Worsteling schriftuurlijk verstaanbaa getuigenis 9 KERN Predikanten denken over aansluiting vakbeweging Idealisten stichten samen „VN der godsdiensten Geheim gesprek tussen Alfrink en Vatieaan Een woord voor vandaag Paus alleen in dogmatiek onfeilbaar ALFRINK: GEEN DEFAITISME IN ONZE PREDIKIN Uw probleem is het onze. Kwestie gehuwde priester Inauguratie prof. Zandee Organisaties tot adviseren bereid Misschien straks niet meer vrij beroep Overleg over praktische samenwerking Belg aan de h I met 1,4 miljot V rouwenzentlU Ko der vroi tnlte oro i ter ?9?r val Majorca MUnchen Nice Parijs Rome Wenen ''Here, indien Gij hier geweest waart, zou mijn broeder niet gestor ven zijn" Johannes 11 14). Lazarus is gestorven en ligt reeds vier dagen in het graf als Jezus komt. En het is Martha, die Hem maar ineens zegt wat zij er van denkt. Here, indien Gij hier geweest waart, zou mijn broeder niet gestorven zijn. We moesten ons deze woorden van Martha wat meer herinneren in het leven van alledag. Wat zij zegt is één brok waarheid. Here, indien Gij hier geweest waart.... en vult het nu zelf maar in. Als Jezus er niet is, sterft de mens. Als Jezus er niet is gaat het hopeloos fout in zijn leven. Heel wat mensen zouden anders hebben gehandeld als op een bepaald moment Jezus bij hen was, m.a.w. als zij Jezus in hun leven centraal hadden gesteld. Laten we het maar nagaan in ons eigen leven. Als Jezus ontbreekt staan we met de stukken in onze handen. Alles verkeerd, alles mislukt. Maar als de Here komt, komt ook het leven. Lazarus wordt tot opstaan opge wekt. Dat is het heerlijkeals we in ons leven alles hebben verknoeid, kunnen we toch nog een beroep op Hem doen. Here, indien Gij hier geweest waart.... Here, kom dan! Weiezen vandaag: Genesis 37 vers 1 tot 24. Bernard Haering: I I PADUA „Had Sixtus V gelijk, toen hij de „onoverwinnelijke arma- da" van Philips II zegende, die later j voor de Engelse kust roemloos zou vergaan? Urbanus VIII, toen hij Ga- i lilei veroordeelde? Andere pausen, toen zij de inkwisitie, de slavernij en de martelingen rechtvaardigden? Be- i slist niet. Moet men ook als bindend beschou- wen de encycliek „Syllabus" van Pius IX over de „fouten" van zijn tijd, die volgens de liberale kardinaal New man tegen de vrijheid van geweten ingaat? Of „Humanae vitae" van Paulus VI over de geboortenrege- ling?" Door deze opsomming van pause lijke fouten in het verleden bestreed de Duitse rooms-katholieke theoloog Bernard Haering de conservatieven in zijn kerk, die van elke pauselijke uitspraak een geloofsartikel willen maken. 'De paus is alleen maar on feilbaar op het terrein van het dog ma, zei hij. Het internationale congres van (300) rooms-katholieke moraal-theologen, waarvan hij de slotspreker was, nam een verklaring aan, waarin het per soonlijk geweten voor de christen het hoogste gezag wordt genoemd, boven dat van de paus, tenzij het om dog maas gaat Verzoek van lezeres: Mijn man behaalde in 1946 zijn middenstands diploma. Achter in een taalboek stond toen een gedicht waarin vrese lijk veel werkwoorden achter elkaar in voorkomen. „Slavend, zwoegend, zwetend, dravend", is al wat hij zich daarvan herinnert. Zou het mogelijk zijn, dit gedicht voor hem te vinden? Vraag: Hoeveel bedraagt de pre mie voor krotopruiming bij verkoop aan de gemeente? Wordt deze gege ven vóór de toestemming tot afbraak van onbewoonbaar verklaarde wo ningen of wordt de premie betaald voor de woningen zoals die daar staan? Als ik de huizen zelf afbreek, krijg ik daarvoor nog een extra be drag per woning? Blijft de grond na afbraak mijn eigendom? Antwoord: Aangezien krotoprui- mingssubsidies e.d. gemeentelijke aangelegenheden zijn, die geval voor geval worden beoordeeld, kunnen wij u niet inlichten. U kunt uw licht opsteken op het gemeentehuis. Vraag: Sinds een half jaar bezit ik een