tijdenn VU-dag over studentenprotest Algemene deCHU Vergadering van gaat toch door Pinkster - zenderDISCUSSIE WORDT VOORTGEZET weer in de 'ucllt^e(Jerzij(Jg begrip getoond Christen moet kiezen voor welzijnsstaat MichaëF wil eenheid onder verontrusten Ook in vrijgemaakte kring kritiek op adoptiebesluit Eeii ivoord voor vandaag HF CJnil^ii/2/wié UlftCHTIG JJIWU Uw probleem is het onze.... D. P. Kok voor CH-besturen: Drukkerij houdt symposium Studenten: hef liet statuut op Vergadering verliep bijzonder rustig BEROEPINGSWERK ONDERZOEK NAAR JONGE KIEZER Psychiatrische opleiding herziei MAANDAG 16 FEBRUARI 1970 Werpt al uw bekommernis op Hem, want Hij zorgt voor u. Dit woord, geeft kracht en uitzicht, het geeft steun. We kunnen ons in alles tot God wenden, Hij zal het goed met ons maken. Een mooi, sterk woord. En toch het zou ons wel eens kun nen gaan als dat kind,-dat een schitterende pop is beloofd en dat leeft in de verwachting, maar heimelijk denkt: Zou het echt waar zijn? De twijfel sluipt in het hart en doet haar ver nietigend werk. Zou het echt waar zijn? Zolang ons leven rimpelloos verloopt, kunnen we er zo ge makkelijk over proten: want Hij zorgt voor u. Maar nu komen de stormen, de moeilijkheden, de zorg en het verdriet. En dan? Zullen we ons, als dat kind afvragen: Zou het heus waar zijn? Daarom waarschuwt Petrus ook: Weest waakzaam. Waakzaam tegen de twijfel, die ons hart kan binnensluipen als een dief in de nacht. Waakzaam tegen de machten, die ons van God kun nen afhouden. Zou het waar zijn? Ja, het is waar! Hij zorgt voor u en voor mij. Waarom zou Hij anders Zijn bloed voor ons hebben gegeven? Het kruis op Golgotha is voor tijd en eeuwigheid het teken, dat er aan Zijn woord en Zijn belofte geen twijfel hoeft te bestaan. We lezen vandaag: Marcus 2 vers 1 tot 12. (Van onze kerkred actie) UTRECHT Een voorlopig comité bereidt Nederlandse uitzendingen voor van Radio Ibra, een oorspronke lijk Zweedse omroeporganisatie van de pinksterbeweging. Tien jaar gele den hield Ibra op met uitzenden, daar de zender in Tanger door de Marokkaanse regering werd genatio naliseerd. Men is er nu in geslaagd de beschikking te krygen over de zender van Trans Europa in Lissa bon. Nederlandse pinkstergemeenten j zullen zendtijd kunnen kopen van i het Ibra-hoofdkantoor in Zweden. Voorzitter S. R. Sagström van het j voorlopige Ibra Nederland-bestuur zei zaterdag dat het niet de bedoeling i is zich af te zetten tegen andere j radio -e van gelisatiebewegingen. „Wij zien Ibra als een supplement van wat er op dit gebied al wordt gedaan. Met een typisch pinkster-accent." In mei beginnen waarschijnlijk de Nederlandse proefuitzendingen. De heer Sagström zei dat het comité sympathiseert met de Evangelische Omroep (EO), maar dat Ibra een an der karakter heeft. Ibra Nederland wil zich ook bezig houden met het verstrekken van in formatie uit de pinksterbeweging. „Het wordt ten dele een intern pinkster-communicatiemedium," zei een van de bestuursleden zaterdag. Ibra gaat uitzenden op de korte golf-41 meter band. VERKOUDEN? pijnstillende, koortswerende, snelwerkende cachets Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In nrzonder- HJke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Onlangs las ik lets over verwarming van een warme bak met behulp van elektrische kabels. Hoe kan men deze voor verwarming gebruiken en welke dikte moeten ze hebben? Ik heb een bakje met een ruiter. Antwoord: Elektrische verwar ming door middel van kabels is voor bakken zeer geschikt, mits- men over goedkope nachtstroom kan beschik ken en de elektrische leidingen dichtbij