geeft leveren gapens aan Cambodja toe Vooral op de lokale markt gevoelige koersverliezen Stangl klaagt over Ajax-PSV in slapeloosheid proces is geschorst Den Bosch Poolse circusartiesten ontsnapten op Schiphol Totocijfers ZUID-AFRIKA UIT HET IOC GEBANNEN g Luchtgevecht hoven het Suez-kanaal BVD niet gemoeid in de zaak-Tjassing fonder medeweten van Congres egering wil ook niet-juristen ij kantongerecht Protest tegen vasthouden ALM-vliegtuigen Eis half jaar voor omkoping van ambtenaar Liberalisatie huur in westen Omzet AH steeg met 14 procent Bijenkorf boekt matige winst FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Mevrouw Vreeken schaakkampioene de beste hekken komen uit Besf Brundage: Ik blijf tot 1972 aan ZATERDAG 16 MEI 1979 WASHINGTON/PHNOM INH De Amerikaanse rege- heeft 7200 geweren ge werd aan de Cambodjaanse gering, zonder dat het Ameri- lanse Congres hierover tevoren as ingelicht. Dit heeft een woordvoerder van het Cisterie van buitenlandse zaken ?ren bevestigd: pij kon geen reden geven, waarom Congres niet was ingelicht. Wel j hij te verwachten dat nog meer ite wapens aan Cambodja worden everd. De woordvoerder vaf te men dat eind juni een eind komt i het optreden van Amerikaanse litaire adviseurs en de Amerikaan- luchtsteun in Cambodja. ITan Cambodjaanse militaire zijde vernomen dat in het gebied van mpong Tsjam in totaal duizend mbodjaanse militairen worden ver st. Gevreesd wordt dat de troepen de Vietcong in de. pan zijn ge- Bestand iet ingang van maandagmiddag lalf uur plaatselijke tijd zullen de idvietnamese troepen oen bestand in acht nemen van 24 uur ter gele genheid van de verjoardag van Boed dha. In totaal 976 gevangenen in Sai gon kregen een deel van hun straf kwijtgescholden doir president Van Thieu. Zuidvietnamese militairen hebben de perskaarten gevonden van drie Amerikaanse correspondenten, die worden vermist en waarschijnlijk door de Vietcong gevangen zijn geno men in Cambodja. Het drietal werd het laatst gezien op 7 mei. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het kabinet heeft jdag een wetsontwerp besproken, voorziet in de aanstelling van et-juristen bij het openbaar minis- Okie. De regering denkt daarbij voor aan verkeerszaken om de officiers n justitie bij de kantongerechten -(eer gelegenheid te geven voor ande- "*dan verkeersdelicten. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De koninkrijksrege ring heeft besloten bij de Cubaanse regering te protesteren tegen het vasthouden van een vliegtuig van de Antilliaanse luchtvaart maatschappij op de luchthaven van Havanna. Dit toestel werd eerder deze week ge kaapt. De koninkrijksregering heeft een beroep op Havanna gedaan de bemanning en de passagiers in vrij heid te stellen. De Antilliaanse premier Petronia heeft telefonisch overleg gepleegd met de Nederlandse ambassadeur in Havanna, de heer J. van dc Gaag. Deze heeft enkele ministers en een direkteur van de AL<M ontraden nasr Havanna te komen, waar hij met de Cubaanse regering wilde praten over het vasthouden van het toestel. De ambassadeur kreeg van dc Cu baanse autoriteiten geen toestemming te spreken met bemanning en passa giers. Dezen zijn ondergebracht in hotel en maken het. volgens de Cu baanse regering, goed. Minister Luns heeft toegezegd alle diplomatieke maatregelen te nemen om vrijheid voor bemanning en passagiers te ver krijgen. Hollandsche Beton heeft omzetstijging van dertig pet. RIJSWIJK De totale omzet van Hollandsche Beton Groep NV wordt dit jaar geraamd op ƒ650 miljoen, zo is gisteren in de jaarvergadering' meegedeeld. Dit betekent ten opzichte van vorig jaar een stijging van dertig procent. Het gunstige peil van de werkvoorraad heeft zich gehandhaafd met een behoorlijke spreiding over de werkmaatschappijen. v. Gelder verwacht verdere groei AMSTERDAM Kon. Papierfa- briek Van Gelder Zonen NV ver wacht na 1970 een verdere