Feest bij Noordwijkse politie Raad Voorschoten akkoord met Leidse vuilverbranding I Nieuwkoopse raad tegen huurliberalisatie Schut Kleuter aangereden Streekmuziekschool positief GEMEENTE NOORDWIJK Uil de RIJNSTREEK MEDEDELING Belangrijke bouwgrond aangekocht KWART EEUW BIJ RIJKSPOLITIE HUIS EN HAARD Geslaagd in Katwijk Nieuw schoolbod voor Rhynenbuif Burgerlijke stan» te Alph en p'i TJ Forse groei b Goudse maai winst daalde NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 JUN NOORDWIJK Acht leden van het Noordwijkse politiekorps vier den gisteren hun 25-jarig jubi leum.Het waren de korpschef, hoofdinspecteur J. F. Basten en de heren J. Bogaards, M. v. d. Plas, P. Varkevisser. J. P. Passchier. F. M. Vink, Chr. K. F. van Venetièn en H. C. van der Holst. Vier andere functi onarissen. de heren P. van Duuren. P. Valkenier. C.J. van Wout en A. van der Plas waren nog niet aan het ambtsjubileum toe, maar vierden wel het feit, dat zij een kwart eeuw in overheidsdienst waren. In het restaurant Flora bood het gemeentebestuur de jubilarissen 's morgens een receptie aan. Het is een ongedwongen en gezellig feest ge worden. In zijn toespraak zei burge meester Bonnike, Napoleon citerend, het is voor de politie de kunst te zien wat zij niet moet zien. Daar is wijsheid voor nodig. Hij merkte op. dat Noordwijk in hoofdinspecteur Basten een waardig opvolger van wijlen de heer Merkel- bach heeft gevonden. Tot de andere jubilarissen zei hij. dat zij een bij drage hebben geleverd aan de goede naam van de Noordwijkse politie. De burgemeester overhandigde allen namens het gemeentebestuur een gratificatie. Adjudant C. Schaap bood het korpsgeschenk aan en hoofdinspec teur Basten een fruitschaal. Hij bracht felicitaties over van de Ned. Politiebond en overhandigde naast de bondsgratificaties ook voor de an deren fruitschalen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 28 juni: hoogwater 10.37 en 23.07 uur. laagwater 6.08 en 18.48 uur. Maandag 29 juni: hoogwater 11.45 uur. laagwater 6.08 en 17.17 en 19.57 uur. KATWIJK AAN ZEE Vanavond treedt voor de laatste keer in de Schuit de groep Bursting Blues op. SASSENHEIM Gisteravond omstreeks kwart voor vijf had op het terrein van houthandel Van der Wilk een ernstig ongeval plaats. En kele kleuters hadden van opgeslagen hout en plastic een hut gemaakt, waarbij één van hen onder het plastic lag langs het rijpad van het opgeslagen hout. Het kind werd door een passerende heftruck van het be drijf aangereden. Dokter Walekamp, die eerste hulp verleende, liet het kind, het 4-jarig zoontje van de familie Van H. naar het St. Elisabeth ziekenhuis in Lei den brengen met ernstige, vermoe delijk inwendige verwondingen. Gisteravond was de toestand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, redelijk. Zandfiguren maken voor Zeehospitium KATWIJK AAN ZEE Woensdag wordt op het strandgedeelte voor het Rotterdams Zeehospitium een inter nationale zandfigurenwedstrijd ge houden. De drie prijswinnaars zullen deelnemen aan het landelijk kam pioenschap in Scheveningen. De wedstrijd is voor kinderen van 10 tot en met 15 jaar. RIJNSBL'RG Aan de velling heerste ook deze week een echte zomerstemming. Grote hoeveelheden bloemen, die voor zeer matige prijzen van de hnnd gingen. Op zulke dagen blijkt weer eens dui delijk hoe groot de opname-capaciteit van ons eigen land toch wel is. De ex port liet het praktisch afweten en toch draalden er geen bloemen door. Wel ging elke straat- en markthande- laar met een afgeladen auto op weg naar zijn standplaats, zodat u dit weekeinde zonder twljfeld voor weinig geld uw hula vol kunt zetten met de prachUste bloe men, Er zijn vooral prachtige Engelse Iris sen met mooie blauwe en lila tinten. Ze zijn er maar een gedurende een korte periode. