bij de VLEE WEEKEINDE VOL BALDADIGHEID Blijven ageren tegen onrecht in de wereld Christus Dienaarkerk werd ingewijd Leidse café's mogen langer open zijn Visserij nieuws Brand bij Rijswijk trok vele duizenden PIËTISME Ds. J. C. van Hunnik OPHALEN HUISVUIL J. Venekamp gaat met pensioen Succesrijk promenadeconcert RODE KRUIS BOOD EERSTE HULP Warmonds Fanfare gaf winteruitvoering In Noordwijkerhout strandlopers Indonesische persmensen vijf dagen in Alphen Gemeente Alkema y NIEUWE IfciuoE LOUkANi MAANDAG 23 MAAI LEJDEN' Het afgelopen weekein de was erg rommelig. Op vele plaat sen werden inbraakjes gepleegd en vernielingen aangericht. Twee jongens, een 17-jarige bijrij der en een 18-jarige leerling-straat maker, werden aangehouden. Zij had den In de Haarlemmerstraat een ruit ingegooid en liepen juist met een la ding beeldjes en schilderijtjes weg, toen zij door de politie in de kraag werden gepakt. Eveneens in de Haarlemmerstraat werd een ruit ingegooid bij sporthuis Wout Bergers. Er werden drie sport- buksen ter waarde van 650 gulden uit de etalage gestolen. Op het Bevrijdingsplein werden uit een sigarettenautomaat dertig pakjes shag gestolen. Het wisselgeld werd uit de pakjes gehaald, die men later ergens anders terugvond. Ook is in gebroken in de kantine van LFC aan de Boshuizerkade. Verscheidene fles sen drank, sloffen sigaretten en een bandrecorder van 500 gulden worden vermist. Marmol doodgemaakt Ken grote ravage werd aangericht in de r.k. BLO-school St. Pancratius aan de Boerhaavelaan. Laden en kas ten werden doorzocht. De inhoud gooi de men op de grond. Archiefkasten werden overhoop gehaald. De admi nistratie werd met inkt besmeurd. In de school aanwezige vogeltjes kregen de vrijheid en een marmot werd dood gemaakt. Er werd een pick-up met versterker ontvreemd. In het donker Door baldadigheid hebben de bewo ners van De Haven gisteravond in het donker gezeten. De schakelkast, die in de Zijlpoort is gebouwd, werd vernield, nadat men de deur van de 2000 dwarsliggers in vlammen op RIJSWIJK Een brand op het terrein van de remise van de HTM aan de Delftweg even buiten Rijswijk heeft gistermiddag tot een verkeerschaos op de Rijksweg Den HaagRotterdam geleid. Enkele duizenden mensen waaronder vele honderden automobilisten die van het fraaie lenteweer ge noten, waren getuige van de brand, die gepaard ging met een enorme rookontwikkeling. Ongeveer 2000 opgeslagen dwarsliggers gingen in vlammen op. De schade wordt ge schat op circa 50.000. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand is vermoedelijk ont staan, doordat de jeugd in de berm wat te gemakkelijk met lucifers is omgesprongen. Om even voor drie uur ontdekten voorbijgangers de brand. De ondercommandant van de Rijswijkse brandweer, de heer J. Dijkhuizen was spoedig ter plaatse maar de brandweerwagens hadden toen al de grootste moeite om via de propvolle Delftweg de plaats van de brand te bereiken. Met drie auto- spuiten en een waterkanon bestre den ongeveer 25 brandweermannen het vuur. De ruim 2000 brandende dwars liggers. die op een speciale ma nier met teer waren behandeld, veroorzaakten een enorme rookzuil van honderden meters hoogte. De politie in Rijswjjk. maar zelfs die in Rotterdam, ontving brandmel dingen. De telefoon van de Rijs wijkse politie stond roodgloeiend: de lijnen waren doorlopend bezet door alarmerende burgers. Op de Rijksweg Den HaagRot terdam ontstond al gauw een ver keerschaos, door de nieuwsgierige en langzaam rijdende automobilis ten. Ook de wegen rond de Delftse Vliet waren al gauw potdicht. De verkeerspolitie had de groot ste moeite om het verkeer enigs zins in goede