groei, zo is gister meegedeeld op de aandeelhou dersvergadering. Fusies van dagbla den zullen naar verwachting niet van invloed zijn op het verbruik van krantenpapier. AMSTERDAM Wegens omko ping van een huisvestingsambtenaar en het medeplegen van brandstich ting in diens auto, terwille van de verzekeringsuitkering, heeft de offi cier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank gisteren tegen de 34-jarige boekhouder J. B. uit de hoofdstad zes maanden gevangenisstraf geëist. De boekhouder had vorig jaar aan de inmiddels wegens het aannemen van steekpenningen veroordeelde ex- -ambtenaar van de Amsterdamse dienst volkshuisvesting ten behoeve van een woning voor een relatie 500 gegeven. Zelf was de boekhouder door de ambtenaar ook aan een huis geholpen. De ex-huisvestingsambtenaar had van zijn verzekeringsmaatschappij ƒ3400 uitgekeerd gekregen voor zijn vernielde wagen. DEN HAAG Minister Schut hoopt binnenkort 102 gemeenten in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht onder de werking van de huurlibera- lisatiete brengen. Ramingen over het kwantitatieve woningtekort hebben uitgewezen dat invoering van huurliberalisatie ge let op de situatie op de woningmarkt niet tot onverantwoorde conse quenties zal leiden. Het betreft hier onder meer de zone ten noorden van de Lek, de Alblasserwaard en Vijf- heerenlanden, Hoeksche Waard, Goe- ree-Overflakkee en de gemeenten Heerjansdam, Zwijndrecht en Hen drik Ido Ambacht. DUSSELDORF Het proces tegen de voormalige kampcom mandant Franz Stangl, aan wie de moord op 400.000 mensen ten laste wordt gelegd, is verdaagd. Gistermorgen liet hij voor de be handeling van zijn zaak weten dat hij zich niet helemaal goed voelde. Op advies van de gevangenisarts, die een te hoge bloeddruk bij Stangl had geconstateerd, schorste de rech ter de zaak tot volgende week woens dag. Stangl klaagde erover dat hij niet genoeg slaap kreeg omdat de ci piers in zijn cel elk half uur het licht aan- en uitdraaiden om te controle- of hij niet had geprobeerd zelfmoord te plegen. Waardeloos „Medisch gezien moet deze maatre gel volstrekt worden afgewezen," al dus de gevangenisarts, „bovendien is het op zichzelf waardeloos als men er pogingen tot zelfmoord mee wil voor komen." Het verhoor dat president Stangl vrijdagmorgen nog af kon ne- mon duurde slechts een uur en ging voornamelijk over Stangl's Oosten rijkse SS-periode van voor 1940. De president kwam nog niet toe aan de periode van augustus 1942 tot augustus 1943, waarin Stangl com mandant was van de vernietigings kampen Treblinka en Sobibór. Stangl UN HAAG Het Poolse ^echtpaar Ozeslaw Jasinki en bpfyna Jasinka uit Warschau asiel gevraagd in De" heer Jasinki (36) zijn vrouw (24) zijn circus- desten. ontsnapten aan de nationale lep artiesten, die een vier maanden Arende tournee door Japan had ge kakt en op de terugweg op Sohiphol 'e uur moest wachten op een char- fvliegtuig naar Polen. Tie vreemdelingenpolitie van ■tofddorp heeft de aanvraag om Tel'in ontvangst genomen. Na over- T met de leiding van circus Boltini, Pt thans een serie voorstellingen in Haag geeft, zijn de Polen naar h Haag gebracht, waar zij door [vrouw Dickp Boltoni zijn ontvan- Ongemerkt fce vluchtelingen waren gisteren kwart over acht op Schiphol ge- iveerd. Terwijl de overige leden de groep in een restaurant zaten ;ten, slaagden de heer Jasinki en echtgenote er in ongemerkt met persoonlijke bagage de groep te (laten, waarna zij vrij vlot de poli- 'isten te bereiken, heer Jasinki zei Wij te zijn in derland te zijn. Uit contacten met lega's, vooral uit Tsjechoslowakije. 