Wim Rijsbergen: 'Een goed contract en ik vertrek Macabere komedie in Schouwburg WEEKAGENDA ■J irf L.S.G. recipieerdt Raad Alkemade sprak over nieuwe zwembad Jongen overleden na ongeluk Daling werkloosheid afgeremd Meer subsidie gevraagd voor speeltuinen Nieuwveen krijgt aardgas GEEN TOPLESS BALLET IN VOORSCHOTEN )l NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 28 APRIL i Leidse jeu gd-inter national naar ere-divisie? LEIDEN Roodenburg staat er momenteel niet best voor. De Leidse eersteklasser, voetballend op het sportcomplex Leiden-Noord, verkeert in de onderste regionen van de ranglijst. Zullen de blauw zwarten deze maal nog wel aan de degradatie weten te ontsnappen volgend jaar zal handhaving in de hoogste amateursklas moeilijker lüorden. Wim Rijsbergen, steunpilaar in Roodenburgs hoofdmacht, zal dan waarschijnlijk tot de rijen der betaalde voetballers zijn toegetreden. De stevige middenvelder is positief in zijn uitlatingen: „Als ik een aantrekkelijk aanbod krijg, ben ik volgend seizoen vertrokken". Dat aanbod zal beslist niet lang uitblijven. De blonde rechtshalf be hoort nu al anderhalf jaar tot het puikje van onze vaderlandse jeug dige voetballers. „Ik heb er zo'n tien interlands voor het Nederlands UEFA-jeugdelftal opzitten". Het spelen in dat nationale jeugd- elftal zal hem beslist geen wind eieren leggen. Bij iedere interland staat er een handvol trainers uit het betaalde voetbal langs de lijn. Die oefenmeesters zijn op zoek naar nieuw spelersmateriaal, waarmee zij hun publiek en de tegenstanders in het volgende seizoen kunnen ver rassen. „Aan het einde van het vo rige seizoen ben ik ook al verschei dene malen benaderd. De aanbiedin gen waren echter nog niet aantrek kelijk genoeg om erop in te gaan". Studie Wim is een vlotte prater. Vooral zijn studie is voor de 18-jarige MAVO-scholier een groot probleem. Het UEFA-elftal. waarvoor hij iede re woensdagmiddag in Zeist moet trainen, en Roodenburg eisen bij zonder veel vrije tijd op. Toch ver waarloost hij zijn studie beslist niet. ..Je moet gewoon. Als ik een con tract krijg en ik ben over een jaar of twaalf uitgevoetbald, moet je toch een goede basis hebben om op door te bouwen. Over enkele we ken moet ik weer twaalf dagen ver zuimen voor een toernooi in Schot land". Tot nu toe heeft hij nog zon der moeilijkheden vrijaf van school gekregen. Dit verzuim wordt dan gecompenseerd mei een studieroos ter, waaraan hij zich strikt houdt. UEFA-elftal Met spelen in dit jeugdelftal be tekent een grote eer voor mij. Ik ben erg eerzuchtig en wil in alles het hoogste bereikenWim Rijsbergen is eigenlijk een vreemde eend in het UEFA-elftal. Hij. Jos Lacroix van Caesar en de gebroeders Willy en René van de Kerkhoff (MULO) zijn de enige spelers van een amateur- ploeg. die voor het toernooi in Schotland zijn geselecteerd. „Vooral de buitenlandse trips zijn erg fijnJe logeert in dure hotels, krijgt zakgeld en speelt voor een groter publiek dan in Nederland. Hier spelen we soms wedstrijden, waarnaar maar 150 man komt kij ken". Na zo'n interland hij heeft on der andere in Luxemburg (waar hij het enige doelpunt maakte). Frank rijk en Denemarken gespeeld koopt hij buitenlandse kranten. De verslagen worden toegevoegd aan zijn plakboek, waarin niets ont breekt. „Zoiets vind ik leuk voor later". Roodenburg Wim, vanaf zijn achtste jaar lid van Roodenburg, heeft het bij de blauwzwarten best naar zijn zin. De matige resultaten van de twee com petities, die hij nu in het eerste elf tal speelt, wijdt hij voornamelijk