Verwonderd over onbegrip over het environment WEEKAGENDA Gemeente en dienaar moeten verkeren onder het Woord Dode en tien gewonden te LEIDERDORP hof Berkhof in (gekuiste) Pieterskerk: lenbare kennisgeving Vragen over de uit leen post Intrede ds. erploeg in Alphen Plantage Pieterskerk (2) Pieterskerk „gekuist" Dr. K. Bakker hoogleraar Vragen over Leidse klimtoestellen Stvift oppermachtig Meer subsidie voor Leiden NZH leed verlies IEIDSE COURANT 3 MAANDAG 29 JUNI 1970 LEIDEN In de Pieterskerk Ierd gisteren in het kader van et universitaire lustrum een nidentendienst gehouden. De tiercommunie werd verzorgd tor pastoor Van Wel, de preek prof. Berkhof. Hij koos als tekst Marcus 8 vers 34: zijn leven wil reddenzal verliezen, maar wie het wil irliezen om mijnentwil, zal het 'houden. t>rof. Berkhof stelde dat de eigen- ke bijdrage van de christen van t lustrum is: het evangelie, het le- van Christus, die de eerder ge- tekst waarmaakte. Zelf Wil wij er niet aan. Wij willen ons met een zo klein mogelijke betalen. In dit verband weer Berkhof op de bezitsstrijd in jitijns Amerika en de strijd om de •gerrechten in Amerika. "ij ging ook nog in op de discus die is ontstaan over het „envi- iment" in de Pieters kerk. De ije Academie, wilde hiermee laten hoe keihard en goddeloos onze iterse cultuur is. De vele touwen, zijn gespannen, suggereren de waarin de hedendaagse zich bevindt. Een grote vergif- jde pop, nu verwijderd, liet ziet 3t wij van de mens hadden ge pakt. "let had prof. Berkhof verwon- dat sommigen geen begrip ben voor dit environment. De inhoops kreet die ervan uitgaat, ift gelukkig niet het laatste woord hebben. De communicatie met iristus heeft het laatste woord. nscussie tia de kerkdienst was er gelegen- ad om te discussiëren over het en- ionment, waarvan, zoals wij be- Shtten de kerkvoogdij een aantal en objecten heeft laten ver aderen als zijnde ongepast. Het Mronment bleek heftige reacties hebben opgeroepen. Sommigen ■^aken van grove aantasting van kerk, zelfs van aantasting van de •pstelijke gezondheid. f>rof. Berkhof werd eenzijdigheid frweten, omdat hij de bezwaarden it begreep. Sommige van hen kon ijn wel met de leuzen instemmen 4ar vonden de plaats van ten- ■bnstelling ongeschikt. en W. van Leiden brengen ter inis, dat zij van plan zijn aan W. rkzee, Van 't Hoffstraat 7, alhier, toepassing van het bepaalde in :ikel 20 van de Wederopbouwwet iwvergunning te verlenen voor showroom voor woninginrich- "ig met twee kantoorverdiepingen 1 een terrein aan de noordzijde van I Zeemanlaan, kadestraal bekend (meente Leiden, sectie M, nr. 5426, Sks met afwijking van het bestem- igsplan, „Leiden 1933", in welk i het onderhavige terrein is >temd voor de bouw van een nbaar of bijzonder gebouw. >e bouw- en situatietekeningen ;en met ingang van 30 juni 1970 lurende tien dagen ten Stadhuize l^mer 111) ter inzage. Belangheb- iden kunnen binnen genoemde lijn schriftelijk bij hun College ituele bezwaren indienen, liden, 29 juni 1970. Dr. Opperheimer daarentegen stel de. dat er een volledige over eenstemming bestaattussen wat hier nu in de kerk te zien is en elke preek, die immers een protest tegen deze wereld móet zijn. Wel vond hij, dat men de strekking van het ver toonde van te voren verstaanbaar had moeten maken. „Gebeurt niet meer" Ees lid van de kerkvoogdij zei het te betreuren dat de kerkvoogdij in zo'n laat stadium kennis kreeg van dé plannen. Tóen echter in overleg met de lustrum-commissie deze be reid bleek in te gaan op enkele ver langens van de kerkvoogdij had de kerkvoogdij van haar kant besloten het lustrum niet te zeer te duperen en het hierbij maar te laten. In de toekomst zal dit echter niet meer zo gebeuren aldus