ösamsom fasson handige jongens kijken nét even verder dan hun neus lang is PTT commercieel correspondent (e) verpleegster willen worden bon Ades leerling verpleegkundigen WERKMEESTER administratieve medewerk(st)ers VAN ITERSON ZIEKENHUIS GOUDA eerste verpleegster HAAGSCH SANATORIUM vmommm GEMEENTE KATWIJK m nederland nv jongedames gehuwde dames IP leerling-bestellers in Leiden bon dit is misschien al de zevenentwintigste adverten tie die je ziet! Psychiatrisch Centrum ST. BAVO Noordwijkerhout De krant kunt u niet missen, geen daj£™ NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 MEI 1970 Voor een jonge man of vrouw van ongeveer 20 tot 25 jaar met zakelijk talent en commercieel inzicht is een functie vrij op onze uitgeverij. In het bestaande, jonge verkoopteam zal hij of zij, na een inwerkperiode, een grote mate van zelfstandigheid krijgen bij het verkopen van onze boeken, losbladige uitgaven en tijd schriften. De telefonische order behandeling staat daarbij centraal. Voor deze functie wordt een Mulo- A diploma vereist. Enige ervaring op het verkoop-terrein strekt tot aan beveling. Wanneer u wel iets voelt voor een zelfstandige verkoopfunctie, en u hebt belangstelling voor boeken. aarzel dan niet een sollicitatiebrief te sturen aan de Personeelsafdeling van N. Samsom nv, Wilhelminalaan 1, Alphen aan den Rijn. Voor eventuele nadere inlichtingen over de functie kunt u de heer Van Zwienen bellen. Zijn nummer is (01720) 66 33, toestel 504. prettige werkkring voor een eerste verpleegster In ons sanatorium (met ruim 100 bedden) voor longtuber- culose en niet-tuberculeuze longziekten en een afdeling voor tijdelijke verpleging van revalidatie-patiënten te Sche- veningen is plaats voor een die als afdelingshoofd van ons paviljoen Boszicht de zorg krijgt voor deze afdeling niet- tuberculeuze longziekten. Heeft U belangstelling? Zr. H. de Jonge, hoofd van de ver pleging, zal U alle nadere inlich tingen graag verstrekken in een persoonlijk gesprek na telefonische afspraak onder no. (070) 546000. BMUKK ÏÏIF Ü3 Bij de gemeentelijke sociale werkplaats voor licha melijk- en geestelijk gehandicapten kan in de rang van opzichter A worden geplaatst een Vereisten zijn bekendheid met electrotechniek en/ of stoffeerder ij en het bezit van rijbewijs B-E. Voorkeur genieten zij, die ervaring hebben in een soortgelijke functie en beschikken over leidingge vende en pedagogische kwaliteiten. Salariëring, afhankelijk van opleiding en ervaring, nader overeen te komen (minimum 877,- en maximum ƒ1072,- bruto per maand). De premie AOW/AWW komt voor rekening van de gemeente, Sollicitanten moeten bereid zijn zich aan een me disch en psychologisch onderzoek te onderwerpen. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 10 da gen na verschijning van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Katwijk. De Fasson-Europa groep: leidinggevende fabri kanten van zelfklevende materialen, o.a. voor de grafische industrie. Verkoopkantoren te Duits land, Frankrijk, Engeland, België, Italië, Spanje, Zwitserland, Denemarken, Zweden en Neder land. Onze organisatie breidt zich nog voortdurend uft. De hoeveelheid steno- en typewerk voor de ver schillende afdelingen neemt gestadig toe, zodat wij gaarne contact zoeken met ,18 - 24 jaar die als typiste, resp. steno-typiste op een der afdelingen de werkzaamheden willen vervullen. Opleidingseisen: M.M.S./M.U.L.O. In bezit van typediploma Steno Nederlands en Engels Redelijke kennis der engelse taal met soortgelijke opleiding die zich voor halve of hele dagen gaarne geplaatst zien, bestaan bij ons ruime plaatsingsmogelijkheden. Uw sollicitaties kunt U richten tot de Personeels afdeling van Fasson (Nederland) N.V., Lammen- schansweg 140, Leiden, tel. 01710-44941. Lammenschansweg 140-Lakten NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Voor onze kantoren te Alphen en Alphen-Ridderveld zoeken wij die belangstelling hebben voor werkzaamheden op één van onze nevenvestigingen of aan de kas. Belangstellenden dienen tussen de 17 en 30 jaar oud te zijn en een opleiding op MULO-niveau genoten te hebben. Omdat zij in hun functie onze cliënten vlot en correct moeten kunnen helpen, hechten wij grote waarden aan goede omgangsvormen. Voor verdere oplei ding wordt zorg gedragen. Wij bieden: een interessante werkkring bij een snel groeiend bedrijf