banen te leiden. Er deden zich geen verkeersongeluk ken voor. De brandweer kon voorkomen, dat circa 5000 reeds voorgemon- t eerde dwarsliggers door het vuur werden aangetast. De dwarsliggers zijn bestemd voor de nieuw aan te leggen trambaan van de Haagse wijk Mariahoeve naar Leidschen- dam. Een woordvoerder van de HTM kon niet meedelen of thans vertraging in de aanleg zal op treden. De brandweer was tot over elf uur gisteravond bezig met de nablussing. Het verkeer kwam om streeks half zes weer op gang. Over dit onderwerp spreekt dinsdag 24 maart a.s. des avonds 8 uur in dc Oranjezaal van het jeugdhuis aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee, de Weleerw. Heer Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. Het bestuur der Confessionele Ver. te Katwijk aan Zee. GEMEENTE KOUDEKERK a. d. RIJN In verband met Goede Vrijdag zal het huisvuil In plaats van op 27 maart a.s. op donderdag 26 maart a.s. worden opgehaald. Zijlpoort had geforceerd. Om 10 voor 10 wist een monteur van de Licht fabriek het defect provisorisch te her stellen. Vijf jongens, die nog niet zijn aan gehouden, vernielden vannacht om kwart voor èèn een limonade-auto maat in een automatiek in de Bree- straat. Zij berokkenden de eigenaar voor 1900 gulden schade. Ook werd nog een sigarettenautomaat in een studentenflat aan de Rijn- en Schie- kade vernield. De geldlade met 280 gulden erin werd meegenomen. Puzzelprominenten De prijswinnaars van de kruiswoordpuzzel in ons zon dagsblad van 7 maart zijn: le prijs, f 10: mevrouw A. A. Mee lis-Voorma, Zocherstraat 5, Lei den; 2e prijs, f 5: C. Plug, Zout manstraat 29, Noordwijk aan Zee; 3e prijs, f5: mej. Ouwe hand,, Langevelderweg 40, Noordwij kerhout. De prijzen van de puzzel van 14 maart werden gewonnen door: le prijs: H. en K. van Dorp, He renweg 54, Rijnsaterwoude; 2e prijs: mej. R. Straaytr, Dorps straat 160, Benthuizen; 3e prijs: M. C. Scharloo-Faas, Ed. van Beinuinstraat 49, Leiden. LEIDEN De werkgroep Kerk en Mondiale Wereld had in de Bevrij dingskerk in Leiden Zuid-West een bijeenkomst over de derde wereld. Door de N.C.R.V. was de documen taire van Henk Mochel over Latijns Amerika ter beschikking gesteld. Deze documentaire die voornamelijk in Colombia was opgenomen en eer der voor de T.V. was vertoond, gaf een schrijnend beeld van de armoede in dat deel van de wereld. Het was ontstellend kennis te nemen van de tegenstellingen die daar heersen tus sen arm en rijk. Nóg ontstellender was het echter de aartsbisschop van Bogota te horen verklaren dat een herverdeling van de aanwezige rijk dommen andere problemen zou scheppen en dat de toestand in Co lombia beslist niet alarmerend was. ook de pers overdreef de armoede die daar heerste alleen om haar oplagen te vergroten. Als men dan ziet dat in datzelfde Colombia een paar Nederlandse vrou wen een tehuis hebben voor onder voede kinderen en dat daar een meis je is van twee jaar dat negen pond weegt en wier levenskansen mini maal zijn, dan kan men zich afvra gen of deze aartsbisschop ziende blind is. Plet Reckman van Sjaloom haakte hierop in en vroeg of we in derdaad behekst zijn door het kruis teken. zoals gesteld door een oude communist, en of wij, met de Bijbel in de hand. nieet wat beters kunnen doen. Hij hield een hartstochtelijk pleidooi voor het goede in de men sen en met name voor een blijvend argeren tegen het onrecht en de ar moede in de wereld. „Dat wij in Nederland een actie voeren zoals Joris Driepinter niet drie glazen melk per dag, wij die geen raad weten met ons boterover- schot en daarvoor koelhuizen gaan huren in een communistiscch land, Tsjechoslowakije, terwijl