Bijdrage van Esso tot het aan banden leggen van luchtverontreiniging en tot betere prestaties van uw motor "Schoon Rijden code £sso) Esso service) gaat steeds verder vuile motor schone motor Oorzaken van luchtverontreiniging Esso benzines nu met een „polyamideamine" Schonere motoren presteren meer 2. 3. Hoe u kunt helpen 4. Laat de uitlaat van uw auto regelmatig controleren Nieuwe Esso benzines voor schonere motoren schone nieuwe motor auto met benzine zonder „polyamide amine" dezelfde auto met een nieuwe Esso benzine gereden afstand* Hier ziet u schematisch wat er gebeurt in een nieuwe motor. Afzettingen nemen toe met het aantal gereden kilometers. Deze vervuiling reduceert het vermogen en kan luchtverontreiniging bevorderen. Nieuwe Esso benzines gaan deze afzettingen tegen. En als de motor al vuil is, dan helpen ze hem terugbrengen in een bijna-als-nieuw-conditie. In nieuwe auto's wordt brandstof efficiënt verbrand. Maar al na 3000 a 5000 km - vooral in stop-start-stadsverkeer - beginnen er afzettingen te komen in de carburator en op de kleppen. Gevolg: minder efficiënte verbranding en kans dat meer koolmonoxyde en onverbrande koolwaterstoffen in de lucht komen. Deze vormen een deel van het luchtverontreinigings- vraagstuk. Beide nieuwe Esso benzines bevatten een „polyamideamine": een toevoeging die vuil en gom-achtige afzettingen even effectief weert als welke toevoeging in andere benzines dan ook. Ze helpen uw motor schoonhouden. Of schoner worden als hij al vuil is. Voor een motor betekent „schoon" meer dan „niet vuil". Door een schone motor heeft u maximum rendement van uw auto. Met een nieuwe Esso benzine zal vrijwel elke motor efficiënter lopen, omdat hij efficiënter is. Dat betekent: betere prestaties en een beter vermogen, kilometer na kilometer. Wij hebben een begin gemaakt. Geen enkele benzine kan méér doen. Uw rijgewoonten en de conditie van uw auto kunnen ons verder helpen. Daarom vragen wij uw volle aandacht voor onze „Schoon Rijden" code. Betere bezine en aangepaste rijgewoontenbeide zijn van invloed op de lucht die u inademt. Samen kunnen we zoveel meer hereiken dan benzine alleen. Lees hier hoe u schoner kunt rijden voor schonere lucht. 1. Esso houdt zich voortdurend bezig met het probleem luchtverontreiniging en laat het niet los, gebruikmakend van de omvangrijkste researchfaciliteiten - omvangrijker dan van welke andere maatschappij oók in de olie-industrie. Houd uw motor in perfecte conditie In een goed onderhouden motor verbrandt benzine met maximum rendement. En hoe efficiënter de verbrandinghoe geringer de hoeveelheid schadelijke bestanddelen m de uitlaatgassen. Door een vakkundige servicebeurt kan deze tot zelfs 50 worden gereduceerd. Laat uw motor dad rom minstens twee keer per jaar inspecteren. Vermijd overbelasting van uw motor Rijden in een te hoge versnelling betekent overbelasting van de motor. Daardoor functioneert de motor minder goed en verbrandt de benzine minder efficiënt. Gevolgen: verspilling van brandstof en meer luchtverontreiniging. Houd u daarom aan uw instructieboekje en luister naar uw motor. U kimt horen wat het juiste snélheidsbereik is in een bepaalde versnelling. Vooral in de stad belangrijk. Gebruik uw choke sporadisch De choke beïnvloedt de brandstof-lucht verhouding. Hoe meer u de choke hanteert, des te meer benzine u verbruikt met als gevolg sterkere luchtverontreiniging door inefficiënte verbranding. Gebruik de choke daarom alleen als het noodzakelijk is. Een lekke uitlaat is niet alleen gevaarlijk maar kan bovendien de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen vergroten. Laat er daarom tweemaal per jaar naar kijken als onderdeel van elke servicebeurt. 5Zet de motor af als uw auto stilstaat Belangrijk als u moet wachten in een file of voor een brug: een lopende motor veroorzaakt veel meer luchtverontreiniging als uw auto stilstaat dan wanneer hij rijdt. Indien u wat lang moet wachtenzet de motor dan af. 't Is beter voor uw auto en voor de lucht. Twee nieuwe benzines voor schoner rijden Kortgeleden introduceer de Esso in Nederland twee nieuwe benzinesnieuwe Esso en nieuwe Esso Extra benzine. Deze nieuwe benzines gaan de vorming van afzettingen in uw automotor snt. tegen. Dat betekentdat de <4 hoeveelheid schadelijke - ljSfflBj I bestanddelen in de uitlaat- J gassen niet meer behoeft toe RLalKVjb - m te nemen met het aantal gereden kilometers. Met andere woorden: de nieuwe Esso benzines helpen uw motor schoonhouden, vrij van vuil en gom-achtige afzettingen. Resultaat: betere prestaties en een motor die schoner blijft lopen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 18