Leiderdorp gaat door met hoogbouwstroom 1 Comité ijvert voor een tennispark in Leiden Zuid-west Commentaar Een all-round auto, die Mercedes 280 Een klasse apart. Al eens gereden? WEEKAGENDA Meer winkeldiefstallen, minder inbraken Monument ;ri Contactadvertenties toch in het LUB PRABO Brand in school aan Rapenburg ZAALVOETBAL GROENOORDHAL Gemeenteraad vraagt advies Na de 460 nog eens 140 woning wetwoningen ROOYAKKERS Directeur van Groenoordhal WOENSDAG 11 FEBRUARI 1970 ter ;ijd Oud ie be he mé ljd h De heef esteli 1, Ai bran •e. 1 u) f aken- e-Ca- p dei Met centrum van Leidenmet van links naar rechts de Pie terskerk, het stadhuis, het ge bouw van V. en D. en (nog net zichtbaar aan de rand van de foto) de muur van de Burcht. Rechts onder (in de hoek) het Burcht-complex met de grote zaal en het Be- renlogement. De foto is ge nomen vanaf de Hooglandse kerk. Foto NLC/Dirk Ketting LEIDEN De Stchting, die het Leids Universiteits Blad uitgeeft zal geen bezwaar maken legen de opname van contactadvertenties in het LUB. Dat is de conclusie van een gesprek van de LUB-stichting met de leden van de oude redactie. De redactie was afgetreden toen de Stichting de re dactie verbood te bemiddelen in de werving van contactadvertenties. Het advertentiebeleid ziet de Stich ting als haar eigen zaak. waarin de «dactie zich niet te mengen heeft. o<fe al is de opname van deze adver tenties een punt uit het beleid van de redactie. Over deze uitbreiding van het ad vertentiebeleid zai het Stichtingsbe stuur vrijdag nog formeel vergade ren, ofschoon de 'conclusie nu wel schijnt vast te staan. Het is nog niet helemaal duidelijk wat er met de oude redactie gaat gebeuren. Het meest waarschijnlijke is, dat ze op genomen zal worden in de ondertus sen geformeerde nieuwe redactie: Wanneer het ontslag van oud-hoofd redacteur H. Vink wordt terugge draaid en de nieuwe hoofdredacteur P. Ordeman zijn ontslag aanbiedt zijn ook alle formele moeilijkheden weer van de baan. BEJ4 4RDE VROUW 4 4NGEREDEN LEIDEN Gisteren reed een 75- jarige inwoner van Leiden met zijn auto over de Lammenschansweg in de richting van de Koningirmelaan. Hij merkte een overstekende 71- jarige vrouw te laat op en reed haar aan. De vrouw is met een schouder fractuur naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. deze maand begint de nieuwe cursus praktijkdiploma boekhouden in het Rembrandt Lyceum Burggravenlaan 2 Leiden Inl. W. de Greef. Fred Hendrik laan 36. Leiderdorp. Telef. 32532 Leiden Tennissport-elitesport doet allang geen opgeld meer. Weliswaar benadert het lawntennis nog altijd niet de populariteit van een typische volkssport als voetbal, doch we kun nen wel zeggen dat mede dank zij Tom Okker deze zomersport in steeds bredere kring beoefend gaat worden. „Toch is het altijd nog zo dat je op de tennisbanen de vaste kern aan treft. Je hoeft echt geen bordje ver boden toegang aan de ingang te plaatsen. Als de mensen geen racket bü zich hebben komen ze niet", al dus de heer A. G. M. van Houdt, die samen met zjjn vrouw en de heren F. M. Gits, drs. C. W. Schoneveld, ir. H. H. van der Maas en Th. A. J. Pieterse een aktiegrocp heeft ge vormd om de tennissport te stimu leren in Zuid-West. Om dat te verwezenlijken hoopt de groep dat zo spoedig mogelijk de goedkeuring van G.S. volgt om het tennispark ..Fortuijnwijk" aan te leg gen. Maar in tegenstelling b.v. tot de banen op Roomburg zal hier niet in verenigingsverband worden gespeeld. Het recreatieve element staat voorop als het park langs het Korte ^iet- kanaal gerealiseerd kan worden. En om de gang naar dit park te vergemakkelijken zal naast kleed ruimten een kantine op het complex komen. „Een soort bar? Nee. dat klinkt nou weer zo uitgaansaehtig". In ieder geval komt het er op neer dat de bewoners van Zuid-West eer der tot een partijtje tennis komen. Het is niet de bedoeling wedstrijd tennissers te kweken, al zullen ver enigingen als Roomburg en het Voor- schotense Forescate. die nauwelijks leden meer kunnen aannemen