Meubelfabriek gaat aan zijn eigen goede naam ten onder VALPARTIJ KOSTTE JAN JANSSEN GROENE TRUI Willem II tweede Gaat Gerd Muller naar A.C. Milan? Tour de France: zwarte dag Tour in cijfers 7 DINSDAG 30 JUNI 1970 (Van een oneer verslaggevers) WADDINXVEEN ,.We wisten dat het bedrijf ziek was. dat wel. Maar al gauw bleek het niet ziek. maar zelfs ver ziekt te zijn!" De beer B. A. C. van 't Hoff draait er niet omheen. Een jaar geleden werd bij aangesteld als zaak waarnemer in de toen 64 jaar oude gerenommeerde Wad- dinxveense meubelfabriek Kempkes N.V. Hij kreeg tot taak het volkomen aan de grond zittende bedrijf met zijn 170 werknemers weer wat op poten te zetten. Het is hem niet gelukt. De zaak moet dicht en honderd man perso neel heeft per 1 oktober ont slag gekregen. Het was de enige Nederlandse meubelfabrikant die op de beurs no teerde. „Daar hebben we ze ook over genomen, notabene tegen honderd procent, nou, dan hoef ik echt niks meer te zeggen!" Die 'we' is de Bodc- graafse firma Eminent, fabrikant van onder meer orgels. Men zag nog we! Iets in het bedrijf, en durfde het risi co aan er een kapitaal in te investe ren, ook al had Kempkes het laatste jaar een verlies van dik negen ton geleden: Daar was echter nog wel overheen te komen. Waterhoofd „Daar overheen wel. maar als je ziet wat we daarna aantroffen, toen het hele bedrijf eenmaal goed werd doorgelicht..." De heer Van t' Hoff is veel gewend, maar hier is hij toch echt wel even stil van geworden. „Onbegrijpelijk, werkèlijk. Geen be ginnen meer aan. En vooral de admi nistratieve sektor. Ja, echt een kind met een waterhoofd, en niet zo'n kleintje ook". Hij praat er aanvanke lijk wat gereserveerd over, maar het gaat hem steeds makkelijker, alsof de stop uit het bad wordt getrokken. Bij dat alles blijft hij echter de nadruk leggen op het trieste van de hele sir tuatie, waarin het er in feite op neer komt dat Kempkes N.V., het bedrijf van de drie gelijknamige broers, aan zijn eigen grootheid en faam ten on der is gegaan Jarenlang, zo lang het bedrijf be staat eigenlijk al, hebben de gebroe ders Kempkes de slogan gevoerd dat de klanten altijd konden nabestellen, van welke serie dan ook. Dat gebeur de dan ook inderdaad, tot grote te vredenheid van de klanten meestal groothandels die door" deze in de meubelbranche vrij ongebruikelijke service sterk aan de firma werden gebonden. Ook in de hele verdere dienstverlening stond Kempkes hoog genoteerd. Men had de naam en ook de daad de klant tot in hel uiterste van dienst te zijn. Topz izwaar Het is de ondergang van het bedrijf geworden. De indirekt-produkticve afdeling van Kempkes N.V. werd top zwaar. met een service-apparaat dat In geen enkele verhouding meer stond tot de produktie-afdeling. Men sen die in de fabriek eigenlijk over bodig waren, maar die men toch niet wilde ontslaan, werden 'dan maar' bij het bedrijfsbureau of een of andere administratieve afdeling geplaatst, en of ze daar nu al of niet op hun plaats zaten was in feite van ondergeschikt belang. Met dat ai werden de kosten juist van deze indirekt-produktieve afdelingen hoger, en op het laatst te hoog. buitensporig hoog. „En daar bleef het niet bij", ver zuchtte de heer Van 't Hoff. die er zich nog altijd over verbaast dat het allemaal zomaar heeft kunnen gebeu ren. „Toen we de loonlijsten gingen nakijken, bleek dat