even ver der de mensen omkomen van de hon ger, is een zaak die ons allen te den ken moet geven". Een ander voor beeld: Suriname, een land met de rijkste bauxietmijnen ter wereld, krijgt veertig gulden per ton voor de erts, Nederland krijgt voor het alu minium uit de zelfde hoeveelheid vijfhonderd gulden. Wordt het lang zamerhand geen tijd dat deze winst Suriname ten goede komt? Met nadruk riep hij de aanwezigen op steun te geven aan alle acties die het lot van de hongerende en rechte lozen kunnen verbeteren. KATWIJK De heer J. Vene kamp, adjudant bij de Katwijkse ge meentepolitie, gaat 1 april met pen sioen. Op 18 maart 1910 werd deze ge waardeerde politieman in Niekerk in Groningen geboren. Hij begon zijn loopbaan bij de politietroepen, in 1931. En na zijn opleiding bleef de heer Venekamp zijn onderdeel trouw totdat dit werd ontbonden. Zijn sol licitatie naar de gemeentepolitie van Katwijk had succes en op 16 augus tus 1940 nam hij hier zijn plaats in als agent van politie. Hij doorliep alle rangen en in 1960 volgde bevor dering tot adjudant. De heer Venekamp maakte in Kat wijk drie corpschefs mee: de heren mr R. Warmoltz, P. Brasser en mr J. Blanken. Donderdagmiddag zal hij afscheid nemen van zijn superieuren en col- leg's tijdens een bijeenkomst in bet politiebureau. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag avond werd in gebouw Musica het toneelstuk „De muizenval" opgevoerd door de toneelgroep Comedia Marina. De muizenval is een van die spannen de thrillers, die Agatha Christie schreef. De toeschouwers konden ge nieten van goed spel. De rolbezetting was sterk. De regie was in handen van Jan. Chr. de Graaff. ZOETERWOUDE De nieuwe Christus Dienaarkerk is zaterdag ingewyd. Ter gelegenheid hiervan werd een financiële actie voor de eigen missionarissen gehouden; opbrengst: f 13.595,-. Het inwijdings feest was ten overstaan van bisschop mgr. M. Jansen uit Rotterdam geopend met een optocht, waaraan de Sint Jansfanfare en de drum band Vios deelnamen. De bisschop verriohtte zelf de in wijdingsceremonie. In zijn preek zei hij met Paulus: Niemand leeft voor zichzelf of streeft voor zichzelf. Onze levensopdracht is voor elkaar te zijn. ZOETERWOUDE Na de 9—1 nederlaag tegen het 12e team van Wibats is het behoud van het derde klasserschap van Effect '54 geheel af hankelijk van de resultaten van de andere teams. De andere uitslagen zijn: Baronie 4—Effect '54 8—2. Junioren. Reflex '54 Vs 1—Effect '54 1 5—5; Effect '54 2—Avanti 6 5—5! Effect '54 3Avanti 5 64; Effect '54—Avanti 9 2—8. ZOETERWOUDE De leden van Dames Onder Elkaar hebben dinsdag avond een bijeenkomst in Ons Huis. Hier zal mevrouw Van Hees-CLno uit Amstelveen met haar grote collectie poppen een causerie houden over klederdrachten in Nederland. LEIDEN In het goedbe zochte Promenadeconcert in de Stadsgehoorzaal brachten de le den van het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet drie welbekende wer ken ten gehore. De sonore blazersinleiding tot Tchaikowskies Ouverture Romeo en Julia bewees direct al, hoezeer Four net aandacht schenkt aan het colo- riet van zijn ensemble. Doorzichtig heid, aandacht voor de motieven af zonderlijk zonder de hoofdzaken uit het oog te verliezen, ziedaar de be- langrijkse karakteristiek van zijn di rectie. Tot in de tutti zijn de instrumen tale solisten te volgen: een thema dat steeds wordt overgenomen van de ene groep naar de andere, blijft, dwars door alle contrapunten heen, herkenbaar, zoals b.v. het „liefdes thema" van alten, celli, later fluit en koper. Van deze zelfde helderheid profi teerde ook Beethovens derde piano concert, waarin Marinus Flipse