Nieuwe aandacht in kerlf voor opdracht tot geneze Belijdenis zonder actie heeft geen waarde LUTHERSE SYNODE BEZORGD OVER FINANCIËN KERK I I7 Gereformeerde vrouwen (vrijgemaakt) daehten na over de vrede sts VOORBEREIDING HANDOPLEGGING BEROEPINGSWERK Een woord voor vandaag Vrouwenontmoetingsdag in Utrecht BLIKSEMACTIE VOOR ISRAEL UNIEK IN DEN HAAG Week der Genezing twintigste jaar le. j DONDERDAG 14 MEI 1970 Tien dagen lang worden de discipelen geconsigneerd in de stad Jeruzalem. Het is een yan de laatste opdrachten van de Meester voor Zijn vertrek naar de hemel. "Gij moet in de stad blijven totdat gij bekleed wordt met kracht uit den hoge." Het zijn dagen van spanning en van een brandend verlangen. Verlangen om kracht te ontvangen, er zal enorm veel van hen worden verwacht en zij zullen hun taak niet kunnen vervullen zonder die kracht. Het is een wonderlijke zaak in een wereld, die het liefst leeft bij de harde feiten en geen rekening houdt met dingen, die men niet kan zien en tasten. En voor velen is het compleet een geheimtaal te horen dat de Heilige Geest God is. uitgaande van de Vader en de Zoon. Het Pinksterfeest is voor vele mensen een volstrekt onbegre pen en vreemd feest, waarop het woord feest in wezen helemaal niet van toepassing is. Het Kerstfeest "ligt" wat gemakkelijker, de Goe de Vrijdag is ook nog te vatten, maar het Paasfeest wordt al moei lijker en Pinksteren ligt geheel buiten de gezichtskring, nog verder dan de Hemelvaartsdag. Het klinkt allemaal wat pessimistisch, maar is de werkelijkheid anders? En toch: als Pinksteren geen rea liteit is, is aanvaarding van het Kerstfeest en al die andere dagen onbestaanbaar. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Psychologie of psychosomatiek kunnen niet alles verklaren. Dan kent u de feiten niet. Mag ik er een paar noemen? In 1951 is in de Bethléhemkerk in Den Haag een vrouw genezen van een echte multiple sclerose. Zij is nu nog gezond. In 1952 genas in de Grote Kerk in Den Haag een meisje van reuma, dat door de verzekeringsartsen volledig invalide was verklaard. DS. P. C. VAN LEEUWEN Welezenvandaag:2Kor.4vers 16tot 18 en 2 Kor. 5 vers 1 tot 10. NED. HERV. KERK Beroepen te Dedemsvaart (vac. W. Straatsma), W. I. Doude van Troost wijk te Doorwerth; te Dubbeldam (vac. J. de Mars), C. W. Schlinge- mann te Valkenswaard-Aalst; te Nun- speet (vac. J. Wieman: toez.), L. van Nieuwpoort te Sliedrecht; te Vlaardin- gen (wijkgem. Holy), W. C. van Dam te Geldrop; te Zeist (vac. H. Roelof- sen; toez.), H. Jongerden te Veenen- daal. Aangenomen naar Odoorn (wijk gem. Valthermond), mej. drs. C. I. R. Glas, kand. te IJmuiden;-naar Rot terdam-Zuid (wykgem. West-IJssel- monde), A. Baas te Katwijk aan de Rijn. Bedankt voor Doorn (vac. L. Knier), J. P. van Roon te Katwijk aan Zee. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te 'tWaal, H. A. Jellema, a.s. em. pred. te Giessen (NB). GEREF. KERKEN Beroepen te Dronten (vac. B. J. Aal- bers), B. Koekkoek te Waddinxveen; te Waardhuizen, kand. J. Dijkstra te Amstelveen; te Berkel (2e pred. pl.), 1. Meyer te Winschoten (het bericht, als zou aan ds. A. J. van Sluys eme ritaat zijn verleend, berust op een misverstand). Aangenomen naar Heiloo, C. C. Ver- kuyl te Arum. HARDERWIJK De classis Har derwijk van de Nederlandse Her vormde Kerk heeft de synode een brief geschreven, waarin zij