Feestelijke receptie 60-iarige Brunhilde vleet CHRISTELIJK NATIONALE SCHOLEN Voorhoutse jeugd leert schaken "KERK EN WERELD" IS EEN SERVICE-STATION Kunstenaars exposeren in gemeentehuis Druk bezochte receptie van Hillegomse kapel Rood-Geel in Sassenheim bestaat tien jaar Visserijnieuws bij de Slippers bij Randstad bracht veel plezier Avondje vervelend toneelgedoe Onnodig verlies van HCSV bij Europoort DUBBEL AFSCHEID BIJ VOORUITGANG IN SASSENHEIM EHBO-wedstrij den in Zoeterwoude D'66 en P.P.R. Warmond uiten kritiek op G.G.W. NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 16 FEBRUARI 19? OEGSTGEEST Dat de sport veie vriendschapsbanden kweekt bleek zaterdagmiddag duidelijk tij dens de feestelijke receptie van de 60-jarige gymnastiek- en atletiek vereniging „Brunhilde" die gehou den werd in ,JDe Beukenhof" te Oegstgeest. Velen, van adspirant tot veteraan, waren gekomen om het bestuur van ,3runhilde" de hand te schud den en felicitaties over te brengen. Het bestuur dat de naam Leiden op turngebied vele jaren hooghoudt be staat nu uit mevr. W. Mansveld- Dieben, presidente; mej. P. J. Sloos, secretaresse, mevr. H. V. Kest- Blöte, penningmeesteresse; mej. H. Jonker, 2e secretaresse; mevr. F. de Graaf-v. Bilsen, 2e penningmeeste resse; mevr. R. Zeilstra-Koning en mevr. R. Verhoekx-Chaudron, com missarissen. Mevrouw M. G. B. Dieben 'zij was 50 jaar presidente en is het nu met „ere") was ook aanwezig even als een andere „gerenommeerde" Brunhi'lde-dame, mevr. T. Steffelaar die in de oorlogsjaren vele malen van Den Haag naar Leiden wandel de om de meisjes te trainen. Bloemstukken waren er o.a. van de Veteranengroep KNGV, de Turn kring Leiden, de Leidse Politie- sportver., de Oegstgeester Gymnas tiek- en Atletiek ver., het gemeente bestuur van Leiden, de Kon. Ned. Atletiek Unie. „Excelsior", Nieuw- Brunhilde en DOS. Namens het KNGV-bestuur was mevr. v. d. Schoor aanwezig. De heer De Geus, voorzitter van de Turnkring KNVG, noemde „Brun hilde" een vereniging met een eigen karakter. Het was de ere-presiden- te. mevr. Dieben, die hiervoor ge zorgd heeft. De heer Biegstraten. voorzitter van de Leidse Sportstichting, memo reerde dat „Brunhilde" nooit con flicten heeft, gekend in de geest waarin men via pers en televisie steeds wordt geconfronteerd. Hij overhandigde mevr. Dieben een fraai boeket Gerbara's, „in uw persoon wil ik alle dames van het bestuur eren". Gemeente Zoeterwoude De burgemeester van Zoeterwoude maakt ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat vanaf 18 februari 1970 gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 29 januari 1970 vastgestelde bestemmingsplan .Westeindseweg". regelende de bestemming van gronden, gelegen tussen het huidige dorp (met zijn uitbreiding in het plan ..West- einde") en de geprojecteerde om legging van de provinciale weg nr. 17. Bij de vaststelling van bovenbe doeld bestemmingsplan is afge weken van het ontwerp, zoals dit ter inzage heeft gelegen. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen ge durende bovengenoemde termijn bij Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland tegen het bestemmingsplan bezwaren in dienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Zoeterwoude. 