Vissersvaartuig bracht drugs aan land bij de VLEET WEEKAGENDA KVP-lijst Leiden pOOTSCHEEPSE AKTIE IN DUINGEBIED s. )orthaI Voorschoten 19 maart open Visserij nieuws |rie man gearresteerd paarzaam OEGSTGEEST <ELD ENQUÊTE ldL Erwtensoep Heidense levensvorm in Jalimovallei Toenemend aantal leden bij S,G.P. in Katwijk roorrangsweg Wethouder Roos ter aarde besteld Gymnasiasten voerden Italiaanse komedie op *E LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 9 MAART 1970 ^JÖRDWIJK De nacht van vrijxlag op zaterdag heeft in Noordwijk igeving heel wat sensatie gebracht. Vrijdagavond kreeg de politie hip dat een belangrijke hoeveelheid verdovende middelen op het tussen Noordwyk en Zandvoort zou worden gedropt. De drugs, opium, zouden worden aangevoerd door een vissersvaar- dan onbekende nationaliteit en onder dekking van de duisternis aan erfvorden gebracht. Het was de bedoeling de verdovende middelen, it duingebied van de Staatsbossen af te voeren en naar Amsterdam ogen. Dit bericht bracht de politie in staat van groot alarm. yijl de inmiddels op de hoogte vote Marine een onderzoek in- otjnaar de mysterieuze trawler, W het hoofd van de kustwacht irdwijk omstreeks kwart over van een voor de kust lig— thip een witte vuurpijl was af- oijen. Blijkbaar bevonden zien aggers van de bende in het libied. Kort daarna kwam van twacht bericht binnen, dat het jen bootje had uitgezet, dat met I mensen er in, naar de kust jeroeid. Een direkt uitgerukte Mile van de Noordwijkse politie •el de roeiboot op het strand aar de bemanning was inmid- het beboste duingebied ver- strandwandelaars meldden lijd later, dat zij in de duinen jmannen waren tegengekomen, jh min of meer verdacht ge- n en in het bezit waren van ntal dozen en pakjes. iafop werd een grootscheepse ak stlouw gezet om de smokkelaars pn. Om het honderden hectare aijuingebied tussen de bebouwde <an Noordwijk aan Zee en het Nora systematisch af te ujL werden de korpsen reserve van Zandvoort, Monster en ?ijk ingezet, waarna onder van hoofdagent J M. Huybers, ndant van het Noordwijkse re servekorps, het terrein werd afgezet en meter voor meter werd uitge kamd. In totaal waren ongeveer honderd politiemannen in touw. Dat zij geen enkel risico namen, ondervond een argeloze jongeman, die geen licht op zijn fiets had en daarom over het fietspad door de duinen huiswaarts keerde. Hij werd prompt in de kraag gegrepen en overgebracht naar het Houwaarderduin, waar hoofdinspec teur-korpschef J. F. Basten zijn com mandopost had ingericht om de op- sporingsaktie te coördineren. Tot vèr na middernacht werd naar de sluikhandelaars gezocht en niet zonder succes. Men slaagde er in drie bendeleden te arresteren, die' op ver schillende plaatsen in de duinbe groeiing waren weggekropen. Een 17- tal pakjes, die de smokkelaars inder haast in de duinen hadden verstopt, konden worden opgespoord. Op het gerechtelijk laboratorium te Den Haag zal worden onderzocht welk verdovend middel op zo grote schaal het land is binnengesmokkeld. Uit de, overigens spaarzame mede delingen van de arrestanten is ko men vast te staan, dat de aan land gezette bende uit vijf mannen be- SCHOTEN De eerste Voor sporthal „De Vlicthorst" ,19 maart officieel worden ge- Xu wordt nog gewerkt aan eiking van de hal op het voor- ALO.C.