AKV nog niet klaar na drie dynamische vergadert lagen Baptisten nieuwe aandac voor evangelisatiewerk WEZENLIJKE ZAAK GAAT ZEER VELEN TER HARTE Met een geestelijk lied alleen kont je er niet Vrij gemaakte meis j es afscheid mej. Kunnen Protest tegen generatie degf Paus berisj Suenens beroepWgsw Een woord voor vandaag SAMENWERKII IN OPLEIDIN Vergadering Ja< Vooral in contact met jongeren Gereformeerden brengen gaven ei krachten in kaar DINSDAG 19 MEI 1' Zilver en goud bezit ik niet, maar wat ik heb geef ik u... Van één ding kunnen we overtuigd zijn: op het moment waarop Pe trus deze woorden spreekt heeft de verlamde aan de tempelpoort, genaamd de Schone, alle aandacht voor hem verloren. Geen zilver en geen goud! Maar daar is het toch immers om begonnen? Hij zit toch voor niets anders daar dag-in dag-uit? Zilver en goud beteke nen voor hem zekerheid, betekenen in elk geval voor één dag: leven. Het is niet alleen de verlamde aan de Schone-poort, die zo heeft gedacht. De eeuwen door heeft de mens alleen maar gekeken naar het zilver en het goud. Maar Petrus is niet uitgesproken... in de naam van Jezus Christus de Nazareeër: Wandel!" (Handelingen 3:5—7). Geen zilver en geen goud maar een boodschap van Jezus Christus, een boodschap, die een ingreep teweegbrengt in zijn gehele leven. De verlamde ervaart dat waar Christus in hel leven verschijnt de waarde van het zilver en het goud verbleekt bij de heerlijkheid, die Hij in zo ruime mate de mens deelachtig laat worden. Wc lezen vandaag: 2 Kor. 2 vers 22 tot 36. (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEBERGEN Na drie dy namische vergaderdagen is gisteren de slotzitting van de Al gemene Kerk Vergadering (AKV) van de Nederlandse Her vormde Kerk niet besloten, maar geschorst om de eenvoudige re den, dat men niet klaar is geko men met de agenda. In de herfst zal men weer bijeenkomen. DS. BRUCKS. VELSER LANDDAG: Van onze kerkredactie VELSEN De interkerkelijke evan gelisatielanddag. ook wel de Velser landdag genoemd, heeft gisteren naar schatting 3500 mensen aangetrokken. „Hoe groot is je wereld, christen was het onderwerp, waar ds. George Brucks. directeur Youth for Christ- Nederland over mediteerde. Hij signaleerde dat er nog nooit zo veel verdiend is met het over Jezus zingen als nu. Het is „in". Zit hier een verlangen naar God achter Dat wel, maar er moet méér zijn dan een liedje dat de harten ontroert. Het is de Geest die nieuw leven geeft. Schuld is geen lachertje en zonde geen speelgoed. Met name de jeugd heeft duizend vragen en de oudere generatie weet meestal geen antwoord. Zelfs alleen de bijbel geeft nog geen antwoord als haTten niet worden geopend voor de Heilige Geest. Die Geest heeft (Berkhof) met let terlijk alles te maken: met de politiek, met de landbouw, met de architectuur, met de kunst. Zo groot is je wereld, christen Wat doen we voor het Koninkrijk van God Dus voor een wereld in nood Alleen maar (negatief) protes teren De Geest kan ons aanzetten te strijden, binnen te dringen in de nood j van de ander, om te werken in de J kerk in de wetenschap dat Zijn rijk zal komen. Dus: hard werken en le ven vanuit de hoop. De dag vermeldde verder als spre- kers ds. J. A. Malgo, die een portret gaf van de gemeente in de eindtijd naar aanleiding van Openbaring 3 vers 14. Ds. G. van 't Wout riep op te staan in de vrijheid zoals bedoeld in Galaten 5 vers 13. De evangelist Jb. Klein Haneveld sprak over een episode uit het leven van David als koning, waarin hij het type-zijn van Christus aanwees. In aparte tenten konden kinderen en kleuters zingen, spelen en luisteren naar verhalen van medewerkers, on der andere van de meester-verteller Jan Oosterweldêr. Gezegd kan wor den, dat de jeugd op deze landdag do mineerde. Er was goede muziek en zang in de moderne, frisse trant. Bij een van dezez gelegenheden merkte ds. Van Zanten op, dat het contact, de de communicatie