)ranje - amateurs aar raw Lugdunum toch nog i een punt via lied el ALPHEN NA VERLIES (3-1) GEDEGRADEERD YTL LEED VERRASSENDE NEDERLAAG TEGEN SJZ anavond opnieuw Nederland-Span je Laga won Virsity Nog één punt van titel verwijderd Ajax-jeugd de sterkste Zege Fluks bij Sperwers Teun van Duuren winnaar amateurs Jeugdtornooi ADO van 28 t/m 31 mei Hockeyteam speelde 1-1 Van Leeuwen won op Katendreeht 1 >E IEIDSE COURANT =1 MAANDAG 4 MEI 1970 TE DEI MARMI Ar ie •oets woorden waren type- Jongens, heb ik voor de nging gezegd"vertelde hij na 120 minuten door ze- n beheerst voetbal in de pa Cup finale der amateur- nteams Nederland-Spanje otte ten einde was, „en nu we echt voetballen. Ver- je zenuwen. Probeer ge- te spelen. Plaats de bal jefc het niet meer in wilde en". hadden de woorden van de coach succes. Daarna beheers- zenuwen opnieuw het treffen zonnige Forte Dei Marmi, dat eentig minuten een 11 stand jj pgeleverd. Maar ook de Span- tn hadden hun problemen. Te er hun overwicht aan techniek de inzet van de Nederlandse urs, die maakte dat de Spaanse tie de beslissing niet kon af- en. Doelpunten bleven in de minuten extra speeltijd uit, I de ploegen vanavond opnieuw iver elkaar in het veld zullen Wanneer die overgespeelde na verlenging wederom een j ;pel zou opleveren, wordt aan i teams de eerste plaats toege- twee dagen eerder de midden- ezetting van debutant Jan den n en Gert jan Hoek Nederlands te troef geweest, in de finale Nederland het middenveld ïl geheel prijsgeven. „Dat i te het voor onze aanval wel u »rg moeilijk," betoogde Arie de „als voorhoedespeler ben je van de passes die je L Je kan wel zeggen dat Willy pné van de Kerkhoff onder de j zijn gebleven, maar je moet hjzoeken naar de ooi-zaak. Jan was vooral in de op- n(S zwak. Trouwens het bouwen Ie aanval was in zijn geheel te Dit was een cupduel en dat ir deze jongens wel heel erg Nederland de herkansing haal- SIES WEVER subliem de dankte het overigens aan het uit zonderlijke sterke spel van doelman Sies Wever Schoten van Herrero, Quini, Fortuno hadden vrijwel alles in zich om als „onhoudbaar" te wor den gekwalificeerd. Van luttele me ters afstand poogden de Spaanse aanvallers hun kans te grijpen. Met een onwaarschijnlijk reactievermo gen bedwong de man uit Assen de schoten, die beslissend hadden kun nen zijn. Tot groot enthousiasme van de 6000 Italiaanse toeschouwers, die in Oranje hun favoriet zagen. Lange tijd scheen het zeker dat de overwinning van de Spanjaarden slechts een kwestie van tijd zou zijn. Omdat aanvoerder Henk Kiel mede de taak had gekregen de opkomende Spaanse verdediger Grande te stop pen kon de man uit Kampen maar zeer ten dele zijn aandacht aan de aanval geven. „Tussen de voorhoede en de verdediging „zwom" je ge woon", zei hij, „er was geen rust op het middenveld. En als je de bal had sprintten de buitenspelers niet, zo dat je niet eens kon afspelen." Doelpunt Kiel Ook voor de Nederlandse spelers was het duidelijk dat Spanje in dit zware cupduel als favoriet startte. De onverwachte treffer, waarmee Henk Kiel Oranje, tegen de verhou ding weliswaar, na veertien minuten de leiding gaf had de rust in de ploeg 5SENAAR Voorzitter Jan Breedeveld van Lugdunum had [istermiddag na de wedstrijd tegen Blauw Zwart druk. Hij had |e bestuurskamer maar nauwelijks tijd voor een gesprekje met emeester Geertsema van Wassenaar, want hij moest allerlei afzeggen. Zijn ploeg was er namelijk niet in geslaagd gister- dag al het kampioenschap te behalen en daarom moest hij heel I organisatorisch vermogen inzetten