Weer geen Nederlandse triomf op TT Assen Argentijn Iglesias Zwemmarathon voor De Vries: „Nieto is te verslaan!" Dammen in de open lucht in Rotterdam Kersenronde voor Piet v. d. Kruys Cricketteam draw tegen Hampstead ïjitenisse baas over Herkingen Pier Hoekstra sterk winnaar in Yerseke Wim Hol tweede Gaab Minneboo in sprint verslagen Cees Vuurpijl Mat. kampioen snelwandelen Turnsters mindere van Roemenië MAANDAG 29 JUNI 1970 ASSEN Het huzarenstukje dat Paul Lodewijkx twee jaar geleden in Assen uithaalde door de Duitse wereldkam pioen Anscheidt in de 50cc op de eindstreep te kloppen, werd zaterdag tijdens de veertigste Asser TT niet herhaald. Evenals vorig jaar eiste een rijder van het Spaanse Derbi- team de erepalm voor zich op. Toen de Engelsman Barry Smith, nu de kleine, vermetele Spanjaard Nieto, die Kreid- ler-coureur Jan de Vries met enkele centimeters verschil van het Wilhelmus afhield. rwtrwt f 11 in cijfers ASSEN De uitslag var de 50 cc klasse u: (acht ronden, 61,64 km): 1. Angel Nieto rsp) Derbl 70.23,4 (gem snelheid 121, 688 km/u): 2. Jan de Vries (Ned) Kreidler 30.23,7; 3. Salvador Canellas (Sp) Derbi 30.24,0; 4. Rudolf Kunz (W Did) Kreidler 31.32.5: 5. Aalt Toersen (Ned) Yamathi 31.56.3; 6. Gilberto Parlotü (It) Tomos 12.06.4. Stand om het wereldkampioenschap: Nieto 60 pnt.; 3. Kunz 35. 3 Toersen 29, 4. Canellas 26, 5. De Vries 24. 6. Schurgers iNed) 19. 7. Parlotti 15. i 125 cc: (veertien ronden. 107.86 km): 1. Dieter Braun CW-<Dultsland) Suzuki 49.06.6 (gem snelh 131,780 k/u), 2 Dave Simmonds [Gbr) Kawazaki 50.10,1: 3. Laszlo Szabo Kon) MZ 50.23,5 4. Aalt Toersen (Ned) zukl 50.42,8: 5. Toni Gruber (Wdl) Maico 11.23.3. Stand wereldkampioenschap: 1 Gould 52 nt.. 2. Saarinen 31. 3. Carruthers 30, 4. errero (Spa) 27, 5. Mortimer (Gbr) 22. 250 cc: (17 ronden. 130,97 km): 1. Rodney ïould (Gbr) Yamaha 56.32,9 (gem snelh 38.970 k/u): 2. Phil Real (Grb) Yamaha 635.9; 3. Jarno Saarinen (Fin) Yamaha 7.16.4; 4. Dieter Braun (Wdl) MZ 57.21,8; 5. fony Rutter (Gbr) Yamaha 57.56,3; 6. Kees ran Dongen (Ned) Yamaha 58.01,5. Stand wereldkampioenschap: 1. Braun 60 punten. 2. Jansson 37, 3. Gruber 23. 4. Bar- usch (Odl) 22. 5. Kriwanek (Oos) 20, 6. )odds (Aus) 15. 350 cc: (20 ronden. 154,89 km/u): 1. Giaco- no Agostlni (It) MV Agusta 63.33,8 (gem nelh. 145,450 k/u); 2. Renzo Pasolinl (Italië) Jenelll 63.43,8; 3. Phil Read (Gbr) Yamaha 4.57,4: 4. Kei Carruther« (Aus) Benelli 6.22,8; 5. Kent Andersson (Zwe) Yamaha 6.30,6: 6. Martitl Pessoncn (Fin) Yamaha 6.37.2. Stand wereldkampioenschap: 1. Agostlni 0 p., 2. Carruthers 32. 3. Mortimer en 'essonen 13, 5. Barnett. Hoppe en Pasolinl 500 cc: (20 ronden, 154.09 km): 1. Giacomo igostlni (It) MV Agusta 64.34.9 (gem snel- leid 143,157 km/u): 2. Angelo Bergamonti Italië) Aermacchi 66.25,8 3. Alberto Pa- anK (Italië) Llnto 66.44.0. 4. Alberto Mul- >y iVwz) Kawazaki 66.45.2; 5. Paul Smart Bgr) Seeley 67.22,1; 6. Rob Bron (Ned) iuzuki 67.22,2. Stand om het wereldkampioenschap: 1. ank (Italië) Linto 66.44,0 4. Alberto Mul- oy 30, 4. Pagani 20, 5. Williams, Barnett Gbr) en Findlay (Aus) 16 De ijjspanrace (14 ronden, 107.86 km): 1. ïeorg Auerbacher-Hermar, Hahn (Wdl) BHW 49.48,6 (129,938 km/u); 2. Horst Owes- e-Jubus Kremer (Wdl) Munch Urs 49.49,4; Siegfried Schauzu-Horst Schneider (Wdl) UW 50.42,7; 4. Arsenlus Butcher-Werner letzger (Wdl) BMW 51.02,8 Stand