extra-diepvriezer in een schuur met halfsteensmuur, die doorlopend uitgeslagen is door condensvorming. De schuur is nooit nat geweest, maar heeft nu een vochtgehalte van ongeveer 70, dus veel te hoog. Isola tie van het dak en zes luchtroosters in de muur hielpen niet. Aan de voorkant van de schuur boven ln de muur een ventilator en aan de ach terkant onderin een luchtrooster ook niet. Zou die vrieskast wel goed geï soleerd zijn, want het gebeurt vaak bij 5 graden boven nul dat de con dens bevroren is aan de achterkant van de kist. Antwoord: Gezien uw gegevens vermoeden wij dat de isolatie van de ijskast niet in orde is. Laat dit door een vakman nakijken of haal de leverancier erbij, want u heeft waarschijnlijk nog garantie. Vraag: Een jongen van acht jaar Is niet in staat de plaatselijke school le volgen en is aangewezen op de LOM-school in de naburgie stad. De buskosten bedragen ƒ20 per week. Kunnen deze kosten worden ver goed? Antwoord: In principe bestaat de mogelijkheid van vergoeding der reiskosten, verbonden aan het vol gen van buitengewoon lager onder wijs in een naburige plaats. Daar voor kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken van hot ge meentebestuur van de woonplaats der ouders. Wel wordt de financiële draagkracht in aanmerking genomen bij de vaststelling van een vergoe ding. Vraag: Tot wio moet ik me wen den om gedaan te kriieen dat ik mijn vierkamerwoning in het oude stadsgedeelte kan ruilen tegen een driekamerwoning in een randge meente? Moet ik me tot volksvesting of bouwverenigingen wenden en welke papieren heb ik nodig? Antwoord: Blijkbaar heeft u al iemand gevonden, die met u ruilen wil. In do eerste plaats zal er daar het vermoedelijk huurwonin gen zijn toestemming nodig zijn van beide huiseigenaars, en in de tweede plaats van de volkshuisves ting in beide gemeenten. Hulp van lezer: Naar aanleiding van uw antwoord inzake de uitdruk king „een ton" voor 100.000 wijs ik erop dat een oude zilveren gulden 10 gram woog. Er gingen 100 guldens in een kilo en honderdduizend in 1000 kg of een ton. Vraag: Ik heb een kunst-suède Jasje laten stomen en nu lijkt het wel een Ijzeren man. Kan ik het nog zacht en soepel maken? Antwoord: Het is te heet gestoomd me r zal wel niets aan te doen zijn. Probeer het nog eens door hef op een vochtige plaats te hangen en wanneer het klam aanvoelt, ie stof te kneden tot deze weer soepel is. Men weet nooit. Vraag: In de nalatenschap van een ongehuwde is een met de hand ge schreven brief gevonden, waarin aan de familie opdracht wordt gegeven de nalatenschap tussen twee perso nen te verdelen. Het is zijn hand schrift en ondertekening. Antwoord: Bevat het stuk een al gemene erfstelling dan heeft het al leen morele maar geen juridische kracht. Is het stuk geheel eigenhan- 3ig geschreven getekend en geda teerd, dan is het alleen van kracht voor bepaalde daarin genoemde voorwerpen en enkele bepalingen betreffende de afwikkeling van de nalatenschap. We nemen aan. dat er geen notarieel testament aanwezig ROME Kardinaal Alfrink heeft een geheim gesprek met „Rome" ge had over het celibaat. Dat zou ge weest zijn nadat het Nederlandse episcopaat zich had uitgesproken voor een beleid, gericht op het aanvaarden van ook gehuwde priesters, meldt de Volkskrant-correspondent uit Vati caanstad. (Van onze kerkrcdactie) UTRECHT Vrijwel alle oud-oos terse ideeën over de ideale koning kan men terugvinden in het nieuw testamentische Jezus-beeld. Een interpretatie van de persoon van Jezus vanuit oud-oosterse voor stellingen kan bezwaren opleveren voor een moderniserende en seculari serende uitleg van het Nieuwe Testa ment. Dat betoogde gistermiddag prof. dr. J. Zandee in zijn inaugurele rede als gewoon hoogleraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Utrechtse uni versiteit. Prof. Zandee gaat geschie denis van de