NOORDWIJK LIET NOG VELE KANSEN ONBENUT Invasie van rond- en platbodem j achten Opleiding voor nieuw paramedisch beroep Drie Leidse jongeren gebruikten drugs Lezers schrijven ons: WEEKAGENDA II I F beter dan in eerste wedstrijd Leiden wacht wat leuks Ministerie is adres voor verzoeken Pieterskerk (3) Pieterskerk (4) Eerste zevental Lisse kampioen RA PENBURG VANAVOND DICHT NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 JULI 1970 DOOR BOB NUYS ZWOLLE Er waren nog meer contrasten dan overeen komsten met NoordvrijkWVF. De return in Zwolle, op het sfeerloze gemeentelijke sport park, leverde weliswaar een bij na even ruime zege op (nu 3-0) en werd even matig ge leid door arbiter Vink als de thuiswedstrijd, maar daarbij bleef het. WVF speelde name lijk veel minder slecht, terwijl Noordwijk duidelijk minder voor de dag kwam, overigens natuurlijk mede door het ont breken van Jaap v. d. Niet (va- cantie) en Kees Karstens (licht geblesseerd), terwijl later Ge rard Duindam het veld ruimde. Nu verliepen de combinaties veel minder gestroomlijnd. Enerzijds door het goede spel van de WVF-defensie (met uitblinker Maat aan het hoofd), anderzijds omdat WVF duidelijk op een beter resultaat speelde. Het ont brak de formatie uit Zwollerkerspel echter aan een schutter. Ab Hage- man, Aalt Docter en Gerrit v. d. Worp kregen van de niet altijd zeker en soms paniekerig operende Noord- wijk-defensie wel schietkansen, maar Constant Smit kreeg toch wei nig echt gevaarlijk werk op te knappen. ONVERWACHT Noordwijk had wèl geluk dat Brö- ring in de negende min. na een via Albert Spaanderman en Map Marijt opgezette uitval met de rechtervoet via de binnenkant van de paal scoor de (10). Dat gebeurde tijdens een WVF-overzicht. waarin vooral aan voerder Aalt Docter een hoofdrol vervulde. Ook na die onverwachte 01 bleef WVF de toon aangeven tegen een min of meer 4-2-4 opererend Noord wijk, dat de goede combinatie maar niet kon vinden. Toch waren Aad Vermin c.s. door uitvallen het meest gevaarlijk. Albert Spaanderman en Rudi Brö- ring misten echter opgelegde kansen (zijnet en voorlangs), maar Aad Vermin spande wel de kroon. Tot twee keer toe verscheen hij na voor bereidend werk van Albert Spaan derman alleen voor doelman Klaas Mulder, maar even zoveel keren liet hij de bal van zijn voeten weg plukken. Toch werd de voorsprong steeds meer verdiend, daar de roodbroeken langzamerhand beter gingen combi neren. Dat leidde pas na rust tot treffers. Nadat Map Marijt nog had gemist en Ko Lokhorst doelman Smit tot de eerste redding dwong, rondde Aad Vermin in de elfde minuut met een kopbal een voorzet ❖an Bröring via de onderkant van de lat af: 2- 0. PROTESTEN Hevige, maar onterechte protes ten wegens hands ten spijt, keurde arbiter Vink de treffer goed. Nu kon Noordwijk weinig meer gebeuren en zeker niet toen Albert Spaander man met een machtig schot in de zestiende minuut al 30 scoorde. Duindam (voor rust bij een kopduel geblesseerd geraakt) maakte plaats voor Hans Plaatzer, maar Noordwijk hield het initiatief. Dick Heemskerk raakte de paal na een vrije trap, Hans Plaatzer kop- *te rakelings naast, Bröring zag een knappe kopbal gekeerd door Mulder, allemaal wapenfeiten van een veel agressiever Noordwijk WVF stelde daar bitter weinig tegenover. Docter en Hageman hadden bij uitblinker Anton Marijt (die stellig door bonds coach Arie de Vroet in het vizier zal worden gehouden) geen kans. Met onder de 250 toeschouwers ook nog ex-Quick Boys trainer West hoven. haalde Noordwijk gemakke lijk de eindstreep, zonder zelf te imponeren. WVF: d. Mulder; a. Zieleman, Maat, Nijboer en Spijkerman; m. Lok horst en Zandink; v. Trip (Dam- DELFT In Zuid-Ilolland hebben zes ziekenhuizen (Bethel, Oude en Nieuwe Gasthuis en St. Hippolytus- ziekenhuis