om geplande feesten af te kan gesteld worden dat Lug- op rozen zit. Al moet niet uit en worden dat die nog flink steken. De Leidse ploeg staat jog twee wedstrijden te spelen (vaar vier punten voor na het spel van 11 tegen Blauw op naaste concurrent Alblas- m. dat gisteren twee punten eelde tegen HBS, maar het moet egen datzelfde Alblasserdam en degradatie-kandidaat Naald- Het is dus nog heel goed moge- lat een beslissingswedstrijd te- lblasserdam in het verschiet ligt. als „de Kikkers" in de resteren- redstrijden zo spelen als tegen iv Zwart. In Wassenaar liet de e ploeg zich namelijk niet van sterkste zijde zien. Over alle li- faalde het. Doelman Lou Hons- liet een zeer onzekere indruk r, in de achterhoede klopte het naai niet, het middenveld werd pover bezet en de voorhoede niet uit door inzet, zelfs niet een klein beetje talent dat het begeerde eerste kiasserschap moet maken. Met name Hans der Starp liet het gistermiddag 1 afweten. Geen enkele keer [de een dribbel van hem, aan pas van Blauw Zwart-spelers kwam tauwelijks toe en de passes, die zijn voet kwamen bereikten zei hun doel. Uitstekend !t trof bovendien ongelukkig voor iunum dat doelman Pieterse van w Zwart, voor het eerst weer t de lat na een schorsing, een ekende wedstrijd keepte. Vrijwel bal was te moeilijk voor hem. werd overigens bekwaam geassi- "d door het viertal Hoogeboom. Spek, v. d. Drift en Witteman, het trio Kees en Henk de Cler en s van der Starp in bedwang a. igdunm startte bijzonder zenuw- •ig- Paniekerig vaak zelfs. Crama, elaar, Reyneveld iets minder, r vooral Leo Redel maakte me- foutje, waardoor Blauw Zwart grage aanvallers als v. d. Ham, ath en Barnhoom de gelegenheid len gevaar voor het doel van Lou sbeek te scheppen. Tot halverwe- eerste helft was de Wassenaarse i sterk in de aanval. Achterstand die periode viel ook het eerste 'punt. Na een aktie van de (te) spelende v. d. Kooy ging de bal door de Lugdunum defensie. Aan. vankelijk was er geen vuiltje aan de lucht voor de Leidse club, maar toen Barnhoorn plotseling een sprintje aantrok moest Leo Redel haast ma ken de situatie te klaren. Doelman Lou Honsbeek kwam al uit zijn doel, maar het ging blijkbaar allemaal te snel voor de Leidse doelman. De bal stuiterde tegen zijn borst, vlak voor de voeten van Barnhoorn, die prompt voor 10 zorgde. Lugdunum begon er daarna wat steviger aan te trekken, maar de akties wilden niet lukken in de Leidse formatie. Gijs Collé en Wim de Roo waren de eersten die dichtbij doelman Pieterse kwamen. De Wassenaarse doelman was echter ook toen Lugdunum wat meer over wicht kreeg een vaste sta-in-de-weg, die voor Blauw Zwart van grote waarde is. Het in vrij grote getale opgekomen publiek begon meer en meer te doezelen in het voorjaars zonnetje. Aanmoedigingen voor Lug dunum waren er nauwelijks te horen. In de rust vernam de Leidse aan hang, dat concurrent Alblasserdam tegen HBS achterstond en toen vond men het allemaal wel best Wat kan ons eigenlijk nog gebeuren, zo rede neerden men. En Blauw Zwart, vech tend voor het behoud van het tweede kiasserschap, kreeg van trainer J. Cremers opdracht de voorsprong kostte wat koste vast te houden. De Wassenaarders behoefden zich daar voor niet al te zeer in te spannen. Slechts zelden drongen de Leidenaars diep in het Blauw Zwart defensieblok door en als dat wel gebeurde was daar telkens weer doelman Pieterse. Opvallend was de enorm snelle reflex van hem. Na rust onderging zowel de Blauw Zwartformatie als die van Lugdunum een wijziging. Barnhoorn ruimde het veld voor De Hey