-terrein. „lal telt. de volgende speelveU ^Jbadmintonvelden; .4 .volleybal- 2 dubbelspeltennisbanen; 2 balvelden en 1 zaalhockey-, prfbal-, zaalhandbal- en zaal- jveld. De zaal (met een hoogte ieter) biedt voldoende accom- voor 2 lesgroepen. TRIBUNE vier kleedruimten. Boven de "mten en de kleedkamers is een tribune die aan 400 tot 500 4 een zitplaats biedt. De hal is ")uwd tot een ruim restaurant, ;t met keuken en bar. In de garderobe, ruimte voor de Ier en E.H.B.O. en een verga- ite. irthal wordt overspannen door istructie op stalen kolommen, voo: vS TR1 Jjn viei mti tril e ïuv Cnte rrt list JSTGEEST De VVD heeft nBloemenbuurt 200 gezinnen (25 lan het totale aantal inwoners) fëteerd. Dit onderzoek heeft 'n interessante gezichtspunten, Jerd, die zaterdagmorgen in peentecentrum werden toege- i ter discussie gesteld. gegevens hleek, dat. 73°/« bewoners tussen de 30 en 50 is. Opmerkelijk is het ge- Jantal bejaarden. Veel bewo- $dden nogal wat klachten over [keersveiligheid in de buurt, j de 'kruispunten Floralaan Jloemlaan en Dahlialaan Jloemlaan leverden discussie- jvan de ondervraagden wilde Tk bij de keuze van een beeld- ferk in de omgeving van het „centrum Lange Voort. Duide- Jek, dat men het betreurde zo "j invloed te hebben bij het be- Jn de kunstcommissie. die in het metselwerk zijn opgeno men. De zaal is van een halfverende 'hardhouten vloer voorzien. De kosten van de bouw bedragen totaal f 1.828.000. De exploitatie is in handen van de commissie voor licha melijke opvoeding en sport. Het te kort wordt geraamd op f 73.500 per jaar.Voorschoténse. sportverenigin gen gaan f 27 per uur betalen in het weekeinde (f 22.50 daarbuiten). Het restaurant is verpacht aan de heer G. J. ten Brinke te Voorschoten. ZOETERWOUDE Het concert van de zong vereniging „Zingt de Heer" is bepaald op 14 mei. Uit gevoerd worden het „Gloria" van Vivaldi en „Messe solemnelle" van Gounod. stond. Aan twee is het tot dusver ge lukt aan de greep van de politie te ontkomen. In totaal zouden vijf en twintig pakjes drugs klandestien zijn ingevoerd. Omtrent de totale hoe veelheid en de waarde er van, kon den nog geen mededelingen worden verstrekt. Het onderzoek wordt in samenwerking met instanties, die zich bezighouden met de bestrijding, van de handel in verdovende midde len, met kracht voortgezet. Vanuit de commandopost werd dc opsporingsaktie gadegeslagen door verschillende autoriteiten, onder wie mr. Smith van Ooyen, hoofd van de afdeling openbare orde en veiligheid op de provinciale griffie Zuid-Hol land, de burgemeesters van Zand voort, Monster en Noordwijk, de po litiechefs van de gemeenten en de heer Paff van het Staatsbosbeheer. In café „De Duinrand" gaf de heer Huijbers later een uiteenzetting over deze grandioos uitgevoerde aletie. Hij bleek vol lof voor de wijze waarop de politiereservisten de hun opgedra gen taak hadden verricht. Mr. J. M. Bonnike, burgemeester van Noordwijk zwaaide de com mandant van het Noordwijkse re servepolitiekorps lof toe. Het door de heer Huijbers in korte tijd uit de grond gestampte korps, bleek zich perfekt te hebben geweerd. Hoofdinspecteur Basten bleek even eens zeer voldaan. Hij reikte bloemen OEGSTGEEST Uitgaande van de classicale zendingscommissie van de classis Leiden von de hervormde gemeente, werd zaterdagmiddag een bijeenkomst gehouden in het zen dingshuis. Voorzitter ds. A. Vink uit Katwijk heette in het bijzonder welkom de heer Vriensdie als zendingsarts in de Jalimovallei op West-Irian werkt en nu met verlof De arts, die al tweemaal vier jaar in genoemde vallei heeft doorge bracht, vertelde onder het motto „Bekering" een en ander over zijn werk en die vele moeilijkheden en mogelijkheden die daarbij worden ondervonden. Hij wees op meedogenloze bevol king en de heidense levensvormen, van kindermoord en kannibalisme.