Aanstootgevende objecten uit Pieterskerk verwijderd WEEKAGENDA kerkdienst zondag gaat wel door Regeling huursubsidies Uitvoerder Neuteboom werd onderscheiden eiclenaar in oorschoten verongelukt Goodrich wint ook tweede kort geding Raad Katwijk Vakschool Meisjes Galgewater Eredoctoraten in Leiden ^IWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 27 JUNI 1970 3IDEN Na een week van ïsief en koortsachtig overleg ten het college van kerkvoog- en de universitaire lustrum- nissie overeenstemming be over het environment in de erskerk. Negen min of meer itootgevende objecten eri leu- zullen worden verwijderd, voor in de plaats zullen jes komen met de tekst: op van de kerkvoogdij ver- >rd. De stukken, die voor uur vanmorgen verdwenen moeten zijn, kunnen de die daaraan behoefte ten, bewonderen in de gebou- bij de consistorie, zodat ze eigen ogen kunnen zien, rom het conflict nu eigenlijk egomnen. bewuste objecten, die als :ootgevend zijn bestempeld zijn het kippenhok op het graf van haave, een vrouwenfiguur met bussen boven de graftombe van iout Verhulst en nog een tvspersoon o.a., die in het mid- hip was opgehangen. Leuzen, ;egen het college van kerkvoog- overwegende bezwaren hadde, in die van „Baas in eigen buik" minister Nelissen en van „Wel lullen, maar geen kinderen n". kerkdienst zondag omstreeks ir gaat wel door. Prof. Berkhof in zijn preek het environment "aal stellen Na de dienst is er "genheid om uitvoerig te discus- over het ingrijpen van de -oogden. Communiqué •er deze hele kwestie is een ge- nlijk communiqué opgesteld, een toelichting op beide jijdpunten wordt gegeven. De imcommissie betreurt ernstig ingrijpen van het college van ivoogden, maar begrijpt, dat zij het contract vastzit, leden van de Vrije Academie ijben gisteravond het environment leverd en op die manier aan hun 'ichtingen gedaan. Men is overi- van mening, dat de Vrije Aca- :i(ie (tegenwoordig Psychopolis ge- sin) geen kans heeft gehad tot on- imerde creatieve expressie. It college op zijn beurt betreurt jddat door de wijze van voorbe- ïng (nl. in werkgroepen) de Jtvoogdij niet tijdig kennis heeft nen nemen van de gang van za- b a Monumenten tpgens hebben college en .gfumcommissie elkaar op bepaal- (junten toch weten te vinden. Zo 0pan het graf van Boerhaave wel [kippenhok moeten verdwijnen, af mogen de kippen er komen, "iaat er de kerkvoogdij namelijk 'at de monumenten hun functie behouden in het environ- graftombe zal nu met de kip een arcadisch landschap vor- terwijl bij het monument van tout Verhulst de poppen zullen 'ijnen, maar de coulissen (een inferno) gehandhaafd zulen :n.~Dit drukt uit de zachte dood en de harde dood tegen- 'dig. 'el bij het college van kerk- len als bij Leidse predikanten ogal wat verontwaardigde tele xes en reacties binnen gekomen de toestanden in de Pie- :erk. Ook van mensen, die niet aren van een kerk, maar zich Leidenaar toch bij de Pie- !erk als gebouw betrokken voel- DORSCHOTEN Op de Voor- 1 terweg nabij de splitsing met de ilseweg stond gisteravond om- ijfeks half negen de 73-jarige Lei aar B. H. van der Werf met zijn aan de hand te wachten op de nstrook tussen rijweg en fiets- om over te steken. Een uit de ;ing Voorschoten komende auto- ilist stopte en beduidde de man, tij kon oversteken. Toen de heer der Werf dit deed, werd eerst- imde auto gepasseerd door een eens uit de richting dorp komen- uto. Deze schepte de oversteken eer Van der Werf. Zwaar gewond het slachtoffer naar een zie- in Leiden gebracht, waar hij 'l leed. SIDEN Tijdens de in het Swei- bad te Leiden afgenomen zwem- ven behaalden de volgende leden de L.Z.