Keukenhof vandaag geopend JbL BolletjeMl ƒ6- NIET AFWIJKEN VAN WAT GESCHREVEN STAAT D. Algera nam afscheid van ABN Noordwijk Keizersnede verboden voor verloskundigen WEEKAGEND KLEUBENEXPLOSIE ONTBREEKT NOG Corso BEUK DS. HEGGF.R IN HAZERSWOl DE tnoet/jefiïoeMb/ JÊÊÊÊRa- jonge mode Bouinphintdiig ook in Koudekerk Bloemenmeisj NIEUWE LEIDSC COU RA NI DONDERDAG 26 MAART BOLLENSTREEK Vanochtend is de Keukenhof geopend. Voor het publiek. Hoewel de tuin er nog wat armetierig bij staat, is 't in ieder geval het bewijs dat het lente is. De langdurige winter en het feit dat het ook de laatste paar weken allesbehalve lenteweer is geweest êên of twee dagen uitgezonderd is er de oorzaak van dat de Keukenhof hier en daar wat spruitjes laat zien, hoewel men alles in het werk heeft gesteld toch wat bloeiende bloemen boven de grond te krijgen. Toch zal onze nationale bloementuin al een bezoek waard zijn. want er zijn de kassen. In de grote kas staat al een flink aantal soorten tulpen in bloei, terwijl 800 m2 nieuwe overdekte tuin met een grote verscheidenheid aan narcissen, hyacinten, tulpen en heesters al een waardevolle aanwinst blijkt te zijn. Heeft de natuur zich tegenover de tuin niet erg vriendelijk getoond, binnen valt er dus toch wel veel te genieten. Maar wil men de Keukenhof in z'n volle glorie aanschouwen, dan zal men nog een dag of tien moeten wachten. Dp trage ontwikkeling der natuur valt des te meer te betreuren, omdat juist dit voorjaar op vele plaatsen extra aandacht voor de Keukenhof werd gevraagd. De drie shows in En geland waren een groot succes en hebben vele duizenden Engelsen met bloeiende bollen geconfronteerd en wellicht plannen doen maken voor een korte trip naar Nederland. Men zal nog wat geduld moeten hebben, voordat de échte lente in Lisse begint en een ware explosie van kleuren, dat tapijt van bloemen in velerlei vormen, zich in haar volle glorie zal openbaren. Gisteren werd de Keukenhof min of meer officieel geopend. Burgemeesters uit omliggende ge meenten en journalisten waren uit genodigd om alvast een kijkje te ko men nemen. Met het bezoek aan de tuin werd ook het bollenseizoen in geluid. Dp dag hpgon in Noordwijkerhout, waar men te gast was bij burgemees ter H. .1. M. Bosnia. Noordwijker hout is de jongste bloembollenge- meente. maar beschikt nu over het grootste bollenaroaal. Volgens de heer Bosma bieden de hollenkwekers die een klein bedrijf hebben, zo om en nabij de 2 ha en minder, de gemeen ten zorgen. Een onderzoek hiernaar is ingesteld en onlangs is hierover een rapport verschenen. Ir. Van Os, voorzitter van de Stich- VERRASSINGS- TOCHTEN 2e PAASDAG KONINGINNEDAG BEVRIJDINGSDAG HEMELVAARTSDAG 2e PINKSTERDAG Prijs 8,50 Kinderen <t m 10 jaari Vertrek 9.30 uur Leiden. Stadhuis plein. Nieuwe Beestenmarkt (om liggende plaatsen volgens afspraak bij aanmelding). Tevens bij de reisbureaus: MIDDELHOEK. Koornbrugsteeg 3. WOLTERS. Vismarkt 1. METAAL. Herenstraat 19. ting „Bloemencorso Bollenstreek" liet weten dat het bollencorso op 25 april door de streek zal rijden. Het corso is opgebouwd uit 23 praalwagens, waaronder één van 40 meter lengte. Vanzelfsprekend zijn er ook weer de versierde personenauto's en zal een groot aantal muziekkorpsen en drum bands medewerking verlenen. Na aankomst van het corso in Sas- senheim zullen de meeste praal wagens op verschillende plaatsen gedurende het weekeinde ten toon worden gesteld. De ervaring is, dat hiervoor van de zijde van het pu bliek grote belangstelling bestaat. De opbouw van de praalwagens is weer in één van de veilinghallen van de Hobaho in Lisse. Voor de twintigste maal is het cor so-ontwerp van Jos van Driel uit Amstelveen, die daarbij de laatste jaren wordt geassisteerd door zijn zoon