mei de synode veel inten siever moet worden. In het komende na jaar zal het mode- ramen van de synode gerichte werkbezoek- ken aan de classis brengen. Ds. Van Zanten opende ook op ver- Zoals bekend zijn ongeveer zeshon- zoek^ ^zaterdagmor- derd plaatselijke bijeenkomsten en fl later 47 regionale, waar 7000 spre kers aan het woord zijn geweest, vooraf gegaan aan de AKV, waar af gevaardigden van hervorrtide ge meenten naar voren konden brengen, „wat er leeft" onder de leden van de Hervormde Kerk. In de juni-zitting van de synode zullen de aanbevelin gen van de AKV in behandeling wor den genomen. Driehonderd door de gemeenten ge kozen afgevaardigden hebben het af gelopen pinksterweekend buitenge- woon hard gewerkt op de sociale aca- demie De Horst in Driebergen, waar i vooral op de laatste dag een broeie- rige temperatuur heerste. De drie voorzitters waren ds. G. Samson, her vormd predikant te Rotterdam, mej. drs. N. H. M. Voltelen, directrice van het vormingscentrum Oud Poelgeest «m de heer R. Wijkstra, voorzitter van de hervormde raad voor overheid en samenleving, en in het dagelijks le ven directeur van de Centrale Verze keringsbank in Den Haag. Hoewel synodeleden aanwezig wa ren namen zij geen deel aan de dis cussie. Maar aan ds. J. A. G. van Zan ten als praeses van de synode werd af en toe een nabeschouwing ge vraagd. gen de AKV. Hij ver heelde niet. dat het synode-besluit tot een dergelijke vergade ring nogal beroering heeft gebracht en dat „niet allerwegen de synode dit besluit in dank is afgenomen, inzoverre men er een uitholling van de roe ping en verantwoor delijkheid van de grondvergadering van de kerk, de classicale vergaderingen 54 in getal van vrees de." „Anderzijds moet worden vastge steld, dat de AKV-gedachten hon derden gemeenten en duizenden ge meenteleden aansprak en in bewe ging heeft gebracht. De stelling kan gewaagd worden, dat uit aktie en reaktie is gebleken, dat de kerk en haar gemeenten be slist niet op sterven na dood kunnen heten. Zo wij al niet geloofden en wisten, dat het Christus is. Die Zijn kerk in stand houdt, dan zouden wij uit het feit, dat men op zo diep gaande wijze, veelszins kritisch, met haar en haar Boodschap en haar ver- Trouw blijven bij het Woord KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES? Dit kunt u uitsluitend opgeven met de bon uit de krant. Telefonische opgaven kunnen niet meer worden aangenomen! Hoogtepunten voor de schippersge- zinnen van de binnenvaart is elk jaar ..hun" gezinslanddag, die gisteren in Maarsbergen op het terrein van Val- kenheide is gehouden. Het is een in formele dag met muziek, sport en spel, waar ook de ernstige noot niet ontbreekt. Voor de jongeren was er een spe ciale ontmoetingssamenkomst in Amersfoort, waar ds. L. A. Bodaun sprak en een al even gevarieerd pro gramma werd afgewerkt, waarop zo wel een gospelgroep als een .jteen- goeie" band prijkte. Een van de hoog tepunten voor de kleintjes: honder den ballonnen lieten ze opstijgen, een aloud feest, dat nooit blijkt te vervelen, hoe kort de vreugde ook duurt. Kruiswoord-puzzel zonder zwart 2 3 4 5 6 Horizontaal: I. plaats in GelderlanJ. 2. in elkaar - denkbeeld, 3. noors christen prediker - bergplaats. 4. verzoekschrift - onbep. voornaamw.. 3. vleugel - karak ter, 6. livreiknecht - bloedbai. 7. plaatsje onder Vries - eikenschors - titel van de heerser van Algiers. 8. muggelarve - gindse. 9. onderzoek - plaaggeest - titel (aft.). Verticaal I plaats in Zeeland. 2 Nieck- wapen ui het jaar onzes Heren (afk. Lal.) - pers. voornaamw.. 3. hark - maanstand - plaats onder Borger. 4. om laag - verharde huid. 3. een zekere - sneeuwschaats - wandversiering. 6. stof voor hoeden - vaartuig - bevel. 7. plaats in N.H. - gifslangetjc. 8. bereide dieren huid - zwemvogel. 9. Europeaan - jon gensnaam. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor I mais. 4 egel. 7. kam. S ocle. 10. os. 12 eend. 14" nare 16. Aare. 18. edel. 20. sa. 21. Nero, 23. een, 25. rest, 27. nems. 29 adê. 30. Eger. 32. te, 34. fori. 36. idem, 38. Leto. 40. Erna. 42. te. 43. rare. 45. are, 47. kade. 48. Lena. Vert.. 1 ma, 2. Amer. 3. Son, 4. cl, 5. gene. 6. lor. 7. kaas. 9. Eder, II. sein. 13. eens. 15. Alem. 17 aard. 19. doge, 22. eter. 24. Este. 26. eelt. 2S. Erin, 29 aalt. 31 eier. 33 emoe. 35. oord, 37. Daan. 39 "eek. 41 rel. 44 A.E.. 46. ra. (Van onze kerkredactie) ZWOLLE De bondsdag van gereformeerde meisjesvereni gingen (vrijgemaakt) stond gis teren in het teken van het af scheid van de presidente mej. T. Kunnen uit Assen. Zij werd opgevolgd door mejuf frouw A. Anneveldt uit Groningen, tot nu toe tweede presidente. Mejuf frouw Kunnen heeft de vrijgemaakte meisjesbond vijftien jaar geleid. Zij kreeg een klokje en een enveloppe met inhoud aangeboden De twaalfhonderd jongeren (er wa ren ook veel jongens bij) die de Plan- tagekerk tot ed nok toe vulden, luis terden 's morgens naar prof. drs. J. van Bruggen uit Kampen, die sprak over het onderwerp ''Geen doodlo pende weg". Ontmoediging Veel jongeren worden geconfron- I trerd met de gevolgen van kerkelijke strijd en verschuiving Dit kan een I gevoel van ontmoediging oproepen: I loopt de weg van de kerk dood in dwaling en verwereldlijking? Prof. Van Bruggen liet zien. dat deze vra- j gen niet nieuw zijn. Paulus spreekt in zijn tweede brief I aan Timotheus ook duidelijk in op een dreigend gevoel van vermoeid- I heid. De apostel is opnieuw gevangen I genomen. Timotheus zal hem deze keer wel moeten verliezen. Veel vroe- j gere vrienden hebben zich var. Pau lus afgekeerd. De dwalingen waar hij al eerder voor had gewaasrehuwd zijn eerder toegenomen dan vermin derd. En Timotheus zou zich straks wel erg eenzaam kunnen voelen met zijn zware taak in de kerk. Paulus beklaagt zijn helper niet, maar leert hem juist danken voor het feit, dat Gods weg in zijn familie niet doodliep. Timotheus mag zelf delen in het geloof als een wonder van God. Verder: de apostel flatteert het beeld van de toekomst niet, maar ziet nuchter de situatie onder ogen. Het geheim vannuchterheid zonder beklag is gelegen in het onderwijs, dat in deze brief gegeven wordt over de aard van de weg der kerk. Paulus leert, dat allen die god vruchtig willen leven het moeilijk zullen krijgen. De weg om in te gaan is een smalle weg vol lijden en ont moediging. Timotheus moet deze weg echter aanvaarden. En zijn werk doen als een goed dienstplichtig sol daat Niets vreemds tigste eeuw moeten wij niet afmeten aan onze wendromen en idealen. Dan verbitteren wij of komen tot mense lijk rpotest. Wij moeten het beeld van vandaag afmeten aan het beeld dat Christus getekend heeft van de I weg der kerk. Dan zien we, dat er niets vreemds gebeurt. En dat we ons niet van ons werk moeten laten af- rengén door gevoelens van ontmoedi ging. De kerk heeft heden trouw te blij ven Cbij het woord van Christus, op dat God op zijn tijd en wijze zijn uitverkorenen in die kerk zal bin nenbrengen. Het feit, dat vandaag de leuze van de revolutie de straat ver overen, verhindert Christus niet, om als Hij dat wil ook uit radikalen en atheisten zijn volgelingen te roepen. Daarom heeft de kerk als taak op wacht te blijven staan in dienst van de God. die verkiest die Hij wil en zich ontfermt over wie Hij wil. De weg van deze God, aldus prof. Van Bruggen, loopt niet dood in een twin tigste eeuw. 