3 Fijeaarts burgemeester brengt krant op school I! Blijft er op papier redelijke meerderheid? Spelregels staalbedrijf in convenant vastgelegd helpt tegen griep Prins kreeg witte anjers van mevrouw Soeharto voorzitter van de sportpers staken zondag „EXPERIMENT LAAT MIJ BRAAK TERREIN ZIEN" De familie Zonderland Het gaat om de provinciesmaar WILHELMUS ONTROERDE VELEN HOOGOVENVESTIGING MAASVLAKTE Van Vrekom ronde verder Marijke Schaar in halve finale Altig won massaspurt Anton Ebben werd tweede ZATERDAG 14 MAART 1970 [JNAART De voor de klas staande rar. E. P. van idhuizen (36), burgemees- van het ruim vijfduizend len lellende Westbrabantse naart, heeft de krant in de looi gebracht. Twee weken ig beeft deze tijdelijke eraar-zonder-bevoegdheden" nnen nagaan in hoeverre irplichtige meisjes en jongens reid waren elke dag de krant lezen. pe leerlingen vit. de derde is van de christelijke MAVO- l tooi in Fijnaart werkten fnet zier mee aan het welslagen I n dit leerzame experiment. k hangen immers aan de lip- ^Ti van hun burgemeester, als ie éénmaal per week het klas- aal komt binnenstappen om ding te geven aan de discus ■uren Burgerschapskunde. CIJFER Ie Inspectie- en propaganda-afde- l van het dagblad ..De Rotter- nmer" zorgde er de afgelopen we- 1 voor dat zo'n twintig jongelui e dag een krant kregen. Tijdens lesuren van dit nog facultatief [even vak deelde mr. Van Veld- lien een tiental op het gcmeen- luis gestencilde vragen uit. die iriftelijk moesten worden beant- j>ord. Het waren uiteraard vragen Ef* er gebeurtenissen uit de krant. De rgemeester keek thuis het werk en gaf er een cijfer voor. r.Die lessen Burgerschapskunde ld ik heerlijk om te doen." zegt jnaarts eerste burger als hij zich wegzakken in z'n stoel. „Het is :r wel inspannend en afmattend, klas vraagt nu eenmaal je lurende aandacht. Ik heb eer- •zegd wel waardering gekregen >r\et onderwijzend personeel. Zij Wen elk uur van de dag de orde (ndhaven. Volgens mij is dat op ^e huidige scholen het grootste ibleem." gast-leraar zijn, één van de twaalf nevenfuncties van burge meester Van Veldhuizen, wordt door geen enkel in de school toegepast „machtsmiddel" geschraagd. In deze positie kan hij immers geen straf werk geven, iemand de klas uitstu ren of de meisjes en jongens huis werk laten maken. De door hem ge geven cijfers worden bovendien niet in een rapport opgenomen. Dat alle maal geeft de heer Van Veldhuizen toch nog wel wat onzekerheid. „Je komt er nu eenmaal niet zo gauw achter wat er werkelijk aan kennis is vergaard en blijft hangen. Niet iedereen heeft nog in de gaten hoe belangrijk eigenlijk deze lessen wel zijn. Er zijn er bij die er duide lijk met de pet naar hebben gegooid. Maar dat zijn er gelukkig niet veel. Anderen hebben elke dag intensief de krant willen doorlezen om de vragen goed te kunnen beantwoor den." if KIESDREMPEL Mr. Van Veldhuizen stelde geen gemakkelijke vragen. Zelfs een vol wassen krantenlezer zou er moeite mee hebben gehad er een goed ant woord op te geven. Het is overigens wel leuk om eens te kijken wat voor oplossingen door de meisjes en jon gens uit de derde klas van de MA- VO-school soms werden bedacht. Gevraagd naar de betekenis van- de term kiesdrempel zegt Rinie de Wit heel deskundig: „Een kandidaat zal dan een bepaald aantal stemmen moeten hebben om in de Tweede Kamer te komen. In Duitsland is dat vijf procent van alle stemmen." Dat is goed. Anderen moeten het