- De heer Vriens zei dat zij het dwaas vinden een zieke te helpen-. Hun leeftijd is ongeveer ,.35 jaar De kindersterfte is er zeer groot. Dank zij de geneeskunde worden de bewoners van de valleit in con tact gebracht met het Evangehe en de beschaving. Na een geanimeerde broodmaal tijd vertoonde de heer Vriens sr. een serie dia's die een goed over zicht gaf van het werk dat zijn zoon doet. KATWIJK De kiesvereniging van de S.G.P. hield de jaarvergade ring in de Oranjezaal van het jeugd huis. Secrctari:, J. de Vreugd maakte melding van een toenemend ledental. De kiesvereniging heeft nu 217 le den. Penningmeester K. v. d. Meij maakte bekend dat er een batig saldo is van ongeveer f 2500.-, terwijl de collecte nog ruim f 300 opbracht. Na de pauze sprak ds. Hovius over „een rol des boeks", waarin hij wees op Jeremia die de opdracht kreeg al wat hij predikte op te schrijven. Het Leidse Stations-plein krijgt eindelijk zijn definitieve vorm. Er wordt hard gewerkt aan de reconstructie en dat vergt van het verkeer wat aanpassing. Over enkele maanden is het leed echter geleden en zal een vijftigtal series verkeerslichten hier orde op zaken stellen. (Foto NLC - Dirk Ketting) „Mondeling spreken is snel verge ten, verkeerd verstaan", aldus de pre dikant. „Deze zorg heeft bod verder uitgestrekt tot Zijn Woord. Daarin openbaart Hij Zijn zorg. Persoon lijk, ook voor het welzijn der natie. Het dient richtsnoer te zijn voor al het denken en handelen". Ds. Hovius merkte op dat „de rol des boeks" niet niets nieuws bevat, maar een herhaling en samenvatting is van al de woorden Gods. Ook is het altijd aktueel. „Jeremia" gaat in op de vragen, noden en om standigheden in zijn tijd, bezien in het licht van het Woord. Ook in de politiek is inzicht en verstand nodig. De profeten bemoeiden zich wel ter dege met situaties". Ten slotte zei ds. Hovius 'at het om de verspreiding gaat; lezen is al tijd beter dan vluchtig horen. Traag heid en zorgeloosheid moeten wor den vermeden. Verbreiding der be ginselen is nodig. Het is de taak en het nut van de kiesverenigingen. uit aan de dames van de reservisten, die tijdens deze politionele aktie als marketentsters hadden gefungeerd en de mannen tijdens hun werk in de vriesnacht van erwtensoep hadden voorzien. Een vrolijke noot was de laconieke reactie van een reservist op de vraag van één der arrestanten. De man had een zwerende duim en wilde weten hoe de politie hem zo gauw had kun nen pakken. „Ik hoorde het kloppen van je duim", legde de reservepolitie man uit en toen hoefde ik niet verder te zoeken". Na ongeluk overleden LEIDEN Dc 24-jarige Frans Pijnnaken, die zaterdag in Oegstgeest- -Rijnsburg met zijn auto tegen een strooiende zandauto reed, is enkele uren later in het Academisch Zieken huis te Leiden overleden. Herenstraat wordt VOORHOUT Woensdag avond om 8 uur vergadert de ge meenteraad. De agenda vermeldt or«er meer de volgende punten: Verkeersmaatregelen; uitvoering tweede fase verkeersplan; aanleg parkeerhavens in verschillende stra ten: intrekking verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelas ting; werkzaamheden in kader ver legging Dinsdagsewetering; extra subsidie van f 4000 voor Oranjever eniging. Aan de pre-adviezen ontlenen wij het volgende: Hoewel een minderheid in het college van b. en w. bezwaren heeft tegen het maken van de Herenstraat tot voorrangsweg. hebben b. en w. dit toch voorgesteld aan de raad. Dit wordt gecombineerd met invoering van éénrichtingverkeer in verschei dene zijstraten. Kandidatenlijsten VOORHOUT Voor de ge meenteraadsverkiezingen heeft de afdeling Voorhout van de VVD de volgende kandidatenlijst vastge steld: 1. Ir. H. van Os; 2. mevrouw E. M. H. Lochem-Oosinga: 3. J H. van Rongen; 4. E. de Haan; 5. mevr Ir. E. Geldermalsen-de Jongh: 6. J. H- Dirksen; 7. mr. H. J. ten Kley. De voorlopige lijst van de Poli tieke Partij Radicalen -ziel er als volgt uit: l.