HIT SCHROOT - GEGROEID Paradijsweg voor kwekers Omzet veiling Katwijk daalde met negen ton Gezondheidscentra kregen naam Postzegels en paling voor mr. Klaasesz Van Dien1 Van UdenBesangon Koppenberg+Co Accountants Een baan is maar een baan. T informatie-afspraak i Meer samenwerking wijkverpleging in de Bollenstreek Bolspand Amsterdam voor jeugdtoerisme ^nakkoord op goede weg Ds. Averes beroepen naar Bentheim (Did) BLAZERS IN DE WAAG ]97j LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Het gemeente bestuur besloot de drie gezondheids centra de namen te geven van de pioniers op dit gebied. Het gezond heidscentrum aan de Wijngaarden laan zal „Dr. Martinus van der Stoel", heten, het gezondheidscen trum aan de Prof. van der Waals plantsoen en het gezondheidscentrum in de wijk Noord-Hofland heten voortaan „Dr. H. P. Fortgens'' en Pastoor J. van Bemmelen". Burgemeester L. de Kool zei dit gisteren in een toespraak ter gele genheid van het afscheid van de heer M. v-d. Stoel als voorzitter van de Stichting Gezondheidszorg. In verband met zijn gevorderde leeftijd heeft de heer Van der Stoel gemeend enige functies te moeten af stoten. De twee mede-pioniers bij de stichting van de gezondheidszorg werden postuum gehuldigd. ZATERDAG 6 JUNI 1970 Aan de eind-examinandi 1970 (waarom niet kiezen voor een carrière?) In een vrijblijvend informatief gesprek Bctiten wij geïnteres seerde eind-examinandi gaame in over de mogelijkheden die het accountantsberoep biedt. Uiteraard kan of wil niet iedereen accountant worden. Maat voor hen die over een „administratieve knobbel" beschikken biedt dit beroep mogelijkheden die je elders maar zelden vindt: zeer goede financiële perspektieven; boeiend werk op intellektueel niveau (en dit is immers ook een belangrijk aspekt bij je beroepskeuze!); ten derde hangen je carrière mogelijkheden uitsluitend af van je eigen ambitie (praktisch iedere accountant is als assistent begonnen). Accountant zijn betekent een bij uitstek modem vak beoefenen met een breed veld van taken. Het tegendeel van saaije zit niet steeds op dezelfde stoel, maar wordt voortdurend gekonfronteerd met andere mensen en andere situaties. Tenslotte is het een belangrijk punt dat je verdient én blijft doorstuderen (op basis van een gunstige studiekosten regeling). Daardoor verdiep je je in de praktijk opgedane kennis en vergrootje je mogelijkheden. Wij zullen het op prijs stellen als je voor het maken van een afspraak, onderstaande bon wilt gebruiken (in ongefrankeerdO envelop verzendenadresseren Van Dienj Van Uden, Besangon, Koppenberg+Co Antwoordno. 3426/ Amsterdam-c). I Ik zou inderdaad graag een gesprek met u willen hebben t over het accountantsberoep in het algemeen en over de 1 mogelijkheden die daarbij - gezien mijn opleiding - voor mjj I in het bizonder bestaan, op korte zowel als op lange termijn. I J Naam j. I Adres I Mlnnnptaate Tel I Leeftijd ntpiema- Je kunt ons echter ook rechtstreeks schrijven of telefoneren voor een afspraak aan ons kantoor Den Haag - 2078, Jacob Mosselstraat 2, postbus 2093, tel. 070 - 831100 AMSTERDAM 'S-GRAVENHAGE BOTTERDAM ARNHEM GRONINGEN HENGELO HOOGEVEEN LEEUWARDEN WAALWIJK ZWOLLE ANTWERPEN WILLEMSTAD (CURAOAO) ORANJESTAD (ARUBA) PHILIPSBURG (ST. MAARTEN) CARACAS (VENEZUELA). ALPHEN Vandaag viert het echtpaar H. Simmerman-Wol- vers, over wie we al uitvoerig