bij de VLEEIt Stemmen is niet vrijblijvend RAAD NIEUWKOOP AKKOORD MET BEGROTING 1970 Arti is hoog te waarderen KVPen GGW werken samen Visserij nieuws Alpheuse middenstand heeft interesse voor citvplan Uit de BUNSTREEK Raad Leimuiden Wethouder Van Dam mag blijven Uit de VEENSTREEK Elckerlyck spew stuk over Vietnfai Ds. Streefland na Noordwijkerhou HWUWE IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 17 MAA NIEUWKOOP De begroting van de gemeente vertoonde in eerste instantie een tekort van f 396.00,Om toch met een sluitende begro ting te komen werden enkele posten gewyzigd. Zo werd op het bedrag van f 345.000.- besteiryl voor het onderhoud van straten en pleinen maar liefst f 200.000.- geschrapt, terwjjl de herziening rioolrechten en straatbelasting een hogere opbrengst van f 40.000.- zal betekenen. Na het verkrijgen van enkele extra uitkeringen wist de gemeente Nieuw koop de begroting sluitend te maken. voor de bouw van een gemeente huis gevormde reserve voor een sporthal aan te wenden, wilde de burgemeester niet zonder meer overnemen. Ook het bouwen van scholen tegelijk met de uitbreiding van de gemeente is een niet te verwezenlijken wens. Van de rondvraag maakte de De raadsleden verzwegen giste ren tijdens de ïaadsvergadering niet dat zij het een onbevredigen de gang van zaken vonden. Ook b. en w. voelden de gedwongen werkwijze „zwaar op de maag lig- De heren L. A. P. Stopp lenburg, M. J. de Vreugd en H. J. gen". Weitner. alle drie van de fraktie Gemeentebelang, hielden een alge mene beschouwing. 9 De heer Stoppelenburg drong aan op de bouw van woningwet woningen, zodat de minst draag- krachtigen niet de dupe worden van het tot dusVer gevoerde wo ningbouwbeleid. Ook op een spoe dige afwerking van de „Zaak Buijs". Hij noemde het dramatisch dat de gemeente, hoewel in finan ciële nood, al bijna 2jaar lang een dubbel salaris aan de direc teur van gemeentewerken moet betalen. Ook vrOeg hij contact op te nemen met omliggende gemeen ten om te komew tot de bouw van een sporthal, waarvan dan de ge hele omgeving ^bruik zou kunnen maken. Burgemeester Van Montfoort ging diep op de beschouwingen in. Hij vertolkte de zorg van het col lege en noemde het een schrale troost dat meer dan 200 gemeen ten dezelfde en vaak nog veel grotere moeilijkheden ondervinden. Ten aanzien van de aanleg van sportvelden is het een mistroostige zaak. De uitspraak van het beroep op de Kroon zal wellicht nog lang op zich laten wachten en als deze gunstig zou uitvallen, zal alles nog veel duurder zijn. De inspraak van de burgerij komt langzamerhand beter op gang en wait de woningwetbouw betreft deelde de heer Van Montfoort mee dat het college zich alle moeite zal getroosten om de grootst mo gelijke invloed daarop uit te oefe nen. Sporthal Over de „zaak Buijs" was de heer Van Montfoort kort. Hier wordt aan gewerkt en de raad krjjgt binnenkort een voorstel op tafel. De bouw van een sporthal is een moeilijk punt. De kosten (ongeveer een miljoen gulden) zullen zo hoog zijn, dat hieraan nauwelijks valt te denken. Het voorstel om de heer Stoppelenburg gebruik door te wijzen op klachten die de be woners van.de Eurowoningen heb ben t.a.v. de riolering. Hij drong aan op een diepgaand onderzoek en verbetering van de rioleringen. De burgemeester zei dat het hoofd riool, dat onder gemeentelijke zorg valt, goed is