-mevr. A. J. W. Wijling- Schellingerhout; 2. W. M. Bax; 3. J. P. M. v, d. Berg; 4. P. R. M Borst; 5 A W de Groot; 6 A. J. v. d. Lans; 7. N. H. van Schooten. LISSE Zaterdagmorgen had de begrafenis plaats van de heer W. Roos. president-kerkvoogd van de hervormde gemeente en wethou der van bedrijven van de gemeente. De rouwdienst in de hervormde kerk, waarvoor veel belangstelling bestond, werd geleid door ds. J. van der Velden. Burgemeester Berends bracht namens de gemeenteraad een laatste groet. Namens het college van kerk- voögden voerde de heer J. Buiten huis het woord. Er is bij de ge dachtenis van de heer Roos alleen maar dankbaarheid. Verder spraken nog de directeur van H. de Graaff en Zn, ds. C. Jongeboer van Elburg en ds. S. Kooistra van Rotterdam- Delfshaven. Ds. Van der Velden hield een korte meditatie over ..Alles wat adem heeft, looft de Heer", de woorden bovenaan de rouwkaart. LISSE De raad komt woensdag avond om 8 uur bijeen om de vol gende nunten te behandelen; zeker heidstelling bouw eigen woningen; benoeming lid Sport en Recreatie; aankoop grond aan de Delftweg; aankoop woningen .Tulianastraat: wijziging besluit grondverkoop aan Volksbelang en Gezinsbelang. LISSE De Pluimvee- en Konij nensportvereniging Lisse en Omstre ken houdt dinsdag om 8 uur de jaar vergadering in het clubhuis /an de Luchtklievers. Om 7 uur vergadert de Jonge Dierenfokker in hetzelfde lokaal. LEIDEN Na stemming is de groslijst van de kvp voor dc ge meenteraadsverkiezingen als volgt samengesteld: 1. S. Menkén, (lijstaanvoerder), 2. mr. H. E. A. Driessen, 3. mej. M. C. J. van Buel, 4. J. Lijten, 5. M. G. J. Ham, 5. dr. mr. J. A. M. Cornelis- sens, 7. S. V. Cornelisse, 8. mevr. M. H. M. F. Gardeniers-Berendsen, 9. P. L. Stroink, 10. J. van Zijp, 11. mevr. J. Tolenaar-Roebroek, 12. J. Caste- lein, 13. W. Th. v. d. Holst, 14. J. A. Sala, 15. J. M. Silvester, 16. mevr. J. M. Mentink-v.d. Klaauw, 17. H. P. J. Huying, 18. W. A. M. v Rijn. 19. A. W. M. v. d. Ham, 20. A. M. v. d. Meijden, 21. A. Denie, 22. P. J. M. Kroon, 23. F. J. v. d. Laar. ZOETERWOUDE De jeugd clubs MeVe en D.V.V. geven vrij dag een uitvoering in „Ons Huis". „Een zomeridylle" LEIDEN Als sluitstuk van de door teraren en leerlingen van het Stedelijk Gymnasium georganiseerde Italiaanse week. werd door leerlin gen van de Gymnasiastenvereniging ..USA" de Italiaanse komedie „l.a Paece della Vacanza" van Ugo Betti opgevoerd in de Nederlandse verta ling van Eng. van der Heyden: „Een Zomerydille". Ugo Betti, die leefde van 1892 tot 1963 is in zijn genre, na Luigo Pi randello, de belangrijkste auteur die vele stukken op zijn naam heeft staan. In genoemd stuk vindt men de thema's en hoofdkarakters terug zoals deze voorkomen in de Comme dia dell'arte van Goldini en beschrijft hij de lotgevallen van de verliefden, die door de manipulaties van één hunner Alberto steeds weer opnieuw in moeilijkheden ra ken. Vandaag aan dc markt IJMUIDEN Zaterdag meldden zich onder meer de KW 134 Dirk Taat met 47 kisten en 45 kleine kis ten diversen, de KW 178 Dirkje met 139, de KW 211 Geertruida met 126 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 136 Urania met 150 kisten en 120 stuks stijve kabeljauw, de KW 160 De Vrouw Alida met 100 kisten en 65 stuks stijve kabeljauw, de IJM 154 Protinus met 130 kisten, 15 kleine kisten diversen en 68 stuks stijve kabeljauw, de KW 130 Marjan met 87 kisten en 30 stuks stijve kabel jauw, de KW 226 Jacob Senior met 35 kisten, 72 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 110 Rianne met 172, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 170 kisten. 