1 hij veel over Nederland gehoord, ardoor het zijn voorkeur had naar derland te gaan. Moed om de groep 1® ontvluchten had het echtpaar !'e irts geput uit het feit, dat donder- ig in Alaska, Noord-Amerika, hun lega Myroslaw Sepanski le vrij- d had gezocht en gevonden. heer Jasinki had er ook over Idacht om eerder te vluchten. Had \AI een opgelegde kans op weg van kio naar Polen gekregen, dan had die wel aangegrepen. Hij oordeel de. dat het daarna wel niet moeilijk meer zou zijn om naar nederland te gaan. Mevr. Boltdni verzekerde dat de Polen, ofschoon hert programma voor de onlangs gestarte toUrnëé vol: zit, de gelegenheid krijgen hun nummers als komische acrobaten in het Neder landse circus te brengen. heeft in 1944 en 1968 reeds hartaan vallen gehad. Zijn gezondheidstoe stand is echter niet van dion aard dat het proces, dat tot 25 september zal duren, ernstige vertragingen zal oplo pen. ZAANDAM De omzet van Al- bert Heijn N.V. is in de periode ja nuari t/m april gestegen met veertien procent vergeleken met 1969. De netto winst is ongeveer negen procent hoger dan in de vergelijkbare periode van het vorig jaar. In de tweede helft van het lopende boekjaar zullen totaal achttien nieu we su perm arts worden geopend. AMSTERDAM De Bijenkorf heeft in het boekjaar 1969 - 1970 maar een matige winst geboekt. Was de nettowinst vorig jaar f 5,5 min., in het afgesloten boekjaar is dit ƒ5,8 min. De omzet bedraagt 725 min. De raad van bpstuur koestert geen optimistische verwachtingen ten aan zien van dé wiristontwikkeling voor het lopende boekjaar. Dit in verband met de voortdurende kostenstijgin gen. „Maar de winstontwikkeling op lange termijn zien wij met vertrou wen tegemoet". Per 31 januari 1970 1970 waren bij het concern 9500 mensen in dienst. De totale loonkosten bedroegen 130 min. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De finalis ten in het tornooi om de Neder landse voetbalbeker hebben over eenstemming bereikt over de plaats waar de strijd beslecht zal worden. Ajax en PSV treden op 27 mei tegen elkaar aan in het stadion De Vliert te 's Hertogen bosch. De wedstrijd vangt aan om acht uur. DEN HAAG De cijfers van de sporttoto's 40 (2/3 mei), 41 (7 mei) en 42 (9/10 mei) zijn: Sporttoto 40: Aantal deelnemers 639.019. Bruto inleg ƒ1.279.309,50. Prijzenbedrag 575.689,28. Eerste en derde prijs 172.706,78. Tweede en extra prijs 115.13*7,86. Meldingen: 1 x 13 - bruto 172.706,80, netto 146.800,78, 71 x 12 - bruto per kolom ƒ1621,60 netto ƒ1378.36, 1190 x 11 - 145.10 per kolom. Sporttoto 41Aantal deelnemers 577.662. Bruto inleg 1.125.702. Prijzen bedrag 506.565,90. Tweede prijs 202.636.36. Derde prijs 177.298,07. Ex tra prijs 126.641,47. Meldingen: Geen van dertien. 15.x 12 - bruto per ko lom 13.508,40 netto ƒ11.482,14, 205 x 11 - per kolom 864.80, 244 eerste 8 - per Jtolpm. 519,-. Sporttoto 42:Aantal deelnemers 558.885. Brlito inleg ƒ1.189.927,80. Prijzenbédfag 535.467,51. Eerste en derde' prijs 160.640.25. Tweede en extra prijs 107.093,51. meldingen: Een maal 13, bruto 160.630.25 netto f 136.544,17, 23 x 12 per kolom, bruto ƒ4.656,20 netto ƒ3.957,77, 377 x 11 - per kolom ƒ463. 44 x eerste 8 - per kolom bruto 2.434 netto 2068,90. KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES? Ht kunt u uitsluitend opgeven met bon uit de krant AMSTERDAM Zoals te verwachten was, is Wallstreet deze week door de barrière van het Dow Jones-gemiddelde van 700 heengeschoten en het gevolg was, dat ook de andere financië le centra een flauwe stemming aan de dag legden. Met name in de lokale afdelingen waren de koersverliezen op de Amster damse effectenbeurs hier en daar gevoelig. De verdere ont wikkeling hangt in eerste in stantie af van Wallstreet en daarnaast van de vraag in hoe ver onze markt zich kan ont worstelen aan de invloed van New York. In onze dagen kan het gebeuren, dat een bestuur van een onderneming in het onzekere tast aangaande de koersontwikkeling der eigen aande len. Men ziet dan dat er veel vraag is naar de aandelen en de. koers sterk opgedreven wordt, terwijl men in het ongewisse verkeert terzake van dege nen. die deze ontwikkeling veroorza ken. Zoals men weet, wordt in de aan