gebleken. Hij kon niet anders doen dan nogmaals „Eurowoningen" verzoeken aan de gerechtvaardigde klachten van de bewoners met spoed te voldoen. De heer Markman en ook de heer De Vreugd zeiden dat de schriftelijke beantwoording terza ke van het bouwen in de Meije, hen allerminst bevredigde en dat zij hierop in een volgende raads vergadering terugkomen. ALPHEN De Alphense Midden standsvereniging heeft gisteravond in Centraal de jaarlijkse algemene vergadering gehouden onder leiding van de heer P. Houweling. Meege deeld werd, dat de cursus voor ver koopsters ook dit seizoen goed loopt. Voor de middenstandscursus werden zestig kandidaten ingeschreven; het geslaagdenpercentage lag vorig Jaar belangrijk boven het landelijke ge middelde. Enkele vragen rondom het markt wezen in onze gemeente werden be sproken. De marktcommissie houdt zich niet steeds aan de regels, waar door sommige middenstanders extra concurrentie hebben, wat niet de be doeling is. De aftredende bestuursleden, de heren A. Koolhaas, M. van Muijen en J. de Vos werden herkozen. Uit het jaarverslag van de admi nistrateur, de heer G. J. van der Kolk, bleek dat de vereniging 134 leden telt. In juni bestaat de Alphen se Middenstandsvereniging vijf en twintig jaar. Men hoopt dat feestelijk te herdenken op de op 21 april te houden contactavond. In 1969 werd besloten tot ophef fing van bonnen- en zegelakties en het publiek heeft dit over het alge meen zeer goed opgenomen. Met er kentelijkheid werd gememoreerd, dat de samenwerking met het ge meentebestuur goed is. Er werd ook gesproken over het cityplan, zoals dat In de kring van het gemeentebestuur leeft inzake Van Boetzelaerstraat-Aarkade. Uit de dis cussie bleek wel, dat er bü de mid denstand interesse voor is. Wel vraagt men zich af of de opzet zó kan wor den dat voor de middenstand deel- ALPHEN In het kader van de door de damclub H.D.C. georgani seerde bedrijfskampioenschappen is het eerste team van de motorenfa- briek „De Industrie" er opnieuw in geslaagd beslag te leggen op de titei. De aanvoerder van de kampioenen, de heer v. d. Panne, ontving van de voorzitter van H.D.C. een wisselbe ker en een herinneringsprijs. De prijswinnaars waren: 1. motorenfa- briek De Industrie met P. Kalshoven, J. Beider, C. van Wageningen, J. v. d. Panne een M. de Graaf; 2. Duinker en Verruijt; 3. motorenfabriek De In dustrie II; 4. betonbedrijf Van Dijk; 5. winkelinstallaties I. van 't Wout. ALPHEN De afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwenbond verga dert donderdag 19 maart in de zaal van de Maranathakerk aan de Raad huisstraat. De heer K. Hoeve uit Harfsen komt spreken over: Onze achternamen, de geschiedenis en be tekenis daarvan. ALPHEN Gistermiddag brak brand uit in de woning van de fa milie Hulshof aan de IMutostraat. De oorzaak was oververhitting van een half-automatische wasmachine. De brandweer werd gewaarschuwd maar voor die was uitgerukt kon men het alarm terugnemen. Door het uitscha kelen van de stroofn was reeds erger voorkomen. Intussen beliep de schade nog ongeveer duizend gulden. ALPHEN De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen een 34- jarige Marokkaan, die een 24-jarige Alphenaar een bierglas tegen het hoofd had gegooid, waardoor medi sche behandeling in het Acad. zie kenhuis te Leiden nodig werd. De Marokkaan verkeerde onder invloed en