Cees van Driel. De Keukenhof is open. Het kleurige bloementapijt ont breekt echter nog. Het zal nog wel even duren voor de tuin er uitziet, zoals op deze foto. PIAZERSWOUDE Onbegrijpe lijk en onwaarachtig noemde ds H. J. Hegger het, dat de protes tantse kerken openlijk verklaren dat zij zich met de R.K. Kerk één voelen. De nieuwe catechismus van de R.K. Kerk ontkent het verzoe nende werk van Christus. Ds Hegger vroeg zich af hoe men dan kan zeggen te belijden in één en dezelfde Heer. Ds Hegger sprak over het onder werp „Rome en de Reformatie an no 1970". In de laatste jaren is er veel veranderd zowel bij Rome, als in de kerken der reformatie. ..Al staat men niet vijandig meer te genover elkaar, we moeten toch NOORDWIJK De heer D. Algera heeft afscheid genomen als directeur van de kantoren van de Algemene Bank Nederland in Noordwijk. Om gezondheidsredenen zag hij zich ge noodzaakt zijn funktie neer te leg gen. na een carrière van bijna vijftig jaar. In 1922 kwam hij op ruim 12-jange leeftijd in dienst van de toenmalige Haarlemse Bankvereniging N.V. Hij maakte een harde leerschool mee. In Gehalve in het maatschappelijk le ven en op het gebied van het vreem delingenverkeer hij maakte deel uit van het dagelijks bestuur van de Stichting VVV Noordwijk nam de heer Algera op politiek en kerkelijk terrein een vooraanstaande plaats in. Hoezeer men de heer Algera waar deert. bleek uit de overweldigende belangstelling op de afscheidsreceptie in het „Hof van Holland", waarbij veel bloemen en geschenken werden aangeboden. Tydens de receptie bestond gele genheid kennis te maken met de heer R. Roelofsz, die voorlopig met de leiding van het kantor is be last. vooral niet vergeten, dat we niet mogen afwijken van hetgeen ge schreven staat. De Bijbel geeft on miskenbaar te kennen hoe wij Cliristus moeten zien en hoe we in Hem moeten geloven", zei de pre dikant. Hij gaf een beschrijving van de strijd die Maarten Luther voerde. Onbegrijpelijk vond ds Hegger het dat de regering zendtijd toe stond voor de vertoning van de film „Zoon des Mensen", waarin Christus wordt afgebeeld als een zwakke fanaticus. Kinderen planten bomen in Ter Aar TER AAR In het kader van de nationale boomplantdag waren de leerlingen uit de hoogste klas sen van de vier lagere scholen gis termorgen al vroeg op pad om hun boom in de plantsoenen van de gemeente te planten. Ruim 130 bomen gingen de grond in in de Weerenstraat, de Vosholstraat, de Van Heusdenstraat, de Van Wasse- naerstraat en op het plein voor het Dorpshuis. Na het karwei werd de jeugd onder het genot van een koele dronk toegesproken door de bur gemeester. die wees op de waarde van het groen. Tot slot werd nog een natuurfilm gedraaid. Hulpprediker verlaat Zoeterwoude ZOETERWOUDE De heer E. Loerakker, die anderhalf jaar als hulpprediker aan de herv. gemeente alhier was verbonden, neemt zondag na de laatste dienst afscheid. Dit ge beurt in Ons Huis. De heer Loerakker heeft een 'be noeming aanvaard van de gemeente Eijerland op Texel: zijn standplaats wordt De Cocksdorp. Werninks Beton: onv. dividend LEIDEN Commissarissen van Wernink's Beton- en aannemings maatschappij NV stellen aandeel houders, die op 15 mei bijeenko men, voor het dividend te bepa len op 8 procent (onveranderd). DEN HAAG Voor de Haagse rechtbank stonden de veeverloskun digen R.V-. uit Koudekerk en S. J. v.d. G. uit Rijpwetering, die na veroor deeld te zijn door de kantonrechter in Alphen, in hoger beroep waren ge gaan. Het ging om de vraag of een veeverloskundige in spoedgevallen een bevalling d.m-v. de keizersnede mag uitvoeren. De kantonrechter had deze vraag ontkennend beant woord en beide verdachten tot geld boeten, waarvan een deel voorwaar delijk, veroordeeld. Mr. W. Heskes