bij de VLEET OVERSTEKEN VENNEPERWEG IS LEVENSGEVAARLIJK VVD Hazerswoude met eigen plan-Rhynen burch-Oost Samenwerking neemt toe bii wandelaars jnsburg was poel van misdaad Visserijnieuws Raad Alphen Woede bekoeld op 150 bollen Ouders schoolgaande jeugd zoeken oplossing eserves LSG -jn kampioen DINSDAG 3 MAART 1970 in samenwerking met de politie een gespreksavond, waarvoor de ouders van schoolgaande kinde ren werden uitgenodigd. De heer H. M. L. v. Maris hield een korte inleiding, waarin hij aandacht schonk aan de gevaarlijke over- steekpunten op de Venneperweg. Van politiezijde werd gesteld dat op de brug van de Hoofd vaart tijdens de spitsuren, bij het in- en uitgaan van de scho len, een agent aanwezig is om toezicht te houden en de kinde ren bij het oversteken behulp zaam te zijn. Als voldoende oplossing ziet de politie om alle kinderen, die de Venneperweg moeten oversteken, via het kruispunt Hoofdweg-Venne- perweg te leiden. De overige hou ten bruggetjes zouden afgesloten, dan wel gesloopt dienen te worden. Ouders vonden dit echter te veel gevergd, want kinderen uit bij voorbeeld de Bosstraat, die nu maar luttele meters hoeven te lopen, zou den dan anderhalve kilometer moe ten omlopen. Voorgesteld werd als radicale oplossing de gemeente te ver zoeken een geniebrug over de Ven- Het centrum van Nieuw-Ven- nep: KruiswegHoofdweg. De enige plaats waar de po litie dagelijks aanwezig is om de kinderen te helpen bij het oversteken. neperweg te leggen. Voorzitter Van Maris betwijfelde het succes hier van, omdat eerder ondernomen po gingen hiertoe waren mislukt. De enige mogelijkheid, die over bleef, werd gezocht in het aanstel len van verkeersbrigadiertjes. De politie liet weten alle medewerking te zullen verlenen. Erg tevreden waren de aanwezigen met dit „lap middel" evenwel niet. Schoolstaking Zelfs werd nog overwogen de kinderen thuis te houden tot de gemeente de kwestie volledig heeft opgelost. De geringe belangstelling voor de bespreking deed het succes van een eventuele schoolstaking ernstig betwijfelen. Besloten werd uiteindelijk de ge meente een voorstel van de voet gangersbrug voor te leggen en op korte termijn duidelijk gemarkeerde zebrapaden aan te leggen. IJMUIDEN In de havens van het urnuiucnse Staatsvissersnaven- Deuriji Dteex net otujc. Ane loggers en Kotters werden m veroana met net siecnte weer aan de Kant genou- aen Van de treiters troKKen aneen ue Kw i4i „Vviuy en ue SCri. 171 „Corneas VronjK rzn" er op uit. in de in oord was de Kieme zwarte Kooivis weer in oe meernerneid. Het gemidoeide per treK schommelde rond ae ou manden. De andere vis soorten waren aanzienlijk scnaarser. Den paar treuers siaaguen er in wat meer scneivis dan op ue voorgaande aagen aan boord te Krijgen maar over hieio het nog met. Aan gui, wijting en Kabeljauw viel vrijwel mei te Komen. fer trek kwamen siecnts een paar manden aan de op pervlakte. Wat er was Aan de IJmuidense markt verscnenen zestig vaartuigen. Zij te kenden voor een aanvoer van 9786 kisten vis, waarvan 35 kisten schel vis, 170 kisten wijting, 20 kisten gul en kabeljauw, 620 kisten kleine, gul, 3570 Kisten kooivis, 50 kisten haring, 4450 kisten schol, 15 kisten schar, 10 kisten leng, 105 kisten diversen, 9050 stuks stijve kabeljauw en 35.000 kilo tong. Verder waren er 610 kleine kisten schelvis, 820 kleine kisten wijting, 145 kleine kisten haring en 80 kleine kisten dieversen. De tong