ERNEDERD LUGDUNUM TOCH NOG KAMPIOEN YTL NA GELIJKSPEL VERDER ACHTEROP CVV nog niet veilig na gelijkspel tegen Roodenburg 1-1 Neptunus had weinig moeite met zwak UYS De Danaïden nog maar één punt van titel verwijderd DOCOS nu twee punten voor Italië klopt Portugal2-1 SJC boekte 6-0 overwinning iUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 11 MEI 1970 UDEN Niet vaak wordt een voetbalelftaldat een sloze nederlaag heeft geledentoegejuicht. Na de strijd Lugdunum—Naaldwijk was dit wel het geval, vijfentwintig honderd koppen tellend publiek be- \elde hun Lugdunumondanks een 0—3 nederlaag, i ploeg was immers kampioen geworden. Wat deed nederlaag ertoe? Hun jongens hadden immers de tte klas van het amateurvoetbal bereikt. onder de tonen van een har- icaspeler, die de eerste over- lingsliederen inzette. ver- n de hossende menigte rich- kantine. Hier en later op de d in een afgehuurde feestzaal het feest voortgezet. Dat feest en de Lugdunumers alleen te en aan hun mede-kampioens- lidaat Alblasserdam. Zij kon- in hun wedstrijd tegen ODB verder komen dan een 11 spel. En door dit feit' waren eidenaars zeker geworden van |tie naar de eerste klas. ?npromotie, die Lugdunum gis- yiïddag, beslist niet verdiende. Taak van de malaise was de iwen. Een bijzonder nerveuze se ploeg moest tegen het in adatienood verkerende Naald één puntje veroveren om zich sioen van de tweede klas A oemen. Eén simpel puntje te- een laaggeklasseerd Naaldwijk voor de Leidenaars geen moei- eden opleveren, zo redeneerden ieeste aanhangers van Lugdu- Zij hadden er echter niet op kend, dat hun ploeg wel eens van zenuwen kon hebben. Zij men daar snel achter. Binnen minuten moest doelman' Lou sbeek in zijn volle lengte rich- rechterbenedenhoek. De Lug- .ïm achterhoede kreeg geen en- vat op de toch simpele Naald- -aanvallen. Keer op keer moest Jdenvelder Gijs Collé zijn onder i gezette verdediging ontlasten, aaldwijk rook de kansen. Vooral levensgevaarlijke linksbuiten Dekker zorgde voor grote paniek ïde Leidse achterhoede. In de e minuut verstomde de toch al ige Leidse aanhang helemaal, ker snelde langs de lijn, trok rp voor en juist op het mo lt, dat doelman Hönsbeek de wilde grijpen, stuitte de bal n het been van aanvoerder Leo el. Redel, die een goede wed- d speelde, hierover: „Ik dacht ik door de grond ging. In zo'n Istrijd een bal in eigen doel ken, verschrikkelijk. Eigenlijk ik blij, dat Naaldwijk er nog heeft bijgemaakt". Pas in de zestiende minuut kon den de groenwitten iets terug gaan doen. Een goede combinatie tussen Henk de Cler en Jan Pijnacker werd door Hans v. d. Starp met een fraai schot afgesloten. De bal verdween echter een halve meter over het Naaldwijk doel. Hans v. d. Starpdie tegen aanvoerder Frans Een volledig vrij uit spelend Roo- denburg heeft deze wedstrijd alleen maar geprobeerd om UVS te passeren op de ranglijst. UVS dat zelfs met 20 bij Neptunus verloor zag Roo- denburg tot op een punt komen. Roodenburg begon attractief. Direct in de eerste minuut een solo van invaller de Klerk voor Pennenburg, die een ongeluk had gehad, waardoor hij helaas verhinderd was mee te spelen. Zijn schot miste echter de juiste richting en doelman Van Haaren van CW mocht zijn eerste doeltrap nemen. Nauwelijks tien minuten later kwam Roodenburg goed weg, toen Mattie Keereweer miste op een schot van Broekhuizen. Broekhuizen was duidelijk de uitblinker bij de Rotterdammers. In de 25e minuut