in Delft, het Gemeente- Ziekenhuis en de Dr. Noletstichting in Schiedam en het Holyziekenhuis in Vlaardingen) besloten gezamenlijk een opleiding tot technisch zieken huisassistent in het leven te roepen. Deze opleiding, die op 1 september start, kent twee richtingen, namelijk de operatie-assistent en de anaeshesie- assistent en is gebaseerd op een des betreffend rapport van de Nationale Ziekenhuisraad Deze voor Nederland functie'van technisch zieken- huisassitent beoogt de verkrijging van operatiekamerpersoneel van zeer hoge kwaliteit ter 'assistentie van de chi rurgen. De steeds toenemende techni sche ontwikkeling in het ziekenhuis vergt een hechte samenwerking bin nen de operatiekamer. Voor deze op leiding komen in aanmerking jongens en meisjes van 17 jaar en ouder, die in het bezit zijn van een havo- of mavo-diploma. De opleiding omvat naast de theoretische vakken als anatomie, ziekteleer, enzovoorts een intensieve training in chirurgische en anaesthesiewerkztam- heden. man), Hageman, Docter en v. d. Worp. NOORDWIJK: d. Smit; a. Kuijpers, A. Marijt, C. Spaanderman en Van Kesteren; m. Duindam en Heems kerk; v. Vermin, M. Marijt, A. Spaanderman en Bröring. DEN HAAG „Het ministerie is voor het aanbieden van verzoeken het normale adres en er is daarom voor een minister geen reden zich voor het in ontvangst nemen van verzoeken naar elders te begeven". Dit ant woordden de ministers van verkeer en waterstaat, sociale zaken en volksge zondheid. cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning op vragen van het kamerlid Ny- pels. De heer Nypels had gevraagd, waarom de ministers niet waren inge gaan op de uitnodiging om de eerste Pinksterdag aanwezig te zijn bij een demonstratieve wandeltocht, gericht tegen de aanleg van de Provinciale- weg nr. 1 door de duinen van het Haagse waterwingebied. De ministers merken in hun antwoord nog op, dat een delegatie uit de actiegroep Duin weg, die de protesttocht organiseerde, afzonderlijk door enige ministers is ontvangen, teneinde de delegatie in staat te stellen het verzoek te over handigen en mondeling toe te lichten. DEN HAAG De Nederlandse am bassadeur in Havanna (Cuba), de heer J. van der Gaag, gaat met pensioen. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van zijn opvolger, mr. W. V. Cohen Stuart, thans consul-generaal in Sao Paulo (Brazilië). Evenals de heer Van der Gaag krijgt mr. Cohen Stuart de rang van harer majesteits buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur. Vakantieregelin g Zoeterwoude ZOETERWOUDE Maandag gaat de vakantieregeling in van de bak kers in Zoeterwoude. Gedurende een periode van zes weken zullen dan steeds twee zaken veertien dagen gesloten zijn. In deze tijd zal wel de bakkerswagen in de straten verschij nen maar het zal veelal niet moge lijk zijn het brood en andere pro- dukten aan de deur af te leveren. Deze werkwijze zal worden gevolgd door de melkhandelaren. De eerste zaak, C. v. Leeuwen, zal gesloten zijn van 12 tot 26 juli dan is alles één week normaal waarna no. 2, L. On derwater, vakantie heeft van 2 tot 16 augustus. Veertig jaar bij NS LISSE De heer P. den Heijer viert maandag zijn 40-jarig jubileum bij de onderhoudsdienst van de N.S. Behalve langs de spoorbaan is de ju bilaris ook op het gebied van de hen gelsport actief. Hij is een verwoed visser niet alleen in clubverband, maar ook bij de grote visevenemen- ten, zoals de najaarsfeesten. LISSE Aan de Spekkelaan zal zaterdagavond het startschot worden gegeven voor de Tour de Lisse. De wedstrijden zullen zes avonden in beslag nemen. LISSE Enkele maanden later dan men had gepland is de serviceflat Swaenendreef aan de Laan van Rijcke- vorsel gereed gekomen. Directrice is mevrouw S. Koeman uit Amstelveen. HAAGSE POLITIERECHTER