aan de trainerswisseling. „Iedere trainer heeft zijn eigen systeem; als je goed en wel op het ene systeem bent ingespeeld, komt er een andere trainer". Roodenburg blijft volgens Wim in de eerste klas. „Olympia en Gouda gaan dit jaar uit de eerste klas ver dwijnen. Persoonlijk zie ik het liefst Umtas degraderen. Ik heb nu al een paar nare wedstrijden tegen die jongens gespeeld". LEIDEN In het academisch zie kenhuis is maandag de 17-jarige J. C. Dubbeldam uit Leiden overleden aan de gevolgen van een auto-onge luk dat hem vorige week donderdag in Voorschoten overkwam. LISSE Het koude voorjaar doet zich ook in de stand van de werke loosheid in de Duin- en Bollenstreek sterk gevoelen. De werkzaamheden kunnen door de trage groei der bolge wassen nagenoeg geheel worden bij gehouden door het eigen personeel. Per eind april staan bij het GAB Lisse 253 werkzoekende mannen in geschreven tegen 328 eind maart. Wat de sector landbouw betreft viel een geringe stijging van het aantal werk zoekenden te noteren. De daling van eind maart tot eind april is hoofdzakelijk gevolg van de seizoeninvloeden. Vooral in de hore- casector is de daling opvallend. De vraag naar arbeidskrachten steeg enigermate namelijk van 732 per eind maart tot 753 eind april. In de vrouwelijke sector daalde het aantal ingeschrevenen van 120 tot 106. Takelstellage viel op twee jongetjes KATWIJK Twee jongetjes, de 6-jarige Martin Geensen en de 7- jarige Wim van de" Plas, zijn gister middag om kwart over twaalf licht gewond geraakt, toen een vier meter hoge takelstellage omviel. Men was op het N.C.I.-terrein bezig een wa terpomp uit de grond te takelen. De takel hdtig aan een vier meter hoge driepoot. Martin liep een hoofdwond op en Wim een hersen schudding. De kinderen zijn in het academisch ziekenhuis behandeld. ALKEMADE Voor de raadsver gadering gisteravond bestond veel belangstelling. Dc raad sprak dan ook uitvoerig over de openingstijden van het nieuwe zwembad cn over de sportaccommodatie voor West- Alkemadc. De beer H. J. v. d. Meer vond. dat bij de openingstijden te weinig aandacht was besteed voor instructiczwemmen voor huismoe ders met schoolgaande kinderen. Op deze suggestie zal men nader ingaan. Het bad gaat nu eind mei open. De openingstijden zijn: vrij zwem men: ma. 7-12. 13-17.30 en 19-20 uur. di, wo, do. en vr: 17-17.30 en 19-20 uur, za: 9-17 uur en zo 10-17 uur; instructiezwemmen: ma, di, do en vr: 7-8 en 18-19 uur; schoolzwemmen ma t.m. vr: 8.30-12 uur. De raad ging akkoord met een le ning van f 1,2 miljoen aan de bank voor Ned. Gemeenten voor de bouw van een r.k. mavo-school te Roelof- arendsveen en de verbouw van de St. Ignatiusschool, eveneens in Roe- lofarendsveen. De gezamenlijke kerkbesturen van Rijpwetering en Oud-Ade hebben een plan ontworpen voor een sport veldencomplex tussen deze twee dor pen. B en W stelden voor dit als pre advies in behandeling te nemen. De heer N. J. Verhaar had met grote belangstelling van deze nieuwe plan nen kennisgenomen en zou het op prijs stellen als deze in openbaar overleg werden besproken. De wo ningen Zuideinde 129 en 131 werden onbewoonbaar verklaard. Bij de rondvraag informeerde de heer W. J. C. Versteege naar de juistheid van een bewering van een nieuwe politieke party, dat het pont- veer te De Kaag per 1 juli zou zijn afgekeurd. De voorzitter las een schrijven voor van de gemeente Haarlemmermeer, waarin vergun ning en goedkeuring voor de pont is verleend tot 31 dec. 1971. Het col lege was niets bekend van een af keuring of geen vergunning