wereldkampioenschap: 1. Auerba- her 47 pnt., 2. Chauzu 3? pnt., 3. Enders/- lalbach 30 pnt., 4. Luthrlnghauser 25 pnt., Butscher 20 pnt. ROTTERDAM Volgende week Katerdag (11 juli) organiseert de Rot terdamse dambond in het kader van ide C'70 een openlucht damsimultaan bp het Stadhuisplein. Aanvang 2 uur. iAan deze simultaan werken mee Tonny Sijbrands. nationaal en Euro pees kampioen, Krijn Toet, Kampioen Zuid Holland en Piet van Baarlen, kampioen van Rotterdam. Thuisdammers kunen aan deze si multaan gratis deelnemen mits men zich voor 6 juli meldt bij de heer W. Waldekker, Chr. Bennekerslaan 25b, Rotterdam-16. Tel. 010-131007. MtERLO De Helmondse wielrenner het'van der Kruijs heeft zaterdag de ker- enronde van Mlérlo (182 km) gewonnen, lij versloeg el£ renners in de sprint en finishte in de tijd van 4 uur 28 min. 30 sec. rweede werd Bakker uit Zaandam en der- Ie Jaques Beursen (Haelen). De 500 cc vormde als vanouds het absolute hoogtepunt van de j Asser TT. Vooral voor de Neder- landers. Stilletjes, heel stilletjes had motorsportminnend Neder land de laatste weken gehoopt op een triomf van Aalt Toersen, de man die vorig jaar in de strijd om het wereldkampioenschap net een fractie te kort kwam op Nieto om de wereldtitel een jaar lang rond de ranke schouders mee te torsen. Toersen zelf had die stil gekoester de hoop vrijdag, op de laatste trai ningsdag, flink aangewakkerd. Op zijn door Henk Viscaal gesponsorde Yamathi stak Toersen de als een vorst regerende wereldkampioen Nie to de loef af. Duidelijk zelfs. In ieder geval duidelijk genoeg voor het 135.000 koppige publiek om Aalt sen voor de wedstrijd als de grote favoriet in de 50cc af te schilderen. Mentaal zwak Toersen kan echter mentaal niet tegen het favoriet-zijn. Vorig jaar al toonde de kleine Staphorster dat toen hij in de slotwedstrijden de wereldti tel vergokte. Toersen toonde dat in Assen weer. Bij de start leek hij als aan de grond genageld waardoor hij reeds in de eerste ronde een honderd tal meters moest prijsgeven aan het leidende trio Angelo Nieto, Jan de Vries en Salvador Canellas. Toersen was in feite toen al verslagen. De mentale druk was weer te groot ge weest. De TT van Assen is mede daardoor voor de Nederlanders evenals vorig jaar op een lichte teleurstelling uitge lopen. Ondanks de uitstekende twee de plaats van Jan de Vries en on danks'het goede rijden van de young sters Leo Commu, Rob Bron en Theo Bult. Het publiek was echter niet in groten getale naar de Drentse hei ge komen voor goede prestaties. Het kwam louter alleen om landgenoten winnend door de finish te zien stui ven. -A- Agostini Dat zat er zaterdag in Assen niet in. Zeker niet in de zwaardere klas sen waar de Italiaan Giacomo Agos tini spelenderwijs regeerde. Zowel de 350 als de 500 cc sloot hij onbedreigd winnend af. Vooral in de halve liter klasse degradeerde de 28-Italiaanse filmster en fabrieksdirecteur zijn te genstanders tot zielige figuranten. In de 350cc liet de Italiaan mild glimlachend toe dat Phil Read twee ronden lang het veld kon aanvoeren. Agostini vond het toen welletjes. Met ruime voorsprong bereikte hij als eerstede eindstreep. REPORTAGE UIT ASSEN DOOR ROB HARTOG Nederlandse successen moesten in de lichtere klasses verwacht worden. In de 50cc vooral. Nieto haalde echter een streep door de Nederlandse reke ning. Overigens zonder erg