TWEE FAVORIETEN IN TT Nu ook zondagamateurs gelijk tegen Saarland Wie tipte de eersteklassers goed? Eindelijk sfeer op zwemwedstri j d en Speciale aandacht Programma Kampioenen van 1970 Aalt Toersen teruggewezen Sieer in Assen ontbreekt nog Districtsdag CKB I Gutty naar huis Nico Mares naar MVV Gerben Karstens rijdt niet mee Verlies dammers HUIZEN al in de halve hekerfinale Nieuwe aspecten in affaire- Spakenburg Geen verrassingen op Wimbledon Waterpolostanden LUCDUNUM-JEUGD NAAR LUXEMBURG Jacob Spijker naar Europese kampioenschappen VRIJDAG 76 JUNI 1970 ROTTERDAM Het voetbal seizoen 1969-1970 zit er de landscompetitie en bekerstrijd buiten beschouwing gelaten op. Afgezien van de nummers twee, drie en vier in de tweede klassen, die dit jaar beslist ook reden hadden, de bloemetjes bui ten te zetten, waren het vooral toch weer de dertig kampioenen in het KNVB-zaterdagvoetbal, die een groots feest op touw mochten zetten. De gelukkigen van 1970 allemaal bij elkaar: 2A: DOTO. 2B: Noordwijk. 2C SHO. 2D: WHC. 2E: WVF. West 1: 3A: Amstelveen. 3B: SDVB. 4A: AMVJ. 4 B: De Spar taan. 4C: VeluwseBoys. West 2: SA; NSW. 3B: ASWH. 4A: MVV. 4B: Zwervers. 4C: Sportlust.4D: Haaften. Zuid: 3: Woudrichem. 4A: Wit Zwart. 4B: Smerdiek. Noord: 3A: HZVV. 3B: Schoon oord. 4A: Delfstrahuizen. 4B: Leeuwarden. 4C: Viboa. 4D: Elim. Oost: 3A: ESA. 3B: Bergent- heim. 4A: AZSC. 4B: SVI. 4C: SVVN. PAPENDRECHT Op de velden van het sportpark Slobbengors in Papendrecht zal zaterdag tussen 2 en 6 uur de districtsmiddag van de af deling Zuid-Holland Zuid van de CKB worden gehouden. Er is een deelname van 167 twaalftallen. In de hoofdklas gaan Kinderdijk, ADO, Vrienden schaar, HKC en PKC de strijd met elkaar aanbinden. Het spelen van de finale is ditmaal een 'aangelegenheid voor de junioren. De 15 jeugdploegen, ingedeeld in drie klassen, hebben de kans via het spe len va nhalve finales tot de slotwed strijd door te dringen. LIMOGES Voor Paul Gutty, wielerkampioen van Frankrijk op de weg is de Tour e France al voorbij, voordat deze is begonnen. Hij heeft afgezien van deelname, omdat de an- ti-dopingtest, waaraan hij zich afge lopen zondag na het behalen van d Franse titel bij de profs moest onder werpen, positief uitviel. EINDHOVEN PSV heeft zich donderdag weer actief getoond op de transfermarkt. Het bestuur van de Eindhovense eredivisieclub bereikte overeenstemming met MW over de terugkeer van spitsspeler Nicq Mares <29) naar Maastricht. voorts trok PS de 17-jarige Andre van Gerven aan als reserve doelman. Van Gerven, die in Valkenswaard werd geboren, kwam uit voor Ha- mont-Lo in de eerste Belgische pro vinciale afdeling. Ook Standaard Luik had belangstelling voor hem. De manager van PSV, Van Gelder, ver klaarde: „Van Gerven heeft een een jarig contract getekend. Tot zo lang blijft hij bij ons in opleiding. Na dat jaar zullen we opnieuw een beslissing over hem nemen". De Fransman Genthon heelt donderdag de eerste etappe van de amateur-wieler ronde van Nivernals Morvan gewonnen. Hij legde de 176 kilometer van ïfcvers naar Ltay al in 4 uur, 20 minuten en 23 secon den. door ROB HARTOG (Van onze sportredactie) LIMOGES Enke'le uren voor de start heeft onze landgenoot Gerben Karstens afgezien van deelname aan de 57ste ronde van Frankrijk. Kar stens voelt zich niet fit genoeg om aan de zware ronde deel te nemen. Ook de Belgische ex-werelduur recordhouder Ferdinand Bracke, eveneens lid van de Peugeot-ploeg zal niet aan de start verschijnen. Beide renners worden vervangen door de Franse coureurs Martellozzo en Thevenet. ROTTERDAM In de iterland- wedstrijd tegen Rusland, die in Rot terdam wordt gespeeld, hebbne de Nederlandse dammers donderdag een 5—9 