Francke net niet genoeg voor Oranje-zege Geboortenregeling in arme landen is noodzakelijk Nu ook indelingen voor voetbalklassen lagere RHODESIË UIT FIFA Vermoeide Tom Okker is nu al uitgeschakeld Zaterdag-elftal ook gelijk tegen Saarland ROMMELIGE EN LATE AANPAK WAS FUNEST Bjerre vertrekt naar Brussel Na de lste en 2de klassen Geen verrassingen in distriet Zuid Indelingen van Sportlust en RCL Russen lieten Joodse dammers niet vertrekken Vakanties plagen de kampioenen 11 WOENSDAG 24 JUNI 1970 Geen hiep-liiep-hoera-stemming 's-GRAVENZANDE De hiep- -hiep-hoera-stemming van andere jaren ontbrak. De interlandcyclus van het Nederlands Zaterdagelftal heeft dit keer niet die bevrediging geschonken van andere jaren, in de eerste plaats waren daar de presta ties op de groene mat alsmede de eindresultaten tegen Westfalen en Saarland niet naar. Maar wie even verder spit, merkt dat het ontbre ken van een overwinning iets on gebruikelijks voor het zaterdagteam - niet zoals velen willen doen gelo ven uitsluitend toe te schrijven is aan het feit dat de Sterk-equipe in het recente erleden sterkere speler op het middenveld ter beschikking had dan nu. Het tijdstip waarop de inter lands zijn gespeeld, lag te ver van het competitieseizoen af. Aan voerder Rob van Zijderveld: „Het kost je elke week meer moeite om op „scherp" te blijven. Je verlangt na een inspannend seizoen naar rust. Bovendien hadden we vorig jaar b.v. een betere voorbereiding. Het ging nu allemaal wat romme lig." En dat laatste raakt de kern. In de eerste plaats was daar het uit vallen van trainer Sterk. Daarnaast het feit dat slechts uiterst moeizaam oefenwedstrijden konden worden georganiseerd, waarvan de partij tegen Fdrtuna nog als volkomen waardeloos kan worden gekwalifi ceerd. De keuze-commissie, van wie de heren Jonker en Frölich een deel van de voorbereidingsperiode mis ten wegens vakanties had zodoende nauwelijks gelegenheid een team, vol met nieuwelingen uit te probe ren en in te spelen. Leer volgende keer Dat heeft zich gewroken. Speciaal gisteren in 's-Gravenzande waar de debuterende Lex Buitstra als cen trale verdediger van ACV plotseling als middenvelder moest debuteren zonder ooit op die plaats te hebben gespeeld. Dat dit op een flop uit draaide mag men de kleine man uit Assen allesbehalve kwalijk nemen. Een leer voor volgend jaar moet zijn, dat de interlands vroeger moe ten worden gespeeld en de centrale training ook al duurt de winter zoals dit jaar dan extra lang uiterlijk in maart moet starten wil men van het vele werk van officials en trainer alsmede de opofferingen van spelers en het te investeren geld het juiste rendement kunnen trekken. De commentaren op de wedstrijd in 's-Gravenzande zowel binnen als buiten de kleedkamers \varen vrij wel unaniem: „Beter voetbal dan zaterdag in Westfalen, maar geen body op het middenveld en gebrek aan voorhoede-spelers van klasse om een wedstrijd zoals die tegen Saarland domweg winnend af te ronden. En dat was speciaal voor rust mogelijk geweest." Het zaterdagvoetbal verdient op nationaal niveau een betere repre sentatie dan het team dat ondanks de schitterende grasmat in het Ju- lianapark. de voortreffelijke zorgen van de 's Grav. SV en 's Gravenzan- de, alsmede de fraaie show van het trompettercorps „De Glazen Stad" met majorettes, 1—1 speelde tegen Saarland. Een ploeg die met een en kele kleine mutatie overigens beslist veel beter kan. Bondscoach Arie de Vroet die met de oorronde van de Olympische spe len in gedachten in 's-Gravenzande scherp toekeek, heeft niet in alle opzichten een vergeefse reis ge maakt 's-GRAVENZANDE Twee minuten voor het einde verspeelde het Nederlands zaterdagelftal