AK Leiden wenst openbaar debat WEEKAGENDA Minister Schut Jinsdag in Leiden ii: Twee interessante stukken in theater Vestestraat Commentaar Wethouders LEIDS OKTOBERFEEST WORDT MODERNER VAN OPZET De Gastspelers zorgden voor dolle situaties Seringenberg in bloei Koffie drinken in nieuwe boutique Bezoek Ingrijpend Matige vertoningen in De Vliet SFEER VROEGER JAREN KOMT GEDEELTELIJK TERUG VLAM IN DE PAN Timmerman ving op tasjesroof BIDSE COURANT ZATERDAG 9 MEI 1970 ec EN Voor de gemeenschappelijke verkiezingsmanifestatie van samenwerkende PAK-partyen in Leiden (PvdA, PPR, PSP en 3ei gisteravond in de grote zaal van Den Burcht, hadden ongeveer l°"nensen belangstelling. De heren Jurgens (landelijke PPR) en r Louw (landelijke PvdA) waren uitgenodigd iets te zeggen, Lev rst kwamen plaatselijke politiek-geïnteresseerden aan het woord. *el prek droeg een informeel karakter. Er was gelegenheid de spre- onderbreken. dijn om de politiek. De politieke scheidslijnen moeten ook in de ge meenteraden duidelijk worden. Men moet weten wie wat zegt. Daarvoor zal ook de wetgeving moeten worden veranderd. De heer Dirks. voorzitter van de rt: kt J er Kuijper van D'66 Leiden E zijn partij wil dat de mist ■7 iden optrekt. Hij doelde on- ;r op de luchtvervuilng, de rontreiniging. het politieke de regentenmentaliteit op ihuis en de activiteiten der V? ren. Over de huisvesting zei zolang een huis bewoond er een minimum van com- 1 et zijn. Is dat er niet, dan in huur. Samenwerking met c- est en Leiderdorp is nodig n voortgaande woningbouw. Herman Amptmeijer van vond het tekenend voor de belangstelling, dat er zo op deze vergadering Feijenoord is in staat er de been te brengen. De zijn apatisch. Wij zijn er nog geslaagd daarin verandering jen. Volgens de heer Ampt- leloven de politieke partijen eboel fijne dingen maar ge- j niets. eelde de vergadering mee, aan B. en W. te hebben ge- leegstaande huizen in „Er zal wel weer een ontwij- itwoord op komen", veron- hij. neijer meende ook, dat de [kers een openbaar debat met 'apuit de weg gaan. Hij daagde n debat alsnog in over- te nemen. £0$er Van der Louw bleek geen ider te zijn van een colle- estuur in de gemeente. Het (ar zijn mening een rookgor- aldeling Leiden van de P.v.d.A., deelde een en ander mee over de Leidse gemeentefinanciën. Het schijnt, dat het rijk niet van zins is, Leiden extra uitkeringen te geven. Leiden komt dan voor ontzagwek kende problemen te staan. Het lijkt erop, aldus de heer Dirks, dat ons als politieke partijen een kool wordt gestoofd. Door het rijk, maar ook door het college van B. en W., dat een dergelijke afwijzing van het Leidse verzoek om meer geld niet snel genoeg heeft bekendgemaakt waardoor de partijen zich met de kandidaten voor de nieuwe gemeen teraad niet snel genoeg konden pre pareren. LEIDEN Leiden heeft er een heel exclusief winkeltje bij. Op de hoek van de Breestraat en de Mosterdsteeg hebben Cas van Es en Hans Wolfslag de Fashion Coffee Corner geopend. Een fijne ruime zaak waarin verschillende aparte hoekjes zijn ingericht. Er is een koffiebar, een hoek met kleding voor modebewuste jonge vrouwen, *n afdeling hippe jon- genskleding. Bovendien kan men er sieraden, allerlei potjes, affiches, plakkers en dat soort zaken kopen. Lammermarkten in 1970 LEIDEN De zes grote lammer markten in Leiden zijn vastgesteld op de volgende vrijdagen: 22. 