was het weer Broekhuizen, die het gevaar in de Roodenburg defensie tot het toppunt bracht. Bij een dia gonaal schot van hem moest Keere- LEIDEN ln de overgangsklasse A zijn De DancTiden door een lauwde 65 overwinning in Eindhoven op PSV en door het ver eende gelijkspel van achtervolger Regenboog tegen Spangen -9) nu nog één punt van het kampioenschap af. Zuiderkwartier )am na een spannende wedstrijd tegen Deto in veiligheid, het won de slotfase met 9—8. In de eerste klas leed Vicus Oriëntis in de itste wedstrijd tegen DKC een 54 nederlaag. KNS sloot de com- titie af met een fraai 99 gelijkspel tegen Ready. 'SVDe Danaïden 56. let niet mee spelen van Frans Pas- n (op het moment in Amerika) in eerste aanval is didelijk debet ge- aan de snel opgelopen 20 iterstand. Beide teams deden niet 1 voor elkaar onder. Na de vak- ïwisseling kwamen De Danaïden snel naast PSV. Gerard Nap en irjan Nap zorgden daar voor. Toch agde PSV er vlak voor tijd nog in een 32 voorsprong te nemen, eet na de hervatting scoorde San- v. Unen uit een strafworp 33. nge tijd werd er niet gescoord. In- Her Adry v. Nierop schoot na een lf uur spelen uit een doorbraak 4. PSV kwam gelijk hierna weer ijk. ie slotfase was zeer spannend, "st schoot Gerard Nap De Danaï- i naar 45, maar ook nu kwam V weer op gelijke hoogte- Enkele -onden voor tijd kregen De Danaï- R een strafworp te nemen, welke or Sander v. Unen in een doelpunt 'rd omgezet. DKCVicus Orientis 54. Een aardige wedstryd waarin voor Vicus niets meer op het spel stond, terwijl DKC de punten hard nodig had. Door het uit het veld zenden van Tynle de Vink (overigens om on begrijpelijke reden) werd het er niet gemakkelijker op voor de Leidcna- ren. Na snel achter te zijn gekomen met 20 kwam Vicus door doelpun ten van Wim Meijer en Matty Baart weer gelijk. DKC nam opnieuw de leiding, maar door Nandy de Vfnk kwam de balans weer in evenwicht. DKC nam vlak voor de pauze met 43 te leiding. Na de hervatting zorgde Dick Onderwater voor 44. Lange tijd slaagde het driemanvak van Theo Kriek c.s. er in om stand te houden, doch vlak voor tijd greep DKC de volle winst. ZuiderkwartierDETO 9-^-8. Matige wedstrijd waar voor beide teams veel op het spel stond. De spannende slotfase maakte hier een hoop goed. In de eerste helft scoorde Zuiderkwartier via Yvonne Devileen en Hen Zierikzee (2 x), terwijl DETO vijfmaal scoorde. Na de rust liep DÊTO uit naar 36. Zuiderkwartier gaf zich niet gewonnen en kwam te- De Lugdunum-supporters in feeststemming, ondanks een nederlaag van hun ploeg. van Galen weinig in kon brengen, zorgde in de vierentwintigste mi nuut voor de enige doelrijpe kans in de eerste helft. Een granaat- harde directe vrije trap kwam via de onderkant van de lat weer in het veld terug. Henk de Cler kwam. enkele centimeters tekort om de terugspringende bal in te koppen. Naaldwijk bleef door betere com binaties en het in bezit houden van het middenveld1 de strijd volkomen beheersen. Dieptepasses vanuit dat middenveld, waar Gerard Muller een sublieme partij speelde, lever de goede kansen op. Lou Honsbeek was echter steeds op zijn plaats en voorkwam, dat Lugdunum met een grotere achterstand moest gaan rusten. Lugdunum leek in de twee de helft terug te komen. Gesteund door het hard werkende midden veld trokken de Leidenaars ten aanval. Henk de Cler: „Ondanks beter spel van Naaldwijk waren wij er van overtuigd dat we zou den winnen. We hebben dit seizoen