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad ging gisteravond geheel akkoord met de gemeenschappelijke regeling vuilverwerking, waardoor de Leidse installatie een streekverbrandingsinstallatie wordt. Burgemeester L. de Kool sprak zijn teleurstelling uit over de Leidse raad, die gemeend heeft, voordat alle betrokken gemeenten de primaire regeling aanvaard hebben, al wijzigingsvoorstellen in te moeten dienen. Het was de opzet, dat alle betrokken gemeenten wel of niet zduoen in stemmen met het totale pakket van artikelen en voorschrifen, waardoor een start mogelijk was. Voorstellen van de gemeenteraden zouden nadien eventueel na overleg toegevoegd kunnen worden. BESTEMMINGSPLANNEN Kern Noordwijk-Binnen Kern Noordwijk aan Zee Middengebied De burgemeester der gemeente Noordwijk brengt ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente bij zijn besluiten van 24 juni 1970 heeft vastgesteld, de bestemmings» plannen Kern Noordwijk-Binnen Kern Noordwijk aan Zee en Middengebied. Bij de vaststelling van de plannen zijn enkele wijzigingen aange bracht In de daarbijbehorende voorschriften, terwijl bovendien een wijziging is aangegeven op de kaart van het Plan Kern Noord wijk aan Zee. De vastgestelde plannen liggen v.a. 30 juni tot en met 30 juli 1970 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Ingevolge artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kun nen zij die zich tijdig met be. zwaren tot de raad hebben gewend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van de plannen zijn aangebracht, gedurende bovenge noemde termijn bij gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland bezwaren tegen de plannen in dienen. Noordwük, 26 juni 1970. De burgemeester voornoemd. J. M. BONNIKE Ook het omzetten van de Leidse Muziekschool in een streekmu ziekschool werd door de raad als een positieve bijdrage gezien tot interge meentelijke samenwerking. Wet houder W. J. Iestra (p.c.) gaf in ant woord op vragen de algemene me ning weer van het college, waarin tot uitdrukking kwam de in het ver leden steeds stroef gegane samen werking met de Leidse mu ziekschool. Nu bestaat een goede kans, dat deze school niet alleen een betere basis krijgt, maar ook prak tischer kan werken. Mevrouw Scheffer-Munters (VVD) gaf ln overweging tijdens de proef periode van twee jaar eventueel ook nog de alternatieve mogelijkheid van het creatief centrum te bezien als muziekonderrichtinstelling. Zij wilde echter de Streekmuziekschool alle kans van slagen geven. Twee belangrijke raadsbesluiten kunnen niet uitgevoerd worden om dat financieringsmiddelen ontbre- KEN: de reconstructie van de Bad huisweg en omgeving en de aanleg van de verbindingsweg tussen Noord-Hofland en Adegeest. Wet houder drs. A. F. van der Laan (KVP) gaf als oorzaak op het weg vallen van de financieringsmiddelen door het intrekken van het plan tot verkoop van bouwgrond voor een to renflat met winkelcentrum in Noord-Hofland. Panden De biedingen tijdens de openbare inschrijving voor enige gemeen te-panden. zoals twee boerderijen langs de Leldseweg en de voormali ge boerderij in de Treubstraat zijn volgens B. en W. beneden de ver wachtingen gebleven. De raadsleden hadden op een brief van een in woonster van de gemeente, die enige feiten naar voren bracht