Joop Visser verbaast zelfs biologen met z'n aquaria WEEKAGEND. Het gaat bij ons vooral om de planten Bolletje Leidse somerexpositie van De Natuurvriend wordt krachtproef or Uitslagen Zw.dam en Aarlanderveen Expositie in Nieuivveen R. G. Oppelaar (Alphen) kreeg onderscheiding ROGGEBROOD T«RWI-R0e tweóp/hzeevm/ Plattel andsvrouv showden kledii A *4€UWE LEIDSE COURANT Joop Visser, de „geestelijke vader" van de grote aqua riumtentoonstelling die De Natuurvriend begin augustus in de Orangerie van de Hor tus Botanicus zal houden. Hij toont hier een schetsontwerp van de expositie. LEIDEN Leidato-Joop oftewel Johannes Hen- drikus Visser staat hier ter stede bekend als een uit stekend reclame-schilder. Met zyn compagnon Zie- gelaar levert hy zyn bydrage aan elke tentoonstel ling. Van groot en klein formaat. Of dat nou de jaar lijkse huishoudshow de Leidato is, waarvan hy een van de organisatorische kopstukken is, de Jaarbeurs in Utrecht, de jaarlijkse bloemencorso'se, interna tionale tentoonstellingen op Schiphol of gewoon de wekelyke bioscoopreclames, dat doet er minder toe. In het buitenland echter en met name Duitsland staat Joop Visser bekend als de stichter van de Leidse School. En dat heeft niets met schilderen te maken, maar wel alles met aquariums. En nog nader gepreciseerd met het kweken en rangschikken van aquariumplanten. Want zegt de heer Visser: „By een aquarium draait het vooral om de planten. Vis sen kun je kopen. Daar is geen kunst aan. Nee, het gaat om de planten. Om die juist gerangschikt en met de goede kleurschakeringen in de bak te kra gen, daar draait het om". In het begin van de vijftiger jaren ging de heer Visser zich voor het eerst met aquariums bezig houden. „Mijn zoontje was ziek en daarom kocht ik een viskom voor hem. Ik kreeg er zelf plezier in en maakte van het verzorgen van aquariums myn hobby". Joop Visser maakte ernst met zyn hobby en nog geen jaar later werd hij winnaar van een aquariumten toonstelling in het Haagse Binnen hof. Sindsdien steeg zijn naam. Hij kreeg internationale bekendheid, doordat hy een systeem uitdacht vol gens hetwelk een aquarium in 20 vakjes wordt ingedeeld. Deze inde ling va.- een aquarium kreeg de naam Leidse School. Het Nederlands record staat ook met 182 punten op naam van de heer Visser. Voor de leek klinkt deze meting van prestaties van aquariumhouders misschien wat vreemd in de oren. Men moet echter niet vergeten, dat zeker 80 procent van de Nederlandse gezinnen een aquarium of anders toch zeker een volière heeft. Heel begrijpelijk volgens de heer Visser. ..De mens heeft behoefte aan de natuur. De stadsmens ziet geen brok je levend wezen meer. Neem de flat bewoners. Die hebben zelfs geen klein tuintje. Het is toch heel logisch dat die mensen een viskom of een kanariepietje nemen. 3 een post HET aquarium van Joop Visser kan men geen viskom meer noemen. Het is een enorme vijf- honderdliterbak, die op slechts één poot staat. Het aquarium heelt een ronde ruit ook al een zeldzaamheid waardoor de dieptewerking bijzonder aar dig is. Er staat een grote sorte ring planten in. waaronder zeer zeldzame. Joop Visser kweekt ze zelf. Met importeurs heeft hij nauwe contacten en in de kassen, die hij op het plat heeft staan van zijn bovenwoning aan de Hogewoerd probeert Joop Visser verslijmde planten (dat zijn planten die door te veel of te weinig licht, te hard of te zacht water of een verkeerde voedings bodem niet meer willen groeien weer aan de