«VH®» D'66 Leiden is niet zorgvuldig genoeg geweest WEEKAGENDA I* L.I.A.M. W. F. KOGGINK WIL MET VERVROEGD PENSIOEN Alphenaar werd 101 jaar Proef met stem-machine in Oranjeschool Alphen STOL DEBUTEERT TEGEN FRANKRIJK Afscheid van Rich. Boer Oegstgeest heeft te weinig politie Tweede Kamer stemde vóór afschaffing opkomstplicht Gemeente koopt boerderij •HHJWE IEIDSE COURANT ALPHEN De heer P. M. Jan sen is gisteren 101 jaar geworden. Zijn honderdste verjaardag is vorig jaar in het St. Josephpension. waar hij woont, met veel luister om geven. Zijn gezondheid is alleszins redelijkhij leeft in het pension naar zijn zin. Hij leeft mee met alle gebeurtenissen in het tehuis, groot en klein; het heeft allemaal nog zijn interesse. De krant kan hij nog spellen en hij laat zich slechts sporadisch de helpende hand toesteken. De heer Jansen is in Nieuwer Amstel geboren. Hij was landarbei der, maar deed ook allerlei andere werkzaamheden. Op 30 oktober 1901 trouwde hij met Geertrudie Stravereen Reeuwijks meisje; hij was toen 32, zij 26 jaar. Zij kregen vijf kinderen. Omstreeks 1913 ves tigden zij zich in Alphen aan den Rijn. ALPHEN De Kieswet kent naast het stemmen met stembiljet ten ook het stemmen door middel van stemmachines. Burgemeester en LEIDEN De basketbalcompetitie in de heren-eredivisie staat deze week stil in verband met de Inter lands, die het Nederlandse team van avond in Den Helder tegen F i ank rijk speelt. Bij deze wedstrijd zullen drie spelers van het Leidse Bona Stars uitkomen, namelijk Pieter van Tuyll van Serooskerken, Paul Ruy- senaars en debutant Har Stol. In de eerste klas district Den Haag gaat de strijd om de hoogste plaat sen onverminderd voort. In de race om het kampioenschap, die langza merhand de beslissende fase is inge treden. zijn twee Leidse teams nauw betrokken, te weten Essor en Blitz. Hiervan heeft Essor de beste papie ren, het staat bovenaan met twee punten voorsprong op Blitz en Vodo. Beide Leidse teams kunnen deze week 2 winstpunten aan hun totaal toevoegen, zij krijgen in de 5-meihal resp. Alphia en DAS op bezoek, waar zij geen moeite mee mogen heb ben. LUSV heeft de moeilijke uitwed strijd tegen Vodo op het programma staan. Misschien kunnen de Leidse studenten hun stadgenoten een hand je helpen door Vodo te verslaan. Een kans daarop zit er zeker in. LEIDEN De heer Richard Boer, die bijna veertig jaar in verschil lende functies aan de muziekschool van de Maatschappij voor T oon- kunst en later aan de Leidse mu ziekschool verbonden is geweest, heeft zijn werkzaamheden bij laatst genoemde instelling met ingang van 1 januari 1970 beëindigd. Er zal ge legenheid zijn van de heer Boer afscheid te nemen op vrijdag 27 februari 1970 van 16.30-17.30 uur in de zaal van de muziekschool. Rapenburg 22. Feest in Voorschoten VOORSCHOTEN Tydcns de jaarvergadering van de Koningin Wilhelminavereniging z^jn de festi viteiten voor koninginnedag en de bevrijdingsdag vastgesteld. Hoogte punt op de koninginnedag is weer de kinderoptocht; het sluitstuk van de bevrijdingsdag is een vuurwerk. De heren J. van Gent en G. Nas- veld, beiden 25 jaar bestuurslid, werden herkozen. Ook de heer G. Niersman is reeds 25 jaar bestuurs lid. Het aantal leden is gestegen tot 1255. Op 30 april en 5 mei is er een lunapark aan de Treubstraat. De speelwei is niet beschikbaar voor de kinderspelen. Een nieuw terrein is gevonden achter het Burg. Berk houtpark. Een nieuw element is de autobehendigheidswedstrijd op 5 mei op het terrein van de VAM. AUBADE Op 30 april begint om 9.30 uur de