delen Ver. Touw fabrieken én Holec een enorme kooplust aan de dag ge legd gedurende de laatste weken en nu is het opmerkelijk te horen, op welke wijze het bestuur op deze grote belangstelling voor de aandelen rea geert. Vergissing Van de zijde van het bestuur van Verto werd gezegd, dat uit hel koers verloop wel bleek, hoe de belegger zich kan vergissen, hetgeen binnen kort wel duidelijk zou blijken. Be doeld werd mede te delen, dat er op het ogenblik geen fusie of samenwer king in de lucht zat, dat men zelf in het onzekere verkeerde, wie nu eigenlijk de aandelen Verto aan het opkopen was, maar dat de opgejaagde koers op basis van de bedrijfsgang absurd was. Het bestuur van Holec meende, dat de grote koersstijging van de aandelen ooor de wonderlijke fusiekoorts ter beurze moest worden verklaard. Er wa-en geen fusie-on derhandelingen gaande. Men kan ervan uitgaan, dat een I bestuur van een onderneming in een delicate fase van onderhandelingen tegenover de buitenwereld niets van I een fusie wil weten om reden het I gesprek een mislukking kan worden 1 en een overname niet tot stand komt. Maar het is ook mogelijk, dat een j bestuur inderdaad in het ongewisse verkeert over de groep, welke via beursaankopen een „vinger in de komt daardoor in een dwangpositie te verkeren, welke men liever wil ver mijden. Rond de Rubberfabriek Vredestein is de handel ter beurze kalmer ge worden en het aanwezig materiaal werd gisteren door de banken, die het bod van Goodyear verzorgen, tegen 456 pet. (het bod van 450 plus 6 pet. dividend) opgenomen. De rechter zal in het kort geding tussen Goodrich en Vredestein op 26 mei of eerder vonnis wijzen. Dan zal men weten, of Good year inderdaad Vredestein in handen krijgt of niet. Door aanhoudend Amerikaans aan bod kwam van de internationals Kon. Olie wederom onder druk te staan, Donderdag kwam in het avondver- keer een koers tot stand van 117.50, maar gisteren sloot het fonds op 118.10. Zolang Amerika een flauwe stemming aan de dag legt, kan men liquidaties van funds verwachten en het aanbod wo-dt moeizaam door Europa opgenomen. Koningin Juliana ontving gister middag op paleis Soestdijk een vrouwelijke delegatie uit de Zuid- Molukken. Aanleiding was dat de Ambonese gemeenschap 20 jaar in Nederland woont. Op de foto: de delegatie biedt de Koningin een prauw aan, gemaakt van kruid nagelen. Philips Philips kwam mei schitterende cij fers over het eejste kwartaal voor de dag, maar moest desondanks mee om- i laag. De netto-resultaten verbeter- j den 21 pet., bij een omzetstijging van I 17 pet., zodat ongetwijfeld van een uitstekend eerste kwartaal mag wor den gesproken. De opkomst van de kleuren-tv is sneller dan verwacht i werd, met name in Nederland, Duits pap probeert te krijgen en eerst na j l£md en Italië Qo de beurs verwacht ARNHEM Mevrouw Corrie Vreeken heeft vrijdagavond te Arn hem het nationale schaakkampioen schap voor dames veroverd. In de ze vende ronde versloeg zij mej. De Klerck, terwijl haar concurrente, me vrouw Rie Timmer het punt deelde. De uitslagen uit de zevende en laatste ronde zijn: Fenny Haak mevrouw Roodzant 10, Rie Timmer Carla van der Griendt '/i4, Ada van der Giessen Jeanet Mulder 10, mej. De Klerck Corrie Vree- ken 0—1. De eindstand: 1. Corrie Vreeken 5'/s pnt, 2. Rie Timmer en Ada van de Giessen 5 pnt., 4. Carla van der Griendt 41/*, 5. Jeanet Mulder en mej. De Klerck 3, 7. Fenny Haak 2, 8. me vrouw Roodzant 0. Nederland-I talië DEDEMSVAART De vrijdag avond in Dedemsvaart gespeelde vol leybalwedstrijd NederlandItalië is geëindigd in een 3—0 overwinning voor Nederland. De setstanden waren 15—8 16—14 15—8. De wedstrijd HongarijePolen eindigde metde stand 32. j AMSTERDAM Tijdens de laat- «te zitting van het 69ste congres van i het IOC in Amsterdam is besloten j Zuid-Afrika het lidmaatschap van het IOC le ontnemen. De stemver houding was: 35 voor uitsluiting, 28 tegen en 3 onthoudingen. Naast de toewijzing van de steden voor de Olympische Spelen van 1976 ongetwijfeld het belangrijkste besluit van (di,t congres. ,De nationale Olym pische i comlte's van negentiên Afri kaanse staten die in Kairo reeds een lijst mét beschuldigingen':?