nederlaag geleden. De stand na twee dagen is nu 16—12 voor de Rus sen. Uitslagen: AndreikoWiersma 11, Koeperman Van Dijk 11, Gantwarg Van der Sluis 20, Tsjegolef Sij brands 11, Davidof Ruiter 11, SretenskiDrost 11. Schotanus 2—0, Sjkitkin De Huizen Huizen heeft zich woens dagavond reeds geplaatst voor de halve finale van de strijd om de KNVB-beker. De Gooilanders won nen met 40 van de Noordelijke 3de klasser BSW uit Smilde die zich. voortreffelijk had geweerd. Tegen Huizen was men echter kansloos. De wedstrijd werd op verzoek van BSW op woensdag gespeeld, omdat men morgen door de TT-races geen ver voer kon krijgen. Huizen nam voor rust een 20 voorsprong dankzij Baas en De Groot. Deze laatste speler zorgde na rust voor 30 en Godthelp voor 40. De Italiaan Agostini gaat morgen weer de hoofdrol spelen tjjdens de veertigste Asser TT, waarvoor giste ren hard werd getraind. (Van onze sportredactie) KAMPEN De affaire rond de wedstrijd SpakenburgGo Ahead Kampen heeft er nieuwe aspecten bjj- gekregen. Onder leiding avn de heer Van Son ia een commissie van onderzoek ge vormd, die zal nagaan of Go Ahead óf Spakenburg, óf mogelijk beide ver enigingen schuld hebben aan het inci dent. Go Ahead heeft een nieuwe ijzer in het vuur nu een vijftal ooggetuigen verklaringen hebben afgelegd die de zaak in een ander daglicht stellen. Go Ahead rekent er min of meer op dat de commisie van onderzoek tot een andere uitspraak zal komen dan het sectiebestuur zaterdagvoetbal vorige week kón doen. Go Ahead heeft verder de steun van een aantal eerste-klassers, die gereageerd hebben op een actie die DOVO (Veenendaal) en Nunspeet heb ben gevoerd ten gunste van Go Ahead. Verder zou een film, door een neutrale toeschouwer in Ermelo ge maakt, de Kampenaren steunen. Se cretaris Werff, die de film zelf niet heeft gezien: „De getuigenverklarin gen spraken al voor zich. Het zijn vrijwel allemaal verklaringen van neutrale kijkers. Wij zelf denken dat we de film, waaruit blijkt dat de wanordelijkheden door Spakenburg zijn veroorzaakt, niet eens nodig heb ben in onze strijd om recht". Go Ahead zal pas weer tegen Spa kenburg binnen de lijnen komen, wanneer de commissie van onderzoek tot een andere uitspraak komt dan het sectie-bestuur zaterdagvoetbal. 0 Nederland heeft donderdag in Schwanz- heide tijdens het zeslandentornooi Water polo met 3—4 verloren van Oost-Duitsland. Het was de tweede nederlaag van onze landgenoten. De tussenstanden waren: 2—3 0—1 1—0 0—0. De overige uitslagen zijn: Rusland Hongarije 3—a (0—1 2—0 1—1 0). Bulgarlje- Roemen ia-B <1—0 0-0 0-1 1—1). PAPENDRECHT Arie de Vroet heeft een ondankbare taak: opnieuw beginnen met de opbouw van een Ne- deriands amateurelftal. Voor het ko mend seizoen kan hij nog over drie of vier spelers beschikken van het elf tal, waarmee hij de afgelopen maan den zo succesvol was. Spelers, die de meest voor de hand liggende basis zullen gaan vormen, van een nieuw team. Daarop zal echter gebouwd moeten worden, nieuwe krachten zijn nodig. Zag hij dinsdagavond in 's-Gravenzande in de wedstrijd tegen Evert Stcrk's zaterdagelftal tegen Saarland al mogelijke kandidaten, gisteren probeerde hij zelf in Papen- k drecht tegen datzelfde Saarland een (veertiental spelers uit. Hoewel er ze ker talent aanwezig was, viel over het algemeen het spel van de Oranje- i mannen tegen. De Vroet na afloop: „Deze jongens kenden alkaar nauwelijks. Een goed N ingespeeld team, kon het dan ook niet i zijn. Bovendien waren er enkele I- veldspelers, die ruim een maand geen bal aangeraakt hadden, dus een di- a, recte maatstaf was hun spel niet. De wedstrijd op zich was vooral in t de tweede helft van Nederlandse I kant niet onaardig, in de eerste