ZAL NIET VERSTEDELIJKEN BEURSOVERZICHT Menswaardige huisvesting voor elke inwoner Lh L Eigen leven leidenin harmonie met omgeving en in overeenstemming met de nieuwe tijd RlfUWE IEIDSE COURANT ■r.e^LÜÜ DONDERDAG 18 JUN) 1970 LEIMUIDEN Wanneer men in Leimuiden het oor goed ie luisteren legtkrijgt men zo de indruk, dat iemand goed weet, wat er voor dit mooie dorp in de schoot der toekomst verborgen ligt. O ja, er zijn ensen te over, zowel bij de burgerij als bij het gemeentebestuur. Als je pessimisten vraagt over het oor en tegen van Leimuiden, dan zijn ze gauw uitgepraat. Och, zeggen ze, er is hier van alles niets. De ptimisten denken er anders over. Ruimte, vrijh eid, verse lucht; werk voor iedereen, ontspannirugsmo- elijkheden op Braassemermeer en Westeinderplas, een prachtige gelegenheid voor bermrecreatie langs e Drecht een gezellige dorpskern met uitstekende verzorgende bedrijven vlotte verbindingen met Lei en, Alphen, Amsterdam en Haarlem een leuk zwembad, een aktieve ijsclibbvererviging en een zekere elstand voor het overgrote deel der bevolking. En toch zijn de meer nuchteren niet geheel zonder zorg. Hun zorg werd in meer of mindere mate ge deeld door het raadslid J. J. Gillis sen, die zich bij de behandeling van de gemeente-begroting afvroeg: AVaar groeien wij naartoe, en wat staat ons te doen?" Leimuiden voorheen overwe gend agrarisch is sinds enige ja ren sterk aan het veranderen. Vond de beroepsbevolking haar werkkring roomamelijk in de land- en tuin- jouw, in de jaren na de oorlog is het al meer een forensendorp geworden. Het afvloeiingsproces in de landbouw - nagenoeg pijnloos verlopen. De jongeren zijn bewust een andere ;ant opgegaan. Velen vinden een werkkring in de bloemisterij te - Aalsmeer en Rijsenhout, een vrij ïoog percentage in de industrie te Alphen, Leiden en Nieuw-Vennep en ip Schiphol. De niet-autochtone be- n roepsbevolking is vrijwel in haar ge- "heel ingesteld op bedrijven elders; tij is werkzaam in handel, verkeer :n vrije beroepen. Leimuiden is een vrij uitgestrekte gemeente (circa 1500 ha) en telt on- ;eveer 3500 inwoners. De gemeente ïeeft een vrij logische begrenzing door de Ringvaart van de Haarlem- tiermeerpolder en de Westeinderplas aan de ene zijde en aan de zuidwest- tijde het Braassemermeer. De grens met Rijnsaterwoude wordt gevormd door de plderwegen Heilige Geest laan en Vriezenweg, die de Wasse- naarsepolder en Grote Heilige 'stpolder als het ware in tweëen jden. In het verleden bestond het gebied waaruit het Leimuiden van nu is jegroeid uit haast ondoordringbare lerassen. In de loop der eeuwen itstond door wijziging in de bo- •mstruktuur de mogelijkheid dat ,ensen zich hier vestigden. In vroeger eeuwen, bestond Lei- iden uit twee z.g. ambachtsheer- "leden; n.l. Leymuiden ien De (essekoop. Bij het raadplegen van betrekkelijk weinige lectuur hier- i dyer bleek dat het dorp Leymuiden eer oud is; reeds ten tijde van de lekende evangelist Willibrord (vóór 500) woonden hier mensen. Er werd telfs een kapelletje gesticht. Het kerk- of streekdorp Leimui- ien had vele eeuwen geleden in ernstige mate te maken met het wa ter als aartsvijand. In dit verband nag wel worden genoemd het vroe gere Leidse meer (het zuidelijke deel van de Haarlemmermeerpolder van nu.) Belangrijk was toen ook al de Drecht, een schakel voor vervoer te water, dat nabij de buurtschap Bil- derdam aansluit op de Amstel en het Aarkanaal. In het kader van de strijd tegen iet water, werd in de loop der eeu wen het moerassige gebied verveend