ant woord schuldig blijven. Simon Nieuwkoop meent dat het iets te maken heeft met de afgeschafte op komstplicht. if KERKPAGINA Chris Wigant zoekt het meer in de ..drempel van de kieskamer". De po litiek geïnteresseerden hebben ook hun hart kunnen ophalen aan de verkiezingen in Oostenrijk. „Gewon nen door de socialisten", schrijft El- ly Heijstek. Het is toch wel frappant dat. de politieke vragen dikwijls juist werden beantwoord. Over de reis van de Franse president Pompi dou wist ook iedereen te verhalen. Wat en wie DS'70 is weet ook ieder- Opmerkelijk is misschien dat onze kerkpagina door de jeugd net slechts wordt gelezen. Als dan ook Fijnaarts burgemeester vraagt minstens twee onderwerpen te noemen die op de Gereformeerde Synode in Lunteren ter sprake zijn geweest, blijft de millllIllIlllllllllllllllllllllllllllll» DIT jaar voor het eerst hebben de leerlingen uit de derde klas van de christelijke MAVO-school 'in FUnaart Burgerschapskunde. Dit wordt gegeven door burgemeester mr. E. P. van Veldhuizen. De afgelopen weken hebben de jongens en meisjes als experiment kranten gelezen. Normaal worden er in de lesuren gemeentelijke zaken behandeld, die de jongelui bijvoorbeeld „namens het college van Burgemeester en Wethouders" ter hand nemen. Dit is zo'n geval: „Artikel 1 van de Woonruimtewet 1947 zegt dat een huis niet in gebruik mag worden genomen, tenzij burgemeester en wethouders schriftelijke ver gunning hebben verleend. Meneer De Kwaadsteniet, inwoner van Mavodam (waar de woonruimtewet nog niet door ae minister buiten toepassing is verklaard overeenkomstig artikel 31 van de wet) wil een huis, waarvan hij eigenaar is, verhuren aan de familie Zonderland uit Zwolle. De heer De Kwaadsteniet bewoont zelf een woningwetwoning (een huis van de gemeente dus). De familie Zonderland staat sociaal heel slecht gekend; de man is vaak zonder werk, hoewel hij nu in Mavodam werk heeft gevonden; de vrouw, oorspronkelijk eveneens uit Mavodam afkomstig, verwaarloost haar gezin. De gemeente Mavodam kent praktisch geen woningnood; veel woningen worden aan werknemers van elders toegewezen. B. en W. weigeren de familie Zonderland een woonruimtevergunning op grond van hun te zwakke sociale positie. In de raad stelt het raadslid O. de Bres, dat burgemeester en wet houders onjuist hebben gehandeld. Wat zou je namens burgemeester en wethouders antwoorden?" overgrote meerderheid het antwoord daarop schuldig. „Persoonlijk vind ik dit beangstigend," zegt de gast-le raar. „Het heeft mij wel aan het denken gezet dat men nauwelijks weet wat oecumene en zionisme wil zeggen." Zelfs Rinie de Wit, die de moei lijkste vragen weet te beantwoorden en er dan ook een 9y2 voor krijgt, moet de vraag laten voor wat die is. Slechts enkelen kunnen nog snel za ken als rietsuiker, echtscheiding en apartheid herinneren. „Zie krant!", is het enige wat Wim Moerland weet te schrijven, terwijl zijn klasgenoot Chris Wigant meent dat het om „meer goede gelovigen" gaat. SPORT De sportpagina's van onze krant daarentegen hebben de volledige be langstelling van de leerlingen van Gespannen luisteren de MAVO-leerlingen naar burge meester mr. E. P. van Veld huizen. Hij geeft in Fijnaart wekelijks lessen in Burger schapskunde en schuwt het experiment daarbij niet. de MAVO. Vrijwel iedereen weet de moeilijke naam van de Europese kampioene schaatsen op papier te krijgen. Waarom de minister van verkeer en