RUSSISCHE DAMMERS FAVORIET Excelsior vijftig jaar Drie debutanten in het Nederlands zaterdagteam Asser spektakel breekt bijna los Speciale aandacht Programma Sijbrands gelijk met Koeperman INTERLANDS IN GESLOTEN SEIZOEN Arbiter A. Hilbrants leidt semi-interland ezichten van de drie nieuwe Oranje-dragers ORANJE-TEAM VOOR MORGEN Woensdag vervolg gestaakte wedstrijd GUNSTIGE REACTIES Flinke groei bij Lips en Gispen VRiJDAG 1? JUNI 1970 MONTE CARLO De spanning is ta de zestiende ronde van de Chal lenge Mondial teruggekeerd. Sij- brands won en Koeperman speelde remise, zodat beiden nu weer de eer ste plaats delen. De overwinning van Sijbrands op Slaby kwam niet zonder moeilijkhe den tot stand. Het positiesepl van de Belg was tot in een laat stadium goed, maar toch capituleerde hij met een bord vol schijven. Oud-wereldkampioen Iser Koeper man kon niet langs Cazemir komen. De Zwitser bood bijzonder felle te genstand en in een zes om zes-eind spel manoeuvreerde hij bekwaam naar de remisehaven. Sijbrands zal in de laatste twee ronden, waarin hij aantreedt tegen de Russen Koeperman en Gantwarg ten minste een overwinning moeten boe ken. Bij gelijk eindigen beslist het Sonnenbom-Berger systeem en het staat nu al vast dat in dat geval de eindoverwinning naar Koeperman gaat. Deze mag dan wereldkampioen Andreiko uitdagen voor een twee kamp, waarin de wereldtitel op het tpel staat. Wedstrijden voor If de kwart-finale DEN HAAG In de kwart-finales van Me strijd om de KNVB-beker worden vol lende week zaterdag de volgende wedstrij- en gespeeld: Gelnoord/Spakenburg-Jona- ian/Marken: DTS/Maasdljk-Meeuwen; Jzwart Wlt/'s Gravenzande-Drachtster Boys/'t Fean; Hulzen/OWlOS-Excelslor Bl/BSVV. MAAT v. d. AKKER SPAANDERMAAN (Van onze sportredactie) BOCKUM HÖVEL Vroeger spraken we van een gesloten seizoen. Dat was de periode die in ging op 15 juni en eindigde zo medio augustus. Er schijnen tijden te zijn geweest dat er in die twee maanden niet werd gevoetbald. In elk geval geen officiële door de KNVB vastgestelde ontmoetingen. DEN HAAG De heer A. Hil brants uit Groningen (weer een Noor derling) is aangewezen als scheids rechter bij de semi-interland Neder land Saarland die volgende week dinsdagavond om 7 uur in *s-Graven- zande wordt gespeeld. Als grensrech ters zijn aangewezen de heren H. J. v. Merkesteijn uit Rotterdam en J. A. A. v. d. Horst uit Heemskerk. Het is voor de eerste keer dat een zaterdag- scheidsrechter een internationale wedstrijd in het zaterdagvoetbal leidt. Tot nu toe werd dit toever trouwd aan arbiters die op de inter nationale A-lijst staan. 'JET Nederlands zaterdag-ama- teurelftal dat morgenavond in Duitsland tegen Westfalen speelt, telt drie debutanten, namelijk centrale verdediger Henny Maat van het Zwolse WVF, Pleun v. d. Akker van CSVD uit Delft en Albert Spaander man van Noordwijk. Henny Maat is 25 jaar en speelt al voor het negende seizoen in het eer ste team van WVF. Hij heeft dan ook heel de opkomst van het blauwwitte V erantoordeli jk EO DE WOLFF heeft als hoofdredac- 1 teur van Neerlands Voetbal, offl- :ieel orgaan van de KNVB, voor de weede achtereenvolgende week het za- erdagvoetbal en dit keer speciaal het lectiebestuur als doelwit gekozen 'oor felle kritiek. Hij stelt het sectiebe- ituur zaterdag-amateurvoetbal