was goedkoper dan op de laatste dagen van de voorgaande week. De grootmiddel haalde met een hoogste bod van f 7,68 de top. De eentjes bleven acht cent achter. Met een notering van f 7,30 tot f 7,12 handhaafde de slips zich boven de zeven gulden grens. De kleinmiddel slaagde hierin eveneens in met een koers van f 7,40 tot f 7,11. De grote tong volgde dit goede voorbeeld niet. Op de eerste afslag werd niet meer dan f6,60 per kilo betaald, op de laatste ronde konden de kopers voor f 6,30 terecht. In deze groep was het beste ge middelde met een notering van f 9,30 tot f9,10 gereserveerd voor de tar bot. De schol speelde weer niet veel klaar. De grote- en grootmiddel de den in het gunstigste geval f 24 per vijftig kilo, de afwachters konden voor f 19 aan hun trekken komen. Het gemiddelde voor de kleinmiddel en de schol 1 was met een koers van f 27 tot f 22 nauwelijks beter. Ook de schol 2 was niet erg in trek. Vaak betaalden de heren slechts f22. De wijting hield de vismeelindustrie een flink stuk uit de buurt De binnelandse handel had voor een kist van vijftig kilo dikwijls zestig gulden over. Hiervan moest slecht tien gulden worden prijsgege ven. De schelvis lag goed in de markt De pennen tekenden voor een mooie top van f 84. De grote- en grootmiddel bleven daar twee gul den van verwijderd. De braadschel- vis marcheerde met een notering van f 78 tot f 64 braaf mee in het prijzen gelid. De kattencentrale moest weer van de gul afblijven. De grote soort bereikte een gemiddelde van zeventig gulden, die kleine gul van f55. De kleine zwarte kooivis moest met een notering van f28 tot f 17 met een figurantenrol genoegen nemen. De grote soortgenoot deed het met een koers van f96 tot f80 heel wat beter. De kabeljauw werd door de exporteurs op de eerste rondgang tegen f 170 per 125 kilo afgenomen. Vandaag aan dc markt Vandaag meldden zich aan de IJ muidense markt onder meer de KW 101 „Nestor" met 157 kisten en 500 stuks stijve kabeljauw, de KW 54 met 74 kisten de VL 142 „Voor waarts" met 165 kisten en 900 stuks stijve kabeljauw, de KW 213 „Jana" met 142 kisten, de KW 85 „Rijnmond 4" met 250 kisten en 850 stuks stijve kabeljauw, de WR 61 „Bastiaan" met 120 kisten en 40 stuks stijve kaber- jauw, de KW 153 „Francina" met 125 kisten, 85 kleine kisten diversen en 425 stuks stijve kabeljauw, de KW 221 „Arie Jacob" met 65 kisten, de KW 3 „Koraalbank" met 315 kisten en 60 stuks stijven kabeljauw, de VL 16 „Voorloper" met 255 kisten, 100 kleine kisten kiversen en 1700 stuks stijve kabeljauw, de KW 212 „Marie ne" met 91 kisten en 75 stuks stijve kabeljauw, de KW 152 „Soli Deo Gloria" met 70 kisten de KW 44 „Rijnmond 3" met 70 kisten, 370 klei ne kisten diversen en 620 stuks stij ve kabeljauw, de KW 74 „Tetman Hette" met 1900 kisten, de VL 115 „Vooran" met 2100 kisten, de KW 211 „Geertruida" met 48 kisten, de KW 81 „Johanna Henderika" met 2250 kisten, de VL 34 „Anita" met 90 kisten, 340 kleine kisten diversen en 915 stuks stijve kabeljauw, de VL 112 „Bets en Gerda" met 235 kisten, 292 kleine kisten diversen en 780 stuks stijve kabeljauw, de KW 49 „Antje" met 187 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de VL 131 „Petro- nella" met 228 kisten en 660 stuks stijve kabeljauw, de VL 1 „Ursinus" met 130 kisten en 600 stuks stijve kabeljauw,dde VL 121 „Willem" met 118 kisten en 5 stuks stijve kabel jauw, de VL 73 „Elly" met 248 kisten, 308 kleine