bij de VLEE Zilveren erepenning voor Zeskamper Visserij nieuws Jeugdprotest tegen dicht bad Ds. Wagenvoorde in Z.-West bijstand in het pastoraat Echtpaar Vogelaar in diamant Woningnood en aannemers Gemeente Voorhout Voorhouters willen geen toeristen Natte speelplaats Jongen overleden na ongeval Op ape jacht Lt.-generaal J.L. Zegers (72) overleden Het Spinozahuis telt 140 leden NIEUWE IEIDSE COURANT 4 MAANDAG 25 ME Expressieiverk van kinderen LEIDEN In een van de bo venzalen van de Lakenhal zal van 23 mei tot 15 juni expressie- werk van kinderen te zien zijn. dat in het afgelopen jaar tot stand is gekomen op de zolder van het museum. Hier krijgen kinderen in de leeftijd van 713 jaar in het kader van de' Educa tieve Dienst de mogelijkheid ken nis te maken met verschillende materialen, dikwijls naar aanlei ding van kunstwerken uit de eigen collectie van de Lakenhal. Geëxposeerd worden een aan tal groepsprojecten (schip met bemanning, gevaarlijk beest) en inditviduele opdrachten als mas kers. sieraden, mensen in bewe ging, beeldhouwwerk en portret ten. LEIDEN Na de dienst in de Vredeskerk kwamen gistermorgen de kerkgangers uit de wijkgemeente Staal wijk nog bijeen om te horen hoe in de komende vacature van ds. Kloek zal worden voorzien. Wij hebben daarover al bericht. Het is de bedoeling dat ds. De Jong dat gedeelte van de wijkge meente Staalwijk gaat bewerken, dat aan zijn wijkgemeente grenst. Daar hoort ook de Witte Singel bij. In het winterseizoen hoopt hij bijbelle zingen te gaan verzorgen in het ge bouw Staalwijk en in huize Vree wijk. Hij zal ook de zieken bezoe ken in het Acad. Ziekenhuis en het Diaconessenhuis. Wat het laatste betreft werd de suggestie gedaan dit aan ds. Hemmes toe te vertrouwen. Voor het AZ zou men ds. Van Mals- sen willen vragen, maar deze is al overbelast. Er wordt dan ook over wogen. een tweede predikant van het Acad. Ziekenhuis te beroepen. Ds. Lamping wordt preases van de centrale kerkeraad. Hij zal ge deeltelijk van het wijkwerk worden vrijgesteld en zal voor de pastorale verzorging assistentie krijgen van ds. Post en ds. Pannekoek. Ds. Bijl krijgt het centrum van Staalwijk toegewe zen en het St. Elisabeth-ziekenhuis, waar eventueel Staalwijkers zijn op genomen In de Cronestynflat zal het bijbeluur worden verzorgd door ds. Kronemeyer. geref. predikant. LEIDEN De heer en mevrouw Vogelaar, Kooipark 5, hebben van daag eigenlijk voor de tweede keer feest. Samen met hun zes kinderen, vijftien kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen hebben zij al vrij dagavond in Wassenaar hun 60-jarig huwelijksfeest gevierd, maar van daag is het de officiële trouwdag. Martina Maria Vogelaar-van der Voet uit Haarlemmermeer en Jacob Vogelaar uit Lei muiden wonen al 30 jaar in Leiden. Meneer Vogelaar is van zijn 24e tot zijn 70ste timmerman geweest. Daarbij is hij heel icat keren van haas veranderd. Zijn laatste baas in Voorschoten wilde hem nog-op zijn 70ste jaar met de auto halen en bren gen (tot dan toe gina hij op de fiets naar zijn werk). ,Hij zei: ..je moet komen, want ik kan je niet missen. Ik stond al met m'n schoenen aan, maar mijn zoon stak er een stokje voor. Het was toen wel welletjes", vertelt Vogelaar. Mevrouw Vogelaar (79) is al van af haar jongste kind wat moeilijk ter been en zij komt dus niet veel meer buiten. Haar man (85) zorgt voor het huishouden, doet de bood schappen en werkt verder in zijn tuintje. Hun huis staat grotendeels leegwant inwoning is nu te druk voor mevrouw, maar zij zouden niet graag uit het mooie Kooipark weg willen. Het feest is overigens nog niet afgelopen, want morgenmiddag om half drie komen de burgemeester en zijn vrouw het echtpaar felici teren. Een spectaculaire koprol over zes