waterstaat, drs. J. A Bakker, vorige week naar Helle- voetsluis kwam is ook maar voor «en enkeling een probleem. if BREIWERK „Al gauw merkte ik dat de meis jes in de klas het lezen van kranten meer geschikt vonden voor de jon gens. Daarom heb ik aan hen ge vraagd waarom een vrouw De Rot terdammer leest," verduidelijkt de heer Van Veldhuizen. De jongens hebben er niet veel moeite mee om hun mening te formuleren: „Omdat de man hem leest". Rinie de Wit zoekt het in het feit dat een vrouw „niet meer bezig gehouden wil wor den met breiwerk en theekransjes." Willy Polak en André Reeders zien de vrouwen de krant inkijken voor de advertenties. Wim van de Ree is erg kritisch en schrijft: „Ik zie niet in waarom de vrouw De Rotterdammer moet lezen. Er zijn andere kranten die even goed zijn..." if STRUCTUURPLAN Het land waar deze week een aan tal consulaten zijn gesloten is bij de leerlingen van de christelijke MA VO-school in Fijnaart voldoende be kend. Die conclusie kan niet getrok ken worden uit de antwoorden die werden gegeven op de vraag of er iets te vertellen valt over de neutra liteit van Zweden. Moeite hebben de meisjes en jongens ook met struc tuurplannen. Wim Moerland denkt in ieder ge val dat het alleen maar gaat om het bouwen van meer huizen. Gemak- zuchtiger is André Reeders die ver onderstelt dat een dergelijk plan „het uitvoeren van een bepaalde structuur" inhoudt. Leco Burgers houdt het er op dat het een plan is om gemeenten te vernieuwen. Als er gevraagd wordt wat DS'70 is, dan ziet hij er een afscheiding van de CHU in. Fijnaarts eerste burger gaat* tot de zomervakantie door met het lesgeven. „De antwoorden leren wel dat er nog een be hoorlijk terrein braak is. De wereld waarin wij leven lijkt in ieder geval op school aan veel meisjes en jongens voorbij te gaan. Opvallend is echter dat dit experiment mij heeft ge leerd dat veel kinderen meestal wel een antwoord.op een vraag weten, maar dit niet of nauwe lijks kunnen formuleren DJAKARTA Een bos witte anjers stond op prins Bernhard te wachten toen hij gisteren in het Guest House aankwam, waar de Prins gedurende zijn verblijf in Djakarta logeert. Onmiddel lijk stak h\j een anjer in zijn knoopsgat. De bloemen waren een attentie van mevrouw Soeharto. De eerste morgen van zijn verblijf in de Indonesische hoofdstad be steedde de Prins aan het afleggen van bezoeken aan de sultan van Djokja en aan de voorzitter van het parlement, Achmed Sjaichoe. Later bezocht hij de Nederlandse ambassa de, waar hij zich uitvoerig met ieder een onderhield. De Prins kan goed tegen de druk kende warmte van Djakarta. Het is het einde van het regenseizoen met nog geregeld een hevige bui en soms wat onweer. Uit alles blijkt, dat hij zich bijzonder op zijn gemak voelt. Geen wonder overigens, want de ont vangst Is hartelijk. I Ook de dagbladen zijn bijzonder vriendelijk in hun commentaren. Zo schreef Berita Joepa, blad van het I leger. ,het opnieuw horen van het Wilhelmus heeft velen ontroerd.' Het katholieke blad Kompas schreef dat het iedere aanwezige op gevallen was, dat de Prins bij het inspecteren van de erewacht bij ieder vaandel van de krijgsmacht stil bleef staan en een militair saluut bracht, een gebaar dat tot nu toe door geen enkel bezoekend staatshoofd was ge maakt. Het blad Noesantara merkte op. dat de aanwezigheid van de Prins van grote betekenis is voor het vervolma ken van de wederzijdse betrekkingen. „Wij hopen dat