het loonpeil hier aanzienlijk boven dat van de concur rerende bedrijven lag." Hoeveel? Hij ziet het exacte cijfer liever niet ge publiceerd, maar wil wel kwijt dat hij ervan schrok, en dat dertig pro cent boven het CAO-salaris in de meubelbranche niet ongebruikelijk is. Het kon niet uitblijven: de zaak'ging 'op de fles'. Vorig jaar juli was het zover. Olifant Eminent nam de zaak over, en zette de heer Van 't Hoff. een buitenstaan- ANGERS Ton Vissers stond han denwringend langs het parkoers in Angers, waar maandagochtend de ploegentijdrit over 10,7 km werd ver reden. „Waar blijft die regen nou'', riep hij vertwijfeld terwijl hij zijn blikken omhoog richtte, waar grauwe wolken langs dc hemel joegen. De re gen kwam wel niaar net niet op tijd. Pas in de laatste ronde van de Fae- mino's van Eddv Merckx begon het te druppelen maar dat was te laat voor Vissers. Hij moest tevreden zijn met een overigens uitstekende tweede p'aats van zijn formatie achter de greep van de nu in de Belgische kampioenstrui rijdende Merckx. die liefst dertien seconden sneller bleek te zijn dan de Willem 2-ers. Een formidabele prestatie van de mannen van Vissers, die in de vroege ochtenduren hun vijf rondjes over het parkoers hadden gedraaid. De ploeg reed volgens een van te voren nauwkeurig uitgestippeld plan. Dol man en Van der Vleuten joegen in de eerste twee ronden het tempo omhoog en toen kwamen Wasbnans. Pijnen en vooral Ottenbros, die tot nog toe zijn regenboog!rui in deze tour vo'ko men waar maakt, om het karwei af te ronden. De tijd van Willem 2 was dertien minuten en 39 seconden (voor vijf renners 1 uur 8 m'nuten 18 se conden! en zij bleef op het uitslagen bord als eerste vermeld totdat de Faeminö's'in de ring warén gèweést. Die noteerden dertien minuten en 26 seconden, vooral door de krochten van Merckx en gele-truidrager Zilioli, die ook zij aan zij over de streep gingen. Dit resultaat yvas belangrijk in de eerste plaats voor het ploegenklasse- ment, waarin de ipapnen van Merckx nu ook aan de leiding kwamen, maar daarnaast voor do individuele klasse ring. Want hoewel de tijden van de ploegen daarvoor buiten beschouwing bleven werd toch voor de eerstaanko- mende renners van de eerste drie formaties de bonificaties (20 sec. 10 sec en 5 sec) afgetrokken. Dat bete kende bijvoorbeeld, dat Jan Janssen, die te weinig talent naast zich had en het niet verder bracht dan een acht ste plaats twinti gseconden verloor aan Zilioli en Merckx. Het beteken de ook een grote srpong in het alge meen klasement voor Wagtmans en Van der Vleuten, die profiteerden van de 10 sec. bonificatie en oprukten naar respectievelijk de twaalfde en dertiende plaats. Een teleurstelling werd de tijdrit voor de Caballero's. die met een vijf de plaats tevreden moesten zijn. „Het liep nu veel slechter dan in Parijs - Nice toen wij wonnen", aldus ploeg leider Gé Peters. „Het kan niet goed zijn wanneer je met negen man ver trekt en met negen man aan de finish komt. Dan is er niet hard genoeg ge reden''. LAIGUEGLIA De grootste doel puntenmaker van Mexico, de West- duitscr Gerd Müller. heeft vandaag verteld dat hij een aanbod heeft ge kregen om "voor AC Milan te gaan spelen. Müller, die met zijn vrouw in talie met vacantie is. voelt er veel voor maar denkt, dat het wel eens niet zou kunnen doorgaan in verband met hei Italiaanse verbod