werd in de bar de Irenelaan hand tastelijk. Het draaide op een vecht partij uit. De politie werd gewaar schuwd, die de dader meenam om hem zijn roes in het politiebureau te doen uitslapen. ALPHEN Zondagmiddag werd de politie gewaarschuwd, dat enige jongens zich ophielden in de Pres. Kennedyschool in( de wük Ridderveld. Bij onderzoek Mof men inderdaad twee jongetjes aafl. de 8-jarige Anton met zün 7-jarige broertj#Johny. Ze waren via een Openstaand raam in de school gekomen. Het bleek overi gens een onschuldig geval. Ze waren voor de middag in het gebouw ge weest toen er zondagsschool werd ge houden. Een van de twee was zijn muts vergeten en daar waren ze naar op zoek. HAZERSWOUDE Geboren: Pe trus Anthonius Martinus, zv Voor ham. H L en Hillebrand, G P Cl M; Christina Anna Maria, dv v Wetten, Th W H en Fianen. C P M; Abraham Jacobus, zv Huisman. A J en Middel koop. N F C; Monique, dv v d Velde. D en Kok, A; Jannigje, dv v Dolder, M en v d Ent, A. Ondertrouwd: v lngen. Cornells ene, 24 j en Kersbergen, Teuntje Cornelia, 26 j; Mourits, Franciscus Wilhelmus Theodorus, 24 j en v Wet ten, Maria, 20 j. Gehuwd: Veldhuijzen. J J G en Rietveld, W G J. neming hierin financieel haalbaar zal zijn. Wellicht zal men de samenwer king moeten uitbreiden. De Utrechtse N.V. Empeyo, die het cityplan ontwierp, zorgde niet voor cijfermateriaal en daarover is de ge meente nu zelf in studie. De op het terrein van de N.V. Lemkes gedachte parkeergelegenheid zal waarschijn lijk anders gelegd worden dan de be doeling was. Was men minder en thousiast over het werk van Empeyo, wat de M.B.O. deed voor de winkel voorziening in Ridderveld kreeg veel waardering. LEIMUIDEN Vrijdag 8 uur komt de gemeenteraad bijeen. Agen da: bouw éénklassige r.k. kleuter school; uitbreiding Chr. Lagere school met de Bijbel; beschikbaarstelling krediet aan de Stichting R.K onder wijs voor Leimuiden e.o. voor het laten vervaardigen van een ontwerp voor een schoolgebouw; herziening bedrag per leerling; verhoging ver goeding N.H. en Gereformeerd Jeugd- gebouw; medewerking aan oprich ting gemeenschappelijk pedagogisch centrum; verhuur viswater Westein- derplas; instelling „kommissie van overleg voor lichamelijke opvoeding en sport"; beschikbaarstelling subsi die Oranje-comité t.b.v. viering „25 jaar bevrijding", (f 2500). VOETRAL EN VERKIEZINGEN IN DE TAS BENTHUIZEN De inwoners van Benthuizen zullen morgenavond in De Tas de uitslagen van de staten verkiezingen kunnen volgen. In het gebouw is dan een televisietoestel gezet, dat zowel de landelijke als de plaatselijke uitslagen uitzendt. Voor de plaatselijke uitslagen is een recht streekse verbinding met de post in het gemeentehuis tot stand gebracht. De organisatoren (gemeente en po litieke groeperingen) hebben ook ge dacht aan de voetbalfans, want voor hen is een tweede toestel geplaatst waarop zij de interland Feijenoord Vorwarts kunnen volgen. NETTE MEISJES gevraagd voor inpak- werk en FLINKE JONGENS voor de bakkerij - 5-daagse werkweek. Fa. H. v. Tongeren, Noordstraat 1, Katwij'k aan Zee. Tel. 5544 596ste Staatsloterij 17 maart 1970 EERSTE KLASSE Prijzen van 10,zijn gevallen op nummers eindigende op 5 50,zijn gevallen op nummers eindigende op 65 50,zijn gevallen op nummers eindigende op 41 100,zijn gevallen op nummers eindigende op 705 100,zijn gevallen op nummers eindigende op 