'UNDER FLADDERTJE VERD TOCH WEER BLIJ ercurius schuift tussen aarde en zon BOEK - gespecialiseerd - BOEK «DAG 9 MEI 1970 f was eens een vlindertje Haddertje heette. Ze P zo genoemd omdat ze d van de ene bloem naar tndere fladderde. Maar Idertje werd altijd erg ge- igd. Weet je woarom? De Ke vlinders vonden haar "zo mooi. Dat deed haar «tijk verdriet, want over- ,loor ze kwam werd ze na tiën en uitgelachen. Dan ze weg in een klein, ;er hoekje en huilde daar vlindertranen. een dag was Fladdert je een e gaan vliegen en weer ze overal uitgelachen, toen ze zo verdrietig en ze t: „Ik vlieg weg. Héél ver )j Naar mensen en vlinders Eij niet uitlachen." En zon- ch te bedenken vloog ze Ze vloog heel vlug en heel J zodat niemand haar kon 'en dus ook niet kon uitla- een poosje werd ze 'jeetje moe. „Nog een klein ke", dacht ze en vloog weer r. Opeens zag ze heel veel ïen hij elkaar. Ze hadden laai verschillende kleuren. riep Fladdertje uit en van ondering, dat er zulke Ob bloemen bestonden, ver- j e helemaal te vliegen. rü! Daar viel ze naar be- Maar gelukkig, ze viel [ip een dikke rode bloem. rook die lekker en wat die honing heerlijk. Ze U lar buikje er helemaal vol van. Toen ze een beetje nieuws gierig rondkeek, ontdekte ze opeens een vreemd ding. Het had vier armen. Tenminste, Fladdertje dacht dat het armen waren. Nieuwsgierig vloog ze er naar toe en ging op één van de „ar men" zitten. Ze zat er nog maar net op, toen ze dpeens ver schrikkelijk schrok Ze draaide rond!!! Steeds harder ging het. O, die arme Fladdertje. Ze durfde er met meer af te vlie gen en ze werd zo naar. De tra nen biggelden uit haar oogjes. Toen, opepns, hoorde ze een stemmetje. „Waarom huil jij zo? Heb je verdriet?" Verbaasd keek Fladdertje rond maar ze zag niets anders dan de rond draaiende wereld. Ze wilde net weer gaan hui len toen ze het stemmetje weer hoorde. „Waarom huil jij toch zo? Nee, je hoeft niet zo ver baasd rond te kijken want je kan mij toch niet zien. Ik ben een windvlokje en ik kon overal waar de wind is. Als je nu niet vlug zegt waarom je zo'n ver driet hebt, vertrek ik weer gauw hoor!" Fladdertje vertelde dat ze thuis werd uitgelachen en nu was weggevlogen en niet meer wist waar ze was. Ze was zo bang op dat ronddraaiende ding. „Moet je daarom huilen?" vroeg het windvlokje verbaasd? „Je bent juist heel mooi. Alle knappe mensen hier willen jou hebben. Wist je dat niet?" Fladdertje viel bijna om van verbazing. Ze kon haar oortjes niet geloven. Wat moeten jullie met deze letters gaan doen? Wel, van 3, 4, 5 of alle 6 letters op deze tekening moeten woor den worden gemaakt van de volgende bete kenis: 1. Voetafdruk ken; 2. Zoete lekkernij; 3. Stadsingang; 4. Scheepstouwen; 5. Deel van een ladder; 6. Ke ver; 7. Brievenbesteller; 8. Tegenvaller; 9. Wel riekende bloem; 10. Op je gezondheid. De oplossing moet worden ingestuurd vóór dinsdag 12 mei. „Is... is dat echt waar?" stot terde ze, „maar... maar nu weet ik nog niet waa1- ik ben". „Je bent in Holland en de bloemen die jij zo mooi vindt zijn tulpen en je zit nu bovenop de wieken van een molen", zei het windvlokje. „Maar nu moet ik weer weg, want de wind roept mij. Daag, weg was het stemmetje. Fladdertje kon het nog steeds niet geloven dat ze zo mooi was. Ze vond het opeeens helemaal niet erg meer op de molen. Ze wilde nog wei veel langer rond draaien, maar dat kon niet, want de wind was weg. Rap vloog ze naar beneden. Ze ging op een paarse tulp zitten en viel in slaap. De volgendt morgen werd ze wakker omdat er iemand aan kwam. Het was een boer. Vlak