DEN HAAG Drie jongelieden uit het nog niet met elkaar eens zijn. De Leiden, een student, een kantoorbe diende en een lasser, hadden zich voor de Haagse politierechter te verant woorden, omdat zij verdovende mid delen in hun bezit hadden. Dat was geconstateerd in een cen trum, waar een Leidse muziekgroep optrad. De kantoorbediende gaf toe, dat hij een enkele maal hashiesj had gerookt, wat hü aanvankelijk meer uit nieuwsgierigheid had gedaan om er mee kennis te maken. Soms had h(j het wel prettig gevonden, verklaarde hij. De lasser had slechts een peukje in zün bezit en gaf dat gauw door; het smaakte hem niet. De student gebruikte L.S.D. De of ficier constateerde, dat dit kwade gevolgen kan hebben. Maar ook de student is van zijn ge woonte teruggekomen. Hij had nogal wat moeilijkheden en zo was hij dus op het pad van de verdovende middelen gekomen. Het Medisch Consultatie Bureau heeft reeds bemoeiing met de student. De officier wees er op. dat er verschil in maatstaf is bij beoordelen van deze zaken, omdat de deskundigen Het wil er bij mij niet in, dat men de verwarring in kerk en wereld, met verwarring in het kerkgebouw tot uitdrukking wil brengen. Neen, heren Lustrum vierders, volgens mij had de schrikreactie op een andere wijze moeten worden teweegge bracht, bijv. buiten het kerkgebouw. Lawaai en warboel (in onze goede stad geen gebrek). Maar in de ker kruimte: immense stilte, opdat men stad geen gebrek). Maar in de kerk ruimte: immense stilte, opdat men rige, zieke wereld op adem komen, en iets proeven van wat God bedoel de met: vrede op aarde. Leiden H. P. v.d. Reijden Onyxhof 44 Het is weer fijn voor elkaar. Zondag samen geweest in wat men pleegt te noemen Pieterskerk. LEIDEN Een schilderachtig tafereel zal eind juli in Leiden te zien zijn. Aeh-en-vijftig rond- en platbodem- jachten zullen de laatste iveek van juli afmeren aan de Oude Vest. De bemanning van de schepen zalgekleed in kostuums uil de tijd van de Pilgrim fathers, 31 juli om 5 uur in De Lakenhal worden ontvangen. Na de ont vangst worden de schepelingen door een muziekkorps naar de Doelenkazerne gebracht waar ze de dvondmaal- tijd zullen gebruiken. De dag erna. 1 augustus, zullen de tjalken, aken, schokkers, schouwen en grundels, die de schilderachtigste na men dragen, in kiellinie uit Leiden vertrekken, met bestemming Delfs- haven. Dezelfde tocht die de Pilgrim- fathers eens maakten. De stoet schepen, die vanaf de Oude Vest moet vertrekken in de richting Schryversbrug, zal enkele kilometers lang zyn. Men wil proberen ze achter elkaar te laten doorvaren, wat bete kent dat de bruggen een tijd blijven openstaan. Mocht het verkeer al te erg in de knoop raken, dan worden pauzes ingelast. Deze toch is georganiseerd door het Pilgrimfatherscomité. de Stichting Rond en Platbodem jachten dh de WV. Racen en zang De VVV is overigens met nog an dere dingen bezig. Zo wordt op 17 en 18 juli op het Vijfmeiplein de jeugd- grandprix verreden. Jongens kunnen in kleine tweetakt raceautootjes strij den om de eerste prijs. 18 juli wordt in Leiden het défilé van de Statentocht gehouden bij de Groenoordhal. 350 auto's worden daar opgesteld. Mensen die deze historisch «tocht langs de 12 statensteden willen meedoen kunnen zich opgeven bij de WV. Maandag komt weer een koor uit Amerika. Het is het uit ongeveer 20 man bestaande University of California Santa Barbara Chamber Singers-koor dat om acht uur in de Hooglandse Kerk zal optreden. 