en later ingepolderd. Op zichzelf al was de vervening een bijdrage tot nog zeer betrekkelijke welvaart, Df beter gezegd in de strijd tegen irmoede en ellende. De drooglegging van de polders 'ergde veel van de toen nog zeer irimitieve berfialingen. Overstromin gen dreigden voortdurend. Ondanks de zorgen voor de waterkering ging een deel van het vroegere Leimui den, nl. Kalslagen, aan het water ten onder. Als enige herinnering aan dit gebied resteert nog het (door de ge meente Aalsmeer) slecht onderhou den kerkhof langs de Herenweg. Nadat Leimuiden in 1814 bij Noordholland was gevoegd, volgde in 1864 een her-indeling en kwam het binnen Zuid-Holland te liggen; dit echter zonder het gebied Kalsla gen. Aangenomen mag worden dat Lei muiden en Rijnsaterwoude, toen een zekere waterbeheersing tot stand was gekomen een basis kreeg voor ontginning in meer westelijke rich ting, dit nadat het in het oosten al op gang was gekomen. In dit ver band wordt erop gewezen, dat Oude Wetering mede door de ontwikkeling in Leimuiden tot aanzijn is gekomen, trien. Directe taak Maast de eenvoudige werkkamer van burgemeester H. L. Breen in het sober ingerichte raadhuis, is de werkkamer van de gemeente-secre taris, de heer W. F. de Vreeze. De deur tussen beide kamers staat praktisch altijd open. Dat de secre taris in de beleidssfeer een rol meespeelt is duidelijk, en aan het onderhoudende gesprek leverde de heer De Vreeze een flinke bijdrage. ,Nee, voor Leimuiden zie ik be paald niet in, dat het gemeente bestuur een direkte taak heeft ten opzichte van het aantrekken van in dustrie. Op basis van de huidige provinciale visie zie ik het zo, dat wij leven en werken in het groene hart van het noordelijke deel van Zuid-Holland. In het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zal bij de vaststelling van structuur- en bestemmingsplannen van bepaalde [lijnen moeten worden uitgegaan." Is het dan toch zo, dat een plaatselijk bestuur op dit terreinin feite niets heeft in te brengen, of kan men toch zaken, die men hier van wezenlijke betekenis acht, met kans van slagen bepleiten? „Als het goed is passen de plaatse lijke structuur- en bestem mingsplannen door zekere ontwikke lingen vanzelfsprekend in de provin- Burgemeester Breen harmonie ciale planning voor de Rijnstreek. Dit alles houdt nauw verband met de algehele ontwikkeling. Er is nu eenmaal geen gemeente in ons land, die zo op eigen houtje te werk kan gaan. We zijn een onderdeel van een groot geheel. Natuurlijk moeten wij een eigen visie opbouwen en dat zal van evident belang zijn voor onze gemeente. In het grotere verband van de Rijnstreek zal Leimuiden zijn eigen leven kunnen en ook moe ten leiden. Voor de ontwikkeling van specifiek plaatselijke belangen zijn er mogelijkheden te over. Een be langrijke en vooral direkte taak voor het gemeentèbestuur is de huisvesting van onze eigen mensen en van hen, die hier economische belangen hebben". In dit verband wijst de heer De Vreeze (gemeente-secretaris) op de nog steeds grote behoefte aan wo ningen. Het aantal woningzoekenden neemt eerder toe dan af. Ook werd nog gesteld, dat naast de normale groei der bevolking en het zo nood zakelijke amoveren van krotten, aandacht besteed zal dienen te wor den aan de gevestigde bedrijven. Het laat zich aanzien, dat spoedig wordt begonnen met de bouw van 24 woningwetwoningen, 16 bejaarden woningen en 18 woningen, te bou wen door de Stichting Eigen Wo- ningbezit in de premiesektor. Voorts blijft behoefte bestaan aan een ver dere