kinderoptocht; daarna zijn er demonstraties voor de jeugd in de sporthal, puzzelritten voor wielrij ders en autobezitters, kinderspelen en volksspelen en des avonds is er beat-avond voor de jeugd in het Cultureel Centrum. Op 5 mei om 9.30 uur brengt de schooljeugd een aubade en om 10.15 uur een interkerkelijke dienst in de Dorpskerk gehouden. Om 14 uur is de behendigheidswedstrijd en om 20 uur taptoe met medewerking van vijf harmonieverenigingen. Daarna vuurwerk. De schooljeugd krijgt ook nog een filmmiddag in het Cultureel Centrum. LEIDEN/AMSTERDAM Een pu- blikatie in een van de plaatselijke dagbladen, dat een geschillencom missie van D'66 heeft bepaald, dat de stemming op de eind vorig jaar ge houden D'66-afdelingsvergadering (waar werd besloten tot het Progres sief Akkoord toe te treden) ongeldig zou zijn geweest, berust niet op waar heid. De Amsterdamse advocaat, mr. A. Josephus Jitta, die secretaris is van de kamer die het geschil behandeld heeft, verklaarde vanmorgen tegen over ons, dat het feit of de stemming wel of niet geldig is geweest niet in het geding is geweest. „Beide par tijen in het geschil waren positief van mening, dat de stemming rechts geldigheid bezat", aldus mr. Josephus Jitta. „In hoofdzaak ging het er om of het juist is geweest, dat de ver gadering toen niet door een onpar tijdige voorzitter is voorgezeten. De kamer is van mening (analoog aan het huishoudelijk reglement van D'66), dat het aanbevelenswaardig is, dat een vergadering die vergaande beslissingen moet nemen door een onpartijdige voorzitter wordt voorge zeten. In die zin heeft de kamer een rapport uitgebracht aan het hoofd bestuur en aan beide partijen. Nog maals, de kamer heeft zich beslist niet uitgesproken over de rechtsgel digheid van de stemming. Wel, dat de procedure wat zorgvuldiger ge hanteerd had moeten worden". Gemeente Alkemade BESTEMMINGSPLAN De burgemeester der gemeente Alkemade brengt hierbij ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare ken nis. dat vanaf 23 febr. 1970 ter gemeente secretarie (Bureau Openbare Werken* gedurende een maand voor een ieder ter visie ligt het door de Raad dier gemeente in zijn openbare vergadering van 16 febr 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Oud Ade". Voor hen, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, be staat de mogelijkheid gedurende de bo vengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bezwaren tegen het plan in te dienen. Roelofarendsveen. 20 februari 1970. De burgemeester voornoemd: P. M F. SMOLDERS. OEGSTGEEST Tijdens de gis teravond gehouden raadszitting leg de de burgemeester een verklaring af. De laatste weken is van verschil lende zijden uiting gegeven aan de ongerustheid, die bestaat met betrek king tot de inbraken. In d afgelopen 3 jaren vonden de volgende aantallen inbraken plaats: in 1967. 55; 1968, 61: 1969, 35. Daar uit blijkt dat van een toeneming niet kan worden gesproken. „Misschien is minder bekend, dat het politiekorps niet op volle sterkte is; ongeveer 1/3 van de plaatsen is vakant", aldus de burgemeester. Volop activiteiten in het dorpshuis Benthuizen BENTHUIZEN De Evenemen tencommissie heeft weer heel wat activiteiten op touw gezet in het Dorpshuis. Vanavond om half acht is er een open les van de gymnas tiekvereniging Na Arbeid Sport met daarna een wedstrijd volleybal. Zaterdag begint het al om 10 uur met pottenbakken voor de jeugd o.l.v. Ad Rommens. Om half elf is er een demonstratie schermen van Kardolus en om 12 uur een wed strijd tussen Kardolus en Abrahams. 