en Bavelaar van Lugdunum werd door trainer De Kubber vervangen door Wim Oppe- laar, die voor aanmerkelijk meer rust in de Leidse defensie zorgde. Gelijkmaker Een kwartier voor tijd dirigeerde De Kubber stopper Leo Redel naar vo ren. En dat werd de redding van Lugdunum. Want in de 32ste minuut scoorde dezelfde Redel uit een vrije trap van Wim de Roo de gelijkmaker. Prompt verkeerde Lugdunum in de winning mood. Het spel werd even enthousiaster. Blauw Zwart liet zich echter niet overspelen en verdedigde het resterende puntje moeiteloos. Pen ningmeester Daan v. d. Berg van Lug dunum was tevreden. „Nu worden we volgende week thuis kampioen. Dat betekent een volle bak." Ook burge meester Geertsema, die Lugdunum goed kent van zijn Leidse tijd, was niet ontevreden. „Ik kom niet vaak kijken, maar als ik bij Blauw Zwart kom dan verliezen ze nooit". Het is voor Blauw Zwart te hopen, dat de burgemeester de twee resterende wedstrijden van de competitie ook komt kijken. Cees de Cler komt te laat. De Blauw Zwart-doelman heeft de bal bijna in zijn bezit. AMSTERDAM Het jeugdteam van Ajax heeft het eigen jubileum- tornooi, georganiseerd ter gelegen heid van het 70-jarig bestaan, ge wonnen door in de finale met 10 van ADO te winnen. De grote verrassing in dit tornooi was de uitschakeling van Glasglow Rangers, getipt als kanshebber voor de eindzege, door Go Ahead in een aantrekkelijke maar harde wedstrijd. Go Ahead had deze wedstrijd nog in de benen in de wedstrijd om de der de en vierde plaats tegen het con ditioneel betere Liverpool, dat met 20 won. Als beste speler van het tornooi werd uitgeroepen Louis Donkers. Topscorer (met drie doelpunten) was de Go Ahead speler Martin Haar. De fair play cup ging naar de jonge ploeg van Bayern München. LEIDEN LFC heeft het vonnis over Alphen voltrokken. De 3—1 overwinning van de Leidenaars. overigens een magere afspiegeling van de krachtsverhoudingen, betekende voor Alphen het einde van een vierjarig verblijf in de tweede klas. LFC, dat ook nog niet in veilig heid was, heeft er geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Al na zeventien minuten keken de Alphenaren tegen een 20 achter stand aan. De Alphen-verdediging, die in de zesde minuut voor vermeend buitenspel bleef Staan, waardoor Aat Heymans met een boogbal keeper Proost kon passeren, heeft een moei lijke middag gehad. Hiervoor waren twee belangrijke oorzaken aan te wij zen. In de eerste plaats speelde LFC aanvallend een goede wedstrijd en in de tweede plaats was er een fa lende keeper Proost, die cr voor zorgde dat zijn gehele achterhoede onzeker ging spelen. SCHOTLOOS Dat LFC slechts drie doelpunten heeft gemaakt is dan ook alleen te wijten aan het gebrek aan een schut ter. Een goed combinerende voor hoede, die gesteund werd door een uitstekend middenveld met Joop Munne als uitblinker, wist met de geboden kansen meestal geen raad. In de zeventiende minuut lukte het wel. Uit een pas van Wim v d Lin- IIENK KIELgoal kunnen brengen. Kiel omspeelde twee tegenstanders en loste toen van de rand van het strafschopgebied een schot waartegen doelman Castro geen verweer had: 10. De angst voor de professioneel spelende tegenstanders was echter niet overwonnen. Steeds sterker werd de druk van de Spanjaarden. We vers sublieme acties vermochten veel, maar ook de Nederlandse doel man kon niet voorkomen dat na 26 minuten spelen het Spaanse over wicht in een doelpunt werd uitge drukt. Na een half afgeslagen aan val van Herrero, Quini en Fortuno kwam de bal voor de voeten van de schietgrage