voor Fladdertje bleef hij staan kijken. Hij wreef zijn ogen uit. keek nog eens en holde hard weg. Klep klup, klep klap, gingen zijn klompen. Hij was nog maar net weg toen er een man met een hoed op kwam aanlopen. Die bleef ook al voor haar staan. Hij keek, keek en holde ook hard weg Fladdertje begreep er niets van. „Waarom zouden die men sen zo hardlopen?" dacht ze. Veel tijd om erover na te denken kreeg ze niet, want er kwam een klein meisje aan. Ze had een springtouw in haar handjes en ze zong- „Rode bes sen lust ik graag blauwe nog veel....". Ineens stond ze stil. ..Oh, riep ze, terwijl ze naar Fladdertje keek. Wat ben jij mooi. Ik wil jou hebben. Jij bent prrrrachtig" Toen pakte ze haar springtouw en holde weg. Wat was Fladdertje blij! Dat meisje had tegen haar ge zegd dat ze mooi was. het wind vlokje had toch gelijk gehad. Ze zag de boer weer aanko men. Hij droeg een grote pot en liep heel voorzichtig naar... haar toe. „Wat doet hij raar", dacht ze. „Zou hij bloemen willen pluk ken? He, daar komt die me neer ook weer". Ook hij droeg een potje. En daar kwam het meisje ook weer aan. Zij droeg eveneens een potje. Maar toen ze de boer en de man met de hoed zag, bleef ze staan. Fladdertje werd steeds nieuwsgieriger en ze wilde net een beetje naar de boer en de man-mét-de-hoed gaan, toen de boer zei: „Nou heb ik je!!" en hij dook met een grote sprong naar Fladdertje. Ze schrok zo erg dat ze vlug een eindje verder vloog. Toen C A R 0 L 1 N A Y E S ik- «ecru HAisTeLiokr WAwweee WELKOM. VOI& Mld NAM? J KOMT UWkAM6*S. A <Jfua6,?' Jarigen Volgende week zijn jarig: Ria Bracht, Alie van Driel, Martin van Drongelen, Rineke Euser, Hans Koevoet, Reinie Koppert, Tijntje v. d. Lelie, Robert v. d. Linden, Hetty Post, Wilma Slobbe. Jannie Timmermans, Anneke v. d. Voorst, Netty v. d. Wel, Cora Wolvers. Een prettige dag! PUZZELOPLOSSING Huis, hemelbed, hoge rug, handen, hazen, haan, hoed, hal ve maan, hyacinth, hart, hout, halmen, hond, hoepel, hark. RAADSELOPLOSSING Hoog geklommen, laag ge daald, opengebroken en het hart eruit gehaald. Ra, ra, wat is dat? Een noot! nam ook de man-met-de-hoed een grote sprong en riep: „nou heb ik je!!" Fladdertje begreep nu dat ze haar wilden vangen. Ze vloog vlug verder. Opeens zag ze het meisje staan. Wat keek ze verschrikt. „Oh", riep ze. „Jullie zijn stout. Jullie mogen dat vlindertje niet vangen. Dat is van mij!!" Er kwamen grote tranen in haar oogjes. Fladdertje schrok ervan. „Och", dacht ze, „wat heeft ze een verdriet!" Ze vloog naar het meisje toe Wat keek ze blij! Ze stak allebei haar handjes naar Fladdertje uit, terwijl ze riep: „Kom manr bij mij hoor! Ze mogen jóu niet pakken." Het vlindertje ging op haar hoofdje zitten. Toen leek Fladdertje net een grote strik. Ze was zó blij en vond het zó fijn bij het meisje dat ze al tijd bij haar is gebleven. Meisjes en jongens Zoals jullie gelezen hebben, werkt tante Jos niet meer bij de krant. Ze heeft heel lang het jeugdhoekje verzorgd en veel kinderen hebben haar geschre ven. Ze was jullie wel een beet je vertrouwd geworden. We wensen haar graag uit naam van alle nichten en neven het allerbeste toe. Op de puzzeloplossingen, brie ven e.d. die jullie insturen, moet je nu in de linker bovenhoek het woord Jeugdrubriek ver melden. We kunnen immers geen briefjes meer sturen aan tante Jos. We hopen dat jullie blijven schrijven en verwachten veel puzzeloplossingen, brieven, te keningen, een verhaaltje of een leuk voorval. Misschien komt het wel inde krant. Willen de kinderen die graag een kaart ontvangen op hun verjaardag hun naam, geboorte datum en adres opgeven? We hebben die gegevens al van veel kinderen, maar er zijn er vast nog wel meer, zo van 6 tot on geveer 12 jaar. In verband met de vrije da gen deze week worden de prijs winnaars van de puzzel van 2 mei volgende week bekend ge maakt. Tot ziens. 