de woordvoerder van de kerkvoogdij. Prof. Rasker stond zeer positief te genover het environment. Dit is een aanklacht tegen de verschrikkelijke ontheiliging van Gods natuur. Hij dankte de kerkvoogdij ervoor, dat zij dit toch had geaccepteerd. Ds. Lamping wees er nog op, -dat de kerkvoogdij bevoegd is de kerk als neutrale ruimte te verhuren. De kerk is geen permanent bedehuis, zoals bij de R.K. kerk. Met name de universiteit heeft zeer veel in de kerk geïnvesteerd, de kerk zelf slechts 1 pet. zei de woordvoerder van de kerkvoogdij nog. Ds. Kloek stelde nog, dat lezing tevoren van Het stencil dat bij de kerkingang was uitgedeeld, veel onbegrip had kun nen voorkomen. Spijtbetuiging Tenslotte betuigde iemand van de lustrumcommissie z'n spijt voor het geval zij mensen tegen zich in het harnas had gejaagd. Het ging erom de student uit zijn abstract isole ment te halen. Ds. Eekhof, de discussie leider, concludeerde, dat er weliswaar geen overbrugging van standpunten was gekomen, maar dat er nu wel meer duidelijkheid was gekomen en de argumenten waren gehoord. Hij vond, dat men de conflictstof niet moest laten smeulen maar zich moest uitspreken in de discussie, die nog wel verder zou gaan. ALPHEN Nadat hij in de morgendienst bevestigd was door zijn Leerdamse collega ds. H. van Dyk met een predikatie over Jesaja 50 4a heeft ds. S. VV. Verploeg gistermiddag intrede gedaan bij de her vormde gemeente wijk n van Oudshoorn. Beide diensten waren druk bezocht. Ds. Verploeg had als uitgangspunt voor zyn preek gekozen Marcus 4 26, 27 en 28a. In dit gedeelte vertelt Jezus over de groei van het koninkrijk Gods. Aansluitend op de prediking van 's morgens zei ds. Verploeg. dat de dienaren des Woords, eigenlyk voor een onmoge lijke taak staan. Zy moeten de raad Gods doorgeven. Als men erover nadenkt, is dat een benauwende opdracht en kan men met de psalm dichter zeggen: Maar Here, wie is de man, die dat kan volbrengen. En dat vooral nu, in een tijd dat de omstandigheden volkomen tegen de kerk zijn. De geest van deze tijd is tegen de kerk gekant, maar ook in onszelf zien wij allerlei dingen, die tegen de raad Gods ingaan. Naar mense lijke maatstaven is de prediking in deze tijd een zinloze zaak. Vraagt men nog naar dienaren des Woords, die een rijk moeten aanprijzen, dat steeds meer verliest. Wie wil de boodschap nog horen? Wellicht is hier een gemeente, die de prediking van het woord Gods nog graag hoort, maar men staat in een moeilijke tijd en de kerk heeft het zwaar te ver duren. Men ontkomt niet aan de druk van de tijd, we staan als kerk niet apart. Want God wil toch, dat we de we reld Zijn heil bekend maken. De op dracht: gaat heen in de wereld, staat daar. Maar de weerstanden zijn vele, bij de voorgangers, de gemeente. De boodschap van het door genade al leen. stuit ons tegen de borst, maar al is het in de ogen van de wereld energieverspilling: God zegt: pre dikt het Woord. En Jezus geeft de opdracht: zaai. En dan moeten we ons verder maar niet bekommeren om de vrucht die komt vanzelf, zegt de Schrift. Samenwerking In het koninkrijk Gods wordt elke menselyke prestatie teniet gedaan. God doet het zelf. Dat is het bevrij dende van de Evangelieboodschap. Toch wil Hjj van mensen gébruik maken. Zo wilde ds. Verploeg ook hier zyn taak zien als een opdracht. Een dienaar des Woords bekeert geen zondaren, dat doet de Heilige Geest. Hij moet wel opletten dat hy goed zaad in de akker zaait. Dat er LEIDEN Het raadslid Gransch heeft b en w gevraagd overleg te ple gen met Reuvens voor handhaving van de uitleenpost Plantage 6. Mocht handhaving onmogelijk zijn dan vraagt de heer Gransch of b en w een andere oplossing willen zoeken. Hij wijst