praat te krijgen. Hij heeft daarmee opmerkelijke re sultaten geboekt. Stom verbaasd JOOP VISSER: „We doen het na- tuurlyk maar op onze janboere fluitjes, maar we hebben toch gehad, dat insiders biologen bij ons kwamen om inlichtingen en om onze bakken te bekijken. Toen ze zagen, wat wij met onze verslijmde planten bereikten, waren ze stom verbaasd. Ze konden het gewoon niet geloven. Hoe ia het mogelijk, vroegen zjj zich af" Joop Visser geeft zelf de oplossing: «Hard werken en iedere vrije minuut ermee bezig zijn. 's Morgens voor vieren zit ik in de kas om de belich ting te regelen. En 's avonds als iemand anders er aan denkt om op een oor te gaan liggen ga ik aan mijn aquariums werken. Dat is mijn ont spanning. Daar rust ik by uit en dan kom ik weer wat op verhaal. Dan is er eindelijk een keertje geen tele foon en dan heb ik ook geen last van aardige en lastige klanten. Dan kom lik tot mezelf. In plaats van met een penseel te werken gebruik ik dan m'n plantstokje. Dat is mijn penseel voor onderwater." Buitenlandse bladen VIET die penseel voor onderwater heeft Joop Visser de mooiste bakken gemaakt. Een bewijs daar van? De heer Visser: „Drie maanden geleden was ik in Oost-Duitsland. Ik had op een gegeven moment niets te doen en ging wat winkelen. Ik kom in een boekwinkel terecht en natuurlijk sla ik daar boekies en tijdschriften over aquariums open. En wat zie ik tot mijn stomme ver bazing. In een van die tijdschriften een blad waar ik nog nooit van gehoord had stond een pagina aquarium van mij afgebeeld. Hoe kan dat nou, vroeg ik me af. Ik las het artikel, dat er bij stond en kwam tot de ontdekking, dat het een foto was van Arend van den Nieuwenhuis, een bekend natuurfotograaf, die vaak by mij platen komt schieten en foto's levert aan zo'n beetje alle natuurbla den van enige naam. Zelfs aan Rus sische en Amerikaanse". De Natuurvriend JJE heer Visser zit meer dan één keer per jaar in het buitenland. Hij komt vooral veel in Duitsland, waar op elke aquariumtentoonstel ling wel bakken staan van de Na tuurvriend, de Leidse vereniging van aquariumhouders die internationale bekendheid geniet en waarvan Joop Visser een van de stuwende krachten is. Dezer dagen werkt Visser hard aan twee aquariums die begin mei de Natuurvriend zullen vertegenwoordi gen op een Bondsdag in Berlijn. Hij heeft enige kennis met de burge meester van Berlijn, dr. Gutsche, ook een aquariumliefhebber, die wel le zingen geeft over het Leidse School systeem, dat door Visser is ingevoerd. In de zomer is het ook heel nor maal, dat bussen met Duitse toeristen stoppen op de Hogewoerd. Dat zijn dan aquariumhouders, die de gele genheid graag aangrijpen om ook Visser even „te doen". Visser: „Mijn vrouw vindt dat niet altijd even leuk. Ikzelf vind ook, dat je van je hobby geen slaaf moet worden, maar het is toch wel leuk als er zoveel belangstelling voor je werk blykt te bestaan." Krachtproef TOOP VISSER, „geestelijk vader" van een knots van een aquarium op de eerste etage van het stadhuis, staat naar hij zelf zegt nog voor een krachtproef. De grote aquariumten toonstelling die de Natuurvriend van 30 juli tot en met 16 augustus ter gelegenheid van het veertig jarig be staan organiseert in de Orangerie van de Hortus Botanicus moet een succes worden. Daarna scheidt hy er mee uit. „Op de vorige tentoonstelling in 1966 haalden we ruim de vijftigdui zend bezoekers. Dat is meer dan welke culturele tentoonstelling ooit in Leiden gehouden. Toch