helft J had het technisch knappe Saarland echter overheerst. Reeds na zes mi nuten schoot P. Schmidt Nederland naar een achterstand. De gasten ble- i ven ook daarna, met hun uitblinkers Irsch, Bethscheider en Müller het spel dicteren. Slechts eenmaal zat er voor Nederland een doelpunt in. Na een half uur. Sterke Leissen zette A voor, waarna Nijkamp geweldig goed I inkopte, de daarop volgende redding van doelman Haake als een kat zweefde hij door het doel was zon der meer van grote klasse. De tweede helft begon met een of- i fensief van Nederlandse kant. Inmid- dels waren middenvelders Spijker en De Looyer vervangen door respectie- f[ velijk Goossen, die de spitsplaats van Nijkamp overnam en Teske. Nijkamp kwam hierdoor op het middenveld te recht en het moet gezegd worden, dat hij daar als organisator uitstekend uit I de verf kwam. Nadat eerst Betschei- der een goede kans voor Saarland had verprutst, maakte Nederland ge lijk. Leissen scoorde, na zelf door de Saarland defensie te zijn gesneden. De tijd leek hierna rijp voor door- LEYSEN: gelijkmaker drukken. Müller haalde een kopbal van Hol van de lijn, Haake redde weer fabuleus op een schot van Nij kamp uit de tweede lijn en rushes van Leissen werden eerst in het strafschopgebied ontregeld, een doel punt viel er echter niet. Bijna wel aan de andere kant. Irsch was weer eens enkele tegenstanders veel te glad af, gleed ook langs zijn laatste hindernis Stokkedreef, maar werd juist buiten het strafschopgebied door laatstgenoemde onderuit gehaald. Invaller doelman Zoeter van De Musschen en de met Rupp als aus- putzer spelende Saarland- verdedi ging lieten zich niet meer passeren, hoewel Oranje nog dicht bij een goal was toen Nijkamp hard tegen de paal schoot Nederland: Schipperen - Veerse Boys (Zoeter - De Musschen): Stokkendreef - Hengelo. Lacroix - Ceasar. Kuiper - Em- men, Smit - Sparta '25: Spijker - Hengelo (Goosen - Hengelo). De Looyer - Almanla (Teske - TJVS); Hol - UVS, Nijkamp - Zandvoortmeeuwen, Oldenburger - Em- men. Leissen SC Enschede. ASSEN Het was gisteren rustig in Assen. Het legioen is nog niet gearriveerd. Slechts en kele honderden nieuwsgierigen kwamen een kijkje nemen bij de tweede trainingsdag van de As ser TT. De voorposten van het enorme legioen, dat zich van daag merendeels met zware mo toren naar de Drentse hoofdstad zal reppen, gedroegen zich rus tig. Goed, de pintjes bier werden veelvuldig in de dorstige keel gaten gegoten, de warme wors ten en de ballen gehakt verdwe nen in grote hoeveelheden in de naar calorieën smachtende ma gen, maar van een echte TT- stemming was nog lang geen sprake. Wat een verschil met vanavond en vooral vannacht, wanneer Assen on getwijfeld weer bexet xal worden door duizenden en nog eens duizen den in zwaar leer gerolde stoere kna pen met idem dito vrouwen in lange broeken en strakke truitjes, die geza menlijk weer voor een nacht van As sen zullen gaan zorgen, die zijn weer ga in de nu veertigjarige historie van het Asser spektakel niet kent. Assen is er op voorbereid. De blik jes bier, naast omhulsel van het zo geliefkoosde gerstenat ook gretig be geert als makkelijk hanteerbaar wa pen in de strijd tegen de plaatselijke politie, zijn van het toneel verdwe nen. Asser burgevader Grollemans: „Het is een preventieve maatregel, men kan slechts in de diverse kroeg jes bier krijgen. Natuurlijk ook in de winkels, maar die gaan in tegenstel ling tot andere jaren vanavond om zes uur dicht". VOORZORGSMAATREGEL Assen heeft nog meer maatregelen getroffen. Rond het middaguur zullen zich rond Drentes hoofdstad enkele honderden politieagenten ophouden, bewapend met traangas en water ka nonnen. „Slechts als voorzorgsmaat