Felkleurig corso was anders dan anders bij de VLEET z Oranje-Groene Krui| had druk jaar LENTEPARADE 1970 Zondagmiddag-sang te OEGSTGEEST A. J. Uitterlinden nam afscheid van Warmond Visserij nieuws Dreigend Reinigingsdienst Alkemade GEMEENTE SASSENHEIM Groot gemis GOUDEN BRUILOFT RH HET TOT,HF,K Feestelijke dag voor de brandweer van Koudekerk a.d. Riin RIJNSBURG EEN BEZORGER Jeugdbende bij inbraak betrapt Oranje strand lot was groot succ« kffOX COURANT MAANDAG 27 APRIL 19] LISSE Het Bloembollencorso-comité heeft spannende weken achter de rug en slaakte zaterdag een zucht van verlichting. Toen zaterdagmorgen de grote hallen van de Hobaho leeg kwamen en met veel stuurkunst van de chauffeurs de praalwagens op de weg waren gebracht was tevens de spanning gebrokenhet corso ging rijden! Alles is goed verlopen. In Haar lem had op de Nassaulaan de op stelling plaats en hier werden de praalwagens „bemand" door lief tallige meisjes, die met veel kunst en vliegwerk eindelijk hun plaatsen op de grote stukken hadden inge nomen. Daarna zette de karavaan zich in beweging om door Haarlems straaten de weg naar Heemstede- Bennebroek te kiezen. In de stad stonden duizenden belangstellenden langs de route geschaard om gratis een schouwspel te bewonderen waaraan met energie en moed was gewerkt.. De organisatie was voortreffelijk. Het schema werd minutieus ge handhaafd. Daarvoor komt het corsocomité een woord van hulde toe. Jammer was wel. dat hier en daar langs de weg autobussen het uizicht van de bewoners beletten. Het hoopgevende voorjaarsweer van vrijdag handhaafde zich helaas niet. Dreigende luchten pakten zich af en toe boven het corso samen en het voorjaarszonnetje had veel moeite om af f.i toe even een warme gloed aan het corso te ge ven. 't Was wel wat winderig, vooral in de morgenuren, maar het is nagenoeg de gehele tijd droog ge bleven. In het corso was het geel der narcissen overheersend. Daarnaast deed het donker-blauw der hyacin- In verband met de komende feestdagen i zullen de vu;ln sophaa!dien>'en als volgt worden gewijzigd De dienst van donderdag 30 april as Koninginnedag i wordt uitgevoerd op woensdag 29 april a.s. De dienst van dinsdag 5 mei a s. t Bevrij dingsdag) op woensdag 6 mei d.a.v. De dienst van donderdag 7 mei a.s (He melvaartsdag) op vrijdag 8 mei d.a.v De bestaande vrijdagsdienst wordt nor maal uitgevoerd Gemeentewerken Alkemade. HUISVUILOPHAAIDJENST In verband met de viering van Koningin nedag zal op donderdag 30 april a.s. geen huisvuil worden opgehaald. In de wijken waar anders op donderdag huisvuil wordt opgehaald zal dit thans op woensdag 29 april geschieden. ten het uitstekend ên vervolmaak ten schitterend samengestelde toe ven, in vakkundig bindwerk op de wagens aangebracht het geheel. Een enkele praalwagen was geheel met hyacintennagels op gebouwd en we moeten zeggen, dat deze wagens met de kleuren „in oude stijl" er toch fijner uitkwamen dan de wagens met overwegend een narcissenbekle- ding. Het corso voltooide zonder stoor nis van enige betekenis tot het eindpunt de tocht door de bollen streek. Het 20ste corso heeft een eind gebracht aan spannende weken voor de organisatoren. Hrt was géén „vice-versa" en dat wordt nog altijd in de bollenstreek als een groot gemis gevoeld. In vroeger jaren was de corso-dag de feestdag voor de bollenstreek. Het was dan echt een bollenstreek-feestdag. Door de start in Haarlem met eindpunt Sassenheim kon men nu maar één keer van dit schone gebeuren ge nieten. OEGSTGEEST Een bekend echtpaar voor vele weggebruikers viert woensdag zijn 50-jarige brui loft. Het zijn de heer en mevrouw Ciggaar-Turkenburg, die hun hele huwelijkstijd in het tolhuisje aan de Haarlemmertrekvaart hebben ge woond. 