veel over tuiging want "de triomf van de Span jaard is een dubbeltje op zijn kant geweest. Jan de Vries namelijk, de stevig gebouwde coureur uit de Van Veen-stal heeft zich door het Derbi- -geweld geen moment laten impone ren. Van begin af aan troonde De Vries aan de kop van het veld. Sa men met Nieto en Canellas. Rondenlang kroop dit drietal bijna horizontaal door de kniebocht en langs de Strubben. Vooral Jan de Vries die in de bochten zijn winst op de Derbi-rijders moest behalen, om dat zowel Canellas, maar vooral Nieto op de lange rechte stukken, vooral tegen de wind in, sneller dan De Vries waren. De Vries redde het ech ter niet. De laatste ronde, of liever gezegd op het rechte eind tegenover de eindstreep flitste Nieto, daarbij al les van zijn machine vergend, langs De Vries. Zelfs de roekeloze manier waarop De Vries de laatste kniebocht nam kon de achterstand niet meer goedmaken. Slechts enkele centime ters kwam hij te kort. De Spanjaard Canellas werd derde, terwijl Toersen als vierde de eindstreep bereikte. Nieto won niet zoals verwacht naast de 50cc ook de 125cc. Nieto had dat aan zichzelf te wijten. Nadat hij reeds in de tweede ronde de overige j rijders op honderd en meer meters 1 had gereden ging Nieto als een waan- zinnige door. Waarom? Waarschij- i nlijk weet de kleine Spanjaard dat alleen zelf maar. Nieto moest tol be talen voor zijn onverstandig rijden. In de achtste ronde vloog hij de baan uit. Nieto was meteen uitgeschakeld. Weliswaar reed hij de race uit, maar zijn achterstand, mede veroorzaakt door een pitchstop, was te groot om de Duitser Dieter Braun van de over winning af te houden. Aalt Toersen finishte als beste Nederlander op een verdienstelijke vierde plaats achter Dieter Braun, Dave Simmonds en Laszlo Szabo. Opmars Read De 250cc leek een sensationeel slot te krijgen. Phil Read, de sterke En gelsman rijdend op een fabrieks Yamaha, zette na een bedroevend slechte start een enorme achtervol ging in. Een achtervolging die de „Vliegende Brit" van de 25ste plaats naar de tweede zou brengen. Read kwam echter juist enkele tientallen meters te kort om zijn landgenoot Rodney Gould van de overwinning af te houden. Een overigens niet geheel verdiende triomf van de 26-jarige Gould omdat de race gemaakt werd door de Zweed Kent Andersson. Hal verwege de strijd moest Andersson, op dat moment onaantastbaar aan de leiding van het veld, met motorpech opgeven. Beste Nederlander in de kwart li terklasse werd Cees van Dongen, die -ft- De race in de 350 cc-klasse was een aangelegenheid tussen Pasolinl, Agostini en Read die v.l.n.r. genoemd in beeld zijn. Agostini won. eerder op de 125cc niet verder dan de start was gekomen. De motor van de naar het lijkt nu toch wel uitgebluste Rotterdamse veteraan weigerde. Van Dongen werd uiteindelijk in de 250cc zesde. ROTTERDAM Het Nederlandse cricketelftal heeft het afgelopen weekeinde een eervolle draw behaald tegen het Engelse cricketteam Hamp stead C.C. De wedstrijd die ter gele genheid van C'70 op het veld van het jubilerende VOC werd gespeeld voor een kleine 200 toeschouwers stond op redelijk peil. Wat opviel waren de hoge scores van beide partijen. All Holland, eerst aan bat, scoorde in de eerste innings maar liefst 221 voor drie; de ACC-er Rikse werd topscorer met 86 runs (13 x 4), maar ook captain Tony Bakker (57, 1 x 6, 9 x 4) en