soms kijkt een vrouw naar andere leidse mannen... het spijt ons. Sporthal Voorschoten VLIETHORST geopend BEURSOVERZICHT ejaardencentrum- Hofwijck AR-SGP-lijst te Woubrugge Zwembad Aarweide niet tijdig klaar Aangereden bij oversteken Nieuwe kerk voor R.K. Zoeterwoude Westerpark Haringrace begint op 25 mei F/oralia-show in Hillegom geopend Vier omgekomen vrienden in Lisse begraven Homburg: 18 pet en 10 pet bonus UWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 MAART 1970 30RSCH0TEN De 139ste sporthal van Nederland staat in Voor- iten en werd gisteravond met veel feest in gebruik genomen. Ruim londerd genodigden „probeerden" de tribune en elf sportvereni- fen presenteerden zich met vlaggen en gaven op de maat van de iek, verzorgd door de beide harmonieverenigingen, kleur en klank de opening, die werd verricht door burgemeester L. de Kool. vlag met de naam Vliethorst drie wassende manen van het ichotense wapen werd door de ■meester aan een vertegenwoor- van de sportverenigingen handigd en opgehangen in de eme en praktische zaal. Zoals gebruikelijk bij officiële lingen waren er tal van spre- in totaal tien. De eerste spre- wethouder W. J. Iestra, bracht hoorbaar dank aan iedereen a zijn vijf-minutentoespraakje braaf de handen op elkaar, luidsinstallatie had dienst ge- choten toont door deze sport- [een deel te zyn in een wei- staat en daarom zullen de ju- van de sportverenigingen i bij elkaar gaan verdienen om de RIJNSTREEK _:LANDERVEEN Zaterdag- el om acht uur houdt de geref. vereniging Immanuël- de jaar- dering in het Dorpshuis. Voor auze is er een discussie over het rwerp „Staken en protesteren"; ie pauze „M'ovorijvi", een caba- oepje. kZERSWOUDE In de week tot 29 maart houdt de afd. Brswoude van de bond van telandsvrouwen een huis-aan- •collecte voor de uitgaansdag de bejaarden van Hazerswoude idijk) en Koudekerk. AZERSWOUDE In verband Goede Vrijdag is er vrijdag 27 rt geen koopavond in de win- aan de Rijndijk en in Koude- Deze is verzet naar donder- 26 maart. CDE WETERING Met Palm- n. zondag 22 maart is er voor tweede keer een dienst met ngstellenden, georganiseerd het comité „Interkerk", in de kerk te Oude Wetering. In dienst zal ds S. Wijnsma uit die spreken over het onder- B: „Ik doe er niet meer aan", ubilee Singers (2 Surinaamse ;ers) zullen met begeleiding Anton Goedman aan de piano o-spirituals zingen. Na de ist is er „Inter-meeting" o.l.v. Wijnsma. Er kan dan worden epraat en gezongen met mede- dng van de zang- en speel- ip „De Rank" uit Aalsmeer, rdat de dienst om 6,30 begint r een samenzang. he ef. I INGEZONDEN het ingezonden stuk van de 0. C. van Belle inzake folder- preiding in ..Hofwijck'' heeft de ijver hem bekende feiten onver- d gelaten, zodat een vertekend d is overgekomen Ten eerste ia de heer Van Belle meegedeeld al het foldermateriaal dat voor lewoners is bestemd, zowel re- ie- als propagandafolders, kan den gedeponeerd op een in de daartoe dienende tafel. De heer Belle heeft hiervan ook ge le gemaakt, zij het na vertrek de politie. is geen sprake van dat onder- ïid wordt gemaakt tussen folders de PvdA en andere politieke ijen. Er is dus evenmin sprake een betuttelende zeef. en tweede; de directie van Hof- ■k had in het geheel geen be fte aan politie-inmenging, hoe de heer Van Belle zich niet 'eet gedroeg. De politie is opge- op verzoek van de heer Van e, omdat deze zo graag een pro erbaai wilde hebben, aar zinloze en onzedelijke ver en zal de heer Van Belle in Hof- t vergeefs zoeken. Als zijn tijd enen is, kan hij dus met een ge- hart binnenstappen. Dat hij er fcaar geen begrip voor heeft dat Igewone huisregels overal nodig toont alleen al dat hij onkun- is inzake het besturen van een ardenhuis, en dan kan men zich r van een oordeel onthouden. De directie van „Hofwijck", Zr. C. KÜHN, directrice. dit geld te schenken aan het ge zamenlijke ontwikkelingsproject van Voorschoten „Samen één", waarin de kerken en het humanistisch verbond samenwerken. Zit volleybul Er werden tal van slogans over de hoofden van de genodigden „uit gestrooid", zoals „sport voor het hele