Garzon, die vrij in het centrum stond. „Een Spanjaard stond buitenspel", zei doelman Wever, een uur na de wedstrijd nog verontwaar digd. Helaas, arbiter Angonese deel de die mening niet. Geen debacle Het kleine groepje Nederlanders vreesde dat dat doelpunt de inlei ding van een debacle zou worden. Vooral dankzij Cor Mei, invaller voor Aalt Kok, Theo van Londen en de ditmaal bijzonder doelmatig spelen de Theo van Londen en de ditmaal bijzonder doelmatig spelende Van Kesteren bleef die ineenstorting uit. Wankelend op de rand van de af grond hield Oranje nog juist stand. LEIDEN In de derde en vierde klasse werd het afgelopen week einde één grote verrassing genoteerd. Koploper in de vierde klasse, VTL, moest bij degradatiekandidaat SJZ beide punten achterlaten. De wedstrijd tussen De Postduiven en VVSB ontaardde in een chaos. Scheidsrechter J. C. van Dijk kwam hier letterlijk niet zonder kleerscheuren weg. Alphia zorgde voor een verrassing door een 42 overwinning op Unio. In de derde klas kreeg Sportclub Lisse een forse nederlaag te slikken bij VCS (40). SJC moest beide punten aan een fel strijdend Stolwijk laten (02). ONA—-Van Nippen 3—3 Kampioen ONA is er in de thuis wedstrijd tegen Van Nispen niet in geslaagd de volle winst te grijpen. In de vijftiende minuut maakte Jan van Maris er 01 van. ONA kwam echter snel langszij en binnen vijf minuten was het gelijk. Vijf minuten voor de rust zorgde Jan van Maris voor 12. De tweede helft gaf goed voetbal te zien. Nadat ONA in de 10e minuut voor de gelijkmaker had ge zorgd, voltooide Jan van Maris na een kwartier spelen zijn hattrick 23. Tien minuten voor tijd wist ONA nog op gelijke voet te komen. TeylingenVep 12 Ondanks een veldoverwicht moest Teylingen in de wedstrijd tegen Vep met een 00 stand gaan rusten. Vep had deze stand voornamelijk te dan ken aan de lat, die twee doelpunten van Nico van Veelen en de weg stond. Na een kwartier in de tweede helft nam Vep een voorsprong. Twee mi nuten later zorgde Peter v.d. Vlugt met een afstandschot voor de gelijk maker. Tien minuten voor het einde nam linksbuiten Sluis van Vep de winnende treffer voor zijn rekening. SJC—Stolwijk 0—2 SJC heeft in een slechte wedstrijd met 02 van het in degradatienood verkerende Stolwijk verloren. On danks een licht overwicht van SJC nam Stolwijk na een half uur de leiding. Een verkeerde terugspeelbal, waar doelman Jan de Ridder kans loos op was, was hier de oorzaak van. De tweede helft gaf twee slecht spelende elftallen te zien, waarbij Stolwijk door een goede inzet nog juist een voldoende haalde. De machteloze voorhoede van SJC heeft hier weinig tegenover kunnen stellen. In de 39c minuut kwam Stol wijk door een verkeerde terugspeel bal van Arle Weijers, die door één van de Stolwijk-spelers onderschept werd, op 02. VCS—Spel. Lisse 40 Sportclub Lisse is door grove dek- kingsfouten naar een geflatteerde 40 nederlaag gespeeld. In de twintigste en dertigste minuut van de eerste helft zorgde de technisch be gaafde Wetzel voor de 2^-0 ruststand. Lisse kreeg nog een goede kans om de achterstand te verkleinen, maar A. Hoogkamer zag zijn schot door de lat gekeerd. In de tweede helft heeft Lisse voortdurend een over wicht gehad. VCS kon echter door dekkingsfouten in de 30e en 40e minuut via Houwaart op 40 komen. Scheidsrechter J. J. Schraag leidde uitmuntend. WarmundaConcordia H 23 In een gelijkopgaande wedstrijd nam Warmunda na tien minuten de leiding. Ciere kreeg even later de kans om die voorsprong uit te bou wen. Vanaf dc elfmeterstip faalde hij echter. In de 