en ook al interesse hebben getoond voor de nieuwe accommodatie, eventueel op duikend talent bewegen op de wed strijdsport over te schakelen. RECREATIE Primair staat echter de recreatie, die de mensen over de drempelvrees moet heenhelpen. Belangstelling blijkt er reeds volop te zijn. Als proef wil het comité, dat zich gisteravond als „Aktiegroep Tennis Zuid West" voor stelde een winterhaan opnemen in het park. „Een poreuze beton- of plastic baan liefst, omdat die weinig onderhoud vraagt en een goede drainage heelt, zodat ook in de natte tijd gespeeld kan worden, althans kort na de re genperiode. Het tennisseizoen kan daardoor verlengd worden. Bij goed weer vroeger in het voorjaar en eventueel langer in het najaar". Het comité wil tevens de tennis sport bevorderen in sehoolverhand op de stille tijden om tegemoet te komen aan het tekort aan gymnastiekplaat- sen. Voorts wil zij het geven van tennislessen aan schooljeugd huiten schoolverband aktiveren en om ook gezinnen in staat te stellen een be- Aanlal inwoners Leiden daalt LEIDEN In het vandaag verschenen Statistisch Kwartaalbericht Leiden over het eerste kwartaal van 1969 staan vele interessante cij fers, zij I4et dan een jaar oud. Een lijstje over de ontwikkeling van het bevolkingsaantal sinds 1945 leert, dat er tot 1967 groei in dit aantal zat. In 1968 kwam er een keer in deze langzame stijging. Toen daalde het aantal inwoners met 0.4 procent en in het eerste kwartaal van 1969 bedroeg deze daling 0.55 procent. Het aantal inwoners was toen 102.281. De daling heeft zich sindsdien voortgezet, zo blijkt uit voorlopige cij fers over de verdere periode. Het aantal misdrijven bedroeg in het eerste kwartaal van 1969 616 te gen 607 in het eerste kwartaal van 1968. Het aantal seksuele misdrijven •teeg van 23 tot 25. bromfietsdiefstal len van 90 tot 133. winkeldiefstallen *ar. 9 naar 27 en gevallen van joy riding van 22 tot 36. Het aantal in braken daarentegen daalde van 133 naar 83. De processen-verbaal ingevolge de wegenverkeerswet stegen ten opzich te van het eerste kwartaal van 1968 van 1347 tot 2037. Het aantal tot stand gekomen transacties bedroeg in de eerste drie maanden van vorig jaar 1840 tegen 1306 in dezelfde pe riode van 1968. zoek aan het tennispark te brengen. Inlichtingen over dit plan kan men verkrijgen bjj de heer A. G. M. van Houdt. Donizettilaan 23 in Leiden- Zuid-West, tel. 20695. Jongens onder elkaar LEIDEN Op vrijdag 13 en za terdag 14 febr. brengt K O in de Schouwburg „The boys in the band" van Mart Crowley. Toneelgroep Cen trum zal dit stuk dat de Nederlandse titel „Jongens onder elkaar" mee kreeg, in Leiden brengen. Het tegenworodig hevig in de be langstelling staande onderwerp „ho mosexual iteit" komt in dit stuk aan de orde, hoewel hier direct aan toe gevoegd moet worden dat de rollen die de acteurs spelen niet represen tatief zijn voor „de" homose*9aele mens. De mensen in dit stuk vormen een kleine minderheid binnen de grote groep homosexuelen. Ondanks de ernst van dit onder werp ontbreekt de humoristische zijde niet. Medespelenden zijn: Allaard van der Scheer, Wim van der Grijn, Jac ques Commandeur, Frans Coppers, Cas Enklaar. Arnie Breeveld. Hel- mert Woudenberg, Hans Dagelet en Ton Kuyl. De regie is in handen van Walter Kous. LEIDEN Gisteravond om 11 uur brak brand uit in de St. Jansschool aan het Rapenburg. Dit kwam door een ontploffing, die werd veroorzaakt door kortsluiting tussen het plafond van een lokaal op de eerste verdie ping. De branweer bluste de brand met twee stralen. Een groot gedeelte van het plafond was verbrand, ter wijl ook het houtwerk en de inven taris van het lokaal brand- en water schade leden. Minister Klompé opent het Leidse Archief LEIDF.N Woensdagmiddag 4 maart zal minister mej. dr. M. A. M. Klompé het gerestaureerde en uitgebreide gebouw van de gemeen telijke archiefdienst aan de Boisot- kade officieel openen. LEIDEN De uitslagen van de gisteravond in de Groenoordhal ge speelde zaalvoetbalwedstrijden, zijn IA: Sleutels—LDWS 26; Rooden- burg—ASC 93; Lugdunum—Rijnsb. Bovs 3—6; LFC—UVS 3—7; ZLC— SVOW 5—2: 1B: Lugdunum 2—Wer- nink 76; Koejaké 2—VN A 15: UVS 2Durisol 35; B en TRoo denburg 2 54; 2B: Koejaké 4UVS 3 2—1; SCL 2—ZLC 2 2—8. VN A 2Durisol 2 64; Junioren LFC Roodenburg 7—2; SVOW—ASC 8—1: VN ALugdunum 25: Roodenburg 2 Rijnsb. Boys 84. INGEZONDEN Tijdens de behandeling van de huisvestingsnota afgelopen maandag, door de Leidse gemeenteraad, kwam zoals gebruikelijk weer een hele serie moties van P.S.P.