46 jaar lang heeft mevrouw Ciggaar de tol geïnd. Het recht van tolheffing kreeg Leiden tegelijk met Haarlem, vlak nadat de trekvaart was gegraven. Het echtpaar Ciggaar kan nu rus tig blijven zitten als het verkeer langskomt, want al sinds enige jaren mogen de auto's en schepen vrij door de tol heen. Het huisje en de voor het verkeer nogal lastige palen val len al geruime tijd onder monumen tenzorg. De heer en mevrouw Cig gaar hebben vijf dochters en zestien kleinkinderen. ..I)c Bulleweigeopend NOORDWIJKERHOUT Onder veel belangstelling heeft burgemees ter M. Bonnike ven Noord wijk zater dagmorgen aan de Duinweg de nieu we midgetgolf- en mini-skelterbaan van de heer V. Zonneveld geopend. De heer Zonneveld heeft nu het beheer over 17 bungalows aan de voet van de duinen. Hij heeft zetf deze nieuwe attractie ontworpen en gebouwd. OEGSTGEEST Het toas een tamelijk ambitieus programma, dat de bas Lieuwe Visser en de sopraan Mar gr eet Honigbeiden ge secondeerd door Rudolf Jansen, piano, hadden uitgekozen voor hun zondagmiddagrecital. Talloze Vrienden van het Lied gaven blijk van belangstellingzodat het concertzaaltje van de familie Ekker nau welijks groot genoeg was. Deze nog zeer jeugdige zanger heeft een keur van mogelijkheden ter beschikking: niet alleen het omvangrijke geluid, maar ook een grote tessituur. een fraaie uitspraak en soms een warme klank. Zijn detailafwerking is echter nog niet voldoende. Ook qua nuancering in de voordracht is er nog veel te ver beteren. De reden dat we ons zo kritisch uitspreken over Lieuwe Visser is positief: wil hij zich op enkele punten meer toeleggen, dan staat hij binnenkort op de voorste rij der belangrijke Nederlandse zangers. Dat lieten zijn Don Quichotte-hede- ren (Ibert), meer dan die van Schubert en Wolf, al aanvoelen De sopraan Margreet Honig moet het meer van de lyriek hebben; haar wat kleine, fraai getimbreer- de stem leent zich bij uitstek voor liederen als die van Barber en Ravel. Is de neiging om van Hugo Wolf een beter soort cabaret te maken volslagen foutief, ook een te weinig emotionaliteit doet de liederen van deze componist geen goed. Een ..Wer rief dich denn" en een ,Nein. junger Herr" verliezen hun effect als ze te glad worden gezongen. Heel doorvoeld waren vooral Mein Hebster singt en Gesegnet sei das grün; in Wolfs ironie mag de zangeres zich wat meer verdiepen. Ondanks alle kritiek waren we heel verheugd, dat men zich aan een zo veeleisend programma had ge waagd. De pianist Rudolf Jansen is een uitstekend begeleider. Dra. A. v. d. Veen-Wiersma. Rouwdienst Sander Visser HILLEGOM Zeer velen eerden de nagedachtenis van de heer San- der P. Visser, organist der Hervorm de Gemeente te Hillegom, in de rouwdienst die zaterdagmorgen werd geleid door ds. J. Bronsgeest. Onder de honderden waren bestuursleden en leden van vele kored, o.a. uit De Kaag, Burgerveen en Nieuw-Vennep, Lisse en Hillegom. Na orgelspel van het koraal „Er weidet seine Herde" (G. F. Handel) door de heer W. Boot uit Lisse zon gen de aanwezigen Gezang 138:1, 7 en 8: „De Heer is God en niemand meer". Ds. Bronsgeest preekte over: „Want wij prediken niet onszelf, maar Christus