op het aantrekken van buitenlandse spelers. Dat verbod loopt af in 1971 maar zal vermoede lijk met driejaar worden verlengd. Mocht Müller bij AC Milan komen dan betekent dit dat hij veel meer geld zou kunnen gaan verdienen dan in zijn eigen land. Een andere Westduitse voetbalgrote is. thans ook in Italië met vakantie. Toen Franz Beckenbauer, de „her sens" van de Westduitse ploeg, met vrouw en drie kinderen zondag in Merano in de Dolomieten aankwam, werd hij daar officieel verwelkomd door de burgemeester en honderden juichende dorpelingen. Zaakwaarnemer B.A.C. v. 't Hoff: management, dat is het!" der maar zeer goed bekend met de méubelbranche, als zaakwaarnemer neer voor de gebroeders Kempkes. „Moeilijk, verschrikkelijk moeilijk, echt waar. Ik had er eigenlijk gelijk het mes stevig in moeten zetten, maai doe dat maar eens. Ga maar eens als olifant in zo'n constellatie rondsjou wen. Wie weet wat je dan, met wat voor goede bedoelingen ook. alleman, nog voor goeds kapotmaakt? Ik had toen eigenlijk al een man of zestig moeten ontslaan, maar ik kon er niet toe komen." Alles is geprobeerd om de zaak weer op poten te krijgen. „Ik had me echt heilig voorgenomen de naam Kempes en die van hun ontegenzege- lijk goede produkten te laten voort bestaan." Eminent maakte het waar. Kapitalen werden geïnvesteerd in een nieuwe meubelserie. „De nieuwe For mule '70 opent.... de progressieve we reld, de markante en beweeglijke we reld. Een harmonieuze, prille, speelse wereld aan de wand", zeiden de fol ders van de nieuwe serie, speciaal door ontwerper Hans Appel gescha pen. Direkt uit voorraad leverbaar, een belofte die in de meubelbranche ongekend is. Formule '70 „We hadden het waar kunnen ma ken. Het was en is nog steeds een- goede, stevige en fijn in de markt liggende serie", vindt zaakwaarnemer Van 't Hoff. Formule '70 opende ech ter geen speelse wereld aan de wand. De enige wand die openging was die naar de ondergang. Kempkes ging aan zichzelf ten onder, aan zijn faam die wilde dat aan alle verzoeken om leveranties, ook van series die allang uit de produktie zijn. kan worden voldaan. „Dat heeft ons de das omge daan. De hele Formule '70 is erdoor de mist ingegaan, omdat we zonodig de Kempkes-traditie moesten voort zetten. Zoiets is van z'n leven natuur lijk niet haalbaar!" Het 'uit voorraad leverbaar' op de Formule '70 folders, in theorie haal baar, liep in de praktijk stuk. Onder delen van oudere formulemeubelen moesten tussen de bedrijven door worden bijgemaakt, omdat de klanten het vroegen. Klanten die alleen nieu we meubelen aanvaardden als ook de belofte om oude series na te leveren gestand zou worden gedaan. Al gauw kwam er daardoor van het 'uit voor raad leverbaar' niets meer terrecht. het werden wachttijden van zes, acht weken. De klant nam het niet langer, en ook de veelbelovende Formule '70 liep kapot. Alleen de folders en de goed gevulde toonkamers ademen nog de sfeer van het rijke en veelbelo vende verleden. Brief In schrille tegenstelling daarmee staat de brief die het voltallige perso neel vorige week heeft gekregen. In de afgelopen weken hebben zowel de heer Van 't Hoff als Eminent ernstige pogingen gedaan de werkgelegenheid te verzekeren door bijvoorbeeld sa menwerking met andere bedrijven, overname van de hele meubelsector door een andere onderneming of een overname van alleen