SYNODE DWINGT SCHOOL ZWARTEN TOE TE LATEN Classis gebreke in ernstig gebleven Ook Hervormde Jeugdraad verhuist naar Drieburg Openbaar vervoer moet samendoen Verkuyl geweigerd uit beduchtheid voor het «modernisme" Geloof in bestaan van hemel en hel sterk afgenomen Eeii woord voor vandaag Dr. Arntzen wil niet examineren Christian Reformed Churches FS Uw probleem is het onze BEROEPINGSWERK Meer begrip in Jeruzalen Vijf jeugdorganisaties gaan samenwonen «fWéiltaiilj lastm m ■Mi Samenwerking met islam niet mogelijk Toen werd de heer des huizes toornig en zeide lot zijn slaaf: Ga aanstonds de straten en stegen der stad in en breng de bedelaars en misvormden en blinden en lammen hier" (Lucas 14'21). De gelijkenis is bekend, mogen we veronderstellen. Een rijk heer richt een maaltijd.aan en nodigt daan-oor zijn vrienden en bekenden uit. Maar als het ogenblik is aangebroken, waarop de maaltijd ge nuttigd zal worden, hebben alle vrienden en bekenden een uitvlucht Ze zeggen het niet recht op de man af. De een moet noodzakelijk zijn akker gaan bekijkeneen tweede moet zijn ossen keuren en een derde heeft een vrouw getrouwd. Komen de uitvluchten ons niet bekend voot;? De heer, nee, de Here, voor ons de kruisdood gestorven, slaat met uitgebreide handen en zegt: Komt gij al len. Here, het is erg vriéndelijk van U. maar. Ach, laten we het ieder voor ons zelf maar invullen. De Here nodigt wat doet de mens? Dat ons gebed moge zijn, dag m dag uit: O, Here, kom in ons hart opdat het verandere en wij met blijdschap tot U gaan. We lezen vandaag: Exodus 12 vers 1 tot 20. DONDERDAG 25 JUNI 1970 DORDRECHT Dr. M. J. Arntzen, gereformeerd predikant te 's-Graven- deel, heeft de classis Dordrecht ver zocht ontheven te worden van zijn taak, bij classicale examens kandida ten te ondervragen over de dog matiek. Volgens dr. Arntzen zijn er niet meer voldoende waarborgen, dat de afgestudeerden van de Vrije Univer siteit en van de Theologische Hoge school te Kampen achter de gerefor meerde belijdenis staan. Hij vindt het pijnlijk, hen de dupe te laten worden van wat zij van hun hoogleraars ge leerd hebben. Ook meent hij, dat classis en deputenten van de particu liere synode niet eensgezind waken tegen binnendringen van ongerefor- meerd gedachtengoed. Na uitvoerige bespreking heeft de classis het door dr. Arntzen ge vraagde ontslag nog niet verleend. Eerst zal er nog een gesprek plaats vinden tussen dr. arntzen, het mode- ramen van de classis en de deputaten van de particuliere synode Zuid-Hol land. Dat gesprek zal niet eerder dan in oktober plaats vinden. In septem ber gaat dr. Arntzen voor enkele we ken naar Amerika. Het percentage Italianen in de curie, het centrale administratieve ap paraat van het Vaticaan, is sinds 1961 gedaald van 57 tot 38 procent. Een uitspraak, die niets aan duide- iykheid overlaat. Ter synode werd nog de opmerking gemaakt: „En als J de school nu eens werkelijk wordt op geblazen?" Waarop de synodeleidiug uitsprak: Dan zullen de kerken ge zamenlijk de kosten voor een nieuwe school betalen. Zelfs als het mensen levens zou kosten, dient de school al dus te handelen, in overeensteming met de els van het Evangelie", zo werd gesteld. Hoewel wij vandaag weer de rubriek Uw probleem is het onze plaatsen, verzoeken wij u voorlopig geen nieuwe vragen meer in te zenden, daar onze medewerker, die de zorg over uw problemen heeft, nog niet ts hersteld van zijn ziekte. De toch nog binnenkomende problemen moeten wij helaas even laten liggen. Vraag: Zijn