streven we ernaar, dat de belangstelling dit jaar nog groter wordt. We zijn al verzekerd van tientallen bussen met Duitsers, die dan komen." AAN Joop Visser en de Natuur vriend zal het niet liggen. Kosten noch moeiten worden gespaard om van de Orangerie van de Hortus een prachtige tentoonstellingsruimte te maken. Alleen de opbouw van de tentoonstelling gaat al op zijn minst vier dagen in beslag nemen. Er ko men vissen van een paar kwartjes tot exemplaren; die wel vijftienhonderd gulden per stuk waard zijn. Het ge heel is reeds ontworpen door Joop Visser himself, die voor de arrange menten hulp krijgt van de bekende Veender Joop Oomen. Levend koraal "PR komt onder meer een geweldige vyver met pre-historische dieren en de gehele Orangerie wordt omge bouwd tot een geweldige grot, waar van de wanden belicht zullen worden door fosforlampen, waardoor men meer sfeer probeert te scheppen. Er komen verder een panorama van zee gezichten en een zee-aquarium van wel 6 meter lengte. Ook een waterval met zeker 4 trappen. Het Alphense vogelpark Avifauna levert voorts flamingo's. De kans is ook zeer groot, dat er levend koraal naar Leiden komt. Een importeur heeft Joop Oomen dat reeds toegezegd; dat zou een primeur voor Europa betekenen. De vissen en planten, die op de ten toonstelling te zien zullen zijn, ver tegenwoordigen een waarde van om en nabij 125.000 gulden. „De indeling van de tentoon stelling hebben we ruimer op gezet dan vorige keer" aldus Joop Visser. „Toen is het voor gekomen, dat men op zondag middag 3 uur op het Rapenburg in de rij stond te wachten. Dat zullen we deze zomer zien te voorkomen". ALPHEN Bij een groeiende ge meente en verlaging van de kiesge rechtigde leeftijd bracht Alphen slechts 13.887 geldige stemmen uit, tegen 16.280 in 1966. Elders treft men de complete uitslag van onze gemeen te aan. De uitslagen voor de verschil lende lijsten waren in: AARLANDERVEEN: 1. P.v.d.A. 25; 2. K.V.P. 228; 3. V.V.D. 39; 4. A.R. 151; 5. C.H. 115; 6. P.S.P. 1; 7. Pol. Partij Radicalen 6; 8. Boerenpartij 13; 9. C.P.N. 4; 10. S.G.P. 19; 11. D'66 23; 12. G-P.V. 3; 13 Binding Rechts 2. ZWAMMERDAM: 1. P.v.d.A. 140; 2. K.V.P. 73; 3. V.V.D. 69; 4. A.R. 220; 5- C.H. 233; 6. P.S.P. 3: 7. Folitieke Par tij Radikalen 4; 8- Boerenpartij 12; 9. C.P.N. 13; 10. S.G.P. 42; 11. D'66 20; 12. G.P.V. 4; 13. Binding Rechts 3. GEMEENTE VOORSCHOTEN Bekendmaking Stremming scheepvaart gemeente Voorschoten Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland maken bekend, dat het voornemen bestaat, om de ten noordwesten van het Rijn-Schiekanaal in de gemeente Voorschoten gelegen sloot, bekend als Vinkesloot, en de op 250 meter ten zuiden van deze sloot gelegen vaart te dempen. Bezwaren hiertegen, met het oog op de scheepvaart, kunnen tot 13 april 1970 schriftelijk worden ingediend bij Gedepu teerde Staten voonoemd. Koningskade 1 te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage. 19 maart 1970 Gedeputeerde Staten van ZuicLHolland NIEUWVEEN Gedurende het weekeinde zal zuster Tarcisia Dek ker van Huize Uusula een expositie houden van haar eigen werk. Zuster Tarcisia heeft zich ruim twintig jaar lang ingezet voor het geestelijk gehandicapte kind, de eerste tijd inihet BLO, de laatste ja ren als bezigheidstherapeute. Met een artistieke aanleg van huis uit, k^eeg rij in het begin van haar kloosterleven al spoedig de moge lijkheid zich aan haar hobby te ge ven, die geleidelijk it uitgegroeid tot een uiting