695 200,zijn gevallen op nummers eindigende op 231 400,zijn gevallen op nummers eindigende op 757 f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op 3406 Een prijs van 2.000,— 2.000,— 2.000,— 2.000,— 2.000,— De prijs van 5.000,— 25.000,— is gevallen op het nummer 026800 is gevallen op het nummer 022853 is gevallen op het nummer 023943 is gevallen op het nummer 081540 is gevallen op het nummer 084506 is gevallen op het nummer 091847 is gevallen op het nummer 010858 De extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie A op het nummer 055625* En de troostprijs van 1.000,op het nummer 055625* van elk van de andere series. Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. RIJNSBURG Is stemmen een vrijblijvende zaak? Deze vraag nam het Tweede-Kamerlid H. de Mooy gisteravond onder de loep tijdens de jaarvergadering van de A.R. kiesver eniging. Voor het echter zover was maakte de heer F. Tilburg in zijn jaarverslag melding van het feit dat het aantal leden in Rijnsburg rond de vierhonderd blijft schommelen. Penningmeester S. Kralt maakte een batig saldo van f 1807 bekend. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. v. Delft herkozen en in de plaats van de heer G. v. d. Haak die niet herkiesbaar was kwam de heer J. v. Nieuwkoop uit de bus. Voorzitter P. Paauw las een brief voor van de K.V.P. waarin gezegd werd dat geen prijs wordt gesteld op een verkiesbare plaats op de groslijst voor de raadsverkiezingen. De heer De Mooy was van mening dat de vrijblijvende opkomstplicht een moeilijke zaak is. Als A.R. heeft men een grote verantwoordelijkheid. „In tegenstelling tot vroeger zeg gen wij niet meer zo gemakkelijk: wij stemmen A.R., omdat vele vraag stukken die allemaal te maken heb- De Brasem Ter Aar wil meer viswater TER AAR Voorzitter G. Wilms van de hengelsportvereniging De Brasem was zeer tevreden over het afgelopen jaar. Het is jammer, dat nog steeds geen uitbreiding van het viswater kon worden verkregen, zo dat de wachtlijst blijft bestaan. Het afgelopen jaar is 100 kg forellen uit gezet. Secretaris A. P. Touw las het jaar verslag voor en penningmeester Adr. v. d. Haven kon een batig saldo van f 4487,49 melden. De vereniging telt 173 leden. De contributie werd op nieuw op f 15 bepaald. Kampioen werd de heer D. van Leeuwen met 388 punten. Hij mag de wisselbeker zijn eigendom noemen. T. Wortman werd tweede met 370 punten. Voorzitter Wilms en M. G. Straver werden herkozen. ZOETERWOL'DE Bewoners van de wijk Hoge Rijndijk, die kinderen hebben, geboren tussen l465 en 1967 en deze kinderen te zijner tijd geplaatst willen zien op de chr. kleuterschooL kunnen zich, als zij nog niet door een van de bestuurs leden zijn benaderd, tot 20 maart nog opgeven bij de heer A. J. Baars. Vijf- Meilaan 4. Zoeterwoude Hoge Rijn dijk. tel. 01710—44576. ALPHEN De chr. muziekvereniging Arti et Reli- gioni" gaf gisteravond in „Nabij" het eerste van twee achtereenvolgende concerten. Arti heeit onder de vakman Wim van Duyn (klari nettist KMK) het reeds bereikte hoge peil kunnen handhaven en zelfs nog iets overtreffen. Dat deze kwa liteit ook door anderen erkend wordt, kan men afleiden uit het feit. dat het korps tot nu toe, als hoogste in de lopende NCRV-radio-competitie genoteerd staat. We hoorden, dat het ensemble enig verlies in de richting van beroepskorpsen heeft geleden (op zich zelf een eer'.), maar dat toch anderzijds de jeugd dat weert compenseert. De volledige integratie vergt tijd. Enkele uitglijdingen wezen op een zekere mate van onervarenheid bij sommige spelers. Ik moet echter zeg gen, dat dirigent Van Duyn het geheel volkomen be heerste en dat de klankbeelden zelf gaaf doorkwamen. De vertolkingen can de ten dele lang niet gemakke lijke composities waren steeds verantwoord. Dit betrof de stijl, het tempo, het klankevenwicht, de muzikale zegging. De ervaren muzikanten (het gros) maakten bovendien een mooie, uitzingende toon. Met nadruk demonstreerden dit in de slotmars (Semper Dixieland, van Sousa, door Walters bewerkt) het smaldeel trom petters en trombonisten, die staande, een glanzende, echt muzikale prestatie leverden. Het programma vermeldde enkele bekend geworden werken, met name de vierdelige suite uit „Zémire et Azorr" van Gréty, de ,Jdahrische (moravische) Rhapso- die van Peter Seeger en „Harlem Shadows" van Mein- dert Boekei. De suite werd met veel begrip en ook sierlijk gespeeld. Seegers rhapsodie, een veeleisend werk vol schone Tsjechische melodiek, klonk, hoewel niet volmaakt van eenheid, toch zeer verdienstelijk. Boekels ,Jiarlem Shadows", waarin Joshua won the battle of Jericho" een vrij belangrijke rol speelt, slaagde, relatief, het best. Arti speelde deze negerwijk-impres- sies heel duidelijk. In de bassen-sectie vooral hoorden we volwaardige melodieën en de verklanking als ge heel was muzikaal doorleefd. Een korps als Arti betekent voor Alphen ongetwij feld een hoog te waarderen bezit. Joh. van Wolfswinkel. ben met onze welvaart, met hulpver lening, met oorlog en vrede, door bijna alle partijen op dezelfde voet worden voorgestaan. Naast dit hori zontale vlak is er echter ook een ver ticale lijn en die moeten wij vast houden", aldus de heer De Mooy. Hij vond dit het uitgangspunt, de wortel van ons denken en doen. „Gods woord legt beslag op het le ven. Misschien een ouderwets geluid, maar toch een evangelische roeping. En uit deze roeping is het stemmen geen vrijblijvende zaak", zo zei de heer De Mooy. In zjjn dankwoord deelde de voor zitter mee dat op 2 april de lijst voor de gemeenteraadsverkiezing zal wor den bekend gemaakt. Nieuwkoopse kerken werkten goed samen NIEUWKOOP Uit het jaarver- slag van de commissie Kerk en Re creatie, dat dezer dagen is uitgeko men, blijkt, dat de interkerkelijke samenwerking het afgelopen jaar bij zonder goed is geweest. Vertegen woordigers van vier plaatselijke ker ken hebben meegewerkt aan het pro ject. De werving van teamleden verliep vlot. Dc verschillende teams, waar van de samenstelling om de 1 of 2 weken werd gewijzigd, drukten iede re keer een ander stempel op het werk. Ieder team heeft zijn eigen werkwijze. Het werk werd voorna melijk op kampeerterrein De Roer domp verricht, waar een tent van 10 bij 16 meter was gezet. Er werd veel aandacht besteed aan de kampdien sten, waarin de predikanten en pas toor bij toerbeurt voorgingen. Ook de kinderen werden niet vergeten. Bij belvertellingen, hulp bij sport en spel, volksdansen, er was aan alles gedacht. OEGSTGEEST Donderdag 2 april om half acht wordt in het ge meentehuis een openbare vergadering gehouden van de Commissie Ver keer en Openbaar Vervoer. Dus niet 19 maart. WARMOND De KVP en de Groep Geïnteresseerde Warmonders (GGW) hebben besloten om met de gemeenteraadsverkezingen uit te ko men met een gezamenlijk gemeente- program en met een gecombineerde kandidatenlijst KVPGGW. Ook de Prot.