Kam etem vam vergif im BUS AAN LAGER WAL Tweede Kamer stemt in met het enquêterecht Hoestancl op geldmarkt nog bijzonder krap 99 We zijn geen reageerbuis" loos: geen r lijsttrekker oor PvdA Roolvink vraagt SER om advies loonindexering alles id LDWS ZAALVOETBALKAMPIOEN Schaakprominenten naar Oegstgeest Dode bij brand in Voorburg 0DSE COURANT 7 WOENSDAG 8 APRIL 1970 9 9 >EN HAAG „We zijn geen jeerbuis waarin je allerlei micaliën kunt stoppen om maar af te wachten wat de ctie is", zegt de heer Imkamp D'66. Gisteren stelde dit eede-Kamerlid schriftelijke gen over uiterst giftige stof- die in jjs zouden worden rerkt. Vi vragen hebben deining irzaakt onder de fabrikan- van ijs. Momenteel draaien jsfabrieken op volle toeren. Fa gen over gifstoffen in deze gei inaperingen vragen die de ■pagina van de dagbladen enoüden zijn niet bepaald be- lite lerlijk voor de consumptie. heer Imkamp is geschrokken een artikel in het blad Student, 26-! in te lezen staat dat Ijsjes giftige - e tn kunnen bevatten die ook wor- verwerkt In verfverwijderaars, Inismiddelen. verdunningsmidde- roor verven en dergelijke. „We (Van onze parlementsredactie) !N HAAG De voorzitter van NW, de heer A. H. Kloos ziet niets in het leiden van de PvdA. nover het A.D. heeft hij ver- rd geen enkele kans te zien voor irogressieve meerderheid in 1971. afbrokkeling van de christelijke jen gaat immers veel langzamer len had gedacht. heer Kloos denkt er dus niet op te treden als lijsttrekker van vdA bij de verkiezingen in 1971. ogenblik vindt hij zijn tegen- e baan van voorzitter van het intrekkelijker dan het leider- de PvdA. ling van de nieuwe socialis- irtij DS'70 veroordeelt de Kloos. Hij geeft in het vraagge- F' foe, dat de invloed van de radi- i groepen in dc PvdA groot is. ie richt er geen nieuwe partij bp. h samenwerking tussen de PvdA 66 ziet de heer Kloos wel als een bb lijkheid als D'66 enkele staats- lijke ideeën laat varen en de O pl enkele zeer linkse suggesties toe allen. etti 75; 75 Rampengiro 777 al 100.000 binnen N HAAG Op Rampengiro 777 iet hoofdbestuur van het Neder- che Roode Kruis in Den Haag, seciaal is opengesteld ten behoe- n de slachtoffers van de aardbe- ramp in Turkije, is thans de 100.000 gulden binnengekomen, loode Kruis heeft mede daardoor en besluiten op korte termijn feuwe partij van 2000 dekens te n naar het gebied rond Gediz, de nood zeer groot is. lijken wel een laboratorium ter wille van de heren chemici", aldus het Ka merlid. Een telefoontje naar de grote che mische fabriek in Naarden leert, dat de door de heer Imkamp genoemde giftige stoffen niet alleen in ijsjes worden verwerkt, maar in tal van andere artikelen, die tot het levens middelenpakket behoren. „En daar hoeft u helemaal niet van te schrik ken, want, „zo luidt het commentaar, „het is allemaal erg onschuldig." Niet schadelijk Het Kamerlid is het daarmee niet eens. Goed, de verwerkte stoffen mo gen in kleine hoeveelheden niet scha delijk zijn voor de gezondheid, maar hoe werken al die chemicaliën die we binnen krijgen, op elkaar in, zo vraagt hij zich af. De verbinding met andere stoffen die we consumeren kan wel gevaarlijk zijn en dat dienen naar zijn mening de chemische be drijven vast te stellen, voordat ze een chemische stof voor verwerking vrij geven. De directie van de NV Chemische Fabriek Naarden zegt;. „Bij- het eten van een appel krijgen we öbk een heleboel chemicaliën binnen, zonder ie weten hoe deze x'eageren op andere stoffen. Maar