waaruit bleek dat het organisatorische ele ment bij de bemeente totaal ontbro ken had. waardoor vele gegadigden niet de gelegenheid hadden gekregen de panden te bezichtigen op een nor male wijze. De tendens van de brief was een bepaalde ongerustheid omtrent deze verkoping en de toestand, waarin de panden van historische waarde zich nu bevinden. Op verzoek van de raadsleden zal de wethouder de fei len tijdens de verkoping controleren. De raad hoort er de volgende verga dering meer over. De voorgenomen bouw van 8 wo nineen aan de Essenlaan heeft een aantal bewoners een brief doen schrijven naar de gemeenteraad. Zij tonen zich verontrust, omdat voor deze bouw weer groen en bomen Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg JA, „DE LANDBOUWER" levert U. zowel .n jong, iets bele «en. extra belegen of overjarige Boerenkaas, het Beste van hel Beste VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 plaats moeten maken. Wethouder Van der Laan (KVP) kon evenals de raadsleden waardering opbrengen voor de moeite van de bewoners, die tevens alternatieve plannen hebben aangedragen. Toch zal de bouwver gunning verleend worden. De wethouder stelde dat het verle nen van een bouwvergunning geen gunst, maar een recht van de burger is. De situatie is zo dat op dit gebied langs de Veurseweg een oud bestem mingsplan rust. Kort na de laatste wereldoorlog werd besloten bij de Essenlaan een klein industrieterrein te stichten. Nu is het terrein ver kocht door de eerste eigenaar aan het bouwbedrijf Niersman N.V., die op die plaats geheel volgens de voorschriften woningen wil bouwen. De bouwonderneming is bereid zo veel mogelijk groen te sparen, was bereid tot eventuele grondruil, maar dat is praktisch onmogelijk, daarom wordt de bouwvergunning verleend. De raad toonde geen bezwaren na deze uiteenzetting, maar verzocht nogmaals spaarzaam om te springen met het groen in de gemeente. I. J. W. SCHONENBERG, arts Voorstraat 131, Katwijk. Telefoon 12336. Met ingang van maandag 29 juni 1970 zal behandeling op het «preekuur uitsluitend na afspraak kunnen plaatsvinden. Het is de bedoeling dat hierdoor langdurig en nutteloos verblijf in de wachtkamer wordt voorkomen. Daartoe ia ook uw medewerking onmisbaar TJ wordt bij een voorgenomen bezoek aan het spreekuur verzocht le tussen 7.30 en 8.30 uur (half acht en half negen) s morgens een penning te trekken uit de in de wachtkamer opgestelde automaat, te op dezelfde dag aanwezig te zijn op het op de penning vermelde tijdstip. waarbij u de penning weer inlevert N.B. Zonder geldige afspraak is behandeling niet mogelijk Om over- da telef ling niet mogelijk, üm over- ordt u verzocht alleen ln blj- belasting van de telefoon te voorkomen wordt u verzocl rondere omstandigheden telefonisch een afspraak te regelen. KNIP DEZE MEDEDELING UIT EN BEWAAR HEM ZORGVULDIG. ALPHEN B en W van Alphen stellen de gemeenteraad voor zich garant te stellen voor drie leningen, die aangegaan zijn door de vereni gingen ARÓ en Alphen. Bij ARC be treft het twee leningen, totaal f 75.000 Bij de voetbalvereniging Alphen be treft het twee leningen van f 15.000. Beide verenigingen hebben de gelden nodig voor de te ralisrn accommo- datis op heit nieuwe sportveldencom plex „De Bijlen". B en W stellen de raad voor op het verzoek van de vereniging „De Hollandsche Molen", tot verhoging van de subsidie, af wijzend te beschikken. HAZERSWOUDE Voor de bouw van een nieuwe ambtswoning is in middels een voorbereidingskrediet verleend. Aan de huidige ambtswo ning zal daarom niet