&P.V. De Sleutelstad het J1bma A van de Koninklijke Neder- c se Zwembond. nje jongens H. J. Distelvelt, A. J. H. tjes, J. Hartevelt, M. R. A. van pe. D. C. T. van Peijpe, W. B. 'ies, A. Rietkerk, J. Selier, F. A. nrman, R. van Zijl; de meisjes: A. Hok, W. Erades, C. 1,1. Kruit, S. Leeuwen, H. J. Meijvogel, E. de >y, D. P. M. van Schie, S. Starre, 1. C. Yhorn, E. A. Vilders. \oor het diploma B slaagden bo- dien: de meisjes: I. J. Boon, M. reman, A. v. d. Tang, M. de Vogel mevr. H. J. M. Elfering-Meijer; i( ongens: E. Brandhorst, P. T. v. d. r, R. Gijbeis, S. G. J. van Leeu- J. Poot, F. L. van Staveren, J. lint, H. J. Zierikzee en de heren Elfering en G. Postma. I Wel kippen^ maar geen kippenhok. """'iiiiiiiiHir ""|ii]!i!i|,,","finiiiii!!iii!!in Mej. H. v. d. Mey vierde jubileum LEIDEN Bloemstukken, vele geschenken en een drukke receptie waren bij de viering van het zilveren ambtsjubileum in de bovenzaal van de Geref. kerk aan de Lammenschansweg van. mej. H. v. d. Mey, jeugd- consulente van het G.A.B. Lei den, evenzovele blijken van waardering voor haar werk in het belang van de jeugd. Voor de receptie was er een besloten bijeenkomst met directie en personeel van het G.A.B. Lei den. Van het districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening te 's-Gravenhage was inspecteur Reyerse aanwezig. De heer Boonekamp, voorzitter van de personeelscommissie, sprak zijn vreugde uit over het jubileum van mej. v. d. Mey, die geduren de 25 jaar haar beste krach ten gaf voor de cliënten. Reyerse zei, dat zolang het districtsbureau bestaat (17 jr) hij juffrouw V.d. Mey kende Als één van de pioniersters heeft zij haar stempel gezet op de beroepenvoor- lichting. Zijn felicitaties liet hij ver gezeld gaan van de bekende enve lopje. Mr. M. G. v. Rijswijk, directeur van het G.A.B. Leiden kende de ju- bilaresse al 25 jaar en noemde haar één van de werkers van het eerste uur. Het werk als jeugdconsulente heeft haar volle interesse. Ondanks alle veranderingen bij de jeugd blijft de verstandhouding met haar goed. Namens het personeel kreeg zij een doos postpapier cadeau. De heer Boonekamp onderstreepte de woorden van de vorige sprekers. Hij noemde het een genoegen 7 jaar met mej. Van der Mey samengewerkt te hebben. Hij gaf schrijfgereedschap cadeau. Reddingsmateriaal voor brandweer? KOUDEKERK ln het gemeen tehuis werd gisteravond aan zeven leden van de vrijwillige brandweer he» diploma uitgereikt. Dit gebeurde door burgemeester C. M. van der Linden in aanwezigheid van wet houder Reijneveld. Instructeur Van der Hoorn uit Leimuiden ontving uit handen van ondercommandant A. Hogenes een cadeau als blijk van waardering. Na afloop werd uitvoerig gediscus sieerd over de taak van de brand weer met name n.a.v. het verdrin- kingsgeval in de Oude Rijn. Over wogen wordt de brandweer uit tt rusten met enig reddingsmateriaal. Holland Sport stuurt Dirk Nijs met verlóf DEN HAAG: Het stichtingsbestuur van Holland Sport heeft