proefondervindelijk is bewezen, dat het eten van een appel geen kwaad kan. Bij de produktie van onze synthetische stoffen is dat precies zo gegaan. We hebben ze eerst uitgeprobeerd op dieren." „De stoffen, waarover meneer Im kamp het heeft, komen ook in de na tuur voor. Ze hebben nu een chemi sche naam gekregen en dan ontstaat het grote misverstand, namelijk dat het vergif is. In Duitsland ontstond een grote rel, omdat iemand had ont dekt dat er natriumchloride in de soep zat: doodgewoon keukenzout." Arabische gom „Diethyl Glucol bijvoorbeeld Is 'n heel bekend oplosmiddel, dat ook in de natuur voorkomt, geschikt voor verfstoffen tot allerlei aroma's. We werken er al jaren mee. Weet u dat Arabische gom bij het maken van zuurtjes wordt gebruikt? Nee? Nou, het is er heel geschikt voor. Boven dien, we doen niets wat in strijd is met de Keuringsdienst van Waren." De Keuringsdienst van Waren vindt de vragen van D'66 „een beetje belachelijk". Er is geen enkele aan-- leiding om in te grijpen. „Het gaat om de hoeveelheden die worden ver werkt. Als u een pond zout achter elkaar verorbert, zalu dat niet goed bekomen, maar 'n beetje zout op het eitje bij uw ontbijt is niet te versma den. „Een liter pure alcolhol is vergif. Een borreltje op z'n tijd is lekker, Weet u, van methylalcohol kan je blind worden en in cognac zit methyl alcohol, maar in .zo'n kleine hoeveel heid 'dat het' geen kwaadkan; Die vragen van meneer Imkamp vind ik absurd," aldus het commentaar van een woordvoerder. Geen verhoudihg De heer Imkamp zegt niet te willen afgaan op de bevindingen van de Keuringsdienst van Waren. „De be monstering is niet representatief. Het aantal monsters dat wordt getrokken, staat in geen verhouding tot de hoe- Na tien jaar commissie-Verdam (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Vandaag is het tien jaar geleden, dat de staats commissie-Verdam voor bestu dering van de herziening van het ondernemingsrecht werd ge ïnstalleerd. Twee belangrijke hoofdstukken uit het rapport van deze commissie, dat 4*/* jaar later werd uitgebracht, wa ren gisteren en vandaag in de Twee de Kamer aan de orde. Het ging over de uitbreiding van het enquêterecht) tot dc werknemers en over de voor schriften over de inhoud van het jaarverslag var» de ondernemingen. De Tweede Kamer heeft verder Weekstaat Nederlandsclie Bank op iSTERDAM Het saldo de banken is deze week wel 5,5 min. toegenomen maar ft met een totaal van 22,6 toch nog maar een betrek- klein bedrag uit. Daar- wijst de verkorte balans ie Ned. Bank uit dat de ban- paï opnieuw Ijun toevlucht tot •chotten hebben moeten ne en wel tot een bedrag van min. waarmee het totaal voorschotten de ƒ400 min. lier t overschreden. dit alles blijkt wel dat de toe- op de geldmarkt nog bijzonder is en dat er voorhands weinig ;en dering in de lucht zit. De enige is gevestigd op de 2e helft van jjj ®and wanneer, naar men aan- t. enige verruiming kan optre- 2; kor de maandelijkse betalingen e gemeenten. het ogenblik ligt daggeld echter "tijd óp 6 3/4 pet. maar dit is u'ver nominale notering. Er zijn >üjetten teruggevloeid tot een bedrag van ƒ225,6 min waarmee het totaal van de circulatie is terugge bracht tot 9028,4 min. De schatkist is aardig versterkt en wel met 225 min. waarmee het saldo is verhoogd tot 267,3 min. Hierbij moet in aanmerking wor den genomen dat de schatkist ƒ70 min heeft moeten betalen aan rente en aflossing op gevestigde schuld. De goudvoorraad is onveranderd geble ven. De deviezenreserve is versterkt met ruim ƒ61 min zodat goud en de viezen samen nu staan op ƒ7852,7 min. ACTIVA 1. goud 6.232.151. 