René Schoonheim (33 not out) wisten goede raad met de bal. Het Engelse antwoord bleek in de eerste innings veel minder, 219 voor 8. Captain Alwyn scoorde met fraai batten 85. Wicketkeeper Schoonheim was goed op dreef met vier vangen, van de Nederlandse bowlers kon nie mand werkelijk imponeren. In de tweede innings batte Holland wat voorzichtiger, gesloten werd op 173 voor 8. Ditmaal was het vooral Flohil (42) en wederom Bakker (35) die flink scoorden. Hampstead heeft na deze enigszins late declaratie geen kans meer op de zege gehad. Zij strandden tenslotte op 144 voor 7. Het fielden van Nederland bleef tot het eind toe op redelijk peil. Een draw tegen deze Engelse ama teurkampioen is beslist geen slechte prestatie van dit jonge Nederlandse team. ASSEN Jan de Vries glimlacfite schuchter. Het parde- paardje van Van Veens racingteam slaat zich niet snel vol trots op de borst na een knappe prestatie. Desondanks maakte de uiterst bescheiden Jan de Vries een gelukkige indruk. Begrijpe lijk. Hij had in de strijd in de 50cc slechts de supersnelle Span jaard Angelo Niëto voor moeten laten gaan. De Vries timide: Jk ben erg bltj met deze tweede plaats. Toch geloof ik zonder op te scheppen dat er meer ingezeten heeft. Ik reed na melijk met een verkeerd tandwiel- tje. Vooral op de lange, rechte stukken tegen de wind in was dat duidelijk te merken. De Derbi's van Nieto en Canellas gingen me steeds daar voorbij. Gelukkig kon ik dat verschil in de bochten meestal weer goed maken. Jammer alleen dat ik nets iets te kort kwam in de knie bocht, anders had ik het misschien net gehaald. Derbi de beste Nieto was na zijn overwinning in de lichtste klasse gaarne bereid tot- commentaar. In uiterst gebrekkig Frans klonk het: „De Derbi-moto- ren zijn gewoon de beste van de wereld. Ik heb nu niet eens alles van mijn machine gevergd, omdat ik niet net als vorig jaar in de laat ste ronde uit wilde vallen". De Vries reageerde snel op de op merking van Nieto dat de Derbi's de beste motoren ter wereld*zijn in de 50 cc. „Dat is wel zo geweest", aldus Jan, „maar ik ben er van overtuigd dat mijn machine op het ogenblik minstens zo goed is als die van Nieto. Reken er dan ook maar vast op dat of Aalt of ik dit jaar nog Nieto eens een pak slaag zullen geven. Gegarandeerd!" Aalt Toersen keek zuinig na zijn „falen" in de 50 cc. Eerst na enig aandringen was hij bereid tot com mentaar. Het liep niet", liet de pu pil van Henk Viscaal weten. „Bij de start al was dat te merken. Ik was veel later weg dan Nieto en De Vries. Ik weet niet wat er met die Yamathi aan de hand is, maar hij loopt helemaal niet naar mijn zin. Vooral op de rechte stukken niet. Ik kon niet eens mijn zesde ver snelling gebruiken". Bronsensatie De veertigste TT van Assen werd een bijzondere voor de jeugdige Amsterdammer Rob Bron. die in het grote geweld in de halve liter klasse beslag legde op een uiterst eervolle ftesde plaats. „Ik had er zelf niet eens op gerekend te mogen starten. Slechts na veel praten met Henk Burik mocht ik aan de trai ningen deelnemen. Gelukkig plaat ste ik me bij de 24 snelsten waar door ik aan de start mocht ver schijnen". Henk Burik zal blij geweest zijn dat hij Rob Bron toch op het aller laatste nippertje heeft toegelaten. Vooral omdat „newcomer" Theo Bult in de 500 cc zijn machine al vrij snel in elkaar draaide. Rob Bron ontpopte zich