meer verlenen, anders dan in dit schrijven is vermeld. „Ik word af en toe wel eens tele fonisch benaderd. Ach, je moet dat niet al te serieus nemen. Ze vragen dan of je eens komt praten. Werke lijk serieuze aanbiedingen komen pas aan het eind van de competitie". De vraag naar welke vereniging hij vertrekt is voor hem niet moei lijk. „Dat wordt natuurlijk de best betalende. Je gaat met een B-con tract beginnen. De eerste paar jaar wordt het dan knokken voor een beter contract". Zijn uiteindelijk doel is full-prof. „Leren incasseren zal voor mij het belangrijkste wor den als ik naar het betaalde voetbal vertrek. Als je dat niet kunt, blijf dan maar amateur. Eén onbeheerste reactie en je verdiensten staan voor een paar weken stil". Wim heeft zich er al helemaal op ingesteld, dat hij volgend jaar in dienst van een semi-profclub is. Theater met Buit LEIDEN Suit" van de in 1967 vermoorde jonge Engelse~ toneelschrijver Joe Orton, werd door een Engelse criticus „het leukste schandelijke en smake loze stuk van de laatste tien jaar" genoemd. Deze op het oog zich tegensprekende karakteri sering komt in het gehele stuk afwisselend tot uitdrukking. „Leuk": de intrige en de wijze Mevrouw Hazeborg erelid van EHBO KATWIJK De voorzitter van de plaatselyke afdeling van de E.H.B.O., dokter j. C. J. Lodder, deelde in zyn ring mee, dat mevrouw Hazeborg tot openingswoord voor de ledenvergade- erelid is benoemd. Zy is dertig jaar lid geweest. In die periode heeft zy erg voor voor de afdeling gedaan. Mevrouw Bezembinder werd be noemd in de commissie kankerbestrij ding. Burgemeester Vermeulen, ere voorzitter, reikte de diploma's uit aan veertien cursisten, die zich onder lei ding van mevrrouw Lodder hebben voorbereid op het examen. De ge slaagden waren de dames Bezembin der, Blokpoel, Heimans, De Jong, Den Oude, De Peuter en De Wil en de he ren Hoek. Van Rijn, Veldman en Ver loop. Na het officiële gedeelte vertoonde de heer J. Mos de kleurenfilm „De beslissende seconde", handelend over de mogelijkheden van mond-op-mond beademing. Ter Leede viert feest SASSENHEIM Deze en volgende week viert voetbalvereniging Ter Leede haar 40-jarig bestaan. Van avond wordt van half acht tot half tien een receptie in het clubgebouw aan de Menneweg gehouden. Don derdag zijn er jubileumwedstrijden. Om 2 uur de strijd van de veteranen tegen de Teylingen-veteranen, om kwart over drie Ter Leede 1 tegen Teylingen 1. De rustpauzes worden opgeluisterd met muziek van de plaatselijke drumbands. Vrijdag is de grote feestdag, die wordt gehouden in de hal van N.V. W. Molenaar Zn (Hoofdstraat 122). 's Middags om 4 uur brengen Mau rice Delmonte en Jack Coletti grap pen en grollen voor de jeugd. Des avonds om 8 uur is er voor de oude ren een feest. De jubileumviering wordt afgesloten met een jeugdtoer- nooi voor 16 tot 21 jaar, dat wordt gehouden op Hemelvaartsdag en op 30 mei. LEIDEN De voorzitter van de speeltuinvereniging Dc Vijf Hoven de heer Bos heeft zaterdagmiddag, na dat wethouder S. Sannes de tweede tuin van deze speeltuinvereniging aan het Jacq. Urlusplantsoen had ge opend. een pleidooi gehouden voor hogere subsidie-uitkeringen aan speeltuinverenigingen. „Dc gemeente geeft aan bepaalde jcugdcreativiteiten veel geld uit. Ik wil het geen wegge gooid geld noemen", aldus de heer Bos, „maar ik vraag me toch af of het geld niet beter besteed zou zijn aan speeltuinverenigingen, die met hun werkzaamheden enorm veel goed doen voor de jeugd." Wethouder Sannes zei dat een nieuwe subsidieregeling op ministe