van scheppende kunst. Zuster Tarcisia werkt veel met chamotte-klei, tera-cotta en de crème-rood en zwart bakkende klei. Er zijn religieuze zowel als pro fane voorstellingen van haar hand gekomen. Heel apart zyn de vele voorstellingen op de prentbrief kaarten in zogenaamde finger-pain ting. Voor de Kapel van Ursula ver vaardigde zij een klein doopvont en een vuurpot voor de wüding op Paaszaterdag. De expositie bevat een veertigtal werkstukken. De tentoonstelling is open op vrij dag 20 maart van 15.3016.30 en van 18.3019.30 uur: op zaterdag en zondag van 15.0016.00 en van 19.0020.00 uur. Verkiezingen dorp en Rijndijk Hazerswoude HAZERSWOUDE Uitslag Sta- tenverkiezingen Hazerswoude dorp: PvdA 90, KVP 444, VVD 195, ARP 473, CHU 326, PSP 13, PPR 20, BP' 23, CPN 8, SGP 201, D'66 90, GPV 25. BR 10. Uitslag Hazerswoude Rijndijk (in clusief de wijk Rhynenburch): PvdA 169, KVP 573, WD 290, ARP 204 CHU 169, PSP 25, PPR 41, BP 8, CPN 22, SGP 23. D'66 152, GPV 3, BR 11. Academische examens LEIDEN Rijksuniversiteit Geslaagd': doet. ex. Ned. récht; mej. C M P van Noort (Lelden) de heer L Voogd (Rotter dam); kand. ex. psychologic: de heren R F v d Geugten (Den Haag). P J M van Schmidt aut Altenstadt (Den Haag); doet. ex. psychologie; mevr. A C Ollvler-Al- blas (Castricum): kand. ex. kunstgeschie- nis: mevr. J H de Jong-Wr f ?nberg (Delft). ZOETERWOUDE Toen bakker Van Cassel vanmorgen om vier uur zijn bakkerij binnenstapte bleek dat inbrekers zijn pand waren binnen gedrongen en een flink bedrag aan geld hadden gestolen. ALPHEN De heer R. G. Op pelaar ontving gisteren de zil veren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in verband met het feit dat hij veertig jaar werkzaam was bij het betonbedrijf Duinker en Verruijt N.V. aan de Gnephoek. Sedert 1945 is hij als fabrieks baas aan deze N.V. verbonden. In het kantoor had gistermor gen de huldiging plaats waar bij de echtgenote, kinderen, en kele collega's en leden van de personeelsvereniging aanwezig waren. Burgemeester mr. R. M. Gallas vertelde, dat de heer Oppelaar steeds zijn werk heeft verricht in de omgeving van zijn geboortehuis, dat ook aan de Gnephoek stond. Hij kwam uit een beginselvast milieu en heeft daar bepaalde richtlijnen mee gekregen. De heer Oppelaar bleef daar trouw aan. Trouw in zijn da gelijks werk maar ook voor de Chr. Geref. Kerk, die hij als ouderling dient. Hij behoort tot de mensen die een vaste lyn volgen en niet van daag zus en morgen zo denken en handelen. We huldigen u, aldus mr. Gallas, met een zekere trots, als één van de mensen, die niet toegaven aan de waan van de dag. Als blokhoofd van de Bescherming Bevolking heeft de jubilaris zich ook gemeenschapsmens getoond. Nadat de burgemeester ook de echtgenote van de heer Oppelaar in zijn lovende woorden had betrok ken. speldde hy hem de koninklijke onderscheiding op. Fabrieksbaas Namens de directie sprak de heer P. Duinker. Hy vertelde, dat de heer Oppelaar in dienst kwam direct na de crisis van de dertiger jaren. Na dat hij gedurende vijftien jaaT aller lei werk in het bedrijf had gedaan, werd hy na deze periode bevorderd tot fabrieksbaas. Het contractueel vastgelegd loon was f 45 in de week, maar daar heeft men zich later maar niet aan gehouden. Maar dit cijfer geeft toch wel een beeld van de veranderingt.