-Christ Groep zal meewerken aan het gemeenteprogram, maar zij zal met een eigen lijst uitkomen. Na de enquête voelde de GGW zich verplicht de vele en veelsoortige wensen van de Warmondse bevolking te helpen realiseren en besloot zij als politieke groep te gaan optreden. De GGW voelde echter niets voor verdere versnippering en wilde alleen in samenwerkingsverband (68% uit de enquête sprak zich uit voor een of andere vorm van samenwerking) aan de gemeenteraadsverkiezingen deel nemen. KVP en GGW zullen als van elkaar onafhankelijke groepen poltiek werk zaam zijn. De GGW is en blijft een open groep, waarin iedere Warmon- der, ongeacht zijn landelijke politieke kleur, kan meedoen. Ook kan iedere Warmonder kandidaten aanwijzen LEIDEN Vannacht om kwart, voor vier moest de brandweer uit rukken naar de Wassenaarseweg. waar een bouwkeet op het terrein van het universiteitslaboratorium had vlamgevat. Een brandende, niet geïsoleerde kachel had de vloer oververhit. De vloer en een gedeelte van het meubilair waren vernield. SGP-lijst Benthuizen BENTHUIZEN Op een vergade ring van de kiesvereniging van de S.G.P., die gisteravond in het ver enigingsgebouw werd gehouden en waarvoor vooral van jongerenzijde veel belangstelling bestond, is de S.G.P.-kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen bekendge maakt. De lijst ziet er als volgt uit: 1. A. Voorwinden; 2. J. W. Gommer- se; 3. W. P. van Laar; 4. Jan Leune Azn; 5. C. Bremmer; 6. A. Vermeu len; 7. Steven Blijleven; 8. M. Oude- sluijs; 9. A. van Waaij Czn; 10. C. Voorwinden Pzn. Voorzitter A. Voorwinden vreesde dat door de afschaffing van de stem plicht vele mensen niet zouden stem men. Hij trok deze conclusie uit het feit dat dit jaar veel minder vol machten zijn aangevraagd. Men deelde nog mee, dat mensen, die slecht ter been zijn de heren Gommerse (tel. 3371) en Leune (tel. 3985) kunnen bellen. Na dit gedeelte van de vergadering hield de heer Jan Leune een inlei ding over de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika, waarop nog een uitge breide discussie volgde. ISIEUWKOOP NIEUWKOOP Aan het begin van de gisteravond gehouden raads vergadering legde wethouder E. H. van Dam een verklaring af. Hij zei dat: hij met het bedanken voor de K.V.P. en het uitkomen met een eigen lijst voor de raadsverkiezingen niet wil demonstreren het oneens te zijn met het beleid van b. en w Nog steeds staat hij volledig ach ter dit beleid, dat hij goed en vrucht baar noemde. De fraktievoorzitter van de K.V.P. zei dat men de houding van de heer Van Dam niet kan begrijpen en nog minder kan waarderen. Vooral ge zien de nog korte periode voor de raadsverkiezingen en de leeftijd van de heer Van Dam, heeft de K.V.P. geen aanleiding gevonden een voor stel in te dienen tot zijn vertrek als wethouder. Wel zal de fraktie zich kritisch op stellen en eventuele stappen nemen als dat nodig wordt geacht. ABBENES Woensdag 8 uur ver gaderen de Chr. Plattelandsvrouwen in de Chr. school aan de Hoofdweg. Het grammofoonplatenprogramma wordt, verzorgd door „de Rijdende Cantory". NIEUW-VENNEP Zaterdag or ganiseert de Kon. Ned. Gymnastiek- bond turnwedstrijden in de sporthal. Op 18 april is er een groot