Nieuw! De eerste échte anti-roos shampoo 8 i BEURSÜVERZK :i IT Man onder invloed toch achter het stuur Jan Groenendijk: „Ik heb geen spijt van overstap ARBEIDERS EISEN WINSTUITKERING Politie misleid: voorwaardelijke straf Invaller velt Leicester City GVAV-SPARTA IN ROTTERDAM I "/O (iaUW£ LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 FEBRUARI 1970 die werkt en blijft werken! Een roos-nodige shampoo. Een nieuwe shampoo. Een radikale roosbestrijder. Aktief door een pas- ontdekt Amerikaans anti-roosmiddel: Zinc Omadine (fi), dat werkt en ook blijft werken. Vanaf vandaag in Nederland alléén in Finally Free te krijgen. Maar bovendien: Finally Free is een uitstekende schoonheids-shampoo. Die èlk type haar zacht en glanzend maakt, en bij zonder handelbaar bij 't opmaken. Een flacon van 43 cc. kost f. 1,65. Dat is dus wat meer dan u voor gewone shampoo betaalt. Is roos-loos haar u dat niet waard? De aktieve anti-roos shampoo die schoonheid wast in elk type haar. DEN HAAG Het feit, dat een 36-jarige ambtenaar uit Voorschoten niet alleen de goede raad van twee Wassenaarse politiemannen in wind had geslagen, maar ook, dat hij daarna wel zeer gevaarlijke ma noeuvres met de door hem bestuurde auto uithaalde, leverde hem voor de Haagse politierechter een nog cle mente. maar niettemin forse straf op. „U doet verstandiger niet achter het stuur van uw auto te gaan zit ten te rijden", zo luidde het advies van beide politiemannen, die de ambtenaar in Wassenaar in een café hadden aangetroffen. „Hartelijk dank voor uw waar schuwing", zei de man, „ik zal wel aar huis lopen of een taxi nemen". Daarop vertrouwend, hadden de po litiemannen hun surveillancerit ver volgd. Maar een half uurtje later zagen zij desondanks de ambtenaar over de Rijksstraatweg rijden. Zij zetten een achtervolging in en moesten constateren, dat de ambte naar allerlei gevaarlijke stukjes uit haalde. niet alleen door met te grote snelheid kruisingen te passeren, maar ook door zonder licht te rijden en geen richting aan te geven. „Daar moesten de grootste onge lukken van kunnen komen", consta teerde vanmorgen de politierechter, mej. mr. J. E. Oosterhout. De politie was door de eigenaar van een café ontboden, omdat de ambtenaar zich niet zo prettig ge droeg. Aan het verzoek de zaak te verlaten, .had hij niet willen vol doen. ..De man deed erg onheus tegen mij en de stemming was gespan nen", gaf de ambtenaar als reden voor diens weigering. Toen de agenten kwamen verlie ten verdachte en zyn vriend de zaak. Maar de agenten vonden de toestand van de ambtenaar toch wel zodanig, dat hem een rijverbod werd opgelegd. „U had misschien de sleuteltjes kunnen afnemen", op perde de rechter. Maar de agenten moesten opmerken, dat dit niet is toegestaan, omdat verdachte op het verzoek daartoe had geweigerd, die af te geven. Verdachte verklaarde tijdens een receptie in Den Haag een borrel te hebben gedronken en daar zouden in Wassenaar nog vier of vijf op gevolgd zijn. „Bij zulk een hoeveel heid drank is duidelijk, dat u geen auton aar behoren kon besturen", meende de rechter wel te mogen constateren. „Hij was op de grens van open bare dronkenschap", aldus het oor deel van een politieman. De officier vond de feiten dan ook wel vaststaan en eiste vanwege overtreding van het rijverbod, een week hechtenis en terzake het be sturen van de auto. onder invloed van drank verkerend, 10 dagen ge vangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. ..Afgezien van de straf, het zal mij nooit meer overkomen' be loofde verdachte. De rechter vonniste tot f 100 boete en voorwaardelijk een week hechtenis voor het eerste feit en een week gevangenisstraf met een jaar ontzegging voor het tweede. KOUDEKERK Het blazere ensemble Concertino geeft maandag 23 februari in de hervormde kerk een concert. Medewerking verleent het chr. mannenkoor Die Rhijnse Sanghers uit Bodegraven. AMSTERDAM In WaU Street is gisteren in één klap de moeizaam ver worven winst van drie dagen teniet gedaan. Het Dow-Jones gemiddelde voor industrie-aandelen zakte ruim 9 punten tot 746,63. De flauwe stemming werd in de hand gewerkt door de op nieuw gestegen spanning in het Mid den-Oosten. Ook de Amsterdamse beurs had vandaag te lijden onder her nieuwd pessimisme, waardoor de in ternationale fondsen in het algemeen lager waren. Kon Olie waarvan op 26 februari de resultaten en het divi dend over 1969 bekend worden ge maakt ging bijna één gulden terug op 132.10. Unilever moest een volle gulden af staan op 110.20. Hoogovens en AKZO krabbelden ieder een halve gulden achteruit op resp. 99.90 en 91.70. Alleen Philips bood prima weerstand op een onveranderde opening van 61.60, waar na de prijs opliep tot 61.90. Voor KLM is nog geen einde aan de glijvlucht ge komen. ditnjaal ging de koers ruim vier gulden naar beneden op 115. De staatsfondsen bleven na de vaste stemming eerder deze week vrij goed op peil. De 8-pct langlopende lening 1970 3teeg zelfs 0,20 tot 98.90. De scheepvaartfondsen waren merendeels iets lager met voor Kon. Boot een verlies van f 1.50 op 89. Heineken was gedrukt met een achteruitgang van f 2.20 op 170.10. Deli moest 0,80 afstaan op 46.60. Amsterdam Rubber was prijs houdend op 44. maar HVA ging ander halve punt terug tot 52.5. Voor ABN werd de prijs f 1.30 terug gedrukt op 247. Op de lokale markt kwamen van daag overwegend verliezen voor. Daar om viel een 17 punt hogere bied koers voor Bergoss des te meer op. Verder was Marijnen opvallend vast op een 15 punten hogere prys. Batenburg kreeg opnieuw een vier punten hogere biedprijs. Holl. Melksuiker steeg 9 punten. Schokbeton 8. Naarden 5, Gelderland-Tielens f 1,50 en AMEV een gulden, maar dat was dan ook alles. De grote verliezer was Elsevier, die op 770 ruim f50 lager werd verhan deld, gisteren kwam men niet verder dan een laatkoers van 800. De andere uitgeverijen lagen er eveneens zwak bij. VNU werd f 4,50 goedkoper, Klu- wer f 1.80 en Wegener twee gulden f20 punten). Simon de Wit daalde 10 punten, v/d Grinten f4.50, Bührmann f2,Billiton-2 f3,Stad Rotterdam f2,(20punten), ACF f 1,80. Gist- Brocades één gulden (10 punten), Cindu-Key en Kramer f 2,50 en Norit f 2,30. Bij Tilburgse waterleiding kwam een 13 punten lagere notering uit de bus. Circa 5 punten, 1 gulden, lager waren; Alb. Heijn, Bredero ver. bedr.. Bijenkorf Beheer. BAM, Bensdorp, CSM, Dessaux. VRG, Fokker, Hage- meijer, Pakhoed. Wereldhaven en Ford. In de tweede periode gleden de koersen voor de hoofdfondsen verder terug, waardoor veelal op het laagste punt van de dag werd gesloten. AKZO nam afscheid op ca. 90.70, Unilever op 109.70, Kon. Olie op 131.80, Hoogovens op 99.60 en Philips op 61.90. Heineken herstelde tot 170.80. Voor de staats fondsen werd de stemming gaandeweg iets minder gunstig. Burgerlijke stand van Nieuwveen NIEUWVEEN Geboren: Magda- lena Johanna Cornelia, dochter van Brassen, W. en