regel", aldus burgemeester Grolle mans. „Wij grijpen slechts in als het werkelijk niet anders kan. We vinden het helemaal niet erg, wanneer er en kele ruiten sneuvelen, maar de „nacht van Assen" moet niet op van dalisme uitlopen. Maar nogmaals, er moet wel wat gebeuren wil de Asser politie ingrijpen". Terug naar de TT zelf. Het is na twee trainingsdagen wel duidelijk dat deze beheerst zal worden door twee rijders: Giacomo Agostini, het Ita liaanse wonderkind, immer nukkig kijkend, maar desondanks telkens weer omzwermd door een groot aan tal vreselijk mooie, pitspoezen en An- gelo Neto, in zichzelf gekeerd Spaans topcoureur, die op zijn supersnelle Derbi in de lichtere klasses nauwe lijks te stuiten lijkt. OVERMACHT Agostini en Neto beheersten giste ren de strijd op de training volko men. Ondanks de felle wind draaide dit tweetal zich moeiteloos naar de snelste tijden. Neto op de 50 en 125 cc, Agostini op de 350 en 500 cc. Zij deden dit met zoveel overmacht, dat motorminnend Assen zich afvraagt wie deze coureurs van de ereplaatsen afkan houden. De Nederlanders in ieder geval niet. In de 50 ce finishten Jos Schur- LONDEN In Wimbledon donder dag weinig verrassingen. De echte top bestaand uit Laver, Roche en Ashe sloegen zich op superieure wijze naar een volgende ronde. Niet dat alle ge plaatste spelers dat presteerden ove rigens. De Zuidafrikaan Drysdale die Okker elimineerde werd gewipt door de Amerikaan Gorman en Franuvolic ging ten onder tegen de Australiër Carmichael. Bij de dames won Marijke Schaal het Nederlandse duel tegen Betty Stöve, waardoor zij mag aantreden tegen Billy Jean-King. Trudy al- hof-Groenman ging mede door een geblesseerde pols ten onder tegen de jonge Amerikaanse Valerie Ziege- nfuss. Tom Okker bereikte met zijn Ame rikaanse partner Riessen, die op Wimbledon sterk speelt, de volgende ronde door de afgebroken partij tegen het Amerikaanse duo Scott/Graebner te winnen. Het Zweedse voetbalelftal, dat tijdens de eindronde om het wereldkampioenschap te Mexico op het nippertje kwalificatie voor de kwartfinales miste, heeft donder dag in Gothenburg met 1—1 gelijkgespeeld tegen Denemarken. gers en Martin Mijwaart met een achterstand van bijna tien seconden op Neto, terwijl de Spanjaard in de 125 cc de Rotterdammer Cees van Dongen en Neerlands troetelkindje Aalt Toersen gedecideerd naar het tweede plan wees. Agostini deed dat zelfs nog beter. In de halve liter- klasse kwamen de Nederlanders he lemaal niet aan de bak, terwijl in de 350 cc Theo Bult als beste Nederlan der op de elfde plaats eindigde met een achterstand van ruim twaalf se conden. Nederlandse successen liggen dus niet in het verschiet. Assen denkt er echter nog weinig aan. Het richt het oog op vanavond en vannacht. Wanneer het feest, het geweldige feest, gaat begin nen. En hoe! Eerst morgenoch tend zal blijken hoe groot de schade zal zijn In de branding VOOR een schip kunnen de laatste kilometers naar de thuishaven het moeilijkst zijn. De branding voor de kust levert maar al te vaak extra problemen op. Het sectiebestuur zaterdag-amateur- voetbal kan er In figuurlijke zin over mee praten. Met het vormen van een eerste klas leek het zaterdag-amateurvoetbal in het komend seizoen op alle fronten ar rivé. En wellicht Is dat straks ook nog wel zo, maar nu moeten speciaal de lei ders uit de zaterdag-sectie in draaikolken en stroomversnellingen schipperen om het zaterdag-schip in de juiste koers te houden. Konden de volgelingen van Fokke Rem mers tot voor kort binnen het bondsver- band in feite hun eigen gangetje gaan, daarbij goedkeurend toegeknikt door het bondsbestuur van de KNVB dat de zaterdag-amateurs als een hardwerkende en welwillende, deels