liggen, zodat de aanleg niet te duur wordt. Vraag voorlichting bij de elektriciteitsmaatschappij of een goede installateur. De grootte van het verwarmings oppervlak is hierbij van belang, daar de installatiekosten op een klein oppervlakje relatief zwaarder drukken dan op een groot omdat ze -nagenoeg dezelfde zijn. De provin ciale Gelderse Electriciteitsmij. te Arnhem, heeft in 1962 een mooie brochure uitgegeven met tekeningen, prijsopgave, enz., met de naam „Electrische grondverwarming op de tuinderij". De prijzen zullen sinds dien wel verhoogd zijn. Vraag: Iemand werkt 's zomers in loondienst en 's winters voor zich zelf. Hij is werkloos geworden door de vorst. Heeft hij nu recht op uit kering krachtens de Werkloosheids wet? Antwoord: Om voor uitkering in aanmerking te komen, moet men on vrijwillig werkloos zijn geworden en daarvoor zes weken onafgebroken in loondienst hebben gewerkt. Als men zich direct laat inschrijven als werkzoekende bij het gewestelijk ar beidsbureau en zich binnen 24 uur meldt bij de bedrijfsvereniging waarbij zijn werkgever is aangeslo ten, komt men voor uitkering in aanmerking. Wij menen dat hij niet aan deze voorwaarden kan voldoen en zich moet melden voor uitkering krachtens de Algemene bijstands wet. Vraag: We hebben dubbele ramen die ik aan de buitenkant heb aange bracht met schroeven, tussen hout werk heb ik asbest board gedaan voor afdichting. De tussenruimte tussen de ramen is 5 cm. Nu komt er aan de binnenkant van het buiten raam veel condensaanslag. De ruiten waren goed droog toen ik ze aan bracht. Komt dit door de openingen van het binnenraam of van het bui tenraam? Het is soms zo erg dat er water langsloopt en er bij vorst *s morgens ijs op zit. Antwoord: Het condenseren kan voorkomen of althans sterk verm'n- derd worden door ventilatie met de buitenlucht. Deze ventilatie moet echter langzaam geschieden, zodat de temperatuur van de buitenlucht in de luchtspouw op ongeveer gelij ke temperatuur komt als de oinnen- lucht. Maak dus enkele kleine gaat jes in het buitenraam, en probeer dan maar uit. Vraag: Een vrachtauto is met te grote snelheid door een nauw straat je gereden en heeft met het linker achterwiel een geparkeerde auto geraakt, waardoor ten slotte drie auto's beschadigd werden. Eigenaar van de derde auto hoorde van de verzekeringsagent, dat hij d* schade kan verhalen op de eigenaar van de tweede auto en deze weer op de eigenaar van de derde auto. als de dader niet gevonden wordt. Is dit zo? Antwoord: Voor schadevergoeding in gevallen waarbij de schuldige niet bekend is, kan men zich wen den tot het Waarborgfonds motor- verkeer, President Kennedylaan 15-17, Den Haag. De gedupeerde moet aantonen, dat hij zelf alles heeft gedaan om de zaak op te los sen. De schade moet het bedrag van 100 te boven gaan. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een christen kiest voor een welzijnsstaat, niet voor een welvaartsstaat, aldus zaterdagochtend de medicus D. P. Kok, voorzitter van de prot. chr. fractie in de Delftse ge meenteraad en voorzitter van de kring Zuid-Holland van de Vereni ging van CH-leden van Gemeentebe sturen in Nederland tijdens de jaar vergadering, die in het Rijnhotcl in Rotterdam werd gehouden. De heer Kok zag de begrippen wel vaart en welzijn nauw met elkander verbonden en hij constateerde, dat er ook op het gebied van de welvaart in Nederland nog wel wat nod":* is: wij worden, op Italië na, door geheel Europa daarin ruim overtroefd! De heer Kok beschreef een aantal negatieve neveneffecten van de wel vaart: permanente werkloosheid door automatisering, doorgaande inflatie die