bouw van eengezinshuizen in de sociale sektor. „Ja, als u naar mijn mening vraagtdan zeg ik dat elke inwoner van deze gemeente de kans behoort te krijgen voor zich en zijn gezin een menswaardige huisvesting te vinden. Een structuurplan, dat ont breekt nog. maar dat neemt niet weg, dat de ontwikkeling doorgaat en wij niet stil kunnen zitten. Als richtlijn zal stellig de opvatting die nen, dat Leimuiden een niet voor verstedelijking in aanmerking ko mend dorp is. Het dorp zal zijn ei gen leven moeten hebben, uiteraard in harmonie met de omgeving en in overeenstemming met de nieuwe tijd". Wat de recreatie betreft zal vol gens de burgemeester mogelijk nog wel iets gedaan kunnen worden. Ook deze zaak houdt vanzelfsprekend nauw verband met de uiteindelijke vorm van het structuurplan. Zeer bezwaarlijk wordt het geacht daarop vooruit te lopen. De discussies hier omtrent moeten nog op gang komen. Recreatie, prachtig... maar.de leef baarheid in het algemeen mag er niet onder lijden. Een lust UEN FIGUUR, die wij in dit ver- haal- niet graag verzwijgen is Gerrit, we bedoelen de heer G. van Heijningen, Dorpsstraat 43. Als er een is, die in goed overleg met zijn echtgenote de gemeenschap heeft ge diend, dan is hij het. De man, die ongeveer een kwart eeuw in ge meentedienst is geweest, had diverse taken. Hij verzorgde sinds de bevrij ding de algemene begraafplaats, be diende het klokgetouw en verzorgde de eerste jaren na de bevrijding vrijwel in z'n eentje de gehele tech nische dienst. Dit betrof onder meer het onderhoud van de gemeentewo ningen, het onderhoud en schoon houden van straten en plantsoerten; ja te veel om op te noemen. Een veelzijdige figuur, die ook nog tijd vond om als dorpsomroeper op te treden. „Ja, ik vind dat er erg veel is veranderd, In 1947 ging ik nog met eenhandkar op houten wielen naar de Herenweg om de ergste gaten met wat teerslakken op te vullen. Wat was de Dorpsstraat vroeger; al lemaal gaten en bulten. Kerel wat hebben we nu een mooie wegen en wat een prachtig gereedschap. Wij zaten altijd nog met onze handen in de bagger te wroeten als ergens de riolering stuk was, maar nu, je kunt het nou wel met je zondagse kloffie af. Een mooi raadhuis, een echt postkantoor en ga zo maar door; nee laten ze nou niet kankeren. Er is echt veel verbeterd. Kijk eens naar al die mooie huizen; 't Is toch een lust om te zien." Mevr. J. van Heijningen-Verheul is het hartgrondig met haar man eens. „Ja, nog wel een ding, er moe ten nodig wat bejaardenhuisjes kó men en graag gauw, want anders gaan al die ouwe mensen weg en dat is toch de bedoeling niet." „Een prachtig dorp om te wonen. Wel wij vinden hier ruimte, sfeer en rust. Wij zijnhier gekomen omdat vooral ook de plassen ons erg aan trekken en we buiten het stadsge woel zitten, maar niettemin toch zo gemakkelijk de stad kunnen berei ken. De verbindingen zijn uitstekend en Schiphol ligt naast de deur. Nee wij hebben er beslist geen spijt van ons hier te hebben gevestigd". Dit zei ons de heer C. Veenendaal, Kerklaan 24, functionaris bij de Amerikaanse onderneming M.D.S. Nederland N.V., een onderneming, die zich beweegt op het gebied van randapparaten voor computers. Mevr. N. C. Veenendaal-van Rijk onderstreept de mening van haar man. „Eewust kozen wij voor Leimui den en wij vinden de voordelen ver uitgaan boven de nadelen ten op zichte van andere gemeenten. Ja, er zijn heus wel nadelen. Voor de op groeiende jeugd zijn hier beslist te weinig voor clubs en verenigingen. Ja, was er maar een dorpshuis. De