* die zich hebben voltrokken. Aan moeilijkhe- ien die er in de loop van de jaren waren, heeft de jubilaris met veel succes het hoofd geboden. De heer Duinker uitte de wens, dat de heer Oppelaar nog zal bijdragen aan een verdere ontwikkeling van het be drijf. Hij overhandigde een envelop met inhoud, mevr. Oppelaar kreeg bloemen. Namens de Organisatie van Betonwarenfabrikanten kon de heer Duinker een legpenning aan de jubilaris overhandigen. Namens de personeelsvereniging plaatste de heer G. Blaauw enkele kanttekeningen bij dit jubileum, waarin voor de jubilaris en zijn echtgenote meer lustrums vallen. Als cadeau van de werknemers werd een prachtige staande schemerlamp aangeboden en voor mevr. Oppelaar was er een bloemstuk. De heer Oppelaar, die voor een en ander dank bracht, vertelde dat hij eerst by zijn vader had gevaren, daarna diende hij bij de marine en op zijn 21e jaar kwam hij in zijn tegenwoordige werkkring. verpakt nieuwe stijl Zo stemden Hoogmade en Woubrugge WOUBRUGGE-HOOGMADE De uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten in Woubrugge en Hoogmade is: 1. PvdA 90 en 30=120; 2. KVP 84 en 365 449 3. WD 126 en 29=155; 4. ARP 204 en 1 205; 5. CHU 247 en 23 270; 6. PSP 9 en 10 19l 7. PPR 10 en 4 14; 8. Boeren partij 20 en 12=32; 9. CPN 6 en 6 12; 10. SGP 61 en 0=61; 11. D'66 56 en 19=75; 12 GPV 3 en 2=5; 13. BR 5 en 2 7. Totaal 1424 stemmen. Kantine voor Bernardus HAZERSWOUDE Zaterdag middag wordt de kantine van de voetbalvereniging St. Bernardus ge opend. De oudste leden van de ver eniging, de heren L. v. d. Zwaan en M. Scheel (een Van de oprichters), zullen worden uitgenodigd aan deze mijlpaal in het bijna 23-jarig be staan van St. Bernardus hun mede werking te verlenen. De voorzitter van deze vry vaak in de publieke belangstelling staande voetbalclub met 220 leden, de heer J. C. Straver, zei: „Eindelijk kunnen we nu zeg gen, dat we niet meer tot de min- derontwikkelde voetbalgebieden be horen." ZOETERWOUDE Zaterdagmid dag zullen voor het eerst de klokken van de Christus Dienaarkerk worden geluid. Dat betekent, dat de bouw van de kerk die dag zal zijn voltooid. WOUBRUGGE WOUBRUGGE De plattef vrouwen hadden woensdagL een interessante modeshow, i zorgd door het modehuis De korf. De mannequins waren lede! de Plabtelandsvrouwenbond. voor kleuters en tieners war! modellen. Wat de lengte vj jurken en mantels bestreft, kwi zowel mini en midi als maxi bod. Drogisterij-parfumerie Tej toonde een groot aantal haarst pruiken, stretchpruiken en casl stukjes in maar liefst 40 klej Uniek voor buurtsctu ABBENES Zonder veelj toon heeft vanmorgen de opj plaats gevonden van een winkel voor een buurtschap als Abw uniek genoemd mag worden:»- begon het echtpaar Van der j een kleine manufacturenwinto de Hoofdweg, die sindsdien i malen wer dverbouwd en vevjf De laatste maanden heeft mei eigen kracht het magazijn, dat i de oude winkel staat, omgetf tot wat de heer Van der Mei enige aarzeling, een boetiek i Donderdag 19 maart Speeltuin Oosterkwartier, hoek Borne- osrtaat-Ambonstraat, 8 uur: afd. Noord Christen-vrouwenbond, Jaarvergadering. Gehoorzaal, 7.15 uur: Matth&us-Passion door Ex Animo. Kantine Clos en Leembruggen, Lange- gracht 8-12, 7.30 uur: ruilavond afd. Lei den Philatelica. Vestestraat 40. 8 uur: microtheater Im perium (01710 - 41035), The public Eue en De Schat. Kleine Burcht. Nieuwe Rijn 19. kwart voor acht. ledenvergadering van de Ne derlandse Bond voor Plattelandsvrouwen afdeling Lelden en omgeving. Demonstra tie huishoudelijke artikelen. Vrijdag 20 maart Rapenburg 74. universiteitsbibliotheek, 8 uur: Mij. Ned. Letterkunde, drs. G. Bor- gers over poëtiek en praktijk bij Paul van Ostayen. Schouwburg. 