's Middags sprak de Voorburgse predikant ds. M. J. C. Blok over "Diakonia op de open kerkweg." DS. VAN ZANTEN kerk niet op sterven na dood tolking daarvan, nu en in de komen de jaren, bezig is geweest, de conclu sie mogen trekken: de wezenlijke zaak gaat zeer velen ter harte." Als samenvatting van het doel van de AKV merkte ds. Van Zanten op, dat het erom gaat hoe de kerk in een levende verhouding kan ko men tot de problemen van de we reld en de tijd waarin wij leven. Niet uit de verf Van de agenda kregen de onder werpen „Het geloof van de kerk," dat in verschillende punten uiteen viel en de „Opdracht en taken van de kerk," eveneens onderverdeeld, de meeste aandacht. Het spreken van de kerk in betrok kenheid op de samenleving, een on derdeel van' het geloven van de kerk kwam, al door de veelzijdige aard van het onderwerp en ook omdat men het spreken nog moest leren „we zijn het niet gewend" niet zo uit de verf. Utrechtse afgevaardigden merkten op, dat de kerk zich moet uitspreken over actuele vragen van maatschappij en samenleving die op haar weg lig gen. daar waar anderen zoals politici zwijgen: Eraan werd toegevoegd, dat WILLEMSTAD De passagiers van de Fokker Friendship St. Maar ten van de ALM. die dinsdag door zeven Dominicanen werd gekaapt, zijn zaterdag met een speciale DC-9 van de ALM uit Cuba op Curacao aangekomen. Ook de twee stewardes sen die aan boord van de Friendship zaten, zijn meegekomen. het spreken van de kerk over sociale en maatschappelijke vragen in veel gevallen een grote mate van deskun digheid vereist. Besloten werd, dat een speciale stu diecommissie die zowel de synode als de AKV zal samenstellen zich over „het spreken van de kerk" nader zal verdiepen. Levendiger Veel levendiger werd de discussie over de belijdenis. Ds. Samson, als een van de voorzitters vatte de dis cussie in drie hoofdlijnen samen: 1. Men ziet de noodzaak tot handhaving van de belijdenisgeschriften, althans van het geloofsgoed daarin. (Aange drongen werd op een vertaling in, he dendaags eenvoudig Nederlands red.) 2. Men ziet de noodzaak van een nieuwe formulering van het belijden, in de zin van fundamenten en per spectieven. 3. De geschriften doen er allemaal niet veel toe. (Voor voor standers van deze opvatting gaat het om existentiële vragen: wat is de Godsvraag, wat moet ik met mijn ge loof, hoe ontmoet ik Christus.) Tot het hoofdstuk over de opdracht en taken van de kerk behoorde dat der „oecumene." Prof. dr. J. F. Les- crauwaet, die als roomskatholiek gast wel spreekrecht, maar geen stemrecht had, merkte op, dat je niet beter kunt bijdragen aan de oecumene dan consequent te reformeren vanuit de gedachte: hoe worden we samen kerk van Christus. Een motie werd ingediend, waarin de synode wordt verzocht eraan mee te werken, dat de Raad van Kerken meer dan tot nu toe in het openbaar treedt. Eveneens verzocht de AKV de synode er bij de kerken op aan te dringen dat de kerken, die bij de Raad van Kerken zijn aangesloten experimentele vormen van oecume nisch samenleven op het plaatselijk vlak goedkeuren, begeleiden en be vorderen. Twee procent „De dienst aan de ander" viel ook onder het hoofdstuk „Opdracht en ta ken." Vooral ter sprake kwamen de woningnood, terwijl een aanbeveling werd gedaan twee procent van de to tale inkomsten van de Hervormde Kerk beschikbaar te stellen voor ont wikkelingssamenwerking. In de juni- synode zal hier verder op worden ingegaan. Verschillende punten van de uitge breide agenda zijn dus in de afgelo pen drie stevig gevulde pinksterdagen nog niet aan de orde gekomen. In de herfst hoopt men deze AKV voort te zetten, of er dan een punt wordt ge zet achter deze vorm van ledenin- breng is nog niet bekend, maar waar schijnlijk zal het niet zijn. Ds. Van Zanten, drong er gisteren nog op aan dat het punt van de ge loofscrisis sterke prioriteit zal krijgen bij de voortzetting van de kerkverga dering in het najaar, en dat bij de studies daarover ook synodeleden zullen worden betrokken. Kaatst bal teru ROME Zonder diens na noemen, heeft paus Paulus de gische kardinaal Suenens van i 1 gediend. Tijdens een toespraak tot de van het nieuwe secretariaat bisschoppensynode zei de pat hij „geheel in tegenstelling dezer dagen tot onze smartelijk bazing gezegd is" het beginsel collegialiteit met de steeds in acht tracht te nemen. Paus Paulus kaatste het