Van Riel: DS'70 kan belangrijke partner worden Kommetje soep is bijna niet meer te betalen CHU-voorzitter Van Hulst: schaamte over woningnood Vijftien fracties, waar is 't eind? Uitsluiten van pers bij etherreclame was foute beslissing K fuidig beleid 10k na 1971 voortzetten 1 J. van Mastrigt erelid van CHU Bij kabinetsformatie in VI Zuidafrikaanse cricketers niet naar Londen Persprijs voor Jac. van Veen Zuid-Vietnam duurste land ter wereld Huis uit bij te lage huur Een ruim voldoende" voor kabinet De jong I 7 ZATERDAG 23 MEI 1970 School voor Journalistiek geen vrije academie" (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM „Het uitsluiten van de dagbladen van deelname aan de exploitatie van radio- en televisie reclame is een voor de persverschei- jenheid desastreus overheidsingrijpen ebleken. De nadelige gevolgen voor gehele persinformatie van ons rolk reiken veel verder dan de wet- ;ever destijds heeft voorzien." Dit zei mr. C. J. Houwert gister- niadag op de jaarlijkse algemene le- lenvergadering van de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers. Voorzitter louwert legde in zijn jaarrede de ladruk op de economische moei- ijkheden in de krantenwereld.at „Bij de concurrentie tussen pers en imroep op de reclamemarkt is het oorts onbillijk om de pers te noodza- en haar abonnementsprijs in snel empo te verhogen, maar de te lage uister- en kijkgelden te laten voor ie zijn. Ook dit beinvloedt onze dvertentieomzet ongunstig", zei hij. Een belangrijk gedeelte van de ad erten tiebezetting van de dagbladen gt nog steeds dertien procent lager an vier jaar geleden. De reclamegel en zijn nog steeds de belangrijkste ikomstenbron voor de kranten, zodat oncurrentie van de STER dagblad- oncentxaties in de hand werkt. Te licht ,Onze wetgever heeft bij de Om- jepwet kennelijk, te licht getild aan én van de belangrijkste plichten van in moderne democratie: de instand- ouding van een onafhankelijke en edifferentieerde dagbladpers", aldus neer Houwert. Naar de mening van de voorzitter oet de dagbladpers deelnemen aan irichtgeving en reclame voor radio i televisie. Het uitsluiten van de igbladen is volgens hem een foute eslissing gebleken die tijdig moet orden hersteld voordat nog meer ïheil is geschied. De NDP wijst het denkbeeld van dividuele subsidies aan die kranten, e het moeilijk hebben, in overgrote eerderheid af. Als dagelijks infor- ant van de bevolking is de krant vens de'waakhond voor de demo- atische vrijheden van de burger, et dagblad wil zo onafhankelijk- -mo- ilijk blijven van regering en van idere overheidsinstanties, evenals an de politieke partijen. Als enige rm van overheidshulp ziet de NDP gemene, indirecte faciliteiten, [n de afgelopen tien jaar vermin- B le het aantalzelf standiged agbla- dondernemingen met 35 procent, van i 54 tot 35.Het aantal kranten met een groendeels eigen signatuur vermin derde echter slechts met acht procent, van 101 tot 93. Een ander probleem, dat voorzitter Houwert aansneed, was de „wanor delijke toestand op deschoo 1 voor de Journalistiek in Utrecht. De NPD heeft niet de overtuiging dat een vrije academie de meest efficiënte opleiding voor hel beroep van jour nalist is. De NDP zal zich slechts aan de school blijven verplichten, zolang zij meent dat die voorziet in haar be hoefte aan gekwalificeerde dagblad journalisten. Tot slot wilde de heer Houwert nog op een volgens hem zeer belangrijk misverstand ten aan zien van de journalistiek wijzen: „Men denkt wel eens dat het mede de taak van de pers zou zijn de maatschappij te hervormen. Dit is ze ker principieel onjuist voor de dag bladjournalistiek. Haar functie is al lereerst het berichten van feiten, daarna het in onderling verband brengen en het verklaren van die fei ten." Het Zwitserse hooggebergte ligt nog steeds bedolven onder een dikke sneeuwmassa. Voor al nu het toeristenseizoen na dert. is