de solist was. Zijn spel was in het alle gro zelfverzekerd, rustig, nooit op dringerig; doch de cadens toonde wat aarzelingen en over het algemeen was ik het met zijn overmatig pedaal- gebruik, dat een vervagende invloed had. niet eens. Zeer verstild en hecht met het or kest versmolten was zijn interpreta tie van het Largo; het Rondo allegro LEIDERDORP De afdeling Lei den van het Rode Kruis, die zater dagmiddag een wandeltocht maakte, kon onderweg eerste hulp bieden, omdat voor de ogen van de wande laars een verkeersongeval plaatshad, waarbij een 19-jarig meisje hersen letsel opliep. Zij reed met haar auto op de Van de Valk-Boumanweg, ter hoogte van de Kamsteeg-garage, te gen een uit een zijstraat komende auto aan. Zij werd,nadat zij door de Rode Kruismensen was verzorgd, naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. had aan beide zijden wat zwieriger gekund. Dat laatste was ook het ge val in de, zeer evenwichtig doch al te glad uitgevoerde Linzer Symfonie van Mozart; de toonsoort, C groot, rechtvaardigt een wat optimistisere kijk op de partituur dan die, waar van Fournet blijk gaf. Ik zou het orkest hier trouwens graag in aantal teruggebracht heb ben gezien; het zou de wendbaarheid van het ensemble ten goede gekomen zijn. Ondanks dit bezwaar was het een zeer correcte, in het presto zelfs levendige uitvoering van een werk, waarin Mozart zich van zijn grote voorbeeld, Joseph Haydn, nog niet geheel had losgemaakt. Dra. A. van der Veen-Wlersma M uziekcon cours in Hillegom H1LLEGOM De Hillegomse Muziekschool hield zaterdag weer een muziek-, zang- en solistencon cours, waarvoor zeventig inschrijvin gen waren binnengekomen. De eerste prijswinnaars zijn: elek tronisch orgel - Jeannette Beek uit Heemstede; accordeon - duo Les Fleurs uit Leidschendam; piano - Matty Brokking, Hillegom; accorde onorkesten - vereniging „Zandvoort"; harmonie- en fanfarekorpsen - Ca- nite Tuba uit Lisse (tevens ereprijs); Leny Noordzij (mandoline) uit Poor- tugaal behaalde de ereprijs in de af deling solisten. HILLEGOM Op Goede Vrijdag zijn de gemeentelijke kantoren ge sloten. Het huisvuil voor de „vrijdag- wijken" wordt dan donderdag opge haald en voor de „donderdagwij ken" woensdag. In de week erna schuiven de eerste twee ophaalbeurten een dag op in verband met tweede paasdag. HILLEGOM Op tweede paasdag houden de Hervormde Jeugdraad en de G.J.V. een jongerendienst in de Hervormde kerk; aanvang 9 uur. NOORDWIJKERHOUT Zater dagmiddag hield de judoclub „Noord wijkerhout" examens, waaraan 160 jeugdige judoka's deelnamen. De be langstelling hiervoor van de zijde der ouders was groot. TIJDENS WEEKEINDEN LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft naar aanleiding van vragen van het raadslid Portheine meegedeeld, dat hü bereid Is verschui ving van het sluitingstUdstip voor café's e.d. in de nachten van vrydag op zaterdag en van zaterdag op zondag tot twee uur 's morgens in overweging te nemen. Hetzelfde geldt voor het ten gehore brengen van mechanische muziek tot kwart vor twee. De exploitanten van horecabedrijven zullen hier echter zelf schriftelijk om moeten vragen en de vergunning wordt slechts verleend als de omwonenden geen overlast zullen ondervinden. Tijdens de receptie, die na de in wijding volgde, sprak burgemeester Detmers namens het gemeentebestuur waardering uit voor het mooie kerk gebouw, ontworpen door architect- Sips. Hij was getroffen door het feit, dat de Hervormde predikant ds. E. Loerakker de schriftlezing verzorgde tijdens de inwijdingsdienst. Leiderdorp winnaar bij EHBO in Lisse LISSE De afd. Lisse van de EBHO hield kringwedstrijden voor