antieke godsdiensten en Egyptische taal- en letterkunde doce ren. Het is de centrale gedachte van het Nieuwe Testament, dat in Jezus de joodse verwachting van de Messias, de gezalfde koning, die de heilstrijd brengt, is vervuld. In het oude oosten was elke koning in zekere zin een Messias, aldus prof. Zandee. De koning werd gezien als een god, een godenzoon. Hij bracht gerechtig- heid op aarde. Hij werd getekend als een goede herder, onderscheidde zich door grote wijsheid, bemiddelde in de j cultus tussen god en mensen. Prof. Zandee illustreerde dit met tal van voorbeelden en liet zien. hoe deze ko ningsvoorstellingen via Israël op Je zus zijn overgegaan. Vorming loonadviescommissie DEN HAAG Met de weigering om advies te verlenen over de sa menstelling van de loonadviescom missie, heeft de Stichting van de Ar beid zich niet frontaal tegenover de minister op willen stellen. Dit zei gis teren dr. C. C. M. Geerkens, secreta ris van het Ned. Chr. Werkgeversver bond. Hij herinnerde eraan dat het be stuur van de stichting geen besluiten kan nemen als niet meer dan de helft van de werknemers-en werkgeversre presentanten aanwezig zijn op en vergadering. De minister kan ook nu nog, aldus de heer Geerkens de be treffende organisaties om advies vra gen over het voorstel drs. Roemers in de loonadviescommissie te benoemen. Heidemij en Muwibeheer samen in vennootschap De ontmoeting zou in Parijs ge weest zijn met kardinaal Villot, die aan de top van de Vaticaanse hiërar chie staat. Paus Paulus persoonlijk had eerder al officieel aangedrongen op een per soonlijke ontmoeting met kardinaal Alfrink over deze kwestie. Maar dit gesprek bleef twee maanden onmo gelijk. Pressie Pressie vanuit kringen die de Ne derlandse bisschoppen het liefst in een isolementspositie zien, moet hier aan niet vreemd zijn geweest. Een ontmoeting, aldus deze kringen, zou kunnen worden uitgelegd alsof er over Nederlandse ideeën omtrent gehuwde priesters te praten zóu zijn. Dit zou de reden zijn waarom het gesprek Villot-Alfrink in het geheim I moest gebeuren. Bij de afspraken zou kardinaal Marty, aartsbisschop van Parys, bemiddeling hebben verleend. (Van onze kerkredactie) NOORDWIJKERHOUT De verkondiging stond gisteren cen traal op het rooms-katholiek pas toraal concilie. Vooral de cate chese kreeg aandacht en verder religieuze instructie, informatie, getuigenis, preek. In urenlange discussies kwam men met de totale problematiek maar slechts moeizaam verder. Vele pleit ten voor een vernieuwde aandacht voor de bijbel en een verstaanbaar bijbels getuigenis. Ook en vooral voor een duidelijker omschrijving van de bevoegd- en bekwaamheden der ver kondigers. Kardinaal Alfrink bracht ook het „defaitisme van de hedendaagse pre diking" ter sprake. De inhoud van het prediken is het heilshandelen Gods. Men bespeurt thans in de prediking veeleer een zoeken naar aansluiting aan de verlangens van deze tijd. Maar de eerste verkondigers waren daarop bepaald niet ingesteld. Zij brachten de boodschap objectief. Over de catechese werd verder van diverse zijden gewezen op de Nieuwe Katechismus als waardevolle aanzet tot een volwaardige verkondiging aan volwassenen. Enkelen vroegen om een uitgave in nog eenvoudiger tekst en om een gepopulariseerde uitgave van de conciliestukken. Wegblijvers Andere opmerkingen: velen blijvep weg uit de kerk; waarom worden de ze mensen niet opgezocht om hun te vragen naar de redenen? Als men zijn lidmaatschap voor de vakbond opzegt gaat er toch ook iemand met hem praten? Waaraan van andere zijde werd toegevoegd: Gaan we er niet te veel van uit als zouden de mensen nog vragen om de boodschap van het Evangelie? I Gevraagd werd om een concreet driejarenplan dat zowel in catechese I als preek „lijn" zou moeten brengen. Anderzijds werd gezegd dat niet te veel moet worden vastgelegd omdat dan