kisten diversen en 560 stuks stijve kabeljauw, de KW 164 „Helena" met 133 kisten en 88 stuks 3tijve kabeljauw en de KW 197 „Willem Senior" met 157 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw. In Schevenlngen In Scheveningen werden aange voerd 100 kisten wijting, 300 kleine kisten wijting, 300 kisten kleine gul, 150 kisten haring, 1000 kisten schol, 20 kisten diversen, 1400 stuks stijve kabeljauw en 12.500 kilo tong. DEN HAAG Een winkelbe diende uit Rijnsaterwoude was zo boos op zijn twee broers, dat hij de bloembollen, die ze in dienst van de gemeente hadden geplant, uit de grond trok en ze wegsmeet. Hij stond nu voor de Haagse rechtbank wegens het plegen van vernielingen. Het zou om 150 bollen gaan en de officier wilde voor iedere ver nielde bol een gulden boete eisen. De rechter vond dat juridisch wat moeilijk, omdat de bollen in feite eigendom van de gemeente zijn. Er zouden ook geen 150 bollen zijn vernield. Hij wilde zich daar om buiten de vergodenigskwestie houden en vonniste 150 gulden boete. De rijkspolitiemannen van Rijnsburg, Oegstgeest zaten gisteravond tot over hun oren in de misdaad, een bankoverval. Om vijf over acht kreeg men de melding bin- dat op de Algemene Bank aan de Oegstgeesterweg een bank- was gepleegd. Twee personen hadden de kassier onder be- van een pistool gedwongen een geldkistje met 10.000 gul- laf te geven. Twee andere personen bleven in de auto, die voor stond geparkeerd. Na de overval vertrok de auto in de rich- ■j Noord wijk. ntig minuten later belde de iKromhout aan de Noord wij ker- iop met de mededeling, dat vier en om onderdak hadden ge- [d. Ze lieten hun auto aan de staan, nadat hun de toegang geweigerd en liepen over de iterlaan in de richting van de pr. datzelfde ogenblik kreeg de het bericht binnen, dat het cantoor te Valkenburg was vallen. De overvallers dreigden een pistool en verdwenen met .■•ÈIDEN De uitslagen van de j||| de Leidse schaakcompetitie eelde wedstrijden zijn: I klas: SassenheimLSG 3 3-5 ad prl.)Philidor 3—LSG 2 3—6 LSG 2 is kampioen van JLSB; 2A: VoorhoutVoorscho- 2 3—7, Leithen—LSG 4 7—3 uitspelen); 2B: Katwijk 2— len 8%1%, BoskoopAl- 2 6%3Va; 3A: Zwarte Pion tordwijk 2 64, Leithen 4 •schoten 3 46; 3B: Alphen 4 v< ied 28, Revanche-Leithen 3 w Leithen 3 is kampioen en re', loveert naar de 2e klas; 3C: R'd ofarendsveenBoskoop 2 46. de beslissende ontmoeting ;en dor 3-LSG 2 is wel duidelijk i veeken, dat laatstgenoemde team ■sterkste was. Via promotiewed- len zal het ongetwijfeld door- vegen tot de 2e klas KNSB en lo~ een goed figuur slaan. De ïoeting LSG 3Philidor 3 zal ïioc ssen over de tweede plaats. andere teams volgen op grote pid. 2A heeft Voorschoten 2 zich veilig gesteld. Onzeker is erd of VTL of LSG 4 samen met •hout zullen degraderen. Lei- blijft een kleine kans op het 'pioenschap houden, maar de v< strijd Rijnsburg-Philidor 4 zal rschijnlijk deze week wel de a issing brengen, enb 3A" is de nederlaag van Noord- 2 een lelijke streep door de v< ning. Voorschoten 3 zal nu wel v pioen worden. Leithen 3 was eiïb seizoen de eerste kampioen, en want het won alle wed- veden. ïdanks de overwinning van ptoop 2 in 3C zal dit team wel i ernstige belemmering vormen Koudekerk. Laatstgenoemde moet van de nog te spelen am wedstrijden er één winnen en Dotie is een feit. OP in slotfase fyeh langs Fiks De ontmoeting Fiks en TOP is een bijzon en enerverende geworden, die echter