14 kleine kisten diversen en 120 stuks stijve kabeljauw, de KW 210 En Avant met 155, de KW 202 Waterman met 55 kisten en 670 stuks stijve kabeljauw, de WR 45 Dieuwina met 170 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 183 Aleida met 81 kisten, 52 kleine kisten diversen en 175 stuks stijve kabeljauw, de KW 159 Marian Ellen met 100, de IJM 46 De Hoop 4 met 10 kisten en 500 stuks stijve kabel jauw. de KW 218 Carry Anita met 225 kisten en 150 stuks stijve kabel jauw, de IJM 45 De Hoop 1 met. 10 kisten en 600 stuks stijve kabeljauw, de KW 213 Jana met'38 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 193 Vrouw Pruna met 136 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 113 Wilma met 151, de KW 127 Klaziena Marijke met 183 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de K-W 194 Eben Haëzer met 80 kisten en 50 stöks stijve kabeljauw, de KW 200 Antje met 96 kisten en 140 stuks stijve ka beljauw, de KW 145 Anna Lydia met 141 kisten en 70 stuks stijve kabel jauw, de KW 93 .Jeannette met 60 kisten en 265 stuks stijve kabeljauw, de KW 155 Fiducia met 54 'kisten en 145 stuks stijve kabeljauw, de KW 125 Maarten Senior met 20 kisten. 28 kleine kisten diversen en 250 stuks stijve kabeljauw, de KW 215 Anna Henderika met 112 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 137 Maartje Jacoba met 100. de KW 187 Elly met 52 kisten en 130 stuks stijve kabel jauw, de KW 52 Solo Gratia met 136 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 189 Hans met 310 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 146 Cornelis van Beelen met 88 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 11 Deo Volente met 65, de KW 34 Rose Marie met 155 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 55 Ja cob met 117, de KW 66-Rudi Robert met 130 kisten en 175 stuks stijve kabeljauw, de KW 152 Soli Deo Glo ria met 42 kisten en 300 stuks stijve kabeljauw, de WR 33 Tiny met 102, de KW 206 Yvonne Yolanda met 180 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw, de KW 63 Margriet Jozien mei 68, de KW 173 Aquarius met 74, de SCH 261 Onderneming 1 met 117 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de VL 34 Anita met 595 kisten. 133 kleine kis ten diversen cn 710 stuks stijve ka beljauw, de KW 30 Wilhelmina Jo hanna met 440 kisten, 15 kleine kis ten diversen eri 250 stuks stijve ka beljauw, de KW 149 Arie Jacob met 110, de KW 174 Cornelia met 103, de VL 105 Elisabeth met 192 kisten, 118 kleine kisten diversen en 700 stuks stijve kabeljauw, de VL 131 Petro- nella met 135 kisten. 108 kleine kis ten diversen en 520 stuks stijve ka beljauw, de VL 112 Bets en Gerda met 165 kisten, 124 kleine kisten di versen en 325 stuks stijve kabeljauw, de VL 1 Ursinus met 535 kisten, 125 kleine kisten diversen en 212 stuks stijve kabeljauw, de KW 32 Sakina Martina met 159, de VL 90 Caroline met 620 kisten, 196 kleine kisten di versen en 460 stuks stijve kabeljauw, de KW 85 Rijnmond 4 met 100. de KW 197 Willem Senior met 100. de KW 49 Antje met 212, de KW 80 Dirk Maria met 220, de KW 51 Ora et Labora met 75 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 54 met 53. de KW 87 Albatros met 68 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de SCH 117 Onderneming 3 met 120 kisten en 230 stuks stijve kabeljauw, de KW 164 Helena met 82 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de WR 61 Bastiaan Grunnegers genoten an toneelspel LEIDEN Zaterdagavond ont ving Ons Grunnegerlaand de Grun- neger