het van het grootste belang de passen weer voor het verkeer berijdbaar te ma ken. Hier baant een sneeuw ploeg zich een weg op de Flüela Pas, de verbinding tus sen Davos en het Engadindal. Minister Witteveen: I (Van onze parlementsredactie) LEIDEN" De liberale minister n financiën, Witeveen, heeft op n verkiezingsbijeenkomst van de VD gezegd, dat het huidige finan- tel-eeonomische beleid ook na 1971 beste waarborg is voor een stabic- economie. De bewindsman somde n aantal punten op. waaruit moest jken dat de politiek van het kabi- l-De Jong Nederland economisch eer sterk heeft gemaakt. Op dezelfde bijeenkomst pleitte TO-fractieleider mr. Geertsema lor de instelling van commissies in idswijken/die zouden moeten wor- n belast met de behartiging van de langen der inwoners in die wijk. ze commissies zouden verantwoor- ig schuldig moeten zijn aan de ad, eigen financiënm oeten kunnen heren, terwijl ook niet-raadsleden deel van uit zouden moeten ma li. Partijvoorzitter mevrouw Haya van meren-Downer laakte het optreden i jongeren op Koninginnedag en vriidingsdag. Iedereen moet vol- ns haar onbelemmerd feest kunnen ren. zoals iedereen zijn eigen me- ig op bepaalde zaken kan geven. (Van onze parlementsredactie) ROTTERDAM Op voorstel van I dagelijks bestuur van de CHU de Algemene Vergadering van te partij vanmorgen dc aftredende p-vooraittervan de Unie. de heer van Mastrigt benoemd tot cre- >e heer Van Mastrigt besloot on- gs zich uit alle politieke fucties, gezonderd het wethouderschap van st, terug te trekken. Hij hanteerde e malen de voorzittershamer tij- is Algemene Vergaderingen van de Ie. Het laatste half jaar verving prof. dr. W. J. van Hulst als voor- er in verband met diens ziekte, der nam hij het voorzitterschap ir wegens ziekte van drs. A. D. W. inus. (Van onze parlementsredactie) LEIDEN Volgens het liberale Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel kan Demokratisoh Socialisten '70 een belangrijke partner worden bij de kabinetsformatie in 1971. Hij zei dat vanmiddag op een verkie zingsbijeenkomst van de VVD in Leiden, waar tevens het woord werd gevoerd door minister Witteveen, staatssecretaris De Koster, partij- voorzitteh mevrouw Haya van Someren-Downer en fractieleider mr. Geertsema. Mr.Van Riel brachtdank aan de in zr.jn ogen grootste levende Nederlan der, dr. W. Drces „voor de wijze waarop deze. over dc tachtig, maar ongebroken, steeds naar voren brengt hoezeer dc PvdA. eenmaal een onmis baar zij het soms aanstootgevend stuk inons Nederlandse parlementai re mozaïek, haar eigen toekomst in gevaar brengt". .Zeldzame socialist Het onlangs uit de PvdA-fractie getreden Kamerlid F. Goedhart noemde mr. Van Riel „de kampioen der landsverdediging en van een eigen buitenlandse politiek". Volgens de liberale senator zijn socialisten met werkelijkheidszin, zoals Drees en Goedhart, in 1970 zeldzaam aan het worden. Mr. Van Riel deed een felle aanval op „warhoofden" en „zotteklappen" die van de massa-communicatiemid delen voldoende gelegenheid krijgen hun ongefundeerde kritiek te spuien. Het had hem dan ook verheugd, dat uit een enquête, gehouden onder jonge katholieke werknemers, geble- ken is dat de meesten de Tros en de Telegraaf verkiezen boven die com municatiemiddelen die zich bewust keren tegen de bestaande maatschap pelijke orde. „Ik signaleer daartegenover slechts in de meest algemene zin dat revolu tionaire vijanden van de samenleving blijkbaar bijzonder moeilijk een grip krijgen op de bevolking. De taak die voor ons ligt kan omschreven worden als het bundelen van de zwijgende meerderheid". Rode dwingeland „Dit om de leiding der samenleving te betwisten aan eerzuchtige, machts hongerige intellectuelen, die uiterst gevaarlijk zijn in hun verfoeilijk pa ternalisme". Volgens mr. Van Riel hebben libe ralen niet de wijsheid in pacht. Het ontbreekt dc VVD het recht om bij voorbeeld de Nederlandse werknemer te dwingen tot nog grotere overdracht van Inkomen aan de gemeenschap. ..Rode en halfrode dwingelanden dringen straks bun mening op. als wij hen die kans laten", aldus mr. Van Riel. Krant naar Uw vakantie-adres Dit kunt u UITSLUITEND opgeven met de bon uit de krant- Telefonische opgaven kunnen niet meer worden aangenomen 1 ^.