gemeenschapsvoorzieningen zijn echt onvoldoende, want ondanks de goede verstandhouding tussen de verschil lende bevolkingsgroepen, zijn er te weinig mogelijkheden om dit meer te beleven". De heer A. H. Merks, hoofd van de R.K. Basisschool St. Jan, zegt er het volgende van: „Leimuiden is een betrekkelijk vooruitstrevende plaats. Bedroevend is het, dat er zo bitter weinig op het terrein van de sport in het algemeen wordt gedaan. Verder meen ik, dat er veel meer openheid, wederzijds begrip en vooral ook meer samen werking moet zijn tussen de bevol kingsgroepen. Wat je gemeenschap pelijk kunt opbouwen moet je niet vanuit gescheiden hokjes proberen te doen, want dan sta je een gezonde praktische ontwikkeling in de weg en komen moeilijke zaken nooit goed van de grond. Onjuist is het ook, dat bestuurders veelal bepaalde groepen vertegenwoordigen. Beter zou het zijn om juist die mensen naar voren te schuiven, die zonder meer bereid zijn het algemeen be lang te dienen. Geef een ieder, die voor een behoorlijke inbreng kan zorgen een kans. De opvatting: de juiste mensen op de juiste plaats, mis ik maar al te vaak. Een goede zaak is het, dat op di verse terreinen een zeer positieve instelling valt waar te nemen; voor al onder de jongeren. Men weet zich wat vrijer op te stellen ten opzichte van in het verleden vastgeroeste op vattingen. Ja, wat ik hier ook erg mis, is een behoorlijk muziekkorps; enfin, dat komt misschien nog wel". Meer wandelen WAAROM WIJ negen jaar gele- den in Leimuiden kwamen? Nee, echt niet om het dorp, maar omdat we een geschikt huis zochten en hier vonden". Zo sprak de heer J. Roeloffs, Aca cialaan 31, werktuigbouwkundige, chef produktie bij de landbouw- werktuigenfabriek „Vicon" te Nieuw-Vennep. „Maar Joop" zo voegt mevr. Roeloffs-van Dam eraan toe „we hebben 't hier naar ons zin. De mensen zijn vriendelijk, gastvrij, zonder beslag op je te leg gen". De heer Roeloffs vindt het prettig, dat er zo'n grote spreiding qua werkkring is. Ieder heeft zo z'n ei gen bestemming. Mevr. Roeloffs: „Wat hier zo ple zierig is, is dat als men ergens zijn schouders onder zet, het ook voor elkaar komt. Voorbeelden? Nou, de speeltuin, het zwembad, sportvereni ging „De Kickers". Het lukt toch! Een van onze wensen is, dat er wat meer gelegenheid komt om te wan delen. In de riante woning Acacialaan 40 ontmoetten wij de heer en mevr. G. v.d. Made en T. v.d. Made-v.d. Zwaard. Voor de heer Van der Ma de, die als vertegenwoordiger veel op reis is, ligt Leimuiden uitstekend. De verbindingen met de grote wegen zijn goed. Dit is ook voor mevr. Van der Made van belang. Ook zij moet er vaak op uit, en wel om in goede conditie te blijven. „Ja, ik train re gelmatig en dat is ook nodig, want er is in het komende seizoen weer veel te beleven". Mevr. Van der Ma de (vroeger meer bekend als Tilly van de Zwaard) wil Leimuiden in geen enkel opzicht met Tokio, waar ze zoveel successen oogstte, vergelij ken, maar toch heeft dit dorp een warm plekje in haar hart veroverd. „Wij vinden het een heerlijk dorp met een gezellige bevolking. Ik train voornamelijk in Rotterdam en Amsterdam, maar hier in onze woonplaats kun je je echt voorberei den en instellen op de komende wedstrijden". De heer Van der Made voegt er nog aan toe, dat er weer tal van uitnodigingen zijn binnengekomen uit Duitsland, Engeland, Italië enz. Ook diverse wedstrijden in ons ei gen land. „Voor ons beiden is het van be lang hier in Leimuiden een woning naar onze zin te hebben gevonden in een prettige