dinsdagavond in 's-Gravenzande een even magere als kostbare 10 voorsprong op Saarland. Te ver op gerukte middenvelders Buitstra en v. d. Akker lieten een gat vallen dat in die slotfase door Smid en Van Effrink niet kon worden opge vuld en Betscheider spurtte met een vrg veld voor zich zo snel door dat de voortreffelijke keeper Reitsma slechts een vertwijfelde red dingspoging kon doen. Via de paal schoot de Duitser de gelijkmaker Tot ontsteltenis van alles wat maar enigszins verwant was aan Oranje. Tot ontsteltenis bovenal van Daaf Francke, de schutter van het Zeeuw se Meeuwen wiens openingsdoelpunt kort voor rust practisch goed was ge weest voor een overigens wat geflat teerde zege. De fraaie kopbal van Francke was niet genoeg voor winst, omdat het nationale zaterdagelftal aanvallend te zwak heeft gespeeld. De Zeeuwse spitsspeler was daarom al eve,n teleurgesteld over het feit dat hij zo weinig speelbare ballen kreeg. Grootenboers (later Kruisweg) en Paulides lanceerden hem nauwelijks, terwijl het middcnveldduo v.d. Ak- ker/Bultstra evenmin vaak de pass hanteerde. Daarmee was trouwens de zwakte van het Nederlandse team blootge legd, want ondanks het briljante keeperswerk van Reitsma en het be trouwbare verdedigen van Gouman, Van Effrink, Smid en vooral Maat, kon ook de tweede interland in enke le dagen tijd niet in winst worden omgezet. Aanvoerder Van Zijderveld c.s. mochten overigens over 11 nog niet eens mopperen. Fraaie reddingen van Reitsma voorkwamen zeker na rust. doelpunten van de nauwkeu rig combinerende Saarlanders, die in Irsch stellig hun uitblinker hadden. Niettemin leek een zege lange tijd tot de mogelijkheden te behoren, in ieder geval vanaf drie minuten voor rust toen Daaf Francke koppend een voor zet van Van Effrink in een doelpunt omboog: 10. NIET BEGREPEN Francke bleef ook na de hervatting de meest agressieve aanvaller, al be grepen Frankce en Paulides vaak aan voerder v. Zijderveld niet in 12 combinaties. Aanvoerder Peter kon in combinatie met laatste man Rup en daarachter een betrouwbare keeper Eisenbarth doelpunten voorkomen en derhalve een grotere achterstand. In feite had Oranje in het tweede kwartier na rust de strijd moeten be slissen. Achtereenvolgens kregen Paulides en de debuterende Buitstra (na een verkeerde uittrap van Eisenbarth) unieke kansen op 20, maar misten. Een gemakkelijk het spel verplaatsend Saarland ontliep nu verlies in de periode dat Van Effrink c.s. door het falen van Buitstra en v.d. Akker zich naar voren waagden om de zege extra gestalte te geven. Opeens vielen er gaten in de daar voor hechte verdediging, waarvan Betscheider (de zwakste aanvaller) in de 44ste minuut via binnenkant paal profiteerde. Daarvoor had Irsch al meerdere keren de verdediging op de proef ge steld en redde Reitsma weergaloos bij een onverwachte inzet van Pitzina. Saarland probeerde het in die perio- (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG Op het tweede Wereldvoed^elcongres is van daag gesteld dat een oplossing van de vraagstukken van honger en ondervoeding de introductie noodzakelijk maakt van syste men van geboortenbeperking in de ontwikkelingslanden. .13 pvea rtd 2258 De congressisten hielden zich de hele morgenzitting bezig met de rela ties, die er bestaan tussen de bevol kingsgroei, de produktie en de werk loosheid. Stanley Rous herkozen MEXICO CITY Het congres van de FIFA heeft gistermiddag in Mexi co City besloten Rhodesië voor een periode van twee jaar te schorsen als lid van de voetbalorganisatie. De Afrikaanse landen hadden de schorsing aan de orde gesteld. Zij voerden aan dat volgens de regle menten van de FIFA een lid een er kende staat, een kolonie of een