-Duitsland verliest 122ste Star fighter De Westduitse Lucht- heeft gisteren boven Beieren 122ste Starfighter verloren. Het stortte neer doordat het door pliksem was getroffen. de piloot zich met de schiet- had gered stortte de Starfighter op een boerderij, waarvan het Pngedeelte in vlammen op ging. vrouw werd licht gewond door- zij door de luchtdruk van de kei- Rap werd geworpen. LONDEN De Britse cricketraad heeft toegegeven aan de druk van de regering, de komende tournee van de Zuidafrikaanse. geheel uit blanken bestaande, cricketploeg te annuleren. Dit betekent een hele opluchting voor de Labourpartij. die vreesde dat demonstraties tegen het optreden van de Zuidafrikaanders nadelig zou zijn voor Wilsons succes bij de verkiezin gen van 18 juni. Voor de organisatoren van de ge- menebestspelen in Edinburgh (juli) is dit goed nieuws, want als de tour nee wel was doorgegaan, zou een groot aantal van de gemenebestlan- den de spelen hebben geboycot. J~)EN HAAG Over het parlement van Noorwegen (het Storting) bestaat een mooi boekje met veel foto's, waarin men alles kan lezen over de Noorse parlementaire democratie. Zo'n boekje is vanzelfsprekend ook samen te stellen over onze Tweede Kamer. Dc eerste zin van dezo uitgave, vooral geschikt voor toeristen en scholen, zou meteen een curiosi teit vermelden: De Tweede Kamer telt 150 leden en 15 fracties. Daar kan het Storting met even eens 150 leden niet tegenop: in dat Parlement zijn maar vijf partijen vertegenwoordigd. Het veelkleurig politiek record van Nederland wordt trouwens nergens geëve naard. De groep-Goedhart installeerde zich deze week als vijftiende. Dat Goedhart als een van de oprichters van de PvdA eruit stapte, is overi gens te begrijpen. De verschillen van opvatting en inzicht tussen hem en andere fractieleden was zo groot als het verschil bijvoorbeeld tussen Jongeling van de GPV en Aarden van de PPR. UITDAGING Goedhart woelt zich een bevrijd man. zoals ook Aarden, die eerder de knellende banden met de KVP verbrak. Zo splintert het verder in de par lementaire democratie van het klei ne Nederland en heus. men strijdt voor een eerlijke zaak en handelt volgens het geweten. En dan te be denken. dat er nog meer fracties zijn, waar het goed kan onweren- Opvallend is. dat in de KVP, CHU en ARP een sterke wil aan wezig is tot samenwerking en het bereiken van meer eenheid. In de christelijke partijen komt steeds meer het besef, dat het zo niet lan ger gaat Wie over de grenzen kijkt en de internationale politieke schaalvergroting waarneemt, komt helemaal tot deze overtuiging. Na tuurlijk, er zijn veel bezwaren. Die onderstrepen temeer, voor welke grote uitdaging de christelijke par tijen staan. ZORG Het leek me wat te goedkoop de Tweede Kamer zo maar te vergelij ken met het Storting met zijn vijf partijen. Maar denk niet. dat het daar in Noorwegen geen gewetensvolle en ernstige mensen zijn. Eind 1968 hadden de 3,8 miljoen Noren 157 kranten (waaronder veel plaatse lijke bladen) als spiegel van een gevarieerde publieke opinie. Ook veel Noorse kranten hebben het financieel moeilijk. De regering vindt een gevarieerde pers zo be langrijk. dat ze middelgrote en kleine kranten subsidieert. „Er zit natuurlijk wel een onbil lijk element ln de regeling." zei een lid van het kabinet, „maar de kran ten die dit vinden kunnen de bij drage weigeren. Wat dan soms ook gebeurt." STEMMEN De oproepingskaarten voor de ge meenteraadsverkiezingen volgende week woensdag liggen weer in de bus. Wellicht is de plaatselijke po litiek zo