Jezus als Heer, en onszelf als üw dienaren om Jezus' wil". In dë prediking wees de predi kant op de inspiratie van Gods Geest in het orgelspel van de overledene, die de zingende gemeente bracht tot Gods lof. Tevens was zijn orgelspel prediking in muzikale vorm. Als antwoord op dit indringend woord, zongen de aanwezigen „Van U wil ik zingen". Bij het uitdragen van de kist gezang 293: „O God, die droeg ons voorgeslacht". Om 11 uur werd het stoffelijk overschot bijgezet in het familiegraf op de begraafplaats naast de Her vormde kerk te Bennebroek. Hoog en laag Mater KATWIJK Dinsdag, hoog water om 7.51 en 20.32 uur, laag water om 3.26 en 15.56 uur. WARMOND Wij allen gunnen u van harte uw mooie promotie, maar wij zien u ook met leedwezen uit onze gemeente vertrekken. Aldus sprak burgemeester Langemeijer tot de heer A. J. Uitterlinden, directeur van gemeentewerken, die door zijn benoeming te Langendijk deze ge meente gaat verlaten. Voor deze gelegenheid was het voltallige bin nen- en buitenpersoneel in de raad zaal bijeengekomen om afscheid van de heer Uitterlinden te nemen! De burgemeester wees in zijn toe spraak op de grote deskundigheid van de scheidende functionaris, die tijdens zijn directeurschap zoveel vruchtdragend werk voor de ge meente heeft verricht. Hij prees de goede verstandhouding tussen het gemeentebestuur en zijn „onderge schikten". hetgeen is gelegen in het feit dat hij in alles in de eerste plaats de mens zag. Wij zullen, aldus spre ker. aan u de meest prettige her innering bewaren. De gemeente secretaris, de heer Baas. sprekend namens het gemeen- tepersoneel, wees erop dat in deze tijd een directeur van gemeentewer ken een schaap met vijf poten moet zijn. „U stond altijd klaar om waar en hoe dan ook de helpende hand te bieden, en dit had tot gevolg dat het gehele personeel van hoog tot laag u een warm hart toedraagt". Het geschenk bestond uit reisbeno- digdheden. In zijn dankwoord wees de heer Uitterlinden erop dat hij steeds met groot plezier en voldoening zijn taak heeft mogen verrichten. Wat tijdens mjjn directeurschap in deze gemeen te tot stand is gekomen is vooral te danken aan het werk in teamver band. Des avonds was er voor de inge zetenen gelegenheid om afscheid te nemen van de scheidende functio naris waarvan een zeer druk ge bruik werd gemaakt. Ook hier sprak de burgemeester woorden van dank en waardering. Uit dank bood de burgemeester hem een antieke tinnen vaas aan. KOUDEKERK Zaterdagmorgen Is de verbouwde brandweerkazerne van de Koudekerkse vrijwillige brandweer feestelijk in gebruik ge nomen. Ook het 'nieuwe materiaal, waaronder een poederkanon, werd geshowd en aan de commandant van het korps overgedragen. Maanden lang hebben de leden van de brand weer op eigen initiatief naast hun training ook nog tijd opgeofferd om de oude kazerne helemaal uit te bre ken en een bijna nieuwe ervoor in de plaats te zetten. Vóór de officiële ingebruikneming was er in de raadszaal van het ge meentehuis een korte bijeenkomst onder leiding van burgemeester Van der Linden. Onder de vele gasten bevonden zich de heer Dame uit Den Haag mede namens de heer Aaldijk van de Inspectie van het Brandweer- wezen, en de heer Abbenheus uit Amsterdam, die de poederwagen kwam overdragen die de gemeente voor de brandweer heeft gekocht. De burgemeester bedankte in de eerste plaats de dames van de brand weerlieden, het „thuisfront" zoals hij hen noemde, voor de steun