'vT* POOLSTER l. ■v-M p 3 w l •f-fs, i X'W'~ li voor enkele tijdstippen aangegeven; de getallen duiden de dag van de maand )ok Is de positie van Venut (V). Mars (M) en van Jupiter (J) aangeduid. De IlIJn dia door de Zwaan gaat duidt de hartlijn van de Melkweg aan. De andere pelde lijn ia de ecliptica (Dierenriem of Zodiak); de zon. de maan en de be- tate planeten bevinden zich ateeda In de nabUheld ven deze lijn. De planeet Mercurius, vorige maand goed zichtbaar, bevindt zich nu reeds te dicht bij de zon, zodat we haar niet kunnen waarnemen. Venus, die nu al enkele maanden de avondhemel met haar glans op siert, is ook in deze meimaand nog een grote attraktie voor wie oog heeft voor de sterrenhemel. Deze planeet, de nabuur van de aarde, straalt helderder dan alle sterren of andere planeten. Zij is een in het oog springend objekt en haar te vinden kan dan ook geen enkele moeilijkheid opleveren, 's Avonds na zonsondergang laat zij zich be wonderen In het noordwesten. Mars nadert meer en meer de zon, hetgeen betekent dat haar zichtbaarheidsperiode deze maand ten einde loopt. Vandaag bevindt deze planeet zich in de nabijheid van Venus. Mars is minder luister rijk dan Venus. Ze is daarentegen opvallend roodachtig getind, wat haar onder de overige planeten ty peert. Men moet kijken na zonson dergang in het westen. Jupiter is een groot deel van de nacht zichtbaar in het sterrenbeeld Maagd. De grootste planeet van ons zonnestelsel, die wat kleur be treft op Venus lijkt, bevindt zich in de nabijheid van' Spica, de hoofd ster van de Maagd. Jupiter staat links van Spica, bij valavond staat deze planeet reeds duidelijk boven de zuidoostelijke horizon. Saturnu8 staat deze maand dicht bij de zon, waardoor we ze niet kunnen waarnemen. Op 18 mei te 24 uur staat de maan In conjunctie met Jupiter. De bijna volle maan bevindt zich dan ten zuiden van onze reuzenplaneet. Vandaag loopt Mercurius zo tus sen de aarde en de zon door, dat deze planeet haar silhouet aftekent op de zonneschijf. Alleen de bezit ters van een telescoop kunnen een poging ondernemen om het kleine stipje op het zonsbeeld waar te nemen. Mercurius is kleiner dan de aarde en bevindt zich dan op een afstand van ongeveer 80 miljoen km van de aarde. Bijzonder aan dit verschijnsel is. dat het zich slechts gemiddeld veertien maal per eeuw voordoet. De twee volgende overgangen die In onze streken zichtbaar zijn, zul len respectievelijk plaatsvinden op 10 november 1973 en op 7 mei 2003. Hyena's op mijn stoep De bij onze lezers bekende schrijfster Mink van Rljsdljk levert met haar nieuwste roman Hyena's op mijn stoep weer het bewijs over een vaardige pen te beschik ken. Hoofdpersoon is Christien Ro- zema, getrouwd met een arts, die samen een praktijk opbouwen. De geboorte van een mongooltje brengt een ommekeer in hun leven. Christien wil het kind in een ver pleeghuis laten opnemen, maar haar man is er tegen. Na zijn plot selinge dood zet ze toch door. Alleen gaat Christien naar Tan zania, al vindt ze daar de ver wachte rust niet. In een ziekenhuis wordt Goo3, met wie ze samen werkt, op haar verliefd. Ziek gaat Goos later met zijn vrouw Tilly naar Nederland. Maar dan overlijdt het kind. De wanhoop nabij gaat ook zij terug. Als ze Tilly