weinig inspirerend, dat veel kaarten al in de prullebak lig gen en opnieuw een derde van de bevolking geen reden ziet om te stemmen, al wordt er nog zo ge schreeuwd om inspraak. Nee, wij stemmen niet, is de leus. Had u gedacht. Thuisblijvers stem men wel degelijk om de eenvou dige reden, dat alle zetels in de ge meenteraden toch worden bezet. En de „stem" gaat naar een par tij waarmee men het in den regel helemaal niet eens is. De partij, waarvan de aanhang het trouwst is. profiteert van de thuisblijvers. Bij de Statenverkie zingen won het GPV op die manier fantastisch. Ik gun het GPV het succes. Men werkt er hard voor. Maar het is veel gezonder te winnen puur via de stembus dan dankzij de stakers. Nog eens. geen kwaad woord voor het GPV. wel voor de thuis blijvers. MINISTER Minister Klompé had het donder dag moeilijk in de kamercommissie, die in het openbaar vergaderde. Zij beweerde tegenover scherpe kritiek van VVD, KVP en ARP. dat er geen totogeld, eigenlijk bestemd voor de maatschappelijke organisa ties. extra was gegaan naar voet balclubsals Feiienoord en Ajax. In het vuur van haar betoog riep onze minister van cultuur uit: „Godzijdank is dat niet zo." Nu was deze lichtvaardige dank slechts bedoeld als onderstreping van de ministeriële woorden. Maar aller ogen in de Handelingenkamer gingen naar de SGP-er Van Ros- sum, die voorzitter was. Zou hij de „vloekende" minister tot de orde roepen? De voorzitter beroerde de hamer niet, maar schudde als blijk van afkeuring opvallend het hoofd. Voorzitters in de Kamer hebben het soms moeilijk. Mogelijk heeft ir. Van Rossum in de wandelgangen nog een verma kend woord gesproken. BERT DE JONG (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM De „prijs voor de dagbladjournalistiek" is voor dit jaar toegekend a an Jac. van Veen 49), rechtbank-verslaggever van Het Pa rool. Hij kreeg de eervolle onder scheiding voor zijn artikelen over het strafproces tegen Hans van Z. en Ouwe Nol in februari van vorig jaar. De heer Van Veen mocht de prijs, een zilveren legpenning en een be drag, in ontvangst nemen op de vrij dagmiddag gehouden jaarvergadering van De Vereniging De Nederlandse Dagbladpers. De jury had het be ruchte proces als onderwerp gekozen om de verslaggeving van strafzaken meer in de openbaarheid te brengen. In totaal kreeg de jury zeventien inzendingen te beoordelen. Dit jaar dongen verslaggevers van alle lande lijke dagbladen mee. Vier inzendingen bleken van goede tot zeer goede kwaliteit te zijn. Hier van spande naar het oordel van alle juryleden de inzending van Jac. van Veen de kroon. „Zijn verslagen munten uit door preciesheid in de registratie van rele vante feiten en gebeurtenissen, door deskundigheid in de interpretatie, door trefzekerheid in de selectie en doo r zakelijke levendigheid .diemede wordt bereikt door veelvuldige toe passing van de directe rede", aldus de jury. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) SAIGON Zuid-Vietnam met zijn fnuikende oorlogseconomie is gevangen in de tentakels van de inflatie. De levenskosten zijn onvoorstelbaar hoog, zó hoog zelfs dat iedere bewoner van dit in elk opzicht kreupele land er iets bij moet ritselen. Velen doen dit op een eerlijke manier: anderen be wandelen meer slinkse wegen. Met valutasmokkel, het vervalsen van import-documenten, sluikhandel en cor ruptie proberen ontelbare Zuidvietnamezen de kost te verdienen. Volgens een commissie van de Verenigde Naties, die jaarlijks een rapport uitbrengt over de levensstandaard op de verschillende continenten, is Zuid-Vietnam thans het duurste land van de wereld. Dit geldt zowel voor de Zuid-Vietnamezen zelf als voor de bezoeker. Herhaaldelijk wordt op de Zuidvietnamese regering druk uitgeoefend de geld-eenheid te devalueren, pet kabinet Tran Thien Kiem voelt daar weinig voor, omdat dan bevoorrechte bevolkingsgroepen in de verdrukking komen. Gezegd wordt dat het vooral de overbetaalde militaire kaste is, die zich tegen een lagere waardering van de valuta heeft gekant. 