de gepensioneerden als een ramp bedreigt, verstedelijking, isolement van de mens met als gevolg toene ming van de huwelijksproblematiek, wijzigende moraal, anti-maatschap pelijk gedrag, neiging tot verslaving en gewenning, stijging van criminali teit en vooral jeugdcriminaliteit, in dustrialisatie met vervuiling, geluids hinder en verlies van waardevolle gronden, jeugdproblematiek, infanti- lisering van jongeren, vlucht uit ver antwoordelijkheid en strijd tegen verveling in de steeds toenemende hoeveelheid vriie tijd. Als noodzakelijke maatregelen van overheidszijde noemde de heer Kok een verplichte langdurige scholing in aan de eisen van de samenleving te voldoen, een gegarandeerd waarde vast inkomen, effectieve bestrijding van de inflatie, bevordering van crèches, speelruimte, parkeerruimte, woningtoestanden in de stad, uitge breid vormingswerk voor de jeugd zonder deze te veel te begeleiden en in feite een volledig andere structuur van de samenleving. De heer Kok hield rekening met de mogelijkheid van een nieuwe klasse- strijd: die tussen degenen die werken en degenen die weten dat zij nooit aan het werk zullen komen. Hij vroeg doeltreffende bestrijding van lawaai, stank en vuil, aandacht voor verbetering van de wijkgezond- heidszorg, zowel lichamelijk als gees telijk. Belangrijk achtte hij sexuele voor lichting op school, die op de lagere school moet beginnen, tot het acht tiende jaar moet duren en het meest noodzakelijk is voor de mensen boven de 45 jaar. De heer Kok sloot zich ten slotte aan bij de suggestie, die eerder al veel opgang maakte: bundeling van alle krachten via een ministerie van welzijnszorg. De heer Kok zag dit als een goed programmapunt voor een progressieve christelijke partij. EINDHOVEN De NV Eindho- vensche Drukkerij heeft ter gelegen heid van haar 50-jarig bestaan een symposium georganiseerd met als thema „Profiel van een onderneming op weg naar het jaar 2000". Dit symposium wordt gehouden op 26 februari en is, uitsluitend op uit nodiging, bestemd voor directieleden en topmanagers van het Nederlandse bedrijfsleven. Vier deskundigen zul len hun toekomstvisie ontwikkelen, t.w. prof. dr. A. van Biemen, hoogle raar aan de VU en de gemeente-uni versiteit van Amsterdam, dr. ir. K. Teer, directeur van het natuurkundig laboratorium van de NV Philips, de heer K. Yran, directeur vormgeving van de NV Philips en drs. C. de Ko ning, organisatie-adviseur en lid van de maatschap Horringa De Koning te Bilthoven. AMSTERDAM De Antilliaanse studentenraad wil op korte termijn afschaffing van het koninkrijkssta tuut. Dat betekent ook dat het gou verneurschap zou moeten vervallen. „Alleen op deze manier kan een einde worden gemaakt aan de onge lijke verhoudingen tussen Nederland en de rijksdelen over zee", zo hebben de studenten zaterdagmiddag tijdens een vergadering gezegd. Bij diezelfde gelegenheid heeft de studentenraad met klem geprotes teerd tegen een uitspraak van de de mocratische partij dat de intrekking van Jonckheer's benoeming een kolo niale beslissing zou zijn geweest. „Juist de democratische partij heeft al 15 jaar genoegen genomen met het statuut. Ondanks het feit dat er her haalde malen gewezen is op het kolo niale karakter hiervan", aldus de raad. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De tweede Vrye Universiteitsdag, een vervolg op de vorig jaar in Assen gehouden VU-dag en gewijd aan het studen tenprotest, is bijzonder rustig verlopen. Bij de leden van de vereni ging voor wetenschappelijk onderwijs op gereformeerde grondslag, waarvan de VU uitgaat, en bij de studenten-activisten bestond grote bereidheid tot luisteren naar eikaars standpunten over democrati sering van het onderwijs. Naar de mening van rector-magni- ficus prof. mr. W. F. de Gaay Fort man was het verloop van de verga dering zelfs té rustig. Hij betreurde het dat er sprake was van te weinig dialoog. Hij had de studenten graag meer aan het woord gezien, meer actie en vuur van hen verwacht. Rob Smeenk. woordvoerder van de studenten-activisten, gaf als commen taar: „De VU-dag heeft aan ons doel beantwoord. We hebben meer begrip gekregen voor onze standpunten. Vandaag is de eerste paal geslagen voor de brug over de kloof, die tus sen leden van de vereniging en de studenten bestaat." Student Marius Ernsting, die op de Asser VU-dag nogal fel van leer was getrokken, zei: „Wanneer we weer met schokeffecten waren gekomen, zouden de leden van de vereniging zijn dichtgeslagen en nu is er inder daad sprake van wederzijds begrip". KRITIEK Aan het begin van de vergadering sprak Rob Smeenk over de toene mende invloed van politieke en eco nomische machtsgroeperingen op de universiteit. Deze invloed is welis waar niet te vermijden, zei hij, maar mag daarom nog niet kritiekloos wor den aanvaard. Volgens hem staat de VU aan de kant van de gevestigde orde. Naar zijn mening heeft het ver plichte ondertekenen van de grond slag door directeuren en curatoren geen waarde. Het gaat er om de doel stelling te formuleren, die aan het streven naar een rechtvaardiger maatschappij gestalte geven. Iedereen die wil meewerken aan de uitvoering van deze doelstellingen moet welkom zijn op de universiteit. Prof. dr. T. P. van der Kooy zei dat een nauw verband bestaat tussen wetenschap en geloof, hetgeen in de grondslag tot uiting is gebracht. De grondslag richt zich tegen het on recht in de maatschappij, zei hij. De meest urgente roeping van de VU is: grote aandacht voor de mondiale pro blemen van sociale, politieke, econo mische en morele aard. Ook zei hij, dat het gesprek over democratisering van het VU-onder- wijs in volle gang is. Alvorens her vormende maatregelen te nemen, wil men de nieuwe wet van Veringa af wachten. Curator Booij deelde mee, dat een herformulering van de grond slag, waarmee wordt tegemoetgeko men aan de wensen van de studen ten, op de VU-dag in juni, aan de orde zal komen. Na de inleidingen trokken de on- geveer duizend deelnemers zich in meer dan dertig discussiegroepen te rug, waarna in grote lijnen rapport werd uitgebracht van het besprokene. I Hieruit bleek, dat men de grondslag gehandhaafd wil zien, hoewel over het functioneren daarvan vragen zijn gerezen. De universiteit dient werk zaam te zijn vanuit het Evangelie om zo God en de mensen te dienen, is de mening. Op voorstel van Rob Smeenk werd besloten het werk van de discussie groepen voort te zetten, zij het op kleinere schaal in de provincies. „Deze vergadering is niet meer dan het begin. De problematiek rond de democratisering van VU en maat schappij is te belangrijk en te om vangrijk om in één landelijke ver gadering te behandelen". Het besprokene in de discussiegroe pen zal onder de leden worden ver spreid en het slotdevies luidde: „Doorgaan". Rooms-katholieken en gereformeerden vasten samen ROTTERDAM Om het kerkelijk oecumenisch karakter, dat nieuwe stadswijken zo typeert, meer tot uit drukking te brengen doen de gerefor meerden in de Rotterdamse nieuwe „voorstad" Ommoord mee met de rooms-katholieke vastenactie. Zondag kregen zij allen een minis- cuul zakje rijst met de mededeling, dat twee van de drie mensen daar van moet leven. Een idee, dat de rea liteit van de honger dichter bij de mensen brengt, en dat de