16 febr. 1970 De burgemeester voornoemd. J. A DETMERS. In haar antwoord aan beide spre kers beklemtoonde de presidente dat men „zoekt naar nieuwe vor men. De jeugd wil iets anders dan gereglementeerde lessen. Wij zullen de jeugd trachten op te vangen." De heer Anton Metz, bestuurslid van het veteranenkor.ps KNGV me moreerde hoe de grote vriendschap tussen hem en „Brunhilde" was ont staan. Zijn echtgenote overhandigde de presidente een fraai bloemstukje. Later in de middag mocht het be stuur de hand drukken van Leidens burgemeester, mr. C. G. v. d. Wil ligen. beschermheer van de vereni ging. Tot grote verrassing gaf ook oud-burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot acte de presence. Namens de Turnkring werd een enorme taart overhandigd maar de „beste wijn werd het laatst geschon ken" toen de heer F. Jutte, voorzit ter van de jubileumcommissie, sprak namens oud-leden, donateurs, dona trices en vrienden van Brunhilde. Namens hen allen overhandigde hij de presidente een stereo-bandrecor der. SCHEVENINGEN Toneelgroep Randstad bestaat bijna 22 jaar. Is dus scènisch volwassen, hetgeen zaterdag avond in Gouden Wieken bleek uit het vlotte tempo, waarmede een vier tal spelers met de typisch Britse hu mor van Alan Ayckburns „Slippers" stoeide. Het stuk in de z.g. ijsbergstijl, dat de specifiek Engelse omgangsvormen wil hekelen, is minder weldoortimmerd dan het onder de watervallen' woor den lijkt. Ook na de ontknoping blij ven er raadsels hangen rond de ver liefde Gregory en zijn scharrelzieke Ginny.die in de vele misverstanden moeten opboksen tegen het flegma van het oudere echtpaar Sheila en Philip. Wat Rita Janssen en Herman Voois enerzijds en Corrie de Roo en Rode- riek Leeuwe anderzijds er van maak ten. had weinig of niets meer gemeen met wat Ayckburns Britse brein voor ogen moet hebben gestaan, maar aan gezien er volop en met vaar en verve goed werd geacteerd, viel de goed be zette zaal toch van de ene lachbui in de andere. De top van de ijsberg schitterde van de pret, maar wat onder water zat, bleef in al deze gerelativeerde stoutig heid van in Leeuwe's regie ook visu eel hip verbeelde erotiek verdoken in niet uitgezegde ironie. Een intelligente, maar wel wat lang uitgesponnen aanpak, waarbij de rou tine en het onmiskenbare speeltalent van het podiumkwartet er voor zorg den dat de op de spits gedreven dialo gen net niet de bocht uitvlogen. Een goede aankleding - apart applausje voor het tuindécor - was nog een ver der pluspunt van dit amateurtoneel op zeer lofwaardig niveau. F. D. SCHEVENINGEN De Nieuwe Co- medie heeft zich aan het improviseren gewaagd. Improviseren is een kunst, maar van de leden van dit gezelschap verstaat alleen Henk Votel deze kunst. Het improviseren na de pauze onder de titel „Vallen en opstaan" in het Paviljoentheater werd dan ook een melige geschiedenis. Niet het minst doordat regisseur Erik Plooyer het publiek „inspraak" had gegeven door het laten rondgaan van twee stokjes, waardoor men een acteur door een andere kon laten vervangen, of het spel be-eindigen en een ander improvisatie-onderwerp op gang kon brengen. Zoals men begrijpen kan, werd er 1 meestal te onpas van gebruikge maakt, zodat de bedoelingen niet tot hun recht kwamen, -als dat wel het geval was geweest was er nog niets aan de hand geweest. Voor de pauze was er een misluk king van Megan Terry, geheten „Goed gesloten, koel bewaren" (gelijk de pens voor de hond). Het stelt een verblijf in een cel voor van drie misdadigers aan hetzelfde misdrijf. Ze pesten elkaar en spelen met elkaar maar aangezien Megan Terry andere voorbeelden op dit gebied trouwhartig heeft overgeschreven zonder zelf over hoegenaamd maar een fractie van ta lent of originaliteit te beschikken, werd het evenzo een vervelend, func tieloos geval, waaraan regisseur en ac teurs tevergeefs hun krachten hadden gewijd. De Nieuwe Komedie heeft voor een avond van gerenommeerd vervelend toneel gezorgd, dat eventuele waag halzen met spoed naar de beeldbuis terugjaagt. Ev. G. ROTTERDAM De gedetailleerde uit slagen van de wedstrijden in de KNSB-hoofdklaswedstrijd Charlois Moerwijk zijm: KerkhofSmout afg. Van WijgerdenVan Dijken Vat KoevermansVan der Vliet afg; Staal Van Dop 10; KunnenTuk 01; Van OmmenOlof V2Ploeger— WiUemsen afg.; BakkerDe Koning 10; BarisTraeger 7»; Van der ScheeErwich 01. ROTTERDAM „En opnieuw ge heel onnodig". Met deze woorden gaf de heer D. J. Munnik. teamleider van het eerste tiental van de Haagse Chris telijke Schaakvereniging na afloop van de wedstrijd Europoort HCSV, uiting aan zijn teleurstelling. De uitslag. 