0 Invoerrechten verhoogd Toch heeft de Zuidvietnamese ministerraad onlangs een zeer impopulaire maatregel moeten nemen. Hij heeft de invoerrechten op luxe goederen tot 700 procent ver hoogd, wat betekent dat veel gevraagde artikelen onbe taalbaar zijn geworden. Dat geldt voor de lichte Honda- en Suzuki-tweewielers, die vooral bij de jeugd in trek gekomen zijn, voor auto's, radio- en afspeelapparatuur. Het eenvoudigste type Volkswagen staat in Saigon ge prijsd voor 35.000 gulden. De Hoge Raad heeft de ministeriële maatregel on wettig verklaard, maar er gebeurt niets en „slacht offers" zullen zeker geen cent terugbetaald krijgen. Trouwens, er is in dit land van kliekjesgeest en politieke dictatuur één decreet van de oppermachtige president nodig om ook een Hoge Raad buitenspel te zetten. De door de oorlog toch al zo geteisterde bevolking Hjdt 't meest onder dc prijsstijgingen. Terwijl er zeer weinig wordt verdiend cn er een ontstellende werkloosheid kan worden geconstateerd, is het dagelijkse kommetje soep of rijst bijna onbetaalbaar geworden. De mensen, vooral die in Saigon, maken dan ook een haveloze indruk, die versterkt wordt door een totale verwaarlozing van eens voorname huizen, gebouwen en straten. 0 Straatmisdaad bloeit Er wordt veel gebedeld in Zuid-Vietnam. Hele legertjes jongens en meisjes lopen om fooien te schooieren, terwijl oorlogsinvaliden en er zijn er nogal wat na een kwart eeuw strijd eveneens de hand of de hoed ophouden. De straatmisdaad bloeit en groeit. De bezoeker moet als het ware de hand houden op alles wat van waarde is. Hoe irreëel de prijzen zijn in Saigon, blijkt uit de zwarte koers van de dollar. Buiten de bank om wordt er bijna vier keer zoveel voor betaald als langs legale weg. Op elke straathoek wordt de vreemdeling aangeklampt door „playboys" en andere louche lieden, die over de rug van hun eigen volk woekerwinsten trachten te maken. Degenen die een beperkte groep nog enige welvaart verschaffen, zijn de Amerikaanse militairen. Ook al om dat voor hen een speciale verlofkoers geldt, kunnen ze hun geld in alle richtingen laten rollen. Dank zij hun aanwezigheid zijn er nog enkele Franse restaurants open een behoorlijke, maar bepaald geen goede maaltijd kost daar 75 gulden per couvert terwijl ook de Chi nese eethuizen floreren. De grote vraag is waar het met de Zuidvietnamese economie naartoe moet als de Amerikanen verdwenen zijn. Over ruim een jaar, zo is al door Washington aan gekondigd, zullen alle grondcombattanten het land heb ben verlaten, en over twee, op zijn hoogst drie jaar, zal elke Amerikaanse militair gerepatrieerd zijn. Financieel luchtledige Hoewel men zich in Amerikaanse kringen in Saigon terdege bewust is van het financiële luchtledige dat straks zal ontstaan, moet men zich afvragen of de Ver enigde Staten ook over een nieuwe reeks van jaren bereid zijn fiscale offers voor Zuid-Vietnam te brengen. Duidelijk is in ieder geval dat de veel geprezen „viet- namisering" meer op de voortzetting van de oorlog slaat dan op de sanering van 's lands economie. r\E uit Nederland afkomstige Wilhelmina Pinching (twee de van rechts) is vrijdag ge ïnstalleerd als burgemeester van Wells in de Engelse pro vincie Somerset. Naast haar staat haar tweelingzuster A. F. Post Uiterweek, die burge meester is geweest van dezelf de stad. CNV-plan voor doorstroming ARNHEM Het CNV voelt ervoor de huurbescherming op te heffen voor gezinnen, die ten onrechte in goed kope woningwetwoningen wonen. „Het is de enige manier om deze mensen, die best in een duurder huis kunnen wonen, te dwingen hun wo ning te ontruimen," zei gisteren CNV-secretaris C. A. Bakker op de algemene vergadering van de Neder landse christelijke bond van werkne mers in de hout- cn