oren Katwijk en wonde zongen ïvaldi en Gounod AFLOSSING VAN WACHT BRENGT ONZEKERHEID AVRO ZENDT REPORTAGE OVER NOORDWIJK UIT ft .cv Gemeentesecretaris mr. A. Groenesteiii rvergadering De Brittenburg I |0nv. dividend N.V. Audet Patiëntje op tijd in ziekenhuis Uit de DUINSTREEK Woningverbetering in Rijnsburg Tegen de hellingen van de Himalaja, op 5.000 en zelfs 6.000 voet, liggen de tuinen van de meest superieure theesoort ter wereld: Darjeeling. Wat is Darjeeling? Darjeeling Thee van Douwe Egberts GANGMAKER KWEEKTE GOODWILL Uit de BOELENSTREEK Directeur A. Heijn treedt af El |«UWE IEIDSE COURANT DONDERDAG 14 MEI 1970 lTV/IJK AAN DEN RIJN De koren „Cantate Deo" (Katwijk a. d. en „Zingt den Here" (Zoeterwoude) gaven in de Dorpskerk van lijk-Binnen, met solisten, orkest en organist, onder leiding van hun ent Bas Siereveld een concert met werken van Schubert, Vivaldi en iod. oraf moet ik mijn respect voor de ijver en ondernemingszin van dirigent oren uitspreken. In vroegere jaren, toen deze beide verenigingen nog iderlijk opereerden, hoorde men op uitvoeringen niet meer dan, soms nswaardig, stukwerk. Maar met „Die Jahreszeiten" bleek de combi- destijds tot groter daden in staat. prestatie van nu mag zeker ÜKoger geschat worden, ook al het programma zélf. ?ringen hoort men aan ende band, een werk als de solennel le" van Gounod zelden. Bovendien is Vivaldi's II fe van onverslijtbare, steeds [vervoerende schoonheid, nauw verbonden koren moeten eheel worden behandeld. Het el van Katwijk en dat van ie is niet meer op zich- beoordelen. De dames over- ook hier aanzienlijk in de latie. Toch zag de secuur en leidende Siereveld katns, de >epen bevredigend goed ih ping evenwioht te houden. Gloria leverde nog enkele, overwonnen moeilijkhe- Zo klonk het tweede deel, ji terra pax", niet al te zuiver, algemeen mag worden erkend. meeste partijen er stevig in J heer Siereveld kan aan de nog wel sclia ven en veredelen. vioht is wat te zwaar, de ho- 'niteit is nog niet perfekt en ook jnigheid laat nog walt te wensen j Vooral bij de veeleisende Vi- muziek viel dat op. Hiertegen- stonden de oprechte inzet, de leid, het enthousiasme, vooral mnod, en ook het goede stem- ïateriaal. ;t concert begon met vijf keurig tigen delen uit Schuberts Deut- Messe. Gounods „Messe solen- is een extatisch werk. koor voelde zich in Gounod lelijk zekerder dan in Vivaldi. |tuivoering verliep vlot en geest- De dynamische verscheiden- niet groot, de zuiverheid e samenklank waren echter be- tnd. solisten Janny Göbel-Godthelp in), Jan Hulsbos (bas) zongen AT WIJK in de kleine zaal de sporthal „Cleijn Duin" werd algemene ledenvergadering ge- den van de woningbouwver- ing „De Brittenburg" De voor- 'r, de heer H. Haasnoot herdacht overleden erevoorzitter, de heer ïuyt. e secretaris, de heer C. P. Ver gt berichtte in zijn jaarverslag, de onderhoudsdienst wordt ver- •d door zes personeelsleden, te en twee timmerlieden, drie schil- i en een loodgieter. Het aantal vingen was in het afgelopen jaar plus vier winkels en een nood- kei. Het aantal garages steeg 170. In uitvoering werden ge ien 192 woningen in „Cleyn n" en de 58 woningen aan de aepmanstraat konden worden besteed. Het ledenaantal be- eg 791. van wie 729 bewoners, e administrateur, de heer C. L. Kesteren. gaf een toelichting de jaarrekeningen. Het eind- rag van de balans is f 20.532.862. Is commissaris werd