personen (te controleren door het aantal voeten te tellen I. De jongste deelnemers aan de rportdemonstraties wachten volledig geconcentreerd hun beurt af. The Seventh Army Soldièrs Chorus, gefotografeerd voor slot en slotruïne in Heidelberg, waar deze Ameri kaanse soldaten gelegerd zijn. Ingezonden Naar aanleiding van uw uitvoerig verslag over de woningnoodavond van vrijdag jl. kwam de gedachte in mij op dat er eigenlijk een belang rijke groep mensen niet uitgenodigd was. nl. de aannemers. Natuurlijk zijn de Leidse aannemers niet slech ter of beter dan andere aannemers in Nederland maar het zou toch wel belangrijk geweest zijn. denk ik. eens te horen in hoeverre de aanne mers begaan zijn met de woning nood. behalve dan dat zij aan de woningnood een zeer behoorlijk be legde boterham verdienen. Er is nl. op vrijdagavond ook nog Iets gezegd over de efficiency bij het bouwbedrijf en over het „interes sant" zijn van bepaalde te bouwen woningen. Misschien ben ik niet de enige inwoner van Leiden die daar wel iets meer over zou willen weten. R. Duindam-Raaphorst Toepassing artikel 20 van de Wederopbouwwet Burgemeester en wethouders van Voorhout maken bekend dat zij voornemens zijn om in afwijking van het bestemmingsplan ..Plan Dorp" met toepassing van artikel 20 van de wederopbouwwet ver gunning te verlenen: a. voor het vergroten van bet woonhuis Kievitspark 33 te Voorhout, kadastraal bekend Sectic B no. 3504: b. aan D. Berkhout, voor het ver groten van het woonhuis Prins Bernhardstraat 17. kadastraal bekend Sectie A no. 2461. Bovengenoemde plannen liggen vanaf 26 mei gedurende 10 dagen op het bureau van gemeente werken. Herenstraat 75. ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedurende bovengenoemde termijn eventuele bezwaren tegen de voor genomen beslissing schriftelijk bij het gemeentebestuur indienen. Voorhout. 25 mei 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd. G A. Stolwijk, burgemeester. J. W v d Aardweg, secretaris geioonnen dankzij een hechte samenwerking, waarbij met 1 ook hulde werd gebracht a an de geblesseerden, die hebben i gezet, zodat toch punten werden verdiend. Alphen aan den Rijn kwam zo op zeer eervolle wijze in de kamers van zes miljoen mensen in Nederland, de kijkdicht die de NCRV opgaf. Men heeft gewerkt met bezieling en eni siasme. De uitnemende leiding van captain Van Ommen heeft hi mede geleid en in hem wilde de burgemeester de gehele Alp) ploeg eren, door de aanbieding van de zilveren erepenning vi gemeente Alphen aan den Rijn met oorkonde. De geestdrift bij deze mededeling was groot. Nadat de h behorende speld op de revers was gestoken, werden ook de houders Duin en Paats naar voren geroepen. Beiden hebben veel werk verzet, resp. als voorzitter van Zeskamp Sport en kampshow, bij welke laatste Alphen zesde werd van de twaal gemeenten. Zij ontvingen een gedenkpenning, vervaardigd do heer Nagelkerke. Mevrouw en burgemeester Gallas boden hiemtwee fh champagne aan, die werd&n leeggegoten in de veroverde b waaruit alle deelnemers vervolgens dronken. Het feest werd ook bijgewoond door wethouder Goedhart ei echtgenote, de heer J. Bijl, lid van de gemeenteraad, Dick schier, Barend Barendse en andere personen die leiding gave: Zeskamp. De dames kregen nog bloemen aangeboden en het dat een muzikale omlijsting had. werd nog lang voortgezet. IJMUIDEN Aan de IJmuidense markt meldden zich vandaag onder meer de KW 170 Annie Hillina met 1035 kisten en 440 kleine kisten di versen. de KW 39 Wilhelmina Johan na met 175 kisten en 240 kleine kis ten diversen, de KW 74 Tetman Hette met 221 kisten, 301 kleine kisten di versen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 121 Holland met 8 kisten. 