rieel niveau in discussie is gesteld. „Zodra er nieuwe richtlijnen komen zullen we met plezier meewerken om de speeltuinverenigingen beter te hel pen", aldus wethouder Sannes, die Gevraagd een ALLROUND SLAGER 5-daagse werkweek. Hoog loon. SLAGERIJ E. H. v. d. PLAS. Annastraat 18. .Telefoon 2271 's avonds 5665 KAT WIK AAN ZEE. blij zei te zijn met het initiatief van „De Vijf Hoven" om naast de tuin aan de Berlagestraat ook een peuter tuin aan het Jac. Urlusplantsoen te stichten. waarop de spelers de personen ge stalte geven: schandelijk en smake loos soms: de marnier waarop tegen vele „heilige huisjes" wordit getrapt. Het gesol met een lij'k, het totaal negeren van „de laatste eer", het aan de kaak stellen van huichelarij en heit spotiten met de „vroomheid", het eigenmachtig optreden van politie-ambtenaren en hun omkoop baarheid, in een flitsende, soms sarcastische dialoog en een voortref felijk samenspel worden aaneenge smeed tot een sluitend geheel. Al konden we het niet in alles eens zijn met de inhoud en de ten dens van het stuk. Toneelgroep Theater heeft daarvan onder regie van Berend Boudewijn een uit stékende vertolking gegeven, waarin Eric van der Donk als Yard-inspec teur Truscott uitblonk. De enige vrouwelijke rol van de Landru-aehil'ige nurse Fay werd op overtuigende wijze gesDeeld door Sjoukje Hooymaayer, die in Hans Pauwels en René Lobo in hun gang- sterrollen passende tegenspelers vond, evenals in Leo Beyer als de treurende edhitgenoot. Na afloop bloemen voor Sjoukje Hooymaayer en een hartelijk ap plaus van een overwegend jeugdig publiek. GH Herdenking 4 R.I. VALKENBURG Op donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) houdt de Vereniging van Oudstrijders van het v.m. 4 R.I. in Valkenburg een her- denldnssamenkomst voor de gevalle nen; 9.15 uur: Kranslegging bij het eregraf op de algemene begraafplaats Sir Winston Churchill-laan (vroeger Kleiweg) te Rijswijk; 10.00 uur: Her denkingssamenkomst in de Herv. kerk te Valkenburg, hoofd-legeraal- moezenier dr P. C- M. J. Vriens en ds D Veldkamp van Den Haag; 10.40 uur: Aanbieding, daarna bezichtiging van gedenkraam: 11.15 uur: Vertrek van de Hervormde kerk naar de kantine van het marine-vliegkamp; 13.00 uur: vertrek van het vliegkamp naar Valkenburg. Bij aankomst in de Marinus Poststraat stellen de deel nemers zich op in défilévorm; 13.15 uur: van hier wordt afgemarcheerd naar de erebegraafplaats. Toespraak door burgemeester N. van 't Wout; WARMOND In 't Trefpunt werd een ouderavond gehouden om de ouders op de hoogte te stellen van het werk, dat de kinderen op de hobby- en volksdansclub doen. De avond werd begonnen met stem- peltechniek, gevolgd door volksdan sen. De laatste dans deden de kin deren met de ouders samen. OEGSTGEEST Leiden is dit jaar de schaakstad van Nederland. Tot die conclusie kwamen zaterdagavond drs. Gerritsen, voorzitter van de Leidse schaakclub Philidor en ds. Mackaay, voorzitter van LSG op de receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Leids Schaak Genootschap in het Witte Huis te Oegstgeest. Ook in het verleden heeft het LSG een grote rol gespeeld in schakend Nederland. Dal constateerde KNSB-voorzitter Kapsenberg. „En bet initiatief tot het houden van de vierkamp tussen Spasski. Botwinnik en Larsen be wijst,, dat LSG nog steeds een voor aanstaande plaats inneemt". Wethouder Thorn van Oegstgeest bracht de financiering van de vier kamp aan de orde. „Toen het LSG kwam aankloppen om subsidie waren we in het college niet zo enthousiast", aldus wethouder