Leerdam, G.; Pieter René, zoon van Fokker, H. en Harke, B.; Yvonne Clazina Maria, dochter van Heemskerk, S. en Voorn, C. M.; Seroya Amelia Ruth, dochter van Saleh, M. en de Jong, K.; Jacob Wil lem Daniël, zoon van Bekking, H. W. R. en Muller, F. H.; Michel Pieter, zoon van Heemskerk, A. P. en van der Linden, J. M. Ondertrouwd: Touw, J. en van Acker C. M. Overleden: Sterk,. S. "M. Burgerlijke stand van TER AAR TER AAR Geboren: Frangoise dv A. J. Zethof en S. J. M. H. Fran sen; Pascalle P. A. M. dv II. A. Kou- wenhoven en G. P. Volwater; Jo hannes C. J. zv W. J. M. v. d. Weij- den en A. M. J. A. v. d. Burg. Gehuwd: J. D. S. Koedam en A. M. G. A. van Rijn. Overleden: P. v. d. Ster; H. Groe nendijk ev M. Heijns; C. W. Anker; J. J. Dobbe. door ROB HARTOG UTRECHT Jan Groenen dijk heeft geen spijt van zijn overstapje. Sterker, de 23-jarige, levensgevaarlijke aanvalsleider in deze competitie reeds veer tien voltreffers van het Utrechtse Elinkwjjk, heeft zijn overgang van het zaterdagvoet bal naar de eerste-divisie van de betaalde sector nog zelfs geen seconde betreurd. Men moet overigens beslist niet denken dat Jan, nu hij ook in het betaalde voetbal furore maakt, met zijn loeiharde schoten en zijn haar- zuivere kopstoten, met een scham per glimlachje neerkijkt op het za terdagvoetbal. „Oh nee. Ik heb het altijd enorm naar mijn zin gehad Er heerst in het zaterdagvoetbal een hele aparte en gezellige sfeer. Al leen ik wilde hogerop, een beetje meer bekendheid krijgen en dat ij in het zaterdagvoetbal n,u eenmaal haast voor niemand weggelegd. Maar echt, ik had die tijd bij Gein oord voor geen goud willen missen Ik heb daar heel veel plezier ge had. Moet je nagaan, als „jochie' van amper vijftien jaar speelde ik al in het eerste. Dat vond ik gewel dig. Verder hebben we in die jaren veel succes gehad. We zijn tenslotte in een paar jaar tijd doorgestoten naar de tweede-klasse. Jammer da Geinoord er dit jaar wel niet in zal slagen naar ce eerste-klas te promo veren. Ze voetballen echt wel leuk maar ze maken geen doelpunter meer." Interland Jan Groenenberg, in het dagelijkse leven als administrateur bij GalerieJ Modernes in Utrecht werkzaam, be waart zijn meest dierbare voetbal herinnering aan de enige interland die hy in het Nederlandse zaterdag elftal speelde. „Ja die wedstrijd, we speelden ir Kaatsheuvel tegen Frankrijk, vorml nog steeds het absolute hoogtepunt in mijn voetballoopbaan. Gek eigen lijk, want ik speelde een vreselijk slechte wedstrijd. Mijn enige posi tieve daad was, dat ik de cornei nam waaruit Gerrit Slagboom de enige treffer van die wedstrijd maakte. Verder was het hopeloos Misschien kwam het omdat er enke le mensen van Elinkwijk langs de lijn zaten om mij te beoordelen. Ne afloop boden zij mij dan ook maar een B-contract aan. Dat heb ik afge wezen, want daar had ik geen zin in." Vorig jaar liep Jan echter weei bij Elinkwijk in de kijker. „Vorig seizoen maakte ik 24 doelpunten. Samen met Hans Posthumus van WOG, die nu in Wageningen speelt, was ik topscorer van het zaterdag voetbal. Toen is elinkwijk weer bij me geweest. Gelukkig boden ze me toen wel een A-contract aan." V eel geleerd Jan heeft in de paar maanden dat hij in de eerste divisie speelt een heleboel geleerd. Vooral zijn tech niek, altijd zijn zwakst punt, is met sprongen vooruit gegaan. „Het gaat nu leuker. Ik heb hard moeten trai nen. Onze trainer, Mür, heeft weken aan mijn techniek