42 kleine kisten diversen en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 146 Corne- lis van Beelen met 77 kisten, 26 klei ne kisten diversen en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 93 Jeannette met 75. de WR 45 Dieuwina met 92 kisten en 20 stuks stijve kabeljauvz, de K vV 136 Urania met 50 kisten en 190 stuks, de KW 137 Maartje Jacoba met 74 kisten en 90 kleine kisten diversen, de KW 210 En Avant met 40, .Ie KW 218 Carry Anita met 75, de KW 220 Janny Jacoba met 32, de KW 187 Elly met 46 kisten, 16 kleine Kisten diversen en 100 stuks stijve kabel jauw, de IJM 54 Swift met 16 kis ten. 105 kleine kisten diversen en 335 stuks stijve kabeljauw, de KW 183 Aleida met 22 kisten, 70 kleine kisten diversen en 85 stuks stijve kabeljauw, de KW 63 Margriet Jo/ien met 39. de KW 200 Antje met 37 kisten. 46 klei ne kisten diversen en 230 stuks stij ve kabeljauw, de KW 191 Deo Vo-* lente met 3o kisten. 85 kleine kisten diversen en 200 stuks stijve kabel jauw. KW 66 Rudi Robert met 75, de WR 61 Bastiaan met 80 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 125 Maarten Senior met 36 kisten, 80 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 202 Water man met 36 kisten, 100 kleine kisten diversen en 300 stuks stijve kabel jauw. de KW 67 Arie met 80, de KW 189 Hans met 70, de KW 110 Rianne met 38, de KW 194 Eben Haëzer met 55, de KW 90 Alnilam met 15 kisten, 50 kleine kisten diversen en 200 stuks stijve kabeljauw, de IJM 44 met 65, de KW 222 Maarten Cornelis mei 50, de KW 145 Annie Lydia met 105, de IJM 18 Gelria met 50, de KW 132 Jacoba Catharina met 74, de KW 55 Jacob met 70 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 214 Klaas Dubbe- laar met 46 kisten. 74 kleine kisten diversen en 180 stuks stijve kabel jauw, de KW 124 Sursum Corda met 55 kisten, 105 kleine kisten diversen en 550 stuks stijve kabeljauw, de KW 173 Aquarius met 55 kisten en 16 kleine kisten diversen, de KW 226 Jacob Senior met 15 kisten, 60 kleine kisten diversen en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 52 Sola Gratia met 55 kisten, de KW 127 Klaziena Marijke met 62, de KW 113 Wilma met 64. de KW 212 Marlena i .kisten, 110 kleine kisten diver 250 stuks stijve kabeljauw, de Limanda met 43, de KW 215 Henderika met 90, de KW 51 Labora met 45 kisten. 105 klei: ten diversen en 80 stuks stij beljauw, de KW 221 Arie Jac 93 kisten, 91 kleine kisten d: en 300 stuks stijve kabeljauw, t 80 Dirk Maria met 88, de KW kina Martina met 97, de IJM 1 22 kisten. 175 kleine kisten di en 380 stuks stijve kabeljauw, 87 Albatros met 90 kisten, 12 kisten diversen en 100 stuks kabeljauw, de KW 180 Solea 1 kisten, 96 kleine kisten ..liver! 460 stuks stijve kabeljauw, de Antje met 128 en de KW 206 Yolanda met 76 kisten en 4 kisten diversen. Volgens de opgaven van de pers bestond de aanvoer uit 30 tarbot, 452 kisten tong, 1149 schol, 33 kisten schelvis, 130 kabeljauw". 1115 kisten koolvï kisten wijting. 594 kisten gul. 1 ten diversen. 1177 kleine kiste ting, 98 kleine kisten makrei kleine kisten schelvis, 26 klem ten schol en 50 kleine kisten sen. ■Veel cadenaus v Fortuinwijk Zuidwest LEIDEN De speeltuinvere Fortuinwijk aan de Berlag bestaat tien jaar. Zaterdagr was er in het nieuwe clubhu receptie. Mevrouw Van Le bood namens het damescomi bestuur een koffiezetappara een opbergkast aan. De heer tendijk, voorzitter van de jub commissie, zorgde voor een verrassing: een aantal speelwt gen, zoals een wip, schommel looptrommel en zitbanken. Verder waren er gelukwenst wethouder Sannes namens c meente. van de heer Weber n de speeltuinverenigingen en v heer Steinbach en Blom nam< LJA. LISSE Morgenavond zal kenhof de poorten sluiten. H gelopen weekeinde trokken de men nog veel belangstellin