16 juli leidt rev. John Alexander een Amerikaanse dienst in de Pieters kerk. In verband met de Pilgrimfa- thersherdenking zullen' nog verschil lende andere groepen uit Amerika een bezoek aan Leiden brengen. Feestverlichting O langs Rapenburg LEIDEN Vanmorgen waren de leden van het lustrumco mité al druk bezig een alter natieve feestverlichting aan te brengen langs het water van het Rapenburg, dat om 6 uur voor alle verkeer wordt afge sloten. Vanavond begint het slotfeest van het universitaire lustrum, dat besloten is en al leen toegankelijk is voor cives. Donderdag 2 Juli Adlerf abrieken, Rooseveltstraat, l uur: contactavond De Natuurvriend. Zaterdag 4 juli KATWIJK AAN ZEE Toren Oude Kerk, s u.: beiaardconcert door Arie Pe ters. MUZIEKAGENDA KATWIJK AAN ZEE Woensdag 1 Juli en zaterdag 4 juli, toren Oude Kerk. 8 u.: beiaardconcert. KATWIJK AAN ZEE Donderdag avond 2 juli, sporthal Cleyn Duin. 8 Gewestelijk Orkest Zuid-Holland met Llesbeth List en Tine van Dongen. Films lu Lelden CAMERA dag. 2.30 en zo 2 en 4 uur: Monterey Pop a l dag. ook zo 7 en 9.15 uur: Met mijn lippen op jouw mond. 1» jaar; wo 2.30 uur; Don't look back, a.l.; vrij- cn zat-nacht 23.30 uur: Suddenly Last Summer. 18 jaar. LIDO The secret of Santa Victoria, 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur LUXOR dag. 2.30 en zo 2.30 en .445 uur: Stad op stelten a.l.: dag. 7 en 9.15 uur: Bloed van de vampier. 18 jaar. STUDIO De zonnetempel, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON Het plezierigste huis in Londen. 18 jaar. dag. ook zo 7 en 9.15 uur; dag. 2.30. zo 2.15 en 4.30 uur; On-, lcruidzaaiers In fabeltjesland. REX Charro 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 915 uur: zo 2.30, 4.45, 7 en 915 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Wilst du ewig jungfrau bleiben, 18 jaai z Apotheken Avond- en nachtdienst apotheken te Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten: Geopend voor spoedeisende gevailen: Apotheek Reijst, Steenslraat 33, tel. >0136 en Apotheek voorschoten. I.eidseweg '66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breesl Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Reijst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door ApotheekReijst. Ooktersdienst Tot zaterdag to uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur. tot 11 uur. woensdagavond van 8310 uur tot II uur. vrijdagavond van 8 30 uur to( II uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot II.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kanioor iedeie maandag en donderdag van 10, 13.00-14.ou uur: zaterdag 15.00-16.00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ïlekenhui.» (Hooigracht! Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhui» Alarm nnmmer» Doktersdlenst s maai 2 (zat 10 u. voor middag tot eondag 24 uur) Academlacb ztekeabuit: oezoekuren Brandweer 6 maal t. Politie 8 tnaaJ 4 EHBO 20849 Gemeenschap Znld-Weat Hulpverlening»- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursuspiantsoeo 83: voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor tele* 10480 voor •nformatte telef OR] Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00—39 46 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—10 00 uur; zonda,-. alg Christ, en nationale feestdagen 14.80—15.00 uur. vrouwenkliniek: maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 19 80—19.45 uur: zaterdag 15.30—10.30 uur; zondag alg. Christ, en nationale feestdagen 15 30—17.00 uur. Klnderkliniek. maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18JS-J9.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur: zondag, alg. Christ, en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur. EUsabethzlekenhuls Lelden, derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot nalf acht. Kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tol 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot haf drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag, en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepntiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhui» Endegeesi. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags i) »ot 12 en 2 tot Jelgersmakllnlek: maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur: zaterdag 13 tot 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuis. dagelijks eerste Ki 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 1 en 7 tot 8 li.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.70—7 15 uur ALPHEN - ziekenhuis Rljnoord: dage lijks (ook zondag)- Ie en 2e idaj: van 10.30—11 00 uur van 14 00—ts.OO uur van 18.00—1900 uur Se klas van 14.00—15 00 uur van 18.00— >9 30 uur Kraamafdellng. van 14.0O—15 OU uur. van I9.0O—19.70 uur alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. van 18.00—18.30 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders Kinderen Deneden 16 )aar geen toegang -N'UOKDWIJK - Sol* Mllu kiasse-ps- tienten dagelijks van l tui hall S eo de» avonds van 7 tot 8. zaaipatlénten zon. dgs. van l tot S. dinsdag van l tot half 3, donderdags van half 7 101 half en zater dags van 1 tot half 3 KATWIJK Zeehospitium, longkiuuek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwei van 7 tot 8. thc-afde- llng dagelyks van half 8 tot naif Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag cd zondag van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en ibc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van nalf 3 tot half 4 TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling originele do cumenten PUgelm Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober). Legermuseum tot 30 Juni: aquareuen- exposltle Verbeeld verleden dag 9-17 u_ zond 13-17 u zal gesloten Schouwburg, werken van Willem Bred- dels. Kees Buurman Hans Kouwenhoven en Jacques de Wit, tot september Rijksmuseum Oudheden; tentoonstelling Wel en Wee. n.a.v lustrumcongres We tenschap en Welzijn. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, Raamsteeg: expositie t.g.v. 150-Jarlg be staan. dag. 10-4 u. zond. 1-4 u. tot 15 augustus. Hortus tentoonstelling .Uit schroot ge groeid" (vrijdag 26 Juni lot 2 uur). Lakenhal zomertentoonsteüing Hol landse Vanltas-voorstelllngen uit '7de eeuw (26 Juni-23 augustus) Rijksmuseum volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenie- vlng In N.W.-Afrika (28 mei - 12 oktober). Rapenburg 94. galerie "t Dulvenhuvs. schilderijen Greetje Grijpma. dleren- Plastleken van Tosca van der Haak en tekeningen van Frits van Reden, van 3) mei - 21 Juni. dlnsd tot en met zond 2-8 uur Gemtente-archlcftentoonstellng „Alba Amlcorum". 15 t.m 26 Juni, werkdagen 10-12 uur en 14-17 uur, zaterdag 10-12 uur. maandag 22 juni 19.03—31.30 uur Aansl agenda lelden tentoonstellingen Trappenhuis Academiegebouw Rapen burg 73. Van pauper tot staker - maand tot vrijd van 9-6 u.. tot 4 juli. UL'SEA Acad. üxst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30-12.30 dlnsd en vriid. 'ook 14-17 uur Hortus, Rapenburg 73; 1 apru-30 sept, H- 12 en 13.30-17 uur. zon. 10-16 uur kassen zat. en zon gesloten: 1 okt.-3) maari u-12 •n 13.30-16 uur zond gesloten kassen zat gesloten (vrijdag 26 Juni tot 2 uur). Molenmuseuiij De valk 1 api.-io «ept. dlnsd tjn zat, HM'f ur zon en feestd 13-17 uur maana gesloten Nea Legermuseum Pesthuislaan I. ma. t.m vrij 9-17 u. zon 13-17 u. Ptlgrtro Fathers-museum Vliet 45- ma. t.m. vrij. 9-12 en 2-4.30 uur. Momenteel een symbool van sma keloosheid door wat er is aange bracht en zoals in deze tijd gebrui kelijk, eindeloos kletsend en goed pratend al wat door de Vrije Acade mie is gebruikt om te laten zien hoe keihard en goddeloos onze westerse cultuur is. Als Hervormd Gemeentelid wist ik namelijk nog niet hoe smerig onze samenleving is, omdat ik niet acade misch ben gevormd. Wij lezen geen krant, horen geen radio en kijken geen t.v. En wanneer het ons