principieel bewus" groepje voetbalvrienden beschouwde, nu wordt elk besluit en iedere stap argwa nend gadegeslagen en zo mogelijk met crltiek overladen. Begin vorig jaar HET Is vorig jaar begonnen toen het sectiebestuur zaterdag-amateurvoetbal nog al hautain het plan-Jaspers afwees tot een totale reorganisatie van het amateur voetbal. Dat zette hier en daar kwaar bloed. De critleke fase brak in versneld tempo aan door de rel rond het Ned. amateurelftal In april toen uiteindelijk een besluit van het sectiebestuur om de eigen zaterdag-leden geen toestemming te geven voor het spelen op zondag werd vernietigd. De nasleep was nog volledig aan de gang toen de geruchtmakende wedstrijd Go AheadSpakenburg het zaterdagvoetbal een nieuwe opdoffer gaf. Lezend in allerlei periodieken en luis terend naar vele stemmen krijg je de in druk dat zelfs binnen het kader van de voetbalbond sommige behagen er in scheppen om de critieke situatie waarin het de laatste Jaren florerende zaterdag voetbal nu zit uit te buiten om klappen uit te delen. Het sectiebestuur zaterdag voetbal, dat in de loop der jaren vrijwé niet In het openbaar aan scherpe critiek heeft bloot gestaan wie had er immers interesse voor het zaterdagvoetbal? wordt nu hevig aan de tand gevoeld en moet bewijzen dat men over leiderschap beschikt. Zwak Ned. elftal HET Nederlands zaterdagelftal heeft dit keer niet geïmponeerd. Ten onrechte is In diverse publiciteitsmedia gesteld, dat de keuzecommissie een onwijze taktiek heeft gevolgd door de vijf zaterdag spelers die in het voorjaar tot de selectie van het Nederlands amateurelftal behoor den niet op te stellen. Het is namelijk zeer de vraag of de KC van het zaterdag elftal de verdedigers Kok en Van Keste- ren zou prefereren boven resp. Van Ef- frink en Smid. Ook de als reserve-keeper in de nationale selectie opgenomen Henk Schouten zou Ger Reitsma niet zonder meer hebben gepasseerd. Resten alleen Kiel en Den Rooyen waarvan de eerste natuurlijk een speler is van een kaliber waarvoor niet zonder meer een vervanger te vinden is. Maar ook al had de KC gewild, Kiel kón niet spelen. Bovendien was al lang tevoren vastgesteld dat de zgn. A-spelers niet in aanmerking zouden komen. Overigens ook niet In het zondag-amateurelftal dat gisteren tegen Saarland speelde. Of de zaterdag-KC geen sterker team had kunnen vinden is vers twee. We dachten stellig van wel. Er zijn heel wat betere middenvelders te vinden dan Buit stra en voorhoede-spelers dan een Groo- tenboers en Kruisweg met alle respect voor deze knapen overigens die hebben gedaan wat ze konden. Maar de KC liet duidelijk betere voetballers buitenspel staan, waardoor we het zwakste zaterdag team van de laatste jaren zagen. Een team zonder inhoud, zonder gezicht HTIEN MAANDEN geleden waag- den voorzitters, trainers en aan voerders van diverse 2de klassers uit het zaterdag-amateurvoetbal alsmede een vijftal sportjournalisten zich aan een voorspelling met betrekking tot de bezetting van de twintig plaatsen in de twee afdelingen eerste klas. Bo vendien zetten leden van onze sport redactie alsmede enkele vaste mede werkers hun prognoses op papier. Hoewel door de verwikkelingen rond de gestaakte wedstrijd Go 4 head Spakenburg de laatste tlaats in die eerste klassen nog va- •ant is, willen we voor de aardigheid tog even nalopen wie destijds de neest vooruitziende blik heeft gehad. If Go Ahead nu promoveert dan wel Spakenburg doet in de prognose-uit- •lag niets ter zake, omdat alle deelne mers zowel Go Ahead als Spakenburg als eerste klasser tipten. Een van bei de is dus altijd goed. IN DE RIJ van de vijf voorzitters noteerden de heren C. L. Vaan drager (Zwart Witen E. Vredeveldt (WHC) als leiders van twee al lang durig in de 2de klas spelende clubs samen met veertien goede voorspe'- 'ingen de hoogste score. Daarna volg den gezamenlijk de heren H. J den Haan (Rijnsb. Boys) en C. Rijsberman (Heerjansdam) met elk dertien en tot slot de heer J. Smeijers (Excelsior"31) met twaalf goede namen Winnaar bij de trainers werd Hans Alleman (Kozakken Boys) die op vier na alle eerste klassers tien maanden geleden aanwees. Hij kwam dus tol zestien goede tips. Daarna volgde de heer M. G. Hol (DOVO) met vijftien. W. de Gunst (Be Quick) met veertien j en tot slot de heren P. Hoogeveen (Ter Leede) en J. Isendoorn (Rijsoordi met ieder twaalf. Gerrit Slagboom (De Zwerver) zag als oudste topspeler in de rij van aanvoerders de zaken het scherpst. Hij noemde vijftien goede namen. Tweede hier Jan van Kooten ('s- Grav. SV) met veertien van de twin tig, derde Jan Bos (Spakenburg) met dertien en tot slot Auke Doctor (WVF) en Jaap Schipper (SHO) met elk twaalf. 1)E EERSTE PLAATS bij de journalisten ging naar Bert van Kooten (Veenendaal) en wijlen de heer Elias Smit (Oud-Beijerland) die in de loop van dit seizoen onverwacht overleed. Beiden kwamen tot veertien goede namen. Bert Nederlof (Amster dam) scoorde evenals Reinder Bosmu (Leeuwarden) dertien punten, terwijl Andries Trouwborst (Den Haag) de rij sloot met twaalf goede voorspel lingen. En wat de sportredactie en mede werkers betrof, ging de eerste plaats naar Arie Wapenaar (Rotterdam) met zestien juist aangewezen eerste klus sers. Tweede werd Meindert Leerling met vijftien, derde Ger Stolk met veertien en vierde Rob Hartog met dertipn. JA ET TOTAAL overziende is het opmerkelijk te constateren dat DOTO voor velpn niet alleen een ver rassende kampioen is geworden, maar ook een club die lang niet iedereen als promovendus had gedacht. Der tien van de twintig personen die in onze sportbijlage hun prognose gaven, noemden DOTO niet. Daarentegen tipten alle twintig SHO en WVF, ter wijl slechts twee niets-zagen in de kansen van Noordwijk. Vier voorza gen een misser van WHC. De grootste verrassing voor ieder een was de plaatsing van SVZW uit Wierden. Er was niemand van alle deelnemers die de naam van deze Twentse club tipte. LEIDEN Eindelijk was er weer enige sf.eer op de kringkampioen schappen. Veel deelnemers op de diverse nummers brachten de op de vorige twee avonden zo gemiste stryd. Alleen jammer, dat juist nu het weer verstek liet gaan en De VLiet tot een vaak koude vlakte maakte. De in het slop zittende zwemsport kon deze avond best gebruiken om deze mooie sport enigszins te propaganderen. De wedstrijden stonden in het teken van de 100 meter vrije slag en de 200 meter schoolslag. De 100 meter heren, een nummer dat veelal als hoofdnummer van de kampioenschappen wordt "beschouwd leverde Leo Onderwater van De Zijl als een verrassende kampioen op. In een felle race versloeg hij de 19-jarige HTS'er Fried Elzenga (De Sleutelstad) en de als favoriet gestarte LZC'er Bert Soet. Bij de dames bevestigde de Sleu telstadzwemster Lieneke Sierag haar hegemonie in 1.09.6. De jeugdnum- mers waren, zoals te verwachten, weer het domein van De Golfbrekers, zij het dat Johanna v. d Marei van De Zijl en Jacques v. Worp (LZC) op de 100 meter vrije slag resp. voor meisjes en jongens de hoogste klas sering voor de getalenteerde pupillen van Rob Schouten wegkaapten. Zoals verwacht was Renée Platje weer ongenaakbaar. In vloeiende stijl bracht zij ditmaal de 100 meter vrije slag op haar naam en weder om was haar tijd 1.12.4 voldoende voor de Nederlandse kampioenschap pen. Tevens was deze tijd een ver betering van 0,1 seconde van haar eigen kringrecord. Renée's clubgenote Trudi van