zich ach ter de brief van ds. J. C. van Nieuw- kerken te Hattem stelt inzake de Al gemene Kerkvergadering. In 1958 kreeg op het Malieveld een jongen het gehoordie doof stom was geboren. Ik heb hem zelf getest. Hij kon perfect horen met beide oren, zelfs fluisteren verstaan. Ontroerend was, dat je aan alles nog kon horen, dat hij op een doofstommenschooi was geweest. Als je zoiets mag meemaken, word je heel stil, omdat je als (Van onze kerkredactie) UTRECHT Dames met armbanden om stonden op allerlei vitale punten in het nieuwe Jaarbeurs-congrescentrum om de (nog vreem de) weg te wijzen naar de grote congreszaal waar de Vrije Evange lische Vrouwenontmoetingsdag werd gehouden. Eigenlijk zou Blije Evangelische Vrouwenontmoetingsdag een betere kwali ficatie zijn, want deze jaarlijkse dag heeft zijn eigen sfeer, die aan te duiden is met vreugde, toerusting tot daden en eenvoudige vroomheid. AMSTERDAM Zaterdag maak ten wij melding van een bliksemactie van joodse jongeren in Nederland ten bate van Israël. Voornaamste onder deel van deze actie is de verkoop van een grammofoonplaat met Israëlische en jiddische liederen. De opbrengst zai gebruikt worden voor de bouw van een schuilkelder bij een kib boets. Deze plaat is te krijgen door 15,50 te storten op gironummer 50.83.00 ten name van Keren Hajesod te Amster dam met de woorden „grammofoon plaat jeugdactie". Daar hebben deze vrouwen, die de grote zaal praktisch geheel vulden (zet de vergrijzing elk jaar een beetje verder door of was dat gezichtsbe drog?) geen zwaarwichtige betogen voor nodig. Wel korte, zinvolle woorden van bezinning, interviewtjes met zen dingsarbeiders, een woord van hart tot hart. declamatie van eenvoudige christelijke poëzie en niet te vergeten het samen zingen van liederen als „Wij zingen van Zijn glorie", „Reist met Jezus samen" en „Gezegend, door andren te dienen, dat wordt gij naar 't voorbeeld van Christus uw Heer" (uit het Zusterlied). Na haar welkom haalde mevrouw M. L. Timmerman-Hoekendijk, de presidente, drie zendingswerkers naar voren, die ze allerlei vragen stelde over hun werk. We lichten daar haar gesprekje met ds. R. Vink uit, pas uit Indonesië teruggekeerd, die ze vroeg of de vrouw in het ambt nu ook daar kans begint te maken. Er is wel de bijbelvrouw, een help ster in de gemeente, die werkzaam is in allerlei vrouwenwerk, maar de vrouw in het ambt is, althans in de Batakkerk, waar hij had gewerkt, nog niet haalbaar. Dit hangt samen met de hele positie van de vrouw in (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM De lutherse synode is teleurgesteld over de gang van zaken betreffende het rapport van de commissie-Van Walsum over de financiële ver houding tussen kerk en staat. Synodepresident ds. P. H. G. C. Kok sprak van een wanverhouding bij de overheidsbijdrage aan de sala rissen van de kerkelijke hoogleraars. Zij krijgen minder dan de helft van wat de andere hoogleraars ontvangen en dan betaalt het rijk nog niet eens de sociale lasten. De synode toonde zich ook bezorgd over de financiële toestand van de Lutherse Kerk. Predikantsplaatsen dreigen te worden opgeheven om fi nanciële redenen. Er zal een overleg worden georganiseerd tussen de fi nanciële commissie en de kerkeraden om de financiële problemen door te praten. De normen voor de predikants- tracte'menten zullen met tien procent verhoogd