6.232.151; 2. vorderingen In goud enz. 1.339.973. 1.371.864 3. buiten landse betaalmiddelen 464 - 467; 4. gulden- vord. op bultenl. 3,269 - 4.396 5. papier ln disconto 147.854 - 177.93 6. papier door bank gekocht 1.306.000 - 1.396.000 7. voor schotten en beleningen 401.711 - 335.978 8. nederlandse munten 53.625 - 50.326: PASSIVA 9. bankbiljetten 9.028414 - 9253.975; 10. 's rijks schatkist 267.326 - 42.101; 11. banken ln Nederland 22.599 - 17.120; 12. andere Ingeze tenen 47.508 - 45.568; 13. banken in buiten land 52.990 - 141.614; 14. andere niet-lngeze- tenen 12.599 - 18.178; 15. saldi buitenl. geld. 4.351 - 4.306; a) totaal goud en deviezen 7.852.742 - 7. 791.559; b) waarvan convertlbel 1.340.437 - 1.372.331; c) dekking percentage 83,92 - 83,49. reeds in studie een ontwerp voor de wijziging van de wet op de onderne mingsraden. Het sluitstuk van de herziening van het ondernemings recht, het ontwerp over de structuur van de onderneming zelf. moet nog bij de Tweede Kamer worden inge diend. In dit ontwerp gaat het vooral over de inspraak van de werknemers in het eigen bedrijf. Tijdens het technische debat giste ren in de Tweede Kamer bleek, dat er algemene waardering voor de ont werpen bestond. Voorbeeld: De afge vaardigde van de PvdA, mr. R. van den Bergh, zei dat het wetsontwerp weliswaar niet ver genoeg ging, maar dat hij blij was met wat werd gebo den. Er wordt een goede aanloop ge nomen naar meer openheid. Mr. J. G. Rietkerk van de WD: Met deze voorstellen bewijst de rege ring, dat ze niet conservatief is. De heer H. Kikkert van de CHU: Dit kabinet is beslist niet uitgeblust. De Kamer kan nauwelijks het tempo bij houden om de oogst binnen te halen. Over de uitbreiding van het enquêterecht bleek in de Tweede Ka mer duidelijk verschil van mening te bestaan. De liberaal, mr. Rietkerk diende een amendement in om de ca tegorale vakbonden dezelfde rechten te geven als de vakcentrales. Mejuf frouw A. Goudsmit van D'66, de heer P. J. Jansen van de groep-Aarden en de heer P. Jongeling (GPV) en de PSP waren het met hem eens. Maar mr. Rietkerk's partijgenoot, minister van justitie Polak, zou zich vandaag tegen dit amendement verzetten. Vooral de heer Kikkert had kritiek op het liberale voorstel. De vakcen trales kunnen fungeren als een zeef voor de vakbonden zodat niet al te snel een beroep wordt gedaan op het enquêterecht. Mejuffrouw Goudsmit kwam met een amendement het recht uit te breiden tot de ondernemingsraad of de meerderheid van het personeel. Het verzoek tot een enquête kan dan worden ingediend bij de procureur- generaal. Een meerderheid bestaat voor het amendement van dr. C. Boertien (a.r.) mede ondertekend door de KVP, CHU en WD en ondersteund door de PvdA om op de jaarrekening ook de posten van het voorgaande jaar te vermelden. Dr. Boertien legde er in zijn be toog de nadruk op, dat de onderne mingen in deze tijd steeds meer een sociale functie moeten krijgen. De door R0LF HOEKSTRA veelheid die op de markt wordt ge bracht. Ik hecht daaraan geen waar de." Is het Kamerlid niet bang met zijn vragen paniek te zaaien? „Nee. we moeten de ogen van de mensen ope nen. We moeten in opstand komen tegen het gebruik van al die chemi sche stoffen, want de fabrieken gaan niet na of ze nadelig op elkaar kun nen inwerken. Natuurlijke produkten verdienen de voorkeur. DEN HAAG Minister Roolvink (sociale zaken en volksgezondheid) heeft de SER verzocht na te gaan of na 1970 toepassing van indexerings clausules in kortlopende contracten en toepassing van weinig geclausu leerde indexeringsbepalingen in con tracten niet het gevaar in zich bergen van een versnelling en vergroting van de wisselwerking tussen prijzen en lonen. In zijn brief aan de SER merkt de bewindsman verder op, dat in de c.a.o.'s die tot nu toe in 1970 zijn af gesloten vrijwel geen algemene in dexeringsclausules zijn opgenomen. Deze hadden niet alleen betrekking op 1970 maar in een aantal gevallen ook de c.a.o. voor de metaalindu strie (groot-metaal) was daar het eer ste voorbeeld vanop 1971. In de formulering van deze clausu les komt een grote variatie voor, al dus minister Roolvink. Daarbij is veelal afgeweken van hetgeen vol gens de aanbevelingen van de SER aanvaardbaar word geacht. Kennisneming van de inhoud van deze afwijkende indexeringsclausules doet de vraag rijzen of hiermee het streven naar een doorbreken van de loon- en prijsspiraal, hetgeen de SER juist beoogde, niet wordt doorkruist. Verkiezingen (3) De heer Uijl vraagt mij welke bete kenis ik hecht aan het woord christe lijk. Ook ik zie een groot verschil tus sen Gods Woord en het woord van mensen. Daar ging het juist in mijn stukje over: een woord van mensen komt lang niet zo goed voor de dag als Gods Woord, ook niet van een chris ten-mens. Denk maar aan de woorden ellende, verlossing en dankbaarheid. Bij ons wordt er zoveel water in de wijn gedaan, soms zelfs gif (haat) of miskenning. We zien dit ook in de stukjes over de film De Zoon des Mensen van Potter. Wat u schrijft over de heer Van Bennekom en de CHU, die zich niet geroepen (bevoegd) voelen om in de gemeenteraad van Middelburg te pro testeren tegen zedeloze, toneelvoorstel lingen in de Zeeuwse Volksuniversiteit kan ik begrijpen. Er zijn meer van zulke voorbeelden te geven. Maar het spreekt vanzelf dat de heer Van B. en de CHU dit even pijnlijk vinden als u. De oorzaak ligt dieper, namelijk het verschil in visie omtrent de taak van de overheid. We moeten terug naar het begin van de Reformatie, toen men het had over vrijheid van godsdienst, vrijheid van geweten, dat ook ongelovigen hun rechten en plichten hebben, en niet naar een theoretische regeringsvorm, die alleen in Israël heeft bestaan. Met mijn uitspraak dat er één chris telijke partij moet komen bedoelde ik dat wij als christenen, naar de aard der liefde, elkaar beter leren verstaan om te komen tot een evenwichtige maatschappij, waarin iedereen zijn plichten en rechten heeft. Hoe het zal gaan in deze wereld, waar geen Ko ninkrijk Gods van te maken is, zegt Johannes met een merkwaardig woord in Openbaring 22 vers 11. Den Haag P. de Boer Zoon des Mensen (6) Volgens de heer Wemelsfelder heb ben degenen die de film godslasterlijk noemen er niets van begrepen. Ik wil hem er dan op wijzen dat men er God zelf niet mee kan behagen of er mee verheerlijken. Maar Wel het tegeno vergestelde. Ten eerste is Potter niet geroepen al heeft hij het aangedurfd om de Zoon des Mensen zo te verfilmen. Ten twee de zendt God wel eens mensen uit om de Zoon des Mensen te verkondigen door de prediking van Zijn Woord. Ik kan niet begrijpen wat Potter er mee voor heeft om te zeggen dat de Zoon des Mensen een brandend vuur had waardoor hij werd verteerd. Jezus had wel een brandend vuur in zich door de Heilige Geest maar niet om verteerd te worden maar om te leven en te