schreven, het feit, dat het juni zestig jaar is getrouwd. SASSENHEIM Tijden* de alge mene ledenvergadering gisteravond van de Prot. Wijkverpleging Be- thesda, zei voorzitter Vis, dat alle werkzaamheden een goed verloop hadden. Hij wees op het mooie ge zondheidscentrum. Blijkbaar is men van mening, dat er nog meer gedaan kan worden. Het dagelijks bestuur en de wijkzusters hebben herhaalde lijk met de andere besturen uit de Bollenstreek vergaderd met als doel mee te werken aan een experiment om de zorgenverlening voor de pa tiënten te verbeteren. Volgens het jaarverslag van de se cretaris is de bestuurssamenstelling als volgt: P. Vis, voorzitter; C. Oudshoorn, secretaris; L. v.d. Kwaak, penningmeester; leden C. Bakker, A. v. Heteren en J Moolenaar. Het wijkgebouw dat vrijkwam werd ge deeltelijk verhuurd aan de tandarts B. J. W. Leuwe uit Bilthoven. Ver- dar heeft de maatschappelijk werkster twee kamers in huur, ter wij is bij de twee wijkzusters voor huisvesting. Voor de kinderarts, me vrouw Slotemaker, moet worden uit gezien naar vervanging. Over de samen'/zspreking met de andere besturen in de bollenstreek merkte hij op, dat op plannen zijn twee hoofdwijkverpleegsters en een administrateur aan te stellen. Het nadeliig saldo van f2690,85 over '69 maakte het noodzakelijk de contri butie van f 15 tot f 20 te verhogen. Deze verhoging zal 1 januari '71 in gaan. De vereniging telt circa 1100 Leden. Herkozen werden de heren C. Oudshoom en L. v.d. Kwaak. In de vacature-Bunjes werd de heer P, Klijnstra gekozen. NOORDWIJK De diensten van de hervormde evangelisatie worden mdrgen niet gehouden in de Ichtuszaal (Schoolstraat), maar in het hervormd kerkcentrum „De Rank". voor Sikkens Lak SASSENHEIM Zaterdag, 13 juni zullen bij Sikkens twee nieuwe tennisbanen officieel! in gebruik ge nomen worden. Tot voor kort was de Sikkens Tennis Vereniging in het bezit van twee tennisbanen op het complex, maar die moesten in verband met nieuwbouwwerkzaam- heden verdwijnen. De nieuwe banen bevinden zich naast de ingang van de Sikkens sportterreinen aan de Leidse Vaart. Na de officiële opening om 9.30 uur door ir. A. van Driel, directeur van de AKZO Coatings Divisie N.V.. zal een openingswedstrijd worden gespeeld tussen de heer Van Driel en de heer R. J. M. Ke- blusek voorzitter van de Sikkens Tennisvereniging. Deze wedstrijd is tevens het begin van het toernooi, waaraan 32 leden van de tennisver eniging deelnemen. Momenteel heeft „Foreholte" geen trainer meer en het fs ondoenlijk om bij zo weinig animo een trainer te krijgen. Over de lagere elftallen had spreker niets dan lof. Zo wordt al twaalf jaar lang over een derde speelveld gesproken. De laatste beriehten zijn zo deprime rend dat men zich afvraagt of er in 1980 wel een derde veld zal zijn. In het bestuur werden herkozen de voorzitter en de heren J. Schra- ma en W. v. d. Berg. Ja, „De Landbouwer" levert U de allerbeste uitgezochte BOERENKAAS van elke leeftijd tegen laagst mogelijke prijs.' VOORSTRAAT 36 - TEL. 2136 KATWIJK AAN DEN RIJN In de kantine van de groenteveiling werd gisteravond de algemene ledenvergadering gehouden van de groenteveiling Katwqk en omstreken. Waarnemend voorzitter W. J. Ooms herinnerde in zijn openingswoord aan het overlijden van voor zitter G. van der Does, en verzocht een minuut stilte in acht te nemen. Dat de omzet in 1969 ten opzichte