teams uit de hele Bollenstreek in ge bouw Rehoboth. Er was een A- en een B-groep. Leiderdorp en Lisse kwamen als overwinnaars uit de strijd, waarna er gestreden moest worden om de eerste plaats. Leider dorp kwam ten slotte in het bezit van de wisselbeker. De overige teams kregen een herinneringsvaantje. Lisse Agenda voor LISSE Vanavond om 8 uur ver gadert de afd. Lisse van de chr. be sturenbond in de Witte Zwaan. De ledenvereniging van de chr. nat. school komt vanavond in de school aan de Broekweg bijeen. De HVD verzorgt morgen om half 3 een bejaardenmiddag in ge bouw Rehoboth. De afd, Lisse van de chr. oude renbond houdt donderdagmiddag in de zaal van de Geref. kerk een paas- wijding. WARMOND In 't Trefpunt gaf Warmonds Fanfare o.l.v. dirigent C. Klein zaterdagavond haar tweede winteruitvoering voor een klein ge hoor. Het programma was stellig een grotere belangstelling waard. Het korps is aan vernieuwing van de in strumenten toe. Welnu: de eerste ophaalactie leverde een resultaat op van zes ton papier ter waarde van f 490, juist genoeg voor een bugel Na opening met de 4e Divisie Mars, waarbij een viertal kleine tamboers, volgde het pastorale werkje Somanerset van Harvey, waarin het treffen van de juiste Subsidies in Warmond WARMOND In een aanvullende agenda stellen B en W de raad voor aan de sportvereniging „Warmunda" het comité „Concours hippique" en de jongerensociëteit „Ut Sloepie", een subsidie te verlenen tot een bedrag dat over 1969 aan vermakelijkheids belasting is betaald voor de feeste lijkheden in de Kaagweek. Ten aanzien van de „Mini-night- cruise" zijn B en W van oordeel dat deze niet in de eerste plaats is onder nomen om de Kaagweek op te luiste ren maar om het jubileumfonds te steunen. Ten slotte stellen en W voor in de kosten van de 5 mei-vie ring aan de Vereniging tot viering van Warmonds feesten een subsidie van f 3200.- te verlenen. NOORDWIJKERHOUT Bij het Langevelderslag liepen zondagmid dag bijna 2400 strandlopers de vier en acht kilometer-strandloop van VVSB en Northa. De wedstrijdilopers startten om 12 uur en van hen was C. Smit uit Sas- senheim de snelste. Achter hem kwa men Wiim van Gijlswijk en J. Backx. Van de 8 kilometer-prestatielopers kwam H. Stevens uit Hillegom als eerste binnen. Deze athleet hij is 16 jaar had zaterdag reeds in Dortmund triomfen gevierd. Van de dames kwam Alie Steekers als eerste binnen. De opbrengst is voor de bouw van een clubhuis voor VVSB en Northa. Vit de BOLLENSTREEK LISSE Burgemeester Berends stelde zaterdagmorgen de gerestau reerde kantine van het gemeente lijke sportpark in gebruik. Namens het bestuur van Lisser Boys bedank te de heer H. Balkenende het ge meentebestuur en de sport- en re creatiecommissie. LISSE In het Vierdorpentoer nooi won de damclub Lisse de twee de wedstrijd tegen KDZ uit Katwijk met 11-9. Persoonlijk kampioenschap: groep B: 1 J. M. de JongJ. Schoorl 0-2, M. OnosH. Wessels 2-0 en C. LemmersA. Verkerk 0-2. Aan het begin van de' avond nam de voorzit ter enkele minuten stilte in acht we gens het overlijden van het lid M. van de Wetering. Vrijdag 3 april speelt het eerste tiental tegen RDC uit Rijnsburg. LISSE Zaterdag vierde de firma Eigenbrood en Zn. het 75-jarig be staan van de zaak met de opening van een nieuwe garage en service station. Wethouder A. J. Mesman ver richtte deze opening, 's Middags bracht Trou moet Blycken een sere nade. ALPHEN In het kader van het fcllowshipprogramma van de Neder landse regering vertoeft een tiental Indonesische journalisten in ons land. Het gezelschap logeert in het Internationaal Centrum van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. In