de Prins de toestand van het ogenblik goed zal kunnen I aanvoelen in het belang van het ver groten van de samenwerking tussen beide landen. De emotionele betrekr- kingen tussen beide landen dienen zich op gezonde en gepaste wijze te ontwikkelen. Zelfs het over het algemeen anti westerse blad El Behar schrijft vriendelijk. „Ofschoon twintig jaar geleden militairen van prins Bern hard onze vijanden waren, die ge vochten hebben tegen het Indonesi sche volk, begroeten wij als volk met een groot hart de Prins graag met een welkom. In onze harten zijn geen wraakgevoelens achtergebleven. In derdaad waren de Nederlanders onze vijanden en hebben we hen verdre ven als overheersers, maar we roepen hen nu graag als vrienden met een hartelijk welkom terug." De t.v. wijdde in haar nieuwspro gramma vier minuten aan de aan komst van de Prins, zond daarna de film Holland to-day uit en besloot het programma met .lang leve de vriend schap tussen Indonesië en Neder land." Vermeldenswaard is nog het vol gende: Toen de prins van president Soeharto op het Merdeka-paleis de prachtige Balinese kris ontving, bood hij snel een muntstukje aan, om te voorkomen dat de vriendschap wordt afgesneden.' ROTTERDAM De voor waarden waaraan het hoogoven- en staalbedrijf op de Maasvlakte zal moeten voldoen zullen in ge meenschappelijk overleg worden opgesteld. Partijen zullen gege vens die voor het opstellen, wij zigen en aanvullen van de voor waarden van belang zijn mee delen, terwijl geen medewerking verleend zal worden aan de vestiging voordat het bedrijf bepaalde schriftelijke verplich tingen op zich heeft genomen. Dit is kort samengevat de tekst van het convenant inzake de vestiging van het staalbedrijf op de Maasvlakte die is opgesteld door de minister van verkeer en waterstaat, de staatssecre taris van sociale zaken en volksge zondheid, het college van gedeputeer de staten van Zuid-Holland, het da gelijks bestuur van Rijnmond en B. en YV. van Rotterdam. Het convenant kan gezien worden als een eerste deel. Het is een alge mene overeenkomst. De bijbehorende verklaring is ten dele algemeen ten dele bijzonder, voorzover zij betrek king heeft op het verrichten van me tingen. De convenant-partners hebben een technische commissie ingesteld die het algemeen kader zal vastleggen, waarbinnen het voorkomen en be strijden van de verontreiniging moet worden geregeld. Het resultaat van deze commissie zal half juni worden meegedeeld. In de tekst van het convenant is niet alleen het enigszins negatieve element van „bestrijding van veront reiniging" opgenomen, maar ook „uit het oogpunt van mtlieu-hygiëne". Met name is het woord nevelvorming toe gevoegd, terwijl ook geluids- en tril- lingshinder door het convenant wordt gedekt. De bijbehorende verklaring stelt dat Hoogovens Hoesch het ontwerp van de te vestigen bedrijven zo spoe dig mogelijk bekend moet maken. Ter controle van de door het bedrijf ver oorzaakte lucht- en waterverontreini ging zullen emissie- en immissieme- tingen verricht moeten worden, ter wijl ook metingen van de geluidspro- duktie uitgevoerd moeten worden. De uitkomsten van deze metingen zullen Hoogovens/Hoesch ter be schikking moeten stellen. De verkla ring stelt voorts dat toezicht op deze metingen mogelijk moet zijn. Mededelingen zullen gedaan moe ten worden over de maatregelen die genomen worden voor de verwijde ring en verwerking van afvalstoffen, zo zegt de verklaring. Bij