een goed salaris en een gunstige gratificatieregeling vergoeding van studie- en reiskosten de mogelijkheid in de toekomst ook andere functies te bekleden. Belangstellenden kunnen schriftelijk of telefonisch contact opnemen met de directie van kantoor Alphen aan den Rijn, Julianastraat 65, tel. 01714-2842. Ze nemen geen genoegen met het eerste het beste baantje. Ze willen een fijne, zekere baan. Dat kan, want de PTT heeft vacatures voor Wat is er goed voor jongens die niet van schoolbanken kantoorkrukken en fabriekshallen houden? Buitenlucht, beweging, afwisseling en zelfstandigheid I Dat vinden ze allemaal als leerling-besteller bij de PTT. Plus een goed salaris (ook tijdens de opleiding) en een goede toekomst. De opleiding duurt twee jaar. Het is geen schoolse cursus, maar prettig praktijkwerk. Met veel aandacht voor sport en spel (zwemmen, voetballen, gymnastiek e.d.) Alles in werktijd. En tijdens de opleiding die binnenkort weer begint verdien je al meteen het volle salaris I Jongens die dit jaar 15 of 16 worden en hun Lagere-Schoolopleiding hebben voltooid, kunnen zich opgeven als leerling-besteller. Wil je er meer van weten? Stuur dan de bon in. Of bel even op voor het maken van een afspraak. Telefoon (01710) 24343, toestel 19. Dan word je uitgenodigd voor een gesprek, samen met je ouders. Je kunt ook zomaar even langskomen op het postkantoor, Gerestraat 8, Leiden van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 16 uur. Invullen, uitknippen en in een envelop zonder postzegel opsturen naar het postkantoor, Gerestraat 8, Leiden. Ik word graag samen met mijn ouders uitgenodigd voor een gesprek over de opleiding tot leerling-besteller. Naam Geboortedatum Adres Plaats Opleiding ie taa POSTKANTOOR LEIDEN Wij hebben nog plaats voor jonge mèisjes van 17 jaar en ouder die 1 september, 1 december en I maart van elk jaar be ginnen de opleidingen tot dit mooie beroep in de Goud se School voor Verplegenden. In ons gloednieuwe ziekenhuis krijg je je praktische op leiding, afwisselend op de kinderafdeling, de chirurgi sche afdeling, de kraamafdeling, enz. In ons even nieuwe zusterhuis krijg je een kamer. De cursus leidt op voor het diploma Ziekenverpleging A Daarna kun je uit vele mogelijkheden de richting kie- ze, cüe je aantrekt: stafverpleegster, wijkverpleegster, operatiezuster, kinderaantekening, enz. De toelatingseisen voor de school zijn Mulo-, Inas- of een gelijkwaardige opleiding, terwijl je bij de aanvang van de cursus 17 jaar en 7 maanden of ouder moet zijn. Wil je meer weten? Vul dan onderstaande bon in of vraag een onderhoud met onze directrice. Zenden aan de directrice van het Van Iterson Zieken huis te Gouda (zonder nader adres). Ik heb belangstelling voor Uw ziekenhuis. Wilt U mij nader inlichten? Naam: m Woonplaots: Leeftijd: Schoolopleiding Ja, er wordt hard getrokken aan JONGENS en MEISJES met MULO, MAVO en HAVO-opleiding, want binnenkort beginnen vrijwel overal nieuwe kursussen voor óók in St. Bavo. Waarom B-verpleging De psychiatrisch verpleegkundige staat eigen lijk midden in de maatschappijstaat elke dag tegenover de problemen van de maatschappijstaat ook voor de mensen, die niet meekunnen in die maatschappij. Samen met allerlei kundige mensen zoals artsen, psychologen en mensen die zich hebben toegelegd op b.v. de arbeids- en bewegingstherapie, doet hij iets; kèn het ook, door een eigen opleiding Waarom St. Bavo? Zoals bij die zesentwintig anderen, natuurlijk óók nieuwbouw op St. Bavo, natuurlijk óók veranderingen op St. Bavo. De tijd staat nergens stilDe werksfeer is wel iets van St. Bavo zelf; ook leer lingen, die diep genoeg duiken in hun opleiding, kunnen aan die ont wikkeling meehelpenze kunnen er gewoon niet aan ontkomen. En de leef- en woonomgeving moet je liggen. Zo is het een plezierige bijkomstigheid, dat St. Bavo midden in de Bollenstreek ligt op enkele km. van het strand, dichtbij en met uitstekende verbindingen met Leiden, Den Haag, Haarlem enz. Wat.te doen Pak een briefkaart, zetje naam en adres en opleiding erop en stuur die aan de afdeling Personeelszaken van St. Bavo. Je krijgt dan nadere gegevens en een sollicitatie-formulier. Tel. 02533-3141 /at i luke isse )der 'tter leb 'jj. Ik aam: raat: aats: ronr.: Betaal per lijn aam: traat: laats: Is be itvanj haallj

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 22