64 in het voordeel van Europoort, was dan ook lelijk aange komen. Vooral na een aanvankelijke voorsprong van 31, die uitzicht open de op de eerste overwinning van het seizoen. Door deze vierde achtereenvolgende nederlaag is de positie van de HCSV in de tweede klas. groep D.. van de Kon. Ned. Schaakbond bijzonder moeilijk geworden. Er staan nog twee wedstrij den op het programma. Tegen Vlissin- gen II en tegen Europoort II. Deze twee wedstrijden moeten worden ge wonnen. wil de HCSV niet naar de Haagse Schaakbond terug keren. Het ging zaterdag aanvankelijk voor treffelijk. Meinders. Okker en Koster van Groos weerden zich als halve meesters. Zij kregen spoedig loon naar werken. Ook Beekman werd later op de middag voor zijn handig laveren beloond met een winstpunt. Op de andere borden was de situatie beslist niet ongunstig. Dickhoff en Van San ten hadden het weliswaar benauwd, maar van onmiddellijk verliesgevaar was vooralsnog geen sprake. Ook invaller De Roo stond „lekker". Het laatste halve uur van de wedstrijd was opwindend, maar triest voor de teamleider. Eerst werd Van Santen het slachtoffer van een „wrede" Rotter damse combinatie en vervolgens ver loor De Roo „op klaarlichte dag" een vol stuk. Daarna gevoegd het onnozele pionneneindspel. dat Janssen verloor en het beeld van de onnodig verloren wedstrijd is compleet. SASSENHEIM Op de gemeente avond van de hervormde gemeente was als speciale gast aanwezig het staflid van het instituut „Kerk en Wereld" te Driebergen de heer J. Platenkamp. Hij hield een causerie over het veelzijdige werk van dit instituut. De heer Platenkamp ver- Sassenheim In de raadszaal nam het bestuur van de woning bouwvereniging „de Vooruitgang" afscheid van de heer A. Vogelaar, die niet minder dan 35 jaar deel uitmaakte van het bestuur en nu i.v.m. zijn leeftijd meente te moeten bedanken. Ook werd afscheid ge nomen van de heer H. Strijbos, die de laatste jaren toezicht op Ie wonin gen uitoefende. Voorzitter v. d. Nouland memo reerde hoe in 1935 de heer Vogelaar door de toenmalige burgemeester Gouverneur als bestuurslid werd aangewezen. Hoewel men hem aan vankelijk als pottenkijker beschouw de, ontpopte hij zich alras tot een voorvechter voor betere en méér woningen. Dit laatste speelde voor al na de oorlog een rol. De heer v. d. Nouland bood de twee delen over de Tweede Wereld oorlog van dr. L. de Jong aan. Burgemeester Van Knobelsdorff sprak ook waarderende woorden en overhandigde sigaren. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 17 februari: Hoogwater 0.46 13.15; laag water 8.43 21.20. VOORSCHOTEN „Waar zullen we het hangen?" Deze vraag moet minstens honderd keer zijn gestelyd in het raadhuis en de gemeente flat, waar op uitnodiging van het gemeentebestuur 106 kunstwerken zijn tentoongesteld: schilderijen, aquarellen, gouaches, lino's en foto's van de leden van de Voorschotense Kunstkring. De kunstwerken han gen in had, trappenhuis gangen en kamers van flat en raadhuis. Onder elkaar heeft het personeel de voorraad kunst „verdeeld". Sommige ambtenaren kozen land schappen, rustige aquarellen (waar onder enige plekjes in Voor schoten zoals de houtzaagmolen, een boerderij langs De Vliet bij de Knip en de sluizen bij Leidschendam), an deren wilden een schilderij met bloe men en er waren er ook die de voor keur gaven aan de grote abstracte