in de kerkdienst wordt verteld, lopen we weg. Daarom hebben we in Leiden theologen, die dit wanprodukt zal ven door te stellen, dat we dit stijl volle gotische bouwwerk wel hier voor kunnen verhuren, omdat het naar hun smaak en opvatting geen bedehuis maar een neutrale ruimte is. Door hen wordt de armoede van het protestantisme voorgestaan. Wie een samengaan van Kerk en cultuur nastreeft, moet gaan kijken hoe goed de wetenschap zich daar laat zien in theorie. Hier kan ik alleen bewonde ring hebben voor en achter de me ning staan van een lid van de kerk voogdij die stelde: „In de toekomst zal dit niet meer zo gebeuren". LEIDEN P. C. de Boer. Mozartstraat 16. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Petronella dr v C P A de Haan en P W Brussee; Natascha dr v A Boering en B Pot ters; Marjolijn L dr v P E Prillwitz en A M L Duij verman; Karoia V F dr v H T J V van Hal en L F M van den Bos; Johannes Th zn v J van Vliet en A M Ruiten; Juliëtte J dr v J H A Driel en J J M de Kok; Alexander zn v B van den Berg en L J de Jong; André M zn v B Schol ten en I de Lange: Monique B dr v B Scholten en I de Lange; Agatha M dr v E G M Warmerdam en T A van den Berg; Arda C dr v L H Palm en M M J Bergers: Monique W J C dr v J C C van der Steen en W J van der Lans. Burgerlijke stand Leiderdorp LEIDERDORP - GEBOREN Ro- bert z v S Brussee en van Y A van der Heiden; Henri Louis Johan. z v II J van de Pol en van E P Hollan der; Eric Franciscus Wilhelmus, z v B Borreman en van A C van den Berg. ONDERTROUWD: P A Schalkers, 20 jaar en M van Kampen, 17 jaar; S G de Ridder. 22 jaar. Schiedam en M van Leeuwen. 23 jaar: W H M Lan- gezaal. 26 jaar Leiden en R S Jon- gejans. 23 jaar. GETROUWD; W P M van Noort. 23 jaar en M J R Kramer. 23 jaar: Ger rit Vons. 25 jaar en C W de Jong, 23 jaar: P Kuhn. 23 jaar en C v d Sluijs. 23 jaar; Westhal, R- 22 jaar en W C van Werven. 22 jaar. justitie wil meewerken om de jonge lieden. die in moeilijkheden zijn ge raakt, te helpen! Omdat hier geen sprake is van handel in verdovende middelen, eiste de officier tegen de student een geld. boet van f 100 en twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk en tegen beide anderen ieder f 100 boete. De rechter veroordeelde de student tot f 150 boete en de twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk, de lasser tot f 75 boete en de boekhou der tot f 100 boete. 'Surf/ Magdalena ondeugdelijk IJMUIDEN De raad van scheep vaart' heeft het ontnemen van het certificaat van deugdelijkheid van de kotter WR 66 „Sara Magdalena" door de scheepvaart-inspectie bevestigd. De schipper-eigenaar van de kotter had geen genoegen genomen met het inhouden van zijn certificaat. Nadat op 15 augustus 1969 de schipper schriftelijk was meegedeeld, dat zijn schip bij stabiliteits-proeven onge schikt was gebleken om de boomkor- visserij uit te oefenen, had hij laten weten, dat hij niet van plan was de kosten tot verbetering te willen be talen. Deze kosten, ongeveer f 15.000 wilde hij van regeringswege vergoed hebben. Ondanks dat de regering wel in de kosten tegemoet wilde komen, werd er aan de verbetering van het schip niets gedaan. De scheepvaart-inspec tie ging hierna over ott het in be slag nemen van het certificaat. J. P. GOUDRIAAN EREVOORZITTER NOORDWIJK Op de jaarverga dering van de Noordwijkse schietver eniging Blijf voor '1 Land deelde voorzitter J. P. Goudriaan mee, dat hij zijn taak wilde overdragen aan een jongere, nadat hij 25 jaar lang de voorzittershamer Tad gehanteerd. Zijn taak zal worden overgenomen door de tegenwoordige secretaris K. Godé. De heer Goudriaan werd tot ere voorzitter van Blijf voor 't Land be noemd. Als nieuw bestuurslid werd de heer J. Wassing gekozen. De kampioensbeker werd veroverd door dc heer J. van