bij de VLEET LEERLING- of AANKOMEND VERKOOPSTER KATWIJK KRIJGT SHOW NATIONALE DRACHTEN VAN SCHOENENHUIS ISABELLA Studentenverzet in Parijs gebroken "^Spinoza Rijnsburg heeft projekten in uitvoering alle Bestuursleden namen afscheid van Spinoza Visserijnieuws [^NINGTOEWIJZING ZAL IN TOEKOMST VERANDEREN Uit de BOLLENSTREEK Keukenhof open op 26 maart Wethouder Roos overleden In de Hoftuin - Rijnsburg - Tel. 01718-2754 Holthaus kiest voor lange rok Nieuwe mode is vol speelse inspiratie KNSM: 4 miljoen minder winst Optrekken vrachtenpeil steeds moeilijker Moro informateur Tientallen gewonden bij gevechten leidse courant WOENSDAG 4 MAART 1970 ■Sm Cur* verw, 1 A [ena Goth^ j Side - Zo langzamerhand GothAjet een moeilijke, zo niet on- §jke taak om woningen te bou- Hoeiêgen een redelijke huurprijs. Hottq voorzitter C. Noort gister- tijdens de jaarvergadering oningbouwvereniging „Spino- 4c var Rott^oorziUer bracht enkele facet- n de zgn. doorstroming naar Port Hij wees erop dat de toewij- een woning nu nog volgens m Boglement gaat: het laatste lid- Ar komt het eerst aan bod. In imst zal dit echter niet meer hi Moi m ■rnieuwing van plan 1 is een Ggtonjverbetering, maar levert wel jziene moeilijkheden op. Het koud van woningen vraagt meer aandacht en als gevolg of «n neemt ook de administratie R°ttefen en ander zal leiden tot een werkplaats en meer kan- ïte. Vooral dit laatste is ur- o veii K'verband met de verbouwing I>a aiet kantoor zal vrijdagavond spreekuur worden gehouden, nra^ in 't vervolg tot na de ver ing, het wekelijkse spreekuur v^n MAYO-school is. Het kantoor voorlang verplaatst naar perceel rhamjaan 17. Portieken de nieuwbouw gaat het op 't niet zo vlot, hoewel de ver- zich gelukkig prijst dat al Jjekten in uitvoering zijn. Het jvr. Van der Vijver Bu jnam definitief fd afscheid jNSBURG Gisteravond werd s de jaarvergadering van de kleuterscholen definitief af- 1 genomen van oud-presidente Van der Vijverv d Voet, maf de oprichting van de ver- g heeft geijverd voor het chr. ironderwijs. Zy was nu voor itste maal als bestuurslid aan- mevrouw Den Heyer be- haar met de woorden uit ken 1922: „Het aantrekke- van iemand is zijn welwillend- Mevrouw v d Vijver werd md tot erelid. jaarverslagen van de secreta- en de penningmeester werden 'ekeurd. Tijdens de bestuurs- ezing werden de dames Van >nd—Vianen en Van Spijk liooy gekozen. i de pauze werden dia's ver- ïirgerlijke stand van Rijnsburg JNSBURG Geboren: Erik Rei- z.v. J van Egmond en I M L v stum Spinozal. 119: Elizabeth, ;eretha; d.v.A van Egmond en L laan; Noordeinde .Alexandra; L van den Eijkel en C E de Rijnsburgerweg 132: Jansje d.v. C Ravensbergen en E. de Burg Hermansstraat 2b; Metta inella Adriana; d.v. P van der ak en M. Noteboom Tul raat 46; Gert-Jan; z.v. T M erius en GL Hoek Spinozalaan [endrika Anna; d.v. J van Zuij- Zijerveld De Waal 28; din Michel Kennth;z.v.P. de en C T Hus De Waal 401; Mi- ;d.v:C Star en I Bijsterveld lalstraat 50; Karina;d.v. J van >nd en K J Teljeur Boslaan 110; dcrtrouwd: Van der Plas, Pieter aar Katwijk, en van Egmond Wilna 20 jaar Vliet ZZ 40. •trouwd Giuseppe Rijnsburg, Itlaan 42 en van Dijk, Gerarda truda 22 stenotypiste Leiden, dijk 292 adres m.i.v. huwelijk opig ieder op eigen adres; RK. weer is wel de grootste spelbreker geweest. Als omstreeks half mei het laatste blok aan de Boslaan in ge bruik is genomen, is plan West ge heel gerealiseerd. Minder goed was de voorzitter te spreken over de bouw van de par- tiouliere koopwoningen, die hij een ontsiering van de plannen