herkozen heer L. van der Snoek. e vergadering ging akkoord met bestuursvoorstel een geldflening te gaan voor de bouw van ages in „Cleyn Duin" en aan de laepmanstraat. Het is de he ling in het gebied Cleyn Duin nieuw kantoor te stichten. IJMEGEN Commissarissen en di- ie van de NV Audet (Associatie van de evue* van dagbladen en tijdschrif- hebben besloten aandeelhouders te stellen over het boekjaar 1969 dividend van 10 pet, waarvan reeds interim 4 pet beschikbaar is ge tik over 1968 werd tien uitgekeerd, aandelen zijn incourant genoteerd ure e mooi, trefzeker en overtuigend, de bas, bovendien sonoor en sterk ly risch. In de Messe solennelle werkte ook de tenor Henk Emmink (met wat minder succes mee. Als solist bleek hij enige moeite met de into natie te hebben. Het, niet nader gedefinieerde, Symphonie Orkest uit Den Haag verzorgde de instrumentale partijen technisch bevredigend. Aat van Vliet speelde orgel partijen bekwaam- Joh. van Wolfswinkel. Dank zij politie NOORDWIJK Aan het resolute optreden van een taxi chauffeur en een politie patrouille heeft een kindje van één jaar van de familie Oete- laar uit Noordwijkerhowb, waar schijnlijk het leven te danken. Het patiëntje, dat verstik kingsverschijnselen vertoonde, werd gistermiddag, omstreeks half zes, met een taxi naar het ziekenhuis vervoerd. Ter hoogte van de HerenwegZwarteweg werd de chauffeur in het drukke verkeer opgehouden. Met licht signalen wist hij de aandacht te trekken van de politie patrouille. Deze maakte prompt rechtsomkeert en met loeiende sirene en zwaailicht baanden de politiemannen zich een weg door het verkeer. Binnen enkele minuten was men in het Academisch Zieken huis te Leiden, waar het gelukte, de levensgeesten van het kind op te wekken. NOORDWIJK Deze week bracht de direkteur van de reis organisatie Skandinavië en Rus land, de heer G. F. Göbel, een bezoek aan Noordwijks V.V.V.- direkteur de heer W. Th. P. M. Rovers. Er kwam een belangrijk onderwerp ter sprake, namelijk de mogelijkheid om noordelijke toeristen voor Noordwijk te interesseren. In het najaar zal een nieuw kontakt tussen bei den plaatsvinden. De heer Rovers, die enkele maan den geleden als directeur van de V.V.V. naar Noordwijk kwam, is bijzonder enthousiast. Hij doet al het mogelijke om Noordwijk nog een grotere bekendheid als badplaats te geven. De AVRO-radio helpt daarbij een handje. Op tweede pinksterdag van 17 tot 19 uur wordt een rechtstreekse reportage uitgezonden over Noord- wijk. Het programma zal bestaan uit korte interviews, afgewisseld met muziek. Aan het woord komen o.a. burge meester mr. Bonnike, de heer Rovers zélf, de heer Basten (korpschef van de gemeentepolitie), Dr. Van Nes als voorzitter van het Genootschap Oud- Noordwijk en de kapitein van de reddingsboot „Kurt Carlsen', de heer C. v. d. Berg. Ook zullen pinkster- gasten voor de microfoon worden gehaald. TULPENVLUCHTEN In samenwerking met de V.V.V. Burgerlijke stand van Warmond ./ARMOND GEBOREN: Johanna C M dochter van Van Diest, M H en van Van Winsen J W, M, Lockhorst- laan 10: Erik C J. zoon van Nieuw- veen, C J M en van van der Kraan, M M A, Teylingerkade 6; Jeffry J A, zoon van van der Hulst, J L J en van van Rijn, A J M, Bernhardstraat 9; Natasja, dochter van de Winter, F Th M en van Bartels, PGM, wd „Ata lanta" ligg Gemeentehaven; Elisabeth S W, dochter van Rijnsburger, H en van Kortekaas, P M, van