veel meer wor den besteed voor het opknappen. Om de woning echter redelijk bewoon baar te maken wordt de raad voor gesteld een krediet van f 2000 be schikbaar te stellen. HAZERSWOUDE De bejaarden zijn gisteren een dagje uit geweest. De reis ging eerst via Utrecht naar de Veluwe. In Berg en Dal werd kof fie gedronken en gewandeld in een prachtig park en hier gebruikte men ook de lunch, 's Avonds werd gedi neerd in Avifauna. De stemming kwam er toen pas goed in. De dames Timmermans en Fase verzorgden de zang. Thuis wachtte de drumband het gezelschap op en op het raadhuis plein stond de Harmonie om de be jaarden met pittige marsmuziek te verwelkomen. DEN HAAG De 56-jarige uit voerder uit Alphen moest zich voor de Haagse politierechter verantwoor den omdat hij, na een feestje, waar hij flink wat had gedronken, achter het stuur was gaan zitten. De officier van justitie eiste twee weken gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter was wat milder en veroordeelde tot een week gevangenisstraf en een voor waardelijke intrekking van de rij bevoegdheid gedurende zes maanden met een proeftijd van drie jaar. KOUDEKERK Onder leiding van het personeel en leden van de oudercommissie hebben de leerlingen van de hoogste klassen van de Burgem. de Herderschool een reisje gemaakt naar Nijmegen en omgeving. In Nijmegen ging men aan boord van een rondvaartboot, die enige uren op de Waal voer. Na een rondrit door de mooiste plekjes in de omgeving van Nijmegen, bezocht men het Afri ka museum. Verder werd ook een „Forellen- kwekerü" bezocht en deden de jon gens en meisjes een poging zo'n vis te pakken om hem mee naar Koude kerk te nemen. De dag werd volge- maakt met een bezoek aan het res taurant en de speeltuin „Erica". Om ongeveer 8.15 uur kwam men vol daan weer in Koudekerk terug. ALPHEN Op de Lijsterlaun is de 46-jarige J. de Bruin uil. onze gemeente door onbekende oorzaak met zijn bromfiets gevallen. Hij kreeg een linkerbovenarmft actuur en een beschadigde ader en is naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den gebracht. ALPHEN Vermoedelijk via de tuinen van omwonenden en na het overklimmen van een schutting hebben ongenode gasten een be zoek weten te brengen aan de campingshow van Z. en D. aehter de Raadhuisstraat. Met een tent ter waarde van f 160 is men er "an door gegaan. Hazerswoude Donderdag 9 juli gaat de zesde klas van de Chr. school De Rhynenburch voor een week op vakantie in de Westduitse gemeente Waldkappel. Zoals be kend is dit de gemeente, waarmee Hazerswoude vriendschapsbanden heeft aangeknoopt. De jongelui zullen omstreeks l'O over negen vertrekken vanaf het station in Alphen en in Waldkappel verblijven in het jeugdhuis Hohe Meissner. Mogelijk dat het volgend jaar jonge mensen uit deze gemeente op vakantie komen naar Hazers woude. Alphen In de nacht van don derdag op vrijdag is ingebroken in de directiekeet en kantine van de aannemingsmaatschappij UBA uit Uithoorn, die de Eurowoningen bouwt aan de Burgemeester Bruins Slotsingel. Via een open raam en het stopverf wegnemen uit een ander raam wist men in beide gebouwen te komen. Voor zover na te gaan, werd uil de kantine niets vermist, maar in de directiekeet werd uit een brand vrije stalen kast een bedrag van f 200,- ontvreemd. KOUDEKERK Joke van Gin- hoven is in Leiden geslaagd voor het diploma medisch analiste. HAZERSWOUDE Van 13 tot 18 juli is er in Hazerswoude de jeugd- week. Het programma zal nog nader bekend worden gemaakt. In ieder ge val komt er een talentenjacht, waar voor