manager Dirk Nijs voor vier weken met verlof gestuurd. Aangenomen mag worden, dat de Rotterdammer na deze periode definitief uit zijn functie zal worden ontheven. Bij de Haagse eredivisie club gaf men als reden van deze beslissing op: de weinige activiteiten, die Nijs de laatste tijd ontplooide. Zo schijnt de heer Kroesemeijer, voorzit ter van het bestuur zich nogal boos te hebben gemaakt over het feit, dat Nijs j.l. zaterdag de verzekering voor de vliegreis naar Zweden waar Hol land Sport moest spelen tegen Atvida- berg niet had geregeld. Holland Sport zou reeds een andere manager op het oog hebben. WOUBRUGGE: Geboren: Petrus M H, z v C H Zeestraten en M W B van Vliet. Getrouwd: Jan van der Lip, 28 j en Maria J Koetsier, 24 J. LEIDEN Zoals bekend, treedt op 1 juli a.s. de „Be schikking aanvullende huur subsidies" in werking. Op grond van deze beschikking kunnen huurders, wier inkomen en wo ning aan bepaalde voorwaarden voldoen, een huursubsidie krij gen als zij in verhouding tot hun inkomen te veel huur be talen. Enkele belangrijke punten uit de regeling: De regeling geldt voor huurders met een belastbaar inkomen be neden f 15.000,die meer dan 15 a 17% van hu ninkomen aan huur betalen, met een minimum huur- JMirag van 1 1.025.- oer na. Alleen huurders van gesubsidi eerde woningen, waarvoor na 31 maart I960 n.-knsleun is veneend, kunnen voor subsidie in aanmer king komen. In de praktijk be tekent dit, dat woningen die vóór I960 zijn gebouwd tn ieder ge val buiten de regeling vallen. Aanvraagformulieren voor een huursubsidie zijn vanaf maandag 29 juni verkrijgbaar op een drietal adressen in Leiden. Huurders van woningwetwonin gen, die in beheer zijn bij een van de Leidse woningbouwverenigingen, dienen het subsidie aan te vragen bij het gemeenschappelijk admini stratiekantoor van de woningbouw verenigingen, Oude Singel 116. DEN HAAG De president van de arrondissementsrechtbank mr- J. H. C. Slotemaker. heeft gisteren uitspraak gedaan in het tweede kort geding tus sen Goodrich en Vredestein/Goodyear. Goodrich, dat in het eerste kort geding als winnaar uit de bus kwam, heeft ook de „tweede ronde" gewonnen, maar de president heeft enkele orde maatregelen genomen waardoor Good rich evenmin ais Goodyear bepaalde stappen kan ondernemen. De presi dent volgde deze .buitenspelpoütiek" om daarmee voorlopig de werkzaamhe den bij Vredestein ongestoord te kun nen laten voortduren in verband met de werkgelegenheid. In zijn uitspraak bekrachtigde de president het verbod aan Goodyear om stem uit te brengen op de aandelen- Vredestein (verkregen door middel van een nieuwe emissie) terwijl Goodyear tevens werd verboden op andere wijze aandelen te verkrijgen. Indien een en ander al zou zijn gebeurd dan mag Goodyear ook op deze aandelen geen stem uitbrengen. Goodrich werd door de president het verbod opgelegd de certificaten-Vrede stein waarin zij een meerderheids belang heeft om te wisselen in aan delen-Vredestein waarbij tevens als voorwaarde is gesteld dat ook Good year haar certificaten niet omruilt. In dien de gedaagde (Goodyear) en ver weerster (Goodrich) deze bepalingen overtreden of in gebreke blijven wordt een dwangsom van tien miljoen gulden geëist. De president bepaalde voorts dat béide partijen de kosten van het geding