balli a rug. Hij vond de manier, Suenens in het gesprek met 1 blad Le Monde zijn kritit geuit, niet passen bij de broet stijl, die de collegialiteit veri ook niet bij de ernst van de men, die door verantwoorde voegde instanties worden berb. bi De Belgische kardinaal ha0, een beroep op het collegialiteit sel de paus gevraagd, een opi j, cussie over het celibaat toe te „Dergelijke stemmen, die doorgaan voor de stem van hel ri lie, verstoren de eenheid, wij van de collegiale eensgezindh zijn slechts aanhangers van paalde theologische mening." „De paus is niet de spreek! nog minder de gevangene vt e bepaalde theologische richting dat ook niet zijn. Zijn taak als ger van Petrus volgens de Christus is bovenal hoofd te z zijn broeders in nauwe samem e met hen, en getuige van het Christus, waarvan de leer v: 0 concilie samen met de trad juiste vertolking is." Het is de eerste keer, dae Paulus zich zo tegen Suenens1 Vorige kritiek van de Belg liet onbeantwoord. ROME Het Vaticaan ga koord met het streven naar werking in de opleiding van p en predikanten. Dat blijkt uit juist verschenen tweede deel richtlijnen voor de oecumene. Doublures in de colleges gevoeglijk vermeden wordei wordt aangedrongen op gez< gebruik van bibliotheken. Gelijk bekend, zet de sai king in Nederland al meer i door. In Utrecht is juist deze het gentlemenagreement tu theologische faculteit van de versiteit en de katholieke sche hogeschool tot stand geko AMSTERDAM Zaterdag M houdt dé gereformeerde zés schoolvereniging Jachin haar gadering in de Oosterkerk te veen, aanvang tien uur. Hel van deze dag is „Hoe het evar aan kinderen gebracht kan dat zij er later ook nog eei schap aan hebben." Hierover discussieerd worden onder van de directeur van de chr jeugdraad, drs. A. Broek. ROTTERDAM Deputaten bij de hoge overheid van de Gereformeerde Gemeenten eh van de Oud-Gerefor meerde Gemeen hm hebben in een ge zamenlijk schrijven aan de minister raad hun afkeuring uitgesproken over „de droevige verschijnselen van een voortschrijdende morele degeneratie." Met name protesteren zij hierin te gen de uitreiking van de P. C. Hooft- prijs aan G. K. van 't Reve, welke plaatsgreep „in zulke omlijsting, wel ke een dienaresse van de kroon niet waardig moet worden geacht." Voorts wordt in dit schrijven ge protesteerd tegen dr vloed van por nografische lectuur, terwijl het tole reren van de film ,.Zoon des mensen" wordt aangeduid als een teken van ernstig falen van het overheidsbeleid. In het weekblad van de Gerefor meerde Gemeenten „De Saambinder" van deze week wordt adhesie betuigd aén de Open Brief van de heer P. J. M. Driebeek en de hartekreet van prof. dr. G. A. Lindeboom, beiden in de Telegraaf, inzake de zedelijke ver wording. Alle laden van de Gerefor meerde Gemeenten worden opgewekt, mee te doen aan de handtekeningen actie. Van 15 mei tot 6 juni wordt In het Rijksmuseum te Amsterdam een tentoonstelling gehouden onder de ti tel: „Twee eeuwen Faust illustraties". (Van een onzer medewerkers) AMSTERDAM Met een aanzet tot bezinning op de toe komstige evangelisatiearbeid is de algemene vergadering van de Unie van Baptistengeineenten gesloten. Zowel het openingswoord van voorzitter ds. C. Mostert als het jaarverslag van de uniesecretaris ds. Th. van der Laan hadden de afgevaardigden van de gemeen ten hiertoe opgeroepen. Het jaarverslag constateerde, dat de jongeren in een totaal nieuwe denk- en leefwereld opgroeien. „Is er in onze gemeenten een gesprek gaan de tussen de generaties? Of verwach ten de ouderen, dat de jongeren het overgeleverde erfgoed zonder meer overnemen en wenden daarom som mige (vele?) jongeren zich teleurge steld af van onze gemeenten?" vroeg ds. Van der Laan. Zulke vragen kon de vergadering niet direct beantwoorden, al deelde men het gevoelen, dat werken en spreken met de jongeren noodzakelijk was, om ln de komende decennia'vol doende geestkracht