stockdividenden altijd belast voor de inkomstenbelasting of alleen als er dividendbelasting wordt ingehouden? Antwoord: In het systeem van de Nederlandse inkomstenbelasting, ge richt op aandelen die een nominale kapitaaldeelneming kennen, moet bij uitreiking van bonusaandelen het nominale bedrag als inkomen wor den aangemerkt, voorzover dat niet wordt gestort. Het kapitaal van de NV is namelijk in beginsel vrij te rugbetaalbaar, terwijl over een uit de reserves ontvangen bedrag door de aandeelhouders inkomstenbelas ting moet worden betaald. Bij aandelen zonder nominale waarde, zoals in Amerika veel voor komen, moet dit naar analogie wor den toegepast, en de aandeelhouder moet bij uitkering van een stockdi vidend dus in principe belast wor den voor zijn aandeel in het bedrag dat bij de NV van de winstreserves naar het kapitaal wordt overge boekt. Van zo'n stockdividend kan dus ook, en zal zelfs meestal, een deel belastbaar zijn. Dit kan van geval tot geval verschillen. In de effecten- gidsen staat wel vermeld welk be drag dit is. In principe is dat natuurlijk ook het bedrag, waarover dividendbelas ting wordt ingehouden, doch dit is een wat gevaarlijk criterium, daar deze bepalingen niet in alle landen gelijk zijn. Uw bank kan u dus we! opgeven wat u voor inkomstenbelas ting moet aangeven. Ook de fiscus beschikt natuurlijk over die gege vens. Vraag: Heeft een controleur-vo- gelwet 1936 de bevoegdheid, als Iemand artikel 461 overtreedt door bijvoorbeeld verboden duinterrein te betreden, een proces-verbaal op te maken of aangifte van deze overtre ding te doen bij de politie ingevolge artikel 162 Wetboek van Strafvorde ring? Antwoord: Gezien het zeer be perkte opsporingsterrein van de con troleur lijkt ons de bevoegdheid om een ambtsedig proces verbaal op te maken in het door u omschreven ge val niet waarschijnlijk. Iets anders is het echter, indien het betredings- verbod speciaal ter bescherming van vogels is gegeven. Indien de contro leur niet bevoegd is een ambtsedig p.v. op te maken, zal hij overeen komstig artikel 162 mededeling van het door hem in de uitoefening van zijn functie geconstateerde strafbare feit moeten doen aan de officier van justitie of een hulpofficier. NED. HERV. KERK Beroepen te Groningen (3e stud.- .pred.; toez.), mej. H. G. van der Waals, vic. te Utrecht": te Houten, P. J. Dorsman te Staphorst; te Nieuw- Vennep (toez). C. J. Baart te Raams- donk; te Rotterdam-Zuid, L P. C. van 't Hof te Zutphen; te Rouveen, J. Nol- tes te Ridderkerk. Emeritaat verleend aan A. Oskamp te Voorhout. GEREF. KERKEN Préparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard, kand. K. Eyke- j lenboom, Frederik van Eedenstraat 7c, Rotterdam. GEREF. KERKEN (vrfc.) Beroepen te Ermelo. S. Cnossen te Vollenhove. Bedankt voor Katwijk-Valkenburg, G. Spijker te Rotterdam-Kralingen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Amsterdam-Noord, J. Vogel te Emmen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Barneveld. Chr. van den Poel te Yerseke; te Gorinchem en te Oud-Beijerland. kand. J. Mijnders te De Meern. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Niet een rassen kwestie, maar beduchtheid voor de nieuwere theologische inzichten in Nederland! is de aanleiding voor de synode der Christian Reformed Chur ches geweest om prof. dr. J. Verkuyl, buitengewoon hoogleraar in de zen dingswetenschappen aan de VU, by nader inzien niet uit te nodigen voor het geven van gastcolleges aan Cal vin College te Grand Rapids. Dit deelde ons dr. B. Rietveld mee, die over deze zaak zelfs aan de be sprekingen ter synode heeft kunnen deelnemen. Hij herinnerde eraan, dat prof. dr. H. M. Kuitert twee jaar geleden een tournee langs diverse Chr. Reformed Churches heeft gemaakt en ook gast colleges aan Calvin College heeft ge geven. Dat kwam toen hard aan, al dus dr. Rietveld, wat hij ook begrij pelijk vindt, want men moet zich voorstellen dat Kuitert dertig tot veertig jaar geleden zo eens in de Ne derlandse gereformeerde kerken had gesproken. Dan was het effect hier precies hetzelfde geweest. Men is dus van Kuiterts woorden geschrokken. Mede naar aanleiding van net bezoek van prof. Verkuyl aan Zuid-Afrika. waar hem herhaal delijk naar de nieuwere theologische inzichten in Nederland is gevraagd, waarop hij in alle objectiviteit heeft trachten te antwoorden, is men in Amerika ook Verkuyl met die nieu were inzichten gaan identificeren. Ten onrechte, hetgeen ik, aldus dr. Riet veld, ter synode nadrukkelijk naar voren heb gebracht. Toch is men, uit beduchtheid voor deze wat men noemde „modernisti sche tendenzen", bij zijn afwijzende standpunt gebleven, hetgeen dr. Riet veld begrijpelijk acht, omdat er ten deze een communicatiestoornis mee speelt. Weliswaar komen van tijd tot tijd mensen uit Nederland naar deze ker ken, maar hun bezoeken zouden in feite te kort zijn om "en duidelijk en afgerond inzicht te geven in het geen in ons land op theologisch ge bied gaande is. Wat nodig zou znn, aldus dr. Riet veld, en dat geldt waarschijnlijk ook voor andere buitenlandse met de ge reformeerde kerken in Nederland verbonden kerken, is dat iemand die met het nodige gezag zou kunnen spreken uit Nederland langere tijd onder de broeders en zusters in deze kerken zou kunnen verblijven, waar door in alle rust een dialoog zou kunnen ontstaan, die verhelderend zou kunnen werken. Want de vragen die bij ons in Ne derland aan de orde zijn gelden even goed voor andere reformatorische christenen, waar ook ter wereld. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Op de synode van de Christian Reformed Church of America, die ik heb mogen bijwonen, is een beslissing inzake een raciale kwestie, die in Chicago speelt, genomen, die er mij opnieuw van heeft overtuigd hoe springlevend deze zusterkerken van onze Gereformeerde kerken zijn. Aan het woord is dr. B. Rietveld, gereformeerd predikant te Den Haag- West, die zo juist uit de VS is terug gekeerd, waar hij de synode van de Christian Reformed Church heeft bij gewoond. In Chicago is een blanke wijk, die Cicero heet, waar ook een christe lijke school staat, die uitsluitend door blanke kinderen wordt bezocht. Als gevolg van evangelisatiewerk in de aangrenzende negerwijk Lawndale meldden zich ook negerkinderen voor deze school aan, maar de schoollei ding durfde hem om praktische rede nen niet toe te laten. De praktische redenen zijn, dat de bewoners van de wyk Cicero, en Chicago in het algemeen, nog zo on verzoenlijk tegenover de negerbewo ners van deze stad staan, dat ze het schoolbestuur dreigden het school gebouw te zullen opblazen, als be sloten zou worden dat negerkinderen de lessen aan deze school zouden mo gen volgen. De invloed van een figuur als Al Capone, die destijds grote in vloed in Chicago heeft gehad, een invloed die steeds nog blijkt door te werken, is niet vreemd aan deze on verzoenlijke houding, aldus dr. Riet veld. in te schakelen. Deze had begrip voor de moeilijke situatie en sprak uit, dat (dan maar) geen negerleerlingen moesten worden