worden. De synode sprak haar verontrus ting uit over de schending van de rechten van de mens in verschillen de delen van de wereld, waarbij Griekenland en Portugal met name genoemd werden. Zij zal die bezorgd heid ter kennis brengen van de NAVO. De kerkeraden zullen worden opgewekt de comité's ten bate van Griekenland te steunen. Drs. J. Kooiman wilde ook een pro test laten horen tegen de Amerikaan se wapenleveranties aan Griekenland, maar de synode besloot met meerder heid van stemmen dat niet te doen. Met algemene stemmen besloot de synode de rietsuikeractie aan te be velen. De generale kerkelijke vergadering, die elk jaar aan de synode vooraf gaat. krijgt voortaan de vorm van een hearing over de agenda van de sy node. Het zal dan mogelijk zijn, mo ties in te dienen over onderwerpen. Indonesië, die nog niet zo geëmanci peerd is, hoewel daar ook hard aan wordt gewerkt. In het verleden stu deerden verscheidene vrouwen bij voorbeeld aan de theologische oplei ding in Siantar, maar omdat er on voldoende ruimte in de gemeenten voor deze dames bleek te zijn, liep de animo om de opleiding te volgen te rug. Gevraagd naar de boodschap over de zending die ds. Vink aan de dames mee zou kunnen geven, antwoordde hij, dat deze bij alle veranderingen die zich in het zendingswerk voltrek ken zou kunnen zijn: samen blij ven zoeken naar onze opdracht, die we, als mensen die de Heer kennen, hebben in de wereld. Die opdracht is heel groot; begint bij onze buurvrouw en eindigt bij de medemens, zeer ver van hier. Nadat het Veluws Symfonie Orkest, een zeer verdienstelijk spelend en semble van dilettanten, die er een vrije dag voor hadden opgenomen qm te kunnen optreden (langdurig ap plaus) zich opnieuw had laten horen, volgde een meditatie van de presi dente, waarin ze accentueerde dat sa men belijden inhoudt: samen wérken, want een belijdenis zonder actie heeft geen waarde. Laten we het maar eerlijk zeggen, aldus mevrouw Timmerman, lang waarover de synode een beslissing moet nemen. Er zal een proef worden genomen met de oprichting van een service centrum. Aan de gemeenten zal regel matig worden bekend gemaakt, welke mogelijkheden het service-centrum geeft. De synode werd gisteravond ge sloten. Zij zal weer, evenals vorig jaar, in november een extra dag ver gaderen. Dan zal zij zich vooral be raden over een voorstel over de ver dere gang van zaken op het punt van de eigen taak en functie van de an dere kerken. hebben we ons wat dat laatste betreft goedkoop gedragen. We moeten met onze roeping Iets doen! God heeft de wereld zo eindeloos lief, dat moeten we metterdaad doorgeven: „Ziet toch, dat er werk genoeg is, zo velen heb ben uw aandacht nodig". Kunt. u niets tegen discriminatie doen? Houdt u dan eens bezig met een buitenlandse arbeider, die u gast vrij in uw gezin ontvangt. Staat u machteloos tegenover de woningnood? Sta dan, als u meer dan voldoende woonruimte hebt één of meer kamers af. Kunt u niets beginnen voor de vrede? Begin dan met diegene de vrede te herstellen, met wie u wel licht in onvrede leeft. En bidt voort durend: Uw Koninkrijk kome, ook door mijn leven heen. Aandacht werd nog gevraagd voor de jaarlijkse actie De Helpende Hand, die begon met de gelegenheid te scheppen er eens uit zijn van over vermoeide vrouwen, maar die zich inmiddels uitbreidde tot andere cate gorieën zoals gehandicapten. Hoe groot de behoefte aan deze voorziening is, blijkt uit de geweldige belangstelling: de vier beschikbare weken werden ver overtekend, zodat er een vijfde week aan vastgekoppeld moet wor den. Het gevarieerde programma ver meldde ook nog het optreden van me vrouw Marie Cécile Moerdijk, die in klederdracht volksliedjes uit verschil lende landen liet horen. Mevrouw Timmerman Hekwerk-puzzel 1 2 5 4 5 6 Horizontaal: 4. hemellichaam. 