wel vaker achter gestaan". Elf minuten voor het einde veerde het publiek op. Eén van de Naaldwijk verdedigers zou hands in het straf schopgebied gemaakt hebben. Scheidsrechter Caspers liet zich niet vermurwen. Die gelijkmaker zou ook niet verdiend geweest zijn. Want on danks een Lugdunum offensief toonde Naaldwijk zich bij uitval len levensgevaarlijk. De snelle bui tenspelers Leo Dekker en Bennie Wuyts moeten hun bewakers nacht merries hebben bezorgd. Bij één van die uitvallen zorgde Leo Dek ker voor 02. Met nog acht minu ten te spelen stondlen de Leide naars voor de onmogelijke opgaaf om tenminste een gelijk spel te be halen. Die opgaaf bleek inderdaad te zwaar. Als een plumpudding stortten de groenwitten in elkaar. Leo Dekker kon er zelfs vlak voor tijd nog 03 van maken. Na een combinatie met Goedendorp kopte hij de bal beheerst achter Lou Honsbeek. Leo Dekker, met drie doelpunten de gevierde man bij Naaldwijk, na afloopLugdunum kon kampioen worden en was dus zenuwachtig. Maar dat waren wij ook. Wij staan immers nog in degradatiegevaar'. Trainer De Rubber kon ondanks de nederlaag toch nog lachen: „Het is onbegrijpelijk; we zijn tegen dit Naaldwijk gewoon gedeklasseerd. Dit is beslist de slechtste wedstrijd, die Lugdunum dit seizoen gespeeld heeft". De oorzaak was voor hem gemakkelijk te vinden, „Mijn jon gens zijn rustig het veld in gegaan, maar hebben het toch te pakken gekregen. En tegen zenuwen is heel moeilijk vechten". LEIDEN Een povere wedstrijd op een dof-re zandvlakte, waar de stofwolken zodanig omhoog wervelde, dat de aanvallers soms naar de bal liepen te zoeken. Roodenburg kwam daar zo af en toe beter uit dan CVV. Het middenveld was duidelijk voor Roodenburg. Een solo van Wim Rysbergen en een doelpunt, meer een frommel geval, van Holier - hoek waren de resultaten van een anderhalf uur hard lopen en zwoegen. weer languit, maar de bal ging net naast. Een minuut later begon Rijsbergen aan een solo en passeerde de gehele CVV-ploeg inclusief de doelman. Zijn eerste doelpunt van het seizoen werd aangetekend. Roodenburg geloofde het nu wel een beetje en trok zich terug in eigen stellingen. CW kwam wat meer in de aanval, maar had nog niet direct succes. In de 32e minuut weer een kans, maar de fout van de Jonge werd door Broekhuizen niet volledig uitgebuit Keereweer keerde het schot maar weer kon de snelle linksbuiten inschieten. Nu ging de bal hard over het Leidse hok. In de laatste minuut voor rust kreeg Holierhoek de kans van zijn leven, toen hij vrij voor Keereweer kwam, maar jammerlijk miste. Na rust waren het weer een paar fouteri van De Jonge, die voor gevaar zorgde voor het Roodenburg doel. Reeds in de vijfde minuut was het weer Broekhuizen, die langs hem gleed. Tump schoot echter hard naast. Nauwelijks twee minuten later was het Verhagen, die Keereweer op de proef stelde. Iedei-een telde reeds dit doelpunt, maar met een prachtige safe haalde hij de bal uit het hok. Een voorzet van Broek huizen voor Holierhoek. Voor een leeg doel wist de laatste echter de geslagen Keereweer niet te passeren. De bal ging over. CW bleef drukken Het degradatiespook dreigde immers riog steeds. Dubbeld schoot voor CVV net naast. In de 30e minuut was het dan eindelijk wel raak. Weer was het Broekhuizen, die voor CW de bal voortrok en ditmaal was Holierhoek wel goed op schot en de bal ver dween voor Keereweer onhoudbaar ,in het net. CW bleef fel aanvallen om het