20e en 40e minuut kon Concordia gemakkelijk op 12 ko men. Aan beide doelpunten was doel man Van Kampen schuldig. Na rust een beter Warmunda, dat in de 20c minuut via Meskes op 22 kwam. Vijf minuten voor het einde kreeg Concordia een strafschop wegens on geoorloofd aanvallen. Concordia liet deze kans niet voorbij gaan en tilde de stand naar 23. SJZ—VTL 2—1 Koploper VTL kreeg bij het in degradatienood verkerende SJZ een flinke tegenvaller te incasseren. De Leidenaren moesten een 01 voor sprong prijsgeven en keerde met lege handen naar huis terug In een zenuwachtige beginfase nam VTL, na een fout van v.d. Ham, via Koos van Es een voorsprong. Een groot aantal toeschouwers zag een vrije trap van Van Slingerland in de 45e minuut door de VTL-defensie gekeerd. De opnieuw ingeschoten bal werd door Beereboom in een doelpunt omgezet. Twaalf minuten voor het einde maak te VTL'er Henk Sira even buiten het strafschopgebied hands. Peter Beere boom schoot de vrije trap in één keer in. VTL begon hierna met een enorm offensief. Verder dan een schot op de lat van Henk Sira kwamen de Leidenaren echter niet. RijpweteringForeholte 20 Een door een paar invallers ge handicapte Foreholte heeft het tegen Rijpwetering niet kunnen bolwer ken. Kon in de eerste helft de stand nog dubbclblank gehouden worden, in de vijfentwintigste minuut van de tweede periode werd het door de linksbuiten van Rijpwetering 10. Twaalf minuten later kopte midvoor Leo v.d. Zwet de tweede treffer over de missende keeper Van Dijk in de touwen. Keeper Ten Cate van Rijp wetering was in deze wedstrijd de grote uitblinker. De PostduivenVVSB 22 De wedstrijd, met als inzet het kampioenschap in de vierde klas B. Is ontaard in een complete veldslag. Al in de tweede minuut kwam Post duiven, dat bij winst kampioen zou zijn, door een verkeerde terugspeel bal van Bart v.d. Ploeg op 10. WSB werd na deze treffer duidelijk sterker en kreeg via Jan v.d. Lippe en Duivenvoorden goede kansen. De Postduiven-goalie stond echter een doelpunt in de weg. Na de rust bleef VVSB aandringen en dat resulteerde al snel in de gelijkmaker van Leo v.d. Weyden (11). Postduiven kwam in de twintigste minuut bijzonder gemakkelijk aan zijn tweede doel punt. Nu was het een verkeerde terugspeelbal van Van Schooten, die doelman Theo Bader een geslagen man maakte. Scheidsrechter J. C. van Dijk, die een goede wedstrijd leidde, trok een aantal minuten speeltijd bij wegens tijdrekken en blessures. In de laatste minuut van de extra speeltijd zorgde Jan v.d. Lippe voor de gelijkmaker en konden De Post duiven hun feest een week uitstellen. De supporters zagen in scheidsrechter Van Dijk de grote boosdoener en onder een regen van slagen en met een gescheurd hemd moest hij onder bescherming van enkele officials naar de kleedkamer gebracht worden. AlphiaUnio 42 Alphia heeft in een uiterst sportieve wedstrijd een verdiende 42 zege op Unio behaald. In de 7e en in de 20c minuut zorgde Niemeyer voor 20. In het kader van de promotie naar de tweede klasse en de bevrijdings feesten speelt het kampioenselftal van Wilhelmus morgen (dinsdag Be vrijdingsdag) een ere-wedstrijd tegen het Leidse UVS dat in de eerste klas se uitkomt. Deze ontmoeting wordt gehouden op het Wilhelmus-terrein, aanvang 15.30 uur. In verband met de feestelijkheden is de toegang gra tis. Het tweede doelpunt kwam tot stand na een vrije trap, die door Thomassc op de voeten van Niemeyer gekopt werd. In de 29e minuut zorgde Co de Pater voor de 30 ruststand. Het qua veldspel iets sterkere Alphia iag Unio in de 7e