der Kraan zegevierde bij de 16-jarigen. In dezelfde leeftijdsgroep bij de jon gens weerstond de LGBer Rob van der Meij de gezamenlijke aanval van De Zijl-zwemmers, Pracht en Wei land. Ook Dick Werter eiste weer z'n aandeel op. Bij de leeftijdsgroep van onder de 14 jaar zegevierde hij ruim schoots, maar 0,4 seconde steken bo ven de limiet voor Leeuwarden. Bij de schoolslag doorbrak José Neuteboom de limiet voor de natio nale titelstrijd voor de tweede keer. José's tijd van 3.13.2, gezwommen bij de veertienjarigen, zou ruim voldoen de zijn geweest om rich als eerste te plaatsen by de 16-jarigen en de dames. Op deze twee afstanden zege vierden nu de LZC-zwemster Marja Breuker en Nel Leget (De Sleutel stad). Bij de heren won de meester van de leerling. Trainer Wim van Zijl bleek voor een te weinig getrainde Ron van der Meij te sterk (3.00.3 te gen 3.01.2). Peter Wolters legde deze afstand bij de veertien jarigen af in de alleszins redelijke tijd van 3.16.4. UITSLAGEN 100 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar: 1 Yolanda van der Maarel (De Zijl) 1.24.6; 2 Erna Maasdijk (LGB) 1.25.6: 3 Marian Bestelink (LGB) 1.26.0; 100 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1 Renée Platje (LGB) 1.12.4; 2 Geesje de Lampe (LZC) 1.15.0; 3 Lilian Favier (LZC) 1.17.6; 100 meter vrije slag meisjes onder de 16 jaar: 1 Trude van der Kraan (LGB) 1.13.2; 2 Karin Hagelhoff (Katwijk) 1.17.6; 3 Yvonne er In de landelijke waterpoloklassen als volgt uit: Hoofdklas: Tweede klas A: De Robben 2il—38 De Zijl 20—38 De Meeuwen 20-34 AZ "70 21—34 Nept. Amf. 21—33 DVZ 21—2S HZPC 2il—26 Welvlsch 21—^8 Nept. Arnh. 21—2S Sgdna 21—26 ZIAN 21—24 ZPA oi_22 DZV 21—17 DWR 20—21 DTK 21—16 Wilskracht 21—19 AZPC 21-15 LZC V—13 SS. B Dc »-£ Polar B. 20— 9 OZPC 20—a» uzsc 2i- s zzpc "Sm. Eerste klas A: Tweede klas B: Nereus 21—37 ZIJV 21—10 AZC 21—37 Sleutelstad 20—28 Zwemlust 21—33 De Gouwe 31—28 Het Y 20—28 TZV 21—24 VZC-Vd. 21—23 Rijnmond 21—24 ZCG 31—20 HPC 20—20* SVH 21—19 Merwede 20—18 Esca 21—18 DAW 2016 GZC 21-47 BZPC 20—16 Rotterdam 21—13 VZC-V1. 20—15 ZCE 205 Nept. Za. 21—41 Het Gooi 31— 2 HHC 21—0* twee winstpunten ln mindering. LEIDEN Zaterdag 27 juni ver trekt een groep van 40 jeugdleden van de voetbalvereniging Lugdu- num onder leiding van 15 stafleden voor een week naar een zomerkamp in het plaatjse Lieler in Luxem burg. Het kamp bestaat uit 2 groepen. Een groep van 12 t.m. 14-jarigen en een groep van 15 en 16-jarigen. De jongens worden ondergebracht in bungalowtenten. Het kampeerterrein beschikt over een groot houten gebouw met een eetzaal en een recreatiezaal Ook een ziekenboeg ontbreekt niet. Voorts zijn er mooie waslokalen met douches, goede toiletten en een Slaapzaal voor daanes-stafleden. Excursies zijn gepland naar Cler- vaux ,Viande. stad Luxemburg en naar het plaatsje Monsöhau in Duitsland. Er is contact gezocht met plaat selijke voetbalverenigingen voor het spelen van enkele wedstrijden. Zaterdagmorgen om 8 uur ver trekt de groep onder leiding van jeugdcommissie-voorzitter Th. Ver- straaten vanaf het sportterrein aan de Haarlemmertrekvaart. De reis wordt gemaakt met een touringcar, die de hele week ter beschikking van de groep blijft. Krol (LGB) 1.18.4; 100 meter vrije slag dames: 1 Lieneke Sierag (De Sleutel stad) 1.09.6; 2 Lia Giezen (LZC) 1.22.7; 100 meter vrije slag jongens onder de 12 jaar: 1 Jacques van der Worp (LZC) 1.19.1; 2 Karei van Veer (LZC) 1.27.6; 3 Rudy van Kins (AZC) 1.34.0; vrije slag jongens onder de 14 jaar: 1 Dick Werter (LGB) 1.10.4; 2 A van Stralen (De Gouwe) 1.12.3; 3 Evert Jan Masurel (LZC) 1.13.7; vrije slag jon gens onder de 16 jaar: 1 Rob van der Meij (LGB) 1.06.5; 2 Dick Pracht (De Zijl) 1.07.2; 3 Frits Weiland (De Zijl) 1.07.5. 