goed korfbal te zien gaf. stond er misschien ook te- p het spel: kampioenadspira- m TOP, terwijl Fiks bij een veilig zou zijn. In de kwamen beide ploegen i keer tot scoren en dat via een strafworp. Kühn voor TOP en Ton voor Fiks. Na rust nam ir een afstandsschot van •er de leiding en dat was Sassemers een flinke rug- Geleidelijk bouwden zij veldoverwicht doch daar- geen doelounten. de andere kant wist Fred de voor de gelijkmaker te zor- ploegen waren in dit felle teg enelkaar opeewassen. was toch weer TOP dat doelpunt van Henny Kühn nam (23). Direct nadat een Sassenheims afgekeurd, kwam Fiks ijke hoogte door Elleke (3—3). volgde nog zenuwslopende waarin TOP zich niet te en stelde met dit gelijk spel. viel in de laatste mi- Meyer voor TOP toegekende strafworp benutte: honderd gulden. Even later kwam de melding binnen, dat zich bij de Zuidhollandsche loonbedrijven een drietal personen verdacht ophield. Er werd een bromfiets gestolen uit een schuurtje aan de Irissen- straat, terwijl bewoners van de Waal berichtten, dait er een overjas uit de gang was verdwenen, nadat twee mannen aan de der uaren geweest om ondergoed te verkopen. Het was een gelukkig toeval, dat juist de rijkspolitie van Oegstgeest en Sassenheim in Rijnsburg waren zodat men beschikte over 25 reserve politiemannen. Om half tien had men een tiental daders in de kraag -gevat, die voor een eerste verhoor op het bureau aan de Narcisstraat werden ge bracht. Overigens ging het hier om pa raatheidsoefeningen en die werden op het politiebureau in aanwezig heid van de burgemeesters vein Rijnsburg en Oegstgeest uitgebreid besproken. Vooral de reservepolitie, die be staat uit buitengewoon dienstplich tigen, kon op deze manier haar wekelijkse theorielessen toepassen. Op de foto wordt één van de „misdadigers" gefouilleerd. Foto Kruyt. ALPHEN De gemeenteraad ver gadert donderdag 5 maart, half acht. In behandeling komen: voorstel in zake een door het assurantie- en ma kelaarskantoor Boegheim en Vinck ingediend verzoek om vergoeding van schade die de heer D. J. C. Hooge- veen als eigenaar van het pand Van Reedestraat 2 lijdt tengevolge van de werking van de Conserverings- verordening; idem inzake het door de heer mr. B. Arp jr., namens de Alphense Bouw-Combinatie ingestel de beroep, tegen de beschikking van burgemeester en wethouders, waar bij de vennootschap niet ontvanke lijk is verklaard in haar verzoek om vergunning tot het bebouwen van het Opsthoekterrein; algemene beschou wingen inzake de ontwerp-begrotin- gen van de bedrijven en van de ge meente voor 1970. NIEUW-VENNEP De dorps raad organiseerde gisteravond HAZERSWOUDE De plaatse lijke afdeling van de VVD, die bin nenkort het programma voor de gemeenteraadsverkiezingen zal be kend maken, heeft gisteravond in het Michelshuis een bestemmings plan Rhynenburch-Oost gelanceerd. Wat wij mi doen, aldus afdelings voorzitter J. Dekker, hadden b. en w. moeten doen. Het alternatieve plan, dat binnenkort aan het col lege zal worden aangeboden be vat 208 woningen (48 flats, 40 be jaardenwoningen en 120 eengezins woningen), bijzondere bebouwing (scholen), een sportcomplex en een wandelpark. LEIDEN In een ledenvergade ring van de Wandelkring Leiden en Omstreken, van de Koninklijke Bond van Lichamelijke Opvoeding, die werd gehouden in „Eigenzorg" te Leiden, verklaarde voorzitter W. J. H. Breedeveldt, uit Den Haag, in zijn openingswoord, dat de