verant- voordelijk voor de wanordelijkheden tij dens de beslissingswedstrijd Go Ahead - Spakenburg zaterdag jl. in Ermelo en leemt sectievoorzitter Fokke Remmers cwalijk dat hij een week eerder tijdens vergadering In Zeist heeft gesteld: ,blj ons reilt en zeilt het bijzonder goed". )e Wolff stelt: „Laat uw wil niet bulde en als uw macht slechts fluisteren kan." )aarmee bedoelt hl: te zeggen dat het lectiebestuur niet de macht heeft om cènes zoals In Ermplo zijn voorgevallen e voorkomen. De Wolff stelt dat het sectiebestuur Het terrein van Ermelo nooit had mogen lanwijzen. Dat !8 natuurlijk achteraf ge- nakkelijk praten. Het had van Inzicht ge- uigd wanneer di9 K'itiek een week eer dei in Neerlands VoeMal had gestaan. Kwalijker ET tweede deel van De Wolff's kri tiek is echter veel kwalijker. Hij insi- lueert iets dat vols pgen uit de lucht is jegrepen als hij sch ijft: „In Ermelo heb- len objectieve waarnemers de haatstem- ning geconstateerd die er heerste, voor- lamelijk tegen H?nk Kiel. omdat deze nternational als zaterdagspeler bewust lekozen had om op zondag 3 mei in het ilndtornooi om de turopa Cup der ama- eurlandenteams te srelen tegen het ver- lod van het sectiebestuur zaterdagvoet- >al in. Dat wenste zich formeel te hou- len aan het argument: afspraak Is af- praak, daarbij voo'bijgaande aan de to- erantie iedere SDel.ir vrij te laten in zijn leuze en blijkbar r-.et voorbijzien van et feit dat deze gang van zaken het evaar voor rancuneuze handelingen te len spelers zou vergoten." Hoe komt een bezadigd man als Leo Ie Wolff toch bij zulke onzin? Of een die heethoofdige Spakenburgers aar zaterdag In Ermelo aan heeft ge acht. Loopt De Wolff soms zelf met fancuneuze gevoeie.>3 rond om het zater- agvoetbal te benadmen waar mogelijk is handelt hij In opdracht van bondsbe- ituursleden die het niet ongelegen komt lat na de hoera-stomming in het zater- lagkamp excessen ir deze sectie scherp lan de kaak worden gesteld? Onjuist beleid |E ZOU dat gaan veronderstellen als je leest wat hij verder schrijft: „Voor de weede maal heeft he» sectiebestuur za- erdag-amateurvo?cbal door onjui9t beleid chade berokkend aan het nationale 'oetbalbeleid en or Is opnieuw alle reden 'oor het bondsbas.uur in te grijpen. Za- lelijk maar oo niet mis te verstane »ljze mag het bestuur van de KNVB van iet sectiebestuur zrterdag-amateurvoet- eisen wat laarstgenoemd college lenkt te gaan doen." aldus Neerlands foetbal. Op zich natuu'll'k allemaal bijzonder 'reemd en onplezierig dat dit in een offi- bondsorgaan mogelijk is. Het maakt log weer eens te nv-er duidelijk hoe fel Reien gebeten zullen zijn op het zater- lagvoetbal. Overigers zullen Remmers naar wij aannemen deze aantijging liet op zijn beloop laten. team uit Zwollerkerspel, waar hijzelf ook woont, meegemaakt. Henny Maat, die typograaf is van beroep dankt zijn keuze in de zaterdag-selectie on der meer aan goed spel tijdens de districtswedstrijden. Hij is na Pannen de tweede international. Pleun v.d. Akker is 22 jaar en speelt linkshalf bij CSVD. Hij is van zijn elfde jaar lid bij het Delftse Vi tesse met onderbreking van het sei zoen '67/'68 toen hij als amateur speelde bij DHC in de hoop een con tract te krijgen. De kleine halfspeler die werkzaam is op de groentenvei- ling in Den Hoorn keerde