Mathenesse- straat 37; Antonius A M, zoon van Does. A M en van Schrama. H. Heren weg 31; Tosca M P A. dochter van Bartels. G en van Willemsen, MCE, woonschip „Mi-sha" aan het Venne- meer; Remco, zoon van Filemon, J J E en van Hageman, E. van Mathenes- sestraat 35. OVERLEDEN: van Moorsel. A. '83. Warmundastraat 2; Zevenhoven. C, '94, Ireneslraat 13. ONDERTROUWD: Nieuwenhuijzen, A A F, Ter Aar en PaardekoupeiA F M, Bernhardstraat 20 (datum hu welijk: 12 mei); Smit, W A, Sassen- heim en van Egmond, C J, Norre- meerstraat 52 (datum huwelijk 8 mei); van Klink, J E, Leiden en van Eg- mond, Th C H. Norremeerstraat 52 (datum huwelijk 13 mei); van Soest, W J Th. Katwijk, en Landman, C H, van Wassenaarstraat 21 (datum hu welijk 15 mei); van Nobelen. P J, Sassenheim, en Kivits, A H M, Lock- horstlaan 5 (datum huwelijk 19 mei). GETROUWD: Keijser, G M W M, Amsterdam en Wilhelm, E A, Am sterdam (toekomstig adres onbekend): Moerkerk, Ch P M, Julianastraat 14 en Vreeken, C H. Oegstgeest (voorlo pig eigen adressen); Freekc, J A. Zoeterwoude en van Rijn, A G M, Herenweg 93 (toek. adres: Spijkenis- sc, Boutensstraat 13; Wielinga, Sipke, Padoxlaan 19 en van Gent, H. Leiden (toek. adres: woonschip „Rataplan" nabij Jan Steenlaan 9. A.iuoi. iici ^antai inwont;.s Katwijk steeg in april met 58 ionen, van 36434 op 1 april tot •2 op 1 mei. Het aantal steeg door oorte en vestiging met respectie- 77 en 172 en daalde door over- d v en en vertrek met respectievelijk ai 171. ATWIJK De collecte t.b.v. het ionaal Reumafonds heeft in to- f 4.150 opgebracht, waarvan f in Katwijk a.d. Rijn. [ATWIJK AAN ZEE Uitslag - de wedvlucht met oude duiven 1laf Vilvoorde. De uitslag: P de 1 1 14 23 24 28 31 32 37 41 97 111: j 'Ugh 2 3 30 36 43 51 54 74; J. dbijrkevisser 4 44; Gebr. Geijteman 16 17 20 21 33 50 56 59 102 109; fGeijteman 6 8 10 19 22 38 40 42 71; J Zuijderduijn 7 39 47 115 llo; i- Scnaap j, i 16 114; Gcbr. Kuijt 12 26 46 52 57 89 92 95; J. van der Plas 13 34 45 63 65 69 73 79 84 90; Z. de Mol 18 35 85 101; K. Haasnoot 25 27 88 98; Gebr. de Vreugd 29 68 93 107; H Krijgsman 48 58 82 100 103 113. W Berkheij 49; B Mulder 55 60; M van Beelen 61 72 77 86; D Houwer 62 106; C van Dijk 67 87 99 105; Kr. Schaap 70 75 104; P Langmuur 76: K Aanhane 78 81 83 96; T Houwer 80; L van der Plas 91; B Koopman 94 108; H M Tjebbes 110; M Kerpershoek 112. KATWIJK AAN ZEE De Herv. en Geref. Evangelisatiecommissie houdt zaterdagavond om 8 uur in de Oude Kerk een Pinksterzang. Spre ker: Ds. G. Toornvliet. Medewerking verlenen mej. D. Knetsch met zang en de heer A .Klok orgel- Combinatie „Holland" is de V.V.V. in Noordwijk tot de samenstelling gekomen van twee arrangementen met als basis een zevendaags verblijf in Noordwijk in het hoogseizoen. Deze arrangementen kwamen ook tot stand in samenwerking met de K.L.M. en betreffen voornamelijk Engelse toeristen. Een directielid van een Duitse reisonderneming kwam deze week ook al naar de V.V.V. Noordwijk. Ge sproken werd over de organisatie vanuit Zuid-Duitsland van zgn. „tul- penvluchten, zoals men die kent ge durende het bollenseizoen vanuit Engeland. Daar dergelijke vluchten tot heden alleen vanuit West-Berlijn plaats vinden, zou dit de komende jaren in het voorseizoen een interessant pro- jekt kunnen zijn voor Noordwijk. RIJNSBURG Meermalen is erop gewezen, dat de op de hoek Koe straat/Tulpenstraat staande boerderij niet past in deze omgeving. De noodzaak tot het beëindigen van deze situatie wordt nog geaccen tueerd door de in de onmiddellijke nabijheid staande school. De eigenaar, de heer W. Kromhout, is bereid zijn eigendom van de hand te doen voor een bedrag van f 75.000. Ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan „Centrum" moet nog de eigendom worden ver kregen van een blok van 9 woningen aan de Oegstgeesterweg. Eigenaar van 7 van deze woningen is de heer D. A. den Haan, wonende te Rynsburg, Abdijlaan 2. B. en W. hebben met betrokkene overeenstemming weten te bereiken over de aankoop van deze panden voor f 160.000. Eén der woningen is inmiddels ontruimd. B. en W. zijn erin geslaagd de hand te leggen op een aantal percelen grond nabij de Valkenburgerweg, eigendom van mevr. C. H. Bertel- Oudshoorn, te Oegstgeest. De ge vraagde koopsom bedraagt f 37.200. Pachter van deze gronden is de heer A. Heemskerk, wonende te Rijnsburg, Sandtlaan 13. Betrokkene is bereid afstand te doen van zijn rechten als pachter indien de gemeente hem een schade loosstelling van f 15.000 betaalt. De woningbouwvereniging „Spi noza". alhier heeft een plan inge diend inzake onderhoud en verbete ring van een complex van 16 woning wetwoningen aan de Burg. Mey- boomstraat nrs. 32 tot en met 62 (even). In verband hiermee zal aan de ge meente ter financiering van het verbeteringsplan een lening van f 157.045,24 worden verstrekt. De bewoners hebben ingestemd met een verhoging van f 28,20 per maand. Sfeer in 't gezin De „Nieuwe Leid.se" er in I De theehellingen van Darjeeling met de besneeuwde pieken van de Himalaja uc iuccuciiuigcn v Darjeeling is een gebied in India, ingeklemd tussen de ro mantische en vroeger voor Euro peanen verboden vorstendommen Sikkim, Boetan, Nepal en Tibet. Het is een bergachtig gebied dat de aanloop vormt tot de hoogste toppen der aarde: de onherberg zame sneeuwpieken van de Hi malaja. Guur klimaat, superieure thee. In Darjeeling wordt al sinds de oudheid thee gekweekt, onder verre van gemakkelijke omstan digheden. Op moeilijk begaan bare belbngen, in een klimaat dat 's winters ijzige kou, in het voorjaar woeste stormen, 's zo mers het natte geweld van de moesson en in het najaar een bijna constante, kille mist brengt. En juist in dit steeds wisselende klimaat, groeit 's werelds supe- rieurste thee: Darjeeling. Dit klimaat is het geheim. Thee moet rijpen, maar hoe langzamer hoe heter. En daarom levert juist de theestruik in Darjeeling, die het moeilijk heeft, en die zijn delicate blaad jes maar uiterst traag tot was dom kan laten komen, de beste Pickwick Darjeeling in rodenieuwe verpakking 1,34 per 100 gram. "-.-vs &4È - plCKWIclC theë GerfMJm thee ter wereld. Bijzonder geurig, diep warmgloeiend van kleur en met een zeer eigen smaak, die ver-weg zweemt naar noten. „De champagne onder de theesoorten". Darjeeling thee wordt blaadje voor blaadje door getrainde meis jesvingers geplukt en door Douwe Egberts in Nederland geïmpor- teerd.Niet volop,(de oogst vandeze theesoort is beperkt), maar toch in voldoende mate om elke ware theeliefhebber van z'n kopje geu rige Darjeeling te laten genieten, „the Champagne of Teas" zoals de Engelsen zeggen. Hoeveel échte, verfijnde luxe is er nog over? Douwe Egberts Darjeeling thee is er één THEEPAKKERS SINDS 1753 ZOETERMEER Geweldig voor de burgemeester en voor Utrecht, maar spütig voor