zette uiteen, dat in andere landen genoemde ingreep door verloskundigen bij noodsituaties is toegestaan. Als dus de veearts niet aanwezig is. De rechtbank heeft uit spraak gedaan en verdachten schul dig verklaard aan de tenlastegelegde feiten. De rechter overwoog, dat een vee houder uit Rijpwetering verklaarde eerst met medewerking van zijn per soneel geprobeerd te hebben het kalf ter wereld te brengen, en toen dat niet Den Haag Spuistraat 14, Leiden Haarlemmerstraat 53 Rotterdam Schiedam Vlaardingen Dordrecht Breda Tilburg KOUDEKERK Woensdagoch tend is ook in Koudekerk in het ka der van de Nationale Boomfeestdag een aantal bomen geplant. Dit ge beurde in de Prins Bernharöstraat nabij het winkelcentrum, waar een aantal bomen, die door de jeugd wa ren vernield, werden vervangen. De boompjes werden geplant door de leerlingen van de 6e klassen van de beide lagere scholen. Burgemeester Van der Linden van Koudekerk wees in een kort toespraakje tol de kinderen in het zaaltje van het be jaardencentrum Nieuw Poelgeest, op het belang van de openbare- groenvoorziening en drukte hen op het hart de bomen, heesters, planten en gazons die met gemeenschapsgeld betaald worden, te beschermen. KOUDEKERK Op vrijdag 3 april om 8 uur zal het operettekoor „Kameleon" een uitvoering geven voor de bejaarden in de recreatie zaal van „Nieuw-Poelgeest". 1946 kreeg hij het beheer over het kantoor van de Twentse Bank te Noordwijkerhout cn in 1952 volgde zijn benoeming tot directeur van het kantoor Noordwijk- Enkele jaren geleden fuseerde de Twentse Bank en werd het kantoor een vestiging van de Alg. Bank Ne derland. Onder directie van de heer Algera nam de bank aan het Linden- plein snel in betekenis toe. In het bloembollenvak is hij al even deskundig als in het bamkbe- drijf. Voor velen was hij een vriend en vertrouwensman. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum werd hij op grootse wijze gehuldigd. Den Haag Spuistraat 14, Leiden Haarlemmerstraat 53 Rotterdam Schiedam Vlaardingen Dordrecht Breda Tilburg iukte, de hulp van een verloskundige te hebben ingeroepen. Deze had hele maal niet over een veearts gesproken, maar zonder meer de keizersnede toe gepast. In een ander geval was dit ook gebeurd. De rechtbank veroordeelde de ver loskundige uit Koudekerk tot vier maal f 300 boete, waarvan echter tel kens f 225 voorwaardelijk, en de ver loskundige uit Rijpwetering tot f 300, waarvan f 225 voorwaardelijk. LEIDEN Gisteravond is een 18-jarige Leidenaar gearresteerd. Het afgelopen weekeinde had hij een bromfiets gestolen en een eta lageruit in de Haarlemmerstraat in gegooid. Uit de etalage stal hij vier sportbuksen. LISSE Gisteren presente Haarlemse bloemenmeisjes zich Keukenhof. Het is voor het zest jaar dat zij het bollenseizoen oj teren onder leiding van mej. M. De twintig meisjes zijn dót s gekleed in abrikooskleurige jurkjes opgewerkt met metaal, een ontwerp van couturier Jean sac uit Voorburg. Er hotren ook een midd-manti een hoed bij- De bloemenmeisjes gen een druk programma af te ken. Enkelen staat zelfs een reisje Chicago te wachten. erd om ollt eer itm Eerste kievits\ ZOETERWOUDE Campinj naar C. A. G. de Jong vond o wgiland in het Westeinde giste tend een kievietsei. Hij boodf eersteling bij afwezigheid vai burgemeester aan mevr Detm Berben aan. Vrijdag 27 maart Boshuis, achter Hof laan 74, 7-9.30 u.: ruilclub voor verzamelaars. Gehoorzaal, 7 u.: opening meubelshow langezaal. Groenoordhal. Lei lento 13-17 u. en 19- 22 30 uur. Zaterdag 28 maart Groenoord-terreln. 2-10.30 u.: kermis. Gehoorzaal. 10-23 u.: meubelshow lange zaal. Groenoordhal. Leilento. 11-17 uur en 19- 22 uur. Maandag 30 maart Groenoordhal. Leilento. 