composities in felle kleuren van Wil lem Schrofer. Hier en daar hebben de gemeente ambtenaren al een claim gelegd op een schilderij onder het motto: „Ik vindt het zo mooi, ik koop het zelf". Ook de burgerij van Voorschoten krijgt gelegenheid deze tentoonstel ling te bezichtigen en een koop te sluiten. De prijzen, variëren van f 25 tot rond f 1.000. De deelnemende kunstenaars zul len vrijdagavond aanwezig zijn van 19 tot 21 uur in gemeenteflat en raad huis; de Voorschotenaren kunnen dan gratis de tentoonstelling bezoeken. De werken zijn van: Hanny Bal, H. H. Kamerlingh Onnes, Fanny Ma- IIILLEGOM Harmonie Kapel, recipieerde het bestuur zaterdagmid- SASSENHEIM Voor de jaarver gadering van de supportersvereniging „Rood-Geel", de steunpilaar van voetbalvereniging „Ter Leede", be stond flinke belangstelling. In zijn openingswoord zei voorzitter Wijn tjes dat de vereniging in mei 10 jaar bestaat. Volgens het jaarverslag van uitgaande van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs op Geref. Grondslag AANMELDING NIEUWE LEERLINGEN D.V. op dinsdag 17 februari a.s. van 78 uur n.m. in de schoolgebouwen de Colignyschool Sloiswer 16 - Telefoon 4467 Hoofd: H. van Oostende Calvijnschool Randweg 33 - Telefoon 2984 Hoofd: D. J. Brouwer Pzn, tel. 3780 Marnixschool Schlmmelpenninckstraat 2 - Tel 6100 Hoofd: .1. Roosendaal, tel. 5314 Farèlschool Koninginneweg 38 - Telefoon 5117 Hoofd: J. C. Benschop De leerlingen voor de lagere scholen moeten vóór 1 oktober a.s. 6 jaar sijn de secretaris bracht de mei-verloting ruim 1-000 op. Het ledental bedraagt 130. De bestuursleden G. Wijntjes en J. v. Nieuwkoop werden herkozen. Bij de organisatie van de jubileumvie ring eind april zal „Rood-Geel" nauw worden betrokken Besloten werd één- of tweemaal per jaar een gezellige avond met de vrouwen te beleggen. dag in hotel „Flora". De zaal was in een bloementuin herschapen. Voor zitter P. Drost uit Lisse en zyn mede bestuurders kregen honderden han den te drukken. De heer Laros, voorzitter van de Harpe Davids overhandigde voorzit ter Drost een couvert met inhoud. De heren B. Noorlander en W. van den Akker' vertegenwoordigden het Cen traal Comité Nationale Feestvierin gen. Tussen de receptiegangers meng de zich een groep leerlingen van mej. Drost, dochter van de dirigent. Mej. Ria van Buggenum overhandigde een linnen zakje in de kleuren van HHK: geel en groen, gevuld met „slijk der aarde". Ook wensten de heren A. Verhoeven en B. Clay het bestuur ge luk namens de Hillegomse Oratorium Vereniging (HOV). Vrydag 20 februari geeft de Hille gomse Harmonie Kapel het jubileum concert. VOORHOUT In december 1969 vatte de schoolsportcommissie het plan op om de Voorhouter school jeugd schaiken te leren. Daartoe scha kelde men de plaatselijke schaakver eniging in met het verzoek dit expe riment te ondersteunen door op een aantal zaterdagsmorgens, te beginnen in januari, les te geven aan de jeugd van de vijfde en zesde klassen. Door de inzet van deze vereniging en de Leidse Schaakbond wordt dit experi ment een succes. Het aantal inge schreven leerlingen bedraagt nu 94. Een onderdeel van de schaaklessen was het simultaanschaken. Om dit alles af te ronden wordt op 7 maart een schaaktoernooi gehouden, waar bij de 40 besten het tegen elkaar zul len opnemen. Zaterdagmorgen werd in het Pa rochiehuis een schaaksimultaan ge houden, waarbij de Leidse jeugdscha- kers Ruud Mieremet en Arnold Hen- driksen het opnamen tegen resp. 48 en 42 jeugdige Voorhouter schakers en schaaksters van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Som migen wisten de jeugdschaker danig in het nauw te brengen: Henriette Jumelet won de partij, Arend Engel. Anne Johan vd. Meer, Anja Keus, Jan Piet Vester, Bert