echter snel naar CSVD terug en staat bekend om zijn schoten uit tweede lijn. Hij is na Henny Jansen in de vijftiger jaren de tweede international van CSVD. Albert Spaanderman telt 18 lentes en is een van de veelbelovende zater dagamateurs. Dat hij nu reeds in het nationale zaterdagteam komt, is mo gelijk wat verrassend, maar wellicht komt het zijn ontwikkeling ten goede. Spaanderman deed dezer dagen eind examen HBS A en is in afwachting van de uitslag. Hij debuteerde in juni 1968 tijdens de landscompetitie in de wedstrijd IJsselmeervogels Noord- wijk als knaap van zestien. Sindsdien is hij niet meer weggeweest en dit seizoen topscorer bij de roodbroeken. Hij is de zesde international van Noordwijk en zoon van de sympa thieke- Noordwijk-secretaris Willem Spaanderman. Hö VEL/ZEIST Het Ne derlands zaterdag-amateurelftal dat morgenavond om 6 uur in het Westduitse plaatsje Bockum- -H1 tegen Westfalen speelt, is als volgt samengesteld: doel: Reitsma (Zwart Wit) achter: Gouman (Heerjansdam), v. Effrink (Zuidvogels), Maat (WVF) en Smid (ONS) midden: Karstens (Noordwyk), v. Zijderveld (Heerjansdam) en v. d. Akker (CSVD) voor: Kruisweg (WZC), Francke (Meeuwen) en Spaanderman (Noordwijk) Reserves: v. d. Niet (Noord wijk), Buitstra (ACV), Grooten- boers (BVC) en Paulides (Sprang). Go AheadSpakenburg verder zonder publiek UTRECHT De zaterdag in Er melo gestaakte voetbalwedstrijd Go AheadSpakenburg om een plaats in de eerste klas wordt woensdagavond a.s. uitgespeeld op een wel door de KNVB aangewezen, maar nog niet bekend gemaakt terrein. De strijd wordt voortgezet vanaf de 28ste mi nuut by de stand 10 voor Go Ahead, waarbjj de Kampenaren met tien man verder zuilen moeten spelen omdat Van Keulen wegens wangedrag dat de vechtpartijen uitlokte verder spelen is ontzegd. Bestuursleden van beide clubs spra ken donderdagavond in Utrecht samen met het sectiebestuur. Go Ahead wei gerde aanvankelijk ooit nog tegen Spakenburg te spelen omdat men deze club als verantwoordelijk be schouwde voor de rel. Zowel Spaken burg als het sectiebestuur wezen die aanklacht van de hand, temeer omdat zaterdag de verantwoordelijkheid bij DVS '33 in Ermelo lag. Manadagavond zal de clubs bekend worden gemaakt waar wordt ge speeld. Het is echter niet zeker dat Go Ahead zal aantreden. Weigeren de Kampenaren dan promoveert Spa kenburg. In wezen schijnt die bepaling van bondszijde er nog altijd te zijn, maar er wordt driftig de hand mee gelicht. Zowel met de wedstrijden om het lands kampioenschap als die om de KNVB-beker. En daarbij komen dan dit jaar zelfs twee officiële internationale wedstrijden van het Nederlands zaterdag elftal. Morgenavond om 6 uur in Bockum-Höven in West-Duitsland tegen een vertegenwoordigend elftal van Westfalen en dinsdagavond om 7 uw in 's-Gravenzande tegen een dito team uit Saarland. DE eerste commentaren de indeling van de lste en I 2de klassers in het zaterdagvoet bal zijn gunstig. De topploegen uit West II die in 2A zijn ondergebracht vinden dat door gaans voortreffelijk. Alleen Zwart Wit had liever wat meer spreiding gezien om twee gelijk waardige klassen te krijgen voor wat de kwaliteit betreft. Terecht hebben sommigen er op gewezen dat bij de 2de klas sers afdeling B in vergelijking met speciaal 2A weinig sterk lijkt. In de eerste plaats