erop, dat de uitleenpost vnl. door bejaarden werd bezocht, voor wie de afstand naar de hoofdbiblio theek aan de Breestraat te ver is. Men schrijft ons De tentoonstelling- in de Pieters kerk ter gelegenheid van het lus trum van de Leidse universiteit roept wel vragen op. Dat zal ook wel de bedoeling zijn van de organisatoren. Maar mijn kernvraag is wel: „Is de ruimte in de Pieterskerk wel ge schikt voor een dergelijke tentoon stelling?" Dit monumentale gebouw is geen heilig gebouw in die zin, dat men er niets in mag doen. Maar het geheim zit toch wel in het gebruik van deze ruimte. Wanneer men van een grafmonu ment op Rijnhof een kippenhok wil maken, zal direct gesproken worden van grafschennis. Dit zou een politie zaak worden. Waarom kan dit in de Pieterskerk dan wel? Ergens tegenaan schoppen, is wel gezond. Maar de manier, waarop dit gebeurt, zit mij dwars. Wanneer dit op niveau kan gebeuren, is de kans op resultaat, dacht ik, groter. Bezorgt de kerkvoogdij van de Leidse Herv. Gemeente, die de Pie terskerk aan de universiteit heeft verhuurd, de kerk geen grote schade? Of is dit een financiële noodsprong? H. .1. Walvaart, Papelaan 14 Voorschoten LEIDEN Aan de Leidse univer siteit is de heer J. den Boeft, con rector van het Stedelijk Gymnasium te Leiden, tot doctor in de letteren gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Calcidius on Fate, his Doc trine and Sources". Promotor was prof. dr. J. H. Waszink. LEIDEN - Binnenkort zal de heer W. Helvensteyn, Schutterstraat 16a, als chauffeur-besteller bij Van Gend Loos met pensioen gaan. De heer Helvensteyn heeft 41 jaar bij deze firma gewerkt. LEIDERDORP Vannacht omstreeks 12 uur zijn twee auto's, een Ford met zeven inzittenden en een NSU met vijf inzittenden, op het kruispunt Persant SnoepwegEngelendaal op elkaar ingereden. Daarbij is de 20-jarige Waddinxveense bestuurder van de NSU om het leven gekomen. De Ford werd bestuurd door de 41-jarige heer Vullings uit Blerik (L.). Van de overige elf inzittenden moesten er tien gewond in diverse zieken huizen worden opgenomen. Eén persoon had geen hulp nodig. De toedracht van de botsing is de politie nog niet duidelijk. Daarom wordt een ieder, die nadere inlichtingen kan geven over het ongeluk, verzocht zich in verbinding te stellen met de politie in Leiderdorp, telefoon 21025. LEIDEN Het graf van Boer- haave in de Pieterskerk is na het ingrijpen van de Hervorm de kerkvoogdij geen kippenhok meer. Slechts een bord met het opschrift „censuur Cerkvoogdij" herinnert nog aan de kortston dige pluimvee-bergplaats. (Foto NLC Dirk Ketting) LEIDEN Dr. K. Bakker, tot dus verre lector in de algemene dierkun de aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot gewoon hoogleraar in de dierlijke oecologie. Dr. K. Bakker, die in '931 te Win terswijk werd geboren, volgde het middelbaar onderwijs te Haarlem en studeerde vervolgens biologie aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1957 het doctoraal examen aflegde. Vier ja< r later promoveerde hij bij prof. dr. D. J. Kuenen cum laude tot doctor in de wis- en natuurkunde. Dr. Bakker werd in 1964 benoemd tot lector in de algemene dierkunde, welk ambt hij in 1965 aanvaardde met een openbare les over de bete kenis van concurrentie bij dieren. Zijn huidige wetenschappelijk werk betreft voornamelijk experimenteel onderzoek naar de kwalitatieve en kwantitatieve veranderingen in in- sektenpopulaties onder invloed van verschillende milieufactoren. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Richard z v J van Dijk en A J Abbink; Johannes H z v J A Stadt en J J M Aniba; Angelique J C d v W C van der Blom en A Lepelaar; Arnoldus A M z v L C M Zwetsloot en M J J Lourier; Johannes z en Jacoline d v G Hoek en E A Ouwehand; Franklin A M z v B J M Hinkenkemper en M Wisse; Marcel HTzvHAQde Lange en J M Olsthoorn; Yvonne d v J Kleyn en C J A van der Kruijk. Overleden: K Tol, 27 juni 1897, man; P H Keijzer, 21 nov. i9l3, echt genote van J H Kouwenhoven; J Stooke, 12 nov 1912, man; G van As, 16 maart 1918, man; A J Kors, 19 feb. 1905, man. LEIDEN Het raadslid mevrouw Kerling heeft B. en gevraagd hoeveel gemeentelijke klimtoestellen zyn geplaatst boven betonnen tegels. Vervolgens wil zij weten of B. en W. maatregelen overwegen om be tonnen tegels onder klimtoestellen te vervangen door rubber tegels, aarde of zand. Minder rumoer bij de Pieterskerk LEIDEIN De universitaire lus trumcommissie heeft besloten de acti viteiten op het Pieterskerkplein op verzoek van omwonenden wat te be perken. Dit betreft speciaal de beat tent, die nu is gesloten. LEIDEN De Leidsche Postdui- venclub nam deel aan een wed vlucht vanaf Survilliers Fosses. De 143 duiven werden gelost om 6.50 uur en de eerste duif kwam om 12.43 uur binnen. Uitslag: W. v.d. Nieu- wendijk 1,4: P. H. van konneveld 2; W. v.d. Hoogt 3; W. Onstenk 5; A. Krol 6; W. van As 7: H. Fasel 8.10; C. v.d. Nieuwendijk 9. Bij de nationale wedvlucht vanaf St. Vincent werd de duif van W. v.d. Nieuwendijk - eerste van Leiden. Tweede werd de duif van J. Krekelaar. LEIDEN De aspiranten en nieu welingen van de wielrenvereniging SEwift reden gisteren in Halfweg een clubontmocting tegen De Bataaf. Bij de nieuwelingen waren de eerste zes plaatsen voor Swift-ledcn, bij de as piranten de eerste twee. LTitslag nieuwelingen, 45 minuten en 5 ronden: 1 Cecs Valentijn; 2 Ton van Bemmelen; 3 Gijs Zandbergen; 4 Herman Lammers; 5 Piet van Leeuwen; 6 James Mollet; 7 A. Nooy (De Bataaf). Aspiranten, 30 minuten en 3 ron den: 1 Peter de Bie; 2 Henri Borst. Bij een wedstrijd in Hoorn over 25 kilometer werd Swift-aspirant Arie v.d. Voet, kampioen van Zuid-Hol land, tweede achter Spaans uit 's-Gravenpolder. ZOETERWOUDE Woensdag con certeert de Sint Jansfanfare in de openlucht. Dit z.g. gemeenteconcert wordt gegeven voor het parochiehuis aan de Schenkelweg en begint om 8 uur. grondig en naar waarheid wordt ge strooid. God wil een gemeente ver gaderen en het uitgestrooide zaad wil daaraan dienstbaar zyn. Ge meente en dienaar, beide moeten ver keren onder dat Woord en het gaan tot Jezus zal geen vergeefse zaak zijn. Na de dienst heeft ds. Verploeg zich in een kort woord tot zijn nieuwe gemeente gericht. Hij bracht dank voor de overweldigende ontvangst. Richtte zich tot de afgevaardigden van de ring en plaatselijke collega's en uitte de wens tot een goede sa menwerking met de predikanten van LEIDEN De bijdrage van het ministerie van verkeer en waterstaat voor het opstellen van een verkeers- en vervoersplan is voor Leiden ver hoogd van f 40.000 tot f 60.000. HAARLEM De NZH heeft over 1969 een verlies geleden van f 435.904 tegen een winst van f 597.966 in 1968. Deze negatieve ontwikkeling is onder meer ontstaan door stijging van de exploitatiekosten, de verminderde vraag naar de geboden diensten en de in de loop van 1969 ingevoerde tariefsverhogingen. Oudshoorn. Burgemeester Gallas sprak een begroetingswoord. Hij had gelezen, dat ds. Verploeg ook deel uitmaakte van de Stichting Alblas- serwaard en in verband hiermee zei spreker dat men ook graag in het groeiende Alphen van zijn ervaring gebruik wril maken. Ds G. Cadee. die ook sprak namens de Ring, vertolkte zijn vreugde, dat Oudshoorn nu drie predikanten heeft. Hij hoopte, dat ondanks verschillend theologisch denken, toch van een goede samenwerking sprake zal zijn. Ouderling A. Vis vertolkte de dank baarheid van de gemeente. Op zijn verzoek werd de nieuwe predikant psalm 20 1 toegezongen. Kb. /^r Maandag 29 juni Kamer van Koophandel, Stationsweg. 