badmin- tontoernooi. NIEUW-VENNEP Het sporthal- restaurant „de Krim" vierde het één jarig bestaan. Exploitant J. van Zu- them had voor deze gelegenheid een gecostumeerde voetbalwedstrijd ge organiseerd tussen „Aalsmeer" en de „Krimmenezen". Het werd een dolle boel. Op 24 maart zijn de bejaarden uit Nieuw-Vennep te gast in „de Krim". ook ter ere van de eerste verjaardag. Er zal dan geklaverjast worden. BURGERVEEN Mevr. S. v. d. Woude-Joore zal mevr. Roubos-De Cloe opvolgen als kantinebeheerster van het dorpshuis Marijke. In de beginperiode van het dorpshuis ver zorgde zij ook de kantine, maar moest toen door omstandigheden hiermee stoppen. LEIMUIDEN Vorig jaar lesloot de raad medewerking te verlenen voor het uitbreiden van de christe lijke lagere school met twee lo kalen. Thans vraagt het schoolbe stuur het voor de bouw benodigde krediet beschikbaar te stellen. Totaal f220.000. B. en W. stellen de raad voor de vergoeding, te betalen zowel aan de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente als aan de commissie van beheer van de Gere formeerde kerk, met ingang van 1 januari 1970 vast te stellen op '3.600 n;r jaar. WOUBRUGGE Geboren: Willem A, zv W Spierings en A C Valk: Hen drik C J. zv H Holtrop en M C v d Laan: Frank, zv E Pellegrom en I Dijkhuisen; Jacobus C, zv W G v Tol en W M Verhagen. Ondertrouwd: Jilles P Bochove, 27 j en Anne M A Wiethoff. 23 j. Getrouwd: A A J Honcoop en E Th v Leeling: O Struyvé en A Boutenbal. Overleden: K v Leeuwen, 88 j, wed v P H Fruiter. voor de GGW. De Geïnteresseerde Warmoi willen, uitgaande van de wensei de bevolking, in de nieuwe geme raad zitting nemen en zullen c" menwerkingsgedachte blijven pageren. SASSENHEIM De torn Elckerlyck heeft met „Het hoedjt de groene veer" van Wlm Blschot |C"' geringe taak op zich genomen, het is geen gemakkelijk stuk vergt veel van de spelers. Niet heeft Je groep gezorgd voor een de toneelavond. Het stuk speelt zich af in Rode Kruis-post in Vietnam ij gebied, dat pas door de Amerik is heroverd. Er spelen zich j lei dramatische gebeurtenissei die in het laatste van de zeven reien tot een climax komen. S ning is er van begin tot eind. Het stuk wordt vanavond grote zaal van het KSA-geboun nieuw gespeeld. eui VVD in Valkenbu** stelt groslijst vas f. idic VALKENBURG Ook de V H«c zal deelnemen aan de geme< Sen raadsverkiezingen. yen Op de ledenvergadering werd steld dat men geen kritiek he de zittende leden in de raad, dat er behoefte is aan een jon >e fris beleid. Was dit beleid tot rajt autochtoon, de nieuwkomers gemeente willen zich graag vertefcun woordigd zien, De afdeling heeft de volgende st lijst samengesteld: 1. J. de Lambrechtsveld 11; 2. mevr. mi M. de Jong-de Graaff, Frankenluch 3. N. van Dam, Katwijkerwwe a 4. W. J. R. Holl, Broekweg 26. jrd! In mei is er een politieke verg Syr ring met de heer H. J. L. Vc uit Amsterdam. it i b' i chc Itm "he t 1 mi d Vervoersbedrijf Lis 7 bestaat 75 jaar LISSE Wethouder A. J. man opent zaterdag de grote garage van de firi Eigenbrood en Zoon aan de| naalstraat. Tevens wordt deze een jubileum gevierd, want vervoersbedrijf bestaat 75 jaad nieuwe garage is gebouwd a plaats, waar vroeger de keil pastorie van de chr. geiref.I stonden. Het bedrijf is destijds gei door Hein Èigenbrood, die op' scheiden schaal met paard en gen begon. Langzaamaan het bedrijf uit. en de j moesten wijken voor de auto. Naast het vervoersbedrijf] er nu ook een taxibedrijf met ,e ambulancewagen. Iioog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK Woensdag 18 nukn hoog water 0.2713.00; laag w,z 3.1220.57. va J tg NOORDWIJKERHOUT D.