De Nederlandse Hartstichting voor iedereen die een hart heeft. Help de kelen smeden! W6UWE LEIDSE COURANT 12 ZATERDAG 25 APRIL Deze publicatie wordt u aangeboden door: N.V. Drukkerij Batteljee 4 Terpstra Leiden, N.V. v/h H. Brandt 4 Zn Leiden, N.V. P. Clos 4 Leembruggen Leiden-Veenendaal, Huurman N.V. Leiden, v. d. Klugt N.V. Woninginrichting Leiden, N.V. Leidse Glashandel fa. W. van Dam 4 Co Leiden, N.V. Liam Automobiel bedrijf Leiden, Wasserij van der Loo Leiden, NEROC Koningsveld 4 Zn N.V. Leiden, Teekervs Slagerijen N.V. Leiden, Vroom 4 Dreeemann Leiden-Alpfwn. Elke dag sterven erin Nederland honderd mensen aan een hartaanval. Is het zinvol ons af te vragen of wij hun leven hadden kunnen redden? Hart-en vaatziekten ziinVolksviiand no.l. De sterftecijfers vertellen dat dit geen uit de lucht gegrepen kreet is. Ze tonen aan dat hart- en vaatziekten jaarlijks 47.000 slachtoffers voor zich opeisen. Dat zijn er meer dan honderd per dag. Het betekent, dat er evenveel mensen aan hart- en vaatziekten sterven als aan alle andere doodsoorzaken samen. Wat kunnen we tegen hart-en vaatziekten doen? Gelukkig staan wij niet machteloos tegen onze Volksvijand no.l. Rouw in duizenden gezinnen—ook in uw eigen gezin— kan worden voorkomen. En natuurlijk wordt daar ook o. a. door de overheid hard aan gewerkt. Maar om deze genadeloze ziekten nog efficiënter te kunnen bestrijden, zal er meer moeten gebeuren. De Nederlandse Hartstichting zet zich volledig in voor dat doel. Uw hulp kan zij daar echter niet bij missen. Er is geld nodig. Erg veel geld zelfs. De Nederlandse Hartstichting heeft in de eerste plaats geld nodig. Geld voor een Nationaal Plan om de strijd tegen hart-en vaatziekten afdoende te kunnen voeren. Dat Nationale Plan bestaat uit het smeden van een levensreddende keten van 5 schakels. Help de keten smeden! Wat betekenen de 5 schakels van die levensreddende keten? 1.Voorlichting aan het Nederlandse volk ter voorkoming van hart- en vaatziekten. 2. Snelle hulpverlening na hartinfarct. 3. Stichting en inrichting van revalidatiecentra voor hartpatiënten. 4.Wetenschappelijk onderzoek. 5. Hulp aan kinderen met aangeboren hartafwijkingen. U moet de Nederlandse Hartstichting helpen die keten te smeden. De enige manier waarop u dat kunt doen, is door geld te geven. Geld dat ook uw gezinsleden van de dood kan redden. 27 april t/m 3 mei de Week van het Hart. In de Week van het Hart van 27 april t/m 3 meikunt u de Nederlandse Hartstichting daadwerkelijk helpen bij haar werk dat letterlijk een zaak is van leven of dood. En bedenk daarbij dat het gaat om iets dat niet alleen een ander, maar ook uzelf, uw kinderen, uw collega's en uw kennissen aangaat. Ja, Ik wit contribuant worden van .Stichting Vrienden in Leiden en omstreken van de Hartstichting" Daarvoor betaal ik de Jaarlijkse contributie van (minimaal fl. 5, o door middel van een automatische gprostortrng, waarvoor toezending van een machtigingsformulier wordt verzocht; o door overschrijving op postgirorekening 5299 IS van Slavenburg's Bank N.V. - Leiden Naam: Adres: Woonplaat* Datum: Tel:. Handtekening: Attentie I Stort uw bijdrage op giro 300 van de Nederlandse Hartstichting, Den Haag, of wordt contribuant van de Leidse stichting Vrienden van de Hartstichting door inzending van deze coupon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 12