West 1 en 2 noemde. Het bestuur heeft reeds stappen ondernomen om te komen tot het bouwen van keuzewoningen in het plan „Freder'iksoord". Hij vond de kans redelijk dat voor de bouw nog dit jaar toestemming zal worden verleend. Een beroep werd op de leden ge daan de woningen en vooral de por tieken, schoon te houden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. Kr all en W. de Mooy herkozen. In de plaats van de heer Joh. Hoogstraten en de heer L. J. Goudriaan, die zich niet herkiesbaar stelden, werden de heren G. van Eg mond Nzn en N. Driebergen Czn ge kozen. De heer W. Schouten, aftre dend commissaris, zag zijn funktie voor 5 jaren geprolongeerd. Omdat de voorzitter van deze raad, de hr A. Zandbergen, wegens ziekte was ver hinderd, bracht de heer D. v. d. Mey verslag uit over de Stichting Spinoza. Hij gaf een globaal overzicht van het werk in het afgelopen jaar. Diverse machtigingen, nodig om de besluitmogelijkheden van .het bestuur te vergroten, werden zonder meer aangenomen. Een gratis verloting besloot de ge animeerde vergadering. RIJNSBURG Op hartelijke wijze werd gisteravond tijdens de ledenvergadering van woning bouwvereniging „Spinoza" af scheid genomen van penning meester Goudriaan en bestuurs lid Hoogstraten. Voorzitter C. Noort wees in zijn afscheidswoor den op het stempel dat deze twee heren op de vereniging hebben gezet, en ging in op de belang rijke dienende taak, die beiden hebben vervuld. De heer Goudriaan is 33 jaar on afgebroken penningmeester geweest. Tijdens de vergaderingen van het bestuur bleek steeds weer, dat de heren Goudriaan en Hoogstraten geen „ja-knikkers" waren, maar met begrip voor elkaar wist men toch steeds uit de moeilijkheden te komen. Voorzitter Noort benoemde hen tot erelid en bood een fruitmand aan en een envelop met inhoud. Namens de raad van commissaris sen sprak de heer Van der Mey, die betoogde, dat er altijd een goede samenwerking was geweest. Ere-voorzi'tter Zandbergen be dankte de heren Goudriaan en Hoogstraten voor het vele werk, dat zij in het belang van de woning bouw deden. De heer Hoogstraten, die 17 jaar bestuurslid is geweest, bedankte voor" het genoten vertrouwen. De heer Goudriaan schetste de situatie 'uit zijn beginperiode in 1937. „De ILLEGOM Geboren: René ia, z v A N M van Haaster en Q Warmerdam. Rudericus An- lius Wilhelmus, z v W A Stroom- g.j en W M Slobbe. Ronald, z v e Vos en J van der Linden. ndertrouwd: J M Ruigrok en G [ranenburg. etrouwd: J van der Plas en M A argaren. A J van der Poel en P van Heek. herledenT de Goede, m„ geb Dkt 1879. H M Wassenaar, v., geb juli 1935, echtg van L van der lt. USSE De pas gevormde af- ling Lisse van D'66 houdt vrijdag naart de eerste vergadering in het 'ierkant". Spreker is de heer G. van Blokland, kandidaat voor de Staten. Het afdelingsbestuur èngt deze avond ook het concept emeenteprogram" in de openbaar- dd. Belangstellenden kunnen zich verbinding stellen met de heer F. Zeeberg, Vincent van Gogh- raat 9. telefoon 02530 - 5563. LISSE Deze week wordt in de H.B.G.