ontmoet, blijkt dat zij nog steeds haatgevoelens ten op zichte van Christien koestert. Hoe uiteindelijk Christien toch een nieuw en gelukkig huwelijksleven tegemoet gaat, laat de schrijfster geenzins aan de fantasie van de lezer over. (Ultg. Kok, Kampen, 215 blz., f7,30) Dr. A. A. van Ruler: Theologisch werk deel 1, Uitg. Callenbach Nijkerk, 234 blz., f 22,50. Lode Bisschop; In en om, ge dichten. Uitg Kok. Kampen, 58 blz., f4.75. Ds. E. Th Thijs- Helemaal jij zijn, gedachten voor jongeren. Uitg. Kok. Kampen, 69 blz.. ƒ4,95 gefll. Slpke van der Rand; Dag In, dag uit, Uitg. Kok, Kampen. 148 blz., f 9,75. Erna Carise: Het punten dieet, verschenen In Praecticum van Suc ces-Instituut 96 blz., f 6,60. Dleuwske Wlnsemius: Kom van avond, acht verhalen uit bezet tingstijd. Ultg. Kok. Kampen. 78 blz., f 5.90. Dr. C. I Schuurman: Stem uit de diepte, Cultuurbespiegeling var» Europese mythen. Ultg. Sljthoff, Leiden. 224 blz., f 13,90. Samengesteld door Galerie Mo- kum: Vijftig jaar Nederlandse rea listische kunst. Ultg Meulenhoff, Amsterdam, 87 blz., f 14,50. ABC, heruitgave van het be roemde prentenboek van Nelly Bo denhelm. Ultg. Sljthoff, Leiden. f 4.90. Nieuwe grammofoonplaten Rhapsodieën Op Hellodor verschenen twee "gestereofoniseerde" platen uit het oude DGG-repertoir, die al leszins de moeite waBrd zijn. Het betreft c»n pianoplaat van de Hongaar Tamas iVasóry, met wer ken van l.lezt (Hellodor 89.806) en verder de twee meest be roemde Sarenades voor strijkers, die er qoschreven zijn, n.l. van Tsjaikowskl en van Dvorék. De Llszt-plaat is mooi van klank; men kan hierop de mees terlijke beheersing van Vasöry volop bewonderen. Er is boven dien een Interessante keuze uit het oeuvre van Llszt gemaakt, met de Hongaarse Rhapsodleën no's 6 en 15 als omlijsting en verder de geniale Valse-lm- promptu, een tweetal „Consola tions", de Rlgoletto-Paraphrase" en de Paganinl-Etude „La Cam- nella." Ook de Serenades zijn goed, zij het een tikkeltje „donker" overgekomen. Het RIAS-Symfo- nle-orkest, onder leiding van de betreurde dirigent Ferenc Frlcaay en de Bamberger Symphonlker, geleld door Fritz Lehmann, doen niet voor elkaar onder In tempe ramentvolle benaderingen van de ze. altijd weer boelende partltu- Smidje Verholen en de Marsmannetjes 21: „Top!" zei smidje Verholen, die nu opstond en ferm de hand reikte aan de oude en wijze Grurantrog. „Top! ik doe het! Ik zal jullie helpen om Mars te verslaan en ik zal mijn best doen jullie landgenoten uit zijn gemene klauwen te redden. Ik zal daarmee tevens meehelpen de dreigende oorlog op onze aarde te voorkomen". Zielsgelukkig schudde Grurantrog smidje Verholen de hand. „Ik wist wel, dat gy mij niet in de steek zou latenzuchtte hij gelukkig. „Kom mee, Verholen. Nu gaan we eerst naar mijn vriend professor Drandalag. Daar zult ge nog meer wonderlijke zaken horen". De oude Grurantrog betaalde de thee en het gebak en begaf zich weer naar de straat, op de voet gevolgd door smidje Verholen. „Wij zullen een taxi nemen", zei Grurantrog. De smid was erg benieuwd wat dat nu wel voor een taxi zou zijn hier op de planeet Mars. Nudat viel hem niet tegen. Het was werkelijk een bijzondere taxi, die zowel vliegen als rijden kon. „Kijk, kijklachte de smid „Dit is nu eens een echte luchttaxi! Wilt U wel geloven, heer Grurantrog, dat dit de eerste maal in mijn leven is, dat ik in zo'n soort taxi zit? Dit soort dingetjes moesten we nu eigenlijk ook bij ons op aarde hebben. Dan zouden er meteen een aantal verkeersmoeilijkheden voor goed zyn opgelost en dan was het gelijk