toegelaten. Niet alzo de synode, bij wie deze zaak vervolgens in behandeling kwam. Zij besloot ondubbelzinnig uit te spreken, dat negerkinderen wel de gelijk, ongeacht eventuele consequen ties, op de christelijke school te Ci cero moeten worden toegelaten. Uitweg? Het schoolbestuur heeft een uitweg uit deze impasse gezocht door de clas sis van de Christian Reformed Church Onjuist Dr. Rietveld JERUZALEM De Ara sche terreurorganisaties mog dan wel de indruk maken, dat gehele Arabische wereld zich een man tegen Israël keert, werkelijkheid is anders. De raëlisch-Arabische samenwi king in het sinds 1967 door Isr< beheerde deel van Jordai wordt zelfs steeds beter. Vooi in Jeruzalem is de verhoudi goed. Bij het streven joden en arabii tot meer begrip voor elkaar te bi gen staat een Frans nonnenkloo in de Via Dolorosa centraal. T maal per week worden er cultu bijeenkomsten gehouden, waarop den en arabieren elkaar ontmoeten De initiatiefnemer daartoe is 1 man Yaron van de Hebreeuwse versiteit. Opzettelijk koos hij neutrale terrein van het klooster, zer dagen plukte hij de oogst; tv, honderd Arabieren kregen hun di ma, omdat zij het nieuw-Hebreei het Iwrieth, beheersen en vijftig den kregen hun brevet omdat zijn Arabisch machtig waren geworden Verscheidene kiboetzim hebben cursisten voor weekends uitgenod Inwoners van de oude stad hebbel hun beurt joodse cursisten gastv heid verleend. Israëlische regeringskringen vol dit experiment nauwlettend. 1 acht het van groot belang, dat j< en arabieren op grote schaal sa studeren, eikaars taal letterlijk en guurlijk verstaan en begrip voor kaars standpunt gaan opbren Want uiteindelijk zal uit dat soort grip en samenwerking toch een vi moeten voortkomen. Letterlijk luidde het besluit: „De synode verklaart dat in haar behan deling van de zaak-Lawndale (de negerwijk red.) de classis Chicago- Noord in gebreke is gebleven te han delen in overeenstemming met de verklaringen over de rassen op de synodes van 1968 en 1960 (die nadruk kelijk op gelijkstelling neerkwam red.). De synode roept deze classis op haar handelwijze en praktijk zonder uitstel in overeenstemming te bren gen met de uitspraken van genoem de synodes. Indien de classis van Chi- cago-Noord in gebreke blijft, zal ze beschouwd moeten worden als te le ven „in belediging van de synode" (de letterlijke kwalificatie is „in con tempt of synod" red.) en in open lijke veronachtzaming van net oordeel van de kerk van Jezus Christus". AMSTERDAM Eenentachtig pro cent van het Nederlandse volk gelooft dat God bestaat. Bij een landelijke steekproef van het NIPO bleek dat ook nog een meerderheid gelooft in het bestaan van een hemel (62 procent) en in een leven na de dood (53 procent). In het bestaan van de duivel ge- Rhodesia-zendin» 11 juli in Urk DRIEBERGEN De Rhodesia-zen- ding houdt haar zendingsdag dit jaar in Urk, in de oud-gereformeerde kerk. op zaterdag 11 juli. Het programma van deze dag, die om half elf begint, vertoont een inter kerkelijk karakter. Na de opening door voorzitter L. de Boer uit Urk spreekt eerst ds. K. van den Belt, voorzitter van een gemeente te Twij- zel, die tot 1967 tot de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) behoorde. Ver volgens spreekt de heer L. van der Sluys, voorganger van de hervormde evangelisatie te Kollum. Daarna komt ds. H. Wiltink, oud-gereformeerd te Doetinchem. Na ds. J. W. Kloot van de (vrijstaande) oud-gereformeerde ge meente te Gouda en de heer B. Flo rijn, leraar te Gouda sluit de plaatse lijke