8 uur: K en O. De Nieuwe Komedie Arena met „Dag stoel naast de tafel." Chr technische school VIJfmeilaan 2-4 en 7--9 uur- openbare les. ..Ons Centrum". Hooigracht 84. 8 uur: Nederlandse Vereniging v. Belangstellen den m het Spoor- en Tramwegwezen dia programma met trams In en om de Sleu telstad. Zaterdag 21 maar t Stadsgehoorzaal, 8 uur: K en O. prome nadeconcert Rott. Philh. Orkest, Mar. Fllpse plano. Schouwburg, 8 uur: Leidse Balletschool, Movement In spring, klassiek modern Rest. Boerhaave, Boerhaavelaan 188a, 3-5 uur: receptie t.g.v. 60-Jarlg bestaan van Leidse Chr. Besturenbond. Groenoordhal, 8 uur: K en G-show. Vestestraat 40. 8 uur: microtheater Im perium (01710 - 41035), The public Eye en De Schat. Den Burcht. 2.30 uur: CH-jongerenorga- nlsaties Zuid-Holland, mr. C. A. Bos, lid Tweede Kamer, over de politiek en de moderne strategie. Zondag 22 maart Schouwburg. 3 uur: Leidse Balletschool, Movement in Spring, klassiek modern Jazz. FILMS IN LEIDEN CAMERA Uw vrouw, het onbekende wezen 18 jaar. dag. 2.38 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; vr. en za-nacht 23.30 uur: Spel met de zonde. 18 jaar. LIDO De wraak van de Saint, 14 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR Sheriff zonder ster, a.l.. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; za 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX Eiland der lusten. 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur: vr- en zaLnacht 23.30 uur- Maria Ro se. de meid. 18 jaar. STUDIO Astérix en Cleopatra, a.l.. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur: TRIANON - Hello Dolly. a.l.. dag. 2 en 8 uur; zo 2 5 en 8 uur Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Drlesum Mare 110 telefoon 20406. De zaterdagdlenst na 18 uur. de zondag- dienst. de avonddienst na 18 uur en de nachtdienst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door aptotheek Van Drlesum. Apotheek Voorsch isn en apotheek R van Breest Smallenbyrg te Leiderdorp zijn de gehele week geopend Doktertdlensi Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplêgen Daarna 5 maal f bellen tot zondag 74 uur Socialen „Twentwel", Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoner* en alleenstaanden van 28 laar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 130 uur tot I] uur woensdagavond van 830 uur tot II uur vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10 tot uur uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) Bebandellng aa ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag Ij uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door net Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Zlekenhula Alarmnummers Dokters dienst 6 maai 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer S maal 8. Politie 5 maal 4. EHBO 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en Informatief voor Lelden Zuid-West secretariaat ques Ursusplantsoen 83; voor buipt nlng telel 2101. bij geen gehoor f 10460. voor Informatie telel. 83921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: oezo maandag, woensdag, donderdag dag 19.04—19.45 uur; dinsdag 13. uur; zaterdag 15.04—16 00 uur; zondaf chrlst en nationale feestdagen l4.3r Vrouwenkliniek: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag IB.OOi uur; zaterdag 15.30—1630 uur; zondaj chrlst. en nationale feestdagen 15* uur. Kinderkllnlek: maandag, woensda) derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; c' 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.04—18.