moeten betalen (ruim f 5.000). Mr. Slotemaker sprak in zijn von nis de hoop uit dat zowel Goodyear als Goodrich het voortbestaan van Vre destein zullen verzekeren. Daar staat wel tegenover dat in de komende maanden de directie van Vredestein bij het nemen van belangrijke beslis singen overleg moet plegen met Good year en Goodrich. Een en ander is een voortvloeisel uit de besprekingen die beide ondernemingen de afgelopen da gen hebben gevoerd en waarop mr. Slotemaker tijdens de behandeling van deze zaak (op 11 en 12 juni j.l.) had j aangedrongen. Huurders van woningwetwonin gen, in beheer bij de Gemeentelijke Woningstichting, kunnen terecht bij de administratie van deze stichting. Turkooislaan 2. Huurders van gesubsidieerde par ticuliere huurwoningen, kunnen het subsidie aanvragen op het Stad huis, afdeling Openbare Werken, ka mer 111. Op deze drie adressen, alsmede in de hal van het Stadhuis en in de wachtkamer van het Bureau Huis vesting liggen lijsten ter inzage met de woningcomplexen die onder de nieuwe regeling vallen. In verband met het feit, dat voor het invullen van de aanvraagformu lieren vele gegevens nodig zijn over het inkomen en de huur, is het nood- zakenelijk dat men persoonlijk zijn aanvrage indient bij één van de ge noemde drie adressen. KATWIJK Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bij een. De agenda bevat de volgende zaken: aankoop van enkele panden in Nieuwstraat en Rijnstraat; ver koop grond aan de Baljuwstraat en van industrieterrein in 't Heen; grondruilzaken: krediet voor aan koop electrotraktie ten behoeve van het schoonhouden van straten, een veegmachine, twee vracht wagens, twee huisvuilauto's, krediet voor in cidentele uitbreidingen van de wa ter aansluitingen, voor het doen uit voeren van incidentele uitbreidin gen van het waterleidingnet, voor het bestraten van een gedeelte van het terrein van de gemeentebedrij ven; voorbereidingsbesluit met be trekking tot de herziening van het bestemmingsplan Koestal en Over- duin; krediet voor uitbreiding aan tal abri's; voor de bouw van een bijzondere school voor basisonder wijs in het bestemmingsplan Cleijn Duin; aanschaf kunstwerken ter ver fraaiing van de gemeente; subsidie Jeugdraad Katwijk en aan de Geref. Jeugdcentrale te Katwijk aan den Rijn; krediet voor het aanbren gen van een dubbele dakbedekking ten behoeve van de sporthal en aan vullend krediet voor de restauratie van de korenmolen „De Gerechtig heid". Intrede ds. Verploeg wijk 2 van Oudshoorn ALPHEN Na een vacature van slechts enkele maanden na het ver trek van ds. H. Koudstaal naar Rid derkerk-Bolnes, zal de hervormde gemeente wijk 2 van Oudshoorn al morgen weer een eigen predikant mogen begroeten. In de middag- dienst, die om half drie begint, zal ds. S. W. Verploeg in de Sionskerk intrede doen. In de morgendienst wordt hij bevestigd door ds. H. van Dijk, tot voriee week zondag zijn collega te Leerdam. Door de vervulling van deze vaca ture zal de Oudshoornse gemeente drie predikanten tellen, vertegen woordigende drie modaliteiten in de hervormde kerk. Ds. Verploeg is 40 jaar. Na afloop van de intrededienst is er gelegenheid ds. Verploeg en zijn vrouw te begroeten in het naast de kerk staande gebouw Rehoboth. LEIDEN Dinsdagavond om half 8 spreekt student Wink uit Gouda