vege lijf te redden, maar tot doelpunten liet de Roodenburg de fensie het niet meer komen. Scheids rechter B. Ram had een rustige middag. rug tot 66. Om en om scorend bleef Zuiderkwartier hierna aan de leiding- De Leidse doelpunten kwamen op naam van Gijs Kloos (2 x), Jym v. Daim, Sarie de Vink, Joke Zierikzee en Myra de Boer. KNS—Ready 9—9. Goede wedstrijd, waarin de ploe gen de punten ecriyk gedeeld heb ben. De eerste helft werd met de stand 44 afgesloten. De KNS-doel- punten werden gemaakt door Wim Brakei, Hen Brakel, Geesje Glasber gen en Sarie Barends. Ready wist tot vlak voor tijd steeds een puntje voor sprong op KNS te houden. In de slotfase moesten zy toch KNS naast zich dulden. Voor KNS scoorden Hans Filemon, Hen Brakel, Geesje Glasbergen en Hans Kluts (2 x). Het kampioenselftal van Lugdunum, dat na een éénjarig verblijf in de tweede klas kampioen werd. LEIDEN In de vierde klas A viel gisteren een flinke verrassing te noteren. VTL raakte door een 00 gelijkspel bij het op de laatste plaats staande DOSR twee punten achter op DOCOS, dat tegen De Ooievaars geen fout maakte. Concordia H kon tegen BGC Floreant niet verder komen dan 00. F oreholte won met 12 van Warmunda en SJZ bleef in een thuiswedstrijd met dezelfde cijfers de baas over Rijpwetering. LFC naar verdiende 2-3 overivinning ROTTERDAM LFC blyft defini tief in de tweede klas. Dit nog niet helemaal vaststaande feit werd gis termiddag door de Leidenaars in de uitwedstryd tegen Leonidas bekrach tigd. De Leidenaren keerden met een 23 overwinning in de Sleutelstad terug. Een voor rust sterker Leonidas zag LFC in de 25e minuut door Joop Munne een 01 voorsprong nemen. Vijf minuten later zorgde Wim Bos- selaar voor de 11 ruststand- Gübler had bepaald geen geluk, toen hij na een solo, waarbij hij vier man ge passeerd was, tegen de lat schoot. In de tweede helft een sterker LFC, dat in de vijfde minuut door Heymans op 12 kwam. Negen minuten voor tijd wisten de kanaries hun voor sprong nog te vergroten. Een voor zet van Gübler werd door Cock van Weerlee koppend afgerond. Wim Bosselaar zorgde in de laatste minuut van deze niet al te beste wedstrijd voor de 23 eindstand, LISSABON Italië heeft voor 35.000 toeschouwers in Lissabon de nationale voetbalploeg van Portu gal met 21 verslagen. Vleugelspe ler Riva speelde een voortreffelijke wedstrijd en scoorde beide doelpun ten voor Italië. Riva gaf zijn ploeg na 38 minuten de leiding en ver grootte de voorsprong negen minu ten na rust. Vier minuten voor tijd zorgde Coelho voor het enige Por tugese doelpunt. DOSR—VTL 00 VTL heeft in de uitwedstryd te gen DOSR een belangryk puntje Ia- ten liggen. DOSR kreeg in de eer ste helft zelfs enkele goede kansen op een voorsprong, maar door gebrek aan een afwerker gingen deze kan sen teniet. In de tweede minuut van de tweede helft maakte Koos v Es een doelpunt voor VTL, dat door de scheidsrechter op appeleren van de grensrechter werd afgekeurd. Een sterker VTL kreeg hierna nog enkele goede kansen, maar goed werk van de DOSR-doelman voorkwam een Leidse overwinning. Concordia HFloreant O0 Concordia H kwam in deze wed strijd met een experimenteel elftal binnen de lijnen. Een op vier plaat sen gewijzigd Concordia kwam in deze tamme wedstrijd echter niet aan doelpunten toe. Twee minuten voor tijd had Floreant bepaald geluk, toen een schot van Jan Weijers via de on derkant van de lat in het veld te rugsprong. WarmundaForeholte 