prediken. Dan schrijft de heer Wemelsfelder dat Potter door zijn zoete voorstelling Jezus veel verder van het volk verwij dert. Ik geloof dat er in de kerk meer mensen tot het geloof in Jezus komen dan door een tv-film van Potter. Van zo'n film is weinig te verwachten om dat ze niet van God zelf uitgaat. Rotterdam C. Snijder-den Bommel werkende mens is ln de moderne onderneming te ver teruggedron gen. Er zijn wettelijke maatregelen nodig, om weer meer accent op de factor arbeid te leggen. VNA bi finale met 6-3 verslagen LEIDEN Zaalvoetbal gaat een goede toekomst tegemoet. Dit is gisteravond in de Groenoordhal, waar in de finale tussen de twee afde lingskampioenen om het Leids kampioenschap werd gestreden, weer eens bewezen. LDWS en VNA stonden gisteravond om negen uur ge reed om uit te maken, wie zich kampioen van Leiden mocht noemen. De anhang van beide ploegen zorgde- voor een sfeer, waar iedere Leidse veld voetbal club jaloers op mag zijn. LDWS startte overdonderend. Bin nen enkele seconden moest V.N.A.- keeper Kramp zwichten voor een enorm hard schot van Krijgsman. Deze Krijgsman, die. zijn gebrek aan conditie met techniek en een hard schot camoufleerde, en Wesselman waren zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van hun ploeggenoten de uitblinkers in de LDWS-ploeg. Na dit doelpunt nam VNA het heft in handen. Met onstuimige' aanvallen werd het doel van de tegenstander bestookt. LDWS, dat een rustiger in druk maakte dan VNA, ving deze vloedgolf van aanvallen echter goed op en was bij razendsnelle uitvallen bijzonder gevaarlijk. Bij één van deze uitvallen viel de tweede treffer. Een tegenvaller, die VNA in de eerste helft nog probeerde goed te 'maken. Het fluitsignaal van de tydwaarne- mer besliste echter dat VNA met een 20 achterstand aan de tweede perio de moest beginnen. Toen T. Pet, na een misser van keeper Kramp, 30 liet aantekenen, leken de kaarten geschud. VNA be sliste anders. In een periode, waarin één van de VN Ar spelers: destrafbank een ongewild bezoek bracht, brachten zij de stand op 31. De spanning keerde helemaal terug. M. Tamaran, de beste speler uit het hele gezel schap scoorde uit een scrimage 32. LDWS leek aangeslagen. Onnauw keurige passes stelden VNA in de gelegenheid de gelijkmaker te scoren. Door onvoldoende zelfbeheersing wer den goede kansen om zeep geholpen en bleef de verwachte gelijkmaker uit. LDWS hervond langzamerhand zijn ritme. Het naar de strafbank zen den van Tamaran was er de oorzaak van, dat LDWS de score gemakke lijk kon opvoeren. Via Moesman (2x) en Van Tongeren LEIDEN Volgende week don derdagmiddag om 4 uur wordt in de Burgerzaal van het stadhuis de in ternationale schaakvierkamp ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van het Leidsch Schaakgenootschap officieel geopend. Behalve de deel nemers aan de vierkamp. Botwin- nik. Spasski. Larsen en Donncr, zul len tal van prominente gasten, on der wie de ambassadeur van Rus land, aanwezig zijn. De jubileumschaakkamp van LSG wordt in twaalf ronden ge speeld van vrijdag 17 april tot en met donderdag 7 mei in het Rijn lands lyceum te Oegstgeest Vol gende week vrijdagmiddag om 4 uur doen staatssecretaris De Koster en burgemeester Van Eijsinga de ope ningszetten. Gynmastiekwedstrijden in Zoetenvoude ZOETERWOUDE Gisteravond zijn in de sportzaal De Drie Eendjes gynmastiekwedstrijden gehouden. Na afloop reikte voorzitter J. A. W. v. d. Meer de prijzen uit. Uitslagen: Meisjes 8-9 jaar A: 1. Jacquline