Haaren. De schutter J. Mosterd legde beslag op de Goudriaan-wisselbeker. In de le klasse werden de wissel medailles behaald door: 1 P. Slin gerland, 2 J. Plug, 3 A. van Beelen. In de 2e klasse werden de meeste wisselmedailles behaald door: 1 W. Stafleu, 2 J. Schmal. en in de 3e klasse door J. van Haaren. Winnaars van wisselmedailles in de KSO-com- petitie waren: le klasse J. Plug; 2e klasse A. van Beelen, A. ter Laak en A. Smit. In november van dit jaar viert „Blijf voor 't Land" haar 25-jarig bestaan. Op het programma staan een kringwedstrijd en een jubileumwed strijd. LISSE Door een 13 overwin ning op concurrent Sleutelstad 4 be haalde het herenteam van de vorig jaar opgerichte zwcmclub Lisse het eerste kampioenschap in hun bestaan. Omdat er geen scheidsrechter was komen opdagen, begon de wedstrijd in zwembad „De Vliet" drie kwartier te laat. Een toe vallig aanwezige scheidsrechter uit Rotterdam floot nu deze belangrijke wedstrijd. Na enkele minuten namen de Lis- senaren door J. Eichhorn een 01 voorsprong. Bij een plotselinge uitval verhoogde dezelfde speler de score lot 02. Vlak voor het verstrijken van de eerste periode werd het nog 03. In de laatste periode beperkte Lis- se zich tot verdedigen. Hierdoor zag de midvoor van Sleutelstad kans de eer te redden. De namen van de kampioensploeg zijn: de Klerk, J. Remkes. B. Keijzer. H. Randsdorp, H. Boon. J. Eichhorn. J. Randsdorp. en H. Keijzer. Coach is de heer G. Willemse. SLF benut ile gelegeheid LEIDEN Personeel van de Ste delijke Licht Fabrieken maakt van de avondafsluiting van het Rapen burg van vandaag gebruik om nabij de De Gijzelaarsbank een gedeelte nieuwe gasleiding in te graven. Dit sluit aan op een enige weken terug gelegde gasleiding in de Langebrug en het begin van de Breestraat. De Rapenburg-afsluiting van don derdagavond is voor het gebruike lijke openlucht-slotfeest van hel. universitaire lustrum. De SLF maakt van deze nood een deugd door van twee afsluitingen er één te maken. De nacht erna. van vrijdag op za terdag, zal de aansluiting van deze gasleiding worden gemaakt onder de toegang tot het Noordeinde naar de gasleiding die in het Kort Rapenburg is gelegd. Voor dit werk zal het Noordeinde zaterdagmorgen vroeg zijn afgesloten tussen half 1 en 6 uur, uren waarin geen of vrijwel geen openbaar vervoer meer op de weg is. Herbestrating Als dit SLF-karwei is voltooid, zal de afdeling bestratingen van ge meentewerken volgende week begin nen met de herbestrating van de rij weggedeelten die voor het leggen van de gasbuis opgebroken zijn ge weest. Vooral in het gedeelte Breestraat tussen Rapenburg en Pa pengracht is daarvan een hinderlijk ..wasbordeffect" overgebleven. Dit was niet te voorkomen, omdat voor liet leggen van de gasleiding de hou ten dwarsliggers van de voormalige blauwe tram moesten worden ver wijderd. Daardoor zijn ongelijke verzakkingen op korte afstand ontstaan. Dat was indertijd ook de reden om deze houten bielzen in de grond le laten zitten (zo'n 17 cm beneden het wegdek). KRAAMVREUGDE HERTENKAMP De aankoop van een jonge hertebok voor de dertien hinden in de Leidse Hout. vorig -jaar. door de Plantsoenen dienst geregeld, heeft zoals verwacht zijn vruchten afgeworpen. Donderdag is voor het eerst sedert lange tijd weer een hertekalfje in de hertenkamp ge boren. Er worden nog meer blijde ge beurtenissen verwacht. Behalve bij de damherten is ook de familie zwaan verblijd met jong broed, dat men in de vijver in-kiellinie-ach- ter-moeder-aan kan bewonderen. LEIDEN In verbaéd met het lustrum van de universiteit in de Pie terskerk zal de jeugddienst van zon dag worden gehouden in de Marekerk Om half elf zal ds. C H. Bijl spreken over het onderwerp Vakantie. V

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3