12 Warmunda nam tegen een met vier Invallers spelend Foreholte in de 35e min. de leiding door Van Staveren. John van Dijk en Cor van Steyn bezorgden Foreholte in de 2e helft een 12 voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Warmunda had gezien de veldmeerderheid een geiykspel verdiend. SJZRijpwetering 21 SJZ is door zijn overwinning op Rijpwetering nu defintief in veilig heid. In de 25e min. gaf Nelis v d Krogt SJZ uit een penalty een 10 voorsprong. Drie minuten na de her vatting schoof Wortman de bal langs de uitgelopen keeper Ten Cate en bracht de stand hiermee op 20. Een tegentreffer van v d Zwet bracht de De doelman van Ooievaars is Stan v. d. Meel te vlug af. Zoetewoudenaren nog in moeilijk heden, maar verder dan dit doelpunt lieten ze het niet komen. DOCOSDe Ooievaars 10 In een bijzonder goede wedstryd heeft DOCOS een 10 overwinning op De Ooievaars geboekt. Docos, de gehele wedstryd in de aanval, kreeg in de eerste helft twee goede kan sen. De kopballen van Peter Reize- voort en Stan v d Meel verdwenen echter net over de lat. Na een kwar tier spelen in de tweede helft wist Stan v d Meel, vry voor het doe! staand niets anders te doen dan het leer in de handen van de doelman te schieten. Toch zou Stan v d Meel matchwinnaar worden. Een voorzet van Peter Dubbeld eman werd door hem ineens op de lat geschoten. De terugspringende bal kopte hy zelf in (1—0). Ooievaars kreeg vyf minu ten voor tyd nog een goede kans op de gelykmaker, maar Gerard Dub- beldeman wist met een goede reak- tie een doelpunt te voorkomen. AlphiaBodegraven 00 In de onderste regionen van de 4e klas C wist Alphia tegen Bodegra ven niet verder te komen dan 00. Kansen voor Alphia werden ondeir andere door De Pater onbenut gela ten. Bodegraven wist ook in de 2de helft een fel aanvallend Alphia van een doelpunt af te houden. ROTTERDAM Trainer/coach Piet van de Ende van Neptunus heeft zijn, door oefenmeester Tony van Ede niet in al te beste conditie gebrachte pupillen naar een overwinning op het Leidse UVS geschreeuwd. De ploeg uit Rotterdam-Noord liet zich gelaten opjutten door de bulderstem van de zwaargebouwde Maasstedeling die van het Neptunus-bestuur de opdracht heeft gekregen de „Drie- tanders" te behouden voor het eersteklasser schap. „Ik moet wel zo schreeuwen"verontschuldigde v. d. Ende zich tegenover het kleine aantal toeschouwers, toen dat aanmerkingen begon te maken over het lawaai, dat hij produceerde. „Als ik het niet doe, dan doen ze geen stap meer". Dc uiteindelijke overwinning van 20, die de Rotterdammers op de ploeg van trainer Piet Kantebeen behaalde, was niet overtuigend. UVS kwam in het veld met haar liefst zes invallers. Le^et, Sloos. Rol, Koren, Verver en D'esar ontbraken wegens blessures op het appèl. Boudewijn Willemse mocht daarom evenals vorige week weer het doel van de Leidenaars verdedigen en ook Hans Neuteboom, August Borerse, Ger Logeman, Ton van Dinten en Rob van Zijp kregen weer eens een kans om te laten zien wat ze waard zijn. Dat Willemse een goede vervanger is voor SI90S bewees hij al in de -zevende minuut, toen spitsspeler Hans van der Linden van Neptunus door de Leidse defensie brak. Boude wijn Willemse liep tijdig en goed uit en brak de aanval van v. d. Lin den bekwaam af. Ook August Broer- se verrichtte in het begin van de wedstrijd goed werk in de centrale verdediging van de blauwwitten. Gaandeweg de wedstrijd werd hij echter minder