samenwerking met de School voor Journalistiek te Utrecht werd voor de duur van drie maanden een studieprogramma opgemaakt, waarin een uitgebreid scala van journalistieke aangelegenheden wordt behandeld. In het programma is ook ruime plaats gegeven aan de mogelijkheid om nader kennis te maken met de Nederlandse maatschappij. Inmiddels hebben vele bezoeken aan bedrijven en andere ontmoetingen plaats gevonden. Dank zij veler spontane medewerking is de groep van 21 t.m. 25 maart te gast in Alphen aan den Rijn. Zaterdagmorgen arriveerden de gasten in Alphen, waar zij in het ge meentehuis door het gemeentebestuur hartelijk werden begroet. Ook de gastheren voor deze vijf dagen woonden de ontvangst in de trouwzaal bij, evenals de secretaris mr. H. van der Top. en de ambtenaar voor culturele zaken, de heer H. W. J. van Berkel. In zijn welkomstwoord wees burgemeester Gallas op het bezoek van prins. Bernhard aan Indonesië en het feit, dat beide landen een streep willen zetten onder het verleden en het oog gericht hebben op de toekomst. Alphen heeft twee jaar geleden reeds met de ontvangst van een aantal vakbonds leiders uit Indonesië getoond open te staan voor bezoek uit dat verre land, en zal dit ook in de toekomst blijven doen. 's-Middags werd een rondrit gemaakt door de gemeente en de weekmarkt bezocht, 's avonds een bezoek aap dc jeugdsociëteit.„'t Bunkertje" gebracht. Vanmorgen hebben dc Indonesische journalisten een uiteenzetting ge kregen van de ontwikkeling van Alphen, waarna een excursie volgde. Van middag werden de sociale werkplaatsen bezocht en vanavond Is er een ont moeting met plaatselijke persmensen. sfeer een kundige instrumentale be heersing eist. Ook Rossini's ouverture tot de opera Tancrèdi, zijn eerste meester werk op ongeveer twintigjarige leeftijd geschreven, bevatte voor het korps gevaarlijke passages, maar had tevens momenten van een goe de fanfareklank. In Suimimerfime uit de Porgy and Bess kwam helaas de zuiverheid wel eens in de knoei. In de Kozak ken Patrouille maakte men een be tere indruk. Dit programmatische werkje kwam er suggestief uit. Dankbaar was voorts de Horn pipe; bekend van de Engelse Pro menade concerten, waarbij het pu bliek met handgeklap mag wedijve ren met het orkest in ritmische be drevenheid als het tempo steeds verder wordt opgevoerd. Jammer, dat een deel van het pu bliek het fatsoen niet kan opbren gen alleen maar te luisteren, waar voor men toc-h komt. Flarden van gesprekken waren voor de dirigent soms verstaanbaar. Neen, met zo'n belangstelling is het peil van het korps, zomin als van z{jn uitvoerin gen niet gediend. Voor het overige was men het korps erkentelijk, waarvoor een toe gift: Casatsohok van Rubaschkin. Na de pauze toneel: „Om het ge luk van een kind", door Aad van 't Woud. llit de DUINSTREEK VALKENBURG In de week van 23 tot en met 28 maart wordt er huis aan huis gecollecteerd ten bate van Draagt Elkanders Lasten. VALKENBURG Geboren: Mi chael, z v C Zwanenburg en E Otte, Middenjoght 2; Johannes Gerardus, z v H van der Nagel en K W M van Delft, Rijnlaan 12; Jacob Richard, z v J M E Post en A Jacobs, Rijnlaan 16. Gehuwd: C Blijleven, 25 jaar, te Sassenheim en M G Varkevisser, 22 jaar, Dr. A. E. Remouchampsstraat 11. Scholen fusie Oude Weteri OUDE WETERING schoolgebouw kwamen de led de vereniging voor chr. nat. onderwijs bijeen om te prah het voorstel tot fusie van de school met de lagere school, openingswoord memoreerde ter H. J. Renee, dat het fin een moeilijk jaar was in verba de lage leerllngenvergoeding, dat na een beroep op G.S. d)p z deze vergoeding sterk heeft vei pr Het ^schooljaar heeft