voor de Geref. Gemeente in Neder land in gebouw Hoge Rijndijk 24. LEIDEN Burgemeester Van der Willigen reikte gistermiddag in het stadhuis aan de heer P. Neuteboom de zilveren medaille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau, uil. De heer Neuteboom (58) trad op 13 maart 1930 als isoleerder in dienst van C. W. Todd N.V. te Utrecht, een fabriek van isolatiemateriaal annex technische handelsonderne ming. Later werd de heer Neute boom bevorderd tot voorman en sinds 1947 is hij uitvoerder. In deze hoedanigheid heeft hij de leiding over twintig werknemers. De burgemeester kenschetste hem als een loyaal, eerlijk en betrouw baar werknemer. In verband met de gezondheids toestand van de heer Neuteboom werd diens jubileum in maart in besloten kring gevierd. voor meisjes (Galgewater) slaagde voor meisjes (Galgewater) slaagden XII (.huishoudlerares): le gedeelte: M v.d. Boom, Bergen op Zoom; L Raap horst. Hoofddorp; W Schuitemaker, Katwijk; J Faulborn, L v d Geest, M Wansink, Leiden; A de Jong, Roosen daal; H Matze, Sassenheim; 2e gedeelte: I v. Doorn, Hazerswoude; R Sluymer, Leiden; E Auping. M Schreuder, Roo sendaal; C v.d. Does. Wassenaar. Diploma Vormingsklas: L Groenen dijk, Alphen a/d Rijn; S Krol. Bode graven; H Stolker, Enschede; I Tet- tero. 's-Gravenhage; R Peters. Hazers woude; A Benjamins, M Devileé, J Kallenberg. E Kok. J v.d. Linden, B Maas. J Mosselman, R Naber, F Peer, L Schamper. Leiden; H Disseldorp, Leiderdorp; H v.d. Berg, L Disseldorp. R Heemskerk, Noordwijkerhout; J Munsterman, Rijsenhout; T Belt, C Homan, Sassenheim; M v.d. Bos, Voor schoten; C Duynhoven, J Versluys, Warmond;; T v. Diemen. B Elderhorst, T de Jong, L v.d. Meer, R v. Noort, T Vogelaar, Zoeterwoude. Diploma Vormingsklas V: E Nagen- gast, Heilo; M Geeris, Helmond; I Smit. Hengelo; A Noordermeer. Kat wijk a/d Rijn; D Ayala, A v. Beuke ring, Leiden; A Gilein, Noordwijk; Y Weijers, Naaldwijk. Diploma Kinderverzorgster: R v. Beurden, Goirle; T v. Velsen, Hazers woude; M Drijfhout, M Willems, de Kaag; L Vaillant, Katwijk a/d Rijn; A Freriks, F Geijer, L Montanus, Lei den; W Borst, Leiderdorp; M Berends, Leimuiden; A v.d. Berg, J Broeke, A Hage, Lisse; J Heemskerk, M Vink, Noordwijk; A v.d. Berg, G Geerlings, C v. Rhijn, H Turenhout, Noordwijker hout; M Rooderkerk, Oude Wetering; J Wissen, Voorschoten; K Looyestijn. A Wildenberg, Wassenaar. Diploma Kolonieleidster van de Cen trale Raad: R Straathof, Alphen a/d Rijn; L de Wilde, Leiden; F Kulker, Leidschendam; R Berends, Leimuiden; Y Buschmann, M v. Grieken, Lisse; J v.d. Berg, J Heemskerk, Noordwijk; J Egbert, Ter Aar; C Lakeman. Voor hout; M v.d. Salm, Zoeterwoude. Diploma Couture: L Cabral, Den Haag; T Kapaan, I Nijhuis. A v. Steijn, Leiden; E v.d. Drift, R Elfering, Lisse; M Bader, Noordwijkerhout; I Bakker, T Walravens, Roelof arendsveen; A v.d. Meer, Stompwijk; F de Jong, Voor schoten; C Ouwehand, Warmond; M Peet, Wassenaar; T d. Eisen, A Koek, Zoeterwoude. Diploma Kostuumnaaien: Y Feeleüs, Abbenes; M Kemper, Langeraar; I v.d. Akker, L v.d. Berg, L Borst, C Bouw meester, J Hoogervorst, W v. Kesteren, A Maas, N v.d. Meijden, J Mosseveld, C Neijenhuis, I Peng Tan, A v.d. Post, E de Romijn, A Wijdeveld, Leiden; G v. 