die zij hun mannen gaven. Bovendien prees hij de samenwerking tussen brand weer en politie en die met de brand weerkorpsen uit de omliggende ge meenten. Het gemeentebestuur waar deerde het enorm dat het korps zo'n prima onderdak voor het materiaal had gemaakt. Na een dankwoord van comman dant C. Zuijdwijk aan de burgemees ter wees ondercommandant A. Hoge- nes op het belangrijke feit, dat het gemeentebestuur het mogelijk had ge maakt het poederkanon en drie pers luchtmaskers te kopen, zodat het korps nu over het modernste mate riaal beschikt. De heer Abbenheus overhandigde symbolisch de poeder wagen aan burgemester Van der Lin den door hem de bijbehorende ge bruiksaanwijzingen te geven. Buiten stonden de brandweerlieden reeds in uniform opgesteld met al het materiaal. Ondercommandant Hogenes droeg het poederkanon en de persdrukmaskers aan comman dant Zuijdwijk over en na diens in spectie werd er uitvoerig op het ter rein van de N.V. Gevako aan de Hondsdijk gedemonstreerd. Burge mester Van der Linden kwam ook nog in actie met het poederkanon en hij slaagde erin het vuur in enkele seconden te doven. In het kantoor van de firma Van Aalst werden de brandweerlieden en hun gasten ont haald. De Nieuwe Leirise Ccurant vraagt voor direct te Rijnsburg Wijk c mgeving Voorhouterweg-Noordwijkerweg. Nadere inlichtingen aid Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37 Leiden. Telefoon 01710-31441 Ook werd het woord gevoerd door de heer J. G. van Vliet, namens de woningstichting „Warmunda". Na mens het comité sportzaal sprak de heer A. C. van Moorsel. Hij bood een boekenbon aan terwijl mevrouw Uitterlinden rijkelijk in de bloemetjes werd gezet. Geref. vrijgemaakt Katwijk beroept KATWIJK De gereformeerde kerk vrijgemaakt te Katwijk aan Zee heeft bij acclamatie beroepen ds. G. van den Brink te Eindhoven. KATWIJK AAN ZEE Woem dagavond 22 april j.l. om half i heeft de politie vijf jongens op het* daad betrapt bij een inbraak in textielwinkel aan de Princestra Toen de politie arriveerde, zaten tw van hen verscholen in de kelder, tt wijl de overige leden van de „bend de benen hadden genomen. Zij ka den later op de avond worden gepai Uit het verhoor bleek dat de ja gens, in leeftijd variërend van 15 t 17 jaar. in maart en april 12 inbraki en een poging tot inbraak haddi gepleegd. Zij maakten o.a. in een vi rokerij f 400 buit, in een sportl f 900. in een kledingmagazijn f en in een zelfbedieningszaak f II De jongens zijn naar Den Hj overgebracht en vandaag voor officier van justitie geleid. KATWIJK In de zaal van de Pniëlkerk hield het Oranje Groene Kruis afdeling Katwijk-Valkenburg zijn jaarvergadering onder leiding van voorzitter dokter C. J. Hagen. Uit het jaarverslag van secretaris J. van der Schee bleek dat de vier wijkverpleegsters in 1969 8598 ver- pleegbezoeken brachten aan 123 pa tiënten: 148 bezoeken aan 49 bejaar den; 121 in verband met t.b.-bestrij- ding, aantal 35 patiënten; 12 bezoe ken in verband met reumabestrij ding. 5 patiënten; 122 in verband met geestelijke en algemene gezondheids zorg. 21 patiënten; 1268 huisbezoe ken aan zuigelingen; 1483 aan kleu ters. Het aantal zuigelingen en kleu ters was 1153. In februari en oktober gaven de zusters een cursus voor moeders, waarvoor 67 propaganda- bezoeken werden afgelegd. In de vacature-mejuffrouw Talma, leidster van het zuigelingen-consul tatiebureau Voorstraat, is na 'Vele pogingen nog steed9 niet voorzien. Dokter