deso mg een goed verloop gehad. Een der heuglijk feit was dat men kinderen en genodigden het ambtsjubileum van juffrouw lens mocht vieren, die 23 ji de school was verbonden. De heer Nico Knibbe werd bestuur gekozen. Vervolgens in bespreking het voorstel nat. schoolvereniging en de st ter bevordering van chr. kle derwijs tot één vereniging te Na een uitvoerige toelichting, het belang van een bestuur vo< scholen werd onderschreven, vergadering met het voorsl fusie akkoord. Muziekfeest in de Johan nes-stich ting NIEUWVEEN In „De Stal" van de Johannes-stichting hebben de Josti-band en het Nieuwveens fan farekorps „Crescendo" gezamenlijk een feestavond verzorgd. Het beken de „Dag mevrouw - dag meneer" bracht al dadelijk de stemming er in. Crescendo presenteerde een aantal marsen, waarna De Boerenkapel en de Jonge Boertjes een komische mu zikale duit in het zakje deden. Van de gelegenheid om mee te zin gen en te klappen werd dankbaar gebruik gemaakt. Het optreden van vier gastdirigenten uit het publiek viel bijzonder in de smaak en de feestvreugde bereikte een hoogtepunt bij het laatste nummer „De Popu laire Feestmars". Cabaret en pro in Aarlanderve A ARI. ANDERVEEN en staking" was het ondi dat behandeld werd op de gadering van G. J. V. Ij zaterdagavond in Het d Arie Eikelenboom leidde Hij gaf weer, waarom de sti protesteren. Zij protesten toestanden op de universitei paalde onderdelen van hi heidsbeleid, en tegen de g« maatschappelijke (kapitall orde. Wij hebben deze wel' danken aan de economist Suiting van de arme landei universiteiten protesteren de methode van lesgeven, den op de duur meer ondi brieken. De studenten mak< gebruik van de traditioneh len, maa,r zij gaan de stri en bezetten gebouwen en gevechten met de politie. De overheid en de massi geert erop met het argumei de jongelui, die door de oud de staat worden onderhoude grote mond mogen opzetten Het verdere gedeelte wen zorgd door een cabaretgeze van de jeugdvereniging, dat rijvi heet. Met veel vaart i werd het programma gebri MUZIEKAVOND WOUBRUGGF. WOUBRUGGE In de de Geref. kerk hield de sociëteit The Missing Linï dagavond een bijeenkom.' oud en jong. Frans Kok al platen draaiend, over componisten en hun wed aanwezigen genoten van enl gelsoli. Na de pauze werden f klassieke werken en enk< pers uit de beatmuziek beli Vandaag aan de markt Aan de IJmuidense markt meldden zich vandaag onder meer de KW 49 Antje met 64. de KW 193 Vrouw Pruna met 157 kisten. 97 kleine kisten diversen en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 206 Yvonne Yolanda met 245, de KW 11 Deo Volente 2 met 69. de KW 137 Maartie Jacoba met 178 kisten en 123 kleine kisten diversen, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 45 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 Arendje met 86 kisten en 44 kleine kisten diversen, de KW 183 Aleida met 108 kisten en 80 kleine kftten diversen, de KW 90 Alnilam met 123 kisten en 82 kleine kisten diversen, de KW 164 Helena met 16, de KW 149 Arie Jacob met 125 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 200 Antje met 9 kisten, 20 kleine kisten diversen en 520 stuks stijve kabeljauw, de IJM 45 De Hoop 1 met 5 kleine kisten en 600 stuks stijve kabcliauw, de KW 191 Deo Volente 1 met 175 kisten en 90 stuks stijve Kabel jauw, de KW 127 Klaziena met 84 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 113 \yilma met 79. de KW 202 Waterman met 78 kisten en 160 stuks stijve kabeljauw, de KW 66 Rudi Robert met 92 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 34 Rose Marie met 100, de SCH 117 Onder neming 3 met 108, de SCH 261 Onder neming 1 met 105 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw, de KW 218 Carry Anita met 12. de KW 110 Rianne met 113. de VL 90 Caroline met 110 kisten, 375 kleine kisten diversen en 170 stuks stijve kabeljauw, de VL 1 Caroline met 200 kisten, 320 kleine kisten diver sen en 440 stuks stijve kabeljuw, de VL 131 Petronella met 18 kisten, 57 kleine kisten diversen en 493 stuks stijve kabeljauw, de KW 215 Anna Henderika met 63. de VL 34 Anita met 20 kisten. 