Zoetermeer. Dit is de ondertoon van de woorden van mr. A. Groenestein, die als bekwaam gemeentesecretaris jaren de rechterhand is geweest van de heer Van Tuyll. Terugkijkend op diens ambtsperiode zegt mr. A. Groenestein: Met gemengde gevoelens neemt de zer dagen de bevolking van Zoeter meer afscheid van burgemeester H. G. I. Baron van Tuyll van Seroosker- ken. Met gemengde gevoelens, ener zijds omdat rij deze burgemeester met zijn bijzondere bestuurskwaliteiten de promotie tot burgemeester van Utrecht van harte gunt, anderzijds omdat een aflossing van de wacht een gevoel van onzekerheid teweeg brengt van hoe zal het nu verder gaan. Immers de taak, in de afgelo pen jaren door burgemeester Van Tuyll veTzet, is zeker geen geringe geweest. Bij zijn ambtsaanvaarding in 1964, waarbij hij de uitdrukkelijke opdracht kreeg gangmaker te zijn bij de uit groei van Zoetermeer tot een stad van 100.000 inwoners, stond praktisch nog SASSENHEIM Het Chr. Ge mengd Koor „Com nu met Sangh" heeft de repetities hervat. In studie is genomen het oratorium „Paulus" van Felix Mendelssohn-Bartholdy. De repetities vinden iedere woensdag avond 8 uur plaats in het Jeugdhuis. Julianalaan 10. SASSENHEIM Voor de tocht van bejaarden, die op 26 mei plaats vindt kan men zich opgeven zater dag 's middags van 5 tot 6 uur in het Bruine Paard. Leeftijd vanaf 66 jaar. LISSE Het viscollege Advendo houdt vanavond in zaal Rijkers de voorjaarsvergadering. LISSE Zuster N. C. Tromp, Hee- reweg 298, is geslaagd voor het ver pleegstersdiploma. Zij is werkzaam in het Stads- en Academisch Zieken huis in Utrecht. Tevens heeft zy een „Gouden Roos" gekregen, omdat zy ook in de praktijk uitblinkt. LISSE De afd. Lisse van de chr. ouderenbond maakte een uitgangs dagje naar Arnhem en omstreken. Ruim 100 mensen namen aan de tocht deel. Op de heenreis werd in de Bilt- se Hoek koffie gedronken. In Ooster beek werd de Westerbouwing bezocht en hierna voer men per boot naar Arnhem. Op de terugreis stapte het gezelschap in Ede uit op de Paas- berg, waarna tot slot in De Woelige Baren in Roelof arendsveen werd gedineerd. SASSENHEIM Geboren: Judith d v P van 't Hof en E W T Smit, Marijkestraat 22; Miranda Maria d v L J Turenhoul en M C Valentyn. Berkenlaan 40; Esther Gabriëlle d v P v d Sluis en A Kiers, Kagerdreef 36; Evelyn d v F H J H Wagenaar en A A C Boelhouwers, Essenlaan 62. Ondertrouwd: Johannes Helmus, 22 jaar, Baron van Heemstralaan 4 en Ingrid Stoute, 22 jaar, Molenstraat 7; Arie Bastiaan Wagter, 27 jaar, te Katwijk, en Margaretha Johanna van der Luit, 25 jaar, .eatrixstraat 2; Karei Anthoni van Asselt, 23 jaar, Vrouwenpolderstraat 11, en Neeltje Kitty Phyllis van Roon, te Noord wijk; Aloysius Quirinus Joseph de Goeij, 22 jaar, Beatrixstraa. 9 en Margaretha Anna Maria Weijers, te Hillegom. Gehuwd: L van der Niet en G van Klaveren. Toek. adres: J P Gouver neurlaan 30; D W var. Loo en E T M Horst. Toek. adres: Floris Schouten straat 21. Overleden: A C Drost, 84 jaar; M M van Zeist, wed v B L Jonkman, 60 jaar; E P A Waasdorp, 62 jaar; H W van Gent, plm. 3 weken. niets vast o-ver de wijze van de uit groei. Zelfs in departementale krin gen stond men nog vreemd tegenover de toekomstige expansieve groei van wat tot nu toe een betrekkelijk lan delijk dorp was. Het is dc grote verdienste geweest van burgemeester Van Tuyll dat hy kans heeft gezien het mogeiyke met het