Lakeman, Hans van Reisen, Willy Langeveld en Kees van Geldrop bereikten remi se. Van de tweede ronde wonnen Marty v. Steyn en Corrie Diemei de partij. Remise werd bereikt door An- nemarie v.d. Aardweg. Het gehaal had een bijzonder sportief verloop. zure, J. Müller-Limburg, W. Schro- ver, R. Seinen, C. Siirks-Bijvanck, C. P. Stapels en W. Vis. telde, dat „Kerk en Wereld" in no vember 25 jaar bestaat Al heeft hij de totstandkoming niet mogen meemaken, de blauw druk was van dr. Eykman. en veel van zijn gedachten zijn uitgedragen en tot werkelijkheid geworden. De heer Platenkamp gaf een uiteen zetting van het vormingswerk voor allerlei beroepsgroepen in de maat schappij. In de loop van 25 jaar werden 350 cursussen gegeven en 10.000 gasten ontvangen voor diverse con ferenties. „Kerk en Wereld" noemde hij een servicestation voor gemeente en samenleving. Verder schonk hij aan dacht aan het opleidingsinstituut „de Horst", waar tot 1954 de Wika's werden opgeleid en dat nadien een sociale academie werd voor opleiding van maatschappelijke werkers. Over de Stichting Recreatie-Centra Her vormde Kerk, zei hij. dat deze begon met „het Grote Bos" te Driebergen, dat 90 ha groot is. Nu zijn er negen van deze centra in ons land. SASSENHEIM Woensdag middag om 2.15 uur houdt mevr. Ten Hage-Verduyn uit Lisse in het jeugdhuis een causerie met kleuren dia's over Marokko voor de Pro testantse Bejaardenkring. ZOETERWOUDE In de reeds jarenlang bestaande wedstrijdvorm van de EHBO is een ingrijpende wij ziging gekomen. Voorheen namen plaatselijke teams van drie leden deel aan de wedstrijden. Nu wordt de samenstelling van de teams door loting bepaald. Men krijgt dan een systeem zoals dit ook in de prak tijk voorkomt; bij een ongeval heeft men immers ook met willekeurige helpers te maken. Bij de rayonwedstrijden, die in de recreatiezaal van Huize Emmaus ge houden werden, is dit voor de eerste maal toegepast. De uitslagen luiden: Senioren; 1 Leiden, 2 Stompwijk, 3 Hoogmade, 4 Zoeterwoude, 5 Reeuwijk, 6 Meer burg. Jun.: 1 Leiden, 2 Stompwijk, 3 Rijp- weteringOud Ade, 4 Reeuwijk. 5 Zoeterwoude, 6 Stompwijk, 7 Roe lof arendsveen. De hoogste twee van beide afdelin gen worden afgevaardigd naar de d istrictskampioenschappen. We: «re: y mar ling gro: een tij, derr traa IJMUIDEN In de IJmuidense vishallen was het een vreemde week. Aanvankelijk had het spel van vraag en aanbod een normaal verloop. Aan het eind van de week echter deed zich de schaarste steeds meer voelen. De kustschepen boekten de eerste dagen redelijke vangsten. Het liep steeds minder naar wens waardoor de handel heel wat moest betalen om aan de roep om levering van de klanten te kunnen voldoen. Alleen de kleine gul, schol en stijve kabeljauw waren in redelijke mate present. Voor de rest was het een zuinige boel, ook al door de tegenvallende vangsten aan tong. Deze vissoort haalde dan ook by de dag hogere noteringen. BRzonder in trek waren de eentjes. Hiervoor hadden de kopers op de eerste afslag vrijdag niet minder dan f 10.06 per kilo over. Maandag konden zij dikwijls voor f7.32 terecht. Ook de slips zat in de pryzenlift. In de zelfde periode klom de koers van f 6.78 tot f 9.40. De kieinmiddei viel met een weeknotering van f 7 03 tot f 9.52 evenmin onder het goedkope hoofdstuk te boeken. En wat te zeg gen van de grootmiddel? Maandag bleef de notering dikwijls op f 6.59 hangen, vrijdag hadden de kopers op de eerste afslag grif f 8.20 voor een kilootje over. De sprong voor de grote soort was met een koers van f 5.85 tot f7.17 minder spectaculair maar ook in dit geval mochten de vissers over de prijsvorming niet mopperen. Dat mochten zij wèl over de vang sten De meeste vaartuigen hadden aan het eind van de