nu als de sensa tie van Assen. Gedurfd rijdend, daarbij vooral steunend op een goe de bochtentechniek, haalde hij alles uit zijn felrode Suzuki wat er uit te halen was. Bron later: „Ik kon beslist niet harder. Dit was voor deze machine de absolute top. Geweldig overigens dat ik op het ereschavot kwam als beste Nederlander. Enorm leuk om daar, terwijl je naast de grote Gia como Agostini staat, al dat ap plaus van het publiek in ontvangst te nemen". Meer risico's Een applaus dat voor de wat nukkige Agostini normaal gewor den is. De „mooie" Italiaan ver toonde na zijn triomfen in Assen geen greintje emotie. Wat on vriendelijk klonk het: „Ik ben ge woon de beste. De Benelli's zijn qua motor niet slechter dan mijn MV Agusta, maar ik durf gewoon meer risico's te nemen". Agostini vond dat hij daar mee genoeg had gezegd. Zonder een woord te zeggen draaide hij zich jneens om en schreed als een waar vorst richting meca- niciëns. Zelfs een handtekening voor een alleraardigst donker blond meisje kon er niet meer af 5- Moment uit de strijd om de eerste prijs in de 50 cc-klasse in Assen, 'oorop de Nederlander De Vries die weede zou worden in gevecht met de ipaanse winnaar Nieto. (Van onze sportredactie) HEKELINGEN Afdelingsclub lerkingen heeft de jubileumwedstrijd egen Spijkenisse, in verband met het 5-jarig bestaan van Hekelingen, niet tunnen bolwerken. Spijkenisse, dat net invallers speelde voor Van der ian en doelman Reys, die zaterdag- norgen een contract tekende bij For- una Vlaardingen, was vooral in tech- isch opzicht de betere ploeg. Via Eijkenhout, na een voorzet van x-Zuidlandspeler Van der Slot nam pijkenisse na ruim een kwartier de iding. Twee treffers van De Nekker erschaften Spijkenisse een 3-0 voor- prong. Juist voor de rust scoorde ïuvels beheerst tegen: 1-3. Na de her- atting kwam in deze score geen ver- ndering meer. erlies dammers ROTTERDAM Nederland heeft le vierde en laatste damwedstrijd te en Rusland zaterdag in Rotterdam net 5—9 verloren. De totaaluitslag na 'ier duels is 3224 voor Rusland. De individuele resultaten zijn: loozenburg - Andreiko 1 1. Van Jijk - Koeperman 11. Sijbrands - Gantwarg 11. Van der Sluis - Tsje- ;olev 1—1. Wiersma - Davidof 11, 3rost - Skitkin 02. De Ruiter - Jretenski 0-2. YERSEKE De sterke Fries Pier Hoekstra heeft zaterdag* de wieler ronde voor profs in Yerseke gewon nen. Hoekstra versloeg in de eind sprint Harry Jansen en Matje Gerrits met wie hij reeds na 25 kilometer uit het peloton was ontsnapt. Op het kleine parcours van 1300 meter liepen deze drie vluchters steeds verder weg van 't restant van het veld waarbij zich onder an deren bevonden de Belg Rik van Looy en onze nationale wegkampioen Peter Kisner, die beiden hun neus maar weinig aan het venster staken. Nadat 60 kilometers wa ren afgelegd wist het trio Jansen, Gerrits, Hoek stra het gehele veld te dubbelen en de anderen hebben daarna geen en kele poging meer ondernomen de schade nog te herstellen. In de eind sprint klopte Hoekstra zijn concur renten met drie lengten. Bij de dames gingen Keetie Hage en Truus Smulders kort na het begin reeds aan de haal. Vijf kilometer voor het einde sprong Keetie Hage op haar eentje weg en reed een onbe dreigde zege tegemoet. De uitslag bij de profs luidt* 1. P. Hoekstra (Dokkum) 100 km in 2.22.37: 2. H. Jansen (Oostzaan). 3. M. Ger st (Oploo), 4. op 1.42 G. Koel (Amster dam). 