afgelopen met opstoppingen van auto's als je naar Hol- land-België ging kijken in het stadion". „Voor zover dat nog de moeite van het bekijken waard issnoof Grurantrog on eerbiedig en hij liet daarmee zien, dat hij heel goed op de hoogte was van de stand van zaken in onze nationale voetballerij. „Maar goedvervolgde hij op gewone toon, „sinds wij deze luchttaxi's hebben, is het 'n stuk veiliger geworden in het stads verkeer. Doch wat nog véél belangrijker is, deze taxi's zyn véél sneller dan die ouderwetse taxi's met zo'n antiek benzinemo tortje. Wij zouden immers naar professor Drandalag gaan, niet waar? Welnu, die woont daarginds in het bos, ver buiten de stad. Zoals U ziet, vliegen we daar met deze molecuultaxi in enkele minuten heen. Kijk maar. daar heeft U zijn woning en zijn laboratorium al". mavond te zien 1 VARA uur aflevering Rawhide. uur quiz met Mies Bouwman: Een van de acht. uur ..Dingen die niet voorbijgaan", een geschied verhaal over deze eeuw. uur aflevering ..Hawaii Five-O." 2 EO en NCRV uur reportage van een van Billy Graham's toe spraken onlangs in zyn Europese campagne gehouden, uur aflevering „Please, sir!" uur aflevering politieserie „Met speciale op dracht", uur Popparlement. uur (NOS) bericht over Olympia's Ronde van Nederland. iinavond te horen ersum I VARA uur vrolijke show over Australië, met veel me dewerking van Nederlandse emigranten. In de pauze (9.12 uur) reportage Rotterdamse wedstrijd amateurfotografen, uur liedjesprogramma. 'trsum II KRO uur verzoekplatenprogramma. uur cabaret Don Quichocking. uur Goal, muzikaal sportprogramma. RADIO VANAVOND Hilversum I 402 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.1:1 Actualitei ten. 18.20 Interview en lichte grammoloonpiaten. 19.05 Plaat jes voor de pep. 19.30 Nieuws. 19.35 Plaatjes voor de pep (Vervolg). 20.00 Een avondje Australië: show en korte do cumentatie. (21.12 - 21.22 Com municatie "70: wedstrijd voor foto-amateurs.) 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Ste reo: Licht kwintet met solis ten. 23.15 Stereo: Licht mu ziekprogramma met plaatje. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Stereo: De Spring plank: Jonge artiesten met or kestbegeleiding. 19.30 Sjook: jongerenprogr. 20.00 Ver zoekplatenprogramma. 22.00 Don Quichocking. cabaretpro- gramma. 22 £25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Sportpro gramma met commentaren en reportages. 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I - voort*. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. VARA: 19.04 Rawhide, TV-westem. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 Een van de Acht. feestelijke quiz. 22.00 Dingen die niet voorbijgaan: programma rond Prof. Jacques Presser. 22.50 (K) Hawaii Five O: De zaken en het meisje. TV-fllm. NOS: 23.40 - 23.45 (K) Journaal. Nederland II: NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant, STER; 18.31 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Re clame. E.O. 19.04 BUly Graham 1970. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame NCRV: 20.20 Please Sir!. TV- -serle. 21.00 Muzikaal inter mezzo. 21.10 Met speciale op dracht: Uit betrouwbare bron. TV-fllm. 22.00 (K) Popparle ment. 22.50 Evangelie. NOS: 22.53 (K) Jou man!. 23.00 - 23.05 Samenvatting Olympia's Tour door Nederland. België: Kanalen Nederlands: 2 en 10: 18.15 Zandmannetje. 18.20 Films voor de jeugd. 19.30 Keurig Frans. 19.52 Zoeklicht. 19.57 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Waar gebeurd. TV-feulUetan. (13). 20.50 Show rechtstreeks vanuit het Ameri kaans Theater. 