van in 1968 daalde met negen ton werd, adus de heer Ooms. veroorzaakt door lagere middenprijzen en kleinere aanvoer, In het voorseizoen werden behoorlijke resultaten behaald, in de zomer en het najaar noteerden we ondanks de droogte tegenvallende resultaten. In de afgelopen winter en het voorjaar waren de prijzen zeer slecht. Er is bij voortduur grote vraag naar fust en ondanks het feit, dat we nieuwe aankopen deden, konden we niet aan alle aanvragen voldoen. Spreker was van mening, dat in de toekomst de conservenindustrieën grotere invloed op de prijsvorming zullen hebben dan voorheen. Wan neer Engeland zich bij de EEG zal aansluiten, kan dit weieens gunstig werken op onze waspeen-handel. In de eerste maanden van dit jaar tot eind mei is reeds 677.466 kg meer waspeen aangevoerd dan in de overeenkomende periode van 1969; er werd echter f916.920 minder om gezet. Secretaris H N Fennes las zijn jaarverslag voor. Van de 95 groente- _en fruitveilingen, die er in Neder land zijn staat de Katwijkse veiling op de 22-str plaats; van. de 26 veilin gen in Zuid-Holland neemt Katwijk de 16de plaats in. Van de totale Ne derlandse waspeen werd ruim 68 procent in Katwijk verhandeld. Kat wijk leverde 26,5 miljoen kg voor de export of ruim 72 procent, de bin nenlandse handel nam in Katwijk met 10,5 miljoen kg af en acht mil joen kg werd vérladen naar d e conservenfabrieken. Katwijk exporteerde een miljoen kg waspeen minder dan in 1968, de afzet naar de fabrieken steeg echter met eenzelfde hoeveelheid. Vast gesteld kon worden, aldus de secre taris, dat het financieel resultaat voor de Katwijkse veiling over 1969 gunstig is geweest. In 1969 werden ruim zes miljoen kisten afgegeven en ontvangen; er wcrden55.000 kisten bijgekochl. Het aantal ledenbedroeg per 31 december 502. De balans per 31 de cember 1969 en de exploitatiereke ning over 1969 werden na toelichting door de betaalmeester, de heer J. J. Timmermans goedgekeurd. Ook het voorstel van C. D. van Leeuwen werd aanvaard. Bij de be groting 1971, zo stelde de heer Van Leeuwen voor, naast elkaar op te nemen de werkelijke kosten van 1969. de begroting van 1970, de be groting van 1971 met bij iedere post een toelichting als er een behoorlijk verschil is. Bij de exploitatiereke ning op te nemen de werkelijke kosten, met daarnaast de begroting van dat betreffende jaar. Hierna koos de vergadering in de vacature wijlen G. van der Does de heer C. D. van Leeuwen. Uit het voltallige bestuur werd daarna tot voorzitter gekozen de heer W. J. Ooms. NIEUW-VENNEP'AMSTERDAM De direktie van Lucas Bols. heeft de gemeente Amsterdam aangeboden het eind deze maand leeg komende pand aan de Rozengracht in de hoofdstad in verband met de verhuizing naar Nieuw-Vennep zolang de onderhandelingen met de potentiële kopers niet zijn voltooid, gratis ter beschikking te stellen aan de Stichting Zomeraccommodatie Jeugdtoerisme. In het pand zal de coördinatiestaf van de stichting worden onderge bracht. Overwogen wordt er een zie kenboeg en reserve slaapgelegenheid te creëren. De Stichting zal zorgen voor de exploitatie en zal de volle dige verantwoordelijkheid dragen. Nut hield feestavond :esl j e k{DERDORP De streek- Ikschool Rijnakkoord hield 3 gebruikelijke jaarlijkse auditie in de Schep- Uit de zeer grote vgstelling bleek duidelijk plaats van deze snel \terk gegroeide muziek- l en de waardering voor Onderwijs daar gegeven. enkele jaren gele- pas de zaal van het dorps groot genoeg en nu is de ipingskerk feitelijk al te ln die korte tijd zijn de yjteiten. het leerlingental, .