-hal gewerkt aan de ^toonstelling van huisvlijt en isbroei. Zaterdagmorgen om 10 wordt de tentoonstelling ge- end door de heer C. J. Segers. recteur van de H.B.G. De tentoonstelling is zaterdag van tot 6 uur geopend. Van 6 tot 7 (r kunnen de inzenders hun eigen- fimrnen terughalen. RIJNSBURG Woensdagavond uur spreekt de heer H. ter Welle t Soest in de bovenzaal achter oonhuis Katwijkerweg 15. SASSENHE1M Van een terrein. *ar een nieuw fabriekscomplex van Sikkens wordt gebouwd, is dezer dagen een 200 meter lange stroomkabel ter waarde van 12.000 gulden gestolen. De kabel is waar schijnlijk per vlet vervoerd en later overgeladen in een auto. De politie heeft de vlet in de slootkant ge vonden. SASSENHEIM Gisteravond omstreeks half tien werd een 70- jarige voetganger uit Heemskerk op de Kerklaan onwel. Hij overleed waarschijnlijk tengevolge van een hartaanval ter plaatse. VOOHOUT De door wethouder De Groot geleide Voorhoutse %af- deling van de Politieke Partij Radi- kalen hield een politieke klaverjas- drive. De avond werd ingeleid door „Wandelganger" Henri Faas van de Volkskrant. Hij wees er op, dat de PPR niet is opgericht als de zoveel ste minderheidspartij, maar om de samenwerking van allen, die in ons land een progressief en vernieuwend beleid wensen te bevorderen. Binnenkort is de stichting van plaatselijke afdelingen van de PPR in Noordwijkerhout, Lisse en Hille- gom te verwachten. WARMOND In verband met de provinciale statenverkiezing heeft het bestuur van de PvdA, in samen werking met de PPR en de PSP, be sloten op zaterdag 14 maart met een geluidswagen door de gemeente te gaan. Tevens heeft het bestuur be sloten een voorlopige lijst van kan didaten vast te stellen voor de ge meenteraadsverkiezingen. Deze lijst moet nog worden goedgekeurd door de leden van de partij. De samen stelling luidt: 1. G F J Vellekoop. 2. P J van Huis, 3. G J ter Beek. 4. Mw. J v d Struijs-v d Horst. 5. W M Zilverentant. Spinoza nam afscheid van twee besttiursleden: v.l.n.r. de heer Hoog straten, de heer Goudriaan en de heer Noort (voorzitter). kleine vereniging van toen, is de enorme vereniging van nu", aldus de heer Goudriaan. Daling werkloosheid O in de Bollenstreek LISSE De directeur van het Arbeidsbureau Lisse deelt in zijn maandoverzicht mee, dat februari een behoorlijke daling te zien gaf van 133 ingeschrevenen, maar de daling was toch belangrijk minder dan in dezelfde maand van vorig jaar. Thans staan 454 werkzoe kende mannen ingeschreven tegen 389 in februari 1969. De voorjaars werkzaamheden kwamen nog niet voldoende op gang. Wanneer het weer zich in gunstige zin ontwik kelt, kan in maart een forse da ling worden verwacht. De vraag om personeel is in fe bruari weer gestegen en wel van 573 in januari tot 687 in februari. De grootste toeneming werd geregis treerd in de landbouwsector, van 81 tot 144. In de bouwsector viel een stijging van 22 waar te nemen. In de sector vrouwelijke arbeids krachten daalde het aanbod van 118 in januari tot 83 in februari. In de horecasector steeg de vraag van 15 in januari tot 46 in febru ari. BOLLENSTREEK Op 26 maart opent Keukenhof zijn poorten voor het publiek. Er is dan tien maan den met man en macht gewerkt om een bloemenshow te bieden die de 'shows van vorige keren nog over treffen. Het is voor de 21ste keer dat de nationale bloemententoonstelling wordt gehouden. Ook zal een kunst collectie met ongeveer dertig Ne derlandse beelden niet ontbreken. Dit najaar buslijn in Poelpolder LISSE Gisteravond werd in de Poelpolder de jaarvergadering van de vereniging Gemeenschapscentrum De Poel gehouden. De heer Schalk, secretaris, vertel de dat in het afgelopen jaar een jeugdclub is opgericht, „The Magical Mood", die onder leiding van het bestuur van De Poel goed loopt. Uit het jaarverslag van mevrouw Vee nis bleek dat er een voordelig eind- saldo is van 4000 gulden. Men maakt bekend dat er in het najaar een NZH-buslijn in de Poel polder zal komen. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDF. Geboren: Marco Johan, zoon van: Van der Jagt. Martinus Willen, en: Van Ommering, Gerrie. Arthur Cornelis, zoon van :Hoogduin, Petrus Maria, en :van Abswoude, Elisabeth Martina Maria. Ronald Winfried, zoon van: Van Velzen, Johannes Hendrikus, en Kraan, Catharina. Cathelijne, doch ter van:Bertels, Cornelis Petrus, en :Meeuws. Maria Monica. Gehuwd: Van Velzen, P. J. M., en: Bakker, E. H. M. LISSE Wethouder W. Roos is dinsdagmiddag overleden. Hij werd enige dagen geleden ter observatie in het Diaconessenhuis te Leiden opgenomen. Het onderzoek wees uit, dat een operatie gewenst was. Tij dens de operatie is de heer Roos overleden. Hij voelde zich de laat ste tijd weer goed en meende zich voor de gemeenteraadsverkiezingen wel op de groslijst te kunnen laten plaatsen. Zijn heengaan wekte in brede kring ontroering. Vooral in de herv. gemeente nam hij een grote plaats in. Een lange reeks van jaren was hij president-kerkvoogd. Bij de laatste raadsverkiezingen, vier jaar geleden, was hij lijsttrek ker voor de CHU en werd hij ge kozen tot wethouder, waarbij hij de portefeuille van openbare werken kreeg. Hij heeft zich voortreffelijk in deze functie ingewerkt en door zijn zakelijk beleid de gemeente Lisse grote diensten bewezen. Ruim een jaar geleden werd hij door een hartaanval getroffen, waardoor hij zijn arbeid moest on derbreken. Toen zijn ziekte langer aanhield, benoemde de raad de heer De Koning als tijdelijk wethouder. De heer Roos heeft in de bloem bollenwereld grote bekendheid ge kregen door zijn vele functies. Zaterdagmorgen zal de begrafenis plaatshebben na een rouwdienst in de herv. kerk. Hedenavond wordt een buitengewone raadszitting ge houden. KATWIJK AAN ZEE Donder dag 5 maart houdt de A.R.-kiesver- enigii.g haar jaarvergadering in de grote zaal van Irene. De agenda ver meldt o.a. kandidaatstelling voor de gemeenteraad. In de vacature van de heer Van Raalte zijn kandidaat gesteld de heren G. L. Hey en dr. J. G. Knol. Aftredend zijn de heren D. J. Brouwer, J. van Leeuwen en C. Tavenier. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om acht uur komt de A.R. kiesvereniging bijeen in de oude pastorie van de Gereformeerde kerk. In deze avond zal de groslijst worden samengesteld van kandida ten voor de gemeenteraad. Verder zal worden gesproken over „wat de kandidaten met de meeste stemmen voor ons denken te doen in de ge meenteraad". KATWIJK De collecte in Kat wijk ten bate van Nieuw-Unicum heeft f4106,80 opgebracht voor de lichamelijk gehandicapten. Alléén al Katwijk a/d Rijn bracht over de f 800 bijeen. Constante wisselkoersen AMSTERDAM, 2 maart Londen 8.76%8.76%; New York 3.63H—3.64A; Montreal 3.39%—3.39%; Parijs 65.63% —65.68%; Brussel 7.32%—7.33V4; Frankfort 98.69%—98.74%; Stockholm 69.97—70.02; Zürich 84.55%—84.60%; Milaan 57,82%—57.87%; Kopenhagen 48.52%—48,57%; Oslo 50.96—51.01; We nen 14.071414.08%; Lissabon 12.7914 —12.80%. KATWIJK In de Oranjezaal van het Jeugdhuis heeft een bespre king plaats gehad van het genoot schap Oud-Katwijk onder leiding van de heer J. van Brakel die enkele plannen ontvouwde voor deelneming aan de Bevrijdingsfeesten op 5 mei a.s. Er zal een deel show zijn en een deel optocht van mensen in oud- Katwijkü klederdracht. Ook zullen er groepen van buiten Katwijk wor den aangetrokken om zo een mani festatie te krijgen van nationale kle derdrachten. Als het even mogelijk is, wil men dit in het badseizoen herhalen. De heer C. Varkevisser, die in de- zè dingen al aardig thuis is zei dat men de oude kleding, die niet meer voorhanden is, zo oorspronkelijk