29 mei, 5, 12, 19 en 26 juni. LEIDEN Morgenochtend half 11 gaat in de dienst van de Eglise Wal- lonne (Breestraat) ds. A. E. Malaise voor. LEIDEN Akteur/regisseur Bram van der Vlugt is eerlijk als hij toegeeft dat het aan de over het algemeen niet al te lovende kri tieken in de landelijke bladen is te danken dat de Nieuwe Komedie volgende week van dinsdag tot en met zaterdag in het microthea ter Imperiumaan de Vestestraat twee stukken opvoert van Me gan Terry: „Goed gesloten, koel bewaren" onder regie van Bram van der Vlugt zelf en „Vallen en opstaan", onder leiding van Nic. Brink. Maar, zegt Bram van der Vlugt, sommige kritici hadden niet helemaal gelijk. Het zijn twee goede stukken die het waard zijn door een breder publiek gezien te worden. Vandaar dat wij ze in de kermende weken in diverse Nederlandse universiteitssteden bren gen. In Leiden koos de Nieuwe Kome die voor het microtheater Imperium en niet voor de Schouwburg, omdat in dit kleine intieme theatertje aan de Vestestraat. waarin tocl\ nog al tijd ruim 100 mensen eeri voorstel ling kunnen bijwonen, de mogelijk heid bestaat een ronde te spelen. Het lijsttoneel heeft voor een schrij ver van moderne stukken als Me gan Terry afgedaan. Het biedt te É»AG komt minister Schut Volkshuisvesting met ge- Leiden om zich op de stellen van de erbarme- ivestingstoestanden. Het is lopen, dat dit bezoek wat Als het dat doet, kan men Vel afvragen waarom het yder is gebeurd. Maar goed. ian maar wat uitwerkt. Lei- inet zijn huisvesting en wo- Iw in een stadium gekomen het aan formele belangstel len behoefte meer heeft. Het om vérstrekkende besluiten le daden. Om autoriteiten met van Leiden te confronteren, lel gemeentebestuur niet eens jtide excursies op touw te Die nood ligt namelijk voor fcpen. W-ij hopen dat het hoge [daaarvan zo schrikt, dat Lei- i de komende tijd wat van [ken. PAK in Leiden blijft op zijn remde standpunt staan: als l de meerderheid in het col- i B. en W. krijgen, leveren wethouders. Normaal wor- wethouders wel uit d enieu- gekozen. maar wij doen ji dan toch niet mee, zo neemt voor. Dan moet de wet- maar veranderd worden, logramma is voor Leiden een en wij willen de zeker- "jebben dat dit wordt uitge- jDat kan alleen als wij in B. de nteerderheid hebben. Van l bestuur, samen met de verwacht het PAK neits PAK-bijeenkoinst van gis- I heeft ons niet van de re- |jeid van dit standpunt kun- rertuigen. Wie als politieke bestuiirsverantwoordelijk- b zich neemt, kan die nite af- [len als het om het dagelijks f van de gemeente gaat. Men forceert zodoende een scheiding tussen B. en W. en de raad, die er in wezen nite is. De raad bestaat uit het college en de leden aan de an dere kant van de tafel. De raad staat leden af voor het wethouderschap, Dat sluit kritische begeleiding van B. en W. zeker niet uti. Als dat is gebeurd, ligt dat niet zozeer aan het systeem als wel aan de kwaliteit en de politieke bewustheid van de raadsleden. Het op collegiale wijze besturen van de gemeente hoeft niet in te houden, dat men altijd maar lief doet tegen elkaar. Daar komt dan nog bij, dat hte on mogelijk is, als raadslid in politiek opzicht altijd je zin te krijgen. Er zijn ook nog anderen en ook zijn de mogelijkheden om je eigen pro gramma te volgen niet steeds voor handen. Het PAK kan de kiezer nog zoveel wlilen beloven, het wordt NU reeds met zijn beperkingen ge confronteerd. Gisteravond toonde PvdA-voorzitter Dirks zich al bij zonder verontrust. „Leiden krijgt waarschijnlijk geen extra geld om uit zijn moeilijkheden te komen", deelde hij de PAK-vergdaering mee. „Dat hadden we eerder moeten weten. Dan hadden wij ons er met onze kandidaten voor de gemeente raad op kunnen preparreen. Ons wordt een kool