Synood- kreet jongeren op de gereformeerde synode al eerder hadden gelanceerd. Aan de bezitters van deze zakjes wordt nu gevraagd in de lijdenswe ken minder te roken, snoepen en te autorijden (ga eens wandelen). Ook wordt geadviseerd het eens een weekend zonder een bloemetje te doen, maar dat is sneu voor de bloe- menman (red-). Het uitgespaarde geld kan aan de kerk worden afgedragen en wordt overgemaakt aan het kapitaal ont wikkelingsfonds van de Verenigde Naties. NED. HERV. KERK Beroepen te IJsselstein (toez.): H. J. Oudhof te Rossem; te Goedereedc: kand. J. de Vreugd te Katwijk a. Zee, te Zegveld: kand. C. J. v. d. Plas te Katwijk a. Zee. De discussies gekenmerkt door begrip over en weer - rxtstig TERUG NAAR KUDDE (Van onze kerkredactie) UTRECHT Verontrusten binnen de rk kerk, verenigd in het Michaël Legioen, hebben zich zaterdag bera den over de gevolgen van het pasto raal concilie in Noordwijkerhout, waar, aldus de secretaris, de heer Louis Knuvelder, slechts sprake was „van een meerderheid van een min derheid". De heer Knuvelder sugge reerde de ongeveer 200 aanwezigen het Michaël Legioen telt bijna 3.000 leden om zondag, gisteren, niet naar de kerk te gaan vanwege de in houd van een Vastenbrief die van de kansels zou worden voorgelezen; „wat humanistisch-modernistisch ge praat in de ruimte", zoals hij zei, een schrijven „in de geest van de Dam- slapers en revolutionairen". Verheugend vond hij dat er meer eenheid komt in het verzet tegen de huidige bisschoppen in de Neder landse kerkprovincie. Op 18 juli is het een eeuw geleden, dat het dogma der pauselijke onfeilbaarheid werd afgekondigd. Dan zou in ons land één grote beweging zichtbaar moeten worden voor paus en kerk, waartoe nu reeds een .gebedsactie op gang komt. Overigens, aldus de heer Knuvel der, zouden nieuwe bisschoppen uit Rome met gejuich worden verwel komd. Reeds nu zendt Rome felicita ties over de stiptheid en precisie, waarmee de paus door het Michaël Legioen wordt geïnformeerd over het Aangenomen naar Middelburg als pred. v. bijz. werkzaamh. leraar christ. scholengemeensch. v. Walcheren: dr. J. Bakker, kand. te Middelburg. Bedankt voor Arnhem: C. A. Kore- vaar te Rotterdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Voorschoten (tweede maal - vac. D. J. Modderaar): P. Ree dijk te Hoogezand-Sappemeer. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Opheusden: J. Karens te Nieuwerkerk. Rob Smeenk (Van onze parlementsredactie) UTRECHT Het hoofdbe stuur van de CHU heeft zater dag besloten, dat de algemene vergadering van de unie, zater dag 7 maart in de Rotterdamse Rivierahal, gewoon doorgaat. Het actiecomité „31 januari 1970" heeft daar twee weken geleden ernstig bezwaar tegen gemaakt, om dat de convocatie niet in over eenstemming zou zijn met de statu ten. De voorzitter van dat comité P. Brljnen van Houten, zou met Twee de-Kamerlid mr. W. Scholten hiero ver gaan praten. Het besluit van het Hoofdbestuur heeft het comité bevreemd, omdat zelfs de Unievoorzitter, prof. dr. J. W. van Hulst, op die bijeenkomst toegaf, cat de voorbereidingstijd voor de kiesverenigingen eigenlijk te kort was. Voor zover bekend heeft de heer Brijnen van Houten nog geen contact met mr. Scholten. de voorzitter van de statutencommissie, gehad. COMPROMIS Enkele Unieleden hadden een com promis voorgesteld. De vergadering van 7 maart zou gewoon doorgaan, j maar er zouden geen beslssingen worden ienomen over het beginsel program. Op dit program zijn veel amende menten ingediend. Het is organisato risch onmogelijk al deze wijzi gingsvoorstellen binnen zes uur (de duur van de vergadering) te