de collectie door geïnteresseerden .Hangende deze be sprekingen is er echter in en buiten een sfeer van onzekerheid gegroeid, die niet langer houdbaar was. Die sfeer heeft genoodzaakt een be slissing te nemen. Langer uitstel, ho pen op toch nog betere resultaten, zou in deze omstandigheden niet ver antwoord zijn. Zestig werknemers in de indirekte sector en 41 in de produktie-sektor hebben aanzegging gekregen dat hun komst na 1 oktober niet langer gewenst is. „We durfden gewoon niet langer meer te wachten'.' aldus de heer Van 't Hoff. „Voor alle mensen die nu voor de konsekwentie van afvloeiing komen te staan, is het beter niet nog langer te wachten en risico's te gaan nemen. Nu is de ar beidsmarkt hier in het westen goed. Meubelfabrieken hier in de buurt, ook in Waddinxveen, zitten om men sen te springen. We konden daarom niet langer wachten, want de gevol gen bij een eventueel neergaande conjunctuur zouden heel wat ernsti ger kunnen zijn." Afgelopen vrijdag nog werden be sprekingen gevoerd tussen de heer Van 't Hoff en de vakbonden, bespre kingen die voor beide partijen bevre digend zijn verlopen. „Ja. ik ben echt opgelucht dat die menselijke faktor in het likwidaticproces is opgelost. We zitten nu alleen nog met een paar moeilijke gevallen, maar daar vinden we samen echt wel een oplossing voor", aldus de heer Van't Hoff. Orgels Het is definitief afgelopen met Kempkes N.V. In het fabriekspand in Waddinxveen zullen nu alleen nog orgelkasten en verschillende onderde len voor de orgels van Eminent wor den vervaardigd. Daarvoor heeft men aan zeventig man personeel vol doende. onder wie in elk geval alle huidige werknemers boven de zestig. Want dat heeft men in tegenstelling tot de gebruikelijke procedures weten te bereiken. Een gevestigd familiebedrijf is kapot geslagen op zijn eigen goede naam, een naam die het heeft getracht te verdedigen tegen beter weten in. Managementzakelijk inzicht, effi ciency. dat was het. Ze hadden het gewoon niet. Dan moet je tegen de muur lopen.. De heer Van '1 Hoff gaat het aan het hart. Meer dan hij zeggen kan. Honderd man ontslaan, een bedrijf sluiten. „Het gaat je niet in je kouwe kleren zitten." Hij kijkt wat triest om zich heen in het luxueus ingerichte direktiekantoor van de heren Kempkes. Een triest ge tuigenis van hoe het was. Weer een meubelfabriek minder.' De ploeg vim Willem II in actie tijdens de ploegentijdrit in Angers. Op kop Wagtmans, Van der Vleuten en Ottenbros. RENNES Het was een zwarte dag voor Jan Janssen, maar de Puttenaar treurde er nauwelijks om. Hij is in zijn lange wieler- loopbaan wel aan tegenslagen gewend geraakt. Heel rustig vertelde Janssen over het smalle paadje in Rennes, waar wonder boven won der geen ongelukken gebeurden toen het hele compacte peloton de opstaande betonnen „richel" opstormde, hoe hij op 500 meter voor de finish door een gigantische valpartij, die eveneens weer goed af liep, enigszins was opgehouden en daardoor zijn positie in het pun tenklassement niet had kunnen verdedigen." Ik zal de groene trui wel kwijt zijn," zei Janssen berustend in zijn onfortuin. Even later kreeg hij gelijk toen de 23-jarige Fransman Cyrille Guimard op het podium werd geroe pen om het maillot vert aan te trek ken. Janssen haalde de schouders op. Hij had de winstgevende trui op pre cies dezelfde wijze verloren als hij