's Middags geeft van 2 tot half 4 muziekschool De Vreugt een open les, waarna van half 4 tot 5 uur De Bentsanghers met Ton Scheepers in het openbaar zullen repeteren. Tot slot is er morgenavond van 8 uur af gelegenheid voor sjoelen, kaarten, bingo, roulette en dansen. De bar is open en er is een speakerscorner. Naar de voorzitter van D'66 afd. Leiden ons vanmorgen meedeelde zal hy vanmiddag of vanavond namens het bestuur van de afdeling een ver klaring afleggen. Het is waarschyn- iyk, dat zeer binnenkort een ver gadering zal worden uitgeschreven, waarop het PAK door D'66 nogmaals ter discussie zal worden gesteld. Plattelandsvrouwen Benthuizen hadden jaarvergadering BENTHUIZEN In de grote zaal van het dorpshuis hield de afdeling van de Plattelandsvrouwenbond haar jaarvergadering. Na de versla gen volgde de bestuursverkiezing. In de plaats van de dames M. A. de Vrij-van Staalduinen en A. Noor- dam-Rijlaarsdam werden de dames M. M. Kalkwijk-Vermeulen en A. PisoBregman tot bestuurslid geko zen. Zij namen hun benoeming aan. Zes leden voerden met succes het toneelstukje „Zij kwam in de avond" op. Het was een komisch slot van deze geanimeerde jaarvergadering. wethouders hebben de mogelijkheid bestudeerd om tot aanschaf van een of meer stemmachines over te gaan. maar menen gezien de kos ten hiervan voorshands nog te moe ten afzien. Zij stellen het daarom temeer op prijs dat N. Samsom N.V. te Alphen in wier opdracht een geheel nieuwe op de Nederland se situatie afgestemde stemmachine is ontwikkeld, vrijblijvend een- stemmachine ter beschikking heeft gesteld, om bij de komende ver kiezing van de leden van de Pro vinciale Staten ook in Alphen een proef te nemen. B. en W. stellen de raad voor. van deze kans gebruik te maken en als stembureau, waar deze proefne ming zal worden gehouden, stem bureau 09 aan te wijzen, de Oran jeschool aan de Zaalbergstraat. Met 92 tegen 15 stemmen DEN HAAG Dc Tweede Kamer heeft gisteren met 92 stemmen voor en 15 tegen besloten de op komstplicht naar de stembureaus af te schaffen. Tegen stemden: de WD-ers Th. H. Joekes, F. Portheine, mevrouw E. Veder—Smit, H. J. L. Vonhoff, L. M. de Beer, K. van Dijk, W. J. Geertsema, A. Geurtsen en de CHU- ers C. F. v d Peijl, freule jvr. mr. C. W. I. Wttewaal van Soetwegen, mr. W. Schoten en de fractie van de CPN. Het wetsontwerp komt op 3 of 4 maart in de Eerste Kamer in open bare behandeling, zodat het voorstel nog voor de verkiezingen voor de Prov. Staten, op 18 maart kracht van wet kan krijgen. EERSTE SNIJBONEN LEIDEN Vanmorgen werden op de veiling te Leiden de eerste snij bonen van dit jaar aangevoerd dooi de fa. Gebrs. Hooijmans te Leid- schendam. Koper was de heer S. van der Kwaak te Leiden, die de snijbo nen voor 14.80 gulden per kilo kocht. De eerste spinazie werd aange voerd door de fa. L. W. Snoeker te Leiden. De heer N. van der Loef kocht de spinazie voor 1.87 gulden per kilo. Groslijst Leide KVP LEIDEN Het bestuur van de KVP heeft de groslijst voor de ge meenteraadsverkiezingen vastge steld. De eerste negen zijn: 1- n*ej- M. C. J. van Buel. 2. S. V. Cornelisse, 3. dr. mr. J. A. M. Cornelissens, 4. mr. H. E. J. Driessen, 5. M. G. J. Ham, 6. J. Lijten, 7. S. Menken; 8. T. Strooing en 9. J. Castelein. OEGSTGEEST De heer Kam steeg (PC) heeft afscheid van de raad genomen. Gisteren was hij al niet meer aanwezig. Burgemeester Van Eysinga: „Wij zullen een pret tige herinnering aan hem blijven bewaren". Mr. H. J. Penning volgt hem op. ALPHEN Mede als gevolg van de gladheid vonden gisteren ver scheidene ongevallen plaats. Dc 