uitnodiging H'AI' y VEILING IS GEEN VUILNISBELT AFSLAG DOET HET GOED Pieterskerk tijdelijk FILMS IN LEIDEN wel kóm Grafiek en keramiek in het Duivenhuys Idans van Groningen uit Nu.- Vennep: m HOLYDAY INN te LEIDEN Veel jongeren uit Lisse stemden niet witte croco LEIDEN Het heeft zaterdag weer eens gebrand op de vuilstortplaats aan de Roomburgerweg. Het raads lid Van Aken heeft hier vragen ovr gesteld aan B. en W. Hij vraagt of E en W. erop willen toezien, dat voorl aan uitsluitend niet brandbaar afva op deze plaats wordt gestort. Verder wil hij een effectieve bestrijding van de broei in de stortplaats en boombe planting rond de belt. Kom tijdens het paas weekend een interessant uurtje doorbrengen in American Motors presen teert daar de veelbespro ken Gremlin (de eerste werkelijk kleine Ameri kaanse auto met de grote Europese toekomst). Bovendien alle andere modellen voor 1970 van AMERICAN MOTORS: Ambassador, AMX, Javel in Karmann, Rebel en Hornet. Openingstijden: paaszaterdag 28 maart van 10 tot 21 uur 1e paasdag 29 maart van 10 tot 21 uur 2e paasdag 30 maart van 10 tot 21 uur importrice American Motors HOUANDSE AUTO IMPORTMAATSCHAPPIJ LEIDEN - TELEFOON 01710 - 32645^ DONDERDAG 26 MAART 1970 TERST VOND de verkoop plaats J bij opbod. Dat kan echter al- ai leen in aanwezigheid van een l< notaris. „Het was mij te kc„tbaar g on daarom ben ik later me' de afslag begonnen. Dat is ook eigenlijk veel leuker. Het brengt r. vaak meer op, omdat een even tuele gegadigde zijn kans niet voorbij wil laten gaan. Kopen en verkopen is altijd mijn hobby geweest". i principe wordt de veiling eens l per maand gehouden op w.ens- in dag. Eerst was het a'leen 's avonds, maar er is nu zo n aan bod dat de veiling *s middags al u begint. Van Groningen noemt in zich handelaar in tweedehands- en ongeregeld go?d. Op de eer- 0 ste veiling, een jaar geleden. 1 waren er al driehonderd num- j mers te veilen. Nu is dat het i dubbele. Gereedschap en meu belen vormden dit jaar wel de hoofdschotel. Het wil niet zeggen dat ik alles op de veiling wil hebben. Ik ga de boel wel selecteren. Zo kreeg ib ik eens een ouwe broek met 1 driekwart pijpen en dat nam ik 'j niet. Het moet geen vuilnisbelt worden". '.'t is een particuliere veiling en daarom doet Van Groningen wei nig zaken met de beroepshnvide- laren. Dat in tegenstelling met 1 andere veilingen in de omgeving. waar meestal de handelaren naar toe gaan. IJ ET IS soms erg gek. De ene A keer is er geen televisietoestel, en op de volgende veiling is er i Wat staal dit h uk en wat 'u leuke kleuren: rood met wil. helemaal het einde. Kom ze gauw passen. Den Haag Spuistraat 14. j Leiden Haarlemmerstraat 53 Rotterdam Schiedam Vlaardingen J Dordrecht Breda Tilburg Officiële |)iil»likatie.« B en w van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeente secretarie en de bureaus der gemeen telijke diensten en bedrijven op vrij dag 27 maart a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zijn. Het Stedelijk Museum De Laken hal zal op die dag geopend zijn van 1317 uur. IV E L W- VEIS IS EP Het is benauwd-ro er ig iu het zaaltje achter „De Gouden eeuw99 aan de Vennepericeg. Hoe kan et ook anderswant het is er tjokvol. Zo mens per maand staatDe Gouden Leeuw9 Bi een grote belangstelling. JSiet alleen Hm de IS ieutv-Venne pers. want zij vormen Rechts een klein percentage van de hon- erden bezoekers. Uit de wijde omgeving omen ze. Vooral ook uit Leiden en de ollenstreek. ..Ik kom hier vrijwel iedere per. IS iet om altijd wat te kopenmaar miaar om te Lijken. Die sfeer hier is enorm gezellig. Hij doet het goed die Van Groningenzegt een Leidenaar. Iemand ait Hillegom is het hier volkomen mee eens. En zo zijn er nog vele anderen. De veiling in ISieuw-Vennep krijgt een steeds grotere bekendheid. En zelfs is het na al zo. dat belangstellenden naar huis terugkeren, omdat zij er niet bij kunnen. Slechts degenen die vroeg aanwezig zijn kunnen een zitplaats vinden. De overi gen moeten genoegen nemen met een staanplaats. gens de nieuwe horecafwet, mag in een restaurant geen verkoping meer