^^tnvang van het docenten- belangrijk toegenomen, en oppervlakkig doorzien het programma overtuigde jgevorderde leerlingen traden ieer nog niet eens op. Die ko- jver twee weken pas. Het viel n, dat de speelstukken en de tti allen van goede kwaliteit Ook de uitvoeringen klonken igel verzorgd en niet zelden pil. j hoorde het ensemble onder van directeur Ad Hoogen- i dat ook het kinderkoor en de Is begeleidde. Verder een rit- I qIs met koor en ensemble. Acht ëugdige violistjes streken dap- jtende melodieën. m® les Algemene Muzikale Vor- met blokfluitspel was het laf nummer vóór de pauze. Deze bare vorming maakt de leer- rijp voor het latere muziek- i. Na de onderbreking werden getuigschriften uitgereikt. 'I** ..instrumentenparade" bracht ns een lange reeks spelers lerlei instrumenten (blokfluit, gitaar, orgel, hobo, dwarsfluit, cello, klarinet) in actie. Com- innamen als Telemann. Schubert, Purcell, e.a. bewe- et het niveau van de werken uitoveringen zelf, dat de mu- Jiool „Rijnakkoord" in de goe- IWhting streeft. Joh. van W. Zwammerdam Het Nut hield in de Nutszaal gisteren ter afsluiting van het winterseizoen een feest avond. Voorzitter Blok zei, dat op deze avond de jeugd aan het woord werd gelaten. Dit bleek uit een op treden van de majorettes van de gymnastiekvereniging UDI. Hierna volgde een cabaret van de geref. jeugd onder de titel „Zwam- melarie". Dit cabaret werd een paar maanden geleden voor eigen publiek opgevoerd en nu wegens groot suc ces voor het Nut herhaald. UDI bracht nog trimoefeningen, waarna wegens groot succes voor het Nut herhaald. UCI bracht nog trimoefe ningen. waarna er tot slot een gezel lig samenzijn was met muziek van de groep Boelee. LEI MUIDEN De geref. predi kant ds. D. L. Averes heeft een be roep ontvangen naar Bentheim in Duitsland. Hij heeft nog geen beslis sing genomen. Commissaris J. Klaasesz deed met één bijl twee dingen: hij liet een (roei-)boot „te water en hij opende de nieuwe ont- sluitingsweg voor de kwekers in het plassengebied. geschilderd om hem te overtuigen van de noodzaak van de ontsluiting van dit plassengebied. waarin de kwekers hun bedrijf hadden liggen, dal alleen maar per vaartuig bereik baar was en men met allerlei hulp middelen het materiaal naar het be drijf moest brengen. De vreugde onder de kwekers is zeer groot over de nieuwe weg. Hun dankbaarheid werd begeleid met postzegels voor de commissaris, bloemen voor mevrouw Klaassesz, een grote paling, een plant voor de burgemeester om in het nieuwe ge meentehuis te zetten en bloemen voor mevrouw Hoogenboom. Foreholte voorlopig geen derde veld VOORHOUT Bij zijD openings woord op de jaarvergadering van de Sportvereniging „Foreholte", deed voorzitter P. Warmerdam en kele ontboezemingen omtrent de resultaten van de voetbalelftallen in het afgelopen seizoen. Hadden de hogere elftallen in het begin een leuke start, de tweede helft van het seizoen was allesbehalve best. Volgens de voorzitter lag de schuld bij de spelers zelf. RIJNSBURG Hoe gelukkig we ook mogen zijn met het bijzonder fraaie weer van de laatste weken, voor de bloemkweker begint de aan houdende droogte ernstige moeilijk heden op te