ëgënS! Zuid-Xfrika betreffende de apar theidspolitiek in dat land. hadden op gesteld, eisten dat aan de dubieuze positie van Zuid-Afrika een einde zou worden gemaakt. Gisteren gaven zij in Amsterdam nogmaals de voor naamste bezwaren Weer: 1. Het Sanoc (Zuidafrikaans olym pisch comjté) heeft nimmer de indruk kunnen wekken onafhankelijk van de regering te opereren met betrekking tot de toepassing van de apartheids- wetten. Het sanoc is niet in staat de politieke druk van de regering te weerstaan, waartoe het volgens arti kel 25 van de IOC-reglementen is verplicht. DISCRIMINATIE 2. Het bedrijft rassendiscriminatie ten opzichte van niet-blanke sport lieden. doordat het deze de gelijkge rechtigde deelneming aan sportieve B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerken door geheel Nederland tegen .de scherpste prijzen. pAIRO Twintig Egyptische Israëlische vliegtuigen zijn eren "boven het Suezkanaal in gevecht gewikkeld geweest, begon toen vier Israëlische stellen Egyptische stellingen vielen in de middensector de waterweg. airo deelde mee. dat een lsraë- vliegtuig een voltreffer had ge- Egypte leed geen verliezen. bische kikvorsmensen hebben mijn geplaatst in de haven ven De mijn ontplofte gistermorgen. bij kwam een Israëli om het leven en werden drie anderen ge wond. Israëlische duikers waren bezig een schip te bergen toen de ontploffing zich voordeed. Twee uur later ge beurde er weer een ontploffing, maar hierbij werd niemand gewond. De spanning in Libanon, veroor zaakt door berichten over de mas sale binnenkomst van Syrische troe pen, schijnt af te nemen. Van rege ringszijde wordt vernomen dat het niet om enige duizenden maar om ongeveer vijftig man gaat Het betrof de begeleiding van een Palestijnse commando-eenheid naar een basis in Libanon. De Syriërs zouden later weer naar hun land zijn teruggekeerd verloop van tijd te weten komt, wie een overval wil doen op de onderne ming via een bod op de aandelen. De positie van zulk een bestuur is be paald niet prettig, want mén weet niet welke groep men, na het démasqué tegenover zich krijgt en of deze partij wel aanvaardbaar voor het bestuur als zodanig en voor de onderneming als geheel is Wapenen men calamiteiten voorbehouden dat over 1970 de nettowinst wel met meer dan 20 pet. zal kunnen stijgen. Ondanks dit Derspectief moest de koers van Philips-aandelen dalen van ƒ61 tot ƒ60,30, wel geen grote daling, maar toch opvallend, als men ziet op de vooruitzichten van het concern. Unilever ging van ƒ88.40 terug naar ƒ85.30. De kwartaalcijfers van dit concern komen op 20 mei a.s. De inschrijving op de 15-jarige 8-pct. staatslening viel tegen. Met pijn en moeite kon het bedrag der lening op 150 miljoen worden vast gesteld. De koers van deze obligatie: Dat b.v. Erdal te Amersfoort zich gaat wapenen „egen eventuele over- 0 vallen door de uitgifte van preferente was gisteren 98'/» pet. In het alge aandelen, welke n<et direct volgestort meen was de stemming op de beleg- behoeven te worden, is begrijpelijk, gingsmarkt iets ongunstiger. De Bank Men wil voorkomen dat men plotse- voor Ned. Gemeenten gaat onder ling gesteld worlt tegenover een par- i hands lenen tegen 8.75 pet. 100 pet., tij, die eigenlijk niet acceptabel is of terwijl Hoogovens in West-Duitsland die onvoldoende rekening houdt met DM 100 miljoen tegen 8.5 pet. kan op- de belangen van het bestuur. Men nemen. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG -- In de zaak-Tjas- sing, die deze week in de publiciteit kwam, is ook de Binnenlandse Veilig heidsdienst genoemd. Ten onrechte, zegt men bij de BVD. Zoals we meldden, was de heer H. J. Tjassing te Drachten op het laatste moment werk geweigerd bij het in ternaat Aekinga te Appelscha. De re den was dat het ministerie van CRM de toestemming omhem aan te stel len weigerde op grond van het feit, dat hij vroeger, de leus „Johnson moordenaar" had gebruikt Intussen is de kwestie geschikt: de heer Tjassing neeft bericht gekregen dat hij toch aan het werk mag en hij heeft dat aanvaard. Gemeld werd dat er sprake was van een antecedentenonderzoek van de BVD. De Kamerleden Wiebenga (pac. soc.) en Franssen (soc.) hebben over deze zaak reeds schriftelijke vragen gesteld. Nu stelt elk departement bij elke sollicitant een antecedentenonderzoek in. De BVD wordt pas ingeschakeld wanneer een „veiligheidsonderzoek" noodzakelijk geacht wordt. En zoiets gebeurt alleen volgens de bepalin gen der recente Beschikking Antece dentenonderzoek als er sprake is van een „vertrouwensfunctie". En zo kan ,men het. werk aan een internaat als Aekinga tóert bezwaarlijk om schrijven. en administratieve aktiviteiten van. het sanoc in Zuid-Afrika niet kan ga randeren. Dit is in strijd met artikel 1 van de TOC-reglementen. Eveneens in strijd met artikel 1 van de IOC-reglementen is het feit, j dat het sanoc de organisatie van mul-» I tiraciale sportevenementen weigert I op zich te nemen. Voorts kan het da I riïet-blanke sportlieden niet dezelfde faciliteiten bieden op bet gebigd van j training in het gebieddatonder h(ft beleid van het sanoc-valf. 1 I' 4. Het sanoc heeft geen gevolg ge» geven aan de resoluties, die het IOÖ tijdens het congres van Baden Baden in 1963 heeft aangenomen. Geelst werd onder meer dat het sanoc van de regering een verklaring zou ver krijgen, waarin verzachting van de apartheidswetten op sportgebied werd gewaarborgd. De markies van Exeter verklaarde naar aanleiding van dit punt: ..Het sanoc moet open lijk stelling nemen tegen de apar theidspolitiek van de regering en de voorvechter worden van de Olympi sche idealen bij het Zuidafrikaanse volk". Het sanoc heeft deze maatre gelen nog steeds niet genomen. WITTE SPELEN 5. In maart 1969 organiseerde het sanoc internationale Zuidafrikaanse spelen, die alleen openstonden voor blanke deelnemers. Dit is in flagrante strijd met de geest van de Olympi sche regelementen en de statuten van talrijke internationale sportfederaties. (Bovendien gebruikte het sanoc voor deze „witte spelen" het Olympische embleem, wat het IOC verboden had omdat het racistische karakter van de spelen evident was. De eerste reactie op de beslissing van het IOC kwam van Dennis Bru tus, de voorzitter van dc Zuidafri kaanse non-raciale Olympische sport federatie. De lieer Brutus: „Ik vind I dat het IOC juist gehandeld heeft. Dit is voorlopig het beste voor alle partijen. Ik hoop echtei dat het bln- nen niet al te lange tijd mogelijk zal zijn dat Zuid-Afrika weer tot dc 1 Olympische beweging wordt toegela ten. AMSTERDAM Avery Brundage. de 82-jarige. maar ondanks zijn hoge leeftijd nog zeer vitale en scherpzin- nige president van het Internationaal i Olympisch Comité, heeft vrijdag na afloop van de G9ste zitting van het j IOC in Amsterdam in een persconfe- rentie nog eens zeer duidelijk gesteld, dat hij tot het einde van zijn ambts- j periode in 1972 zal blijven vechten I voor de Olympische idealen, zoals die I door Pierre de Coubertin, de grond legger van de moderne Olympische Spelen, zijn gesteld. „De olympische beweging steunt op de door de Coubertin geschreven re gels en zonder deze ge'en Olympische spelen meer'', aldus Brundage. Loting eerste ronde Europa Gup 8 juli BERN De loting voor de eerste ronde van de tornooien om de Euro pese beker voor landskampioenen en bekerwinnaars zal op 8 juli in Genève verricht worden. De namen van de deelnemende clubs moeten voor 30 juni bij de UEFA bekend zijn. - J

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9