onmogelijke te verenigingen door in een zeer korte tyd de eerste uit breiding van Zoetermeer van steft te doen gaan. Enerzijds heeft hij de uitgroei van het dorp aanvaardbaar gemaakt voor de autochtone bevolking, anderzijds heeft hij bij hogere instanties de good will weten te verwerven voor de uit werking van de plannen die op stapel staan. Dank zij zijn beminnelijke per soonlijkheid, gekenmerkt door een sterk gevoel voor recht en onrecht, heeft hij vele banden gelegd en daar bij begrip gewekt voor de talrijke problemen, waarvoor Zoetermeer-zich bij de snelle uitgroei ziet. Door rijn toedoen kon de normale ontplooi mg van de gemeente, tesamen Christenvrouwen vierden jubileumfeest LISSE Woensdagavond heeft de 40-jarige afd. Lisse van de Christen Vrouwenbond een feeste lijke jaarvergadering gehouden in Rehobotih. Daar heeft mevr. B. G. Nieuwenhuis-Tromp, die 8 jaar presidente is geweest, de leiding overgedragen aan mevr. W. van der Worp-Rietveld. De afdeling nam bij monde van de nieuwe presi dent afscheid van mevr. Nieuwen huis-Tromp en bood haar een boe- kenbon aan. Zij dankte hier harte lijk voor en wenste de afdeling een ?oede toekomst on'der leiding van de nieuwe presidente. Haar laatste faak was de nieuwgekozen bestuurs- 'eden. mevr. Brandt-Cardol. mevr. Nieuwenhuis-Goris. mevr. Van Pij- len-Snijders en mevr. Daudey- Bykstra te installeren. Ook de an- 'ere scheidende bestuursleden wer den onder aanbieding van een boe- kenbon bedankt. Uit het jaarverslag blijkt, dat het 'eden/tal van de afdeling momenteel 162 bedraagt (vorig jaar 169). Het verslag maakte melding van een groot aantal lezingen en andere activiteiten in het afgelopen seizoen. Gelukwensen bij dit 40-jarig jubileum werden overgebracht door de afdelingen Voorhout. Sassenheim en Hillegom. Na de pauze werd een zeer ge animeerd spel opgevoerd door de leden van het bestuur. met de snelle uitgroei, een harmonisch verloop hebben. Het is voor een leek op bestuurlijk gebied bijna niet te overzien hoevele taken er in dit verband op de schou ders van een burgemeester rusten. Mede dank rij de goede contactuele eigenschappen is er in Zoetermeer een team gegroeid dat ook onder een nieuwe leiding bereid en in stoat Is er de schouders onder te zetten. Moge de heer Van Tuyll in Utrecht een goede werkperiode te wachten staan. De beste wensen van de Zoe ter mee rse bevolking vergezellen hem. VVD KW AM BIJEEN IN VALKENBURG VALKENBURG De VVD. afd. Valkenburg, kwam bijeen in „Het Wapen van Valkenburg". De heer Vonhoff was verhinderd en nu was als spreker mr. F. Portheinc, Tweede Kameriirl en raadslid in Leiden, uit genodigd. Er bestaat in de politiek een zeker onbehagen, zo zei mr. Partiheine. Dat 4 by de Statenverkiezingen wel gebleken. Als oorzaken noemde hii het onbehagen over ei een positie (PvdA) en de onduidelijkheid bij de confessionele partijen. De WD wil hiertegenover een positief ge luid laten horen, zei hij. Alles moet gedaan worden. Er zyn veel wensen, maar men vertelt er nooit bij. waar heit geld vandaan moet komen. Er moeten grenzen worden ge-teld aan de overheids uitgaven. En natuurlijk geldt dit ook voor de gemeente. Niet alles is te realiseren. Van groot belang noemde mr. Porbheine verder de intergemeente lijke samenwerking. Ook Valken burg doet mee in de Gewestraad. Over de woningnood werd onge merkt. dat vermeden moet worden, dat mensen niet in