toneelspelers uit Zuid-Hol land die optraden onder de naam „De Randstadspelers" Het gezel schap voerde het toneelspei „Dei oom Aalbert toch" van Gera-vi van Dijk op. De hoofdrol werd voor treffelijk gespeeld dooi de hier J. Zijnstra uit Rotterdam. Ook het spel van P. Bult uit Leiden was heel goed. Het Leids Kamerorkest verleen de onder leiding van de heei J. Trouwee medewerking aan deze gezellige avond. met 91 kisten en 100 stuks stijve ka beljauw, de KW 22 Maarten Cornelis met 125 kisten en 80 stuks stijve ka beljauw, de KW 165 Alida Jacoba met 96 kisten en 170 stuks stijve kabel jauw, de KW 67 Arie met 90 kisten en 75 stuks stijve kabeljauw, de WR 32 Marco met 80 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de. KW 205 Dirkje met 42 kisten en 70 stuks stijve ka beljauw en de KW 101 Nestor met 102 kisten, 34 kleine kisten diversen en 563 stuks stijve kabeljauw. Vol gens de opgaven van de schippers be stond de aanvoer uit 3541 kisten schol, 249 kisten tong, 7 kisten tar bot. 214 kisten wijting, 2566 kisten gul, 270 kisten haring, 87 kisten di versen, 522 kleine kisten wijting, 276 kleine kisten haring, 350 kleine kisten diversen en 7326 stuks stijve kabel jauw. Odanks alle dreiging en spanning komt alles voor hen tot een goed einde, dank zij alle verwachte en onverwachte verwikkelingen. Een goed gevulde schouwburg, waarvan het publiek hoofdzakelijk bestond uit leerlingen met hun ou ders en de docenten van de school, heeft, na een mislukte poging om het Bondslied te zingen, genoten van het vlotte spel dat met veel élan door de jeugdige executanten op de planken werd gezet. Het stuk werd gedragen door Ro bert Jan Hageman (een bekende naam in toneelkringen) als de ver blinde Alberto, die door zijn onhan digheden aanleiding gaf tot allerlei ongewenste verwikkelingen. In Elzeli- na de Jong als het verliefde buur meisje vond hij een waardige te genspeelster. De rol van de waan wijze dokter werd op goede wijze vertolkt door Edwin Otto dia de mo gelijkheden die zijn dankbare rol hem bood op uitstekende wijze uit buitte. Ook de kleinere rollen waren goed bezet. Zo speelde Michiel ten Raa op aanvaardbare wijze een Ita liaanse plattelandspostbode!. Geroemd moet worden de rolvast heid van de spelers en al moest de souffleuse eens ingrijpen, de zaal merkte het niet. Het geheel werd gespeeld in de cors, vervaardigd d.l.v. de heer MacLennan, docent aan de school. Terecht uitte de zaal haar bewonde ring door na elke decorwisseling met applaus daarvan kennis te geven. Na afloop van het stuk de nodige ovaties, met bloemen (en een kus ran de iworzitter Erik van Ginkel) voor de dames, waarbij de werkers achter de coulissen niet vergeten toerden en de regisseuse, mevrouw Dolly Boode, zowel fan de vereni ging als van de spelers, enige atten ties mocht ontvangen voor het vele en omvangrijke werk dat. zij heeft gehad voor de realisatie van dit stuk. Rest ons nog te vermelden dat de plaatsen werden gewezen door sup poosten die voor de eerste keer dienst deden in hun goed gesneden gedistig- neerde kostuums, die ondanks de uni formiteit alle gedachten aan „unifor men" verbanden. Maandag 9 maart De Doelen. 8 uur: amateurfotografenver- eniging. Stadhuis. 7 uur: gemeenteraadsverga dering. Dinsdag in maart Koffiekamer Gehoorzaal. 8 uur: forum avond PvdA. spr. prof. dr. II L Zielhuls, Oegstgeest. ..Bedreiging van de volksge zondheid door de techniek"'. Stadhuis.. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigraliecentrale. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: a r. Staten- centrale Leiden, sprs. min. Bakker en Statenlid Spaan Woensdag 11 maart Schouwburg. 