zijn er maar liefst vier debutanten inge deeld tegen A geen enkele. Voorts behoren SIZO, HCSC en NDSM en in het voorbije seizoen RVVH bepaald niet tot de sterks- ten. Alleen VRC en Zwaluwen hebben serieus meegedongen naar promotie. Na een lang-.; 'rekt en voor velen zwaar en spannend seizoen zit het er dik in dat het gezapige zomer-avond- partijtjes worden. Temeer nu de KNVB heeft laten weten dat het hier om slechts semMnterlands gaat. De ontmoetingen tegen de twee Duitse districtsteams moeten voor het Ne derlands zaterdagelftal het verlies van de interlands legen België en Frankrijk compenseren. SERIEUS Aan de andere kant mag niet wor den vergeten, dat de voorbereiding van het Nederlands zaterdagteam even serieus is go.veest als in voor gaande jaren. Bovendien blijken de spelers nog bijzonder „happig" op de beide wedstrijden. Aanvoerder Rob van Zijderveld: „Er is tijdens de trai ningen met geen woord gerept over het feit dat we zo iaat spelen. Ieder een en natuurlijk heel speciaal de verscheidene nieuwelingen vinden het geweldig in de ploeg te zitten. En het is ook zeer aantrekkelijk vooral nu meneer Sterk weer van de partij is, waardoor we met elkaar een vriendenkring vormen. We zijn er echt op uit om iwee goede wedstrij den te spelen." Opvallend is dat het Nederlands zaterdagteam tegen Duitse elftallen doorgaans vlotte partijen ten beste geeft. Men is niet bang vopr het doorgaans physiek harde spel en heeft technisch voldoende vaardig heid om het de Duitsers erg moeilijk te maken. Winnen zaterdag in Bock- um-Hövel een provinciestadje ten Zuiden van Münster zal echter niet gemakkelijk zijn omdat het de vraag is hoe de voorhoede zich zal weren met de debuterende linksbui ten Albert Spaanderman die met zijn 18 jaar een van de jongste zaterdag internationals is. HAGEMAN BETER De oplossing met Willy Kruisweg als rechtsbuiten is weinig bevredi gend. Het is jammer dat rechtsbuiten Hageman van WVF niet is geselec teerd. Morgenavond debuteren behal ve Spaanderman ook Pleun v. d. Ak ker van CSVD en Henny Maat van WVF. Zij mogen voor ce eerste keer het oranje-shirt aantrekken, want voor het sectiebestuur zaterdag voetbal gel den de komende internationale con tacten wel als officiële interlands, Fokke Remmers- „We spelen normaal in het nationale ienue, de debutanten mogen het oranje shirt behouden en krijgen na afloop van mij de gouden speld Amateur-Inlc--.-national.' Gelet op de oefenperiode, waarin bleek dat het elftal een vrij hechte eenheid was, mag een goed resultaat worden verwach-. AMSTERDAM Nog ruim een week en het geweld breekt weer los. Duizenden en nog eens duizenden zullen weer rond het circuit van Assen samendrommen voor de jaarlijks terugkerende TT van Assen, beroemd en berucht tegelijk. De komende TT wordt de veer tigste in de lange rij. Een jubileum, dat wordt opgeluisterd door deelname van 's werelds sterkste rijders. De TT-commissie kreeg zelfs zoveel aanvragen van rijders om aan de Asser TT te kunnen deelnemen, dat er streng geselecteerd moest worden. Het grootste sppctakelstuk zal voor de Nederlanders ongetwijfeld weer de 50cc worden. De klasse, waarin de kleine Aalt Toersen vorig jaar net naast de wereldtitel greep. Toersen, dit jaar rijdend op een Jamathi heeft in de afgelopen vier wedstrijden die meetellen