v. d. Heijden: 2. Joke v. d. Heijden. Meisjes 8-9 jaar B: 1. Bernadette van Wetten; 2. Kitty van Hofwegen. Meisjes 10-12 jaar A: 1. Lidwien van Wetten; 2. Marian v. d. Meer. Meisjes 10-12 jaar B: 1. Els van Veen; 2. Sandra van Diemen; 3. Betty de Haan. Dames junioren A: 1. Rineke van Luijk (tevens jeugdkampioene); 2. Greet Vermeulen. Dames junioren B: 1. Elly de Rooy; 2. Ria Koek. Dames junioren C: 1. Truus Ver- voorn; 2. Elly Hoogervorst; 3. Rosa van Hofwegen. Euphrasia wordt huize Zwieten ZOETERWOUDE Huize Eu phrasia aan de Hoge Rijndijk, dat onlangs door de stichting Gemiva werd gekocht van „De Goede Her der", krijgt een nieuwe bestemming. Het zal als een dépendance van Huize „De Weipoort" aan de Vrou- wenweg, worden ingericht als een gezins- c.q. intern aatsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapte meisjes van 18 jaar en ouder. Er zal plaats zijn voor achttien meisjes. Als nieuwe naam is gekozen „Huize Zwieten". Keeper C. v. d. Steen van LDWS mist hier wel de bal, maar niet het gezicht van één van de VNA-spelers. Wessel man kijkt gespannen toe, Pet komt te laat. Dé bal zou echter net over de lat verdwijnen. werd de stand naar 62 getrokken. Van Houten gaf de stand voor VNA een draaglijker aanzien door vlak voor tijd voor 63 te zorgen. Scheids rechter v. d. Akker, die met zijn grensrechters en LDWS Leiden bij de Nederlandse kampioenschappen in Zwolle gaat vertegenwoordigen, maakte een bekwame indruk. Aanvoerder Krijgsman van LDWS en de aanvoerder van de LFC-junio- ren, die al eerder kampioen in hun afdeling werden, ontvingen na afloop uit handen van mevrouw De Haas de door de heer I. Milikan beschikbaar gestelde wisselbekers. Met deze prijsuitreiking werd de eerste Leidse zaalvoetbal-competitie afgesloten. VOORBURG B(j een brand in een woning in het Damsigtkwartier is gisteravond de 69-jarige mevrouw A. Alberda om het leven gekomen. De rookontwikkeling was zo hevig, dat de brandweerlieden van pers luchtmaskers gebruik moesten ma ken om de woning binnen te kunnen gaan. Zij slaagden erin de 69-jarige alleenwonende vrouw uit het bran dende huis te halen. Per ambulance werd zij overgebracht naar het zie kenhuis St Antoniushove, waar zij kort na aankomst is overleden. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De schade is zeer aan zienlijk. Boekje over vondsten Leiden en omgeving LEIDEN De heer Dingeman Korf heeft een boekje geschreven over majolica-vondsten (aardewerk) in Leiden en omgeving. Het eerste exemplaar van deze eersteling in een serie culturele publikaties wordt morgenmiddag aangeboden aan bur gemeester Van der Willigen. Dit ge beurt door de heer Mulder van de uitgeverij NV Spruyt, Van Mantgem en De Does te Leiden. MUZIEKCONCOURS IN CHR. LYCEUM LEIDEN In het Christelijk Ly ceum aan de Kagerstraat wordt vrij dagavond een klassiek muziekcon cours gehouden. Er zijn veertien deelnemers, leerlingen van de school, die piano, fluit, cello of gi taar spelend en zingend de eerste prijs trachten te behalen. Kandidatenlijst van Gemeentebelangen VOORHOUT „Gemeentebe- langen" heeft de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. Hot programma van „Gemeente belangen" werd uitgebreid met enkele punten: Mee(- aandacht aan ruimtelijke ordening en inter-ge- meénitelijke samenwerking. Ook zal contact worden opgenomen met „Gemeentebelangen" in omliggen de gemeenten. Kandialdten zijn: 1. J. T. M. War- merahoven (zittend raadslid); 2. mevr. Van Dtfk-Zonneveld (zittend raadslid); 3. B. E. Abbink; 4. J. P. Hoek; 5. G. M. H. Allard; 6. J. S. v. Schooten; 7. G. L. J. Sikking;. 