omgeving". Dat er be langrijke plannen in uitwerking zijn voor de sportbeoefening in het al gemeen, vinden de heer en mevr. Van der Made bijzonder belangrijk. Te lang geklest TN EEN kapperszaak stort de goe-gemeente graag haar hart uit. Daarom maakten wij een babbeltje met de heer L. Hereijgers, een be kende figuur in het oude dorp, beter bekend als kapper Lou. „Ja, zo globaal genomen vind ik dat er de laatste tijd veel tot stand is gekomen. Het gemeentebestuur is vooruitstrevend en de kritische noot is beslist opbouwend. Belangrijk is dat er, veel meer dan vroeger, zoveel openheid is. De burgemeester is een man waar je altijd kunt. aankloppen; hij maakt geen onderscheid en staat iedereen serieus te woord. De wo ningbouw is goed van de grond ge komen. Op sportgebied en dergelijke valt nog veel te wensen, maar er komt uitzicht door de veelbelovende activiteiten van sportvereniging „De Kickers". Bent u tevreden met hetgeen er gebeurt? „Nee beslist niet, er moet veel meer van de grond komen. Een - eerste vereiste is echter dat er tus sen de verschillende bevolkingsgroe pen meer samenwerking komt In allerlei verenigingen zou men onge acht kleur, rang of positie door sa menwerking meer kunnen bereiken. Culturele verenigingen komen moei zaam of helemaal niet van de grond. Ja heus, dat meen ik hoor, met wat meer begrip en vooral vertrouwen in de ander zou hier nog veel gedaan kunnen worden in ieders belang. Er wordt wel eens te lang gekletst; een keer wat verkeerd doen is niet zo erg als niks doen". Geen zaalruimte JVA ALLES wat hier over Leimui den is gezegd zal men toch tot de conclusie moeten komen, dat er beweging is gekomen. Op cultureel gebied mag gewezen worden op de Chr. zangvereniging „Excelsior" plus het leuke kinderkoor en de R.K. zangvereniging „Gloria Deo". Een muziekvereniging wordt in hoge ma te gemist, vooral als er volksfeests ten zijn. De algemene Oranje-vere niging doet uitstekend werk en slaagt er steeds in op Koninginnedag en in juli voor goede kinder- en volksfeesten te zorgen. De sportbe oefening komt ter plaatse nog niet meer van de grond komen. Een maanden is een algemene sportvere niging, „De Kickers", aan de slag om te komen tot een zo breed mogelijke opzet van verschillende vormen van sportbeoefening. Tog nog toe is men hiervoor te veel op andere plaatsen aangewezen. Het gemeentebestuur heeft inmiddels een voorlopig ter rein ter beschikking gesteld en werkt mee aan de verwezenlijking van een naar de eisen des tijds inge richte accommodatie, onder meer voor voetbal. Veel waardering is er voor de werkzaamheden van de Chr. wan delsportvereniging „Na Arbeid Sport". Een van de hoogtepunten van deze vereniging is de jaarlijkse Meer- en Drechttocht, waaraan zo'n duizend personen deelnemen. Een bijzonder gezellig en goed gesitueerd zwembad ligt aan de Raadhuislaan nabij de Provinciale weg. Nadat eerst een instructiebad was gesticht, kon vorig jaar een diep worden ge realiseerd. Nieuwe initiatieven op dit terrein worden tegemoet gezien. Met het gymnastiekonderwijs is het in Leimuiden uitermate slecht gesteld. De leerlingen van de Chr. school krijgen in het geheel geen gymonderricht bij gebrek aan zaal accommodatie, terwijl de R.K. scho lieren het moeten doen met een on doelmatig parochiehuis. Een der twee turnverenigingen staat op non-actief wegens gebrek aan zaal ruimte. Hoewel al vele jaren over de stichting van een algemeen gebouw (soort dorpshuis) is gesproken, bestemd voor allerlei doeleinden, wil dit nog steeds niet