week een be scheiden buit aan boord. De tong werd overspoeld door de schol die men wel in ruime mate had kunnen verschalken. Met een produktie van 10,000 kisten had de handel een ruime keus. De belangstelling was de eerste dagen niet groot. Toen werd voor een kist van vijftig kilo grcle en grootmiddel veelal niet meer uitge geven dan f 17. Donderdag vertionde de interesse met een hoogste bod van ruim dertig gulden een stijgende lijn. De kleinmiddel en de schol 1 gingen maandag met een laagste notering van f23 niet zo vlot van de hand. Ook voor hen marcheerde het later wat beter. De verhoogde belangstel ling mondde uit in een top van ruim veertig gulden. Het beste gemiddelde was met een weeknotering van f 47 tot f28 gereserveerd voor de twee tjes. De koolvis was schaarser dan in de voorgaande weken, ook al doordat enkele treilers hun niet geringe vangst in Duitsland aan de markt brachten. De IJmuidense handel moest het nu stellen met 1600 kisten van één tieiler. Toch liepen de heren zich het vuur niet uit de sloffen. De kleine zwarte soort, weer duidelijk in de meer derheid. deed in het gunstigste geval f24 maar was vaker voor f 17 te koop. De witte soortgenoot was gemiddeld ruim twee keer zo duur. De grote zwarte koolvis tekende voor een aanvaardbaar gemiddelde van f95. De grote witte exemplaren die overigens zeer dun waren gezaaid waren goed voor een regelmatige notering van f140. Dank zij de inspanningen van de kustschepen kreeg de handel ongeveer 4000 kisten gul voorgeschoteld. De kleine soort had een niet te misken nen overwicht. Aanzienlijk schaarser was de in kisten verpakte kabel jauw. Met spul en moeite kwamen de tellers van het Staats visser shaven be drijf tot een totaal van 200 kisten. Gelukkig kregen de kotters, loggers een treilers in het Nederlandse kust gebied ook kabeljauw in de netten. Zij voerden ongeveer 25.000 stuks in stijve toestand aan. De kattencentrale bleef van gul verstoken. Deze nut tige instelling had bij een weeknote ring van f 64 tot f 48 voor de klein ste soort geen schijn van kans. Voor de grote soort betaalden de liefheb bers £73. De minder beluste kopers konden voor vijftig gulden per vijftig kilo terecht. De middelgul nam met een koers van f 70 tot f 48 een mid denpositie in. Een kist van 125 kilo grote kabeljauw deed eerst f 160 en later f 114. Met een notering van f 162 tot f 130 tekende de middelsoort voor een nog beter gemiddelde. De beste klanten waren de exporteurs. Deze buitenlandse handel had ook veel belangstelling voor de stijve kabel jauw. Tien stuks grote bereikten een beste top van f 160. Voor eenzelfde hoeveelheid kleine gingen de heren niet verder dan tot f82. Een bijzonder zuinige verschijning was de schelvis. Het betrof bovendien de 2 kleinste soorten. De binnenlandse handel meost om een deel van de 200 kisten tot zich te kunnen nemen bijzonder ver gaan. Zo haalde de braad een top van f 112. De wat mindere kwa liteit reikte toch nog tot f 54. Het beetje pennen verdween tegen een uitgave van precies honderd gulden per kist uit de hallen. Het is welhaast onnodig te zeggen dat onder deze omstandigheden de vismeelinavstrie mijlen buitenspel stond. Ook de wij- tingproduktie kon bij lange na niet in de behoefte voorzien. De handel moest het doen met 200 grote en 1500 kleine kisten. De eerste dagen teken de- déze voor de kopers minder aan gename gang van zaken zich al af. Men hoopte toen nog op een vei bete ring aan het eind van de week waar door een gemiddelde van „slechts" vijftig gulden werd bereikt. Donder dag en vrijdag viel geen enke'e ver betering in de toestand te bespeuren. De kopers moesten toen wel tot het uiterste gaan. Met een hoogste bod van ruim tachtig gulden voor de ge