geschaafd. Ik ber nog niet waar ik wezen moet, maar de laatste weken gaat het wat dat betreft lekker. Je merkt dat meteen in de combinaties, die lukken nu veel beter dan In het begin van het seizoen." Jan weet nog niet waar zijn voet balloopbaan zal eindigen. Feit is, in ieder geval, dat hij hard vecht om hogerop te komen. In de eerste instantie bij Elinkwijk, dat riante uitzichten heeft op promotie naar de eredivisie. Verder durft de zich vlot bewegende Groenendijk nog niet te kijken. „Ik zal vechten om hogerop te ko men. Ik kan toch zeker nog wel een jaar of vijf mee in het betaalde voetbal. Daarna? Waarschijnlijk ga ik dan weer een balletje pillen in een zaterdagclub „Hoewel ik, vooral in de privé-sfeer, vanwege mijn oorspron kelijke geloofsopvatting een moei lijke periode achter de rug heb, ben ik blij, dat ik uiteindelijk toch maar het shirt van Geinoord heb verwis seld voor dat van Elinkwijk. Weet je, ik ben nogal eerzuchtig. Ik vind het enorm fijn wanneer 's maandags in de landelijke pers mijn naam wordt genoemd. Dat was ook de re den dat ik zo graag in een betaalde vereniging wilde spelen. Je loopt daar gewoon meer in de kijker dan bij een club als Geinoord." 1 ■m LONDEN De uitslagen van de wedstrijden, die gisteravond in En geland werden gespeeld, zijn: Eerste divisie: Crystal PalaceBurnley 12, Derby CountyChelsea 22, West Ham UnitedCoventry City 12, Newcastle UnitedSouthampton 21. FA-cup, vijfde ronde (overgespeelde wedstrijd): Leicester CityLiverpool 4-2. Net als vorig jaar -moesten Leices ter City en Liverpool in de vijfde wnde van het Engelse bekertornooi, i* een gelijkspel in de eerste wed- /(Ajd, elkaar voor de tweede keer ontmoeten. Vorig jaar won Leicester en bereikte tenslotte de finale, waar- in het verloor van Manchester City. Ook gisterenavond leek Leicester op winst af te gaan, maar invaller Alun Evans, deed Leicester met twee doel punten de das om. Onrust bij Wilton-Feijenoord Marijnen' in Den Haag niet in andere handen DEN HAAG Op de Amsterdamse effectenbeurs deed gisteren het ge rucht de ronde dat het „technisch bu il reau Marijnen" in Den Haag zou I worden overgenomen. De directie 1 heeft echter een op handen zijnde I overname ontkend en beweert dat er I zelfs nog geen contacten zijn gelegd J of besprekingen gevoerd. Een groot aantal verontruste werkne mers demonstreerde voor duidelijkheid rond de winstuitkering. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM Ongeveer 1200 personeelsleden van de scheepswerf Wilton-Fijenoord hebben gistermiddag tijdens een korte maar massale demonstra tie duidelijk gemaakt dat zij niet gerust zijn over de tantième regeling van het bedrijf. Tegen vier uur verzamelde het werf personeel zich voor de kantine Kop Haven waar op dat moment een aantal directieleden van zowel het Schledamse bedrijf als van de Rijn-Schelde, waartoe Wilton be hoort, aanwezig was voor de over dracht van de voor eigen rekening gebouwde 200-tons kraan. De demonstrerende arbeiders hie ven kreten aan als „wij willen tan tième" en (gescandeerd) „tantième, tantième". De protestactie verliep vrij ordelijk. Een demonstrant verduidelijkte waarom tot deze actie was overge gaan. „Onder het personeel heerst al enige tijd onrust over de regeling van het tantième. Tot nu toe weten wij nog steeds niet of en hoeveel er uitgekeerd zal worden. „Het is beslist niet de bedoeling een staking te or ganiseren." Zivaar op de maag Door de demonstratie werd het zorgvuldig opgestelde over drachtsprogramma danig in de war gestuurd, iets wat de directie zwaar op de maag lag. De heer C. H. Meeu- wisse, reparatiedirecteur van de werf, sprak zelfs van een soort Viet- verW .evenl d. H den, s ava redie dir« aans 'onin aan drilt lonti mart aasst :d, et fc zer. A ƒ125 >dex liquiw ir tijen klaar. 