om de sir'jd om de wereld titel nog niet veel laten zien. De hui dige wereldkampioen Angel Nieto, de supersnelle Spanjaard rijdend op de uitstekende Deroi--motor, lijkt ook dit jaar weer op de wereldtitel af te ste venen. De Spanjaard staat trots op de eerste plaats van de ranglijst met 45 punten. Aalt Toersen moet zich met 27 tevreden stellen met een derde plaats, want de Duitser Rudolf Kunz, rijdend op Kreidler heeft zich tussen Nieto en Toersen ingewerkt. Revanche Voor eigen publiek zal Toersen zich echter zondermeer willen revanche ren voor de nederlaag die de pupil van Henk Viscaal vorig jaar op Assen van Nieto te slikken kreeg. Trouwens alle Nederlanders, die uitkomen in de kleine klasse, kunnen een rol van be tekenis gaan spelen Vooral Martin Mijwaart, Jan de Vries en Jos Schur- gers, die op de vi?rde plaats op de ranglijst staat. Jammer dat Paul Lo- dewijks niet van de partij zal zijn. De doktoren achten Paul nog steeds niet hersteld van de verwondingen die hij eind deezmoer vorig jaar op liep. Cees van Dongen Minstens zo'n groot spectakel als de 50cc kan de l?5ec worden, waar de Rotterdamse vetjvaan Cees van Don gen met zijn Yamaha het op moet nemen tegen de huidige wereldkam pioen Dave Simmonds en de leider op de ranglijst van dit moment de Duit ser Dieter Braun. Aalt Toersen komt in deze klasse ook aan de start. Met een snelle Suzuki waarvan het aantal cylinders is teruggebracht van negen tot zes. Aalt zal zich overigens on danks zijn goede prestaties die hij in deze klasse al ge'.everd heeft niet kunnen meten met mannen als Sim monds, Braun, Barusch en van Don gen. Theo Bult is een r.ieuwe ster In het Nederlandse rennerswereldje. Rij dend op Yamana heeft Theo, die dit jaar voor het eev-st internationale wedstrijden rijdt, in korte tijd veel furore gemaakt. Reden ook voor Ton Burik, voorzitter van de sportcom- missie van de Asser TT, te stellen: „Theo wordt een grote. Iemand van wereldklasse. Nu komt hij nog routi ne te kort, maar over enkele jaren zal hij niet te stuiten zijn". Erepodium De verwachtingen rond Theo Buil zijn overigens voor de komende Asser TT al gespannen. Vooral in de 250 cc wordt een plaatsje op het erepodium tot de mogelijkheden gerekend. Ach ter Rod Gould en Kei Carruthers Ook in de 350cc komt Bult aan de start. Zonder kans op de overwin ning, want evenals ir de 500cc is die weggelegd voor de razendsnelle Ita liaan Giacomo Agostini die hard op weg is weer twee wereldtitels op zijn naam te schrijven. Spectaculair wordt ook de strijd in de zijspanklasse. jammer dat er geen Nederlanders aan de start komen. Nu wordt het een volkomen Duitse aan gelegenheid met als favorieten Klaus Enders/Wolfgang Kalauch en George Auerbacher/Hermar.n Hahn. (door Bob Nuys) ROTTERDAM Het is duidelijk dat de Russische dambond bang is de j hegemonie te verliezen. Op het laat ste moment is namelijk het Russische tiental dat 24, 25 en 27 juni drie in- I terlands speelt tegen het Nederlandse tiental, op drie plaatsen gewijzigd. I Epifanow, Tsipes en Sjaus zijn name lijk vervangen door Kochow, Sjkitkin en Agafonow, geroutineerde spelers, die al meerdere keren tegen de Ne derlanders uitkwamen. Rusland gaat duidelijk op zeker heid spelen. De drie gepasseerde spe lers zijn jongeren, die door hun pres taties dit jaar hun