oud-gereformeerde predikant ds. E. du Marchie van Voorthuysen de bijeenkomst. Raden van kerken in Zwitserland en Oost-Duitslaud BERLIJN/BERN In Oost-Duits- land is een landelijke raad van ker ken tot stand gekomen. In Zwitser land hoopt men er nog dit jaar een te vormen. Daar zal (in tegenstelling tot Oost-Duitsland) ook de Rooms- Katholieke Kerk aan deelnemen. De Oostduitse raad heeft tot doel, oecumenische activiteiten te stimule ren en discussies op gang te brengen, die theologische kwesties zullen op helderen. Ook is het de bedoeling, dat de Oostduitse raad de mond van de gezamenlijke kerken zal zijn in het spreken in de samenleving. Het is de bedoeling dat in Zwitser land zes kerken meedoen: de twee grote, de Hervormde kerk en de Rooms-Katholieke kerk en vier klein tjes: oud-katholieken, methodisten, baptisten en Leger des Heils (de laat ste als gastlid). Geen der kerken heeft al een beslissing genomen. 5 (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Als vijfde partner zal ook de Hervormde Jeugdraad zijn intrek nemen in De Drieburg. Vijf christelijke jeugdorgani saties gaan samenwonen om een nauwere samenwerking te be reiken op organisatorisch, tech nisch en administratief gebied. Het gebouw zal in 1971 in gedeelten in gebruik worden genomen. Zoais het zich nu laat aanzien, zal het Lan delijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk rond de jaarwisseling al kunnen verhuizen. Deze organisatie krijgt de parterre van de voorste vleugel (zie fotoj. Daarboven komt de stichting Evange lisch Herstel en Opbouw (het gerefor meerde evangelisatiejeugdwerk). Van de achterste vleugel zal de bo venste verdieping worden betrokken door de Hervormde Jeugdraad. Op de eerste etage komt de Christelijke Jeugdraad. De parterre wordt het do mein van het Christelijk Jongeren - verbond. Tenslotte heeft de achterste vleugel nog een ondergrondse verdieping. De ze is bestemd voor het gezamenlijke administratieve apparaat van de vijf organisaties de telefooncentrale, de expeditie, de stencilkamer en .derge lijke. De Drieburg ligt even buiten Drie bergen aan de rechterzijde van de weg naar Doorn, tegenover „De Horst" en in de onmiddellijke nabij heid van „Kerk en Wereld" en ,.Hy- deoark". Het terrein beslaat vijf hectare. Behalve De Drieburg staan er nog «.en internaatsgebouw (jongerenvor- mingscentrum). een dienstwoning voor de conciërge en een koetshuis voor het huishoudelijk personeel. Verdere bouwplannen zijn in voor bereiding. Het kantoor kost inclusief grond en aankleding 1,8 miljoen. (van onze kerkredactie) DEN HAAG Als het westen geld beschikbaar stelt aan missionarissen voor ontwikkelingswerk en als voor waarde daaraan verbindt, dat het in samenwerking met de islam besteed moet worden, dan worden deze in een bijna onmogelijke situatie ge dwongen, schrijft pastoor W. Jansen uit Soerabaja in het rooms-katholieke missieblad BijEEN. Natuurlijk werk je wel samen met anders denkenden, maar dat zijn nu net niet de overtuigde islamieten. Voor een echte islamiet is het onmo gelijk, om met iemand die een ander*» overtuiging heeft over godsdienst te praten. Dat gaat tegen zijn geloofs overtuiging in. Verder zijn er genoeg die als mens sociaal bewogen zijn. Daar kun je heel goed mee samen werken. Maar niet als islamiet. Wel als persoon. Toch worden er wel pogingen on dernomen om tot een dialoog te ko men, maar de verschillende denkwe relden vormen daarbij een ernstige belemmering. Onlangs werd een con ferentie gehouden van