5. R. Bukacki (Axel), 6. J. van Beers (Vosselaere), 7. A. van Midden (Hilversum). 8. T. Verschueren (St.- Jansteen), 9. W. du Bois (Zuidzande), 10. W. Deelen (Nieuw-Lekkerland). Dames: 1. K. Hage (St.-Maartens- dijk) 30 km in 40 minuten, 2. op 20 seconden T. Smulders (Gerwen), 3. op 2.40 T. van der Plaat (Geldermalsen), 4. B. Hage (St.-Maartensdijk), 5. I. Trompert-Paul (Den Haag). CHUR Wim Hol bereikte in de 30 km-hardloopwedstrijd tussen W'est-Duitsland, Zwitserland en Ne derland die in Chur (Zwitserland) werd gehouden een tweede plaats achter de Duitser Sicvers. De winnaar noteerde een tijd van 1 uur 39 min 25,8 sec. Wim Hol kreeg 1.39.58,0 toegewezen. In het landen- klassement zegevierde West-Duits- land met 8.30.59,2 voor Nederland met 8.39.18,2 en Zwitserland als derde met 8.44.33,5. De uitslag in het persoonlijk klas sement was: 1. Sievers (Wdl) 1.39.25,8 2. Wim Hol (Ned) 1.39.58,0 3. Spengler (Zwi) 1.40.31,7 4. Riesner (Wdl) 1.40.39,0 5. Pyttel (Wdl) 1.40.58,0 6. Ida (Wdl) 1.41.21.8. De Westduitse motorcoureur Os wald Dittrich is tijdens internationale races in de Zuidslavische plaats Kamnik op tragische wijze om hei leven gekomen. Dittrich botste in vol- - 1 evaart op een ziekenauto, die een gewonde had vervoerd en nog op de I baan stond. De Duitser was op slag dood. (Van een onzer verslaggevers) MAARSSEN Uitgeput zeeg Johan Schans na 21 kilometer zwemmen tijdens de eerste Nederlandse Zwemmarathon op een stoel ineen. Volkomen leeg was de 21-jarige Utrechter, maar bovenal ook teleurgesteld. Iedereen had hem als de favoriet getipt voor deze slopende race, maar dat bleek niet juist te zijn, want wereldkam pioen Horacio Iglesias kwam ruim 25 minuten voor Schans over de finish. Herman Willemse promotor van dit op de Maarsseveense plassen ge organiseerde festijn en eens 's werelds onbetwist sterkste lange-afstand- zwemmer was ook enigszins teleur gesteld. „Twee ronden voor het einde merkte ik dat Johan minder werd en daarom ben ik mee gaan varen, maar hij was te ver weg. 't Is natuurlijk moeilijk voor hem om in eigen land zo'n nederlaag te incasseren". Precies om twaalf uur schoot Johnnie Weismüller, meervoudig ex- olympisch kampioen, de zestien deel nemers weg. Echter niet voordat „Tarzan" de baard van Willem de Vreng met zijn 40 jaar de oudste deelnemer drastisch had gekort wiekt, zoals De Vreng dat ook in zijn topjaren placht te doen. Snel tekening Reeds in de eerste van de zeven ronden tekende de strijd zich af. De Argentijnse wereldkampioen Iglesias (31), Schans en Jan van Scheijndel maakten zich al snel los. Deze situa tie bleef echter maar kort gehand haafd. Eerst haakte Van Scheijndel af in de derde ronde zou hij zelfs opgeven wegens maagkrampen en al spoedig moest ook Schans Iglesias alleen laten gaan. Pas na dé wedstrijd werd duidelijk hoe Schans Iglesias circa acht kilometer bij kon houden: als de Argentijn wat te drinken of te eten nam zwom Schans verder, maar toen deze zelf ook aan voeding toe was liep Iglesias heel gemakkelijk weg. Iglesias na afloop: „Of ik Schans gelost heb toen hij moest eten weet ik niet, maar zelf heb ik normaal iedere ronde gegeten en gedronken. Overigens vond ik het een bijzonder lastige wedstrijd. Dat kwam vooral door het koude water en de terug slaande kleine golven." Van die gol ven hadden de volgers in de ver