opnieuw een uniformiteit zou ontstaan waar de verkondiging zo lang onder is gebukt gegaan. Het idee van „het concrete plan" zal nader worden bekeken. Jeugdpastoraal Er kwam ook een voorstel tot het aanstellen van jeugdpastores. Want wat de jeugd vandaag beweegt, posi tief en negatief, verdient extra aan dacht en begeleiding. Aangehaakt dient te worden bij het „voe'en" van jongeren voor religiositeit en mystiek. Tenslotte werd een aanbeveling over de massamedia met algemene stemmen aangenomen. Deze luidt: „Het is wenselijk, dat in het komend nationaal pastoraal beraad aandacht zal worden geschonken aan de be langrijke functie van de communica tiemedia op het stuk van de verkon diging en in het bijzonder aan de vraag op welke wijze van de media met erkenning van hun eigen ver antwoordelijkheid een zo doeltref fend mogelijk gebruik kan worden gemaakt." Vandaag stond de oecumene op de agenda. Tijdens het pastoraal concilie N oorwijkerhout bleek wel, d%pg de recente ontwikkelingen de Rooms-katholieke kerk nu (langer) een zaak van mannei 0 is. Op de foto luisteren in eI geval alle heren met onwj deelde aandacht naar mevro\ F. A. Wagenaar-Becks, die r mens het aartsbisdom Utreé het woord voert. 1 el Aiiu Muur-puzzel In elk vakje een Icller plaatsen, die tezamen woorden vormen. Tot en met de zesde rij bestaat elk woord uit de zelfde letters als 't voorafgaande woord plus een letter. Na de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde- letters als het voorafgaande woord, minus een letter. I. slede, 2, knaagdier, 3. latwerk, 4. vuurpijl, 5. plaats in de schouwburg, 6. vogel, 7. vloerkleed, 8. zeerover, 9. nauw, 10. hoofddeksel, 11. familielid. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. laconisme: 2. Enare- meer: 3. netel - kink; 4. Iiaia - ende; 5. gans - are - o.r.. 6. adie - laars: 7. raad - dadel: 8. Ina - aera - Po; 9. Aken - kemel. Verticaal. 1. iemg - aria; 2. Aneta - dank: 3. Catania - A.E.; 4. Orel - Se dan. 5. nel - aa'l - dek; 6. imker - Aare; 7. Seine - Adam; 8. men - dor- Epe; 9. erkers - lol. (Van onze kerkredactie) UTRECHT Een voorzichtig pleidooi voor aansluiting bij een vakcentrale werd gisteren op de jaarvergadering van de bond I van Nederlandse predikanten gehoord uit de mond van voor- j zitter ds. L. H. Ruitenberg in zijn jaarrede. Op het eerste gezicht lijkt aanslui ting van de predikantenbond bij de vakbeweging onjuist, aldus ds. Rui tenberg. Predikanten zijn met artsen, j advokaten en notarissen uitoefenaars van een vrij beroep. Maar hij herin nerde aan de honderden predikanten voor buitengewone werkzaamheden, die er al zijn. WERKNEMERS Krijgsmachtpredikanten, gods dienstleraars, kerkelijke ambtenaars zijn wel werknemers in de strikte zin des woords. Hun getal zou wel eens groter kunnen worden, dan dat van de „gewone predikanten". Wij staan no? maar aan het begin van het proces van functie-verande ring van de kerk, aldus ds. Ruiten berg. Niemand heeft nog een duide lijk beeld welke kant het uitgaat. Maar het stond voor hem vast, dat daarbij de veronderstellingen van het Ds. L. H. RUITENBERG positie verandert vrije beroep, althans naar het sociaal aspect, zullen worden aangevochten. Hij wees op nieuwe figuren zoals streekgemeentan, taakverdeling. Het beraad over deze materie is binnen de predikantenbond nog maar ARNHEM De Koninklijke Ne- derlandsche Heidemaatschappij en de NV Muwibeheer hebben in principe besloten tot de oprichting van de NV Sleutelbouw. Het doel van deze vennootschap is het gebruiksgereed maken van bouw kundige projecten, zoals sporthallen, gymnastiekzalen, scholen en derge lijke. Onderzoek heropend dooil Marv Jo Kopechne 5? (Van onze kerkredactie) GENÈVE Op een congres van mensen van elf verschillen de wereldgodsdiensten in Ge- nève is besloten tot de oprich ting van een „permanente con ferentie van