leveren. Door gebrek aan voldoende vocht blijven vele bloemsoorten slechts kort van steel, terwijl sommige par tijen pioenen zelfs geheel dreigen te verdrogen. Ook de bollenkweker wordt hierdoor voor problemen gesteld, want het is juist in de perio de tussen bloei en rooitijd, dat de bollen gaan „zetten" d.w.z. dat ze in omvang gaan toenemen, wat bij on voldoende vocht in de grond onmid dellijk merkbaar is. U zult hieruit zelf wel kunnen concluderen, dat er momenteel een schaarste aan bloemen moet heersen, tengevolge waarvan de prijzen beslist aan de hoge kant liggen. Twee tennisbanen Igé/EN Het Leidse comité 1970 van de 5-jaarlijkse beeldententoon- u heeft in de hortus botanicus een tentoonstelling ingericht, die een eicfhtelijk en boeiend beeld geeft van de ontwikkeling van schrootpUis- en Nederland vanaf 1955. Deze tentoonstelling valt samen! met het 79ste rehft van de universiteit. een kunstvorm- die niet iedereen gemakkelijk zal aanspreken, de jonge generatie daar weinig moeite mee zal hebben. Soms is het ldofc de grenzen van kunst te bepalen. Hier vindt men een koele kunst. ie sultaat is soms meer kunstigdan kunst. llicljn op deze tentoonstelling en de Hortus is daarvoor een ideaal ele— fraaie en sterk aansprekende werken te bewonderen. Zo is er een prdecoratief werkstuk van Kor Bekker, „Scharnier met twee blokken", enJalle eenvoud van de strakke vorm op sublieme wijze ruimtelijk is. stief is „Eenzaam paar" van Nico Betjes, half figuratief. In de slank Ude contour een zeer fraai beeld. Rank is een ijzeren sculptuur zonder Wil van Leeuwen. Dan de decoratieve werking van „Steenboom", van ijzer en stenen, door Lo van der Linden. Van hem een objekt van gelakt ijzer, „Tweeling", een klein humoristisch een modern interieur vraagt. is Figuur in landschap" van Ad Mblendijk, hetgeen ook is met „Ode aan de houtsnijders vani Sepik", een beeld van Theo Vol vaart en- beweging „Spoetnik" en Maandier I", twee n de in Noordwijkerhout geboren Gust Romijn. Tajiri (een Japanse Amerikaan die nu in ons land woont en nd niet minder dan zes beelden in uit de periode 1957-1960, waar uitzonderlijk fraaie Fetishen het zeer expressieve „Pandora's werk laat Francine Timmers zien. De Haarlemse schilder- Frans Verpoorten is eveneens op de beeldhouwkunst overgegaan, onder meer ook met licht, zoals in „Diffuse reflectie". Van de Henk de Vroom staat er een mooie bewegende compositie. De Jaap Wagemaker is er met zijn „Object en bois", bijzonder decora- slotte willen wij wijzen op een zeer mooi beeld, „De wachter op impel" van Irene Zanstra. ui®e Hortus is een werkplaats ingericht met alles voor de schrootkunst j en d'r an, waar de bezoeker onder leiding zelf eens kan proberen p hroot te werken. Antoonstelling is tot 12 juli te bezichtigen, op werkdagen van 9 tot 18, Is van 1018 uur. Moeilijkbeden door droogte bij bloemen TER AAR Naar de ivoorden van de Commissaris van de Ko ningin, mr. J. Klaasesshad de burgemeester hem verzekerddat de kwekers in dit gebied so goed waren dat zij best de weg naar het paradijs konden gebruiken. Mr. Klaasess had daarom eerst eens on derzocht hoe lang het geleden was dat de voorouders van deze kwe kers uit het paradijs verdreven waren en hij was blij. dat hij de Para dijsweg mocht openen. Hij deed dit met de bijl. die Mathew v. d. Hoorn hem had gegeven om een louw door te