8. J. T. M. v. d. Berg; 9. A. in 't Veld; 10. A. H. Godijn; 11. W. L. Geurts; 12. J. P. H. v. Steijn. Echtpaar Hoogervorst 60 jaar getrouwd HILLEGOM Dinsdag vierde het echtpaar Hoogervorst-van der Meer. Prinses Beatrixlaan 25, zijn 60-jarige echtverbintenis. Gister morgen kwam burgemeester J. Ch. I. van Niekerk de echtelieden in hun woning gelukwensen. Dat voorbeeld werd dinsdagmiddag na 17.00 uur gevolgd door vele plaatsgenoten in hotel Flora. Namens de bevolking van Hillegom bracht „Crescendo" het diamanten bruidspaar om 20.00 uur voor zaal „Flora" een aubade. HILLEGOM - Donderdag 23 april opent de burgemeester de r.k. LOM-school „Savio". Tussen 15.30 en 16.00 uur bestaat er gelegenheid de school aan de Maarten Tromp straat 5 te bezichtigen. HILLEGOM Het bestuur van de speeltuinvereniging Weerestein is gewijzigd. De heer L. J. Aarts is nu voorzitter, secretaris is dhr. G. C. van Haaster, de heer J. C. van - Lierop werd penningmeester. Za terdag 18 april organiseert de speel- turnvereniging een kien- en dans-^ avond in het verenigingsgebouw. NOORDWIJK De kandidaten lijst van de Politieke Partij Radi calen luidt als volgt: 1. W. H. Schel vis, 2. P. J. A. de Ridder. 3. A. v. d. Niet, 4. A. J. v. d. Hulst. 5. N. J. de Ridder, 6. G. J. Caspers, 7. G. A. Roozen. 8. A. J. J. Hermans;, 9. N. L. Hoogervorst, 10. W. Wassenaar, II. B. W. M. Zonneveld, 12. J. M. S. ZZoet, 13. H. W. Warmenhoven. NOORDWIJK Krijn Giezen, de 30-jarige Noord wij kse kunstleraar, diie in binnen- en buitenland reeds vele lauweren oogstte, exposeert van 10 tot en met 29 april in Galerie Nouvelles aan het Westednde 22 te Den Haag. De tentoonstelling van wandkleden in leder en textiel zal vrijdag 10 april om 8.30 uur worden geopend. Daarna is de expositie te bezichtigen van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 6 uur (vrydag tot 9 uur). Burgerlijke stand SASSENHEIM GEBOREN: Hen drik Samuel, z v Breijer, D en Per- fors, H, Lindenlaan 8; Dennis, z v Knetsch, P M en Sikking, F Th M, Gladiolenstraat 9b. ONDERTROUWD: Verweij, Johan nes Marinus, 37 jaar te Boskoop en van Duijn, Geertruida Hendrika, 25 jaar van Heemstrastraat 16; de Groot, Hendricus Johannes, 41 jaar, Acacia laan 4 en Loozen, Maria Philómina, 39 jaar, Acacialaan 4; Weening, Teu- nis Dingeman Pieter, 24 jaar te Zoe- termeer en van der Linden, Marre- gien, 23 jaar, Rijksstraatweg 37. GEHUWD: Shenton, B te Groot- Brittannië en Verkleij, M C M. Toek. adres: 2 Fromington, Sutton-St. Ni cholas, Hereford Groot-Brittannië; van Schie, L Th M te Noordwijk en Noordermeer, W C. Toek. adres: Breestraat 43, Leiden; van der Voorn, S A C en Korbee, E te Noordwijk; Jonkman, J F en Wegh, A M E te Wageningen. Toek. adres: Kagerplein 121; van der Kraan, J P M en Rem merswaal, W A M te Leidschendam. OVERLEDEN: Wesseling, Theodo- rus Johannes, 7 sep 03, Molenstr 35; Kerkhofs, Antoine Mathieu, 9 juni 86, Charbonlaan 122. TER AAR Gistermiddag is een autobus van de firma Langhout, die op weg was naar Leiden in de zachte berm van de weg geraakt en omge slagen. Dit gebeurde op de Lange- raarseweg tussen de driesprong en de Kruisweg en het was het gevolg van een uitwykmanouevre. De paar passa giers konden de bus ongedeerd ver laten, ztf het m^t kapotte nylons. Er waren twee krdanwagens nodig om het gevaarte weer op de weg te zet ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7