en 9e minuut op 32 komen, waardoor de spanning weer helemaal terugkeerde. In de 25e mi nuut maakte De Pater aan alle on zekerheid een einde en maakte er uit een vrije trap van 21 meter af stand 42 van. den scoorde Cock van Weerlee het 2e doelpunt. Alphen kon hier heel weinig tegen over stellen. Met drie, af en toe vier aanvallers probeerden ze de geel zwarte verdediging te verrassen. Dit lukte maar zelden. Alleen in de 35e minuut waren de Alphenaren Aat Heymans en de zijnen te slim af. Wim van Kampen bracht de span ning terug door voor 21 te zorgen. In de laatste tien min. voor de rust heeft het er inderdaad op geleken dat Alphen erin zou slagen op ge lijke hoogte te komen. Hun offensief werd echter onderbroken door het fluitsignaal van scheidsrechter Ange- varen. EXECUTIE De tweede helft was een kopie van de eerste vijfenveertig minuten. Tien tallen kansen voor een schotloze Leidse voorhoede. Een doorbraak van Cock van Weerlee uit een pass van Peter van Larhoven, een omhaal van dezelfde speler en een bal op de lat stonden een grotere voor sprong in de weg. In de dertiende minuut werden de laatste Alphen-illusies met een zie dend schot van Joop Munne de grond in geboord. Zijn bal verdween via de onderkant van de lat en de rug van keeper Proost in de touwen (31). LFC kreeg na dit doelpunt nog vol op de gelegenheid zijn voorsprong uit te bouwen. Maar vooral door te so listisch optreden van Gübler vonden de meeste aanvallen een vroegtijdig einde. Alphen bleef ook in deze periode pover voetballen en kon in de ge hele tweede helft niet eenmaal ge vaarlijk voor het doel van doelman Visser komen. LEIDEN In de overgangs klasse A is Regenboog door een 54 overwinning op Swift lijst aanvoerder De Danaïden tot op 1 punt genaderd. PS rekende met Deto af door het met 42 te verslaan. In de eerste klas behaalde Fluks ondanks de vier invallers een 4—2 overwinning op Sperwers. In de derde klasse C kwam Madjoe ondanks de 74 nederlaag tegen WION LEIDEN In de onderlinge com petitiewedstrijden van Swift werden gisteren door de amateurs 70 kilo ter gereden. De nieuwelingen reden veertig kilometer, de aspiranten 24 kilometer. De A, B en C-jeugd re den respectievelijk twaalf, acht en zes kilometer. De uitslagen: Amateurs 1- Teun van Duuren; 2. Jan van Amsterdam; 3. Wim v.d. Berg; 4. Casper Brussee; 5. Paul Hoogstraten. Nieuwelingen: 1. Simon Strijk; 2. W. van Leeuwen; 3. Ton van Bem- melen; 4. James Mollet; 5. J. v-d. Linden. Aspiranten: 1. Frans Zoetemelk; 2. Henry Borst; 3. Henny van Duuren. Bij de jeugd toonden Peter Post. Sjaak Aertssen en G. Jansen zich het sterkst. Willem Wassink won bij de veteranen. goed voor de dag. Sperwer-Fluks 2—4. Een matige wedstrijd waarin Fluks zich iets beter toonde. In de eerste helft scoorde Sperwers 2x, terwijl Fluks pas in de tweede helft de juis te richting naar de korf kon vinden. De Leidse doelpunten werden ge maakt door Aad Borgers, Ruud Nie sing, Evert Oom en Frans de Haas. MadjoeWion 47. Een goed spelend Madjoe heeft pas in de tweede helft het hoofd moeten buigen voor een beter op schot zijnd WION. Piet Talsma open de de score. Na gelijk te zijn geko men zorgde Gerrit v.d. Meij voor 31. Gerrit Ravensbergen bracht de stand op 42. In de tweedie helft liet Madjoe twee strafschoppen onbe nut. Hierna liep WION door een be ter schot uit naar 47. DEN HAAG Van 28 t.m. 31 mei wordt in Den Haag het internatio nale jeugdtornooi van ADO gehou den. Evenals voorgaande jaren is ADO er weer in geslaagd sterke ver enigingen naar Den Haag te krijgen. Acht elftallen