wereldgodsdiens ten''. Daarmee heeft het idee van de Haagse heer H. J. J. Spitzen, waarover wij onlangs berichtten, voor hem onverwacht realiteit gekregen, j De heer Spitzen zou zo graag naast I de United Nations Organization EDGARTOWN De „grand jury" (UNO) een United Religions Organi- is gisteren begonnen met een nieuw geheim onderzoek naar de dood van Mary Jo Kopechne, die vorig jaar in de wagen van senator Edward Ken nedy is verdronken, toen deze van een brug in het water belandde. Hel nieuwe onderzoek zou alsnog kunnen leiden tot een gerechtelijke achtervolging van senator Kennedy. zation (URO) opgericht zien, zo schre ven wij. Daarin zouden vertege- woordigers of vertrouwenslieden, gekozen of benoemd uit de grote we reldreligies, met elkaar overleg kun nen plegen over praktische samen werking ten bate van. de hele mens heid. i Welnu, uitdrukkelijk wordt in het AP-bericht uit Genève gezegd, dat het de bedoeling is, dat de nieuwe organisatie zal uitgroeien als een soort „Verenigde Naties der wereld godsdiensten". Er is een bestuur gekozen van acht personen, waarin de Belg Joseph Masson als enige christen. Hij verte genwoordigde op het congres het Va ticaans secretariaat voor het gesprek met de niet-christenen. De organisatie zal gevestigd worden in Washington. Het is de bedoeling, dat er elk jaar een congres wordt gehouden. Doel is, „de communicatie te verbeteren tussen alle religies en alle bronnen aan te boren voor de oplossing van menselijke problemen, teneinde wederzijds begrip, gerech tigheid en broederschap te kweken en oorlogen te voorkomen." Handicait Een handicap voor de nieuwe orga nisatie is alleen, dat de representan ten van de wereldgodsdiensten, die in Genève bijeen waren, bezwaarlijk als representatief kunnen gelden. Aan de wieg van de vooralsnog zeer wankele organisatie staat een idealistische Amerikaanse mevrouw Dickerman Hollister. die blijkbaar over ruime financiële middelen be schikt. Zij is oprichtster en presidente van de „Tempel van Begrip". Dit was de tweede „geestelijke top conferentie", die de Tempel van Be grip organiseerde. De eerste werd in 1968 in Calcutta gehouden. Er waren in Genève ongeveer hon derd mensen, meest uit de Verenigde Staten en uit westers georiënteerde landen. De conferentie kreeg een onver wacht, cachet, doordat secretaris-ge neraal dr. E. C. Blake van de Wereld raad van Kerken bereid gevonden werd een speech te houden. Hij noemde enkele punten, waarin de wereldreligies kunnen samenwerken: de uitbanning van de oorlog, de be vrijding van de mensen van armoede, ziekte en onwetendheid, de bestrij ding van de negatieve gevolgen van de bevolkingsexplosie en de bestrij ding van vooroordelen. pas op gang gekomen. Ds. Ruitenberg noemde ook enkele bezwaren tegen eventuele aansluiting, Het moet volgens hem van te voren vaststaan, dat de bond nimmer zal kiezen tussen het CNV en het NVV of, wie weet als straks de priesters zich maatschappelijk gaan organise ren, het NKV. Er zal moeten worden nagegaan, of de predikantenbond, met een klein, zeer effectief apparaat, wel past in de organisatie der vakcentrales. Het is ook de vraag, of er diensten overgedragen kunnen worden. De ju ridische adviseurs van de vakcentra les weten veel minder van het ker- recht dan de niet-juridische secreta ris van de predikantenbond. De kos ten spelen ook een rol. NODIG Maar ds. Ruitenberg gaf ook een opmerking van NVV-voorzitter Kloos door, die gezegd heeft, dat de vakbe weging het nodig heeft, dat ook pre dikanten betrokken worden bij de beleidsbepaling van de vakbeweging. Niet als buitenstaanders, als theologi sche of ethische deskundigen. Maar direct, existentieel, dat wil zeggen van de gemeenschappelijke verant woordelijkheid voor welvaart en wel zijn van de bevolking uit. De predikantenbond telt thans 2232 leden, vooral uit de Nederlandse