«Pa Streefland uit Haarlem heeft hetfy roep dat de kerkeraad van de l vormde gemeente op hem heeft gebracht, aangenomen. Omstn september zal hij zijn intrede d Ds. Streefland is 57 jaar en in H 1 lem belast met het pastoraat oi p, bejaarden en zieken. In 1937 voltooide hij zijn theol sche studie aan de Rijksunivers in Utrecht. Daarna was hij 3 hulpprediker in Oegstgeest en 6 predikant in Austerlitz. In 1946 ds. Streefland naar het Gelderse men. Daar was hij initiatiefne Ui tot oprichting van een bedrijf* 0i zorgingsdienst. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 57 vaartuigen. Zij namen een aanvoer van 10.885 kisten vis voor hun rekening. De sortering bestond uit 10 kisten schelvis, 480 kisten wij ting, 120 kisten gul en kabeljauw, 1280 kisten kleine gul, 3730 kisten koolvis, 100 kisten haring, 3800 kis ten schol, 25 kisten schar, 35 kisten tarbot, 20 kisten griet, 10 kisten leng, 5 kisten poon, 150 kisten diversen, 7320 stuks stijve kabeljauw en 21.000 kilo tong. Hierbij bleef het niet, want de aanvoer werd aangevuld met 98 kleine kisten schelvis, 2930 kleine kisten wijting en 200 kleine kisten haring. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de KW 93 Jeannette met 90 kisten en 175 stuks stijve kabeljauw, de KW 63 Margriet Jozien met 95 kisten, de KW 132 Jacoba Catharina met 118 kisten, de VL 103 Voorbode met 5 kisten, 220 kleine kisten diversen en 475 stuks stijve kabeljauw, de. KW 33 Limanda met 95 kisten, de KW 194 Eben Haëzer met 124 kisten, de KW 49 Antje met 267 kisten, de KW 164 Helena met 62 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de VL 73 Elly met 90 kisten, 251 kleine kisten diversen en 505 stuks stijve kabeljauw, de KW 80 Dirk Maria met 281 kisten, de VL 112 Bets en Gerda met 75 kisten, 356 kleine kisten diversen en 781 stuks stijve kabeljauw, de WR x Tiny met 89 kisten en 45 stuks st kabeljauw, de KW 32 Sakina Mart 270 ksten en 910 stuks stijve kal met 126 kisten, de KW 101 Nestori 270 kisten en 910 stuks stijve ka! jauw, de KW 54 met 67 kisten, VL 131 Willem met 270 kisten, kleine kisten diversen en 645 sl stijve kabeljauw, de KW 85 Rijnrn 4 met 120 kisten en 540 stuks st kabeljauw, de KW 51 Ora et Lab met 143 kisten, 11 kleine kisten div sen en 160 stuks stijve kabeljauw, IJM 54 Swift met 200 kisten, de 1 152 Soli Deo Gloria met 70 kisten, kleine kisten diversen en 8 stijve kabeljauw, de WR 32 M» met 73 kisten, de KW 67 Arie i 54 kisten en 100 stuks stijve kat jauw, de KW 173 Aquarius met kisten en 70 stuks stijve kabelj» de KW 165 Alida Jacoba met 75 ten en 100 stuks stijve kabeljai de KW 222 Maarten Cornelis met kisten en 40 stuks stijve kabeljai de KW 205 Dirkje met 67 kisten_ 50 stuks stijve kabeljauw, de 61 Bastiaan met 80 kisten en 85 sti stijve kabeljauw en de VL 115 Vo aan met 2500 kisten. In Schevcningen In Scheveningen werden aanj voerd 150 kisten wijting. 950 kle kisten wijting. 200 kisten kleine f 55 kleine kisten haring, 800 kisl schol, 30 kisten diversen. 1500 stii stijve kabeljauw en 17.000 kilo tol

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4