gestoofd". Voorzitter Dirks loopt als journalist toch wel zo lang mee in de Leidse gemeenteraad, dat hij kan weten, dat je als gemeentebestuur met zulke teleurstellingen te maken kunt krij gen. Je kunt als raadslid je loyale medewerking dan ook nooit afhan kelijk stellen van de goedgunstig heid van de centrale overheid. Wie in zijn raadslidmaatschap die erva ringen niet Wenst te verdisconteren, kan bete rop de publieke tribune blijven zitten. De ernstige moeilijkheden waarvoor Leiden staat, zijn een reden temeer om het collegiale bestuur te conti nueren. Beloften en garanties kun nen de kiezer alleen maar bedrie gen. Leiden wordt alleen gediend met een stel raadsleden die zich persoonlijk en gemeenschpapelijk voor deze stad willen inzetten en die afstand nemen van hun partij standpuntjes en afstand doen van hun politieke benepenheid. weinig mogelijkheden. Daarbij kwam dat v. d. Vlugt „Imperium" goed kent omdat hij daarin wekelijks dramaturgie doceert aan studenten, die letteren en kunstgeschiedenis studeren. „Imperium" beleeft dinsdag dus een première. Voor het eerst in zijn 3-jarig bestaan zal er een beroeps gezelschap een stuk opvoeren. „Goed gesloten koel bewaren" speelt zich af in een cel, waarin drie schuldigen aan een moord zijn op gesloten. Drie mensen hebben op een heel ingrijpende en onontkoombare manier met elkaar te maken. Er is de gemeenschappelijke schuld; de kleine ruimte, die niet de mogelijk heid biedt tot afzondering; het uit zichtloze van levenslang; de vol strekte onmogelijkheid om zich aan de invloed van de anderen te ont trekken. Er is een voortdurend spel van aanval en verdediging. Van heersen en vernederd worden. Schuld afschuiven en daarmee pro beren de eigen onrust tot bedaren te brengen.. Megan Terry heeft lang gezocht naar de vorm. Het resultaat is, dat scènes in de gevangenis regelmatig worden afgewisseld door zogenaam de „transformatie-scènes", waarin de drie akteurs (Hans Boswinkel Rein Edzard en Jan van Rasterenj een ander spelletje gaan spelen. De ze spelletjes in het spel zijn de enige manier om een uitbarsting te voor komen. Voor het publiek is het bo vendien een aanwijzing hoe de machtsposities precies liggen. De akteurs spelen dus de ene keer zich zelf en een volgend moment een an der. Soms nemen ze ook een loopje met hun publiek. Dat is de bedoeling tenminste. Of het ook goed over komt kan men met ingang van dins dagavond in „Imperium" gaan zien. De gein van „Vallen en opstaan" moet zijn dat het publiek in het stuk meespeelt. Vandaar dat er ook nooit eenzelfde stuk wordt gespeeld. Het succes hangt dus ook af van de men sen. Door het opheffen van gekleur de stokjes kan het publiek scènes af breken, maar ook bepalen dat an dere akteurs de rollen overnemen. Ingewikkelder wordt het nog als iemand uit het publiek opstapt en zelf gaat meespelen. LEIDEN Zowel de Sleutelstad als de LZC heeft in Dc Vliet geen grootse indruk achtergelaten tydens de eerste wedstrijd in buitenwater. Het volkomen van slag zijnde Sleu telstad verloor met 35 van Mer- wede, dat in de onderste regionen van de tweede klas bivakkeert. De Sleutelstad gelooft niet meer aan de mogelijkheid om ZYV te ach terhalen, wat tegen Merwede dui delijk tot uiting kwam. In een uiterst traag verlopende wedstrijd bracht Merwede het op een 02 voorsprong. Eerst in de 2e periode namen de blauw-witten het initiatief over. (22). Na de tweede wisseling bracht Jan Breedeveld zijn club aan de goede kant van de score. Wat niemand meer verwachtte ge beurde toch. De Sleulstad gaf deze