haar een dag tevoren had veroverd, toen Guimard in het zicht van de finish in Angers onderuit was gegaan. „Laat ik blij zijn dat ik niet met die anderen in die kopgroep ten val kwam, was zijn reactie. Janssen ging het hotel opzoeken om de teleurstel lingen van de derde dag van deze tour te verwerken. De teleurstelling, dat.hij ondanks de steun van be faamde tijdrijders als Charley Gross- kost en Luis Ocana er in de och tenduren niet in was geslaagd om de overigens onafwendbare nederlaag in de ploegentijdrit tegen de Faemino's binnen redelijke perken te houden. Niet alleen had de formatie van on ze landgenoot de wankele eerste plaats in het ploegenklassement (na Angers boekten zij de minimale winst van een seconde) verspeeld maar bo vendien had hij door de voor de indi- vidüele klassering meetellende bonifi catie 20 seconden op Zilioli en Merckx verloren. Pijn De import-Brabander was zelfs in de rangschikking door de Belg Van- denberghe van de derde plaats ver drongen. Het deed Janssen pijn maar hij liet het niet merken. Er was nog iemand, die zijn gevoe- UTRECHT Bert Jacobs, die vo rig jaar trainer was bij Velox. heeft zich bereid verklaard om eenzelfde functie te vervullen bij de nog in op richting zijnde FC Utrecht, de combi natie van Velox. Elinkwijk en DOS. Jacobs is opvolger van Evert Mur. vorig jaar oefenmeester van Elink-. wijk, die niet langer dan een week is aangebleven. De (financiële en andere) voor waarden waarop Jacobs zijn functie aanvaardt bij de FC Utrecht, zijn de zelfde als bij Velox. Op de Amsterdamse Coentunnel- weg gebeurde gisteren een ongeluk met dodelijke afloop, toen een vrachtwagen en een personenauto botsten. De foto werd genomen even voordat de brandweer te plaatse lens nauwelijks uitte. Het was de on betwistbare heerser in het wielerrijk, Eddie Merckx. Zijn gesprek maan dagavond met ploegleider Lomme Driessens was op luchtige toon ge voerd en had de zich ogenschijnlijk samenpakkende donkere wolken bo ven de formatie geheel verdreven. Er waren duidelijke afspraken gemaakt, ook over de gang van zaken in de ploegentijdrit. Het ging erom de eer ste plaats in het ploegenklassement te veroveren en bovendien via de boni ficaties zoveel mogelijk winst te boe ken op de concurrentie. Die opzet slaagde volkomen. Als laatste daver den de Faemino's over het ruim twee kilometer lange parkoers en slaagden er als enige in de door Willem 2'Ga- zelle in de vroegere ochtenduren ge maakte tijd van 13 min en 39 sec te overtreffen. Met liefst dertien secon den. Bic. dat niet verder dan de achtste plaats reikte, had een dave rendenederlaag geleden. 0 Voortreffelijk Merckx en zijn vazallen hadden hun macht uitgebreid. Met een winst van ruim twee minuten op de ploeg van Janssen konden zij zich geheel concentreren op het behoud van de posities in de korte rit over 140 km naar Rennes, de hoofdstad van Bre- tagne. Zij deden het voortreffelijk. Want toen de 25-jarige Italiaanse wegsprinter Marino Basso, die dit jaar ook in de Giro al twee rit- zeges boekte, op het wielerbaantje van Rennes de bloemen en de kussen van een Bretonse schone voor zich opeiste had de ploeg van Merckx geen seconde schade geleden. In de gehele rit over de glooiende hellingen van dit aantrekkelijke deel van Frankrijk hadden Merckx en zijn soldaten de koers gecontroleerd. Ze hadden de voornemens van