plaats hadden ver diend, maar de Russen zijn na het uitstekende Nederlandse resultaat van vorig jaar (slechts 2931 in Ri ga), gewoon bang om te verliezen. Sinds Koeperman in 1958 de Neder landse suprematie deed wankelen, heeft Rusland de toon aangegeven. De wereldtitel was Tsjegolew, Koe perman of Andreiko en eerst Ton Sij brands kan zich met dit trio meten nu Piet Roozenburg niet meer in per soonlijke wedstrijden uitkomt. De eerste twee wedstrijden worden gespeeld aan boord van de Jan Backx (Parkhaven, nabij Euromast, aanvang 11 uur) en de laatste in de grote zaal van restaurant Holbein, Coolsingel 65 (aanvang eveneens 11 uur). Nederland treedt aan met (in alfabetische volg orde): Frank Drost, ir. Van Dijk, drs. Douwe de Jong, Rudi Palmer, Cees Pippel, Jan de Ruiter, drs. P. Roozen burg, Ton Sijbrands, Wim van der Sluis en Harm Wiersma. met Ton Schotanus als reserve. De LDV-top- spelers Evert Bronstring en Cees Varkevisser. hebben afgeschreven, waardoor Palmer en de pas 16-jarige Drost debuteren. Van de vorig jaar zo succesvolle ploeg doen Bergsma, Bom, Varkevis ser en Bronstring nu niet mee. Een zege op het Russische tiental zou van grote waarde zijn. Tot nu toe gingen alle landenontmoetingen verloren. In 1967 in Moskou werd het 4020, een jaar later in Amstelveen 3319, maar vorig jaar slechts 3129. In totaal werden nu negen interlands gespeeld, waarin Nederland twee keer tot 10lOkwam. (Vorigjaar). ALLEEN SIJBRANDS Rusland, dat volgende week uit komt met Agafonow, Andreiko, Davi- dow, Gantwarg, Kaplan, Koeperman, Korchow, Moguljanski, Sjkitkin, Tsjegolew en Zalitis, was tot nu toe steeds sterker, door vooral Korchow, Agafonow, Tsjegolew en Gantwarg. Opvallend Is dat Koeperman noch Andreiko, één van de negen partijen tot winst kon voeren. Bij Nederland kwam alleen Sijbrands tot een posi tieve score (winst tegen Andreiko), terwijl. Cees Varkevisser als enige twee partijen won (van Sjawelj en Gantwarg). Hoewel het Nederlandse damtiental onder inspirerende leiding van oud- -wereldkampioen Piet Roozenburg geladen aan de start komt, ligt een Russische overwinning in het ver schiet. Deze, in het kader van C'70 gespeelde, vierde landenontmoeting, zal niettemin hogeschooldammen la ten zien. KOEPERMAN DELFT Een aantal jongeren was in 1920 niet tevreden met alleen maar gymnastiek als sport. Men wikte en woog en besloot het korfballen in het schema van de sportvereniging Excelsior op te nemen. Delft werd daardoor een waar bolwerk voor de op 22 april van dat jaar opgerichte Chr. korfbalbond. DES bestond im mers al en had zich bij de C.K.B. aangesloten. Excelsior dat op 17 juni 1920 werd opgericht, volgde. De binding van korfballend Excel sior met de gymnastiekvereniging was zo sterk, dat alleen gymnasten lid konden worden. Het bestuur van de afdeling korfbal wilde zijn vleu gels wijder uitslaan, het kreeg die kans door toestemming te verkrij gen, dat ten hoogste een van de drie leden niet tot de afdeling gym nastiek behoorde. Zo bleef het tot in de jaren veertig, maar de band met de moederclub werd steeds min der. De korfballers kwamen op eigen benen te~staan. Het in gebruik nemen van het velden-complex aan de Brasserskade was een van de belangrijkste mo menten in het bestaan van de gou den club. De speelvelden die men daar