lukken. Bij herhaling zijn plannen in de gemeenteraad aan de orde geweest, maar ondanks dat meermalen van de zijde van B. en W. medewerking werd toegezegd en door de raad zelfs kredieten zijn gevoteerd is er nog niets concreets. Hoewel het ons bekend, is, dat voor de verwezenlijking van een dergelijk object andere (Haagse) instanties meespreken, is het op z'n minst onbevredigend, dat er op uit voering hiervan nog zo weinig uit zicht is. Temeer als men bedenkt, dat nadat B. en W. van Leimuiden om advies hadden gevraagd aan de Stichting voor Maatschappelijk op bouwwerk in Zuid-Holland, een dui delijke conclusie werd getrokken, gebaseerd op een grondig onderzoek naar de behoeften op velerlei ter rein. Bestudering van dit rapport toont zonneklaar aan, dat een dorpshuis mits goed opgezet ongekende mogelijljheden biedt en zonder meer is aan, te bevelen. Na deze wat sombere klanken zijn nog enkele goede zaken te vermel den. De burgerij staat een prachtig team van EHBO'ers ter beschikking. De Vereniging Voor Veilig Verkeer doet voortreffelijk werk. De plaatselijke vrijwillige brand weer vormt een prachtige eenheid van vijftien man deskundig perso neel onder commando van de heer H. W. van de Hoorn. Eén ding staat tóch vast: Leimui den bouwt aan zijn toekomst. Wim Muijs A ARL ANDER VEEN Op een zangconcours in Arnhem behaalde de Chr. Gem. Zangvereniging De Lof- stem, o.l.v. de heer K. de Rooi), in de afd. uitmuntendheid een le pry's met 305 punten. LEIDEN De 7-jarige N. Jan sen viel gisterochtend van het hek van de Karei Doormanschool; hij brak een arm. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 19 juni: hoog water 2.3515.04; laag water 10.51—23.16. Bejaarden Benthuizen bezochten Europoort BENTHUIZEN Gisteren ge noten de bejaarden van een uit gaansdag. Er werd een bezoek ge bracht aan de Europoort in Rot terdam vanwaar men naar Oost voome ging. In Rockanje werd een broodmaaltijd geserveerd. Omstreeks half zes arriveerden de bejaarden in het dorpshuis „De Tas", waar een compleet diner werd aangeboden (zie foto). Het was voor de eerste keer dat dit ge beurde en voor het comité bejaar- denrit Benthuizen dus een expe riment. Gezien de spontane reac ties kan niet anders worden ge zegd, dan dat het uitstekend is ge slaagd. AMSTERDAM, 17 juni De inter nationale fondsen hebben woensdag een flinke opleving vertoond dankzij de zeer vaste stemming in Wall Street. Het Dow Jones-gemiddelde voor industriefondsen steeg dinsdag met bijna 20 pt op de verwachting dat pres. Nixon vandaag in zijn rede een oplossing zal aankondigen voor de impasse waarin de Amerikaanse eco nomie zich bevindt. In Amsterdam openden de hoofd fondsen dan ook hoger dan dinsdag mede door dekkingsaankopen. Een uitzondering vormde Hoogovens waar de daling van dinsdag werd voortge zet. Geopend werd hier op 91 of f 2.60 lager, waarna middenbeurs 91.50 werd gedaan. Favoriet was Kon. Olie waar bij het hét begin van de handel onge veer f 4.50 meer werd betaald op 128.10. AKZO verbeterde tachtig cent tot 79.80. Philips f 1.10 op 59 en Uni lever f 1.30 op 85.30, later 85.50. KLM ging ongeveer f 1.50 naar boven op 119. Heineken was vast en kon ruim f 2.70 aantrekken op 195.50. Nationale Nederlanden was 60 ct in herstel op 71.20 en trok later verder aan tot 71.90. De bankaandelen waren echter lager waarbij zowel ABN als Am ro bank ca. f 1.50 inzakten. Bij de cul tures werd Deli-Mij vandaag ex f 6 div. verhandeld. Hiermee reke ning houdend werd een winst behaald van f 1.80, later een halve gulden minder. De andere cultures verander den weinig. De scheepvaartmarkt was enigszins verdeeld met voor Holl.