rooms-katho- lieken, protestanten en islamieten. „Toen bleek opeens dat de protes tanten en de katholieken hegrecxm waar het over ging en de islamieten er niets van snapten. Alle begrippen en termen die wij gebruiken, moestm we eerst aan hen uitleggen. Wij den ken westers, zij arabisoh. Onze hela manier van denken en doen is voor hen net zo vreemd als veel van hen dat voor ons is. Daarom is het ook een klein beetje dwaas om als voor waarde aan het financieren van een project reeds te eisen, dat het samen met de islam wordt uitgevoerd," be sluit pater Jansen. looft maar 34 procent en 32 pro gelooft dat er een hel is. Vooral het geloof in het bes van hemel en hel is in enkele j geweldig teruggelopen. In 1964 loofde nog 74 procent van de on vraagden in het bestaan van de mei en 53 procent in het bestaan de hel. Leden van de gereformeerde ken geloven bijna allen aan het staan van god, hemel en leven n dood, maar zijn minder zeker ove duivel (79 procent) en de hel (70 cent). De percentages bij de rooms-ka lieken en de hervormden ontlopei kaar niet veel en liggen iets b< het landelijk gemiddelde. V Van de buitenkerkelijken gel-. 44 procent dat God bestaat, 23 f' cent gelooft in een hemel en 16 f1 cent in een leven na de dood. (Vervolg van pag. 1) Wordt het totale openbaar en parti culier vervoer niet integraal aange pakt, dan dreigen zowel de stedelijke functies als de verbindingen tussen de steden te verstikken. Waar deze aanpak moet beginnen is intussen duidelijk. Om aan verstikking te ont komen, heeft Rotterdam reeds zijn metro, Amsterdam zijn stadsspoor en Den Haag zijn semi-metro ontwor pen. Deze stedelijke railsystemen verei sen kostbare technische voorzienin gen, terwijl het regionale net van de NS binnen deze stedelijke agglome raties met dezelfde.problemen kampt. Als men de plannen in elkaar schuift en dezelfde sporen gaat gebruiken, heeft men samen veel minder te in vesteren. Teleurgesteld De NS zijn teleurgesteld dat deze ge dachte niet de weerklank heeft ge vonden die ze had verwacht. Kansen voor een beter totaaivervoer tegen la gere kosten dreigen daardoor onbenut te blijven. De herstructerering van het goede renvervoer zal tot vermindering van personeel in deze sector leiden. Hier over zal overleg worden gepleegd met personeelsraad en ondernemings raad. De uitvoering zal nog jaren in beslag nemen, zodat men verwacht dat het inkrimpen van het personeel kan geschieden door natuurlijke af vloeiing. Vooral in het westen van het land bestaat een tekort aan werknemers, in het bijzonder aan rijdend en werk- plaatspersoneel. De oorzaken hiervan zijn de veel intensiever dienstregeling als gevolg van Spoorslag '70, ziekte verzuim, meer vakantie en kortere werkdagen. Na een jarenlange daling van het aantal werknemers eind 1969 waren het er ruim 26.000 zal de stijging zich evenals vorig jaar in 1970 doorzetten. Financiën Voor het eerst sinds 1963 vertoonde het reizigersvervoer in 1969 een groei: de omzet steeg van 364 miljoen gul den tot 374 miljoen, het aantal reizi gerskilometers nam toe met twee procent. De kosten stegen met onge veer 38 miljoen gulden, maar de op brengsten ook, zodat ze elkaar in evenwicht hielden en het jaar 1969 met hetzelfde verliessaldo eindigde als 1968, namelijk 80,3 miljoen gul den. Hoe de financiële positie van de NS zich in de toekomst zal ontwikkelen, hangt af van de resultaten van het overleg met de regering. Allereerst wil de regering een „wet op de ge zondmaking vand e NS-financiën" in dienen. Deze zal de NS ontlasten