domi nion moet zijn. Op voorstel van Alge rije werd besloten dat de schorsing tijdelijk zou zijn. Verder werd in Mexico City de En gelsman Sir Stanley Rous herkozen als president van de FIFA. Slechts Uruguay en Senegal waren tegen een verlenging van de ambtstermijn van de 75-jarige Brit. EINDHOVEN Het Belgische Ra cing White is gisteren in Brussel met PSV tot overeenstemming gekomen over de overname van dc Deen Kres- ten Bjerre. PSV, dat zich nogal geroerd heeft op de transfermarkt moest Bjerre, die anderhalf jaar in Eindhoven heeft gespeeld, verkopen, omdat men door de aankoop van de ex-Anderlechtspe- ler Johan Devrindt een buitenlander teveel onder contract had. Het bedrag, waarvoor Racing White (dat ook onlangs de Nederlander Pummy Bergholtz kocht en dat Euge ne Steppe, vroeger bij Andr eht, als manager heeft) Bjerre kocht werd niet bekendgemaakt. Van de zijde van PSV kwam echter wel de mede deling dat het transferbedrag niet ge ring is. Het in Den Haag gehouden congres is gisteren in zijn tweede fase over gegaan. In de eerste fase heeft men getracht zich een mening te vormen over datgene wat er in mondiaal ver band moet worden gedaan om de honger en ondervoeding, waaraan het derde deel van de mensheid leidt, de baas te worden. In de nu aangevangen fase zullen vier nieuwe commissies, die resp. de steun van de publieke sector, de bij drage van particuliere zijde, de pro gramma's van directe deelneming en de mobilisatie van de publieke opinie behandelen, zich beraden over de vraag welke wegen er open staan voor de verwezenlijking van de doel einden. Balans De congresvoorzitter, de Neder landse minister van landbouw, Lardi- nois, maakte een balans op van de werkzaamheden, welke in de afgelo pen week waren verricht. Hij had de volgende hoofdthema's gesignaleerd: 1. Erkenning van het feit, dat het succes van ontwikkelingswerk af hangt van de mate waarin poli tieke, sociale en economische struc turen de gehele bevolking ten goe de komen. 2. Erkenning van het feit, dat het zonder meer toepassen van resulta ten, welke op het wetenschappe lijke en technische vlak zijn ge daan, tot een nog slechtere verde ling van de welvaart kan leiden, en tot een vergroting van het onrecht en de sociale tegenstellingen. Al leen als nationaal zowel als inter nationaal plannen worden opgesteld en maatregelen worden genomen, zullen van die wetenschappelijke en technische vooruitgang door iedereen de vruchten kunnen wor den geplukt. 3. Erkenning van het feit, dat er nieuwe pogingen moeten worden ondernomen om alle bevolkingsla gen te betrekken bij de voorberei dende planning, welke nodig is om de ontwikkelingsmaatregelen uit te kunnen voeren. Moderniseren Ook minister Lardinois sprak van de noodzaak van geboorteregeling, terwijl hij tevens op het belang wees van landhervormingen en het moder niseren van plattelandsgemeenschap pen. In zijn functie van congresvoorzit ter zei de Nederlandse bewindsman nog dat de speciale, aan de rol van de jeugd gewijde bijeenkomst iedere congresganger er wel van had door drongen dat er bij de jongeren veel frustraties over het ontwikkelings werk bestaan, en dat zij bereid zijn totaktic over te gaan. Aanhakend op de gevleugelde woorden, welke wijlen president Kennedy eens gesproken heeft we hebben alleen de wil nodig om de honger van de aarde te bannen") ver klaarde minister Lardinois tenslotte dat dit gemakkelijker gezegd is dan praktisch uitgevoerd. In de zitting, die de overgang mar keerde van de eerste naar de tweede fase, kwamen enkele jongeren op nieuw met verwijten en kritiek. In een van de „alternatieven" werd van woorden, woorden en nog eens woor den gesproken, van lange, nodeloze en