kreeg, waren natuurlijk be langrijk, maar nog belangrijker het clubhuis. Met trots weet voorzitter Jan Lommers daarover te vertellen en met een stralend gezicht vertelt hij er bij, dat het clubhuis een uit breiding zal ondergaan en geheel centraal zal worden verwarmd. Door het clubgebouw, waar bijna altijd wel Excelsorianen zijn te vin den, is de vereniging gegroeid tot een van de grootste in de C.K.B. NOOIT BOVENAAN Excelsior heeft in de vijftig jaar van zijn bestaan wel de tweede of derde plaats weten te bereiken, maar nimmer werd het kampioen van de C.K.B. Daarvoor speelde het eerste twaalftal te wisselvallig. In het ju bileumjaar, waarin 't hoopte en ver wachtte een plaats in de hoofdklas van de C.K.B. te bereiken, waardoor het in ieder geval in de overgangs klas nieuw bestel zou kunnen uit komen, verloor het enige van zijn beste spelers, waarvan wij alleen noemen zijn eminente aanvoerder Jan Heemskerk. Het twaalftal eindigde op de zesde plaats, waardoor het niet in de over gangsklas, maar in de eerste klas zijn geluk zal moeten beproeven, hetgeen niets anders betekent dan degradatie. Het zal moeten uitkomen tegen ploegen, die in de overgangs klas van de C.K.B. speelden en dat het ondanks het samengaan met de K.N.K.B. alleen met C.K.B.-ploegen te maken zal krijgen, is niet denk beeldig. TOEKOMST HOOPVOL Alle leden van deze Delftse vereni ging zün vol goede moed. Jan Wit tenberg zei: „Wij zullen kei-hard gaan trainen om zo snel mogelük de eerste klas uit te komen. Zo hoort het ook, want u weet toch wat Excelsior be tekent? Steeds Hoger". Excelsior heeft een groot aantal jeugdleden, waaronder een aantal, waarvan men mag verwachten, dat deze binnen enige jaren in staat zijn in het eerste twaalftal te kunnen uit komen. Dit is tegelijkertijd het won der van een club. Hij kan vijftig jaar worden, maar is dan nog volkomen jong en juist daarom is het zo heerlijk aan een jeugdploeg leiding te mogen geven. Daarvan en over het verleden zal morgen, wanneer het bestuur van drie tot vijf uur recipieert in het clubhuis aan de Brasserskade, wel het een en ander worden gezegd. Het is uiteraard jammer, dat het voltallig bestuur niet aanwezig zal kunnen zijn. Jan Wit tenberg en Janny Paerels, een van de meest prominente speelsters van de ploeg, zün met vakantie in Spanje. Daar zullen zy, evenals de vele hon derden oud-leden van Excelsior, die het jubileum niet van naby kunnen meemaken, in deze dagen aan het gouden jubileum denken en daarbij de wens uitspreken: Het doel zal bereikt worden: Excelsior: Steeds Hoger. WHC—SHO Zwart Wit's-Gravenzande DTS—Maasdijk De landscompetitie komt al irf de beslissende fase. Zeker wanneer SHO de uitwedstrijd bij WHC wint, lijkt de Beijerlandse formatie onbe dreigd op de landstitel af te gaan. Toch zal het morgen in Wezcp niet zo ver komen. Immers, WHC moge dan niet imponeren, de defensieve kracht van de blauw-Witten is al gemeen befkend. Daarom zal SHO morgen geen risico nemen en voor zichtig aansturen op een gelijkspel, waardoor in ieder geval de eerste plaats van Noordwijk wordt over genomen. Finalist Drie jaar terug was 's-Graven zande de revelatie van het tornooi om de KNVB-beker. Toen was 's-Gravenzande vierde klasser, maar nu zal de rood-wit'fce formatie als derde 'klasser ongetwijfeld minder ver