behan delen. Aan elk voorstel van de kiesverenigingen zou dan maar hon derd seconden kunnen worden besteed. Op deze vergadering zal ook een beslissing moeten worden genomen over het politiek werkprogramma van de CHU. Het Hoofdbestuur besloot een com missie in te stellen, die zich gaat bezighouden met een onderzoek on der de jonge kiezer naar „het beeld, dat deze van dc Unie" heeft. Deze commissie moet ook een rapport opstellen over jeugd- en jongerenza- ken. OPGEVOLGD Tenslotte ging het Hoofdbestuur akkoord met het rapport van de com- missie-Haars. Bepaalde adviezen van deze commissie over het financiële en organisatorische beleid zijn al door het bestuur opgevolgd. De begroting 1970, die een tekort heeft van 50.000 gulden, zal op de Algemene Vergadering van 23 mei wr den behandeld. Het Hoofdbestuur gi.ig zaterdag al akkoord met deze begroting. (Van onze berkredactie) KAMPEN De uitspraak van de vrijgemaakte synode, dat de kinderdoop niet bediend mag worden aan geadopteerde kin deren, is ook in eigen kring niet onverdeeld gunstig ontvangen. In het weekblad De Reformatie heeft prof. J. Kamphuis de strijd tegen het synodebesluit aange bonden. (Hij schrijft, dat het hem meer ver driet dan hij zeggen kan, dat hij ge noodzaakt is publiek stelling te ne men tegenover het oordeel van déze synode, „die genade ontving veelszins gezegend werk te volbrengen". (Prof. Kamphuis doelt op de wijze, waarop deze synode de vrijgemaakte kerkstrijd beslecht heeft.) Maar ook als men na jaren van harde strijd intens de rust begeert, zal er bereidheid moeten zijn naar vermo gen de broederschap te dienen in het aanwijzen van een struikeling, schrijft hij. In veel gevallen zal de synodeuit spraak voor ouders een bittere teleur stelling betekenen. Prof. Kamphuis adviseert degenen die zich bezwaard gevoelen, om niet „op korte termijn j kinderen bij het opgroeien door het een oplossing te [oreeren „en" daden geioo( in hel vcrbond kunnen komen te stellen, die ons van elkaar ver- vreemden" 1 n 20 de€' aan de weldaden van het Dat zou gebeuren, als plaatselijke verbond mogen ontvangen en dan na kerkeraden tegen de synodeuitspraak belijdenis des geloofs het teken en ln toch zouden besluiten tot de bedle- zegel van het „erbond mogen ontvan- het oog daarop kondigt hij een arti kelenserie met materiaal aan. De vrijgemaakte synode overwoog in haar uispraak onder meer dat de overheid „wél te adopteren kinderen tot kinderen van de adoptief-ouders kan verklaren, maar niet tot hun na geslacht kan maken, zodat deze kin deren het nageslacht zijn en blijven van de ouders, die hen voortbrachten, aan wie zo deze niet tot het Ver bond behoorden geen beloften ge geven waren voor hen en hun nage slacht." De synode heeft, zo licht prof. Kamphuis toe, dus geoordeeld, dat geen enkele wettige adoptie, die ongetwijfeld wél gevolgen heeft voor de burgerlijke stand, ooit gevolgen mag of kan hebben voor de „kerke lijke stand". Ook als deze kinderen burgerlijk geheel zijn opgenomon in het adoptief-gezin, zijn zij niet inge lijfd in de kerk en vreemd aan het verbond enaan de beloften van het verbond, die in de doop betekend en verzegeld worden, volgens de synode. Na belijdenis Om de synode recht te doen, tekent prof. Kamphuis hierbij aan: „Het gaat nu niet over de zaak die voor niemand in discussie is dat deze ning van de doop aan deze kinderen. Herziening Daarentegen wil prof. Kamphuis werken naar een behoorlijke herzie ning van de synodeuitspraken door een volgende generale synode. Met gen. Het gaat ook niet over de zaak dat het opgenomen zijn in een chris telijk gezin naar Gods voorzienigheid