vervelende speeches, en ook van manipulaties van de zijde van de FAO, o.m. doordat in de commissie rapporten omissies te constateren zouden zijn zoals de bespiegelingen over de Amerikaanse politiek in Viet nam. Huiswaarts Op de vraag hoe de voorgedragen aanbevelingen ten uitvoer kunnen worden gelegd, antwoordde de secre taris-generaal van het tweede We- reldvoedselcongres, de Australiër Do nald Tweedie, dat dit afhangt van de congressisten nadat ze huiswaarts zijn gegaan. Hij herinnerde de jongeren er niet alleen aan dat in de tweede fase van het congres de beïnvloeding van de publieke opinie aan de orde komt, maar zei ook dat de FAO, de Voed sel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties, een intergouverne mentele instantie is. Succes was af hankelijk van de mate waarin de na tionale regeringen konden worden overtuigd. Tweedie protesteerde, fel tegen de suggestie van een jongere dat FAO- functionarissen zich minder voor de ontwikkelingslanden inspanden dan andere groeperingen. De plenaire vergadering wees giste ren het verslag van commissie III te rug voor een nader gesprek. Deze commissie had aandacht geschonken aan de vergroting van de welvaart en het welzijn van de plattelandsbevol king. Gelijken Dr. A. H. Boerma, directeur-gene raal van de FAO zei gisteren dat de jongeren op het Wereldvoedselcon- gres voor het eerst als gelijken wor den tegemoet getreden. „Dat is ook dc opzet. De jongeren geven er blijk van de zaken naar vermogen te hebben bestudeerd. Hun feitenkennis is echter niet voldoende gebleken en ze hebben op het congres de kans dat manco aan te vullen in het belang van de verdere goede dis cussie". Het was dr. Boerma opgevallen dat mensen, die zich nu niet direct zulke uitgesproken aanhangers van de door jongeren uitgesproken meningen heb ben getoond, op dit congres in alle talen hebben gezwegen, in dat op zicht heeft het congres volgens hem niet aan de opzet van dialoog en dis cussie voldaan. Dr. Boerma wees er nog eens op dat de wereld zich nu snel moet gaan realiseren dat er. wat de hulp aan ontwikkelingslanden betreft, veel meer moet gebeuren. „Dit probleem is, vergis u niet, het ernstigste van de wereld voor de komende tijd, teza men met de milieuverontreiniging". REPORTAGE DOOR MEINDERT LEERLING EN BOB NUYS de met Junker en Edwin Schmidt i.p.v. Peter Schmidt en Nedy, maar moest lang op de na rust toch wel verdiende gelijkmaker wachten. Evert Sterk had eerder al Kruisweg voor de teleurstellende Grootenboers ingezet, maar de WZC-speler bracht evenmin vaart en verrassing in de voorhoede. Waarom hij de voorkeur kreeg boven de maandag voor zijn HBS-diploma geslaagde Albert Spaanderman (meer. techniek!) was niet iedereen duidelijk. DOOR DE MUUR Overigens was Oranje van meet af aan agressief te werk gegaan. Rob van Zijderveld joeg al na zeven mi nuten de bal na een vrije trap schit terend door de muur, maar Eisen barth redde knap en 5 minuten later mikte de Heerjansdammer wat onzui ver om voor 10 te zorgen. Die score bleef lang uit, omdat speciaal v.d. Akker op het middenveld en Gouman in derde lijn daarachter te balverliefd speelden en het tempo drukten. Saarland moest het in die beginpe riode van afstandsschoten hebben, waarbij Reitsma overigens tweemaal schitterend moest redden. Na rust be gon Oranje weer goed, maar een kop bal en een schot uit moeilijke hoek van Francke misten net doel, waarna Nederland sterk terugviel. De achter hoede kon doorbreken evenwel vrij wel steeds voorkomen, terwijl Reits ma prachtig redde bij schoten van Schmidt en Irsch. Arbiter Hilbrants uit Groningen moest speciaal v. Ef frink voor te fors ingripen vermanen, maar de 10 score leek in dit spor