14.30 u.: openbare ledenvergadering. OEGSTGEF.ST Rijnlands Lyceum, Apollolaan, 8 u.: opvoering universitair lustrumstuk ,,w. en W.. of Voor Moeders is het altijd het ergste", geschreven door Cees Buddingh en Bert Schierbeek. Pieterskerkplein, 0-1 u.: openbaar lustrumfeest universiteit. VOORSCHOTEN Dorpskerk. 8 u.: Aad v. d. Hoeven, orgel. Addie de Jong. beiaard. Pieterskerk, half 11: opening universi tair lustrum door lustrumcongres We tenschap en Welzijn, prof. dr. Posthumus Meyjes. Dinsdag 30 juni Stadsgehoorzaal. 8 u.: concert Studenten Muzlek-Akkoord Lyra Academica. Pieterskerkplein, 5-1 u.: openbaar lustrumfeest universiteit. Stadhuis 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Woensdag 1 juli Pleterskerkplein, 5-10 u.: openbaar lustrumfeest universiteit. KATWIJK AAN ZEE Toren Oude Kerk. 8 u.: belaardconcert door Hessel H. de Harder. Donderdag 2 juli Adlerfabrieken. Rooseveltstraat, 8 uur: contactavond De Natuurvriend. Zaterdag 4 juli KATWIJK AAN ZEE Toren Oude Kerk. 8 u.: beiaardconcert door Arie Pe ters. MUZIEKAGENDA Donderdag 25 Juni. 8 u. en 22.15 u.: Amerikaanse protest rock-musical Stomp o.l.v. Douglaus Dyler. VOORSCHOTEN - Maandag 29 juni. dorpskerk 8 u.: Aad v. d. Hoeven, orgel, Addie de Jong. beiaard LEIDEN Dinsdag 30 Juni, Stadsge hoorzaal. 8 u.: Lyra Academica. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 1 juli en zaterdag 4 Juli. toren Oude Kerk. 8 u.: beiaardconcert. Films In Lelden CAMERA Schurkestreken van Buil Whip. a.l.. dag. 2.30 uur en zo. 2 en 4 uur. Kat op een heet zinken dak. dag. 7 en 9.15 uur en vr. en zat. nacht 23.30 uur: In koelen bloede. 18 jaar. LIDO De zeven krakers. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 LUXOR Tarzan verwikkeld In de hachelijkste avonturen. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Charro. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr. en zat. nacht 23.30 uur: Che, 18 Jaar. STUDIO Can Hyronlmus. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Onkruidzaaiers In Fabel- tjesland. a.l. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Avond- cn nachtdienst apotheken te Leiden, Leiderdorp, Oegstgeesl en Voorschoten: Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst. Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek ReiJst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door ApotheekReljst. Doktcrsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit ..Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewdners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrlidagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur; zaterdag 15.00-16.00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis 'Hooigracht) op «nrtere werkdagen en op zondagen door bet Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummer» I Doktersdlenst 5 maal 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Academisch ziekenhui»: bezoekuren Brandweer 6 maal 8. Politie 6 maal 4 EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening*- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretarie»! Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telef 2101 bij geen genoor telei. 