het opstellen van het convenant is men uitgegaan van een convenant waaraan een aantal basisvoorwaar den voor de vestiging zijn gehecht. In de hieraan gekoppelde verklaring van de onderneming verplicht deze zich aan bepaalde voorwaarden, die niet gebaseerd zijn op wettelijke voor schriften of waarbij twijfel omtrent de wettelijke verplichting mogelijk is, te voldoen BORDEAUX Gisteren zijn in Bordeaux de wedstrijden voor de Europese jeugdkampioenschappen ju do begonnen. Bij de aspiranten bleef alleen de Limburger Van Vrekom In de strijd. Hij versloeg in de tweede ronde de Oostduitser Krugcr. De re sultaten van de Nederlandse deelne mers zijn: ASPIRANTEN: Half middenge wicht: tweede ronde: Van Vrekom wint op beslissing van Kruger (Odl) MIDDENGEWICHT: eerste ronde: Lievens wint door Waza Ari van Martinelli (Ita) tweede ronde: YValak (pol) wint door Ippon van Lievens zwaar gewicht: kwartfinales: Hage- bert (Bel) wint op beslissing van Kors. verpakking: 14 en 40 tabletten MENTON. Marijke Schaar-Jan* sen heeft zich tijdens het tennis tor nooi in Menton geplaatst voor de hal ve finales dames-enkelspel door een zege op de Amerikaanse Pamela Aus tin. De uitslag was 63 en 63. In de halve eindstrijden ontmoet Marijke Schaar de ongeplaatste Engelse Co- rinne Molesworth, die de Australische speelster Lexy Crooke uitschakelde: 6—2 6—0. Minder gelukkig was Trudy Wal hof-Groenman. Zij moest haar meer dere erkennen in de Francaise Gail Chanfreau. De Nederlandse kon slechts twee games op haar naam brengen: 16 1—6. Bij de heren deden zich geen ver rassingen voor. Manuel Orantes (Spa) Patrick Dominguez (Fra). George Go- ven (Fra) en Geza Varga (Hon) plaatsten zich voorde halve finales. onze parlementaire redactie) Bert de Jong [jj IN HAAG Woensdag kie- en we de nieuwe provinciale in. Zonder de stok achter de van de opkomstplicht snel- we naar de stembus om te en, dat onze man in het be- ir van onze provincie komt. zou het moeten zijn. Maar de lijkheid is, dat we onze provin- «man heel in de verte of heie niet kennen en dat we van de iteiten en prestaties van de pro- ale staten naa-r verhouding wei- ernemen. ch stemmen we ijverig en braaf, ifjlat iedereen goed aanvoelt, dat woensdag gaat om een oordeel het nu drie jaar zittende kabi- Jong .d. ae redenering deugt staatsrechte- niet en lijkt, ik zou het haast even. op lichtvaardig gepraat, r ik ben in het degelijke gezel- 'P van de heer Jongeling van net die in zijn partijblad Ons Poli- Pa schrijft: "De stembusuitslag in sterke mate fungeren als ter voor de landspolitiek". De uitslagen zullen worden gebruikt om te bepalen of het kabinet-De Jong in het land nog een meerderheid achter zich heeft." Ook schrijft de heer Jongeling: "De verkiezingsuitslag kan zelfs beslis send zijn voor het aanblijven van het kabinet-De Jong...." T)AT IS dus duidelijk. Met ge- paste eerbied voor onze veelal onbekende provinciale bestuurders, stemmen we dus op Mellema, Bies heuvel, Geertsema, Schmelzer. Den Uyl en ook Jongeling, hoewel hun namen niet op de biljetten staan. Maar zij paraderen wel de hele week door de kolommen van de kranten en over het televisiescherm. Ja, de mannen van de provincie zijn ook aanwezig op de verkiezings bijeenkomsten, maar als zij aan het woord komen is de aardigheid eraf en begint de zaal leeg te lopen. Minister Bakker zei maandag in het half gevulde Hoogeveense Tam- j boer, de verkiezingen landelijk van "enig