't Hart, M v.d. Pool, A v. Remundt, Leiderdorp; B Kortekaas, Leidschen dam; L Glasbergen, Noordwijk; J v.d. Nieuwendijk, Noordwijkerhout; R Ver- meij, Rijpwetering; M v. Nobelen, Sas senheim; D Kortekaas, Voorhout; B v.d. Krogt, Voorschoten: A Hoogen- boom, Warmond; W v. Rijn, A Ver voorn, Zoeterwoude. Diploma Assistente met de nadruk op de naaldvakken: A Bavelaar, S Be- kooy, W v.d. Born, M de Goede, H v. Goozen, M Hoogeveen, Y v.d. Vaart, Leiden; E Warmenhoven, Noordwij kerhout; Y v. Egmond, Oude Wetering; C Akerboom, Rijpwetering: C de Groot, M v Haastert, Zoetermeer; E Ammer- laan, M Veldhuyzen, Zoeterwoude. Diploma Assistente met de nadruk op de theoretische vakken: A Ouwerkerk, Boskoop; M Captein, A Kooter, C Stigter, Hazerswoude: G. v.d. Meer, M Rijkelijkhuizen, Hoogmade; N Annard, R v.d. Booren, L v Duyn, D de Haas, J v. Hal, E Owel, E Pegt, G Verhoog, E Verkuylen, L de Winter, Leiden; LEIDEN Tijdens de plechtige bijeenkomst van de Senaat gistermid dag in de Stadsgehoorzaal zijn drie eredoctoraten verleend en wel aan prof. M. Bataillon, administrateur (permanent rectorvan het Collége de France te Parijs, prof. dr. C. de Duve, hoogleraar in de fysiologische scheikunde aan de universiteit te Leuven en aan de heer W. R. Mex- ted van het Central Public Health Laboratory in Colindale (Londen). Als erepromotors traden prof. dr. S. Dresden, prof. dr. P. J. Gailard en prof. dr. W. R. O. Goslings op. Foto NLC/Dirk Ketting J v. Kesteren, L Nicolaes, Leiderdorp; J Kulker, Leidschendam; L Geutjes, Nieuw Vennep; H Bader, Noordwijker hout; R v. Abswoude, Oegstgeest; E v.d. Geest, Oud Ads; L Lexmond, A v. Swieten, Stompwijk; G Jansen, Voor burg; G Blom, C v. Duivenvoorden, L Koch, W Spiegeler, Voorschoten; R Schipper. Warmond; L Ammerlaan, G v. Diemen, H v.d. Hoeven. R Vervoorn. Zoeterwoude. Diploma Leerling - Verkoopster: J Bank, E Colijn, M Kraan. Hoogmade; R Baak, C Bekken, W de Boer, I Bos man, C Groenewegen. A Meiman. I Meijers, M Montagne, E v. Noort, G v. Paridon, P Portier, T de Romijn, M v. Slingerland, M Sneijers, R Vos, Leiden; A Pelk, Leiderdorp; C Alkemade, Noordwijk; M v. Haasteren, Oegst geest; W Berg, M v. Haastrecht, A v. Velzen, Zoeterwoude. Diploma 2-jarige Individueel Huis houd- en Nijverheidsonderwijs: P v.d. Star, Hoogmade; E Damhuis, I Doove, J Freriks, N v. Goozen, A de Heiden, M Jordens, M Ossevoort, S Schalks, C Tijssen, Leiden; M Hoogenboom, A v.d. Salm, Zoeterwoude. Woubrugs schoolhoofd nam afscheid WOUBRUGGE ln gebouw Jeugdland namen vrijdagavond ouders en oudercommissie afscheid van het scheidende hoofd van de openbare basisschool, de heer J. J. Sligman. De heer E. K. Hellman memoreerde het feit, dat in de zeven jaar, dat de heer Sligman werkzaam was, het aantal leerlingen van de school bijna verdubbelde. Hij was een groot na tuurliefhebber, vandaar zijn benoe ming tot leraar biologie aan een Ma vo te Schoonhoven. Velen maakten van de gelegenheid gebruik, de heer Sligman de hand te drukken. Zaterdag 27 juni Pieterskerkplein, 5-1 u.: openbaar lus trumfeest universiteit 8 u optreden The Motions Bij molen De Valk. half 9, half 10 en half 11 's avonds: optreden Egyptische krachtpaster Abdullah. (Studio 7). Maandag 29 juni Kamer van Koophandel, Stationsweg, 14.30 u.: openbare ledenvergadering. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum, Apollolaan, 8 u.: opvoering universitair lustrumstuk ,,W. en W.. of Voor Moeders is het altijd het ergste", geschreven door Cees Buddlngh en Bert Schierbeek. Pieterskerkplein. 5-1 u.openbaar lustrumfeest universiteit. VOORSCHOTEN - Dorpskerk. 8 u.: Aad v. d. Hoeven, orgel. Addle de Jong, beiaard. Pieterskerk, half 11: opening universi tair lustrum door lustrumcongres We tenschap en Welzijn, prof. dr. Posthumus Mey j es. Dinsdag 30 Juni Stadsgehoorzaal, 8 u.: concert Studenten Muzlek-Akkoord Lyra Academica. Pleterskerkpleln, 5-t u.: openbaar lustrumfeest universiteit. Stadhuis 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Emlgratlecentrale. Woensdag 1 juli Pieterskerkplein, 5-10 u.: openbaar lustrumfeest universiteit. KATWIJK AAN ZEE Toren Oude Kerk. 8 u.: beiaardconcert door Hessel H. de Harder. Donderdag 2 juli Adl erf abrieken. Rooseveltstraat. 8 uur: contactavond De Natuurvriend. Zaterdag 4 juli KATWIJK AAN ZEE Toren Oude Kerk, 8 u.: belaardconcert door Arie Pe ters. MUZIEKAGENDA Donderdag 25 Juni, 8 u. en 22.15 u.: Amerikaanse protest rock-muslcal Stomp o.l.v. Douglaus Dyler. VOORSCHOTEN Maandag 29 Juni, dorpskerk 8 u.: Aad v. d. Hoeven, orgel. Addle de Jong, beiaard LEIDEN Dinsdag 30 Juni. Stadsge hoorzaal, 8 u.: Lyra Academica. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 1 Juli en zaterdag 4 Juli. toren Oude Kerk, 8 u.: belaardconcert. Film CAMERA Schurkestreken van Buil Whip, a.l.. dag. 2.30 uur en zo. 2 en 4 uur. Kat op een heet zinken dak, dag. 7 en 9.15 uur en vr. en zat. nacht 23.30 uur: In koelen bloede. 18 jaar. LIDO De zeven krakers, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Tarzan verwikkeld ln de hachelijkste avonturen, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX Charro, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur, vr. en zat. nacht 23.30 uur: Che, 18 jaar. STUDIO Can Hyronlmus. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en TRIANON tjesland, a.l. 2.30, 4.45. 7 er 9.15 t Apotheken Avond- en nachtdienst apotheken te Lelden, Leiderdorp. Oegstgeest en Voorschoten: Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Reljst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door ApotheekReljst. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10. 13.00-14.00 uur: zaterdag 15.00-16.00 uur: Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth, ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door nel Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummer» Doktersdlenst 5 maal 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Academisch etekenhui»: oezoekuren: Brandweer 8 maal S. Politie 5 maal 4. EHBO 20643. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telel 2101 DU geen gehoor telef. 10460 voor 'nformalie telel t3921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: oezoekuren: maandag woensdag, donderdag en vrij dag 19 00—19 45 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.0D—16 00 uur; zonda, alg- Christ, en nationale feestdagen 14.3015.00 uur. Vrouwenkliniek: maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 19.00—19.45 uur; zaterdag 15.301630 uur; zondag, alg. Christ en nationale, feestdagen 15 30-1-17.00 uur. Kinderkllniek. maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.iS19.