19- jarige mcj. A. M. v. d. Zwel slipte met haar brommer op de Lijsterlaan en werd met gekneusde rechterenkel en rechterheup naar haar woning overgebracht. Op de Boskoopscweg, nabij de spoorwegovergang slipte de auto van C. Verhoek (43) uit Rotterdam. Deze kwam in botsing met de auto van E. >1. Schlatman (38) uit Heemstede. Beide auto's werden zwaar bescha digd. maar de bestuurders bleven ongedeerd. Op de Herenweg kwam de auto van J. P. Broere (40) uit Alphen in botsing met de personenauto van A. II. Groen (46) uit Amsterdam. Ook hierbij was de materiële schade groot. Op de hoek van de Nieuwkoopse- weg en de Dorpsstraat te Zwam- merdam reden twee vrachtauto's op elkaar. A. W. Frenken uit Delft (41) verzuimde voorrang te geven aan W. A. v. d. Laan (32) uit Woerden. De bestelwagen van de Delftenaar werd vrijwel vernield. Op de Oostkanaalweg kwam de in de richting Rijnburg gaande L. M. J. Starrenburg uit Ter Aar (33) in een slip met zijn auto. Zie foto. Hij reed twee bomen omver en vervolgens kwam de zwaarbeschadigde wagen ondersteboven in een sloot terecht. S. kwam met dc schrik vrij. HAARLEMMERMEER HAARLEMMERMEER Binnen kort zal de heer W. F. Koggink af scheid nemen als directeur van de bouwtechnische dienst van de ge meente. Hy heeft vervroegd pensioen aangevraagd. Eén van de redenen is dat hij zich meer wil wyden aan de architectuur. Naast zijn direc teurschap, verrichtte hy als zodanig reeds veel werk, zowel voor de ge meente als voor particulieren. Na werkzaam te zijn geweest in Tiel en Arnhem, kwam de heer Kog gink in 1959 naar Haarlemmermeer, waar hij onderdirecteur werd van openbare werken, waaronder toen ook de bouwtechnische dienst res sorteerde. Toen de directeur dr. M. J. Breuning met pensioen ging, werd de dienst gesplitst en werd de heer Koggink directeur van de bouwtech nische dienst. Enkele jaren geleden werd hij ge- Lijst Nieuw Gemeentebeleid in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Lijst Nieuw Gemeentebeleid beraadt zich, of hij al dan niet aan de gemeenteraads verkiezingen zal deelnemen. Deze groep ging in 1966 met 305 stemmen deel uitmaken van de raad. De' groep wenst te vérnemen, of de genen, dié vier jaren geleden op de lijst Van der Poel stemden, deelne ming van Lijst Nieuw Gemeentebe- leid aan de raadsverkiezingen op prijsstellen en of zij nog achter het program staan. Berichten kan men doorgeven aan de heer J. O. M. Tacx, Oranjelaan 12 Zoeterwoude of de heer A. J. van der Poel, Weidelaan 2. Heska uitgebreid RIJNSATERWOUDE Het tech nisch confectiebedrijf Heska is voor de derde keer sinds de vestiging uit gebreid. Deze heropening ging met een feestelijk tintje gepaard. Bedrijfs leider M. A. Romijn bood namens het personeel een bloembak aan. Direc teur J. Schoonens was erg blij, dat de nieuwe vleugel in gebruik kon worden genomen. Silvia, Gerda, Chalette en Marcel lieten zien, wat er nu zo al in het be drijf wordt gemaakt. Naast confectie- artikelen zag men ook veiligheidsar tikelen, zoals zeildoekpakken en ge- varenvesten. Op de heropeningsdag was het juist 10 jaar geleden, dat het bedrijf zich in Rijnsaterwoude vestigde. Ruim zes jaar daarvóór was dit in Leiden opgericht. ABBENES De Dorpsraad ver zorgt zaterdag om 2 uur een film- middag voor de jeugd. Aan de hoofd film Jacht op de Schoolbel gaat een lachfilmpje vooraf. HAARLEMMERMEER De Staat kundig Geref. Party houdt vanavond om 7.30 uur een büeenkomst in het verenigingsgebouw van de geref. ge meente aan de Kruislaan in Hoofd dorp. De heer M. Golverdingen uit Amersfoort spreekt