belang" te vinden. Hoogeveen accepteerde beleefd deze bescheidenheid van zijn vroegere burgemeester, maar moet gedacht hebben: en wél deze week drie keer 1 een verkiezingsredevoering houden. T ANDELIJKE VERKIEZINGEN J dus. provinciaal gecamoufleerd. Niet om de provincie was de Tweede Kamer deze week zó nerveus, dat voorzitter Van Thiel op een gegeven ogenblik vertwijfeld uitriep: „Er is in deze dagen niets zo onzeker als de orde van de Kamer". Wat is er veel afgevraagd, en wat is er deze week veel geïnterpelleerd. Het leek erop, alsof alle landelijke problemen en noden deze week in de Kamer samenbalden. Landelijk. Zo is het alleen te ver klaren, dat de socialist Sake van der Ploeg tijdens de interpellatie over de nood in de tuinbouw heel fel en lelijk deed tegen drs. Zijlstra. De twee Kamerleden, die vooral de belangen van de land- en tuinbouw verdedigen, kunnen goed met elkaar opschieten. Maar nu beschuldigde Van dor Ploeg zijn collega Zijlstra van onwaarachtigheid. Zijlstra was er confuus van en gaf pas een dag later een waardig weerwoord. Provinciale verkiezingen. Maar de Kómerleden hebben het zwaar. Tij dens de zogenaamde middagvergade ring waren Kamerlid Zijlstra en mi nister Lardinois 's avonds om kwart voor acht nog in een debat over de nood in de fruitteelt gewikkeld en om acht uur begon hun verkiezingsver gadering. Ze zijn ertegen aan gegaan, dat Kamerlid en die minister. Met alleen een kopje koffie als brandstof. "pEN ZWAAR bestaan. Dat geldt ■Li zeker voor de D'66-ers, pie deze week om hun oren kregen vanwege dat uittreksel van het rapport „De mocratische- bevolkingspolitiek", waarin wordt gezegd, dat de nood wel eens zo hoog kan worden, dat dwang bittere noodzaak wordt. Die dwang is dan sterilisatie. Nu wil ik deze zaak niet overdrij ven. Maar de leiding van de partij heeft pas afstand genomen tot dit „uittreksel", nadat KVP-fractieleider Schmelzer er in een verkiezingsrede en voor de radio aandacht voor had gevraagd. Het is waar, je moet zo'n bewering niet uit het verband van het geheel halen. Ik moet ook zeggen, dat in het „uittreksel" nuttige dingen staan. Maar het geheel doet zo kil en kaal en zielloos aan. Alsof de wereld al leen bestaat uit cijfers en er verder niets meer is. Dwang als bittere noodzaak. Waar is de grens? Straks moeten de gezin nen ook nog opgedeeld worden onder communes, omdat dit zo efficiënt en i economisch is en het nut met wis- i kundige zekerheid is aangetoond, j Verontruste D'66-ers hebben me verzekerd, dat het „uittreksel" niet j tekenend is voor de partij. Maar de leiding houdt óók stevig vast aan het i kille pragmatisme, dat alles verstijft. r7 AL NA woensdag op papier *-1 nog een redelijke meerderheid zijn voor de regeringspartijen? Hoe houden we het land regeerbaar? In kringen van de KVP rekent men op (de uitslagen omrekenend in Kamer zetels, wat de computers woensdag avond in Hilversum onmiddellijk doen) een terugval op 34 zetels. Zo neerslachtig was men deze week. In kringen van de ARJP en CHU I had men meer vertrouwen. Vooral na het goede congres van vorige week zaterdag is de CHU vol goede moed. Deskundigen van deze partij gaven me de volgende prognose, weer omge rekend in Kamerzetels. Tussen haak jes het aantal zetels nu. KVP 35 (39), PvdA 36 (37), VVD 19 (17), ARP 13 (15), CHU 13 (12), D'66 14 (7). Grocp-Aarden 4 (3), Boeren partijen 3 (7), PSP 4 (4). CPN 5 (5), SGP 3 (3) en GPV 1 (1). Een deskundige a.r.