safe en moest hij met vry stevige tackles en met assistentie van Bart Lardé het doelgebied voor doelman Willemse zuiveren. Een opvallende partij bij UVS speelde Thijs Balkhoven. Hij speelde safer dan gewoonlijk, passte ook be ter dan we van hem gewend zijn en stuwde goed. Dit in tegenstelling met Hans Neuteboom, die volstond met een redelijke verdedigende partij te spelen, maar enkele maal over de middenlijn kwam. Ger Logeman speelde op het middenveld geen grootse wedstrijd. Wel passeerde hij diverse malen tegenspelers, iets waartoe hij op de vleugel vrijwel nooit toe in staat is. De voorhoede van UVS draaide gistermiddag niet. Teske lijkt met de week minder snel te worden; vanwege zijn balbehan deling is Ton van Dinten nog steeds een vaste plaats in het eerste team van UVS niet waard, Holl en v. Zijp schoten een paar keer aardig hard in de goede richting, maar lieten het verder afweten. Het spel van de Lei denaars blonk bepaald niet uit door snelheid. Men vertraagde het toch niet bijster snelle spel van Neptunus zelfs. Vreemd, want er viel weinig te ontrégelen. Met de paar schoten van UVS en enkele (zachte) kopbal len had doelman Vermund het niet moeilijk. wel wat rust verdiend hadden en schakelden over op een nog lagere versnelling. Piet van der Ende was het daar hoorbaar niet mee eens en dirigeerde zijn schakelspelers van voor naar achter en weer terug. Vooral John Schenk en Nico Faber moesten het bij hem ontgelden. Suc ces leverde het geblaat van v. d. Ende niet op. Toch kwamen de Rot terdammers na een half uur spelen in de tweede helft nog aan een twee de treffer. Dat was toen August Broerse als laatste man in de UVS-verdediging de bal onnodig lang bij zich hield, deze verspeelde aan Van der Lek, die daarop een vrij veld voor zich had en na een snelle rush Willemse met een harde schuiver passeerde. Beslissing Het eerste doelpunt van de wed strijd viel een minuut of vier na rust. Bep Hoek passte toen afgemeten naar Gerry van der Lek die met een droge knal Willemse passeerde. De Neptu- nus-spelers vonden daarna dat ze Van NispenSportcl. Lisse 01 Een beduidend sterker Lisse nam al in de vierde minuut de leiding. Aad Hoogkamer kopte een voorzet van Gerard van Beek achter doelman De Boer. Goede schoten van Gerard van Beck en Aad van Driest werden door doelman De Boer gestopt. In de tweede helft wogen beide ploe gen goed tegen elkaar op. Van Nis- pen zag echter geen kans meer de opgelopen achterstand weg te wer ken. TeylingenHVV 1 Een goed spelend HVV heeft Tey lingen een verdiende 14 nederlaag toegebracht. De Sassenheimers kon den alleen in de eerste twintig minu ten tot aanvaardbaar tegenspel ko men. In de twaalfde minuut van de tweede helft nam HW door v d Gun de leiding (01). Van Meurs en Se me ij n de Vries brachten de stand op 03 voordat Martin Dofferhof in de 34 minuut met een kopbal kon te- genscoren. Eén minuut voor tijd be paalde Beiloos de eindstand. SJCTexas 60 SJC heeft tegen Texas flink uitge haald. Met goed spel werd Texas naar een verdiende 60 nederlaag ge speeld. Al in de eerste minuut bracht Aric Weyers na een solo de stand op 10. Na een half uur spelen kop te Van Maris de tweede treffer ach ter de Texas-doelman. Ook in de tweede helft een sterker SJC, dat ln de vyfde minuut op 30 kwam door een doelpunt van Van Maris. I.eo van Houten, Van Maris en Arie Weyers bepaalden de eindstand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13