voorsprong toch nog uit handen. In de laatste periode greep Merwede de onverwachte wiftst (35). De nederlaag die LZC tegen ZPA heeft geleden, was beslist niet nodig geweest. Door onbeheerst aanval lend spel en het onnodig argumen teren tegen scheidsrechterlijke be slissingen haalden zij zich zelf vol komen uit hun spel. ZPA nam het initiatief over en Vrielink en Jaars- ma mochten de stand van 42 om buigen naar 47. Buitenlands bezoek aan Leidse veemarkt LEIDEN Een groot aantal land- bouwattaché's uit Zuidamerikaanse landen heeft het voornemen op vrij dag 15 mei de Leidse Veemarkt te bezoeken. Het gezelschap bezoekt Nederland om kennis te nemen van de Neder landse agrarische omstandigheden en zich te laten voorlichten over de gang van zaken. Een slachthuis (Rot terdam) en een veemarkt (Groen- oordhal) zullen worden aangedaan. Zaterdag, 9 mei Hal Bevrijdingskerk, 3 uur: opening 3 nieuwe clubhulzen ln Zuld-Wcst. Oegstgeest: St, Jorlsmarsen (2 u. ope ning op Oud-Poelgeest). Maandag 11 mol Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraadsver gadering. Burcht, 8 uur: kapshow afd. Lelden e.o. Kapperspatroonsbond. De Doelen, 8 uur: amateurfotografen, demonstratie v/d Horst. Dinsdag 12 mei Gehoorzaal. 7.45 uur: Sempre Avanti met show „Gisteren komt nooit weerom". Stadhuis. 7—8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7—8 uur: spreekuur Chr. Emlgratlecentralc. Zaal Koningskerk. 8 uur: afd. noord Christen Vrouwenbond, discussie-avond. Micro-theater Imperium, Vestestraat 40. 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met twee experimentele eenakters. Schoutburg. 8 uur: Tlmdelerclub, „Beau Rivage" (G. Batson). Rooseveltstraat 20. 8 uur: contactavond De Natuurvriend. Rljnlandflat. Bachstraat. 8 u wijkbijeen komst afd. Leiden PvdA Woensdag 13 mei Gehoorzaal, 7.45 uur: Sempre Avanti, muzikale show „Gisteren komt nooit Micro-theater Imperium. Vestestraat 40. 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met 2 ex perimentele eenakters. Stadhuis. 4—8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw (in trouwkamer). Nleuw-Minerva, 8 uur: afd. Leiden Roode Kruis, jaarvergadering. Beloftekerk 8 u.: afd. Mors NCVB. le denvergadering. mevr. Wessellnk-Leng- keek over Sil de strandjutter. Breestraat 19. 8 u.. afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwenbond, over het fabri ceren van kaarsen (met film). Kath. Mil. Tehuis, hoek Mare-O. Singel. 8 u.: afd. Leiden Ned. Bond van oud- strijders, schietavond. Donderdag 14 mei Stationsweg 29. 8 uur: Jaarvergadering Friese vereniging. Micro-theater Imperium, Vestestraat 40, 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met 2 ex perimentele eenakters. Vrijdag 15 mei Micro-theater Imperium. Vestestraat 40. 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met 2 ex perimentele eenakters. Zaterdag 16 mei Micro-theater Imperium, Vestestraat 40. 8.30 uur: De Nieuwe Komedie met 2 ex perimentele eenakters. FILMS IN LEIDEN LEIDEN Hoewel de 3 okto berfeesten van 1969 een succes waren, zal dit jaar getracht ivorden de viering in een an der, moderner jasje te steken. De verplaatsing vorig jaar van het kermisterrein naar het ter rein rond de Groenoordhal heeft inbreuk gedaan op de in tieme sfeer. Dit zei gisteravond mr. J. de Ruyter de Wildt, voorzitter van de 3 oktober- vereniging die haar jaarverga dering hield. De verplaatsing van de kermis heeft echter ook positieve resulta ten opgeleverd. Onder meer een be tere financiële positie, daar de kos- tenrovende drainage van het Schut tersveld niet meer