spelen in twee poules. In groep A zijn ingedeeld: Coventry City, Berchem Sport, Ajax en ADO; in poule B: een Russisch jeugdteam, Tottenham Hotspur, Feijenoord en Go Ahead. AMSTELVEEN Het Nederland se hockey-elftal is er niet in geslaagd revanche te nemen voor de neder laag, die het begin van dit jaar in de finale van het landen tornooi in Bom bay tegen West-Duitsland leed: 0—3. In het zonnige Wagener stadion te Amstelveen werd het 40e treffen tus sen beide landen afgesloten met een gelijk spel van 1—1. Een juiste uit slag gezien de krachtsverhouding. AMSTERDAM Geheel volgens de verwachtingen heeft de gerouti neerde oude vier van het Delftse Laga de 87ste editie van de Varsity gewonnen. Na een gelijkmatig ge roeide race gingen de Delftenaren bijna twee lengten voor rivaal Njord door de finish, aanleiding voor tien tallen enthousiastelingen om zich volgens traditie in he« nog ijskoude water van het Amsterdam-Rijnka naal te storten. ROTTERDAM De Haagse wiel renner Harry van Leeuwen schijnt de smaak der overwinningen goed te pakken te hebben. Na zaterdag in Leidschendam met de bloemen naar huis te zijn gegaan, won hij ook de druk bezochte Ronde van Katen dreeht. Terwijl de Rotterdammer Frank Ouwerkerk reeds dacht de overwinning op zak te hebben flitste de 24-jarige timmerman nog langs hem heen. Dit betekende het einde van een wedstrijd, waarin vanaf het begin ontsnappingen aan de lopende band vielen te noteren. Vanaf het start schot kozen een achttal renners het hazepad. Onder leiding van de En gelsen Edwards en Jones dachten Verspeek, Smit, Lammers, Boose. Bal neger en Nak reeds de juiste trein richting „bloemen" te pakken te hebben. Toen Rudie Liebrechls dit groepje wilde gaan assisteren werd het peloton prompt wakker. Na ruim een uur koersen trok Herman Nak er alleen op uit. Ruim 25 kilometer bleef hij weg. Meer een halve minuut kon hij echter niet veroveren. Nadat Venix, Koever mans, Vermeulen en Van der Goes het tempo van het peloton wat had den opgeschroefd was ook deze ont snapping beëindigd. De beslissing viel uiteindelijk op 30 kilometer voor het einde, toen zich zes renners uit de groep loswerkten: Harry van Leeuwen, Frank Ouwerkerk,, Leo Boose, Nico Vermeulen, Rudie Lie- brechts en Wim Breukel. Hoewel Leo Boose in de laatste ronde pro beerde er alleen vandoor te gaan en Wim Breukel een klap „van de man met de hamer" kreeg, viel de beslis sing in de eindsprint. Van veraf trok de jonge Brielle- naar Leo Boose de sprint aan. In de laatste honderd meter werd hij door Ouwerkerk overstoken, die op zijn beurt weer door Harry van Leeuwen werd gepasseerd. Bij de nieuwelingen hielden de beide favorieten Jan Zuijdweg en Bas Hordijk elkaar zodanig in de gaten, dat zij kansloos met een ron de achterstand op de winnaar, Peter Tym uit Tuitjenhoorn, eindigden. Nieuwelingen: 1. P. Tym (Tuit jenhoorn) 60 km' iri 1.48.19 uur; 2. D. de Haas (Berkhout); 3. M. Riet veld (Rotterdam); 4. R. Beusen- kamp (Hendrik Ido Ambacht); 5. A. van der Burg (Berkel); 6. B. Hor dijk (Rotterdam) op een ronde; 7, J. Zuijdweg (Rotterdam); 8. W. Schuurhuizen (Rotterdam); 9. J. Muilwijk (Brielle); 10. J. van der Lugt (Berkel-Rodenrys). Amateurs: 1. H. van Leeuwen (Den Haag) 100 km in 2.55.25 uur; 2. F. Ouwerkerk (Rotterdam); 3. L. Boose (Brielle); 4. N. Vermeulen (Rotterdam); 5. R. Liebrechts (Vlaardlngen; 8. B. Slings (Alblas serdam); 7. Jones (Engeland); 8. H. van der Oever (Den Haag); 9. W. van Rees (Bergambacht); 10. J. Breur (Schiedam fc

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13