en genade de weg mag zijn, waar langs een geadopteerd kind tot de Here en zijn gemeente komt." NC agn. •ach eid t L V ng in Nederland voortwoekerende nu it dernisme. iedu Dr. H. J. van Dijk S.C.J., docent ikostb de exegese van het Oude Testamei chijl te Nijmegen noemde de celibaat» lat c kwestie een priesterlijke identiteit! iavi< kwestie en in diepste wezen een gerijkt loofscrisis. De kerk dreigt een skelehij c te worden zonder vlees en zondi ran 1 schoonheid en als de „moordenaai 7 ja van het geloof" hun zin krijgei )Uci-i wordt de paus een soort secretari» ienii generaal van de Verenigde Katholif. ye: ke Kerken, waarin Nederland ee jareoi autonome kerkprovincie vormt. j^uur Evangelieverkondiging wordt than louter gezien als een psychotherapeu s(elli tische aangelegenheid, waarbij 0 1 e)i priester een voorganger in inspirat is. De kerk is echter in 't geheel na alleen maar een religieuze instellii tot bevordering van de geestelij volksgezon dhe id. Als er, aldus dr. Van Dijk, 2.000 Nederlandse priesters met t telijke moeilijkheden kampen,wg J| om hebben de bisschoppen hen niet met bijzondere zorg omringd? waarom hebben dezepriester niet teruggetrokken? Meer dan bestaat nu de noodzaak te getuigajhalin voor het celibaat. Verlies littei demc Dr. P. Wareman, docent aan Amsterdamse Universiteit, hekeldl „het voortschrijdende verlies aaj*en 1 normbesef". Er dringen allemaal i$Iema men de kerk binnen, die met Go geen rekening houden, zoals het prifi cipeloos relativisme en het autonom subjectivisme. De zogeheten herinterpretatie een geraffineerd synoniem voor ket terij en het is onbegrijpelijk, d priesters hieraan meedoen. Op binnenwerelds standpunt verliest mens God en daarmede zichzelf. ;fu iet c Wt i ou De bewogen vergadering, waaro enkele sprekers hun afschuw voor huidige priesterlijke „hersenspoeling loni< uitspraken en waaruit een telegrai acte van aanhankelijkheid aan de pai werd gezonden, eirïöigde met het zii Bl gen van het Credo, gevolgd door he "ide Lied van de Roomsen van apsw Schaepman. gen norv :hte: !TSW une: lonie oeg an v LEI ver 1 Ac LEn rog DEN DOLDER De sectie genees rige heren-directeur van psychiat.risehwrfie inrichtingen deel uitmakend v de geneeskundige vereniging tot t vordering van het ziekenhuisweze 'per wil een spoedige herziening en mo dernisering van de psychiatrisch verplegersopleiding. De sectie laat weten in een brief aan de staatsse u cretaris van sociale zaken en volks 1.1 gezondheid dr. Kruisinga. u al r< Naar aanleiding van de actie, di jJW: leerling-verpleegsters van de psy mdr' chiatrische kliniek Willem Arnts .1 hoeve in Den Dolder tegen hun op 1 leiding zyn begonnen heeft dr. Krui; singa de sectie om advies gevraagd,^ De leerling-verpleegsters hebbel in een commentaar op het antwoofl van de geneesheren-directeur ge zegd dat de brief in het algemeei weinig perspectief biedt. Zij vindei verder dat de leeftijdsgrens voor ver plegers moet worden verlegd. Hf deelnemen van 16-jarigen aan de chiatrische opleiding achten zij al leen toelaatbaar wanneer de leerlin gen geen praktijkwerk behoeven ti verrichten. liet weer in Europa Amsterdam sneeuwbui -2 0. Brussel sneeuw 4 t Frankfort licht bewolkt -10 0 Genève onbewolkt -10 OJ Innsbruck zwaar bewolkt -9 0. Kopenhagen zwaar bewolkt -10 Locamo licht bewolkt -1 0 Londen onbewolkt -2 0 Luxemburg half bewolkt -10 0 OJ Madrid licht bewolkt -0 Majorca half bewolkt -13 2 Mlinchen licht bewolkt 6 0 Nice zwaar bewolkt 3 0 Parijs geheel bewolkt -6 0 Rome regen 3 8 Wenen -7 0.1 Zürlch zwaar bewolkt 11 01 daa ingt

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2