-prognose lijkt er haast als twee druppels water op. alleen geeft men daar de KVP en de eigen ARP een zetel meer. de CHU en de Boeren een zetel minder dan bij de c.h.-prognose. Wanneer één van beide prognoses ongeveer uitkomt, eet ik donderdag gebak. Het grappige is alleen, dat we de uitslag nooit precies te weten ko men, omdat KVP, CHU en ARP in Friesland en Limburg één lijst heb ben en er in vijf provincies PAK-lijs- ten bestaan. Zelfs een computer haalt uit de combinaties geen aparte Ka merzetels. In ParijsNice PLAN DE CUQUES Eddy Merrkx, leider in de etappewedstrijd Parijs-Nicc, heeft het gisteren niet gemakkelijk gehad. De donkere Belg kon zich tot op vijftien kilometer voor de finish In het plaatsje Plan de Cuqucs bij Marseille zonder moeite handhaven. Zelfs had de witte truidrager nog een vermetele ontsnappingspoging ondernomen, die echter snel werd ge smoord. Doch na 205 kilometer sloeg het noodlot toe. Merckx Taakte met onder meer Reybroeck, Basso en Le- tort betrokken bij een massa vleal- tort betrokken bij een massa val partij. De Belg klaagde over he-vige volg van de onzachte aanraking door een pedaal. Een groep van ongeveer dertig ren ners streed in Plan de Cuques om de ritoverwinning. In een felle eind sprint wist de Westduitse oud-we reldkampioen Rudi Altig de eerste plaats voor zich op te eisen. Jan Janssen werd vierde en Gcrben Karstens zesde. De uitslag van de vijfde etappe Is: 1. Altig (Wdl) de 220 km (en niet lüfi km zoals eerder vermeld) ln 5.54.54; 2. Guimard (Fra) zt; 3. Reybroeck (Bel): 4. Jan Janssen (Ned); o Hoban (Gbr): 6. Karstens (Ned): 7. Pijnen (Nedi: 8. Van der Vleuten (Nedi: Vlanen (Ned); 10. Ouy;t (Fr) allen dezelfde tijd als de winnaar. Het ALGEMEEN klassement na de vijfde rit is: 1. Merckx (bel) 26.00.06 2.-Reybroeck (Hel) 26.01,01: 3. Guimard (Fra) 26.01,00: 4. Dancelll (ita) 26.01,11; 5. Janssen (Ned) z t; 6. Aimar (Fra) z t: 7. Karstens (Nid) z t. DORTMUND Anton Ebben Is gisterenavond in de YVestfalenhalle te Dortmund na harrage als tweede geëindigd In het springconcours oni de grote prijs van de Bondsrepubliek. Tienduizend toeschouwers zagen de Italiaan Gualtiero Castellini met Fi- dux zegevieren. Hij bleef foutloos en kwam in 46.3 sec. Ebben liep ook geen strafpunten op, maar was met Kairouan iets trager: 47,8 sec. De uitslag was (lengte parkoers in de barrage 330 meter, zeven hinder nissen, negen sprongen): 1. Gualtiero Castellini (Itae) met Fidux 0 fouten en 46,3 sec. 2. Anton Ebben (Ned) met-Kairouan 0 - 47,8; 3. Janet Smith (Gbr) met Sai'.a 4 - 43,9; 4. Benrd Kuwertz (Wdl) met Ferrara 4 - 44.4; 5. Harvey Smith (Gbr.) met O'Malley 8 - 42,5; 8. Hermann Sctïrtdde (Wdl) met Heureka 8 - 44,3. j Franse journalisten DEN HAAG Gisteren is in Den Haag tijdens de jaarlijkse algemene j vergadering van de Nederlandse sportpers, het slot van het driedaagse congres ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum, de heer M. K. Bal uit Amsterdam tot voorzitter gekozen. Hij volgt de aftredende heer J. H. M. Cottaar uit Den Haag op. PARIJS De Franse journalisten vereniging heeft voor morgen een al gehele staking afgekondigd. Maandag zal er in parijs geen krant verschijnen. De journalisten eisen een vijfdaagse werkweek, ver- agi"8. va" de pensioengerechtigde leeftijd en herwaardering van het be roep. De onderhandelingen met dc •dagblad-directips zijn afgebroken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7