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15 00—16.00 uur; zondag alg chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur Ellsabethzlekenhuls Lelden, derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot hal drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tol 12 en 2 tot 8. Jelgersmakllnlek; maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur: zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur Diaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 11 toi 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 a.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8 30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e kias: van 10.30—11 00 uur vaD 14-00—15.00 uur van I8.0O—19.00 uur 3e klas: van 14.00—15 00 uur van ta.Ofr— 19 30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—1930 uui alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, van 18.0018 30 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NUUKUWUK sole MUo KJasse-pa- tlenten dagelijks van 1 tot haU 6 en des avonds van 7 tut 8 zaalpatlënten zon. dgs. van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van halt 7 tot half 8 en zater dags van i tol half 3 katwijk Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-afde- ling dagelyks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half s tot half 4 TENTOONSTELLINGEN Lakenhal; tentoonstelling ongineie do cumenten Ptlgelm Fathers Lelden (van 29 april tot 4 oktober). Legermuseum tot 3D Juni: aquarellen- expositie Verbeeld verleden dag 9-17 u„ zond 13-17 u zat gesloten Schouwburg: werken van Willem Bred- dels, Kees Buurman Hans Kouwenhoven en Jacques de Wit, tot september Rijksmuseum Oudhedententoonstelling We) en Wee. n.a.v lustrumcongres We tenschap en Welzijn. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Raamstccg: expositie t.g.v. 150-jarlg be staan. dag. 10-4 u. zond. 1-4 u. tot 15 augustus. Hortus tentoonstelling .Uit schroot ge groeid" (vrijdag 26 Juni tot 2 uur). Lakenhal: zomertentoonstelling Hol landse Vanl tas-voorstellingen uit 17de eeuw (26 Junl-23 augustus). Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Oase "70. hedendaagse oasesamenle ving ln N W.-Afrika (28 mei - 12 oktober). Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys. schilderijen Greetje Grljpma. dleren- plastleken van Tosca van der Haak en tekeningen van Frits van Reden, van 31 med - 21 lupi. dfnsd. tot en met zond 2-8 Gemtente-archleftentoonstellng Alba Amlcorum". 15 t.m 26 Juni, werkdagen 10-12 uur en 14-17 uur, zaterdag 10-12 uur maandag 22 1unl 19,03—21.30 uur. Aansl agenda lelden tentoonstellingen w ""aPPcnhuis Academiegebouw Rapen-' burg 73 Van pauper tot staker - maand tot vrljd. van 9-6 u„ tot 4 JuJl. MUSEA Acad. Inst. mus. Rapenburg 73 werkda gen 9.30-12.30 dlnsd en vrljd. bok 14-17 Hortus. Rapenburg 73: i aprii-30 sept, 9- 12 en 1330-17 uur. zon. 10-16 uur. kassen zat. en zon gesloten; i okt.-31 maart 9-12 en 13 30-16 uur zond gesloten kassen zat gesloten (vrijdag 26 juni tot 2 uur) Molenrauseuro Ue valk i apr-iö sept. drnsd tjn zat. 10-iV ur zon. en feestd is-17 uur maand gesloten. Ned Legermuseum PesthuislaaD 1 ma. t.m vrij 0-17 u. zon 13-17 u Pilgrim Fathers-museum Vliet 45- me. t.m. vrij. 9-12 en 2-4.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3