over „Waarom nu staatkundig gereformeerd"? ALPHEN Onderhandelingen met de heer Joh. Nell, Kromme Aarweg 3, te Alphen aan den Rijn, hebben tot overeenstemming geleid omtrent de verkoop aan de gemeente van zijn boerderij met de daarbij behorende opstallen en weiland, ter grootte van ongeveer 11.76.16 ha, voor een koop som van f 495.000 in totaal. De eigen dom hiervan is voor de gemeente van belang in het kader van de in uitvoe ring zijnde werken in het bestem mingsplan „Ridderveld I" en de ver dere realisering van dit plan alsmede van het bestemmingsplan „Zeger- sloot". De boerderij wordt vrij van pacht aan de gemeente geleverd en b. en w. stellen de gemeenteraad voor tot aankoop te besluiten. mistlampen, enz. enz. VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.44545 BIEDT AAN DE VOLGENDE OCCASIONS: MERCEDES BENZ 200 D 1967, van le eigenaar, kleur wit-grijs. zeer mooie en goede auto. MERCEDES BENZ 200 D 1967, radio, schuifdak en diverse accessoires, zeer mooie auto. MERCEDES BENZ 190 D in staat van nieuw, radio, schuifdak, Zeer exclusieve auto. MERCEDES BENZ 250 S 1967, van lc eigenaar, stuurbekrachtiging, schuifdak. radio, enz., 54.000 km. gelopen, niet van nieuw te onderscheiden. MERCEDES BENZ 230 zuinige 6 cylinder auto. van le eigenaar, radio. Tussen onze Mercedes Bena occasions deze week ook een ander merk, namelijk een CHEVROLET IMPALA COUPé bronskleurig, 6 cylinder, zeer mooie auto. Prijs 5750, Gaarne verschaffen wij u alle gewenste inlichtingen omtrent deze bijzon dere occasions. troffen door een hartaanval, zodat hij het kalmer aan moest doen. Ook dat is één van de redenen dat hij nu om ontslag heeft gevraagd Over drie jaar heeft de heer Koggink de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. B en w van Haarlemmmermeer hebben reeds toegezegd het verzoek van de heer Koggink te zullen in willigen, als een plaatsvervanger is gevonden. De heer Koggink is bereid om als adviseur de gemeente ter zyde te blijven staan. BENTHUIZEN In het dorp drei huis De Tas was er voor de jeuj |j^ een kleifestijn. Mevrouw A. Willemse-Lange, die de leiding fcze zich had genomenhad echt gehaats kind aan de kinderen, die dHrJj" bezig waren van de klei asbakken en beeldjes te makt Ook op papier kon men zJn ga gaan met krijt en houtskool, aan de resultaten te zien war ond I de kinderen allemaal kunstenaa jf tjes vn de dop. Zou bjecti iebei Beheerder voor De Taf BENTHUIZEN Het bestuur v ertegi de stichting Dorpshuis Benthuis ?aard< heeft met ingang van 1 maart heer J. van Buijtene te Zoeterme ie benoemd tot beheerder van De Ti 's De heer Van Buijtene is momenti ieens< nog werkzaam in De Meerbloen eJ'lur Vrijdag, 20 februari Stadsgehoorzaal, 2.15, 7 en 9.30 u.: mo deshow Margriet. Stadsgehoorzaal, 8 u.: jaarvergadering VVD Leiden. Zaterdag, 21 februari Vestestr. 40. 8 u.: micro-theater Imperi um, „The public Eye" en „De schat," theater tel. bereikbaar onder 0171041035. Oegstgeest: Het Witte Huis. 2-5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering gym nastiekvereniging Brunhilde. Schouwburg. 8 u.: Litterls Sacrum met „Alles voor de tuin". Hooglanrdse Huys^ Moriaansteeg. 10,30- 3 u.: tentoonstelling „Woontoestanden in Lelden", van 11-12 uur in bovenzaal ge spreksbijeenkomst. Maandag 23 februari Groenoord-restaurant, 8.15 uur: kynolo- genverenlging Rijnland. De Doelen. 8 uur: amateurfotografen, fam. Gompelman treedt op. Dinsdag 24 februari Stadhuis, 7—8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19. 