1. Oil s W nambetoging waardoor het ge zelschap noodgedwongen binnen moest blijven. De heer B. Wilton, directielid van de scheepswerf, zei echter wel begrip te hebben voor de houding van zijn werknemers. „Door de talrijke publi caties rond het Verolme concern in het bijzonder en de situatie in de Nederlandse scheepsbouw in het al gemeen is er onrust ontstaan onder de werknemers van scheepsbouwbe drijven. Deze onrust uit men nu door te demonstreren. „Ik moet de heren nageven dat zij hiervoor een goed moment hebben gekozen". Op de vraag hoe het komt, zoals de demonstranten beweerden, dat er over dividend nog geen mededelingen zijn gedaan zei de heer Wilton dat dit een vrij normale zaak is. „Zoals bij elk bedrijf kunnen wij pas toezeggingen doen nadat de jaar cijfers bekend zijn. Voor het afgelo pen jaar zal dit eind maart zijn. Aan de hand van de dan bekende resulta ten zal aan de ondernemingsraad me dedelingen gedaan worden. Investering nodig Vorig jaar keerde Wilton-Fijenoord een dividend uit van 12 procent, iets wat de werknemers van het bedrijf reeds in november van het jaar daar voor ter ore was gekomen. „Dit kwam omdat onze werf toen juist lid was geworden van de Rijn-Schelde groep, zo legde de heer Wilton uit. Rijn-Schelde stelde vast dat aan de werknemers van Wilton Fijenoord eenzelfde dividend zou worden uitge keerd als het jaar daarvoor. Dit was duidelijk een hogere uitkering dan Wilton zelf, gezien de bedrijfsresulta ten van dat jaar zich had kunnen permitteren. „Nu wij samen met De Schelde en RDM een geheel vormen kunnen wij eerst een dividend vaststellen aan de hand van de gezamenlijke jaarstuk ken", aldus de heer Wilton. De me ning van het protesterende personeel dat er minder geïnvesteerd moet worden zodat een redelijk dividend verzekerd kan worden deelde de di recteur van Wilton Fijenoord niet. „Investeringen zoals thans b.v. bij deze 200-tons kraan en op de Maasvlakte zijn noodzakelijk om bij te blijven. Zonder dat zou het snel gedaan zijn met onze scheepswerf." De kraan die woensdag werd over gedragen draagt de naam Mammoet en komt in de plaats van de 16 jaar oude bok Titan die langzamerhand aan zijn pensioen toe is. De bouw was noodzakelijk in verband met de toenemende afmetingen van de sche pen, vooral Wat betreft de breedte en hoogte. De bouwkosten hebben 5 min. bedragen. Vorwarts-Feijenoord rechtstreeks op tv HILVERSUM Op woensdag 4 maart a.s. zal de NOS een recht streekse televisiereportage geven van de voetbalwedstrijd Vorwarts Berlin Feijenoord. die dag te spelen in het Walter Ulbricht stadion in Oost- Berlijn. Te zien van 4 - 5.45 uur op Ned. 1. met een herhaling van 6 - 7.30 uur voor degenen die op het vroege uur niet thuis zijn. Herman Kuiphof is ter plekke om commentaar te geven. DEN HAAG In verband met het risico dat het GVAV-terrcin zondag nog onbespeelbaar is, heeft de KNVB de wedstrijd GVAV-Sparta, die in het Groningse Oosterpark zou worden gespeeld, omgezet in de competitie wedstrijd 8parta—Gvav, die eveneena ■PI meet werd«A vwwerkk

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11