men zich nog tot 4 juli kan in schrijven. Verder geeft de gymnas- tiekver. Aspasia woensdag 15 juli een grote demonstratie. HAZERSWOUDE In de week van 29 juni tot 4 juli wordt de jaar lijkse Anjercollecte gehouden. tii de VEEHSTREEK Ter Aar De leden van de mu ziekvereniging ArtI, aangevuld met leden van de verkennerij houden maandat de huis-aan-huis collecte voor het Anjerfonds. Ter Aar Willy mulder slaagde in Leiden voor het examen medisch analiste. NIEUWKOOP Tijdens de raadsvergadering gisteravond hebben de raadsleden het voorstel van b. en w. een stuk grond met opstallen ge legen aan de Aarlanderveense weg te kopen voor ƒ400.000 goed gekeurd. De gemeene krijgt hiermee een belangrijk stuk bouwgrond (107.730 ha) in eigendom. Het bestemmingsplan (woningen en scholen) voor deze grond is in ontwerp gereed. De heer Zwart legde aan het begin een verklaring af, waarin hjj het bedanken als lid voor de nieuwe raad toelichtte. Hjj hekelde tevens de verklaring, die de heer Stoppelen burg in de vorige vergadering had afgelegd tijdens zyn afwezigheid. De heer Weittner, die hier op inging, zei, dat het bedanken van de heer Zwart mede is toe te schrijven aan de debacle van de PvdA. Dit door de samenwerking met D'66. De raad ging akkoord met de ver koop van een perceel bouwgrond voor f 231.000 en bestemd voor de bouw van 12 verkoopwoningen. Er volgde eerst nog een vrij uitvoerige discussie over de prijs, die de heer De Vreugd bijzonder hoog vond. De woningen Simon van Capelweg 70, 72, 74 en 76 in Noorden werden on- bewoonbaarverklaard met een ont ruimingstermijn van zes maanden. Ook de aankoop van een stuk grond aan het Noordense kruis voor verbetering van het kruispunt daar en voor de aanleg van een parkeer plaats leverde geen moeilijkheden op. Tevens kwam de verbetering van de Oost-West-verbinding ter sprake. De voorzitter deelde, dat wordt ge dacht aan de uitvoering van deel- plannen, waarbij de Voorweg priori teit zal krijgen. De verbetering zal enorm bedragen vergen. Verfijning De wijziging van de gemeentebe groting 1970, die nodig is geworden doordat een bijna zeker lijkende vergoeding van f 90.000 i.v.m. de ver fijningsregeling voor 1970 niet ver kregen zal worden, wekte wel enige beroering. Immers, aldus de voorzit ter. met afgevaardigden van de mi nisters van financien en binnen landse zaken is de situatie in Nieuw koop grondig onderzocht en daaruit heeft men opgemaakt, dat ook Nieuwkoop van deze regeling zou mogen profiteren. Nu is er een brief van het ministerie van B.Z. binnen gekomen, die naar het oordeel van b. en w. op zijn zachtst uitgedrukt, vol- komen „onbegrijpelijk" is. De raad ging akkoord met het ver lenen van medewerking aan de Stichting r.k. onderwijs voor de uitbreiding van de school met drie lokalen. Betreurd werd dat niet de gevraagde 6 lokalen verleend kun nen worden. De raad keerde zich volgens tegen het plan van de minister van volkshuisvesting tot liberalisatie van het huur- en woonruimtebeleid. De ze maatregel zou voor Nieuwkoop en Noorden onmogelijk in te voeren zijn, want het totaal van woningzoe kenden inclusief de krotopruiming, bedraagt nu nog 370. De vrees, dat de minderdraagkrachtigen bij invoer van de maatregel van de minister LISSE In het feestelijk versier de groepsbureau van de rijkspolitie aan de Heereweg vierde wachtmees ter le klas Nieuwenhuizen z(jn 25- jarlg ambtsjubileum. De groepscom mandant, adjudant Hendrikse, ver welkomde jubilaris en zjjn gezin, nadat zij onder een erehaag het bureau waren binnengekomen. Op de