemelk. 3 Blikjes van 1.- voor ier nasi oreng. Koen Visser nasi of bami goreng. 1/1 -Blik van 2.18 ^70 voor Anton Hunink goulash. Blik 435 gram van 1.85 §9 Cadum toiletzeep. 4 Stuks van 1.26 voor Camping margarine. Blik 500 gram va n 1.29 voor Bato miniatuur potjes jam. Diverse smaken. 2 Stuks van 86 voor' ituur ken. Duitse wijngebied vakkundig op ües gebracht, hetgeen een grote pré is voor kwaliteit, origine en houdbaarheid. Beide wijnen zijn geestverfrissend en aangenaam dorstiessend. Door rechtstreekse import, waardoor een zeer aantrekkelijke prijs, biedt uw warenhuis deze volle liter Paradieströpfchen aan als wijn van de maand. 1/1 Liter van 3.75 voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4