5 on edel. 6. gelijkenis. 7 verpopte mierelarf Verticaal: I letterdief. 2 booswichi berichten. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: I sloep. 5. els, 8. eens. 9. reet, 10. Ned., II. linie. 12. pedel. 13. Se.. 16. SS., 18. tsaar. 20. sloot. 22. ter. 24 eelt 25. mede. 26. Nes. 27. talen Vert.: I ven. 2. leep, 3. onder. 4. c« 5. een. 6. leis. 7. steel. 9 ril. II. lec»; 14. Assen, 15. ratel. 17. slee. IH. tot. |4 rede, 21. Ols, 23. ren. 25. ma. (Van onze kerkredactie) ZUIDLAREN Ook gereformeerde vrouwen (vrijgemaakt) hebben het met haar (25-ste) bondsdag dit jaar noordelijk gezocht: in de Prins Bern- hardhocve te Zuidlarcn. Mejuffrouw I. Sennema, de presidente, wist wel raad met de grote groep ruim drieduizend dames en bleek het programma op vlotte manier af te kunnen werken Het was overigens de laatste keer dat ze presideerde. Ze wordt opge volgd door mevrouw J. Wiskerke-van Doorn uit Apeldoorn. Ter gelegenheid van de zilveren bondsdag waren twee oud-presidentes aanwezig, die „lang durige dienst" op haar naam hebben staan: mejuffrouw L. de Hoog en me vrouw M. van Bekkum-Velders. Referent op deze bondsdag was drs. A. N. Hendriks uit Delft In deze tijd van verhevigde discussies over oorlog en vrede was zijn rede „Om de ware vrede van Christus" uiterst ac tueel. „Onze twintigste eeuw is vol ge schonden en bedreigde menselijk heid. Ondanks de welvaart ontbreekt het de helft van de wereldbevolking aan elementaire levensbehoeften. Staatshoofden sturen wel vredes boodschappen de wereld in, maar ze hebben weinig effect. Jezus heeft ge zegd: vrede laat Ik u, Mijn vrede geef ik u. Wij kunnen de vrede tus sen gebroken relaties niet herstellen, dat doet Jezus," aldus drs. Hendriks. „Men hoort de laatste tijd steeds meer kreten als: de kerk moet bijdra gen tot de vrede door op de barricade te staan voor de misdeelden," zo merkte drs. Hendriks op, maar hij was van mening dat op deze manier de vrede van Christus wordt uitge hold en het bijbelse getuigenis wordt vernield. Hierdoor wordt de vrede in het horizontale vlak getrokken, ter wijl drs. Hendriks juist bij het stre ven naar vrede van het vertikale vlak wilde uitgaan. De opbrengst van een collecte heeft het bestuur met goedvinden van de aanwezigen bestemd voor nieuw meubilair voor de Theologische Hoge school te Kampen. het ware God aan het werk ziet. Die onverklaarbare genezingen zijn voor mij een teken, dat de Heer nog steeds dezelfde is en dat Hij ook nu nog voortgaat zijn Woord te bevestigen door de „te kenen", die erop volgden, zoals aan het slot van Marcus staat. Aan het woord is de Haagse her vormde predikant ds. P. C. van Leeu wen, die deze week voor de twintig ste maal rond Pinksteren de „week der Genezing" organiseert. Na de laatste wereldoorlog zijn ge lovingen over de hele wereld de bij belse opdracht tot genezing opnieuw gaan ontdekken. Niet alleen in „sek ten", maar ook en niet