8 uur: K. en O. Fons Jan sen. Stadhuis, 4 tot 6 ui'r; spreekuur soc. raadsvrouw. Beloftekerk. Robijnstraat. 8 uur: afd. Mors Christen-vrouwenbond. mevrouw Attema-Roosjen over hel vierde kruis- Donderdag 12 maart Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: aid. Zuid-West Christenvrouwenbond. spr. mevr Attema-Roosjen te Katwijk, koor zang. Schouwburg 8 uur: K. en O. Foqs Jan- Gehoorzaal. 8 uur: K en O.: Omroep orkest. met solisten. Micro-Theater Vestestraat 4'i n uur: Imperium met ..The public Eye cn „De Schaf (tel. 01710-41035). Vr(jdag 13 maart De Kleine Burcht. Nieuwe Rijn 7.45 uur: propaganda-avond Ned. Bond van We duwen en Weduwnaars Schouwburg. 8 uur: K .en O Fons Jan sen n O. Filmclub Stcenschuur 6. 8 u 16. Schoot Lammenschansweg 6 8 uur: con tactcommissie Kinderbescherming. G P de Koning te Driebergen over: democrati sering in de tehuizen Kleuterschool De Zonnebloem. Asser straat 4-10 uur: bazaar. Zaterdag 14 maart Schouwburg 8 uur: K. en' O.. Fons Jan sen. Micro-Theater. Vestestraat 40. 8 uur: Im perium me t..The public Eye" en De Schaf (tel. 01717-41035). Schooi De Valk. Rijnsburgersingei. 2.30 uur. esperantistenver. Pacen lezing over Finland. I'll.MS IN LEGDEN CAMERA - Fllmweek Polanskl: 2.30. 7 en 9.15 uur dag., zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur: do/vr: Repulsion, za/zo: Cul de Sac; ma/di/wo" Rosemary's Baby. 18 Jaar: vr- en zat-nacht 23.30 uur Who's afraid of Virginia Woolf. 18 jaar LIDO Mesqulto Squadron 14 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR Uw vrouw, het onbekende wezen (Wonder van de Liefde. 3) 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. REX Vreemde minnaars 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 e.n 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur Weekend op de Reeperbahn. 18 jaar STUDIO - More 18 jaar dag. 2.30. 7 en 9.13 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON - Hello Dolly, a.l.: da en Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. De zaterdagdlenst na 13 uur. de zon- dagdienst. de avonddient na 22 uur en dc nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Zulder Apo theek De Oegstgecstsc Apotheek en apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp zijn de gehele week geopend. Dnklprsdienst lot zaterdag to uur de eigen doktei raadplegen Daarna 5 maal bellen to' zondag 24 uur Societeii I'weniwel". Breestraar 19 (societcli voor kamerbewoners cn alleenstaanden van zo laar e.o.). Openingstijden dinsdagavond van B.30 uur tot 11 uur woensdagavono van 8.30 uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tot H uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot li uur Mobiel ANW'B-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10 Behandeling na ongevallen Ue poliklinische oehandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tor woensdag 12 uur waargenomen door net Dlaconessenhuls Vrijdag !2 uur tol zaterdag 12 uur door net Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis. Alarm d ti m m e rs Doktersdlenst. 5 maai 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maai 3 politie 5 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening®- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101 du geen gehoor telef. 10460. voor informatie telef 33921 Bezoekuren ziekenhuizen Academiscn ziekenhuis: oezoekuren: maandag, woensdag donderdag en vrij dag 19.00-1945 uur; dinsdag 13.00-14.00 uur; zaterdag i.