reiken. Het elftal van trainer Moens speelt duidelijk minder en zal daardoor ook bij het zonder doelman Reitsma spelende Zwart Wit stellig gaan verliezen. Ronde verder DTSMaasdijk wordt op het ter rein van Naaldwijk gespeeld. Een „uitwedstrijd" niettemin voor DTS. dat in de omgeving van Ede niet terecht kon. Stellig een voordeel voor cupfigh'ter Maasdijk, dat nu 'n riant uitzicht heef op de volgende bekerronde. Het is bovendien niet uitgesloten ,dat de rood-zwarten daarin oude bekende Meeuwen ont moeten. dezelfde teenstander in de kwartfinale als vong jaar. Meeuwen heeft zich al geplaatst en Maasdijk zal dat tegen derde klasser DTS ook gaan doen. DORDRECHT Het resultaat van Lips en Gispen N.V. over 1969 was veel beter dan dat over 1968. De net- to-concernomzet aan derden beliep f71.2 miljoen tegen f61.5 miljoen in 1968. Het bruto exploitatiesaldo be droeg f7,8 miljoen (v.j. f6,8 miljoen) en een netto-winst van f 2 miljoen (v.j. fi.4 miljoen). Verwacht wordt, dat de omzet in 1970 verder zal groei en. Zoals bekend, wordt voorgesteld over 1969 een dividend uit te keren van 10 procent In eerste kwartaal Buehrmann: 10 pet hogere omzet AMSTERDAM Buehrmann be reikte het eerste kwartaal van 1970 een 10 pet. hogere omzet dan in de eerste drie maanden van 19F9. De net towinst in deze periode was gelijk aan die van 1969 Buehrmann verwacht voor 1970 geen excessieve winstgroei, zoals die in de afgelopen vier jaar is voorgekomen. Vandaar dat er ditmaal geen stockdividend wordt uitgekeerd. De directie ontkende, dat de tijd van de stockdividenden bij Buehrmann voorbij is. HORDIJK van Maasdijk mIi .i!li!:!llllllllllllll!llllllllD VOETBAL Bekervoetbal DTSMaasdijk. 4.15 2 (terrein Naaldwijk) Zwart W.'s-Gravenz., 4.30 I Landscompetitie WHC—SHO, 3.00 3 VRIENDSCHAPPELIJK ARC—GSV (7.00), Koudekerk- Woerden (7.30). SCHAKEN AMERSFOORT: Bondsraad van de KNSB in verband met benoeming nieuwe voorzitter, waarvoor de heer J. W. Ruth kandidaat is. Aanvang 10.30 uur in hotel Monopole. AUTOSPORT NOORDWIJK: Start internationale autosportweek Noordwijk, aanvang 11.00. Zweiukampioeiisckappeu kring G ouwe-Rij us treek LEIDEN Morgen wordt een begin gemaakt met de zwemkam- pioenschappen van de kring Gouwe- Rijnstreek. De wedstrijden worden op vier dagen in De Vliet gehouden. Het programma luidt: morgen 18.00 uur, dinsdag 19.00 uur, woensdag 19.00 uur en zaterdag 27 juni 18.00 uur. Water polostanden (Van onze sportredactie) LEIDEN/DEN HAAG Na de twintigste wedstrijddag zien de standen er ln de landelijke waterpoloklassen als volgt uit: Hoofdklas: Twcdc klas A: 19—36 De Robben 20—36 De Zijl Nept. Ami. 20—33 AZ '70 20-32 De Meeuwen 19—32 DVZ 20—29 Nept. Arnh. 20—25 Walvlsch 20—27 HZPC 2024 Sedna 20—2+ ZIAN 20—23 DWR 19—20 DZV 20—16 ZPA 20—20 DJK 20—16 Wllskr. 20-17 AZPC 20—15 De IJsel 20—43 20—12 Polar B. 19— 9 LZC PSV 20— 8 OZPC 19—2* UZ SC 20— 1 ZZPC 19— 2* Eerste klas: Tweede klas B; 20—36 Ne reus 20—35 ZIJV AZC 20-35 Sleutelst. 19-28 20—26 Zwemlust 20—31 De Gouwe Het V 19—26 Rijnmond 20—2+ VZC-Veend. 20—21 TZV 20-22 19—20* ZCG 20—20 HPC SVH 20-48 Merwede 19—16 GZC 20—1? VZC-V1. 19—16 ES CA 20—16 DAW 191+ Rotterdam 2013 BZPC 19—14 ZCE 1»- 5 Nept. Za. 20—ia Het Gooi 20— 2 HHC 20—0* ls twee Wlnstp. ln mindering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 15