80 kleine kisten diver sen en 50 stuks stijve kabeljauw, de VL 112 Bets en Gerda met 15 kisten, 32 kleine kisten diversen en 350 stuks stijve kabeljauw, de KW 93 Jeannette mot 45 kisten en 55 stuks stijve kabel jauw. de KW 101 Nestor met 10 kisten, 85 kleine kist endiversen en 450 stuks stijve ka eljauw. de VL 73 Elly met 45 kisten en 625 stuks stijve kabel jauw. de VL 7 Ada met 105 kisten en 250 stuks stijve kabedjauw. de VL 105 Elisabeth met 38 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de IJM 54 Swift met 30 kisten. 91 kleine kisten diversen en 350 stuks stijve kabedjauw, de KW 180 Solea met 45. de KW 194 Eben Haëzer met 250. de VL 103 Voorbode met 28 kisten en 800 stuks stijve kabeljauw, de KW 213 Jana met 220. de KW 155 Fiducia met 78 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sursum Corda met 5 kisten. 14 kleine kisten diversen en 400 stuks stijve kabeljauw, de VL 16 Voorloper met 5 kisten en 105 kleine kisten diversen, de KW 159 Marian Ellen met 14 kisten. 190 kleine kisten di versen en 330 stuks stijve kabeljauw, de KW 153 Francina met 5 kisten, 35 kleine kisten diversen en 750 stuks t stijve kabeljauw, de KW of™ Maria met 98 kisten en 125 stuk kabeljauw, de KW 33 Limancf1 43. de IJM 18 Gelria met 253, i 212 Marlena met 155 kisten stuks stijve kabeljauw, de 1 Wilhelmina met 12 kleine ki? nr 850 stuks stijve kabeljauw, de t Sakina Martina met 188 kisten a; stuks stijve kabeljauw, de KW iti et La ora met 70 kisten en I V >r stij.ve kabeljauw, de KW 205 met' 42. de KW 55 Jacob met en 35 stuks stijve kabeljauw, 87 Albatros met 51 kisten. 62 kisten diversen en 60 stuki kabeljauw, de KW 221 Arie met 55 kisten en 70 stuks stijve ja uw, de KW 197 Willem Senl K 54 kisten en 10 stuks stijve kab< de KW 132 Jacoba Catharina kisten en 30 stuks stijve kabt de KW 165 Alida Jacoba met 39 J en 30 stuks stijve kabeljauw, Bastiaan met 41 kisten en 25 stijve kabeljauw en de IJM 9 H met 1250 kisten en 600 kisten dl' Volgens de opgaven van de sd bestond de aanvoer uit 9 kisten 200 kisten tong. 2224 kisten sc kisten haring, 100 kisten wijtii kisten gul. 100 kisten diversen kisten koolvis. 280 kisten kab< 185 kisten schelvis, 5000 stuks kabeljauw, 1275 kleine kisten 20 kleine kisten haring, 490 kisten piepers en 280 kleine diversen. Wederopbouwwet Het Hoofd van het gemeen*' stuur van Alkemade brengt 1 bij ter openbare kennis, dat 1 gemeester en Wethouders die gemeente voornemens zijn aan J. H. ter Horst te Amsten e met toepassing van artikel 20 i Wederopbouwwet in afwijl van het geldende bestemmii plan voor het dorp Oude V ring vergunning te verle voor het bouwen van een ga: e: op het aan de Burgemeester V a tersstraat aldaar gelegen kadai i le perceel sectie B nr 2129, Belanghebbenden worden :n kennis gesteld, dat zij tuele bezwaren tegen het j liseren van bovenbedoeld plan binnen 7 dagen na de tekening van deze bekendmak: gedurende welke termijn het ten kantore van de Dienst Openbare Werken ter visie liggen, schriftelijk ter kennis Burgemeester en Wethoud kunnen brengen. Roelofarendsveen. 23 maart lf Het Hoofd van het Gemeentebestuur vo P. M. F. SM OLD

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4