Her vormde Kerk. Van de 1G88 dienst doende predikanten, die lid zijn van de bond, zijn er 1509 hervormd, 81 doopsgezind, 48 remonstrant, 26 lu thers, 21 gereformeerd, 2 vrij-evange- lisch en 1 vrijgemaakt-gereformeerd. Dr. Bolink lector JOHANNESBURG Dr P. Bolink is benoemd tot lector aan de Stofberg Theologische School te Turfloop, Zuid-Afrika. Dr. Bolink (46), afkomstig uit Nij- verdal, studeerde aan de theologische school van de Vrije Evangelische Ge meenten te Utrecht en aan de her vormde zendingshogeschool te Oegst- geest. Sinds 1954 werkte hij in dienst van de Nederduitse Gereformeerde Kerk van Zuid-Afrika in Zambia. In 1967 promoveerde hij aan de Vrije Universiteit. Boete voor vijftien Britse dominees LONDEN Vijftien Britse domi nees zijn veroordeeld tot geldboeten, variërend van 140 tot 190 gulden, om dat zij in februari geprotesteerd had den voor het Buckingham-paleis. Hun ongenoegen gold het bezoek, dat de Franse kardinaal Marty bracht aan koningin Elisabeth. Protestacties in de nabijheid van het paleis van de koningin zijn verboden. Twee dominee?, die op dezelfde dag een oecumenische kerkdienst in de Westminster Abbey hadden ver stoord, omdat kardinaal Marty daar ook aanwezig was, werden vrijge sproken. BRUSSEL De 45-jarige dir< van een Duits olie-agentscha Antwerpen is er vandoor gegaan ~,4 miljoen gulden. De Duitse oliefirma „Frisia" een jaar lang ruime kredieten I schikbaar voor haar nieuwe agfc schap. Sinds enkele weken was me» 1 zich in Duitsland van bewust d#£ zaak uit de hand dreicdp te lopei De Antwerpse directeur w< echter niet af tot de Duitse direc en den een onderzoek instelden. en Beroepingswerl!n NED. HERV. KERK l Beroepen: te Kesteren J. van I selaar te Barneveld; te Ter Ap« \n J. van der Stouw, vicaris te Utri (fe te Sommelsdijk J. M. de Raad te Annaland; te Winschoten P. Inbe be Britsum; te Kampen (vac. J. ].Pf, Malenstein) T. Lekkerkerker te terwolde, die bedankte voor Aangenomen: naar Bergen (toez.) J. Walstra te Jorwerd: Wilnis P. J. Droogers, kand. te eri derkerk; naar Middelstum E. Ste1 v ga, kand. te Groningen. In Bedankt: voor IJsselmuiden D. ger Berg te Huizen (N.H.); voor Ho ere P. J. Dorsman te Staphorst. air Benoemd: tot godsdienstleraar et het Baudarius College te Zutphejgi, G. Sterringa, aldaar; tot bijstand Ur tor'aat. te Scherpenzeel (Gld.) H. lofsen, a.s. emeritus-predikante Zeist. GEREF. KERKEN ar Aangenomen: naar "Hubbeldai m J. Tissink te Amsterdam (Sloterv °P Osdorp); naar Groningen-Nooriiee E. J. Duursema te Maassluis, het GEREF. KERKEN (VRIJGEM oo: Bedankt: voor Mussel H. J. 1 en mann te Drogeham. iar CHR. GEREF. KERKEN i zi Beroepen: te Sliedrecht (Mil de diepstraat) J. van Amstel te Mi jji) burg. !r€ Bedankt: voor Enschede-Oosn Plantinga te Rozenburg. GEREF. GEMEENTEN p Beroepen: te Wolphaartsdijk Weststra te te Meliskerke; te Zei Blok te Dirksland, die bedankte ,w Westkapelle. OUD-GEREF. GEMEENTENuk Beroepen: te Den Haag (Gas! C. P. Groenewegen te Aalburg. ROTTERDAM Donderdag 9 houdt het gereformeerde vroufc l zendingsthuisfront Zuid-Holland- oo haar jaarvergadering in het je ig centrum ,,'t Slag", Sandelingpleii cj, Rotterdam-Zuid (te bereiken ve eindpunt metro met bus 75). Lu Q, pakket meebrengen. Voor h wordt gezorgd. J() BERLIJN De Oostduitse 192' ring ontkent arrestaties in ver an met de ontmoeting tussen de I ]n duitse bondskanselier en de duitse premier in Erfurt. „De valse berichten die dooiT Westduitse en Westberliinse per: gelanceerd hebben ten doel het loop van de tweede ontmoetin 94 schaden," aldus een communiqu r net weer in Enrop max. temp. gisteren Amsterdam sneeuwbui 5 Brussel h.bew. 7 Frankfort motregen 9 Genève regen 7 Innsbruck h.bew. 9 Kopenhagen h.bew. Locarno regen 12 Londen zw.bew. 7 Luxemburg sneeuwbui 5 DINSDAG 7 APRIL 197

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2