bouwnijverheid te Arnhem. Volgens hem moeten gemeenten en woningbouwverenigingen zich dan verplichten of verplicht worden van deze mogelijkheid gebruik te maken door de bewoners de huur op te zeggen en hen zonodig te dwingen binnen een redelijke termijn een meer passende woonruimte te be trekken. Deze dwang zou echter alleen mo gen worden toegepast als inderdaad passend ewoonruimte beschikbaar is. Invoering van een stelsel van in dividuele subsidies, waarin met de persoonlijke draagkracht van de be woners van gesubsidieerde woningen rekening wordt gehouden, vond de CNV-secretaris niet voldoende om doorstroming te bewerkstelligen. Andere voorstellen: Het CNV wil grondspeculaties bestrijden door al bij de vaststelling van uitbreidings-, sanerings- en re creatieplannen de gronden eigendom te maken van gemeente of provincie. De eigenaars zouden dan een ver goeding moeten krijgen op basis van de oorspronkelijke gebruikswaarde. Het CNV wil zich gaan bezinnen op de wenselijkheid van een sane- ringswet om de sanering van ver vallen buurten met spoed te kunnen uitvoeren. Langdurige processen over eigendomsrechten kosten vaak te veel tijd, vindt het CNV. (Van onze parlementsredactie) ROTTERDAM CH-voorzitter prof. dr. W. J. van Hulst heeft er steeds geen behoefte aan het kabinet-De Jong „aan de borst te druk ken", hoewel hij zijn ogen niet wil sluiten voor de vele zaken, die de regering tot een goed einde heeft gebracht. „De club als geheel haalt stellig het predikaat ruim voldoende, maar er liggen niettemin on verteerbare brokken". Op de algemene vergadering van dc CHU. vanmorgen in de Rotter damse Rivi rahal begonnen. be steedde de CH-voorzitter veel aan dacht aan één van die „brokken": de woningnood. „Dit wordt langzamer hand een zo trieste aangelegenheid, dat ons slechts schaai.ite past". Bewust weigerde de Unie voorzitter „stenen te gooien" naar de minister, die voor het woningbeleid verant woordelijk is. Maar hij weigerde de onoplosbaarheid ervan als een nood lot te aanvaarden. JSormbesef „Natuurlijk is de CHU een veel te fatsoenlijke partij, om ook maar één goed woord te zeggen over de wo ningkrakers. Maar laten wij wel be seffen, dat in duizenden gezinnen het water niet tot aan, maar tot over de lippen is gekomen. Regering, dit kan zoniet langer doorgaan". De Unievoorzitter konstateerde zonder leedvermaak, dat hij de scheuring in de PvdA reeds in no vember 1969 in de Eerste Kamer voorspeld had. Hij vindt het voor ge zonde politieke verhoudingen in Ne derland ongezond, dat de oppositie zienderogen afbrokkelt. Een gevolg 1 daarvan is wel dat de regeringspar- tijen zich kritischer gaan opstellen i reaen het kabinet. Prof. Van Hulst kan begrijpen, dat de laatste tijd steeds meer aktiegroe- pen buitenparlementaire akties voe- j ren. „Laten we proberen in jeugdak- i ties datgene te ontdekken, dat legi tiem is, wat de samenleving tot een I betere kan maken". „Maar daarnaast mag men van een CHU verwachten, dat zij nog weet heeft van normen, die zij niet aan zichzelf ontleend, maar aan het on feilbaar woord. Openheid enerzijds en normbesef anderzijds moeten de richtsnoeren van hap»- handelen zijn". Struisvogel politiek Dc Unievoorzitlcr iioopt niet, dat dc partijen bij de kabinetsformatie in '71 ten aanzien van dc defensie een struisvogelpolitiek gaan voeren. De vraag of Nederland de vrijwillig op wenst na te komen, moet voor een ieder hoorbaar met epn ja of nee be antwoord worden". Hij liet doorsche meren. dat een verzwakking van de Navo niet toegestaan kan worden. Ten slotte sprak hij de hoop uit, dat er bij de gemeenteraadsver kiezingen meer kiezers zullen op komen als bij de laatstgehouden verkiezingen." Al zijn wij er toen relatief bezien niet zo slecht af gekomen, de hele situatie is nochtans een onheenilspellend te ken aan de politieke wand".

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7