Thorn. „Nu dit toer nooi zo'n succes is, zijn we wild enthousiast". De Oegstgeestse wet houder had echter geen cadeau mee genomen voor het jubilerende LSG. „De subsidie voor de vierkamp moet LSG maar als het cadeau van de ge meente Oegstgeest zien." De vice-voorzitter van de Leidse Schaakbond, de heer Wassenaar her innerde eraan dat het LSG ouder is dan de Leidse Schaakbond. Dat vond hij erg „want het LSG is altijd een onmisbare steunpilaar van de LSB geweest." De heer Wassenaar bood een schaakklok "met inscriptie aan. Drs. Gerritsen van Philidor keek vooruit. Naar de duels die het LSG en Philidor in de hoofdklasse gaan NIEUWVEEN Terwyl in N\euw- veen met man en macht wordt ge werkt aan het leggen van de nieuwe Bedingen voor het aardgas, terwijl het dorp op vele plaatsen een puin- aanblik vertoont door de opgebroken weggedeelten, (de inwoners zelf zijn gelukkig, dat de snelle vooruitgang duidelijk zichtbaar is) blijkt het dat de meeste inwoners nog zeer onvolle dig op de hoogte zijn wat bereft dc verdere aanleg van huisleidingen en aanschaf van apparaten. Velen menen, dat men verplicht is, de aansluiting in huis uitsluitend door SLF via de Leidse firma te doen plaatsvinden. De gasmeter wordt door het Gas- en Energiebedrijf Leiden kosteloos geplaatst in de woning. De verdere aanleg van de huisleidingen kan ge schieden (via de SLF door nv Iemco), tegen een eenheidsprijs van f 123, uit sluitend voor aansluiting gastoestel in dekeuken, terwijl f 256 excl. btw wordt berekend, wanneer tevens aan sluiting wordt aangebracht voor huis kamerkachel. Bij aanschaf van een huiskamerkachel voor aardgasver warming wordt door de SLF een pre mie gegeven van f 200, eventueel bo vendien bij plaatsing van meer gas kachels, voor een kleine kachel f 50 en voor een grotere kachel f 100 Wanneer men echter meer kachels wi laanschaffen moet hiervoor meer ieding met meer kranen gelegd wor den, waarvoor opnieuw een prijs wordt vastgesteld. Er zijn nog andere mogelijkheden voor aanleg en aan schaf van leiding en apparatuur. Wan neer de aansluiting eenvoudig is aan te leggen, eventueel dicht bij de te Vit <lp VEE1SSTREEK TER AAR Maandag bracht de kweker Kees Zevenhoven van de Ringdijk de eerste peultjes van dit jaar aan de groenteveiling. Voor de prijs van f 15,10 namen J. Koele- man en J. Dobbe ze af. 13.30 uur: kranslegging door de voor zitter. reserve-kapitein M. Vlug. Na de herdenking ontvangst door het gemeentebestuur van Valkenburg in het Dorpshuis. VOORSCHOTEN Circus Bol- tini heeft gistermiddag- en avond zijn vorige week door de storm uitgestelde voorstellingen gegeven op een terrein aan de Bachiaan. De belangstelling ervoor was vrij groot en ook gisteravond bevonden zich bijzonder veel kinderen in de grote tent. Het waren aardige voorstellingen en er is veel gelachen. Alleen viel wnniiiHtiin Miiitiiiuii Hintiimiiii iiiiMtiui i LEIDERDORP Op de hoek van de Laan van Ouderzorg en de Van der Valk Boumanweg heeft garage Rijnland dit gebouw neergezet. Vrijdag 1 mei wordt het officieel geopend. de temperatuur nogal tegen het wsa vooral 's avonds koud. Er ging geen enkel protest op toen de spreekstalmeester tegen het eind van het programma meedeelde dat burgemeester De Kool bezwaren had tegen het inheemse Limba- ballet. dat de deelnemende danse ressen topless (dus met ontbloot bovenlichaam) moesten uitvoeren. Dit omstreden nummer ging dus niet door. Zoals bekand. verschillen de op vattingen van de burgemeesters nogal, wat dit betreft. In de ene gemeente is er wel bezwaar