ploeglei der Ton Vissers, die na de fraaie tweede plaats van zijn mannen in de tijdrit, waardoor Wagtmans en v.d. Vleuten naar de elfde en twaalfde plaats oprukten, gedwarsboomd. Vissers had trouwens al dagen lang met het idee rondgelopen, zijn for matie de eerste dagen niet. voor te grote inspanningen te zetten, maar veranderde van gedachten toen hij in het tourboek zag hoe kort de rit van Angers naar Rennes wel was. „Mis schien is dat wel wat voor Ottenbros. die rijdt toch formidabel," had hij overwogen. In de rustpauze tussen de tijdrit en de start van de etappe was Vissers tot de overtuiging gekomen dat het de moeite waard moest zijn om het althans te proberen. Ottenbros im mers was ook een potentiële kandi daat voor de groene trui. ook voor Willem 2/Gazelle een zeer verleide lijk object. Slim gespeeld Het plan werd slim gespeeld. De aandacht van Merckx werd afgeleid van Ottenbros toen Jan Serpen ti in de eerste vlucht met Antheunis. Go- defroot en Polidori meeging. Vervol gens hielden de Willem 2-ers zich rustig toen de Portugese kampioen Agostinho na 45 km een nieuwe vlucht inleidde, waarin de Italiaan Chiappino, onze landgenoot Leo Duyndam en als bewaker Roger Swerts meeging. Pas toen hun winst een halve minuut bedroeg en de Ita lianen Guerra en Paolini met de Merckx-vazal Bruvere in het gat sprongen ging Ottenbros mee. Het laatste kwartet achterhaalde het eer ste en toen vond Merckx het tijd om in te grijpen. Hij achtte de gele trui in gevaar door Duyndam. die geheel ten onrechte in het algemeen klasse ment als vijfde stond met een ach terstand van 41 seconden. Dat werd pas na aankomst van de renners ge rectificeerd. Jammer, want misschien had men Ottenbros anders wel laten lopen. Hoe het ook zij, Merckx nam nu geen risico en kreeg de steun van aartsvijand Jan Janssen, wiens groe ne trui naar Ottenbros dreigde te gaan Het duurde niet lang of de samen werkende grootmachten hadden de vlucht teniet gedaan. Daarna lieper. ook alle verdere pogingen stuk op de onwil van de hoofdmacht, waarin de sprinters zich tenslotte opmaakten om de dagprijzen te verdelen. Aan het hoofd van het langgerekte lint stormden twee leden van de Mann-Grundigploeg de baan op. Voorop ging Debie, die de spurt voor de rappe Daniel van Rijckeghem moest aantrekken. De Belgen hadden verkeerd gegokt. In het gedrang in de laatste ronde, waaraan bijna tachtig renners deelnamen omdat de rest bij het binnenrijden van het stadion in een opzettelijke fuik was vastgelopen teneinde ongelukken te voorkomen raakten zij achterop. Er kwamen nieuwe gegadigden naar voren. Eerst Walter Godefroot. kort achter hem Harry Steevens. Maar de Limburger zou het ook niet halen. Hij werd aan de overkant van de baan omhoog ge drukt door Marino Basso die tenslotte nog juist sneller bleek te zijn dan Godefroot. De Belg was ontroostbaar. Ook de dag tevoren immers was zijn befaamde snelheid niet toereikend geweest om bij aankomst in Angers de tandem Zilioli-Vandenbefghe te kloppen. Met gebogen hoofd verliet hij de piste. Harry Steevens 1 Beste Nederlander werd Harry Steevens, die ook a! teleurgesteld was. „Je moet maar pech hebben. Dat is nu al drie dagen achter elkaar." De Limburger treurde evenwel niet lang. Hij had voor de start van de rit naar de Bretonse hoofdstad nog geklaagd over hoofdpijn en misselijkheid, een gevolg van zijn val in de rit naar La Rochelle. Maar na die 140 frisse kilo meters was het nare gevoel verdwe nen en lacher^ zei hij: „Ik ben weer een beetje op temperatuur. Let de komende dagen maar goed op me". Met Steevens reden Pijnen, Otten bros, Serpenti, Wouters, Rentmeester en Zoontjes bij de eerste twintig, voorwaar voor Nederland Weer geen slecht resultaat. Ploegentijdrit 1. Driessens. 