G. van Delft uit Valkenburg zal als waarnemend leider fungeren. Mevrouw Bobbech, kinderarts te Oegstgeest, was de leidster van het kleuterbureau aan de Voorstraat. Te Katwijk a. d. Rijn had de kinder arts mevrouw Planteijt-Dorrepaal de leiding van de consultatiebureaus. De consultatiebureaus in de Hoornes worden gehouden in een zaal van de Pniëlkerk. Het zuigelingenbureau stond onder leiding van de kinder arts mejuffrouw Talma. Het kleuter- Jeugdrecreatie Sassenheim SASSENHEIM De Stichting Jeugdrecreatie heeft weer kans ge zien voor de zomer een aantrekkelijk programma samen te stellen. Ge opend wordt met een bal in de ruïne van Teylingen, op vrijdag 10 juli, za terdag 11 juli is er prestatie marathon rond de 3e Poellaan; dinsdag 14 juli poppekast 's-morgens 10 uur; van 14 juli t.m. 17 juli wieleravondvier- daagse; woensdag 15 juli le filmdag in het KSA; donderdag 16 juli spuit- bal; vrijdag 17 juli rolschaatswed- strijd; zaterdag 18 juli bromfietscross op het terrein Frankenhorst; maan dag 20 tot 24 juli Jeugdland op de Ijsbaan, terrein Kagersdreef; dinsdag 21 juli tot en met 24 juli avondvier daagse; woensdag 22 juli poppen kast op Jeugdland; donderdag 23 juli fiestpuzzeltocht; vrijdag 24 ruilbeurs op Jeugdland; vrijdag 24 Sama-mid- dig op sportveld Parklaan (Fabeltjes krant): zaterdag 25 feest zwemver.; maandag 27 juli Haarlem Stuif-stuif; dinsdag 28 juli poppenkast in speel tuin Beatrix; woensdag 29 juli 2e spuitbal; donderdag 30 Picknick Noordwijkerhout; vrijdag 31 2e open luchtbal Ruïne van Teylingen; maan dag 3 aug. Haarlem 2e Stuif-stuif; dinsdag 4 aug. Visdag 5 Meilaan kleintjes; Ringvaart groteren; woens dag 5 aug. 2e filmdag KSA: donder dag 6 aug. Poppenkast 10 Vinkenlaan; vrijdag 7 aug. Dropping puzzle- tocht, Sassenheim e.o. bij nacht. bureau had mevrouw Bobbech der haar hoede. Mevrouw Van Gelderen uit geest was de leidster van de zw geschapsgymnastiek in het wijkj bouw aan de Voorstraat. Behoefte Het dieetspreekuur werd e< eens gehouden In het wijkgebot aan de Voorstraat. Het blijkt te voc zien in een grote behoefte; stea meer huisartsen verwijzen hun p tiënten voor 't samenstellen van h dieet naar mevrouw De Haan-Si ders. Het aantal leden bedroeg op december 2711, van wie 254 te Vi kenburg. Door de algemene kosta stijging werd in overleg met Stichting Gezondheidszorg, waar de drie plaatselijke kruisverenigl gen zijn vertegenwoordigd met gang van 1 januari 1970 de contrib tie met drie gulden verhoogd tot f per jaar. De stichting„Gezondheidscentrun van de drie kruisverenigingen li de de realisering van een wijkgebon in de Hoornes nu zeer nabij komt Tekeningen en bestek zijn klaar goedgekeurd. Met de bouw hor men in juni te beginnen op een te rein nabij de Groen van Prinsten straat. Na de pauze hield diëtiste r Dp Haan-Sanders een causerie het onderwerp: Eet met plezier bc br In KATWIJK Toen de nabioi doelman Jan van Beveren zaten om twee minuten voor twee stairtschot loste voor de vjgjl Oranje strandloop glingen duiz«I spoiit-enthousiaigten van start, de 5 en 10 kilometer prestatie] Zij werden gevolgd door oroget 400 kinderen tot dertien jaar, hadden ingesohreven voor de kilometer. y De vierde Oranje strandloop, organiseert door de heer Westbro van de Leidse Politie Sportvere ging, is een groot succes gewordi Heel wat deelnemers hadden n deze loop, die zoals ieder jaar op laatste zaterdag in april plaatsvo een lange reis onderomen. Zo wat