100 meter vrije slag heren: 1 Leo Onderwater (De Zijl) 1.02.6; 2 Fried Elzenga (De Sleutelstad) 1.03.2; 3 Bert Zoet (LZC) 1.03:6; 200 meter school slag meisjes onder de 14 jaar: 1 José Neuteboom (LGB) 3.13.2; 2 M Kriege (BZPC) 3.30.1: 3 Karin de Vos (De Sleutelstad)200 meter schoolslag meisjes onder de 16 jaar: 1 Marja Breuker (LZC) 3.15.8; 2 Wil Kriemel (De Sleutelstad! 3.20.8; 3 E. Vlietstra (Sassenheim3: 200 meter schoolslag dames: 1 Nel Leget (De Sleutelstad) 3.27.6; 2 Lia Giezen (LZC) 3.42.9; 200 meter schoolslag jongens onder de veertien jaar: 1 Peter Wolters (LGB) 3.16.4; 2 Dick Werter (LGB) 3.20.2; 3 Wim Siera (LZC) 3.46.9; 200 meter schoolslag jongens onder de 16 jaar: 1 Peter van Dam (LZC) 3.36.1 en 200 meter schoolslag heren: 1 Wim van Zijl (De Sleutelstad) 3.00.3; 2 G Hoo- gendoorn BZPC) 3.01.2; 3 Ron van der Meij (De Sleutelstad) 3.01.2. LEIDEN Na zijn geslaagd debuut in het nationale jeugdteam t.m. 18 jaar tegen België gedurende het af gelopen weekeinde is de 17-jarige captain van De Zijl, Jacob Spijker, eveneens gekozen in het nationale jeugdteam, dat tijdens de Europese jeugd waterpolokampioenschappen de kleuren van Nederland zal verdedi gen. Het Europese kampioenschap dat dit jaar voor het eerst wordt gehou den, wordt gespeeld van 6 t.m. 11 juli in het nieuwe zwembad „De Plompert" te Rotterdam. De deelne mende landen zijn België, Tsjecho- Slowakije, Griekenland, G root-Brit - tannië, Hongarije, Italië, Nederland, Polen, Spanje, U.S.S.R. en Wesl- Duitsland. Maandag start internationale 1 avon dzesdaag.se (Van onze sportredactie) DEN HAAG Maandag zal voor de zevende keer de Internationale Wieleravondzesdaagse van start gaan. Onder auspiciën van NV Felix- Bonzo en georganiseerd door de wielerverenigingen De Spartaan, De Pedaalridders, Sparta, Hollandit De Bataaf en Swift zullen de cou reurs elke avond in verschillende plaatsen hun rondjes draaien. Ver schillende toprenners zullen het vertrek nemen in deze zesdaagse. Het programma ziet er als volgt uit: maandag: Betje Wolffstraat in Den Haag. start 19 uur; dinsdag: Rozenburg1, start 19 uur; woensdag: Zuiderpark in Den Haag, start 19 uur: donderdag: Nootdorp, start 18.30 uur; vrijdag: Zwanenburg - Halfweg, start 19 uur; zaterdag (slotdag): Zuiderpark in Den Haag (een tijdrit), start 10 uur en Roo- seveMstraat in Leiden, start 15.30 uur. Elke dag zullen aan de eerste twintig renners punten worden toe gekend. Wie na de wedstrijd in Lei den de meeste punten heeft verza meld mag zich winnaar van deze wieleravondzesdaagse noemen. Als primeur heeft de organisatie ervoor gezorgd, dat de winnaar van elke avond door niet minder dan drie misses zal worden gehuldigd. VOETBAL Landscompetitie SHO—WHC 3.00 3 WVF—DOTO 3.00 3 Bekervoetbal Zwart Wit—Drachtster B 3.00 1 GeinoordMarken 1 DTSMeeuwen 2 Vriendschappelijk: Koudekerk— Lugdunum 7.30; ARCGouda 7.00. AUTOSPORT NOORDWIJK: Laatste dag auto sportweek Noordwijk. ASSEN: Jaarlijkse TT-racee. Vooral SHO—WHC wordt een belangrijke wedstrijd voor de landscompe titie, waarvan Noordwijk met spanning het resultaat afwacht. Een gelijk spel ligt voor de hand, al zou het ons niet verbazen als een uitgeblust SHO moest afhaken. Daardoor zal de eerste plaats nog steviger in handenkomen van de Wezeper ploeg. WVF—DOTO is nu al voor de statistiek slechts van belang. Wellicht gaat DOTO andermaal winst boeken. In de bekerwedstrij den liggen de kaarten vrijwel geschud. Huizen plaatste zich reeds, waarna Zwart Wit, Meeuwen, Geinoord morgen volgen. Dat zou de interessante halve finales Zwart Wit—Geinoord en Meeuwen—Huizen opleveren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13