minder in de kerken. Het zegt wel iets, dat de laat ste 25 jaar meer dan tweehonderd boeken over dit onderwerp versche nen zijn. Opdracht Opdracht tot genezing? Ja. Het is ds. Van Leeuwens overtuiging, dat Christus zijn kerk hierin een op dracht heeft gegeven. Christus genas zieken. Waarom? Om zijn goddelijkheid te bewijzen? Dat wordt vaak gezegd, maar dat vindt ds. Van Leeuwen een koud, verstandelijk antwoord, dat niet klopt met het evangelie. Daar lezen we, dat Hij met innerlijke ontferming over de zieken was bewogen. Vanuit die ont ferming heeft Hij ook zijn discipelen „macht en gezag gegeven over alle boze geesten en om ziekten te gene zen" (Lucas 9 1) Na Pinksteren zetten zij zijn gene- zingswerk voort. Handelingen spreekt niet minder dan zestien maal over genezingen. 1 De opdracht lot genezen gold niet alleen de apostelen, maar ook de dia kenen. We lezen van genezingen door Stephanus en Philippus. We lezen in Jacobus 5, dat aan de ouderlingen is opgedragen, om over de zieken een gebed uit te spreken. „En het gelo vige gebed zal de lijder gezond ma ken en de Here zal hem oprichten". Tenslotte belooft Christus aan alle gelovigen bij zijn afscheid: „In Mijn naam zullen zij boze geesten uit drijven. Op zieken zullen zij de han den leggen en zij zullen genezen wor den." En zo gebeurde het ook. Zie het slot van Marcus. De opdracht tot genezing komt vele malen in de Schrift voor, tegenover bijvoorbeeld de instelling van het avondmaal maar eenmaal. De uitvoe ring van die opdracht geschiedt op allerlei manier: door woordverkondi ging, door handoplegging en zalving, door innerlijke ontferming en door het gebed en voorbede. Christus scha kelt alles hierbij in, niet alleen ambtsdragers, ook de gemeenteleden. Gingen door En toen kwam het laatste hoofd stuk van Handelingen en toen hielden de genezingen op, want zij hoorden bij de „Nieuwtestamentische perio de". Dat zeggen wij. Neen, zegt ds. Van Leeuwen, dat is helemaal niet zo. Ze gingen gewoon door. Irenaeus, eind tweede eeuw, wijst erop, dat juist de kracht om te gene zen de ware kerk onderscheidt van de sekten. Een van de belangrijkste oorzaken van de uitbreiding van het christendom waren de genezingen. Maar in de derde eeuw werd het geloof zwakker, de gehoorzaamheid slapper, de genezing minder. Voordat de kerk staatskerk werd (Constantijn) was het geloof, dat wonderen werkte en wachtte al grotendeels dood. Hoezeer het klimaat veranderde, blijkt uit de veranderende uitleg van Jacobus 5. De zalving ter genezing werd het laatste oliesel, een sacra ment ter voorbereiding op de dood. Het genezen van zieken werd niet langer als een opdracht van de kerk gezien en hield op. hoewel er de eeuwen door diepgelovige mensen zijn geweest, die de handen oplegden en zieken zagen herstellen. Ds. Van Leeuwen wijst onder meer op Luther, Wesley en in, de vorige eeuw Andrew Murray en de Blumhardts. Psychosomatic Met de herleving van de belang stelling voor de Dienst der Genezing in onze tijd gingen gepaard de ont dekkingen van de psychosomatische geneeskunde. De Bijbel zegt, dat zon de kan leiden tot ziekte. De nieuwe medische onderzoekingen bevestigen dit verband. Een mens, die wrok blijft koeste ren, loopt kans op de duur echt ziek te worden, wat gepaard kan gaan met waarneembare organische verande ringen in zijn lichaam. Als een mens niet bereid is, iemand