mogelijk wil vervaardigen Het ge nootschap zal de lappen stof inkopen en onder leiding van mej. Reens zal men dan aan de slag gaa Er is al een behoorlijk lijstje aan gelegd van deelneemsters en deel nemers, maar er worden er nog veel meer verwacht. Men kan zich opge ven bij C. Varkevisser, Tijmstraat 31. Met historische wagens c koets werk belooft het een mooi geheel te worden. KATWIJK AAN ZEE In plaats van de heer W. G. van Beelen die binnenkort de gemeentedienst gaat verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, is als bulpconcierge de heer Jac. Haas noot benoemd, voorheen in dienst bij de gemeentebedrijven. IJMUIDEN De havens van het IJmuidense Staatsvissershavenbedrij f boden dinsdag weer een normale aanblik. Nadat maandag bijna de he le vloot aan de kant was blijven lig gen door de stormachtige omstandig heden trokken nu de meeste schepen er op uit. Een groot deel zocht het gebied onder de Nederlandse kust op. Uit de eerste trekken van de uitge stelde nieuwe reis kan de voorzichti ge conclusie worden getrokken dat de kleine gul weer de meerderheid voor zich opeiste. Sommige vaartui gen kregen van deze vissoort uit een trek een mand of tien aan boord. De wijting stelde zich meestal verdekt op. Meer dan vijf mandjes kreeg men hiervan uit een poging niet boven water. Dikwijls moest met de helft genoegen worden genomen. Voor en kele schepen was ook wat kabeljauw weggelegd. De loggers, kotters en treilers die meer heil zagen in de jacht op tong moesten door de bank genomen tevreden zijn met zeer ma tige resultaten. Een trek van dertig kilo werd al als een prestatie van formaat beschouwd. Bovendien luk- vraagt wegens huwelijk een te dit alleen aan de flink uit de klui ten gewassen eenheden. De met min der kracht begiftigde vaartuigen haalden in het gunstigste geval twin tig kilo boven water. Deze uitzon deringen doorbraken de sleur van trekken die ampei" tien kilo in de ruimen bracht. De schol was niet zo eenkennig. Van deze platvis zwom men behoorlijke hoeveelheden in de netten, soms wel gelijk aan het ge wicht van 15 manden. Overigens is het voor een lonende besomming wel nodig dat de schol zich van de goe de zijde laat zien, want van de no teringen moeten de vissers het be slist niet hebben. De hoeveelheid moet goed maken wat men aan de prijzen te kort komt. De vermelding dat de tarbot schitterde door een vrijwel permanente afwezigheid zal de trou we lezers van deze rubriek niet ver bazen. Dat is al weken het geval. Ook aan rondvis viel door dit vloot- onderdeel bijna niet te komen. Slechts af en toe lieten de gul en wijting zich verleiden om hun ver blijfplaats te verruilen voor een minder comfortabele positie in de kuil. De treilers in de Noord wisten weer behoorlijk van wanten, ten minste wat het naar zich toehalen van kleine zwarte koolvis betreft. Uit een trek konden de bemannin gen niet zelden een mand of tachtig in de ruimen deponeren. Dat kostte heel wat zweetdruppeltjes. De ver werking van de buit aan andere vis soorten kostte heel wat minder moei te. Aan gul, wijting, kabeljauw en schelvis werd de voorraad in de rui men in een trek in het gunstigste ge val met tien manden verrijkt. Maar meestal bevond zich niet eens de helft in de kuil. De meest fortuinlij ke vaartuigen bemachtigden wat meer schelvis maar over hield het nog niet. De haring en makreel ver tikten het nog steeds de Nederland se vissers van dienst te zijn. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de VL 115 Vooraan met 2100 kisten, de KW 74 Tetman Hette met 2100 kisten en 100 kleine kisten diversen, de VL 16 met 255 kisten, 100 kleine kisten di versen en 1700 stuks stijve kabel jauw en de KW 44 Rijnmond 3 met 70 kisten en 370 kleine kisten di versen. In Scheveningen werden aange voerd 25 kisten schelvis, 2500 kisten koolvis en 1500 kisten gekochte ha ring. AMSTERDAM Dick Holt haus heeft voor de lange rok ge kozen, maar houdt het been in ere. De roklengte is bij hem heel speels en variërend. De tailleurs, net onder de knie, hebben liefst een doörknooprok, heel licht gerend, waarvan een respectabel aantal knopen ongebruikt blijft, zo van zoom tot ver boven de knie. Of bij kuitlange japonnen is er een zijsplit tot op de dij. Soms zit er wat onder, soms niet De taille is iets verhoogd, waardoor de roklengte meer lijkt dan het wer kelijke aantal centimeters is. Op die manier is de lange rok beslist niet sloom, integendeel, maar... elk over tollig pondje moet wel van de heupen af... Holthaus liet enige pantalonrokken zien met heel wijde pijpen (knieleng te), die meer een klokkende rok le ken. Heel mooi en heel aanvaardbaar. Aanvaardbaar waren al zijn model len, die telkens verrassingen boden. Veel linnen japonnen op kuitlengte met glad smal lijfje (V-hals) en ge rende rok. Donkerblauw, maar ook zwart naast zonnegeel en gloeiend ge dessineerde voiles, georgettes en crêpes. Wit voor mantels, veelal gegar neerd met biezen slangenleer; vrij strak van lijn en meestal met een schouderpas op de rug. Zwieriger Bij de midi-lengte wordt de lange pantalon gedragen en de tuniek. Niet meer zo zakelijk als vorig seizoen, maar zwieriger van pijpen en zo nu en dan zelfs met volants. De mantellengte is al even geva rieerd. Natuurlijk de maxi, maar ook knielange mantels, die eigenlijk een gestyleerd overhemdmodel zijn. Het is duidelijk dat e'r met mini- midi-maxi heel wat te combineren is. Voor de avond heel vrouwelijke Links: een gewaad bestaande uit lange blouse en overhemd maxi-mantel. Rechts: japon van witte soie sauvage waarin de mantel-lijn van Holthaus terug te vinden is. gewaden, liefst van kleurrijk gedessi neerde mousseline; maar dan, als te genstelling, een rechte witte japon met lange mouwen, smal met zilver afgebiesd. Een collectie vol fantasie, die de goede ideeen uit deze verwarrende mode, met veel élan toonde. (Van onze scheepvaartredactie) AMSTERDAM De bedrijfs winst voor afschrijvingen van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij over het boekjaar 1969 bedroeg 27,3 min. tegen het jaar daar voor 31,3 min. Na aftrek van belastingen bedraagt het netto resultaat 8,6 min. 12,3 mln.)v Havenstakingen en congesties in de vaargebieden in het weste lijke halfrond hebben de resul taten ongunstig beïnvloed, zo blijkt uit de geconsolideerde winst- en verliesrekening van de KNSM. Ernstig acht de directie de in 1969 aanzienlijk gestegen loonkosten, die niet in alle geledingen van het be drijf gepaard gingen met een hogere produktiviteit. Het exploitatieresul taat laat ruimte voor afschrijving op de vloot op basis van de historische kostprijs.. Voorgesteld zal worden een dividend van 7 procent in contanten op de gewone aandelen uit te keren (v.j. elf procent). In een algemeen overzicht zegt de directie dat het in steeds mindere ma te mogelijk blijkt het vrachtenpeil op te trekken om compensatie voor de stijgende exploitatiekosten te verkrij gen. Geconstateerd wordt dat in 1969 de tegenstand ten aanzien van vlag- discriminatoire maatregelen aanzien lijk aan kracht won. maar dat het euvel nauwelijks kan worden