Wandelkring zich met het beleid van het hoofd bestuur K.N.B.L.O. kan verenigen. Door de vijf wandelbonden, die er verder nog zijn, t.w. de Noord-Ne derlandse Wandelsport Bond, de Nieuwe Unie voor de Wandelsport, de Christelijke Wandelsport Bond, de Christelijke Wandel Organisatie en de Nederlandse Lange Afstand Bond, hebben mede aan de samen spraak deelgenomen, wat resulteerde in het eerste zichtbare bewijs van deze samenwerking, door de uitgave van een landelijk Wandelprogram ma voor 1970, van de zeven bonden. „Onder welke naam dan ook door fusie of door samenwerking", aldus de kring voorzit ter „de eenheid in de wandelsport tot stand komt, doet niet ter zake". Deze vergadering werd door een groot aantal leden bezocht. Namens het Hoofdbestuur was aanwezig de Bondsvoorzitter der K.N.B.L.O. Jhr. mr. J. H. van Rijckevorsel. LEDENSTIJGING Uit het jaarverslag van de secre taris J. P. Woordess bleek dat het ledenaantal was gestegen en wel van 260 tot 342 leden. Door de ziek te van de heer C. A. J. van Late- steijn werd tot penningmeester ge kozen de heer W. van der Poel, tot commissaris de heer C. A. J. Late- stejjn. De penningmeester meldde over 1969 een batig saldo van Schoelieren voerden musical op RIJNSATERWOUDE Onder grote belangstelling hield de Chr. Nat. School haar jaarlijkse ouder avond in het Nutsgebouw. De lei ding berustte bij het hoofd der school, de heer G. de Groot. Uit voerig werden de vele aktiviteiten der school gememoreerd. Na de rortdvraag en pauze konden de aanwezigen genieten van de Jeugd-musical „De wonderlijke machine van .Prof. Knap". Op voortreffelijke wijze en met veel enthousiasme werd deze musical gespeeld. Bijzónder goed werden de hoofdrollen vervuld door Prof. Knap (Jan van Bruggen), Juf frouw Rozelaar (Arline Kempe naar), Commissaris van politie Barend Blaffer (Simon West- steyn) de troubadour (Arjen v. d. Endt) en de drie holbewoners (Tineke van Dorp, Petra v. d. Knijff en Nellie Verzaal). Het was dan ook begrijpelijk, dat de voorzitter van de school vereniging, de heer D. van Os, alle kinderen prees voor het mooie stuk werk, dat door hen geleverd was. f 1255,31. De begroting over 1970, meldde een batig saldo van f 435.-. Voor de commissie Taptoe Leiden, werden gekozen de heren C. Ver- straaten, H. R. Lan, (secretaris) en H. de Jong, Alphen a.d. Rijn. Schermtitel voor adjudant Plaizier HAZERSWOUDE De scherm- successen van adjudant D. Plai zier breiden zich steeds meer uit. Nu werd hij kampioen van Ne derland op bet wapen elektrische degen en tevens nationaal kampi oen op hetzelfde wapen van de Koninklijke Onderofficierenbond. De kampioen van vorig jaar, de marechaussee Stoker, moest nu met een nederlaag van 50 ge noegen nemen. Ook versloeg Plai zier de favoriet voor de titel Pe trus met 51. Na deze prestaties maakt hij een goede kans om te mogen deelnemen aan de militaire we reldkampioenschappen schermen die dit. jaar in Italië worden ge houden. RIJNSATERWOUDE Vrijdag avond om 8 uur wordt, in samen werking met Leimuiden, de jaar lijkse vrouwen-wereldgebedsdag ge houden. Het is een interkerkelijke samenkomst in de r.k. kerk- Voorzitter J. Dekker meende, dat Hazerswoude wat het gemeentebe leid betreft een crisLs achter de rug heeft, waar een catastrofe dreigt wat betreft de sociale wo ningbouw. Deze stagneert er de woningnood wordt steeds groter. Ondemocratisch Wat de democratie betreft vinden we Hazerswoude