- Amerika Lijn een stijging van een punt op 84.5 maar voor Kon. Boot een ver lies van 80 ct op 88. De staatsfondsenmarkt was licht verdeeld, waarbij de verschillen tot fracties beperkt bleven. Het beursmodewoord fusie is op de lokale markt weer veel gebruikt. Spe ciaal gold dit voor Geveke. Er doen ter beurze geruchten de ronde over een monsterverbond tussen Geveke. Holec, Ogem en Techn. Unie. Na de forse koerswinsten voor Geveke in de afgelopen dagen was de vraag woens dag zodanig, dat moest worden vol- staa nmet een biedkoers. Deze lag, rekening houdend met dividendaftrek van 5 guld., maar liefst zes gulden hoger. Met speciale toestemming van de beurs commissaris mag in de 2de periode alsnog een gedane notering worden opgemaakt. Ogem was f 1.50 hoger, maar Holec bleef ongewijzigd. Een tweede favoriet was evenals dins dag IHC-Holland, waar de koers 23 pt. werd opgejaagd tot 205. Geen won der dat ook hier het woord fusie viel. Ook in de sector scheepvaart blijven geruchten de ronde doen. Was het eer der deze week de Maatschappij Zee land, (vandaag een twintig punten lagere laatprijs), thans scheen de beurs te zijn geporteerd voor Oost zee waar zeven pt. werd gewonnen op 100. Twentsche Kabel steeg vijf pt. Maar ook goed geklasseerde waar den werden omhoog gestuwd. Hierbij was Elsevier met een stijging van ne gen gld.. terwijl Van der Grinten f 5.30 duurder werd. Verder verbeterde Bols vier gld.. Gist—Brocades f 2.40 en Interlas en De Boer acht pt. Bührmann haalde van het afgetrokken dividend ad f 4.40 de helft in. ScholtenHonig was f 2.30 in herstel en Bergoss negen pt. Naast bescheidener winsten trad voor Tilburgsche Waterleiding een forse reactie in van twintig pt. De di videndverlaging van negen naar zes pet 2al hieraan niet vreemd zijn. Hoogenbosch en HatémaTexoprint verloren vijftien pt en Wegener f 2.50. Vijf tot tien punten omlaag gingen. Wyers. Nieaf. Desso, Pakhoed. Fok ker. Arnh. Scheepsb. en Homburg. Bij de internationale fondsen sloot Akzo op 79.40. Daarmee de aanvanke lijke winst halverend. Unilever sloot op 85.40, Hoogovens op 91.70, Philips op 58.50 en Kon. Olie 127.80. In de 2e periode noteerde Geveke f 75 of f 6 hoger. Ind. Mij won 10 pun ten evenals DRU. terwijl Vihamy-But- tinger en Schuitema 8 punten .aan trokken. Wemink verbeterde 6 punten beiden, maar Kluwer verloor f 4. Vit RljySTREEK KOUDEKERK Geboren: Anna Wilhelmina Sophia d v A J v Win den en A W M Vermeulen; Maria Catharina Sophia, d v S C J PenJ nings en M J C van Winden; Jeroen Paulus, z v J H Pennings en C A M v d Post; Ronald, z v C Paling en C v Beerschoten. Gehuwd: W Zeilstra en A M A E Zwartjes. HAZERSWOUDE/KOUDEKERK Nu het bejaardenhuis ..Rhijndael" aan de Burgemeester Verheullaan te Koudekerk dezer dagen in gebruik wordt genomen, geeft het bestuur van de Stichting voor Bejaardenzorg in Hazerswoude en Koudekerk ge legenheid het gebouw te bezichtigen, op zaterdag 20 juni tussen twee en vijf uur. ALPHEN Zoals wü dinsdag hebben gemeld, zou vanaf vandaag de Ltysterlaan twee weken voor het verkeer afgesloten zyn in verband met asfaltering van het wegdek. In verband met vaderdag hebben de middenstanders echter geprotesteerd tegen het begin op heden. Het ge meentebestuur is hiervoor gezwicht en in verband met de doorkruising van de planning van de aannemer, zal het werk nu pas na dc bouw vakvakantie beginnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7