stripte soort kon bij lange na niet van een normale situatie worden ge sproken, temeer daar de dichte wij ting nauwelijks achterbleef. De ha- ringaanvoer haalde een totaal van 2200 grote en 4600 kleine kisten, een bevredigende produktie. hoewel men moet bedenken dat een deel in bui tenlandse havens werd gekocht Ook de spanvissers namen een portie voor hun rekening. De goede kwaliteit was met een hoogste bod van veertig gulden behoorlijk in trek. De min dere soort moest tevreden zijn met WARMOND De Groep Gei resseerde Warmonders heeft zich J ge dagen geleden met een enquête! de Warmonders gewend. Deze quête gaat vergezeld van een b waarin de G.G.W. het voorstel om voor de gemeenteraadsverkiei gen te komen tot. één Warmond lijst, waarop vertegenwoordigers J alle politieke partijen zouden moe staan. Naar aanleiding van deze circulal hebben de partijafdelingen van a en PPR een brief aan de GGW J zonden. Daaraan ontlenen wij: „Wanneer u uw concept-progra ma kritisch doorleest zult u bemeri dat de belangrijke punten (woni; bouw, inspraak, kassenbouw, fin ciën, milieuverontreiniging) git- deels niet afhankelijk zijn van het meentelijk beleid. Er zal provinci en landelijk een andere koers geva moeten worden. Die koersverón ring kan alleen door alle kiezers men, dus ook die in Warmond, den veroorzaakt. Daar is echter nodig dat de landelijke politieke tijen duidelijk stellen wat ze plan zijn: óf doorsudderen met lapmiddel-beleid, zoals we dat de gelopen jaren hebben gehad, óf zenlij ke veranderingen op het geb van woningbouw, democratiseri inkomensbeleid enz. Van een kwaam kandidaat-raadslid mag minstens verwacht worden dat zich dit realiseert en daarop zijn litieke keuze baseert. Dat onze plaatselijke partij-ai lingen en hun vertegenwoordigen de raad een dergelijke politiek be tot nog toe niet konden opbreng zal wel één van de belangrijkste zaken zijn van de aktiviteiten van G.G.W. Op landelijk niveau was immers ook de oorzaak van het staan van D'66 x de PPR. Deze tijen willen echter wat aan die duidelijkheid doen, door te strei naar doorbreking van het bestaai partijstelsel. De GGW echter, die mers zo graag zegt geen politii partij te zijn, maakt de zaak nog duidelijker door alle partijen bij kaar te vegen. Om de zaak dus scherp te stelli aan het streven van de GGW één lijst met vertegenwoordigers alle politieke partijen erop zullen D en PPR niet kunnen meewerken Wanneer de GGW-ers tot het zicht komen dat hun program waarin veel punten staan waarn wij het van harte eens kunnen alleen verwezenlijkt kan worden d: partijen die getoond hebben politij vernieuwingen na te streven, dam zij, vanzelfsprekend, bij ons welka een koers van f22. VANDAAG AAN DE MARKT Vandaag meldden zich aan de dense markt onder meer de KW III vrouw Altda met 25 kisten - tong, de KW 187 EUy met 130 kist kleine kisten diversen en 80 stuks kabeljauw, de LJM 4G De Hoop 4 n kisten, 16 kleine kisten diversen stuks stijve kabeljauw, de en Rutger met 113 kisten «1 43 Wi stijve kabeljauw, de KW 63 Margrit zien met 100 kisten en 5 kleine b diversen, de KW 103 Wlm met 130 li- en 16 kleine kisten diversen, de K« Antje met 145, de IJM 45 De Hoop 1 15 kisten, 36 kleine kisten diversen .et stuks stijve kabeljauw, de KW 214 K Dubbelaar met 600 kisten, 160 kl kisten diversen en 100 stuks stijve ka Jauw, de KW 202 Waterman met 35 kL 12 kleine kisten diversen stijve kabeljauw, de KW 124 Sursumi da met 50 kisten. 