21.40 Echo. 22.10 Dubbelspel politlefeuilleton. (17). 23.00 Première-magazine. Extra-edli'.e met reportages en Interviews van het Interna tionaal Filmfestival van Can nes. 23.10 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Wat een weer! (9,00 Sportmededelin- gen). 9.15 Oude muziek. 9.45 Uitzending Humanistisch Ver bond. IKOR: 10.00 Klnder- dlenst. 10.30 Hervormde kerk dienst. 11.30 Vraag en ant woord. ii.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal!. 13 35 Radar: ra- dloperodlek. 14.05 De Johan Willem Frlso Kapel. NOS: 14.30 Programma voor de gastarbei ders. VARA: 17.00 Stereo: Lichte orkestmuziek met solis ten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de HJn: sportreportage» en -be schouwingen. VARA: 18.30 Re belse liedjes van alfcjd en overal. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een actueel on derwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.33 Klassieke muziek voor claveeimbel en gamba. 20.00 PROGRAMMA'S Oorlog en vrede, documentair programma. AVRO: 20.30 Ste reo: Verzoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.43 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Licht gevarieerd pla- tenprogramma. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badl- ncric: klassieke muziek (gr.) 9.09 Nieuws en waterstanden 9.15 Stereo: Laudatc: klassieke en moderne gewijde muziek 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Stereo: Metropole orkest en solist 11-64 SUS-Aktie. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Tus senbeide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 Voor de Jeugd. 13.23 Stereo: klassieke kamer muziek. 14.10 Lied in tweevoud: voordracht en muziek. NOS: 14.30 Stereo: Overijssels Filharmonisch or kest en solist. In de pauze: plm. 15.30 - 15.50 Werktheater II: maandelijks programma over toneel. 16.30 Internatio nale koren wedstrijd. CVK: 17.00 Vrije Evangelische kerk dienst. 18.00 Conventover en uit de kerk. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied: resulta ten van een organistencursus. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Mu- sloa Sacra: Mannenkoor met zangsollsten en Instrumentalis ten (opn.). 19.43 Liefde, lezing. 20.00 Stereo: oude muziek (gr.). 20.30 Vocaal ensemble, Radio Bachorkest en zangsollsten. KRO: 21.00 Stereo: Uit dc lucht gegrepen: muzikale quiz. 22.00 Kruispunt: magazine achtergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Verzoekplatenpro gramma. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. en FM- •kanalcn. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Mu ziek Mozaïek. VARA: 12.0( Nieuws. 12.02 Verzoekplaten programma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn: reportages en beschouwingen over van daag te spelen wedstrijden. (15.00 - 15.02 en 16.00 - 16.02 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05 - 18.00 Licht platenprogramma. TELEVISIE MORGEN Nederland I. NOS: 15.00 (K) naai - met titels voor slecht horenden. 15.22 Verkeersinfor matie. 15.26 (K) Sklppy TV- -serle voor de Jeugd. 15.50 <K) Passepartout: Eurofashion-fes- tial 1970: Reportagevan een wedstrijd voor Jonge mode- -ontwerpers in Loosdrecht. 16.55 - 17.00 Toto-uitslagen. 18 55 (K) De Fabelt leskrant. IKOR/CVK/RKK: 19.00 Bij belvertelling voor kinderen. IKOR/CVK: 19.05 (K) Filmpor tret van de Amsterdamse schjllder Cyrll (SJalom) Lixen- berg. AVRO: 19.30 Muziek voor het publiek van morgen: Con- certgebouworkcst o.l.v. Ber nard Hattink. NOS: 20.30 (K) Journaal. AVRO: 20.35 Hier Parijs hier Jan Brusse; in formatief programma. 