tieve en gelet op de wedstrijci in Westfalen wat levendiger, maar toch niet geheel aan de verwachtingen be antwoordend duel vast te staan. Tot die slotminuut, velen van de 1500 toe schouwers waren toen al naar huis.... Nederland: d: Reitsma, a: Gouman, Van Effrink, Maat en Smid, m: Buitstra, Van Zijderveld en v.d. Ak ker, v: Grootenboers (Kruisweg), Francke en Paulides. SAARLAND: Eisenbarth. a: Müller, Peter, Rup en Baltes, m: Osadnik en Irsch, v: Betscheider, Ney (E. Schmidt), P. Schmidt (Junker) en Petzina. Deze kopbal van Francke mist hrt uit de hoek tikken. Van links naar doel maar op het nippertje. Keeper Eisenbarth van Saarland zal dc bal rechts: Van Zijderveld, Rupp, Gouman die de voorzet gaf, Francke en Peter. ROTTERDAM Nadat de KNVB vorige week de samen stelling van de eerste en tweede klassen in het zaterdag-amateur- voetbal bekend heeft gemaakt, zijn vandaag de lagere klassen in het officiële orgaan Neder lands voetbal gepubliceerd. De beide 3de klassen in West II zijn nu elk uit twaalf teams opge bouwd. In tegenstelling tot dit jaar toen in 3A dertien clubs uitkwamen. De competitieleider hevelde het Woerdense Sportlust als kampioen uit 4C echter over naar district West I klas 3B, waardoor Sportlust in een totaal nieuwe omgeving, maar gelet op de te maken afstanden mogelijk gunstiger afdeling terecht is geko men. Behalve Sportlust is ook RCL uit Leiderdorp „uitgeleend" aan West I. Dit op eigen verzoek overigens, waar- De indeling van de 34 clubs die in het district Zuid in KNVB-verband spelen, heeft weinig verrassingen op geleverd. De samenstelling van de 3de klas stond na de promotie van Smerdiek en Wit Zwart vast. In 4A vinden we de Brabantse teams als mede de Geldeerse clubs Brakel en Nivo Sparta, terwijl in 4B zijn onder gebracht het Brabantse Chrislandia en VVN alsmede de Zeeuwse 4de klassers. Ook in Zuid zijn de klassen nu bijna op volle sterkte, dat wil zeg gen een bezetting met twaalf teams. De indeling luidt: door we de Leiderdorpers terug zien in4A van West I. In 3A West II valt de sterke West- landse groep 's Gravenzande, Mon ster. Naaldwijk en MW op. Meer streekontmoetingen voor deze clubs dan voor ARC en Haaften die wel zeer excentrisch liggen, terwijl ook Zuidland weinig streekgenoten treft. Wat dat aangaat, zit er in 3B wat meer evenwicht. Geen mutaties in 4D Wat de 4de klassers betreft is het opmerkelijk dat er in 4D evenmin als vorig jaar mutaties zijn aangebracht. Zeer tot teleurstelling van diverse elftallen die graag eens andere tegen standers ontmoeten. Klas 4A is een Leids'Haags/Rotterdamse formatie met Nw. Lekkerland als vertegen woordiger uit het Dordtse rayon als vreemde eend. In 4B elftallen uit de kringen Leiden/Den Haag/Rotterdam en Gouda. Het meest ongunstig van allen is ASH uit Heilouw bij het her- optreden in de KNVB ingedeeld. Het staat te boek in 4C en heeft Bolnes als meest dichtbijliggende club! Wat dat betreft hadden 4C en 4D meer moeten worden gemixt. In veler voordeel. 3de klas A BVC '54 Dinteloord Good Luck Krabbendijke NOAD Rillandia Roda Boys Sleeuwijk Smerdiek Tern. Boys Wit Zwart 4de klas A Altena Beatrix Brakel Nivo Sparta Post Boys Rust Roest SDO SEOLTO Veen Wilhelmina Zwaluwse Boys 4de kla, B Nieuwland Nieuwdorp AZVV VCK Chrislandia VVN Hoek WHS Kapelle Wissenkerke Kloetinge Yerseke 3de klas A ARC 's Gravenzande Groote Lindt Haaften JAC Monster MVV '27 Naaldwijk Oranje Wit PPSC TOGR Zuidland 4de klas A DUNO Excelsior P Hazersw. Boys IIVO Insulinde Koudekerk N. Lekkerland Ocgstgeest ORNAS Semper Altius SVOW uvs 4de klas C ASH (Hellouw) Be Fair Bolnes Heinenoord Maasdam Piershil Rozenburg SNS Hoogvliet Woubrugge Zevenhoven Voorne 3de klas B