en vindingrijk heid te hebben, om het evangelie te verkondigen aan „jonge wereldbur gers. die veel weten, die van alles genoeg bezitten, die in het algemeen werkelijk bewogen ziin over het on recht en het kwaad in onze wereld, maar die niet nog niet gegrepen ziin door Christus." Applaus was de reactie op de en- thous;aste toelichten e van ds. J. Schuil te Tweede Exloërmond, voor zitter van de Nederlandse baptisten- jeusHbeweeine. op de vornvrtsarbeïd en zijn vraag om voldoende financiële steun. Het was een beve~t:«:ng van de wens, om samen met de jongeren bezig te ziin in het begriioen en uit leven van Christus' opdracht. Op een ander belangrijk punt toon de de vergaderine grote interesse. Met grote instemming werd besloten veel aandacht te geven aan bezinning en toerusting op het evangelisatie werk, die zouden moeten uitlopen op een later te ontwerpen groot project voor gezamenlijke actie. Op 12 sep tember wordt te Epe een grote toog- dag belegd. De evangelisatiecommissie kreeg de opdracht, uit te zien naar nieuwe kansen en mensen, om het werk on der de Spaanse gastarbeiders op nieuw aan te pakken. Het moest vdit voorjaar beëindigd worden door emigratie van de Spaanse evangelist. Het evangelisatieblad „De Zaaier", algemeen geprezen om zijn actuele inhoud, moet nog aantrekkelijker en kleurrijker woeden. Een ex*ra bedrag werd uitgetrokken om eindredacteur ds. F. E. Huizinga te Hengelo ln de gelegenheid te stellen, de gemeenten te bezoeken en voorlichting te geven over de wijze, waarop met het blad gewerkt kan worden. De theologische faculteit van de Utrechtse universiteit heeft alle stu denten van het baptistenscminarium De Yinkenhof officieel toegelaten tot de tentamens ook hen. die onvol doende vooropleiding hebben om exa mens af te leggen. Ook staat- de fa culteit positief tegenover de gedachte, om door de unie ec«n bijzondere leer stoel in de baptistische godgeleerd heid te laten vestigen. Nadere beslis singen ziin nog niet genomen, maar „De Yinkenhof" te Bosch en Duin zal als centrum van eiTnn huisvesting en onderwijs worden gehandhaafd. Studenten met voldoende voorop leiding worden in staat geste1 d. zich te bekwamen voor het kandidaats examen en zullen ook worden aan gemoedigd. hun studie tot hun docto raal examen voort te zetten. Ook in de toekomst blijft er echer aan De Vinkenhof ruimte voor studenten, die geen volledige universitaire opleiding kunnen vnieen. Reorganisatie De vele voorstellen voor reorgani saties van het Unieapoaraat bleven allen onbesnroken. omdat van de ..eroer" tafel" werd moesedeeld. dat het he1" v deskundig zal worden dooree' ^*~lgend 1aar zullen de gezamenlijke commissies met een weloverwogen plan komen. Daarbij wordt er naar gestreefd, de uniever gadering tot een jaarlijks gi en zakelijk hoogtepunt te mal de gehele landelijke arbeid. Daar ds. C. Mostert zich nieuwe jaar niet meer best kon stellen, werd ds. W. Vei Amsterdam gekozen als van de (besturende) commi unie. UTRECHT Een levende te is ook gediend rnet een fun administratie, waarin meer vi dan wat burgerlijkestandg over de gemeenteleden Dat voor de gereformeerde kerl nieuw model administratieka worpen. Naast de „gewone"! kunnen ook gegevens wo*den genotee de gaven en krachten waaro meenteleden be-tcnikken voor lijke activiteiten. In het na deze administratiekaart gerei waaron ook gee°' ens kunnen vermeld inzake financiële bijd NED. HERV. KERK Beroepen te Nijverdal, E. Kronenburg te Middelburg; derkeTk. T. Lekkerkerker te wolde (Gld.): te Vrouwen! (toez.). H. Faas te Homel Weesp, Joh. Dijkstra te Kan Carlton (Zuid-AfHka: Ned. Kerk). G. .T. H. Oijmink te dam. GEREF. KEKKEN j Beroepen te Zaandam. B. koek te Wsdd'nxvoen te 4 drs. O vt Hnmans to vinrih CHR, OrTFF. KFRKPI Beroepen te Nunspeet M'ddelharnis. VRIJE FVANG. GFMFEN" Beroepen te Zwolle. H. R. 1 man te Oldebroek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2