van rente en aflossing van leningqn, die zij in het verleden moest sluiten om haar verliezen te financieren. De re gering wil met deze wet bovendien een overgangsregeling treffen voor verliezen in de goederensector tijdens de herstructerering. Streekbus „Als de overheid wenst dat een vervoerbedrijf omwille van het maat schappelijk nut verliesgevende taken voortzet, dan moet zij daaruit ook de financiële consequenties trekken", al dus het jaarverslag. Terwijl de trein terrein wint, moet de streekbus steeds meer prijsgeven: zolang hij niet door verkeersmaatre gelen wordt beschermd, wordthij steeds onaantrekkelijker ornaat hij in het aanzwellend wegverkeer niet meer uit de voeten kan, zo meldt het jaarverslag. Bij de dochterondernemingen van de NS liep het interlokaal busvervoer met ongeveer vier procent en het lo kaal vervoer met rond twee procent terug. Ondanks tariefaanpassing ste gen de opbrengsten minder dan de kosten, zodat het verlies toenam. Vo rig jaar boekten de dochteronderne mingen hun eerste verlies van Q'2 miljoen gulden. Dit jaar wordt een aanzienlijk groter verlies verwacht. Voor het streekvervoer geldt hetl- zelfde als voor de NS: de overheid dient de verliezen te vergoeden op grond van het maatschappelijk nut. Momenteel springt de overheid alleen bij, indien belangrijke verbindingen als gevolg van financiële problemen opgeheven moeten worden. Stranddrukte Al vele jaren lees ik uw blalt even zoveel jaren was het vooï een teleurstelling zo nu en dan ii e .editie van maandag te lezen en tej hoe druk het 's zondags wel d stranden is geweest. r i Daar uw dagblad de naam chr lijk draagt, rust op uw redacts verantwoordelijkheid foto's en geVi van strandbezoek uit de krant t®c ren. Ja, niet alleen te weren, maajM te protesteren. Want hoe kan mfl naam christelijk dragen door paf te vullen met onchristelijke dirc die Gods dag ontheiligen? ft Het gebod „Gedenkt de sabbat q gij dien heiligt" geldt voor alle t\u Terwijl in één ogenblik tienduizi mensen van de aarde worden wf raagd (Peru), wordt uw voorp^' gevuld met Godonterende strandfep Laat deze foto's achterwege eiyi een vurig protest horen dat Godj geheiligd moet worden. Het is christelijke plicht, ook als dagblai onze naaste erop te wijzen wellj] verdriet wij de Heere aandoen, 4r mensen terug te roepen tot de wf de getuigenis. Ln Heerjansdam W. de Pe^ (Bij hoge uitzondering de vol(?° opmerking: wij zouden wel bijzFs slechte voorlichting geven over in de wereld gaande is, indien 2 zouden beperken tot hetgeen de I 6 keuring van lezers als de heêr Penning kan wegdragen Oveiïw houdt een op maandag gepit strandfoto niet automatisch in dal foto op zondag genomen werd; zaterdags lagen de stranden Redactie). Blindheid Het is niet de eerste keer di' president 'van de Nederlandse waarschuwend de vinger opheftT de leiders van het volk dan nog %,j niet in dat het doorgaan van de en prijsspiraal onze economie oi^ roepelijk om hals brengt? Weet minister Roolvink niet dd aldoor optrekken van de sociale i zieningen (hoe mooi op zichzelf P*- schen) moet leiden tot een bela#ui druk, die door het volk niet ms^É dragen is? Beseffen de leiderrei vakbonden niet dat hun machtf" centratie op propagandistische gr<t uitloopt op chaos, waarvan de a* dershet eerst de dupe worden? 1: Eén der grootste oordelen die UI een volk kunnen komen is dat! leiders met blindheid worden gesj. z' en het recht struikelt op de stratei,e Bleskensgraaf A. Til,

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2