Barendrecht Capelle Die Haghe Jodan Boys Loosduinen Melissant Scheveningen Spirit sss Vlaardingen Zwervers VVGZ 4de klas B DSO DSVP Duinoord Hermandad Hoekse Boys Katwijk De Lier Maasdijk Schoonhoven TAVV TSB Unicum 4de klas D Ameide Arkel GJS Groot Ammers' Hardinxveld Meerkerk LRC Pelikaan Sliedrecht Wieldrecht WNC Everstein/Tricht LONDEN Tom Okker als elf de geplaatst heeft de tol voor zijn Amerikaanse inspanningen moeten getalcn. Zijn tweede partij op Wim bledon de eerste op het centrecourt tegen Bob Hewitt, is door gebrek aan reflexen, durf en loopsnelheid geworden tot een farce. Met de cij fers 63 64 63 eiste de 30-jarige kalende Zuidafrikaan de eer op de tweede geplaatste speler uit het tor nooi te hebben gewipt, nadat een uur eerder Aleex Metreveli de van maan dag overstaande vijfde set tegen Jan Kodes had gewonnen. Okker's optreden ging mank aan besluitvaardigheid. De tengere Ne derlander. die door de Britten graag wordt betiteld als de snelste speler ter wereld, stond vastgenageld op de achterlijn en was een-willoos slacht offer voor alle slimmigheidjes, die Hewitt zich veroorloofde. Beduusd voor zich uitstarend kon Okker na afloop van de 75 minuten durende afstraffing niet anders uitbrengen dan: „Het lopen ging slecht. Dat was mijn voornaamste probleem. Elke volley nam ik zowat te laat. Maar ik zou niet weten waardoor het kwam." De oorzaak van Okker's falen ligt voor de hand: hij heeft voor de 30.000 dollar, die hij de laatste vijf wkene in Amerika verdiende, zesmaal de Atlantische oceaan overgestoken. Okker heeft in het verleden al vele malen kennis kunnen nemen van de grollen, waarmee Hewitt zijn spel op siert. De eerste jaren was hij er niet tegen opgewassen, maar sinds hij naar de wereldtop doorstootte, speel de Hewitt die trucs niet meer uit, als een soort erkenning van het feit dat de Nederlander voor hem te sterk was geworden. Dat bewees Okker overigens twee jaar geleden in de fi nale van Rome en onlangs opnieuw in Brussel. In de eerste ronde herendubbelspel boekte Tom Okker dinsdagavond sa men met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen een overwinning op de Japanners Kuku en Watanabe. De cijfers waren 63 60 63. In de eerste ronde enkelspel won de Nederlandse speelster Trudy Wal hof-Groenman van de Zuidafrikaanse Botha. De cijfers waren 63 64. UITSLAGEN De jelangrljkste uitslagen uit de tweede ronde van hel heren-enkeispel. zijn: Laver (Austr) versl Alexander (Austn 6—1 6—3 6—3: Emerson (Austi versl Leschly tdenm) 6—3 6—3 6t; Rosewall 'Austi versl Barclay (Fr) 6—2 6—1 6—3: Drysdale (Z afr) versl Spear (Zd Si) 66I 6i. Roche (Austr) versl Ruffels (Austr) 6I 6—3 6—2; Taylor (Gb) versl. Mukerjea (India) 3—6 6—3 6—2 6—4; \'ewcombe (Austr) versl Kalogeropou- los (Griek) 6—1 6—2 6—1 Hewitt (Zd Afr) versl Okker (Xed) 6—3 6I 63; Ralston (VS) versl Fletcher (Austr) 4—6 6—3 7—5 6-2. Lettend op de samenstelling van de reserve-klassen is het duidelijk dat er hard wordt gewerkt aan een reserve lste klas in West II. De groepering daarvan luidt: Res 2A: ARC 2. Capelle 2. Die Haghe 2. Excelsior M 2, Heerjansdam 2. Katwijk 2, Noordwijk 2. NSW 2. Quick Boys 2. Rij- soord 2. De Zwerver 2. Zuidland 2. Res. 2B: ASWH 2. DOTO CSVD 2. 's Grav SV 2, Monster 2, PPSC 2. RVVH 2, DEN HAAG De indeling voor Sportlust en ROL die in West I zijn ondergebracht, ziet er als volgt uit. 3B: Altius (Hilversum.) DESTO (Utrecht), DOSC (Den Dolder), DVS '33 (Ermelo), De Geuzen (Amsterdam), NSC en Sparta N (beide Nijkerk), De Spartaan (Amsterdam), Sportlust (Woerden), SSVU (Utrecht), Veluwse Boys (Garderen) en Wartburgia (Am sterdam). 