hakken, waaraan een roeiboot was vastgemaakt, die nu werd afgedankt, omdat de kwekers gebruik kunnen maken van de nieuwe onlsluitingsweg naar hun be drijf. LEÏDEN Een genoeglijke avond bezorgde ons gisteren het Leids Studenten Blaasquintet, dat vijf jaar bestaat in de volgende samenstellingDick Arerutz, fluit; Kees Tabbers, hobo; Lieuwe de Vries, klarinet; Eric Vrijland, hoornen Arthur Huygens. fagot. De te zelden voor zulke doeleinden gebruikte Waag was aantrekkelijk gemaakt door het plaatsen van tafeltjes temidden van de stoelen, terwijl de temperatuur door kacheltjes werd verbeterd. Bij aankomst op de nieuwe weg had Jacqelien v. d. Berg al huilend bloemen overhandigd aan mevrouw Klaasesz, die haar wist te troosten. Toen de weg was opengesteld be keek het gezelschap eerst het bedrijf van de heer J. J. v. d. Berg, een groentekweker in dit gebied. Vervol gens metselde de commissaris, nadat hij zijn' jasje had uitgedaan de eerste stenen van het nieuwe huis van J. P. Hoogervorst. Hierna werd het bloemenbedrijf van de heer L. W. van Tol bezichtigd, waar me vrouw Klaasesz zelf een bos anjers mocht snijden om mee te nemen. In de kantine van de tuin bouwschool sprak burgemeester B. J. Hogenboom een woord van wel kom. waarna de leiding overging in handen van de heer D. C. van Har ten, voorzitter van de Paradijsweg- commissie. Smeekbeden Namens alle kwekers sprak de heer G. van Lammeren zeer waar derende woorden tot commissaris Klaasesz en het gemeentebestuur voor het snelle totstandkomen van de ontsluit ingsweg. Hij releveerde daarbij stukken uit de voorgeschie denis. 23 juni 1969 hadden de betrokken kwekers de commissaris bij zijn werkbezoek aan dit gebied verrast met allerlei spreuken en smeekbe den, die zij op borden hadden Het blaasquintet, dat ik bij deze gelegenheid voor het eerst beluister de had niet alleen de akoestische ruimte zeer goed gekozen, maar gaf tevens blijk van een uitstekende smaak- de vijf uitgevoerde werken waren van opmerkelijke kwaliteit en toch voldoende gedifferentieerd om de aandacht te blijven boeien. Tot de sfeer van het muzikale classicisme behoorden de kwintetten van Cam- bini in F en van Dantzi in g op 56:2. Merkwaardigerwijze hadden de vijf enthousiaste blazers juist in deze werken de meeste moeite het duide lijk nagestreefde beroepsniveau te handhaven. Er vielen nog wel eens wat on- gaafheidjes in de intonatie en in het samenspel waar te nemen, al werd doorgaand het karakter der onderde len recht gedaan. De finale van het briljante Dantzi-kwartet klonk wat riskant. Daarentegen nam de homogeniteit en de gaafheid, uitzonderingen daar gelaten. duidelijk toe in divert i- mento-achtige stukken uit de sfeer van het neoclassicisme van de jaren '20, te weten een kwintet van Hen drik Andriessen, La Cheminée du Roi René van Darius Milhaud en in ..Kleine Kammermusik für fiinf Blaser" van Paul Hindemith Alle animerende en in deze ruimte voortreffelijk klinkende stukken, waarvan we Milhaud het meest heb ben gewaardeerd. De aanwezigen beleefden duidelijk veel plezier aan deze ongedwongen avond en ont haalden de musici rijkelijk op ap plaus. dr. J. van der Veen Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 7 juni: hoog water 5.1017.36; laag water 1.0313.20. Maandag 8 juni: hoog water 5.50—18.13; laag water 1 39—13.56.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5