volk" en „allen voor één en één voor allen". Deze laatste kreet had betrekking op de heer Raiffeisen, stichter van de gelijkluidende ban ken, waarvan de Voorschotense bank door middel van een burgerzinle ning de financiering van de sporthal op gang bracht. Grote bewondering oogstte de de- monstratieploeg van de Academie Lichamelijke Opvoeding te Amster dam op de lange mat. Ook de zitvol- leybalwedstrijd tussen BNMO uit Den Haag en Redeoss uit Delft werd gewaardeerd, waarbij tevens ieder een duidelijk werd, dat de Voor schotense sporthal een welkome aanwinst betekent voor de minder valide-sportmensen. Zaal en toilet appartementen zijn speciaal inge richt voor deze tak van sport. De handbalwedstrijd Attilla uit Utrecht tegen Hermes uit Den Haag werd een pracht reclame voor deze tak van binnensport. Van vandaag tot en met maandag is de sporthaltribune voor iedereen geopend en krijgen alle binnenspor ten de kans hun vreugde te uiten door middel van diverse wedstrijden die in een huis aan huis openings folder de burgery bekend zyn ge maakt. Poppenshow voor de plattelandsvrouwen LEIMUIDEN De bond van plat telandsvrouwen afd. Rijnsaterwoude en omstreken hield in de zaal van café Keijzer, in plaats van de geplan de modeshow diie wegens ziekte van de heer v.d. Blom niet kon doorgaan een show van poppen in klederdrach ten die werd gepresenteerd door mevr. Van Hees uit Amstelveen. De presidente mevr. I. Kerkstra-Henne- veld, deelde mee dat de opbrengst voor het Reumafonds in Rijnsater woude f 326.48 en in Leimuiden I 618,67 was. De totale opbrengst zal naar verwachting in deze afdeling f 1.000 overschrijden. Daarna trad mevr. Van Hees voor het voetlicht met haar 167 poppen. Actie voor Nierstichting LEIDEN De actife voor de Nier stichting, die radio Veronica nu al enige weken voert, belooft een succes te worden voor de Nierstichting. Om ook onder de jongeren in Leiden wat enthousiasme hiervoor op te wekken, heeft de jongerensociëteit Leython (Levendaal 101) een eigen aktie voor de Nierstichting opgezet. De sociëteit heeft de Nierstichting bereid gevonden een film te draaien over haar werk: in de film wordt een niertransplantatie vertoond en toegelicht. Wat houdt die actie van Leython ip? Iedere dinsdag, op de platenavond, kost een verzoekplaat een kwartje... Iedere zondagmiddag betaalt men voor een verzoekplaatje aan de disco bar twee kwartjes. En op maandag 30 maart, tweede paasdag, 's middags van 2 tot 6 uur is er een dansmiddag. Dan wordt medewerking verleend door Shirt Tail en Carter Million's. WOUGRUGGE De kandidaten lijst voor de gemeenteraadsverkjezin- voor de ARP en SGP ió nu definitief samengesteld. Lijstaanvoerder is raadslid P. R. R- Venhuizen. Verder: 2. C. van der Eyk (S.G.P.); 3. H. Brunt; 4. C. Brunt (S.G.P.); 5. P. van der Laan; 6. N- Verdoes (S.G.P.); 7. A. C. van Tienhoven; 8. C. de Boer; 9. H. van Reeuen; 10. Ph. Eskes. Besloten werd in de komende jaren nauwere samenwerking te zoeken met de C.H.U. NIEUWVEEN Het zwembad Aarweide zal niet op 1 mei kunnen worden geopend. Tijdens de openbare vergadering die het bestuur van het zwembad Aarweide gisteravond hield bleek dat 't aannemersbedrijf Schui- te en De Graaf te Leerdam het bad pas enkele weken later kan afleve ren. Het bestuur was over de late be kendmaking van dit nieuws nogal ontstemd, omdat voor de opening vele voorbereidingen zijn getroffen. Ook werd op de vergadering be kendgemaakt dat de stichtingskosten van het bad aan de Schilkerweg, die worden gedragen door de gemeenten Nieuwveen, Zevenhoven en Ter Aar, zijn gestegen tot 1,3 miljoen gulden. ALPHEN Gistermorgen om streeks half acht is de 41-jarige Jac- van Eijkel uit Wassenaar op de Steekterweg ernstig gewond geraakt toen hij de straatweg overstak. Hij had in een koffietent wat gebrikt en liep op een draf naar zijn auto, om dat hij meende dat deze lekte. Juist kwam een Volkswagen aanrijden. De heer v. E. werd hierdoor gegrepen en tegen de grond gesmakt. Hij is met verbrijzelde schouder, een gebroken been en hoofdletsel overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Burgerlijke