te vergeven, kan dat zijn genezing blokkeren. En zo zijn er vele andere mogelijke oor zaken: haat, egoïsme, strijd om de macht, angst. Jacobus ried de zieke aan zijn zon de te belijden. Het blijkt nu door me dische ontdekkingen hoe wijs die raad was. Veel mensen hebben hart en vaatziekten, omdat zij hun zonden niet durven of willen belijden en zij genezen, als zij zich hebben kunnen uitspreken tegen iemand, die met be grip en liefde wil luisteren. Zo kunnen dit soort genezingen vaak psychosomatisch worden ver klaard. Mensen genezen, doordat zij inzagen dat zij fout stonden tegeno ver God en mensen, hun zonden bele den en de schuldvergeving ontvingen. Maar ds. Van Leeuwen onderstreept, dat men zo beslist niet alle genezin gen kan verklaren. Zie het begin van dit artikel. Zonde leidt tot ziekte. Dal is bij bels. Maar men mag het niet omke ren en zeggen: iedere ziekte wordt veroorzaakt door zonde. Het is hard en liefdeloos een zieke het stempel „zonde" of „gebrek aan geloof" op te drukken, als hij niet geneest. Jezus verzet zich scherp, als zijn discipelen dat doen door de blindgeborene of zijn ouders van zon de te verdenken. Als Iemand niet geneest na voorbe de en handoplegging, heeft die te leurstelling dan niet een ernstige te rugslag op het geloofsleven en indi rect op de gezondheid van de zieke? Ds. Van Leeuwen: Engelse predi kanten, die dertig en veertig jaar in dit werk staan, hebben mij verze kerd: die terugslag komt nooit als de voorbereiding op de goede wijze ge schiedt. En dat is ook onze ervaring na negentien jaar voorbedediensten in Den Haag. Als dit bijbels ge schiedt, wordt ieder gezegend, ook zij Aan ds. F. H. Landsman zijn gis teren de versierselen uitgereikt, be horende bij het ridderschap in de orde van de Nederlandse eeuw. Dat gebeurde in het gebouw van de Na tionale Raad voor maatschappelijk welzijn te Den Haag, omdat de predi kant de onderscheiding in zijn kwali- tet van voorzitter van deze raad ont ving. Na afloop van de korte plechtig heid kwam dit plaatje tot stand met v.l.n.r. staatssecretaris Van de Poel van CRM, die de onderscheiding uit reikte, mevrouw Landsman en haar echtgenoot, de secretaris-generaal der Nederlandse hervormde kerk. Kerk ziek die niet lichamelijk genezen. Zoekt eerst Gods Koninkrijk zijn gerechtigheid. Dat wil zt; zoek eerst dat God koning is i hart en dan zal de rest, zoals h beeldend staat in de Statenverti i je toegeworpen worden. Je zult den gezegend, vrede ontvangen worden en misschien wel gezon als toegift krijgen. Ook hier geld als je krampachtig geluk of gei beid wilt grijpen, je juist misgrij gel Tenslotte: als Iemand niet g« kan de oorzaak liggen bij de g# i den. Toen de discipelen de maan 4 knaap niet konden genezen, vei Jezus die jongen niets, maar Hij weet de discipelen hun ongeloof, er zo weinigen genezen is, omd 1 kérk ziek is. Omdat in haar zo w wordt gezien van de vruchten vi Heilige Geest: liefde, blijdschap, de. e' Als één lid lijdt, lijden alle 1 f zegt Paulus. Dat geldt ook o keerd: als er een levende kei ie5 verbonden met haar Heer, dan 3 de zieken in die gemeenschap wc hersteld. Als er mensen genezei dat omdat er een biddende gems ov.