( zondag, alg. chrlst. en nationale fi gen 1434—16.00 uur Ellsabethziekenhuls Lelden derdi dagelijks van 2 tot 3 uur en 'savoi kwart voor 7 tot half acht, kraam; dagelijks van s tot 4 en s avoni kwart voor 7 tot half acht; tweei dagelijks van half 13 tot 12, 3 dagelijks van half 7 tot half 8. Annakilnlek Lelden dagelijks twee tot half drie en bovendlt dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavoi zes tot zeven. Klassepatiënten van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis EndtJ dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uurl dags li tot 12 en 2 tot 3. I Jelgersmakllnlek; maandag tot etf vrijdag van 16.49 tot 17.45 uur; zateré tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en t 15 uur. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste f tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 a.; tweet 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. l.IJf en 7 tot 8 u.j kinderafdeling dagelljn 2.15—3 en 830—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: I iyks (ook zondag): le en ïe klaar 10.30—11.00 uur van 14 00—15 00 uuii 18 00—19.00 uur se klas: van 14-00—15 00 uur van 19 30 uur Kraamaldeiing. van 14.04—15 00 uut* 19.04—1930 uui alleen voor eentgeno» Kinderafdeling van 14.04—15.00 uui 18 00—18 30 uur dinsdag en donderda leen voor vaders Kinderen oeneden te jaar geen toé MUUKOW IJ K - Sole Muo klas» tienten dagelijks van 2 tot halt 5 et avonds van 7 tot 8 zaal patiënten! dgs. van l tot a. dinsdag van 1 tot li donaerdags van tialf 7 tot naif 8 en i dags- van I tot half 3 KATWIJK Zeehospitium, longiq dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdi donderdag evenwel van 7 tot 8. tbcj ling dageiyks van half S tot half I lidatlecentrum dinsdag en donderdai 7 tot 8 en zaterdag en zondag van 1 tot half 5. Revalidatiecentrum klnj woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zd van half drie tot half vijf. Longkllnll tbc-afdellng kinderen woensdag vanj 8 en zatehrdag en zondag van half) half 4. Musea en Hortus Museum Voikeiut uiide, Steens tri werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zal zondag van l tot 6 uur. Museum Oudheden. Rapenburi werkdagen van 10 tot 6 u.. oc zondag van l tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal gel op werkaagen van is tot dag van I tot our Hortus Botanicus (Kapeuourg). weikdagen van 9 tot 13 en van uur kassen zaterdags en zondags rgil Tentoonstellingen Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt: van Judith Heuzen en Maryke Stoep, tot 1 april, na 8 uur 's avondll op maandag en dinsdag. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburi grafiek van Bettlne Scherft van Franclne Timmers. van 17 maai) 8 april, dlnsd tot en met zondag) 2 tot 8 uur. De Lakenhal: (van zat 14 tot e: Rapenburg 13 (tot 18 maart) trum Galerie v d. Viist. Botermarkt toonstelling van schilderijen en grt van Theo Kurpershoek (28 rebr-28 r dlnsd t.e.m zaterdag 9-6 uur) WASSENAAR. Hoflaan 7 Heuff schilderijen en aquarellen l van Blooys keramiek Lou Schwim.1 9 maart tot en met t april maand zat. 10 tot 17 uur dinsdagavond 10 uur. 13 en 16 maart gesloten Legermuseum, tot 30 Juni: aquare expositie Verbeeld verleden dag zond. 13-17 u.. zat. gesloten. postzegel tentoonstd i met zondag 22 r werk van Joep Lelds Akad Kun»'

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4