terug gedrongen. S TEUN Lynrederijen behoeven hier dq steun van hun regeringen om met enige kans van slagen gevallen van vlag- discriminatie te vervangen door in ternationale samenwerking. Het is duidelijk, aldus de directie van de KNSM, dat deze verschijnselen ook in de komende jaren veel aandacht zul len vragen alvorens een evenwichtig transportsysteem overzee ter beschik king zal staan. De ontwikkeling in het transatlan tische verkeer gedurende het afgelo pen jaar kwam in grote lijnen over een met die in 1968 namelijk een be vredigend aanbod van lading in het uitgaande verkeer dat in nogal schril contrast stond tot het gebrek aan ge schikte lading in het thuiskomende verkeer. Wat betreft het inter-Europees ver keer hebben de getroffen maatregelen om de onbevredigende resultaten van een aantal diensten in deze groep te verbeteren nog niet het effect gesor teerd waarop men meende te mogen hopen. In het bijzonder de diensten naar en van het Nabije Oosten leden onder de politiek spanningen als gevoig waarvan betrokken landen hun invoer moesten beperken. Voor toeristische reizen, zo concludeert het verslag, wordt meer en meer belangstelling getoond. De dochteronderneing Nieuwe Rijn vaart heeft over 1969 nog geen slui tende rekening kunnen overleggen. In 1970 zal dit wel het geval zijn. Het cargadoorsbedrijf Vrachtmail moest zich over het afgelopen jaar een ver lies getroosten. Ook Internationaal Autotransportbedrijf C. den Hartog sloot het boekjaar met een klein na delig saldo. De resultaten van de belangrijke deelneming in de Tor Line tenslotte zyn bemoedigend. Zowel passagiers als ladingvervoer tonen een voort durende stijging, aldus het verslag van de KNSM. ROME De christen-democraat Al- do Moro, minister van Buitenlandse Za ken in het Italiaanse demissionaire ka binet, heeft gisteren de opdracht aan vaard een uitweg te zoeken uit de poli tieke crisis van het land, zonder dat er vervroegde verkiezingen behoeven te worden gehouden. President Saragat heeft Moro niet formeel tot formateur aangewezen. PARIJS De politie heeft gisteren het grootste deel van het georganiseerde studenten- verzet aan de universiteit van Nanterre gebroken. Bij de he vige gevechten, die vijf uur heb ben geduurd, zijn zestig politie agenten en enkele tientallen stu denten gewond geraakt. C Woedende studenten van d-?ze universiteit in 1968 ontstond hier het begin van een massale studente nopstand staken gisteren barrica des in brand, nadat de politie bulldo zers had laten Inzetten om de ver sperringen uit de weg te ruimen. Vanaf de daken van het gebouwen complex werden de agenten bekogeld met stoelen, stenen en tafels. Zelfs werden Molotof-cocktails gebruikt. Op verscheidene plaatsen voerde de politie charges uit. In de loop van de avond verlieten de agenten de cam pus van de universiteit, maar dat verhinderde de studenten niét de ge vechten büiten voort te zetten. Nu het gisteren zo hard toe is ge gaan lijkt de kans op uitbreiding van de provocaties waarschijnlijk. Reeds gisteren waren hiervan de eerste spo ren te zien. De politie houdt zicli al enkele da gen in de omgeving van de universi teit op om het wetenschappelijk per soneel tegen actievoerende studenten te beschermen. Het is al een paar dagen zeer onrustig aan deze univer siteit. Het ziet er niet naar uit dat de campus zal worden gesloten, wat al leen maar koren op de molen van de extreem-linksg groepen zou zijn. De aanhnag van deze groepen wordt echter wel steeds groter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13