10,1 km In 1 uur 07 minu ten 13 seconden. 2 Vissers 1.08.18. 3. Albani 1.08.28. 4. Cools 1.08.43. 5. Peters 1.08.38. 6. Martini 1.09.17. 7. Schotte 1.09,25. De Muer 1.09.26. 9. Stabllnskt 1.09.45, 10. Pezzi 1.09.46. 11. Piaud 1.0.953. 12. Giganti 1.10.53. 13. Langarica 1.10.44. 14. De Grlbaldl 1.10.51. 15. Caput 1.12.01. Tweede gedeelte 1. Marino Basso (Itallö-Albanl) 14(1 kilometer In 3.20.06 met bonificatie 3.19.56. 2. Walter Godefroot (Bel-Pezzl) zt met bonificatie 3.20.01. 3. Cyrille Guimard (Fra-Caput) zt met bonificatie 3.20.01. 4. Eddy Peclman (Bel-Caput) zt. 5. Erie de Vlaemlnck (Bel-Schottei zt. 6. Van Rijc keghem (Bel-coolsi. 7. v. d. Bcrghe (Bel- -Driessensl. 8. Grain (Fra-de Grlbaldy). 9. Jimenez iSpa-Langaraica> 10. Beghetto (Ita-Martlni). ;i. steevens «Ned-Petcrsi. 12. Jottl (Ita-Gigantl). 13. Pijnen (Xed-Vissersi. 14. Oltenbros (Xed-VIssersi. 15. Serpenti (Xed-VI?c?rg). 1C Wouters (Xcd-Petcrs). (7 Rentmeester (Xed-Peters), 18. Zoontjens (Nekpeters). 19. Lieven.' (Bel-Schottei. 20. Roger de VlaeminCk (Bel-Schottei. 24. Dol man (Ned-Vissers). 29. Jan Janssen. Neder land. 43. Benjamins. Nederland. 47. Zoete melk, Nederland. 63. Merckx. Belg, 68. Van der Vleuten. Nederland. 143. Van Katwijk, Nede-land. 3.21.24. 6 Algemeen klassement 1. zilioli (Ita-Driessens) J4.01.41, 2. Merckx (Bel-Driessens) op 4 sec. 3. Vanden Berghe (Bel-Driessens) op 26 sec. 4. Janssen (Ned- -De Muer) op 27 sec. 5. Grosskosl (Fra-De Mnerj op 33 sec. 6. Mogen Frey (Den-de Grlbaldy) op 43 sec. 7. Guimard (Fra-Ca put) op 47 sec. 8. Godefroot (Bel-Pezzl) op 49 sec 9. Van Sprlngel (Bel-CoolS) op 51 sec. 10 De Vlaemlnck (Rel-Schottc) op 58 sec. li. Ocana (Spa-De Muer) op 37 sec. 12. Wagtmans (Ned-Vissersi op 58 sec. 13. Jo* van der Vleuten. Nederland. 59. 14. David Bollava. Ita. en Thomas Pettersson. Zwe den. 1.01. 16. Joop Zoetemelk. Ned. 1.02. 1* Jos Huysmans. Belg 1.03 19 Eddy Sehutz. Luxemb. '..04. 20. Rogers Swerts. Belg. en Gosia Pettcrson. Zweden 1.05. 29 Leo Duyndam. Ned. ill. 3«. Van Rijckeghem. Beig. en P.enè PUnenf. Ned. 1.15. 51. vianen. Ned. en De Boever. Belg. 1.19. 57. Schepers. Ned. 1.21. SO. Eddy Beugels. Ned. 1.23, 63. Van Impe. Bëlg, en Zoontjens. Ned. 1.25. 71 Eef Dolman. Ned. 1.28. 90. ottenbros (Vis sers) op 1.42. 104. Rentmeester (Peters) op 1.55. 106. serpenti (Vissers) op 1.39, 121. Den Hartog (Peters) op 2.35. 123. Van Katwijk (Vissers) on 2,46. 133. Steevens (Peters) op 3.09, nt. Wouters (Peters) op 3.16, Benja mins (Peters) 0p 3.16. 138. lloogerhclde (Vissers) op 3.36. Puntenklassement 1 Exneciucs Guimard (Fra-Caphet) en Vandenborghc (Bel-Drlessens) 9 pnt. 3. De- leplne iFra-dc Grlbaldy) 7 pnt. 4. Polidort (Fra-Glganti) 6 pn;. 5. ex aequo Janssen pnt L< Muer) cn Wolfshohl (Wdl-Caput) 3 De winnaar van de derde etappe Marino Basso werd uitgeroepen tot <je strlldlustt*- «te renner Hij klom In het algemeen klas sement van de 87e naar de 30e plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7