worden gehouden. „Ik heb de recherche al een keer by mij gehad, maar ik weet niet waar ik anders heen moet. Er is ontheffing aangevraagd en zo lang dat in behandeling is. mag ik hier veilen. Overigens is de ruimte hier veel te klein gewor den. Ik zoek dus wel naai- iets anders. Het liefst heb ik hier in Nieuw-Vennep een permanente ruimte, zodat ik iedere dag kijk dag kan houden". De mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat de veiling in de nabije toekomst voorlopig zal worden ondergebracht in de voormalige r.k. jongensschool. JTANS VAN Groningen wil zijn zaak in sport- en kampeerarti- kelen verkopen, om zich volledig aan de handel in tweedehands- en onroerend goed te gaan wijden. ..Daar is behoefte aan bij het publiek'', zo zegt hij. ..Vooral die afslag doet het. goed. Dat heb je hier haast niet. Wel in het noor den van het landwaar je veel van deze veilingen aantreft". Tijdens de laatste veiling op 11 maart mocht Van Groningen menige gelukwens m ontvangst nemen, omdat de veiling een jaar bestond. HENK KAMIES Hans van Groningen: „Het is m'n hobby". Den Haag Spuistraat 14. Leiden Haarlemmerstraat 53 Rotterdam Schiedam Vlaardingen Dordrecht Breda Tilburg Le clan des Siciliens TRIANON De titel ..Le clan des Siciliens" (Meesters in de misdaad) doet een misdaadthriller verwachten, waarin revolvers worden leegge schoten en vele doden vallen. Toch valt dit wel mee. Alles draait om een enorme juwelenroof, diè door het brein van de clan is uitgedacht. Deze roof houdt de kijker de hele film in spanning. Er spelen sterren in mee als Jean Gabin. Lino Ventura en Alain Delon. terwijl Henri Ver- neuil. een oude rot in het vak, de zaak vakkundig regisseerde. l)e brug bij Remagen LIDO De brug bij Remagen I (The bridge at Remagen) verschilt I eigenlijk niet zo ontzettend veel van de geijkte oorlogsfilms, die de laat ste jaren nog steeds verschijnen over de tweede wereldoorlog. Regisseur John Guillermin heeft hel vlot en spannend verfilmd en de sterren George Segal en Robert Vaughn we ten wel, wat acteren is. De Duitsers vergaten de brug bij Remagen en 61 dagen later verloren ze de oorlog, maar dat wisten we al. LISSE Op het gemeentehuis van Lisse heeft men alle niel- stemmers naar leeftijdsgroepen ge sorteerd. Van de 9763 stemgerech tigden hebben er 2680 niet ge stemd. Opmerkelijk daarbij is, dat van de 22- en 23-jarigen bijna 50 procent thuisbleef. Op de leeftijd van 21 jaar lieten 10 mensen ver stek gaan. Verdere thuisblijvers naar leef tijd ingedeeld: boven de 70 jaar: 192 (M—70 206, 51—60 206. 41—50 371. 36—40 257. 31—35 320. Dan volgt een opgave vanaf 30 jaar: 30-jarigen 87. 29-jarigen 91. 28- jairigen 103. 27-jarigen 118, 26-jari- gen 115. 25-jarigen 101. 24-jarigen 146, 23-jarigen 149, 22-jarigen 137. OEGSTGEEST Op de kruising Oranjelaan Rhijngeesterstraatweg verleende vanmorgen omstreeks 7 uur een 18-jarige bromfietser uit Oegstg'eest geen voorrang aan een automobilist uit Voorschoten. De jongen viel, liep een beenwond op en moest naar het academisch zie- ker.ihuis worden gebracht. The Love Bug REX In december was „The Love Bug" nog in Leiden te zien en wel in het Trianon-theater. Voor mensen, die van autoraces houden, is het een enige film, maar mensen, die er niet zo gek op zijn, zullen de film erg lang vinden. Het speelt zich allemaal af rond het volkswagentje Herbie. dat zich ontpopt als een echte racewagen, die het van alle andere superkarren wint. Dit tot groot verdriet van de vo rige eigenaar, die ook aan de races meedoet en in zijn jaloezie banden doorsnijdt en Herbie van de weg probeert te duwen. Al met al een wat kinderlijke film van Walt Disney voor echte autoliefhebbers. 