7—8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Lakenhal, 8 uur: Ton Hartsuiker, piano (K, en O.). Camera, .7 en 9.15 uur: K. et) O:, film van de maand. School De Valk, Rljnsburgerslngel, 8 uur: esperantistenvereniging „Pacen", fo rumavond. Woensdag 25 februari Café Aniba, Herenstr. 1, 8 uur: jaarver gadering Ver. van oud-leerlingen der am bachtsschool. Trouwkamer stadhuis, 4—6 uur: spreek uur sociale raadsvrouw. Schouwburg, 8 uur: Litterls Sacrum met „Alles voor de tuin". Donderdag 26 februari Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Zwitserland filmavond. Kantine Clos en Leembruggen. Derde Binnenvestgracht, 2 uur: Ver. van Huisvrouwen, reis door Noord-Italië. Zulderkerk, 8.15 uur: concert Lelds Stu dentenkoor en -orkest. Vestestr. 40. 8 uur: microtheater Imperi um (01710-41035). „The public Eye" en „De schat". Vrijdag 27 februari Boshuis, achter Hoflaan 76, 7—9.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Zaterdag 28 februari Schouwburg, 8 uur: Litterls Sacrum met „Alles voor de tuin". Vestestr. 40, 8 uur: microtheater Imperi um (0171011035), „The public Eye" en „De schat". OEGSTGEEST: Het Witte Huis. 2-5 uur: Schaaksociëteit Palamedes. FILMS IN LEIDEN CAMERA Het huis me tde wassen beel den. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. beh. di 2.30. 7 en 9.15 uur. Morgan. 18 Jaar, vr- en zat-avond 23.30 uur Geen pardon voor verraders. 18 jaar. LIDO De folterkamer van dr. Fu Man- chu. 14 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Pokeren met de dood. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Dr. Seks. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-avond 23.30 uur: De val naar de top, 16 Jaar. STUDIO La vie. l'amour en le mort, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 unr, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON De cactusbloem. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avo| l- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Reijst. De^ zaterdagdienst na 18 uur. de zondag- dienst. de avonddienst na 18 uur en de nachtdienst van de Oegstgeestse Apotheek worden waargenomen door Apotheek Reijst. Apotheek Voorschoten is geopend. Dohtersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen, tot zondag 24 uur. Sod «telt „Twentwel", Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagavond van 830 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot U uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot U uur. Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) BehandeEng na ongevallen dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door bet Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. vodm, middag tot zondag 24 uur). Brandweer 6 maal S. Politie 5 maal 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlemngs- en infonnatledlo voor Leiden Zuid-West secretariaat ques Ursusplantsoen 83: voor hulpvtf nlng telef 2101 bij geen gehoor 10460, voor Informatie telel. 33921 gd et on Thiedt Moei 10de noest loea's) rerlore zij laar n lisme dvies loogst en elft LO •tra iritsi dag 19.00—1B.45 uur; dinsdag uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, a Christ en nationale feestdagen 14.30—16 bij di uur daarr Vrouwenkliniek: maandag. dlmd der 2 woensdag, donderdag en vrijdag 19.00—11 J uur; zaterdag 15^40ïeTsó uur: zondag, i vaae Christ en nationale feestdagen 15.30-11 pr: uur. r11 Kinderkllnlek: maandag, woensdag, dc van derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dlmd maan 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 u derde zondag, alg. chrlst. en nationale feest gen 14.30—16.00 uur