11-17 uur en 19- 22 30 uur. Terrein Groenoordhal, 13-24 u.: kermis. Gehoorzaal. »-22 u.: meubelshow Lange zaal. Dinsdag 31 maart spreekuur Bouwfonds. spreekuur Ohr. Emi- Haagse Co- Stadhuis. 7-8 Breestr. 19. 1 gratlecentrale. Schouwburg. 8 u K medie met „4 x anders. Terrein Groenoordhal. 9-24 u.: kermis. Gehoor/aal. 10-22 u.: meubelshow Lange zaal. Woensdag 1 april Schouwburg, 8 u.: K en O, Haagse Co- medie met „4 x anders." Stadhuis 4-6 u.: spreeikuur soc. raadsvrouw. Terrein Groenoordhal. 9-24 u.: kermis. Gehoorzaal. 10-22 u.: meubelshow Lange zaal Donderdag 2 april Vrijdag 3 april Schouwburg, 8 u.: toneelgroep Sarst mei „Gorilla Queen" (Tavel). Gehoorzaal, 10 u.: Installatie van B. van Loén als voorzitter van de Raad van Arbeid. Zaterdag 4 april Schouwburg. 2 en 4.45 u.: kinder voorstelling „De Fabeltjeskrant" CK en O en Schouwburg). FILMS IN LEIDEN LIDO; The bridge at Remarken. 14 jaar dag. 2.30 7 en 9 15 uur; zo en ma 2.30 4,45 7 en 9.15 uur. LUXOR: Het gebeurde ln het Westen, 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX: Love Bug. a l., dag 2.30 7 en 9.15 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur; De kunst om te verleiden. 18 jaar. STUDIO; Astérlx en Cleopatra, a.l., dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo en ma 2.80 4 45 7 en 9.15 uur. TRIANON: Meester in de misdaad. 14 jr., dag 2.30 7 en 9.15 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. CAMERA: Uw vrouw, het onbekende wezen. 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo en ma 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat- nacht 23.30 uur: Wacht tot het donker Is. 18 jaar. Apotheken Geopend voor spoedeisen gevallen: Apotheek Zuid-West., Bramslaan 20. tel. 21522. Apotheek R van Breest Smalienburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend. De zaterdagdienst na 13 uur. de zondag- dienst. de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Zuid- West. Avond- spoedeisende gevallen Herdingh Blanken, Hogewoerd 174 20502. De zaterdag-, zondag-, avond-, en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smalienburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn gesloten. Vanaf 2e Paasdag 's morgens 8 uur is voor spoedeisende gevallen geopend: A- potheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. De OCRS op 2e Apotheek Voorschoten ls op 2e Paasdag gesloten van 8 uur tot 22 uur. Apotheek R. van Breest Smalienburg te Leiderdorp is op 2e paasdag geopend. Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen, tol zondag 24 uur sociateit „Twentwel". Breestraat (9 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van zo laar e.o.). Openingstijden; dinsdagavono van 8.80 uur tot 11 uur woensdagavond van 8.30 uur tol 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur rot 11 uur Mobiel ANWB-kantoor 27 februari) Behandeling ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 1] uur Ca mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 13 uur tot zaterdag 12 uur door bet Et. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Zlekenhula Alarmnummers Doktersdlenst. 5 maal 2 (zat. 10 u.l middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 8. Politie 5 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatl) voor Lelden Zuid-West secretarial ques Ursusplantsoen 83; voor hulp nlng telef 2101. 01) geen gehoor 10460. voor informatie telel *3921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; Dezoe maandag, woensdag, donderdag ei dag 19.00—19.45 uur; dinsdag I3.