receptie waren onder ande re aanwezig de commandant van het district 's-Gravenhage der rijkspoli tie, overste Rehorst; de burgemeester van de gemeente Lisse. de heer Gul- demond van de stichting „De Keu kenhof", de heer Ampting van de R.K. politiebond, de heer De Witte van het sympathiefonds „De Scha kel" en de leden van het korps der rijkspolitie. Overste Rehorst sprak de jubilaris toe en bood hem daarbij een enve loppe met inhoud aan. Vervolgens spraken de burgemeester, adjudant Hendrikse, die dit persoonlijk èn namens het gehele personeel van de groep deed, de heren Guldemond, Ampting en De Witte. Allen lieten hun toespraak verge zeld gaan van passende cadeaus, waarbij de echtgenote van de jubi laris niet werd vergeten. De jubilaris sprak ten slotte een dankwoord tot iedere spreker en belichtte daarbij vooral de tjjd, dat hij naar Lisse was gekomen en hoe hij toen hier was opgevangen. Als slot richtte hij nog een spe ciaal dankwoord aan mevr. Hen drikse, die hij als de moeder van de groep bëtitelde en haar voor haar zorgen een attentie aanbood. EIGEN HAARD IS GOUD WAARD Het ideaal voor iedere Katwijker: een eigen huis. Het verdient aan beveling daarvoor al jong te gaan sparen. Bij de STICHTING I SPAARBANK PEB GEMEENTE KATWIJK kunt U ook terecht voor gelden op hypotheek. 1. Geen afsluitprovisie 2. Geen verplichte ver zekeringen. 3. Steeds matige rente 4. Vrijheid van aflos sing tot elk bedrag met een laag mini mum. 5 Zeer lage taxatie kosten. 6 Snelle behandeling en volledige geheim houding. Kantoor Katwijk aan Zee: Princestraat 26. Bijkantoor: Katwijk a/d Rijn: Rijnstraat 38 Bijkantoor Katwijk aan Zee: W. de Zwijgerlaan 59. niet meer aan bod zouden komen, is dan ook unaniem. En dat wordt als een grote onrechtmatigheid gezien tegenover de inwoners van deze ge meente Wachtgeld Er ontspon zich nog een discussie bij het punt wachtgeldverlening aan de heer P. Oskamp als administra teur van het woningbedrijf en het ontginningsbedrijf. waarbij volgens het voorstel aan de gemeentesecreta ris een wachtgeld van f 1500 zou die nen worden verleend. De heer De Vreugd vond dat dit wachtgeld tot onrechte zou worden verleend als, zoals is meegedeeld, de heer Oskamp het werk allang niet meer deed en dit gedelegeerd was aan een van de ambtenaren van de secretarie. Hierin werd hij bijgestaan door de heer Markman, die het verlenen van wachtgeld eveneens onredelijk vond. De voorzitter betoogde, dat juridisch hiertegen niets was in te brengen en de heer Oskamp zelfs een grotere vergoeding zou hebben kunnen eisen. De heer De Vreugd vroeg ech ter stemming. Maar hij kreeg alleen de heer Markman mee. Bij de rondvraag vroeg de heer De Vreugd of het juist is, dat bezitters van eigen woningen bij verkoop daarvan niet in aanmerking komen voor een gemeentewoning. De burge meester deelde mee, dat ten aanzien hiervan een zeer stringent beleid wordt gevolgd en dat daarvan in een bepaald geval om sociale redenen bij hoge uitzondering is afgeweken. Het standpunt van b. en w. blijft overi- KATWIJK Aan de chr. technische school Katwijk slaagden: metaalbewcr- ken. klas 3M1: Otto Bakkenes; Dirk Bos; Johannes de Bruin; Johan van Duyn; Teunls van Duljvenbode, Noordwijk; Wil lem van Duijvenboden; Willem Hazenoot; Thomas Koekebakker; Johannes Krom hout; Nicolaas Kulk; Nicolaas van Mas- saar. Wassenaar; Jacob de Mooy; Jozef Mugter: Arend v.d. Oever: Cornells Ou wehand; Dirk v.d Plas: Willem Ra- vensbergen, Noordwijk; Jan van Rhljn; Tijeert Rozema: Arle van Santen. Noord wijk: Jacobus Sneljders: Gerrit de Vries, Valkenburg: Jacob Zandbergen. Rijnsburg: klas 3M2: Gerrit van Duyn; Willem van Duyn; Arend van Duyvenbode; Arle van Dijk. Wassenaar. Jacob v.d. Boonaard, Katwijk; Ben van Iterson, Rijnsburg; In- ze Koekebakker; Herman Korbee, Noord wijk; Leendert Krosse, Wassenaar; Kees v.d. Kwaak. Rijnsburg; Teun v.d. Morel; Hans Melissen: Hulbrecht Noppen; Wlm v.d. Oever; Henk Oerman; Jan Ouwe hand; Peter Ouwersloot. Rijnsburg; Sle- mon van Rossum: Peter Schouten: Aan ton Sip: Nico v.d. Zwan; Willem v.d. Zwart, Noordwijkerhout. klas 3M3: Teun Bakkenes: Jan van Duijn: Luud van Rottun, Wassenaar: Kees Mul der. Wassenaar: Kees v.d. Oever; Wim v.d. Plas: IJsbrand Plug: Bert Sneljders: Albert v. Starkenburg. Rtjnsburg: Arie Varkevisser; Pieter Aandewiel; Willem Berkhey; Cornells Freke. Timmeren: Arle Barnhoorn: Pletcr Barnhoorn; Adrianus v.d. Bent: Theodo- rus Brussee; Jacob van Duyn; Frans v. Duyvenbode, Noordwijk; Willem Goedh art: Willem Haasnoot; Cornells den Hol lander, Noordwijk; Cornells Knetsch; Pieter Kruyt; Joop Noort, Rijnsburg. klas 3MA: Gerard Barnhoorn: Bas van Beelen: Jacob van Beien; Kees v.d. Bont: Kees v.d. Berg, Noordwijk; Gerard de Leeuw, Wassenaar; Jacobus v.d. Meij; Arle v.d. Plas: Kees v.d. P' Plas: Theo v.d. Plas; John Wassenaar. Egbert Poelman. Schilderen: klas 3.S: Lljsia van Eg- mond, Rijnsburg: Plet Boek: Wlm v.d. Oever: Nico Ouwehand: Dirk v.d. Plas; Plet Plug; Gerrit Pronk, klas 3.SA: Wlm Rous;Jan Guyt: Willem Ouwehand; Jacobus Paap: Jan v.d. Plas; Louis van Rossum; Floris Varkevlsser. Maarten Varkevlsser; Gerrit Verdoes; Jan Verdoes: Johannes Vonk, Wassenaar; Leendert de Vreugd; (waar niet anders vermeldt is Katwijk). Geslaagden LTS ALKEMADE Aan de technische school voor de Veenstreek slaagden; Afd. metaal bewerken T-stroom: Bert Akerboom. Stanley ten Cate, Ronald Daams, Aad v d Haak. Piet Hoogenboom, Hans van der Hulst, Bennie Klerks (met lof), Piet Kok (met of), Jan van Leeuwen, Theo van Leijden, John van der Meer (met lof), Theo Mollers, Ger Pouw, Hans Pouw, Jan Rietveld (met lof), Kees Vernooij, Koos Vroonland, Theo Zandvliet. Afd. metaalbewerken P-stroom: Sjors Bakker, Nico van Berkel. Ge rard Bisschop, Hans Borst, Kees Borst, Wim Borst, Ton Bouwmeester, Piet van der Geesl, Ger Hogenboom, Gabrie van der Hoorn, Leo Kennis, Wim Kuipers, Ton van der Meer, Jan Olijerhoek, Gé Opdam, Sjaak van der Ploeg (met lof), Wim van der Star, Daan Utermark, Jan van Veen, Piet van Veen, John Wolvers, Kees van Zanten. Afd. timmeren T-stroom: Cees van Dijk (met lof), Leo Hoogenboom (met '.of), Leo Jansen, Peter Koek. Jan Lubbe, Peter Oomen, Christ Overde- vest, Martien van Tol, Piet van Veen, Piet van Velzen. Afd. timmeren P-stroom: Peter Boere, Jan Borst, Adrie Bouwmees ter, Nico Disseldorp, Hans de Fran krijker, Jan van Haastregt, Theo Kouwenhoven, Joop van der Laan, Dick Molkenboer, Rudi Otten, Peter Pieterse, Adrie van der Ploeg, Her man Ubink. Afd. elektrotechniek P-stroom: Hans Akerboom, Theo Baak, Arnold Berends (met lofl, Kees van Bostelen, Leo van Emmerik, Piet Heemskerk. Arnold Heuzen, Michael van der Hoorn, Pierre Huigsloot, Aad Keijzer, Loek Kerkvliet, Jan van Klink. Ton Konst, Han van der Meer, Jos van der Poyw Kraan, Wim van Ruiten, Ton Turk, Ton van Veen, Paul Vol- water, Jan van der Voort, Ben van der Willik. gens onveranderd. „Wie zijn dafl ven zijn hoofd verkoopt, moet zien. dat hij-zelf een ander ondj vindt. Geslaagden in Ter TER AAR Geslaagden houdschool Maria Goretti: AssistentendiplomaHennie man en Corrie v d Hoorn