tot de vaste kos ten behoren. -Het batig saldo dit jaar (8700 gulden) lijkt gunstiger dan het in werkelijkheid is", aldus pen ningmeester de heer Laman in zijn jaaroverzicht. „Mede omdat wij van plan zijn dit jaar speciale aandacht te besteden aan de middagoptoch't, is een kleine verhoging van de toe gangsprijzen tot het kermisterrein onvermijdelijk". Nadat de wnd. secretaris in het jaarverslag de feestelijkheden nog eens had laten passeren, werd over gegaan tot het vaststellen van liet programma voor de feestviering 1970. Om de sfeer van vroegere jaren weer gedeeltelijk terug te brengen is besloten de festiviteiten te organi seren op de bekende punten op de Beestenmarkt, Turfmarkt en Sta tionsweg. De avond van 2 oktober wordt in gezet met de traditionele taptoe en op de ochtend van 3 oktober volgt een muzikale reveille. Ook het ver strekken van haring en witte brood wordt gehandhaafd, met als enig verschil dat bij de inschrijving de tegoedkaarten direct worden" afgege-' ven. Draadlopers In het Van der Werfpark is weer plaats voor de koraalmuziek. Een nieuw punt op het ochtendprogram- iis ,a )EN Dinsdag 12 mei brengt ister van Volkshuisvesting en H slijke Ordening, ir. W. F. met een vijftal departemen- veoofdambtenaren, een werkbe- trenan Leiden in verband met de *erc precaire huisvestingssi- cg in onze stad. ïns een onderhoud van ander- ld- ur zullen B. en W. na aan- van de minister omstreeks elf na specifiek Leidse problemen weibewindsman bespreken. Na ge ch volgt een korte wandeling 0[ De Camp, een monumentaal, e0 irnstig vervallen deel van de gee istad. Hierna staat een bus- ic foor de stad op het program- •ornamelijk door de grote sa- sbuurten van deze op de en Jrdamse na grootste oude ad van ons land. eeks vier uur zal minister in de noordelijk van Leiden 'dufen Broek- en Simontjespol- der de officiële eerste paal slaan voor het uitbreidingsplan Meren- wijk, dat in hoog tempo huisvesting aan ca. 20.000 personen in ongeveer 6000 woningen moet gaan bieden. DEN HAAG In verband met de bloei van de Seringenberg worden met ingang van woensdag 13 mei tot en met zondag 7 juni de Koninklijke Landgoederen „De Horsten" weer dagelijks opengesteld. Op zon- en feestdagen is de in gang aan de Papelaan te Wassenaar. Op de overige dagen aan de Rijks straatweg 557 te Wassenaar. Bij volmacht stemmen LEIDEN De kiezers van de Prot.-Chr. groep, die niet in de gele genheid zijn hun stem persoonlijk uit te brengen, kunnen een vol machtformulier verkrijgen bij de onderstaande adressen: J. M. Blok Breestraat 69, S. W. Nap. Thorbec- kestraat 10, J. v. d. Ende, Rijndijk 274, J. v. d. ipever, Vijf Meilaan 65, J. de Boeft, Drechtstraat 2. Diege nen, die wel persoonlijk hun stem willen uitbrengen maar niet in staat zijn zich naar het stembureau te be geven kunnen zich telefonisch in verbinding stellen met mevr. Nap, Thorbeckestraat 10, tel. 23807. Na overleg kan voor vervoer gezorgd worden. ALPHEN In de Plutostr. zagen overburen van de bewoners van het perceel 278, dat daar brand was in de keuken. Men wist alarm te slaan. Het bleek dat de vlam in een pan was geslagen. De vloerbedekking was gedeeltelijk verbrand en het plafon zwaar beschadigd. Met enkele emmers water wist men de vlammen te doven. ma is het optreden van Duitse draad artiesten die op een nader te bepa len plaats in de binnenstad op vele meters boven de grond gewaagde toeren uit zullen voeren. In de Breestraat zullen Oudhollandse am bachten te, zien zijn. 