(r uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondal"" Christ, en nationale feestdagen l4.34fLi Vrouwenkliniek: maandag. igeij if.df IWC lag dusf 3 jdag ir; zondag) nationale ree&taagen ISjjCCn F mi de gc chrlst uur. Klnderkllnlek; maandag, woensdaj derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; d 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.01 zondag, alg. chrlst. en nationale t( gen 14.30—16.00 uur Ellsabethziekenhuls Lelden derde dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonc kwart voor 7 tot half acht. kraamaf dagelijks van x tot 4 en 's avond kwart voor 7 tol half acht; tweedi dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllruek Lelden dagelijks van twee tot half drie en hovendie dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavoni zes tot zeven. Klassepatiënten daj ar van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Ende dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. dags li tot 12 en 2 tot s Jelgersmakllnlek: maandag tot en vrijdag van 16,45 tot 17.45 uur; zaterd tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 15 uur Dlaconessenhuls, aageiljks ee tot 12. 1.15 tol 2 en 1 tot 8 a.. 1.15 lot 2 en 7 tot 8 u.. derde kl. 1.15 en 7 tot 8 it., kinderafdeling dagelijk 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis RIJ noord: iljks (ook zondag): le cd 2e klas: 10.30—11 00 uur van 14.00—15.00 uur 18.00-19.00 uur. 3e klas- van 14.00—15 00 uur 19 30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uui 19.00—19.30 uur alleen voor ecbtgenol Kinderafdeling, van 14.00—15.00 uur 18.00—18.30 uur dinsdag en donderda leen voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar geen toe NOORDWIJK - sole Mllp kl; tiénten dagelijks van S tot half 6 avonds van 7 tot 8. zaaipatienten ilga. van I tot S, dinsdag van i i donderdag» van hall 7 tot nalf 8 dags van I tot half S KATWIJK Zeehospitium, longkl dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdi donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc- llng dagelyks van half 3 tot half lldattecentrum dinsdag en donderdai 7 tot 8 en zaterdag en zondag van tot halt 5 Revalidatiecentrum kim woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zo van half drie tot half vijf. Longkllnle tbc-afdellng kinderen woensdag van 8 en zatehrdag en zondag van half half 4. lc K> b -Jnl Musea en Hortus Museuro Volkenkunde, Steenstraat werkdagen van tu tot 6 u„ ook zate zondag van 1 lot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zatal zondag van 1 tot 6 uur. Steü Museuro De Lakenhal. Ouda gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. dag van i tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 8 tot U en var uur. kassen zateraag? en zondags Tentoonstellingen Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt: van Juditb Heuzen en Maryke va Stoep, tol 1 april, na 8 uur 's avonds op maandag en dinsdag. Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg grafiek vaD Bettlne Scherft en cerai van Francine Timmers. van 17 maan 8 april, dinsd. tot en met zondag 2 tot 8 uur. WASSENAAR. HoQaan 7 Kunii Heutf: schilderijen en aquarellen van Blooys keramiek Lou Schwlxt 9 maart tot en met 1 april maan zat 10 tot 17 uur dinsdagavond 10 uur 13 en 10 maan gesloten. Legermuseum, tot 30 juni: aquarel expositie Verbeeld verleden dag. 9-11 zond 13-17 u. zat gesloten 3 Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: fiches en objecten van Hans Kretschi van 20. maart tot 10 april. De Lakenhal: tentoonstelling „Dut beeld" (beelden en tekeningen van Maaskant en Frans de Wit), van 3 apn mei. dag. 10-17 uur. zondag en van 13-17 uur. Molenmuseum De Valk: molenaars ning, werkplaats, documentatte over lentypes (tot half sept., dl. t/m za. 10-17 u„ zo. 13-17 uur). Galerie v.d. Vlist, Botermarkt 3. april grafiek Rob Clous en keramiek Babs van Elsdingen <di. t.e.m. za. van Juwelier Maartense, Hoogstr edelsmeedwerk van Bert van zal (t.e.m. 18 april).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4