een onontwikkeld gebied. De burgerij wordt onwetend gehouden, de raadscommissies moe ten steeds in het geheim vergade ren. Het grootste probleem ter plaatse noemde hij de uitbreiding van Rhynenburch, bestemmings plan-oost. Hij vond het een treu rige zaak, dat het gemeentebestuur niet is ingegaan op de suggestie een werkgroep in het leven te roe pen. Het feit, dat in het gemeente huis en bij de gemeenteraadsleden nu een bestemmingsplan aanwezig is, zonder dat daar bekendheid aan mag worden gegeven achtte hij ondemocratisch. De heer Dekker gaf aan de hand van de maquette een uiteenzetting van het alternatieve plan van de WD. De woningen zouden hoofd zakelijk in de woningsector moeten worden gebouwd of in de premie- verhuursector (beneden f200 per maand). Bij de bejaardenwoningen zou een dienstencentrum moeten komen. Ongegrond De heer W. Soeters, directeur gemeentewerken, maar gisteravond, zoals hjj meedeelde, present als Ha- zerswouds burger, merkte op, dat de inspecteur ruimtelijke ordening niet tegen het plan Rhynenburch- Oost (reeds lange tijd geleden goed gekeurd door de gemeenteraad) is, maar tegen de omvang. „Wanneer het beroep tegen de beslissing van deze inspecteur ongegrond wor£t verklaard, gaat de gemeente uiter aard met dat plan in zee". Weth. v. d. Werf vroeg naar de fi nanciële haalbaarheid van 't VVD- plan. Volgens voorzitter Dekker is het operatief werken met alle be trokken instanties de meest haal bare kaart; stedebouwkundige, ge- 'i'mimiiiimmmmmiinimiiiniimiiiin'ii-'niiiiiitmiiimii De studiezaal in het gemo derniseerde en uitgebreide Gemeentearchief aan de Boisotkade te Leiden. meentebestuur, schoolbesturen wo ningbouwvereniging, inspectie ruim telijke ordening en anderen moeten aan één tafel gaan zitten. Arie Ouwerkerk 25 jaar bij brandweer HAARLEMMERMEER De heer A. Ouwerkerk vierde zUn zilveren jubileum als brandweerman. De 48- jarige Hoofddorper kwam op 26 fe bruari 1945 In dienst van de ge meente. Ondermeer was hy ook chauffeur van burgemeester en wethouders. Zyn hobby was even wel alles wat met de brandweer en ambulancedienst heeft te maken. Vandaar dat hy in 1953 by de be roepsbrandweer ging werken. Daar voor was hy al vele jaren vry wil liger. Door zelfstudie wist de heer Ouwerkerk zich op te werken tot brandmeester. Hoewel hij zelf ook aan de uitrukken deelneemt, is hij o.m. speciaal belast met het onder houd van materiaal. Daarnaast is hij nog bevelvoerder van de vrij willige brandweer in Hoofddorp. Vorige week vrijdag werd de heer Ouwerkerk (voor vrienden en bekenden Arie) ontvangen door bur gemeester Dijckmeester die hem een envelop met inhoud overhandigde, alsmede de oorkonden en het her- inneringskruis van de Kon. Ned. Ver. van brandweerpersoneel. Gistermiddag huldigden de colle ga's hem in de brandweerkazerne. Hij werd toegesproken door com mandant J. Kuyt en de administra teur H. van Druten. Advocaten Alphen in één maatschap ALPHEN In Alphen is een maatschap van advocaten en pro cureurs opgericht met als leden mr. J. A. en W. H. E. La Gro te Bodegra ven en Alphen en mr. J. G. B. in 't Veen te Den Haag en Alphen. Het kantoor wordt gevestigd in het pand Prins Hendrikstraat 120. In dit pand zit momenteel het Chinees res taurant Kota Radja, dat binnenkort wordt gesloten (20 maart), waarna het nieuwe gebouw omstreeks 1 mei in gebruik zal worden genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11