stand 4LPHEN van ALPHÉN Geboren: Hendrik Jan sen: Marcus Paulus Jozef Overbeek: Saskia Karen Sytske Wiersma: André de Koning; Charlotte Sophia Christine Avenarius: Paulus Jacobus Augustinus Visser; Pieter Koren; Richard Constan- tijn van Zijll; Frederik Arjen Huls hof; Ernst Monod de Froadeville; Ro bert Man; Danielle Naftasja van den Bos; Margarefba Johanna Elisabeth Oudshoorn; Eduard Johannes van Dijk; Marinus Rutger Heiman Bleijenberg; Wilhelmlna Claeina Goudzwaard. Ondertrouwd: André van der Bent, 20 jr en Irene Dijkman, 18 ir; Nicolaas G den Hollander, 26 jr en Agatha van den Berg, 25 jr; Serge W R Rouam- Sim, 37 jr en Elisabeth R I van der Laken, 19 jr. Gehuwd; A Angenent. 34 jr en G Blom. 24 jr; A F F van Mook. 27 jr en P J de Vries, 24 jr. Overleden: H Haring, 84 jr; C M Mi- chielsen, 67 jr; E G J Gulden 3 jaar; G J Haverkamp, 48 jr, G van Scher- penzeel ,w v Boogaard, 75 jr. ZOETERWOUDE Morgen zul len de klokken in Zoeterwoude lui den. Dan zullen de parochianen van de voormalige H. Kruisverheffings gemeenschap weten dat de nieuwe Christus-Dienaar-kerk gereed is. Het is een modern gebouw, zon der overbodige luxe, ontworpen door de architekt P. N. A. Sips. Morgen zal mgr. M. A. Jansen, bis schop van Rotterdam, de kerk in wijden. De grote kerkzaal heeft 550 zitplaatsen. RIJNSBURG Woensdag zal de naam worden otnhuld van het park. Zoals bekend is beslo ten hieraan de naam „Wester park" te geven. Yvonne Mulder zal om half tien een bord ont hullen. Leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen in Rijnsburg zulilen bomen planten. RIJSWIJK Het ligt in dc bedoe ling van de reders de haringvloot op maandag 25 mei tc laten uitvaren. De heer N. Parlevliet jr. deelde dit don derdagmiddag tijdens de vergadering van 't Poduktschap voor Vis- en Vis- produkten mee. De gebruikelijke fes tiviteiten zullen op zaterdag 23 mei worden georganiseerd. Op deze dag zullen ook dc produklschapsprijzen voor de in 1969 best verzorgde zeevis en haring aan boord van vissersvaar tuigen worden uitgereikt. AMSTERDAM. 19 maart Contante prijzen: Londen 8.72%—8.72'/.. New York 3.62-"-i—3.63 Montreal 3.38%—3.38'/» Parijs 65.43%65.481/s. Brussel 7.30'/.—7.303/4, Frankfort 98.90—98.95. Stockholm 69.88— 69.93. zürich 84.11—84.16. Milaan 57.68'/»— 37.73'/:. Kopenhagen 48.3918.44 Oslo 50 79 —50.84. Wenen 14.02'/»14.03'/«. Lissabon 12.79V«—12.80-1', AMSTERDAM Van de hoofdfond sen trok vandaag de Akzohoek de meeste aandacht. Reeds op de voor beurs kwam een koers van 96.50 tot stand tegen gistermiddag 95 en bij opening van de officiële handel werd deze winst nog uitgebreid tot 97.70 Men ziet twee factoren voor deze toegeno men kooplust. Ten eerste het bericht dat American Enka en International Salt onderhandelingen voeren over sa menwerking. Akzo bezit een meerder heidsbelang in deze maatschappijen. In de tweede plaats wordt een afstoten door Akzo van de vleesfabrieken aan Unilever gunstig geacht voor het con cern. Een en ander ging gepaard met behoorlijke omzetten. Na een korte in zinking tot 97.40 ging het verder om hoog tot 98.80. Dit betekent een winst van bijna f 4. Volgende week woens dag worden bij Akzo de cijfers over 1969 bekend gemaakt. Bij Philips was men over de eerste schrik over het bod op N.K.F. heen, althans de daling werd een halt toegeroepen zonder dat sprake was van een herstel. Geopend werd hier op 61. Kon. Olie lag er wat vriendelijker bij op circa 134.60 of circa 60 cent hoger. Unilever brokkelde een paar dubbeltjes af tot 103.20 en Hoogovens steeg 30 cent tot 111.20. Hein eken was vandaag de grote ver liezer. Na in korte tijd ruim f 20 te zijn gestegen kwamen thans winstne- mingen los die de koers bijna f 4 te rugduwden tot 199.50, zonder dat spra ke was van grote verkopen. De cul tuurfondsen vertoonden weinig ver andering. Scheepvaartfondsen waren ongeveer prijshoudend, maar voor Kon, Boot kwam f 1 bij op 92.50. Amro- bank verbeterde 70 cent tot 56 maar ABN moest f 2 prijsgeven op 244. De staatsfoindsenmarkt was overwegend iets lager. KLM en Deli-Mij gaven iets hogere prijzen