's-Middags zal een optocht, onder het motto „kassie kijken", door de stad trekken. Een tiental vrijwilligers zal met walkie-talkies het verkeer regelen. Gezien het succes van radio Ver- ronicas drive-in show zal dit worden geprolongeerd. Met uitzondering van de Bree straat zal het verkeer in de binnen stad normaal doorgang vinden. Een daverend vuurwerk moet ten slotte een waardig sluitstuk worden van dit vernieuwde 3 oktoberfeest. O DEN HAAG Een 24-jarige tim merman uit Leiden had een merk waardige manier om zijn narigheden af te reageren; hij ging op tasjes roof. Op de Rijnsburgerweg, nabij de Nie.uwe Rijn en in Katwijk pas seerde hij op de bromfiets voetgang sters en zag hij kans bij het passeren hen van hun tasje te beroven. Het geld haalde hij uit de tasjes, die hij daarna wegwierp. „Door die methode hebt u heel wat vrouwen narigheid gegeven, want er zaten in die tasjes ook allerlei spullen die voor u niet van waarde waren, maar wel voor de betrokken dames", zei de rechter. Dat zag verdachte nu wel in. Hij was tot zijn daden overgegaan omdat hij thuis zoveel moeilijkheden had. „Een vreemde reactie", aldus de rech ter. Toen de timmerman bezig was in te breken in een consumptietent, werd hij betrapt. Hij bleek nog nooit met de politie in aanraking te zijn geweest. Daar in zag de officier wel aanleiding, eerst een rapport over hem in te winnen, alvorens tot een strafmaat te komen. De rechter deelde dit standpunt en hield de verdere behandeling van de zaak aan. F.nigc weken geleden zonk bij het Waardeiland, op de splitsing van het Rijn- en Schiekanaal en de Rijn. een onbewoonde woonboot. De boot bleef ecu klein stukje boven het water uitsteken. Snelle hulp was niet noodzakelijk, want hij lag niet in de vaarroute. Maar gisteren is het oude woonschip toch verwijderd. Een hoge bok nam het in de takels. Of de boot naar de sloop gaat, konden wij niet gewaar worden. Reparatie zal een kostbare zaak worden. Foto NLC - Dirk Ketting. LEIDEN Amateurgezel schappen bewegen zich door gaans op de luchtige toer. Zo ook „De Gastspelers"die gis teravond in de Schouwburg de klucht Strikt zakelijk" op het repertoire had gezet. Van meet af aan was het een chaotische toestand op het toneel, waar een warnet van misverstanden uit de wereld moest worden ge holpen. Een stuk vol intriges waarin zakenman Charles To massen centraal stond. Aangezien Charles zich bij de burgelijke stand nog niet heeft ge meld, moet een gefingeerde echtge note worden opgetrommeld. Het wordt het keukenmeisje, dat in het geheim dezelfde morgen is getrouwd met de butler. De Gastspelers zetten dit stuk vol doldwaze situaties, wat weifelend in. De spelers zochten meerdere malen hun toevlucht tot de souffleur, al ge beurde dat overigens niet hinderlijk. Het statische van butler C. v. d. Drift viel echter spoedig weg. zoals vrijwel alle spelers met wat meer spontaniteit te werk gingen. Vooral B. Peters als Charles Thomassen, die een wel zeer onevenwichtige start had. zette met zuidelijk accent spre kend, afwisselend een radeloze en zorgeloze zakenman op het toneel. Peters groeide zelfs uit tot de beste acteur van het gezelschap. Naast de gereserverdheid van „oom" W. Houps was er de schreeuwerigheid van mevr. Graafland (Nel) de Lange- Reizevoort), die op een gegeven moment aanspraak maakte op het „predikaat" echtgenote van Charles Thomassen. Woordspelingen, humor, compli caties, misverstanden, ze werden in ruime mate aangevoerd. Eén van de meest kleurrijke figuren was gister avond de man, die het kortst voor het voetlicht kwam. De als boksers type aangekondigde iele verschijning Kamera, gespeeld door T. Verschoor. ZOETERYVOUDE Zaterdagavond om zeven uur zal er op het S.J.Z.