ï.oo—16 00 uur: zondag. aJg- chrisi en nationale feestdagen 14-30-^16 00 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag fin vrijdag 19.00—19.45 uur;,zaterdag 15.30— uur; zondag, aig. Christ en nationale feestdagen 15.30—17 00 Kinderkliniek. maandag, woensdag don derdag en vrijdag 18.15—19" Oo uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. chnst. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur Elisabeihziekenhuis Leiden derde Klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van Kwart voor 7 tol half acht. kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en s avonds van kwart voor 7 tot naif acht; tweede klas dagelijks van half 12 lot 12. 2 tot 3 en dagelijks van nalf 7 tot halJ 8 AnnakJLruek Lerden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlénten dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tol 12 eri 2 lot a Jelgersmakllntek: maandag tot en met vrijdag van 10,45 tot 17.45 uur. zaterdag 13 tot 15 uur: zondag 11 tol 11.45 en 13 tot 15 uur. Diacoriesscnnuls. dagelijks eerste KI. 11 tot 12, 1.15 tol 2 en 7 tol 8 u.; tweede KI. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. derde kl. 1.15 tot en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Kijnoord: dage lijks took zondag): le en 2e klas; van 10.3011.00 uur van I4.OO—15.OO uur van 18.00—19.00 uur. 3e klas van 14.0015 00 uur van 18.00— 19 30 uur Kraainafdeiirig. van 14.00—15 00 uur. van I9.UU19.30 uur alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. van 18.0018 30 uui dinsdag en donderdag al leen voor vaders. Kinderen oeneden 16 jaar geen toegang MUUKUW1J K - Sole M110 klasse-pa- (lenten dagelijks van 3 lot naU 5 en des avonds van 7 tot 8. zaaipalienteu zon. 'Igs. van l tol 3, dinsdag van 1 tot half 3, donaeruags van Huil 7 101 nair 8 en zater- KATW1JK Zeehospitium longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- iing dagelyks van halt 3 tot hail 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot nalf 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie lot half vijf. Longkliniek cn tbe-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatehrdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en HorLus .viuseuxri Volkenkunde, öteenstraat: op weikdugen van tu tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uut. Museum Oudheuen. Rapenburg op weikdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van I tol 6 uut Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur zon dag van 1 tol 4 otji Hortus Botanicus (KapeiiDurg), op Aeikdageri van 9 tot 12 eui van 2 tot S zaterdags en zondags gesloten. ten Tentoonstellingen Galerie 't Uuivennuys, Rapenburg 94: gouaches, waskrijt, magische objecten van Henk Oveidulnl 17 febr. - 11 maait, dinsa t/m zondag 2-8 uut. Galerie Wai kamp Nieuwsteeg 4: tot 10 maart expositie zeefdrukken dlnsd. t.m za Ier Cl 2-5.30 uur Coiieeciub I8K8. Nieuwsteeg' 11: toi 10 maan loto's van draagobjecten maand t.m. zaterd 10-23 U. v\ arsenaal „unsizaa. HeuU. Hollaan 7: •iouacheb en 'teKeniiigen Adrian Stahl- ecKei en bi onspiusi leken van Peter Leye- naai ivan Si lebr tot 4 maqrt. maand t'm, zal van 10-5 u.. dinsd avond 8-10 uj. Rapenburg 73: werk van Joep Goeting (toi 18 maart) Lelds Akad Kuastcen- trum Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: ten toonstelling van scnilderijen en grafieken van rheo Kutpcrshoek (28 febr-28 maart dinsd i.e.m zaterdag 9-6 uur) WASSENAAR. Hofiaan 7 Kunstzaal Hcuff: schilderijen en aquarellen Hans van Blooys keramiek Lou Schwlrtz van 9 maart tot cm met 1 april maand. tm. zat. 10 tot 17 uur. dinsdagavond 8 tot 10 uur. 13 en 16 maart gesloten Legermuseum, tot 30 Juni: aquarellen- expositie Verbeeld verleden, dag. 9-17 u„ zond. 13-17 u.. zat. gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3