4A: Brandweer (Amsterdam), Hoofddorp. Intimis (Haarlem). Jong Hercules (Beverwijk), KIC (Velsen), Odin '59. PVF (Amsterdam), RCL (Leiderdorp), SAC (Haarlem). SCZ (Amsterdam). SMS (Nw Vennep) en VEW (Haarlem). Res 3C: CJVV 2. Altius 3, DOVO 2, DVS 2. Geinoord 2, GVW 2, Huizen 3, Sportlust 2, IJsselmeervogels 2, Zuidvogels 2, Jonathan 2. SHO 2. Spijkenlsse 2, Unicum 2. Zwaluwen 7 7111314 Wit 7 'Res 3A: Arc 3. CSVD 3. HVO 2. JAC 2. Katwijk 3, Oegstgeest 2, RCL 2, Rozenburg 3. Ter Leede 2. Vlaardingen 2, Zwaluwen 4 en de kamp. aid. Leiden. Res 3B: CSVD 4. DUNO 2. Excelsior M 3, 's Gravenzande 2. Die haghe 3. Hazersw. Boys 2, Loosduinen 2, Maasdijk 2, Quick Boys 3. Scheveningen 2. Sempt. Altius 2. Zwaluwen 3. Res 3C: Be Fair 2, Capelle 4. Excelsior P HBSS 2, Jodan Boys 2, Rozenburg 2. Spirit 2, TOGR 2. TSB 2. Unicum 3. Zw WRcs 3D: Barendrecht 2. Capelle 3. Gr Ammers 2. Gr Lindt 2. Koz. Boys 2, Or Wit 2. Roda Boys 2. RWH 3. SHO 3. SSS 2. VVGZ 2. iw Wit 3. Dammers tegen Nederland (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De Russische dambond heeft met de vandaag in Rotterdam gestarte vierde interland met Nederland voor een vreemde wending gezorgd. Er kwamen immers maar zeven, inplaats van tien Russen opdagen, voor een wedstrijd tegen het door drs. P. Roozenburg getrainde Nederlandse team. KNDB-voorzit ter H. C. v. d. Vreugde liet zich gisteren op de officiële ontvangst op het Rot terdamse stadhuis weinig waarderend over deze gang van zaken uit. In overleg met drs. Roozenburg is niet temin toch besloten de wedstrijd te spelen. Overigens schijnt het ontbreken van Sjawelj, Mogiljanski en Korchow j veel te maken te hebben met het ka- 1 pen van een Russisch vliegtuig door 1 een aantal joden j.l. zondag. Deze drie spelers zijn jood en zouden op het laatste moment zijn thuisge houden. Koeperman die ook een jood is, kwam wel daar hij arriveerde vanuil Monte Carlo. De damliefhebbers zullen evenmin kunnen genieten van een rechtstreek se strijd tussen Sijbrands en Andfei- ko. Er wordt de Russen namelijk openlijk verweten dat zij in het kan- didatentornooi in Monte Carlo hebben samengespannen om Sijbrands van een eerste plaats af te houden. Koe perman won namelijk, mede door twee zeges op Gangwarg, de tweede Rus. Sijbrands weigert nu om tegen Andreiko of Koeperman aan te tre den en heeft plaats genomen aan het vierde bord, daar ex-wereldkampioeit Tsjegolew aantreffend. Er wordt nu gespeeld in de vol gende samenstelling: Wiersma-An dreiko, Van Dijk-Koeperman, Van der Sluis-Gantwarg (le en 2de ronde), Roozenburg-Gantwarg (3de en 4de ronde), Sijbrands-Tsjegolew, terwijl de Russen Davidow, Sjkitkin en Sre- tenski aan de borden vijf, zes en ze ven de Nederlandse wisselspelers Drost, Pippel, De Ruiter, Schotanus en Palmer zullen ontmoeten. Er wor den vier wedstrijden gespeeld. Van daag, morgen en vrijdag om elf uur op de Jan Backx (bij de Euromast) en zaterdag in restaurant Holbein, Cool- singel. De aanvang is dagelijks om elf uur. ROTTERDAM De vacanties kunnen in de komende weken hun stempel drukken op de resterende wedstrijden in de landscompetitie bij de zaterdag-amateurs. Het Oud- Beijerlandse SHO mist in de tweede ronde van de nationale titelstrijd Ger Reedijk die vrijdag met vacantie gaat. Naar zijn zeggen was men er in SHO-kring over ingelicht, maar som mige bestuursleden beweren het te gendeel. De Beijerlanders zullen het in de slotwedstrijd tegen Noordwijk op 11 juli ook zonder Jan den Boer moeten doen. Intussen speelt Jaap van der Niet de eerst volgende twee partijen van Noordwijk niet mee, namelijk volgende week woensdag bij WVF en de daarop volgende zaterdag tegen WHC. Het Noordwijk-doel zal dan worden verdedigd door Smits.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11