- terrein een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een elftal van de drumband Vios en de Sint Jansfan fare. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 33.30 uur: Thërèse et Isabelle. 18 jaar. LIDO EroUca, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: do en zo 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur. LUXOR De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten, a.l., dag. 2.30. 7 en S.15 uur... do en zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 REX Dat zit wel snor. al, dag. 2.30, 7 en 945 uur: do en zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr. en zat-nacht 23.30 uur: Tales of the terror, 18 jaar. STUDIO Midnight Cowboy, dag. 2.30, 7 en 9 15 uur: zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: do als zo. TRIANONN Vriezen we dood. dan vriezen we dood. a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: do en zo 2.30, 4.43, 7 en 9.15 uur. UoKleradlenxi Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. De zaterdagdienst na 13 uur. de zondag- dienst. de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Zuider Apo theek. De Oegstgecstse Apotheek en apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp zijn de gehele week geopend. Sociëteit ..rwennvel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners eo alleenstaanden van ZO Jaar e.o.J. Openingstijden: dinsdagavond van 8M uur tot 11 uur woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tot Li uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11JO uur zondagavond van 8.30 uur tot U uur Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur; 27 februari) Behandeling oa ongevallen De poliklinische oehanaeiing aa onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Ca mid dags) toi woensdag 12 uur waargenomen door net Diaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot'zaterdag 12 uur door bet El Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdiensi 6 maai i (zat 10 u. voor middag toi zondag 24 uur) AcadcmiscD ziekeonui»; bezoekuren: Brandweer 6 maal 3. Politie 6 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101 011 geen genoor te lef. 10460 voor informatie telef U921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.0019.45 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—1600 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 14.3015.00 Vrouwenkliniek; maandag. dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 19.19.45 uur: zaterdag 15.30—16.30 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 1S30-^17.00 uur. Kinderkliniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.1519.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.0016.00 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestda gen 14.30—16 00 uur. Elisabethzlekenhuis Leiden, derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeltng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot hall acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllntek Lelden: dagelijks van half twee tot haf drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. dinsdag dags II mi iv en V tol Jelgersmakliniek; maandag tot en met vrijdag van 18,45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur: zondag U tot 11.45 en 13 tot 15 uui Diaconessenhuls. dagelijks eerste U. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 lot 8 u.. tweede kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. derde ki. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 11.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag)- le en 2e klas: van 10.30—1100 uur van 14 00—15.00 uur van 18.00—19 00 uur 3e klas: van 14.00—15 00 uur vao 18 00— 19 30 uur KraamafdeUng. van 14.00—1500 uur van 19.00—19.30 uur alleen voor eentgenoten Kinderafdeling van I40O-IS.00 uur van 18.00—18 30 uur dinsdag en donderdag al leen voor vaders Kinderen oeneden 16 Jaar geen toegang. NUUKPWUK - Sole Mi 10 klasse-pa- tienten dagelijks van 1 tot nail 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatienten zon. dgs. van I tot 2. dinsdag van 1 tot nalf 3, donaeraags van nalf 7 tot half 8 en zater dags van tot half X. KATWIJK Zeebospltlum, longkilnlek dagelijks van half 3 tot balf 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8 tbc-afde- ling dagelyks van half 3 tot naif 5 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot nalf 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vtjf. Longkilnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen De Lakenhal: 15 mei tot en met 13 Jur.i: „Kubusproject" van Maarten Binnendijk. Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94: tekeningen van Frits van Eeden en schil derijen van GreetJe Grijpma (30 mei t.e.m. 20 Juni. maand, t.e.m. vrljd. 10-17 uur). Galerie v d Vllst. Botermarkt 3> schilde rijen mevr Blerema-Oosting (tot 31 mei, dlnsd. t.e.m. zat. 9-18 uur). Galerie Walenkamp en Coffeeclub anno 1866. Nleuwsteeg 4 en II: 12-25 mei „Nes bic" 26 mei-O Juni Informatie gemeente raadsverkiezingen (galerie dinsd. t.e.m. zat. 14-18 uur; coffeeclub maand, t.e.m. zat. 10-23 uur). Lakenhal, tentoonstelling originele do cumenten Ptlgelm Fathers Leiden (van 29 april tot 4 oktober). Legermuseum lof 30 |uni: aquarellen- expositie Verbeeld verleden dag 9-17 u zond 13-17 u. zal gesloten Rapenburg 25: expositie oosterse handschriften (30 april tot en met 15 mei dag. 9.30-12.30 en 2-5 uur». Wassenaar: Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: plastieken Loekle Metz. van 4 mei t.m. '6 mei. maand. Lm. zaL 10—17 u.. dlnsd. av. 8—10 u.. zond. na afspraak. Schilderijen van Bcrtus de Mey, ook t.m. 26 mei. HAZERSWOUDE. RUndljk Arch - our p Roelands en w van Resteren. Wil lem Kloosstraal 4 openingstijden: werk dagen van 9 tot 5 uur. zaterdags van 1 tot 5 uur, zondags niet: expositie van 18 april tot en met 9 mei: Frans de Jong (Amsterdam) grafiek. Acad. hist, mus., Rapenbrg 73, werkda gen 9.30-12.30 dinsd. en vrljd. ook 14-17 Hortus. Rapenburg 73: 1 aprll-30 sept 9- 12 en 13.30-17 uur, zon. 10-16 uur, kassen zat. en zon gesloten; 1 okt.-31 maart 9-12 en 13.30-16 uur. zond gesloten, kassen zat gesloten. Molenmuseum De Valk: 1 apr-15 sept. dinsd. t.m zat. 10-17 ur, zon. en feestd. 13-17 uur, maand gesloten. Ned. Legermuseum, Pesthuislaan 7. ma t.m vrij. 9-17 u.. zon. 13-17 u.. Pilgrim Fathers-museum; Vliet 45- ma. t.m. vrij. 9-12 en 2-4.30 uur. Rijksmus geologie en mineralogie. Hoogl. Kerkgr 17; ma. t.m. vrij. 10-2 en 14-16 uur tot nader aankondiging op zat en zon. gesloten. 1 Jan.. 3 okt. en feestd. ook gesloten. Rijksmus natuurlijke historie, Raamweg 2: voor groepen na afspraak. Rijksmus. Oudbeden. Rapenburg 28: 10- 17 uur. zon en feestd. 13-17 uur. 1 jan. en 3 okt. gesloten Rijksmus geschiedenis natuurweten schappen. Steenstr la: 10-16 uur. zon. 13- 16 uur. Rijksmus. Volkenkunde. Steenstr. 1: 10. 17 uur, zon. en feestd. 13-17 uur, 1 Jan. en 3 okt, gesloten. De Lakenhal. Oude Singel 28: 10-17 uur. zon. en feestd. 13-17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3