schillende bootjes weinig last, des te meer echter van de vrij plotseling neergutsende regen, die bovendien een behoorlijk aantal toeschouwers naar huis dreef. Daardoor bleef er maar weinig van de toch al bar tegen gevallen hoeveelheid toeschouwers over. Schril contrast Na exact vijf uur. 24 minuten en 9.5 seconden tikfe Iglesias aan. De in spanning was hem toen nauwelijks aan te zien en hij bleek ook nog be reid de pers te woord te staan. Een schril contrast met Johan Schans die nauwelijks in staat was het welkom van zijn vrouw te beantwoorden. Niettemin had hij de eer van Neder land hoog gehouden evenals Judith de Nijs, die als eerste dame vijfde in de totaalrangschikking werd met ruim 53 minuten achterstand op de win naar. Een andere opvallende Neder lander was de zestienjarige Wout van Asch, die op eigen risico meezwom en dat bovendien in de schoolslag deed. zodat hij nog vier ronden voor de boeg had toen Iglesias als winnaar aantikte en daarmee ƒ3000,op streek. Overigens bewonderde promotor Herman Willemse de moed van een knaap als Asch. Kwaad kon hij zich echter maken over de Italiaan Trava- glio die voortdurend bij de Egyp tenaar Roda was gebleven en niet van plan bleek enig eigen initiatief te tonen. De uitslag: 1. Iglesias (Argentinië), 2. Schans (Ned.), 3. Travaglio (It.), 4. Roda (Egypte). 5. Judith de Nijs (Ned.). De Argentijn Horacio Iglesias (links) werd winnaar van de zwemmarathon In de Maarseveense plassen. Rechts van hem Johnny Welsmuller die het startschot gaf CONSTANZA De Nederlandse damesgymnastiekploeg heeft in Con- stanza een ruime nederlaag geleden tegen Roemenië. De Roemeense da mes, die na de eerste dag, waarop de verpliehte oefeningen werden ver werkt reeds een voorsprong hadden genomen, vergrootten deze op de j tweede dag en wonnen met 369.60 te- I gen 358.85 punten. In het persoonlijke klassement won ook een Roemeense, Rodica Apa- teanu, met 74.15 punten. Ook de tweede, derde en vierde plaats waren voor een Roemeense. Ans van Ger wen die na de eerste dag reeds een vijfde positie had ingenomen, kon de ze behouden met 73.25 punten. Cora Stins deelde de zesde plaats met de Roemeense Elena Turcu met ieder 72 punten. NIEUW-LEKKERLAND In Ne derlands unieke molengebied moesten zaterdag de dames-wielrensters. we gens verplichtingen elders, verstek laten gaan. Hun plaats werd nu inge nomen door hardfietsende jongelui van 12-13 jaar. De hoofdschotel vormde de honderd kilometer lange koers voor amateurs die er een bij zonder hoog tempo hebben uitge draaid. Het werd een zege voor de Britse renner William Jones die voor de honderd kilometer 2.29.30 liet no teren. De Engelsman was met zeven man ontsnapt, te weten Gaab Minne boo, Frans Ouwerkerk, good old Ru- die Liebrechts, Piet Kettenis, Willem den Hoedt en Sjaak Koevermans. AMSTERDAM De Rotterdam mer Cees Vuurpijl is winnaar gewor den van het Nederlands kampioen schap 20 kilometer snelwandelen. De Duitse gast-dcelnemcr Julius Muller won de wedstrijd, georganiseerd door de vereniging LAT op het sportpark Opmeer in Amsterdam, in 1 uur 38 min 18 sec. Vuurpijl werd in 1.43.42 tweede. De uitslag is: 1. Muller (W-Dl) 1.38.18 2. Vuurpijl (RWV, Rotterdam) 1.43.42 3. Ras (RWV) 1.44.08 4. Van Soest (Hellas. Utrecht) 1.46.13 5. Van Leeuwen (LAT) 1.53.52 6. Schroten (RWV) 1.55.46.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9