'Racen maar) Het gebeurde in het Westen LUXOR Sergio Leone maakte als regisseur naam met Italiaanse westerns als „For a few dollars more" en ..The good, the bad and the ugly". Nu is hij er met „Het ge beurde in het Westen" en dat met kapitaal uit Hollywood. De Ameri kanen hebben doorgekregen, dat ze de Italiaanse westerns niet kunnen imiteren en daarom kopen ze de re gisseur maar op. In deze western over de aanleg van een spoorlijn spelen kopstukken mee als Claudia Cardinale, Henry Fonda. Charles Bronson en Jason Robards. Het is een machtige en groots opgezette film geworden met meer bloed, meer kogels en nog meer slachtoffers. Prolongaties STUDIO Astérix en Cleopatra. Tweede week. En tweede film van de dappere Galliër Astérix, die opnieuw de strijd aanbindt tegen de Romei nen. Dit keer in het verre Egypte, waar hij met zijn vrienden Obelix en Panoramix meehelpt een paleis te bouwén voor Cleopatra. Iedereen en ook Caesar, die de weddenschap af sloot, moet uiteindelijk het onderspit delven tegen het edele drietal. En dat allemaal dank zij de toverdrank van de druïde Panoramix. CAMERA Uw vrouw, het onbe kende wezen. Vierde week. Na twee weken in Luxor nu voor de tweede week in Camera. De derde kruis tocht van Oswald Kolle legen onbe grip en taboe in de seksualiteit De film is een duidelijk pleidooi voor een kameraadschappelijke omgang in het huwelijk, waarin de partners gelijkwaardig zijn en begrip hebben voor eikaars situatie en gevoelens. Hier en daar wel goede momenten in deze film. maar in zijn totaliteit geen hoogvlieger. LEIDEN Eind juni wordt het Interieur van de Pieterskerk door tien kilometer dik touw totaal van aanzien veranderd in het kader van de viering van het 79ste lustrum der Leidse universiteit. Het vierdaag se congres over „Wetenschap en welzijn", dat van 29 juni tot 2 juli in de Pieterskerk wordt gehouden als hoogtepunt van de lustrumviering, wordt dan volgens de initiatiefnemers als het ware gestimuleerd door een „environment", een psychologisch décor, dat in samenwerking mét de Haagse Vrije Academie wordt gemaakt onder het motto „Maaj en getal". De ruimte wordt verdeeld in kleinere compartimenten, die door de open werking van de constructie toch een geheel blijven. In de afde lingen kunnen zich echter activiteiten van kleinere omvang afspelen. Men kan er een krantje lezen, naar films of exposities kijken of „bedol ven worden" onder geluid. Zoals bekend, wordt het een „open" congres", dat dus ook voor de niet-universitaire gemeenschap toegankelijk is: 31 werkgroepen zijn momenteel bezig met de voorbereiding ervan, elk gespecialiseerd in een bepaald onderwerp. Het lustrumprogramma omvat verder opvoeringen van een stuk van Cecs Buddingh en Bert Schierbeek door het Leids Universitair Toneel- Akkoord in het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest. alsmede cabaretvoor stellingen en concerten. Of de omstreden feesten op het Pieterskerkplein en het Rapenburg doorgaan, is nog niet zeker. Zoals bekend, wil de lustrumcommissie, waarvan prof. Posthumus Meyjes voorzitter is, deze feesten een open baar karakter geven, terwijl de twee afgetreden subcommissies, die de festiviteiten al helemaal in kannen en kruiken hadden, een besloten karakter voorstaan. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 21 april a.s. de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad" plaats vindt. Op die datum kunnen van des morgens 9 uur tot des namiddags 5 uur bij de voorzitter van het hoofdstembu reau of bij het door hem aan te wijzen lid van dat bureau, ter ge meentesecretarie van Leiden, lijs ten van kandidaten worden ingele verd. De tot invulling bestemde formu lieren voor de lijsten van kandida ten en de formulieren voor de schrif telijke verklaring van bewilliging in de kandidaatstelling zijn van heden af ter gemeentesecretarie van Lei den. afdeling Bevolking c.a., koste loos verkrijgbaar. LEIDEN, 26 maart 197ü De Burgemeester van Leiden. Van der Willigen 32-36 KSO Dat neemt echter niet weg, dat zich in de geëxposeerde verzameling een aantal mooie prenten bevindt We wijzen op „Metropole", een mooie lij nets, de litho „Warenhuis", een sterk gebouwde prent, en de ets ..Recreatieterrein 1980". Zeer mooi van compositie is de ets „Perugia", weids de tekening „Recreatieterrein Zeeland". Naar onze smaak de mooiste en meest indringende bladen zijn ech ter de vier vlotte, spontane tekenin gen „Daniël". In enkele lijnen is hier liet kind in zijn spel verbluf