te zien. Vandaag was het op de lokale markt de beurt aan Amsterdamsche droog dok als fusiekandidaat naar voren te worden geschoven. Er deden allerlei onduidelijke geruchten de ronde over een mogelijke overname of fusie. Hoe het zij, de notering ging met niet min der dan 16 punten omhoog tot 90. Vo rige week donderdag stond de koers nog op 66. Dok Van Dorp steeg Vrouwen vinden nu eenmaal niet alleen een spitse geest of de pittige geur van after shave belangrijk voor een man. Ze vinden het minstens net zo belangrijk, wat een man aènheeft. Tja, en als er dan een man voorbijgaat, die voor zijn garderobe bij Stanford's te rade gaat..Het spijt ons. weer eens, ditmaal met vijf punten. Een andere nonvaleur Van Waveren steeg 3'/t punt tot 84 en Stokvis trok nog twee punten aan tot 89. Zeer vast was opnieuw vd Grinten waarvoor f 6 meer werd betaald. Tilb. Waterleiding was 10 punten hoger niet te koop. Bij Lindeteves honoreerde men de divi dendverhoging met een stijging van 9 punten. Thom en Drijver haalde f 1.80 van het dividend in op 142 exd. tegen gisteren 145 cum dividend. Verder wa ren nog gevraagd o.m. Kluwer, Alb. Heijn, Simon de Wit, Hagemeijer, Naeff, Nederhorst, Orenstein, Naarden, Amfas en Braat Bouwst. Homburg was in weerwil van het fraaie dividendvoorstel negen punten lager maar hier was de koers de laatste tijd reeds ver gestegen. IBB/De Kon- dor was f 8 verder in reactie en Bühr- mann moest f 3.50 prijsgeven. Lijempf ging na de willige stemming van giste ren een halve gulden omlaag. Bij de internationale aandelen sloot Akzo beneden het hoogste punt op 98.10, maar dit is toch f 3 boven giste ren. Philips liep later nog terug tot 60.70, evenals Deli Mij tot 58.80. HILLEGOM Vele genodigden woonden donderdagmiddag de ope ning bij van de Floralia-show in de exporthal van de firma Rynveld aan de Pastoorslaan. De voorzitter van de Floralia-ver- eniging, de heer L. Schlamann, sprak een woord van waardering voor de medewerking van de hoofden van zestien scholen uit Noord wij kerhout (De Zilk), Bennebroek en Hillegom. Van de lagere scholen deden de vier de tot en met de zesde klassen en van de mavo-scholen alle klassen mee, totaal ruim 1.000 leerlingen. Burgemeester Bösma bleek in zijn jeugdjaren in Bovenkarspel ook aan huisbroei te hebben gedaan. „Maar het resultaat stelde teleur", zei hij gistermiddag. Dat is hier niet het ge val. Aparte vermelding verdient de plantenshow van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Er is ook een soortenkennis-wedstrijd voor vakbeoefenaars. De Floralia-show is vandaag (vrij dag) te bezoeken tot vanavond 21 uur en morgen van 9 tot 21 uur. LISSE Onder grote belangstel ling zijn gistermorgen de vier Lissc- naren. die zondagnacht met hun auto waren geslipt en verongelukt begraven. In de St. Agathakerk werd een uitvaartdienst gehouden ter na gedachtenis van Frans v. d. Berg, Hans Kerkvliet, Chris Vos en Chris Weijers. Pater Jansen zei in zijn inleiding, dat hij diep was getroffen door dit tragische gebeuren. We zoeken naar woorden, maar weten niet te spreken. Alleen het geloof in Jezus Christus kan ons tot troost zijn. Onder het zingen van „Stil maar, wacht maar, alles wordt nieuw" wer den de kisten uit de kerk gedragen. Honderden belangstellenden volgden dc familie naar de begraafplaats en brachten een laatste groet aan de vier overleden jongens. Ze rusten samen in één graf. CUYK Homburg NV te Cuyk stelt over 1969 eer) dividend voor van 18 procent in contanten plus 10 pro cent bonusaandelen ten laste van de vrije agioreserve. De concernwinst voor aandeelhou ders over 1969 bedraagt f2,8 miljoen. (Vorig jaar bedroeg deze concern winst voor aandeelhouders fl,2 mil joen en werd 12 procent in contanten uitgekeerd Red). Het contante dividend over 1969 be draagt 39.5 procent van de concern winst. AMSTERDAM Lindeteves - Ja- coberg NV te Amsterdam stelt aan deelhouders voor het dividend over het boekjaar 1969 te stellen op 14 pro cent in contanten. (Over 1968 werd 12 procent in contanten uitge keerd—Red.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11