binnen- en buitenland. Er zullen in de volgende winter waarschijnlijk geen kerkdiensten in Staalwijk worden gehouden. Men heeft het gebouw nodig voor de kin derdiensten. Deze werden in de afge lopen winter in de consistorie van de Pieterskerk gehouden. Dit kan niet meer. als de Pieterskerk voor het medegeruik door de universiteit zal worden verbouwd. Tenslotte kan nog worden meege deeld dat ds. Wagenvoorde, predi kant van de vrijz. hervormden, ds. Poort in Zuid-West bijstand in het pastoraat gaat verlenen. Er moet wel een tweede predikant in Zuid-West komen, maar de financiële situatie van herv. Leiden laat dat nog niet toe. LEIDEN „Een natte speelplaats" noemt de veelzijdige Amsterdamse kunstenaar Constant Nieuwenhuys de door hem ontworpen fontein aan de Kooilaan. En niet zonder reden, want na de officiële ingebruikneming za terdagmorgen zijn er heel wat kin deren nat thuisgekomen. Heel Lei- den-Noord schrok zaterdagmorgen toen vuurwerk de ingebruikneming begeleide. Daarbij waren aanwezig loco-burgemeester S. Menken, de wethouders P. S. Harmsen en S. Sannes, de schenkers van de ruim 75 mille kostende fontein, (de Stichting Persgasstation) en vele honderden kinderen uit de buurt. Na het fon tein werd het beeld onthuld, bij de Willem de Zwijgerbrug. Het is ge maakt door beeldhouwer Leo de Vries en stelt de dragende en over brengende functie van de brug voor. LEIDEN De 15-jarige Theo Hen- kes is zaterdagnacht in het acade misch ziekenhuis overleden, nadat hjj die avond by een verkeersongeval zwaar gewond was geraakt. Om streeks half negen stak hij met zijn fiets dc Haagweg over. Hij deed dat naast de oversteekplaats bjj de Chur- chilllaan. Een 28-jarige automobilist uit Voorschoten merkte de jongen te laat op en kon hem niet meer ont wijken. Drie jubilarissen in leiderdorp gehuldigd LEIDERDORP Burgemeester M. A. van der Have heeft zaterdag middag in de kapelzaal van de Soheppingskerk drie jubilarissen ge huldigd. De heren J. Bosman, E. Soholten en H. v.d. Groep waren 25 jaar in dienst van de gemeente. Het college van b. en w., het voltallige jjersoneel van de secretarie en bu reau gemeentewerken en oud-colle ga's waren aanwezig. De heren V.d. Groep en Schol ten kregen uit handen van de burge meester een enveloppe met inhoud. De heer Bosman kreeg de gebruike lijke enveloppe van de heer Kales als vertegenwoordiger van 'de provincie. Directeur W. Buitendijk van ge meentewerken memoreerde de jaren lange samenwerking met iedere jubi laris afzonderlijk. LEIDEN Vrijdagavond werd in Leiden Zuid-west een aap ge signaleerd. Een aantal politie agenten trachtte de aap te van gen, maar dat lukte niet. De vol gende morgen werd de aap op de Boshuizerkade gezien. Met een vangnet ran het Wassenaarse dierenpark zag men kans de aap te vangen. Totdat de eigenaar komt opdagen wordt het dier in de Wassenaarse dierentuin ver zorgd. Mooie sterrit door Utrechtse bossen ZOETERWOUDE Niet minder dan 86 deelnemers, bijna het dub bele van vorig jaar. hebben zater dag deelgenomen aan de rijwielster- rit van de Herv. Jeugdraad door de Utrechtse bossen. De winnende kop pels waren: 1 Mrarian v Kapel Hans Hulsbos. 2 Fia HulsbosIna Hulsbos. 