( is en er in vele gebedskringen s1 gebeden, niet alleen voor de zi .e, maar ook voor de genezing der en voor de genezing der volkeren. Daarom dit verzoek van ds. "1S Leeuwen: Laten we in iedere meente, in iedere wijk bijvoorl z het zaterdagavondgebed gebn jes om deze zaken aan de orde te ah 'rpe concreet te bidden voor die of die met handoplegging. Dan zulli tekenen van het ryk zichtbaar Lui, den. DEN HAAG Ieder jaar rond Pinksteren wordt in Den Haag de „Week der Genezing" gehouden. Deze begint met twee voorberei dingsavonden in de week voor Pinksteren, catechese over „wat zegt de Bijbel over ziekte en gene zing". Dinsdag sprak dr. K. J. Kraan uit Rotterdam. Vanavond is de tweede avond. Ds. Van Leeuwen spreekt 'over „Wat te doen bij ziekte?" Deze avond, die om acht uur begint, wordt gehouden in de Zuiderkerk, Falckstraat, vijf minuten lopen van het Hollands Spoor. Op Pinksterzondag wordt er 's middags een avondmaalsdienst gehouden in de Grote Kerk om half vijf. Voorgangers zijn ds. H. M. J. van Duyne en ds. A. M. A. Hellen- doorn. Het avondmaal staat open voor ieder, die ook in eigen kerk of geloofsgemeenschap toegang heeft. V oorbededienst Op Tweede Pinksterdag volgt dan tenslotte de voorbededienst met handoplegging, om tien uur, eveneens in de Grote Kerk. In deze dienst gaan voor ds. A. P. van der Haas en ds. F. H. Veenhuizen (ge reformeerd, Amsterdam). Tussen de pilaren van het koor van de Grote Kerk staan dan twaalf knielstoelen. Sommigen gaan naar iemand, die hen en hun pro blemen al kent, anderen zoeken juist een onbekende. Men komt niet alleen om gene zing van lichaam, ziel en geest, maar voor alle nood, ook voor per soonlijke schuldbelijdenis of voor huwelijksnood, of zorg over kinde ren, aanvechtingen èn men komt voor versterking van geloof of kracht om te getuigen of om ande ren te helpen. Deze week wordt georganiseerd door „Kor!: en Genezing", een ker- ilDI -b s yschi :and i; T Hill reme Leii ke, S: 'Ree 0 :ide: **Totj keraadscommissie van de Haa hervormde gemeente, die wordt door ds. Van Leeuwen, in dagelijks leven secretaris van hervormde raad voor kerk en kenzorg, een van de organen bijstand van de generale synode. Voorzover ds. Van Leeuwen kend is, is het uniek in ons dat dit werk in Den Haag offici in de kerk geïncorporeerd is. hoopt, dat dat een normale a wordt. Met de zending heeft het jaar moeten duren, voor de H vormde Kerk het officieel overna at Rotterdam In Rotterdam werkt een o menische werkgroep onder de n „Oase". De gereformeerde Kraan heeft hier de leiding. laatste zaterdag van de m8i Clll] houdt „Oase" een bijeenkomst .ix het gebouw Heemraadssingel Wit v/aar iedere belangstellende har or in lijk welkom is. In dezelfde geest werkt ook Hezenberg, een pastoraal centfl leed in Hattem onder leiding van do: Juiter nee en mevrouw Plug. Internationaal is de Lucasot een gemeenschap van christi die geloven, dat de opdracht tot nezing ook nu nog geldt voor kerk. De Nederlandse afdeli wordt geleid door ds. Van Leeuw Er zijn ook verschillende artsen van. Wie meer wil weten over I Dienst der Genezing, kan terecht! het boekje onder deze naam. juist verleden week is verscjf van de hand van ds. Van Lcet en dr. Kraan. Men vindt er 1 uitvoeriger in terug, wat wij I hebben geschreven. Het is voor 4 rijksdaalder verschenen bij r Tijdstroom te Lochcm. Dr. Kraan werkt aan een I boek over de Dienst der Gene* dat waarschijnlijk zal gaan I „Opdat gij genezing ontvangt". 90 nHai •tterdi ördrec

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2