fend raak getroffen. De in Vreeland wonende kera miste Francine Timmers toont werk van nogal verschillend gehalte en ongewone motieven. Behalve het soms wel mooie glazuur van de schaaltjes, gebruikt zij bij voorkeur een weinig fraaie bruine kleur, wat. haar werk als kijkobject geen goed doet. Een uitzondering maken wij voor een tweetal dierfiguren, zeer fraai, vloeiend en soepel van vorm, op Mexicaanse wijze gedecoreerd. De tentoonstelling is open tot 8 april, dagelijks, behalve 's maan dags, van 2 tot 8 uur. WILLEM PRINS Vragen over stortplaats aan Roomburgerweg EENS, prachtige coniieren voor twee gulden vijftig, twee gulden vijfentwintig, twee gul den Ze gaan weg voor f 1,50. rekje met koperen gewichten ingezet op f 50 en brengt op. Er is ook nog eer jas men kan kopen voor zegge schryve één piek. Maar nie- mand blijkt er zin in Le hebben, ns van Groningen (40 jaar) zal een jaar geleden wel niet gedacht hebben dat zijn veiling zo zou 'nslaan. „Dertien jaar lang heb de ik in de slagerszaak van mijn vader gewerkt. In 1954 stopte ik ermee en werd chauffeur op een vrachtauto. Tien jaar later open de ik een handel in dumpgcede- ren, wat nu is uitgegroeid tot een zaak in sport- en kampeer- artikelen. Een jaar geleden be gon ik {le veiling". i hel begin stonden de Ven ne pers er nogal een beetje schuw tegenover, maar dat is allang r4 over. Men accepteert de veiling en is er eigenlijk erg blij mee. Op de rommelzolder of in de schuur, er is altijd wel iets dat men kwijt wil. Zette nier het vroeger bij de vuilnisbaki brengt men het naar de vi Hing tien legen één levert hef wat op e gekste dingen komt men er tegen. Een doos oude stopcontac ten met dito snoer, een stofzui ger, maar ook ameublementen, wasmachines, ijskasten, schemer lampjes, kasten en noem maar iss op. Men kan het zo gek niet bedenken. langs ging er nog een schilde rijtje van de hand voor i'450, geschilderd door een leerling van Frans Hals. „Ik heb ook wel eens een auto gehad. Die kon natuur lijk niet in het veilinglokaal. Hi.j a{ stond buiten", aldus Van Gronin gen Selecteren een hele stapel. Soms zijn er echte kunstvoorwerpen en is er ook wel antiek". De veiling ver loopt in alle gemoedelij kheiicl. Zo nu en dan heeft iemand pech als hij zijn zinnen op iets heeft gezet en „ja" roept. Een ander zegt gelijktijdig „mijn" en wordt als koper beschouwd, omdat „mijn" voor „ja" gaat. Mannen, vrouwen en kinderen be zoeken de veiling en de kijkdag die op dinsdag is. Onlangs kocht een knaap voor een gulden een schémerlamp. ,.Die is voor mijn kamer", zei hij. „Ik vind het De veiling begint de laatste tijd 's middags. Ook dan is er al het nodige publiek, waaronder ook kinderen. een echte belevenis, iedere keer weer", bekent een trouwe vei lingbezoekster. die tot nu toe haast niet één keer de veiling oversloeg. „Er komen er heel wat die niets kopen, maat alleen voor de gezelligheid", aldus Van Gro ningen. Wat de toekomst van de peiling betreft, die is onzeker. Want vol- LEIDEN De in Leiden wonen de tekenares en grafica Beitien Scherft-van Lookeren Campagne houdt een tentoonstelling van re cente grafiek en een aantal tekenin gen in het Duivenhuys aan het Ra penburg. Mevr. Scherft doel zich hier ken nen als een goede, in haar werk wij gelijkmatige artieste. die met de etsnaald en de tékenpen mooie prenten weet te maken. Haar figuren schokken niet. ze protesteren niet, maar vertonen in houding en gebaar zo goed als steeds eenzelfde gelijkmatigheid. Ze lachen niet, ze huilen niet, ze zitten maar berustend te zitten. Wij willen daarmee geen afbreuk doen aan het technisch-artistieke gdhalte van haar werk, wij menen het echter wel te moeten constate ren als een vaste karaktertrek daar van, die op den duur wel wat een tonig kan gaan worden. Bezien we b.v. de prenten „Station Paddimgton", „Eethuisje", ..Kiosk". „Kantoor" en „Spaanse trein", dan i:s er zo goed als geen variatie bij de figuren, noch emo ties. Zelfs bij de penseeltekening „Demonstratie" niet. Volle dikke hak en leuke satijnen strik.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5