3 G Onderwater en echtge note. De deelnemers begonnen hun tocht ditmaal niet vanuit Ons Huis om dan Zuid-Holland in te trekken, maar het vertrekpunt lag in de bos sen bij Leersum. De reis daarheen werd gemaakt per touringcar en een paar auto's, terwijl de fietsen per vrachtauto werden vervoerd. Onder vrijwel ideale omstandighe den ging in Leersum om 9 uur het eerste koppel van start. De rijders mochten natuurlijk genieten van het natuurschoon, maar zij moesten ook letten op de route-aanwijzigingen en opdrachten om zo min mogelijk strafpunten op te lopen. Er waren twee rustpauzes van een kwartier ingelast en een grote lunchpauze van twee uur bij de pyramide van Austerlitz. In de loop van de middag kwam het gezelschap terug in het Leer- sumse veld. De picknick daar moest door het kille weer worden ver plaatst naar Rehoboth m Leer sum. Dat men daarvoor nog zes km extra moest fietsen, namen de deel nemers voor lief. Tijdens de slotbij eenkomst werden de prijzen uitge reikt en om half negen kwamen de rijders in Zoeterwoude terug. DEN HAAG In de nacht van aondag op maandag is in het Cen traal militair hospitaal in Utrecht, na een kortstondige ziekte op 72- jarige leeftijd overleden luitenant- generaal (b.d.) J. L. Zegers van de Kon. Luchtmacht. Het stoffelijk overschot zal vrijdag a.s. in Amersfoort ter aarde worden besteld. Julianus L. Zegers, op 4 juni 1897 in Leeuwarden geboren, is een mar kante figuur geweest in de Kon. Luchtmacht en in rechterlijke colle ges. Woensdag jl. is hij met spoed op genomen in het Centraal militair hospitaal in Utrecht. Nog diezelfde dag bracht de minister van defen sie, deMieer W. den Toom, terugke rend van het luchtmacht-symposium in Soesterberg naar Den Haag, hem daar een bezoek. 's-Ministers mede deling, die enige tijd later op de mid dag op het symposium werd over gebracht, dat de toestand van de generaal Zegers naar het oordeel van de dokters aanzienlijk hoopvol ler was dan aanvankelijk scheen, werd door de ongeveer 400 deelne mers aan het symposium met ap plaus begroet. Vrijdag jl. verergerde zijn toe stand onverwacht. (Van onze correspondent) ALPHEN De Alpheuse Zeskampploeg is zaterdagavond in de kantine van de motor en fabriek De Industrie van D. en Joh. Boot N.V. gehuldigd. Wegens de beperkte ruimte en mogelijkheden was hieraan geen ruchtbaarheid gegeven. Men zou anders stellig een opeenhoping van mensen hebben gekregen. Dat men wat wilde, bleek bij het raadhuis, waar verschillende auto's van deelnemers geparkeerd stonden. Met veel lawaai arriveerden bussen vol sup porters in Alphen en ook bussen met mensen uit Aalten passeerden met sportief gejuich. Het feest in de kantine was aangeboden door een Alphens co mité, dat een en ander kon bekostigen uit de enkele weken gele den gehouden bloemenverkoop. De voorzitter van het Zeskamp comité Sport, wethouder J. C. Duin, bracht hiervoor met name dank aan de heren De Boer en Engel. In zijn welkomstwoord sprak hij ook dankwoorden tot de heren Boot, die deze fraaie kantine beschikbaar stelden en het zo mo gelijk maakten dat de ploeg toch nog gehuldigd werd. Hij wilde verder geen namen noemen. De ongelooflijke successen zijn bereikt met inzet van alle deelnemers. Als Alphenaren kunnen we niet anders dan trots op u zijn. Nadat ook captain A. van Ommen omstreeks hal) twaalf was gearriveerd, bereikte het feest een hoogtepunt. Burgemeester R. M. Gallas zeiEr is niets aan te doenAlphen is kampioen! En dat is een fantastische prestatie. We zijn op deze laatste avond wel zwaar op de proef gesteld, zei hij, maar onze ploeg heeft grandioos ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN'. 22 mei Dovi ex geschiede nis. de heer F J A Broese c.l. (Rijswijk): doet ex. N'.W sociologie: de heer H J Ruiter (Rotterdam); doet. ex. cult, an- trop.:,mevT. C W J Rubbens-Aerts (Den Haag); doet, ex. Duitse taal- en letter kunde: de dmes M C C Verschoor (Den Haag), M W E H Merkx (Heemstede), de heer J A Trompert (N'oordwijkerhout); doet. ex. klassieke taal- en letterkunde: de heer J J Zijl (Capelle aan den IJssel); kand. ex. Ned taal- en letterkunde: mevr. M Nijhuis-Noë (Groningen), de heer D Kroon (Schiedam); doet. ex. Engelse taai en letterkunde: mej. L G A te Heij (Den Haag): kand. ex. cult, antrop.:- mej. W E Bakema (Leiderdorp): doet. ex. Ned recht: de heren C Luyendllk (Leiden). A J Sandberg (Leiderdorp) J E Lenglét (Arnhem). J A Samson (Rotterdam). J W J Bezemer (Rotterdam), A J Roskam (Vlisstngen). G J J Goedheer (Voorburg). J Wvan Nouhuys (Arnhem): doet. ex. Franse taal- en letterkunde: de heer F G Scheelings (Voorburg). RIJNSBURG De vereniging Het Spinozahuis hield zaterdagmiddag in de raadszaal een vergadering. Voor de pauze huishoudelijke zaken en na de pauze mevrouw dr. M. Gysens- Gosselin uit het Belgische St. Trui den, die sprak over Spinoza en het idealisme. Voorzitter prof. dr. J. J. von Schmid feliciteerde bestuurslid C. Deugd met zijn benoeming tot prof. aan de Vrije Universiteit. In 1977 be staat de vereniging 100 jaar, zo deel de secretaris G. van Suchtelen mee. Ter gelegenheid daarvan zal een ju bileumboek verschijnen. Het aantal leden bedraagt 140. Het bezoek aan het Spinozahuis blijft ongeveer gelijk en schommelt tussen de 150 tot 175 mensen per jaar. Mevrouw van Leeuwen las wegens verhindering van haar man, dr. Van Leeuwen, het financiële verslag voor. Zij volgde haar man op als penning meester. Dr. Van Leeuwen werd voor zijn verdiensten de Spinoza-medaille toegekend. De voorzitter, die aan de beurt was af te treden, werd herkó- VOORHOUT De Voorhoutse VVD heeft enkele weken door mid del van steekproeven een onderzoek ingsteld naar de wensen, klachten en koopgewoonten van de inwoners van Voorhout. In totaal werden 150 ge zinnen bezocht. uitspraken meegedragen, als: „Wel zondags geld van de gasten: Laat de jeugd maar barsten" en „Katwijk, het Staphorst van Zuid-Holland". Burgemeester A. G. Vermeulen stond intussen op het bordes van het gemeentehuis en toen het legertje protesten roepende jongelui tot rust was gekomen, sprak hij de .jeugd toe. Hij zei het reusachtig te vinden, dat de jeugd van Katwijk op een zo orde lijke wijze voor haar eigen opvatting uitkwam. „Hoewel ik zelf voor het open stel len van het zwembad op zondag ben. kan ik er weinig aan doen", zei bur gemeester Vermeulen": de gemeente raad maakt uit. wat er mag en moet en ik zelf heb alleen maar uit te voe ren. wat de gemeenteraad besluit. Wees ervan overtuigd, dat ik de aangeboden petitie op 4 juni. wanneer de raad zal vergaderen, de gemeente raad zal overhandigen. Het is te ho pen voor jullie, dat er dan een positief antwoord zal volgen". Vrijdagavond werden de resulta ten van deze enquête bekendge maakt- Daaruit bleek, dat 76 pet. van de ondervraagden gebruik zou maken van de trein als er een voor station in Voorhout zou komen. De belangstelling voor een nieuw hotel- restaurant was matig, maar een overdekt zwembad was voor 85 pet zeer belangrijk. 43 pet van de onder vraagden vond de sportaccommodatie onvoldoende. De meerderheid wes tegen een recreatiecentrum tussen het sportpark en de Sikkensfabriek. maar vóór meer wandelwegen. 60 pet was tegen het aantrekken van toe risme. Bijna niemand voelde ervoor zijn huis gedurende de zomermaan den te verhuren. Enkele andere opvallende dingen: 91 pet heeft geen behoefte aan een kindercrèche, 20 pot wil meer speel ruimte. 40 pot is niet geïnteresseerd in politiek. LISSE D'66 Lisse houdt dins dagavond om 8 uur in Morgenzon een hearing. I KATWIJK Vele jongens en i meisjes, leerlingen van verschillende j Katwijkse scholen, met spandoeken j uitgerust, stonden zaterdagmiddag om drie uur klaar bij het zwembad voor hun tocht naar het nabijgele gen raadhuis, om daar hun protest te laten horen aan Katwijks eerste bur- I ger. tegen het gesloten zijn van het I zwembad op zondag. De protestdoeken gaven duidelijk i aan. wat de ontevredenheid van de I jegud behelsde. Er werden ook krasse

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4