tegen, in de andere niet. plaatsen meter, kunnen de kosten voor de binnenleiding bij andere fir ma's lager zijn. Men is geheel vrij, welke firma dan ook te kiezen, mits aanleg en aansluiting door een er kend gasfitter geschiedt. leveren. Hy sprak zelfs de hoop I dat het kampioenschap van Nef land tussen beide Leidse ploegen] gaan. Parochiehuis herope ZOETERWOUDE Na de b| in de Sint Jan fungeerde het chiehuis aan de Schenkelweg I zes jaar als noodkerk. Het was 1 beschikbaar voor de vereniginf Met de ingebruikneming van de C tus Dienaarkerk is hieraan een gekomen. Eén van de verenigii die hier haar tehuis weer heeft kregen, de St. Jansfanfare, had initiatief genomen om de herope een feestelijk tintje te geven. De talrijke bezoekers hebben aan muziekfeest van zaterdagavond genoegen beleefd. Deken A. Lamot zei als voo ter van het kerkbestuur aangen verrast te zijn door de vcrande gen die het gebouw heeft onderg Hij had veel lof voor de heer J. Ia p- veld die als lid van het kerkbes |g speciaal met de zorg voor dit gebtój is belast en voor het beheerders H paar J. v d GeestRodewijk ZOETERWOUDE Ter gel» heid van het bevrijdingsfeest zi ook de amateurfotografen hun kunnen laten beoordelen. Voor deze wedstrijd sluit de ii dingstermijn niet zoals aanval was meegedeeld op 29 april mai 4 mei. Foto's, die een plaatsje zi krijgen op de tentoonstelling 1!" 1945 die in Ons Huis wordt iqdi richt, kunnen worden ingeleverd foto Van Bemmelen. Motto vai wedstrijd: „Zoeterwoude nü". ZOETERWOUDE De jeugL St. Jansfafareleden Johannette John de Boer hebben gisteren met ces deelgenomen aan het solistenc cours te Poeldijk. ZOETERWOUDE Voor de I meenteraadsverkiezingen kan rj vóór 10 mei formulieren" verkrij om bij volmacht te kunnen stemm spreekuur Chr. Emi- met Prot. Breestr. 19. 7-8 gratiecentrale. Schouwburg. 8 uur: „Theater" „Buit". Bedrijfstechnlsche school, medusasstraat 24. 2-5 en 7-9 u.: tentoonstelling werk van leerlingen. Rijnsburg: Maranathakerk. 8 u.: orgel concert Plet van Egmond (Stanley. Wal- ther. Handel. Mendelssohn. Vleme en concertgever). Wijkgebouw Dijkstraat 2a (Morskwar- tier). 8 u.: hearing afd. Leiden PvdA. Woensdag 29 april Schouwburg. 8 u.: Litterls Sacrum. Stadhuis. 4-6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Bedrijfstechnlsche schoot. Medusastraat 24, 2-5 en 7-9 u.: tentoonstelling van werk van leerlingen. J voorschoten: Kasteel Duivenvoorde. 8.30 u.: concert Toos Onderden wijngaard, (Schubert. Mozart, Scarlatti, Messlaes en UMoreweg 59,2-G en 7-10.30 u.: bazaar clubhuis Mierenest. Clubgebouw Berlagestraat. 19-23 u.: ba zaar speeltuin Zuid-West. Donderdag 30 april Schouwburg, 8 u.: K. en O. „Met blijdschap geven wij kennis", (cabaret) Morsweg 59. 10.30-1 en 2-6 uur; bazaar clubhuis Mierenest. Clubgebouw Berlagestraat. 10-23 u.: ba zaar speeltuin Zuid-West. Vrijdag 1 inel Schouwburg. 8 u.: K. en O., "met blijdschap geven wij kennis' (cabaiet). voorscholen: Kasteel Duivenvoorde. 8.30 u concert Toos Onderdenwijngaard (Schubert. Mozart. Scarlatti. Messlaes en Debussy) Zaterdag 2 mei Hooglandse Huis. Moriaansteeg. jaarvergadering afd. Lelden e.o. Chr. Kosterbond. Schouwburg. 8 u.: Litterls, Sacrum. Den Burcht. 8 u.: opvoering van „Haar andere man" door toneelvereniging DOB- DOS-comblnatie. FILMS IN LEIDEN CAMERA De sex en Eva, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Bye Bye Barbara, 18 jaar. LIDO - Topaz. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR - Rio Hondo. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur REX - Het mooiste speelgoed. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9 14 uur; vr- #n zat-nacht 23.30 uur- Diep in het graf, 18 jaar. STUDIO - Midnight Cowboy. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON De burcht in de Ardennen 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. itoKlenidlenM lot zaterdag 10 uui de eigen doatei raadplegen Daarns 5 maal 7 bellen tot zondag 24 uur Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst. Steenstraat 35. telefoon 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst en de dienst op 30 april van apo theek R. van Breest Smallenburg te Lei derdorp wordt waargenomen door Apo theek Reijsl. De zaterdagdlenst na 18 uur. de zondag- dlensi. de avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de dienst op 30 april van de Oegstgeestse Apotheek wordt waarge nomen door Apotheek Reijst. Apotheek Voorschoten ts de gehele week geopend. Op donderdag 30 april wordt de dienst waargenomen door Apotheek Reijst, Steenstraat 35. telefoon 20136 en door Apotheek Voorschoten. De andere apo theken te Lelden, de Oegstgeestse Apo theek en apotheek R .van Breest Smal lenburg te Leiderdorp zijn op 30 april gesloten. Sociëteit „rwentwel". Breestraat 19 tsocieielt voor kamerbewoners en alleenstaanden van zo laar e.o.). Opentngsttlden dinsdagavond van 8.30 uur tol II uur woensdagavono van 8J0 uur tot I) uur vnjdagavonc van 8.30 uut tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8 30 .mi rot II uur \1oblei ANWB-kanlooi Iedere maandag en donderaag van 10 tot uut uui op de Lammermarkt (tot 27 februari) Behandeling n» ongevallen De poliklinische oehandeiing na onge vallen wordt van dinsdag 13 uut i'« mid dags) tot woensdag 12 uut waargenomer door nel Diaconessenhuls vrijdag 13 uur tot zaterdag 13 uur door hei Et EllzaDeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door oei Aca demlsch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlenst 5 maai 3 (zat 10 u voor middag tol zondag 24 uur) Brandweer 6 maal t Politie 6 maal 4 ellBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Leiaen Zuid-West secretarial Jac ques Ursuspiantsoen 83: voor hulpverle ning telel 2101 01) geen genoot telel 10460 voor informatie telel 23931 Bezoekureo ziekenhuizen ol uui van ir< aa ile' dag 19.0019.45 uur; dinsdag 13 00ie: uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag Christ en nationale feestdagen 14.30— l uur Vrouwenkliniek: maandag. dlnsf.1.1- woensdag. donderdag ex) vrijdag 19.00—11JC uur; zaterdag 15.30—16J0 uur: zondag. Christ en nationale feestdagen 1530— ]s uur. Kinderkliniek; maandag, woensdag. derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dlni 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 1 in zondag, alg. chnst. en nationale feesjal gen 14.30—16-00 uur Ellsabelhzlekenhuls Lelden derde dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds Kwart voor 7 tot half acht. kraamafdï'a> dagelijks van 3 tot en 's avonds kwart voor 7 tot half acht; tweede dagelijks van half 12 tot 12, 3 tot dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinick meiden dagelijks van twee tot naif drie en bovendien dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond zes tot zeven- Klassepatienten van zeven tot acbL Psychiatrisch ziekenhuis Endei dinsdag en vrijdag 13.tot 14.30 uur. dags. 11 101 ia en 2 tol 3. Jeigersmakilnlek; maandag tot en vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdaj tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en 13 15 uur Uiaconessenbuis. dagelijks