woningwetwo- n;ngen komen te zitten, waarin ze n:*t thuishoren. Verder toonde hij zich voorstander van een genuan- ceeH® huumrVndie. ZAANDAM De heer J. Legerstee heeft om gezondheidsredenen, verzocht per 15 mei 3.s. te mogen aftreden als directeur van Albert Heijn N.V. De heer J. Legerstee (56) trad op 16 december 1935 in dienst. In 1952 werd hij tot onderdirecteur benoemd en in 1957 tot directeur. In zijn verschillende functies heeft de heer Legerstee een zeer wezenlijke rol gespeeld bij de ontwikkeling van het bedrijf en bij de opbouw van de repu tatie van Albert Heijn, aldus een com munique. Gemeenteraad van Rijnsburg RIJNSBURG Dinsdag 19 mei om 8 uur vergadert de gemeenteraad, agenda: Benoeming onderwijzeres openbare lagere school; aankoop woonhuis met kas en erf, Koestraat 24, van D. van Egmond; aankoop woonhuis met schuren en erf, Koe straat nrs. 22 en 22a, van W. Krom hout; aankoop 7 woonhuizen met schuren en erf, Oegstgeesterweg nrs. 35, 37, 39, 41, 43, 45 en 51, van D. A. den Haan; aankoop percelen grond, gelegen aan de Valkenburgerweg, van mevr. C. H. Bertel-Oudshoorn; aangaan overeenkomst tot pachtont- binding met A. Heemskerk; grond- transacties omgeving brug over Oegst- geesterkanaalbeschikbaarstelling krediet t.b.v. de aankoop van 'n trac tor (voorlader); idem tb.v. de aanleg van 'n toegangspad naar de algemene begraafplaats; t.b.v. het opstellen van een structuurplan; t.b.v. verlenging hoofdleiding waterleidingnet in be stemmingsplan „Bedrijfsterrein"; idem in bestemmingsplan „Frede- riksoord"; stichting nieuw gebouw Vleeskeuringsdienst; financiële steun t.b.v. verbetering 16 woningwetwo ningen aan de Burg. Meijboomstraat door de Woningbouwvereniging „Spi noza"; vaststelling defnitieve stich- tingskosten 50 woningwetwoningen in plan-,,West"; subsidiebeleid. Parkeerschijf voor Herenstraat Voorhout? VOORHOUT Tijdens een verg»- dcring van de middenstand in Voor hout heeft men zich uitgesproken voor een uniforme reclameverlichting en voor parkecrschijven in de Heren straat. Ook is de oprichting van een contactcommissie van de midden stand met de gemeente ter sprake ge komen. Als eerste punt kwam een door een commissie uitgewerkt plan ter sprake voor een uniforme reclameverlich ting. De gemeente geeft medewer king. De kosten per lantaarn komen op f 150,-. In principe bleek men enthousiast, maar omtrent exploita tie en financiering moet de zaak nog nader bekeken worden. Nu de gemeente in de loop van dit jaar gaat beginnen aan de reconstruc tie van een deel van de Herenstraat, kwam er een voorstel om het ge meentebestuur medewerking te vra gen voor het laten parkeren met parkeerschijven. Er zijn besprekingen met het ge meentebestuur gevoerd om te komen tot de benoeming van een contactcom missie gemeente-middenstand. Een afvaardiging van het bestuur deelde mee, dat het gemeentebestuur zich over deze nota nader zal oriënteren. Bij de rondvraag werd besloten het gemeentehestiiur te vragen de bus halte tegenover de RK pastorie voor de verkeersveiligheid te verplaatsen. Volledige toewijzing 8 pet 15-jarige staatslening '70 DEIN HAAG Het ministerie van financiën deelt mede. dat het op de 8 pet 15-jarige staatslening 1970 inge schreven bedrag ten volle is toegewe zen. Het bedrag van de lening is, met een geringe technische afronding, vastge steld op f 150 min.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9