er deelnemers uit Den Hel Vlight en Deventer. Dertig sd lieren van de mavo-sohool Ouó d; ta Rijn uit Meern hadden de lai tocht naar Katwijk fietsend af gele Daar deze loop niet als wedstr was bedoeld, lag het tempo laag. straffe wind en een aantal ondii stramdvervnen droegen hier ook steentje aan bij. Schaatsenrijcfa Stien Kaiser kon slechts aan de i kilometer meedoen, daar later de middag een ontmoeting minister Klompé op het program stond. Winnaar bij de tien kilomt werd M. Maarse. bij de vijf h meter G. v. d. Berg en bij de jonj deelnemers kwam G. Jonker vierend tevoorschijn. IJMUIDEN Aan de IJmuidense markt meldden zich vandaag onder meer de IJM 45 De Hoop 1 met 10 kisten. 74 kleine kisten diversen en 75 stuks stijve kabeljauw, de KW 160 De Vrouw Alida met 20, de KW 220 Janny Jacoba met 110, de KW Avant met 105, de WR 45 Dieuwina met 150 kisten en 25 stuks stijve ka beljauw, de 87 Albatros met 29 kisten en 10 kleine kisten diversen, de KW 136 Urania met 45, KW 110 Rianne met 118, de KW 202 Waterman met 131. de KW 214 Klaas Dubbelaaf met 16 kisten, 95 kleine kisten diversen en 260 stuks stijven kabeljauw, de KW 183 Aleida met 55 kisten, 44 kleine kisten diversen, de IJM 54 Swift met 100 kisten en 67 stuks stijve kabel jauw, de KW 191 Deo Volente met 75, de KW 33 Limanda met 36, de KW 90 Alnilam met 80 kisten en 37 kleine kisten diversen, de KW 93 Jeannette met 32, de KW 137 Maartje Jacoba met 99 kisten, 110 kleine kis ten. 110 kleine kisten diversen en 48 stuks stijve kabeljauw, de KW 127 Klaziena Marijke met 162. de KW 218 Carry Anita met 100, de KW 66 Rudi Robert met 130, de KW 52 Soli Deo Gloria met 134, de KW 55 Jacob met 85 kisten en 40 stuks stijven ka beljauw. de KW 49 Antje met 201, de KW 165 Alida Jacoba met 97. de KW 132 Jacoba Catherina met 92. de KW 145 Anna Lydia met 130 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de IJM 18 Gelria met 70, de KW 164 Helena met 112. de WR 61 Bastiaan met 75 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 178 Dirkje met 15, de KW 98 Arendje met 81. de KW 194 Eben Haëzer met 80, de KW Cornelis Beelen met 68 kisten en 85 sti stijven kabeljauw, de IJM 3 No« zee met 15, de KW 189 Hans met de KW 130 Marjan "met 15, de K 222 Maarten Cornelis met 135. SCH 117 Onderneming 3 met 6, IJM 2 Neeltje met 35, de KW Geertruida met 12. de KW 113 Ril ne met 21, de IJM 57 Zeehaan 690 kisten en 325 kleine kisten versen, de IJM 37 Delft met kisten en 395 kleine kisten diven de KW 180 Solea met 5 kisten, kleine kisten diversen en 190 sti stijver! kabeljauw, de KW 123 H land met 1070 kisten, de KW 44 Rt mond 3 met 33 kisten, 526 kleine li ten diversen en 1100 stuks stijve beljauw, de KW 170 Annie Hilü met 1530 kisten en 70 stuks sti kabeljauw, de 101 Nestor met 30 k ten, 441 kleine kisten diversen en stuks stijve kabeljauw, de KW Ora et Labora met 5 kisten en kleine kisten diversen, de KW Albatros met 103, de KW 197 Will Senior met 32. en de KW 159 Mart Ellen met 80 kisten en 420 kle kisten diversen. Volgens de opga' van de schippers bestond de aanvi uit 40 kisten tarbot, 366 kisten to 1220 kisten schol, 160 kisten sch vis, 328 kisten kabeljauw, 1925 k ten koolvis, 303 kisten wijting, kisten gul en 172 kisten diversen P 930 kleine kisten wijting, 216 kld kisten schelvis, 49 kleine kisten 20 kleine kisten haring, 1000 kif' kisten diversen en 1240 stuks stij kabeljauw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4