20.45 Rotterdam sinds mensenheu genis, documentaire. 21.25 (K) Een avondje uit met Carry: showprogramma. Bond Zonder Naam: 22.35 Welkom In „Land en Bosch", gesprek. NOS: 22.45 - 22.50 CK) Journaal. Nederland II. NOS: 18.56 (K) De Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Journaal. 19.05 De Vrijbuiters, TV-feullleton voor de jeugd. 19.30 Studio Sport I. 20.15 Pa- noramiek: nationale en inter nationale gebeurtenissen en si tuaties. 20.40 (K) Wet-strijd, spelprogramma over kennis van recht en wet. 21.10 Studio Sport II. 21.35 Zienswijze: Astrologie... wetenschap of bijgeloof?, gesprekken. 22.25 Samenvatting van dc vandaag verreden etappe Olympia's Ronde van Nederland. 22.35 - 22.40 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammo- foonmuzick en reportages. (7.33 - 7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Lichte grammofoonmuzlek en reportages. 9.10 Stereo: En gels kamerorkest: moderne muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Engels kamerorkest: oude muziek. 9.50 Koning Klant: consumentenrubriek. 10.00 Voor de hulsvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Re pertorium Nederlandse Radio Orkesten: Radio Filharmonisch Orkest: seml-klassiekc en klassieke muziek. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: gevarieerd programma. (13.00 Nieuws). NOS: 14.46 Van Je buren moet je 't maar hébben: radio- -wedstrijd tussen Nederlandse en Belgische micro-korfbal teams. 15.15 Licht instru mentaal ensemble. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.03 Canta Ame rica: lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Brabant Journaal. 17.55 Mededelingen. Hilversum U. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badlnerie: klassieke muziek (gr.). (7.30 Overweging: 8.00 - 8.11 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 voor de huisvrouw. (9.00 - 9.10 Gym nastiek voor de hulsvrouw.) lo.oo Stereo: Planorecital. NOS: 10.15 Dc komende week ln het Nederlandse muziekle ven. (16.00 - 16.02 Nieuws.) 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht Instru mentaal sextet. 18.19 Uitzen ding van de PvdA. Hilversum III. 240 m. en FM- -kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Licht platenpro gramma. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en eountry- muziek. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Pop-magazine. 17.00 Nieuws. 17.02 - 18.00 Ver- zoekplatenprogramma. TELEVISIE MAANDAG België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 14.06 - 13.10 Schooltelevisie. Zondag te zien Ned. 1 AVRO 7.05 uur filmportret van de Amsterdamse schilder (Sjalom) Lixneberg. 7.30 uur jongerenconcert, geleid en gecommentari eerd door Bernard Haitink. 8.45 uur Rotterdammers praten over hun oude stad. 9.25 uur Corry Brokken-show. Ned. 2 NOS 7.05 uur aflevering jeugdfeuilleton „De vrijbuiters", 7.30 en 9.10 uur Studio Sport 8.15 uur Panoramiek. 9.35 uur Zienswijze: „Astrologie, wetenschap of by- geloof?" 10.25 uur reportage Olympia's tour. Zondag te horen Hilversum I AVRO 8.00 uur (VPRO) Oorlog en vrede. 8.30 uur verzoekplatenprogramma. 10.55 uur lichte platen. Hilversum II NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) kerkdienst van de Vrij Evangelische Gemeente Hilversum. 7.45 uur Zondagavondlezing. 8.30 uur concert van geestelijke muziek en zang. 9.00 uur muzikaal amusementsprogramma „Uit de lucht gegrepen." 10.00 uur discussiemagazine Kruispunt. 10.40 uur klassiek verzoekplatenptogramma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 15