10460 vont n formatie telet 13921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: oezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.0019 45 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—16 00 uur: zonda/. alg. chrtst. en nationale feestdagen 14.3015.00 Vrouwenkliniek; maandag. dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 19 SP—19.45 uur; zaterdag 15.30—16-30 uur: zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen is 30-^-17.00 Kinderkliniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19.00 uur; dinsdag 13.00—14 00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; zondag, alg christ. en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur. Elisabethziekenhuis Lelden, qerde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot balf acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot haf drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag, en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 101 12 en 7 tot 1. Jelgersmakllnlek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur: zaterdag 13 tot 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kL U tot 12. 1.15 tol l eo 7 tot 8 u.; tweede ld. 115 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde ld. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.153 en 8.30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.3011 00 uur van 14.0015 00 uur van 18.00-19.00 uur 3e klas: van 14.0015 00 uur van is.otk— 19 30 uur Kraamafdellng. van 14.00—15 00 uur. van I9.0O—)9.io uur allèèn voor echtgenoten Kinderafdeling, van 14.00—15.00 uur. van 18.0018.10 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOUHbWIJk Sole Ullo klasse-pa- tienten dagelijks van 2 tot balf 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatlënten zon. dgs van 1 tot 8. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3 katwijk Zeehospitium (ongkllniek dagelijks van baJf 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel vaD 7 tot 8 tbc-afde- llng dagelyks van half 3 tot balf 5 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot naif 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkltnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tot half 4. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal, tentoonstelling originele do cumenten Plleelm Fathers Lelden (van 29 april tol 4 oktober). Legermuseum tot 30 Juni: aquarellen- expiisitle Verbeeld verleden dag 9-17 u„ zond 1.1-17 u zat gesloten Schouwburg werken van Willem Bred- dels. Kees Buurman Hans Kouwenhoven en Jacques de Wit. tot september Rijksmuseum Oudheden: tentoonstelling Wel en Wet n.a.v lustrumcongres We tenschap en Welzijn. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Raamsteeg expositie t.g.v. 150-jarlg be staan. dag. 10-4 u. zond. 1-4 u. tot 15 augustus. Hortus tentoonstelling .Uit schroot ge groeid" (vrijdag 26 Juni tot 2 uur). Lakenhal: zomertentoonstelllng Hol landse Vanltas-voorstelllngen uit 17de eeuw (26 junl-23 augustus) Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase '70. hedendaagse oasesamenle- v'ng in N W -Afrika (28 mei - 12 oktober). Rapenburg 94. galerie 't Dulvenhuys. schilderijen Greetje Grljpma. dleren- piastleken van Tosca van der Haak en tekeningen van Frits van Reden, van 31 mei - 21 lunl. dlnsd. tol en mei zond. 2-8 Gemtente-archlef: tentoonsteüng „Alba 'Ajnicorum" 15 t.m 26 Juni, werkdagen 10-12 üur en 14-17 uur. zaterdag 10-12 uur maandag 22 lunl 19.03—21.30 uur. Aansl agenda leiden tentoonstellingen Trappenhuis Academiegebouw Rapen burg 73 Van pauper tot staker - maand tot vrUd van 9-6 u., tot 4 juli. UUS8A Acad. Lnst. mus. Rapenburg 73. werkda gen y.30-12 30 dlnsd. en vrUd 'ook 14-17 uur Hortus. Rapenburg 73: 1 aprU-30 »ept, 9- 12 en 13.30-17 uur. zon. 10-16 uur kassen zat en zon gesloten; 1 okt.-3l maart 9-12 eD 13 30-16 uur zond gesloten kassen zat gesloten (vrijdag 26 Juni tot 2 uur) Moienmuseum Ut Valk. 1 apr -ia sept. dlnsd tjn zal. 10-1'/ ur. zon. en fcestdl 13-17 uur maand gesloten. Ned. Legermuseum Pesthuislaan 7. ma. t.m vrt). 9-17 u. zon 13-17 u

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3