122 kleine kisten versen en 540 stuks stijve kabeljauw KW 185 Valk met 100 kisten en stijve kabeljauw de KW 149 Arie Ji met 140, de KW 87 Albatros mei lit. KW 98 Arendje met 9 kisten en 200 s stijve kabeljauw, de KW 152 Soli Gloria met 123. de KW 87 Arie met 111 KW 44 Rijnmond 3 met 115 kisten, kleine kisten diversen en 250 stuks sl kabeljauw, de KW 220 Janny Jacoba 10, de KW 188 Hans met 121, de K Aimilam met 45 kisten en 430 stuks si kabeljauw, de KW 145 Anna Lyaia 162 kisten en 60 siuks stijve kabel]: de KW 93 Jeanneive met 75, de I.: Haarlem met lïUU kisten en 600 ki kisten diversen, de KW 127 Alazlena rijke met 132, de KW 218 Carry Anita 34, de KW 52 Sola Gratia met lOo. KW 113 Wilma met 107, de SCH 261 On iiefc neming 1 met 44 kisten en 70 stuks si der] kabeljauw, de IJM 209 Meuert Menno 205 kisten en 380 stuks kabeljauw. 1 IJM 205 Witron 6 met 60 kisten et sen stuks stijve kabeljauw, de KW 167 Mit vrij' 500 stuks stijve kabeljauw, de VL90 C Jie] line met 400 kisten, 127 kleine kisten .cm versen en 100 stuks stijve kabeljauw, - VL 131 Pctronella met 78 kisten. 70 kl ""J kisten diversen en 1500 sutks stijve kl jauw. de KW 81 Alberta Henderika 2U00 kisten kisten en 500 kleine diversen, de KW 41 Elisabeth Chi met 1420 kisten en 180 kleine kisten versen. de KW 183 Aleida met 195 kis W6 59 kleine kisten diversen en 70 stuks 1- ve kabeljauw, de VL 34 Anlta met kisten. 238 kleine kisten diversen en stuks stijve kabeljauw, de VL 73 Elly 452 kisten, 212 kleine kisten diversen v 480 stuks stijve kabeljauw, de KW 3! 3 kina Martina met 215 kisten en 120 si "^1 stijve kabeljauw, de VL 105 Elisabeth 240 kisten, 183 kleine kisten diversen 807 stuks stijve kabeljauw, de KW 66 f Robert met 70. de VL 112 Bets en Gr met 260 kisten. 150 kleine kisten dive: en 275 stuks stijve kabeljauw, de K' Hose Marie met 180M KISTEN EN 80 S stijve kabeljauw, de VL 16 Voorloper 88 kisten, 298 kleine kisten diversen er. stuk stijve kabeljauw, de VL 103 Vooi de met 40 kleine kisten diversen en stuks stijve kabeljauw, dc KW 165 A -e Jacoba met 174 kisten en 90 stuks st kabeljauw, de KW 213 Jana met 91 W broe maa U KW 33 Lunanda met 80 kisten en 115 fi dop stijve kabeljauw, de KW 3 Koraalb J 153 kisten en 65 stuks stijve ka jauw. de VL 142 Voorwaarst met kisten en 170 stuks stijve kabeljauw. KW 55 Jacob met 240 kisten en 60-fl stij-ve kabeljauw de KW 153 Francina 55 kisten. 275 kleine kisten diversen er. stuks stijve kabeljauw, de WR32 Mi met 250 kisten en 85 stuks stijve kil Jauw. de KW 85 Rijnmond 4 mei kisten, 372 kleine kisten diversen en stijve kabeljauw, de WR 33 f- mei 252 kisten en 85 stuks stijve ka: jauw. de KW 101 Nestor met 10 kisten kleine kisten diversen en 1050 stuks si kabeljauw, de KW 144 Cornells den 0 met 60 kisten. 154 kleine kisten diver gr0 en 350 stuks stijve kabeljauw, de Kï j. Wilhelmina Johanna met 100 kisten e" 1 stuks stijve kabeljauw, de KW 212 M na met 170 kisten en 115 stuks sa' kabeljauw, dc KW 206 Yvonne Yoiai met 155 kisten en 80 stuks stijve ka! jauw, de KW 197 Willem Senior mei kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, KW 132 Jacoba Catharina met 255 W en 85 stuks stijve kabeljauw, de KW Helena met 142 kisten cn 20 stuks sü.' kabeljauw, de KW 146 Cornells van 0 len met 100 kisten en 50 stuks stt kabeljauw, de KW 195 Pi'eter Jacob r 151 kisten en 35 stuks stijve kabelja: de SCH 117 Onderneming 3 met 235 kW en 60 stuks stijve kabeljauw, de IJJl: Protinus met 165 kisten en 35 stuks si* O» kabeljauw en de KW 222 Maarten Cor# met 208 kisten en 60 stuks stijve ka» jauw. Volgens de opgaven van de su pers bestond de aanvoer uit 2730 kW schol. 316 kisten tong, 15 kisten tarbot. kisten wijting. 80 kisten schelvis, kistne kabeljauw, 2390 kisten gul, kisten koolvis, 390 kisten haring, 65 kW 011 diversen, 910 kleine kisten baring. mi kleine kisten wijting, 585 kleine kW schelvis. S10 kleine kisten diversen en stuks stijve kabeljaui oen ,rt »p best gele doo Kr

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4