Ellsabethzlekenhuls Lelden derde I dagelijks van 2 tot 8 uur en 's avonds kwart voor 7 tot hall acht, kraamafde dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds kwart voor 7 tot half acht; tweede l dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot f dagelijks van half 7 tot half 6. Annaklliuek Lelden dagelijks van I twee tot half drie en bovendien! dinsdag- v-iidag- en zaterdagavond I zes tot zeven. Klassepatlënten dage van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endet, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. dags li lot 12 e - Jelgersmakllniek; maandag tot en I vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdai tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en I3| 15 uur. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste I tot 13, 1.15 tot f en 7 tol 8 u.; tweed-, i.I5 tot i en 7 lol 8 u.; derde lel. 1.15 d en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks a.15—3 en 8.30—715 uur ALP HEN Ziekenhuis Rijnoord: f lljka (ook zondag); le en 2e klaa: 10.30—1) .00 uur van 14.00—15.00 uur 1 18.00-19.00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur van I 19 30 uur Kraamufdellng: van 14.00—15 00 uur, 19,0019.30 uui alléén voor echtgenote Kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, 18.0O—18J0 uur dinsdag en dondc léeD voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén NOOKOW1JK - Sole 64110 klai_ nemen dagelijks van l tot half 5 es avond» van 7 tot 8. zaalpatiënten dgs. van 1 tol 3. dinsdag van 1 tot donderdags van nalf 7 tol half 8 en dags van 1 tol half 3. KATWIJK Zeehospitium, longl dagelijks van hall 3 tot half 4. dlnse. donderdag evenwel van 7 tot 6, tbc-i ling degelijk» van half 3 tot half 5. udatiecentrum dinsdag en donderdi I tot 8 en zaterdag en zondag van tot hall 5. Revalidatiecentrum kil woensdag van 7 tot 8 taterdag en zoo van half drie tot half vUt. Longkilnle» tbcéafdeilng kinderen woensdag van 1 8 en zaterdag en zondag van half I half 4. Musea en Bortns Museum Volkenkunde, Steenstraat: werkdagen van 10 tol 6 u.. ook tateri zondag van l tol 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg werkdagen van 10 lot 6 il. ook tatert zondag van 1 tol 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oud» I gel op werkdagen van 10 tol uur. dag van I tol uur Bortus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 9 tol 13 en van 2 tot uur kassen zaterdags en zondags gesioli Tentoonstellingen Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg gouaches, waskrijt. magische objec van Henk Overduinl 17 febr. - 11 ma dlnsd. t/m zondag 2-8 uur. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: wa kleden van Maud Mulier-Massls. tot fohriitipl februari. Galerie H flek van Kees Hauwert. 17 jan.—26 dinsd. t.e.m. zat. van 9-6 u. Rapenburg 73: Lelds Akad. KunsW trum, schilderijen Louis-Paui Boon, tof februari. C« Lakenhal, van 10 febr. tot 1 mal .De militair met palet en camera". Schoolgebouw Ed. van Belnumstr. 1 Haal openb. bibliotheek): expositie lë* creatieve groep Colourform. tot 28 (et* en irl. I - Soc. Buut. Nieuwe Beestenmarkt 1 werk van graficus Hans Dingjan, t met 23 febr.. wonsdag tot en met zL van 20 tot 1 uur. overdag na telefonirt c-u: afspraak. Wassenaar: Kunstzaal Heuft. Hoflaan gouaches en tekeningen, Adrian Sta* ecker en bronsplastieken van Peter Uf naai (van 9 febr. tot 4 maart, maand 1.' zat van 10-5 u.. dlnsd avond 8-10 ui u Rapenburg 73: werk van Joep Got® Dieo (tot 18 maart) Leids Akad Kunsten tinv trum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4