mi Sjani de Graff, Corry v d Hennie Koeleman, Rina, Koeli Nelly Mooyman, Stiny Rel Truus Rossenberg, Corina Vali Marian Vermeulen, Quirina meulen, Anja Verzaal. B Ria v d Weyaen. Erica Wilma Versluis, Adri Aker) Leny v d Hoorn, Marga Corry v d Meer. Lia Ottoj Straathof. Coby Valentijn, Vork en Gerda de Vos. Onder leiding van de gyi de heer Heerkens, werd ook del lijkse sportdag van de hüisl school gehouden. Na eeh pretti sportieve strijd wisten de vol leerlingen te zegevieren: klas 1 Greet Vermeulen ten, Gonnie van Rijn 158 pv Lia Slof 157 punten klas 2 Marian van Tol 180 pi Carla van Egmond 179 punten, rian v. d. Jagt 175 punten. klas 3 Quirinl Vermeulen 195 ten Stiny Rekelhof 193 punter De beker voor de hoogste p|ge ties was voor Quirini VermeuL ce In 01 aatjp1 onfl Hazerswoude In de plaa' de op zo noodlottige wijze leven gekomen heer Steyaart hoofd van de openbare schof Rrynenburch de heer P. E. Welig Veer uit Amstelveen benoemd. Lj. was hij als onderwijzer verba® aan de dr. Plesmanschool. ]cl ALPHEN Geboren: Jacq Koele wijn; Edwin Bek; Alderd J re nes Froolik; Serge Antonio Bi h* Wilhelmina Hendrika Groen i Maikki Huurdeman; Francisca cTj^, Maria Breuring; Martine Ja f j Treuren; Fabiola Kwakernaak; drik Willem Kleijbeuker; Willerfl Los; Erwin Dirk Willem Pieter horst; Nicolette Goedhart: 1 Maarten Christiaar> "»n der KJ"! Monique Desirée Koenekoop; P Monique Koelewijn; Use Johannjzt lekom; Marcel Arie Johannes G« Johannes Pieter Alexander Smi(, Ondertrouwd: Jan den Dekk?" Johanna J C van Es; Pieter S<A man en Anna Boxma; Hendrik Winkel en Simona A Leeuwen Maxmiliaan Sahetian en Salom mallo; Cornells M A van Egmoi Alida Hagen. Getrouwd: Klaas H B Beenen en Sjoukje J Hoeve, 27 j.; Willem genrood, 21 j. en Giltje HeUema. Sarius W Lekx, 19 j. en Pietje T|ei man. 20 j. ïis Overleden: Johannes Lagerweiji Wilhelm Bol Raap, 90 j.; Adrianfes gaard-Schild, 85 j.; Aartje Ket^k gaards, 77 j.; Louisa M ten Hoe Schepper, 78 j. j tl (d< Uit de DUINSTREE ivenemF KATWIJK AAN ZEE kader van de VVV-evencm treedt donderdagavond Liesbetlh op met haar Tour de Chant. Tke speelt het gewestelijk Zuid-Hol_ orkest. Het geheel is in spt Cleyn Duin. KATWIJK Woensdagavon'^ gint de zomeravondzang weer L Oude Kerk. Organist A. Kok' leent medewerking. Een hervcF, of gereformeerde predikant zf verbindende tekst tussen de te" gen liederen spreken. KATWIJK In het repetifr kaal hield de chr. oratoriumvaN ging Excelsior de zestigste jaaL gadering. Voorzitter C. van Eg(,c herinnerde in zijn openlngsiL aan de geslaagde jubileumuitvoG in de sporthal. De aftre<L bestuursleden C. van Egmond C. Schaap werden herkozen. Tol was er nog een verloting. i KATWIJK AAN ZEE In band met de taptoe ter ere val 70-jarige bestaan van de UNI ij tussen 19.30 en 22.15 uur toegstaan auto's op de boulevaj parkeren vanavond. GOUDA De Goudse Verzek maatschappij heeft wat de mie-ontvangst uit het schadeve ringbedrljf betreft opnieuw een groei doorgemaakt. De prem: vangst steeg in 1969 met (8 n tol f 61.2 miljoen, Hiermee kan volgen? het verslag de „Goudse" van de bijl Nederlandse Schadeverzek maatschappijen haar achtste pli grootte handhaven. Deze plaats te opmerkelijker, omdat dit I niet tot een groep van maatsch en behoort, maar geheel zelfs opereert. De winst heeft onder druk g( Brandverzekering moest met ee lies worden afgesloten, evenals kostenverzekering. Vooral dit had nadelige invloed op de winst, die in 1969 dan ook daalt f3.741.000 tot f 2.407.000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4