eerste kl tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 o.; tweede 1 15 tot 2 en 2 tot 8 u.t derde kl. 1.15 tw en J tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks 2.15—3 en 8.30—7 15 uur Ai-P HEN - ziekenhuis Rij noord: d«| ujks took zondag): le en 2e klas. 1 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00 uur 1 18.00-19.00 uur. 3e klas van 14.00—15 19 30 uur Kraam afdeling, van 14.00—15 00 uur 19.00—19.30 uut alleen voor echtgenol Kinderafdeung van 14.00—15.00 uur 1800—1830 uur dinsdag en donderdag leen voor vaders. Kinderen oeneden ie laar geen toegi iNUUUDWlJK - Sole Ml 10 tienten dagelijks van 3 tot bali S en avonds van 7 tot 8. zaaipatlénteri dgs. van l tol 3, dinsdag van I tot n donderdags van hall 7 tot half 8 en dags van I tot half s KATWIJK Zeehospitium, longkiut dagelijks van balf 3 tot nali 4 dinsdag i donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-al ling dageiyks van hall 3 toi balf 3 udatiecenu um dinsdag en donderaag J 7 tot 8 en zaterdag en zondag van 1 tot nail S Revalidatiecentrum kim woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zon#1 van half drie tot half vijf. LongklinieK fc tbc-ardellng kinderen woensdag van 1 r 8 en zatehrdag en zondag van half 3 it half 4 rentoonsielllugen Lakenhal: tentoonstelling originele cumenten Pilgelm Fathers Lelden (van april tot 4 oktober). Legermuseum tot 30 )uruaquarel! 1 expositie Verbeeld verleden dag 9-17 zond 13-17 u zat gesloten De Lakenhal: tentoonstelling „Dubb beeld" (beelden en tekeningen van J Maaskant en Frans de Wit), van 3 april 1 mei. dag. 10-17 uur. zondag en 30 a van 13-17 uur. Galerie v.d. VUst, Botermarkt 3. 1 april grafiek Rob Clous en keramiek 1 Babs van Elsdingen (dl t.e.m. za. van i Rapenburg 94: Galerie t Dulvenhu 1 paintings and drawings van Barb Bangs-Blair, van 12 april tot 3 mei. dln 101 en met zondag van 2 tot 8 uur. Rapenburg 25: expositie ooste1 handschriften (30 april tot cn met 15 n dag. 9.30-12.30 en 2-5 uur). WASSENAAR - KunsUaai plastieken van Katlnka Bruyri - v en schilderijen van Bob Bruyn v en mei 29 april, maandag 101 en met 10-17 u.. dl 20-22 u. zo na afspra Hoflaan 7 HAZERSWOUDE. Rijndijk - Ar our P Roelands en w van Resteren, lem Kloosstraat 4 openingstijden: w dagen van 9 tot 5 uur. zaterdags van 1 5 uur. zondags niet: expositie van april tot en met 9 mei: Frans de Jo 'Amsterdam) grafiek MUSEA Acad. hist. mus.. Rapenbrg 73. werk( gen 9.30-12.30 dinsd. en vrijd. ook 14 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april-30 sept, 12 en 13.30-17 uur. zon. 10-16 uur. kass zat. en zon gesloten; 1 okt.-31 maart 9 en 13.30-16 uur. zond. gesloten, kassen z gesloten. Molenmuseum De Valk; 1 apr.-15 s dinsd. t.m. zat. 10-17 ur, zon. en fees 13-17 uur. maand, gesloten. Ned. Legermuseum. Pesthuislaan 7. ni t.m vrij. 9-17 u„ zon. 13-17 u. Pilgrim Fathers-museum. Vliet 45 n t.m. vrij. 9-12 en 2-4 30 uur. Rijksmus, geologie en mineralogie. Ho Kerkgr. 17ma. t.m. vrij. 10-2 en 14 uur, tot nader aankondiging op zat zon. gesloten. 1 jan.. 3 okt. en feestd. 0 gesloten. Rijksmus. natuurlijke historie. Raamw 2: voor groepen na afspraak. Rijksmus. Oudheden, Rapenburg 28: 1 17 uur, zon en feestd. 13-17 uur. 1 ji en 3 okt. gesloten. Rijksmus. geschiedenis natuurwett schappen. Steenstr la: 10-16 uur, /.on. I 16 uur. Rijksmus. Volkenkunde, Steenstr. 1 17 uur, zon. en feestd 13-17 uur, 1 jan. 3 okt. gesloten. De Lakenhal. Oude Singel 23: 10-17 u zon. en feestd. 13-17 uur. -» ■cn^Vt-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4