-zijde aan de orde. De meeste van deze moties werden zoals ook gebruikelijk in de gemeen teraad weggestemd of op een andere manier onder de tafel gewerkt. Twee ervan echter was een ander lot be schoren, althans zij moesten worden doorgestuurd naar de adviescommis sie inzake huisvestingsvraagstukken. De motie over huurdersverklaringen en die over een progressieve huur- quote, werden na enig heen en weer gepraat belangrijk genoeg geacht om voor advies van deze commissie in aanmerking te komen. Een hele eer voor deze commissie, zou een argeloos burger denken: advies gevraagd door de gemeenteraad. Maar wie schetst onze verbazing als wij bij nader in* derzoek ontdekken, wie in deze com missie zitting hebben. De voorzitter is wethouder Den Haan-Groen, die geassisteerd wordt door de twee be langrijkste ambtenaren op het gebied van het huisvestingsbeleid. Verder bestaat zij uit vijf gemeenteraadsle den die specialist zijn op dit onder werp. En om de inspraak van de bur gerij te verzekeren ook nog vier bur gers. van wie er echter een nog niet is benoemd. In de eerste plaats kan men zich afvragen wie advies aan- wie moet geven. De drie bunrgers aan de leden van de gemeenteraad in deze com missie of andersom? De mogelijkheid dat deze burgers er voor spek en bo nen bij zitten lijkt mij dan ook niet uitgesloten, tegenover deze over macht. Tijdens de behandeling van de moties in de gemeenteraad kwam al duidelijk naar voren dat men er niets voor voelde. Ik begrijp best wel dat het mogelijk moet zijn in kleine kring wat nader op de zaak in te gaan. Maar doe dat met de samensteller van de motie erbij, dan is het mis schien mogelijk wat nader tot elkaar te komen. Op deze manier geeft de gemeente raad advies aan zichzelf en dat kun nen we een belachelijke vertoning noemen. Als de gemeenteraad ad vies wil hebben, moet hij dat aan buitenstaanders vragen. Het komt mij dan ook voor dat de naam adviescom missie te ondoordacht aan dit orgaan is gegeven. De naam raadscommissie met toehoorders zou beter op zijn plaats zijn. Wanneer de gemeenteraad burgers bij zijn beleid wil betrekken, lijkt het ons beter hiervoor een orgaan in te stellen, dat bestaat uit alleen bur gers. Misschien dat B en W om deze problematiek te onderzoeken een ad viesraad in het leven kunnen roepen? Namens de akiegroep „Wie schetst onze verbazing'? J. K. Boer Stationsweg 11 Leiden. LEIDERDORP Zoals bekend, heeft Leiderdorp nu ook een alge mene woningbouwvereniging. Het bestuur bestaat uit de volgende personen: C Meerburg Hoofdstraat 177, J C v Eijden Vronkenlaan 51, J K Wolt Rijnenburg 25, G P Dui venvoorden Meeuwenlaan 2. me vrouw A v Heterende Kroes Sant horst 17, H v d Horst Hoofdstraat 61 M Moraal dr de Bruijnestraat 15. De vereniging is bereid nieuw bouwprojecten ter hand te nemen, terwijl tevens verzocht is het ge meentelijke woningbezit, omvattende 493 woningwet- en premiewoningen, aan de woningbouwvereniging over te dragen. B en w kwamen met het bestuur overeen, dat het eerste nieuwbouw project zal bestaan uil de reste rende 230 woningen van de hoog bouwstroom langs de Engelendaal. Ondanks het feit dat het woning contingent van deze gemeente voor 1970 slechts 22 woningen omvat, ver kregen b en w van GS de toezeg ging dat aansluitend aan de 460 wo ningwetwoningen nogeens 140 wo ningwetwoningen in aanbouw mo gen worden genomen. De hoogbouw stroom zal dan uiteindelijk 600 wo ningwetwoningen omvatten, waar van er circa 300 aan Leiderdorpse woningzoekenden ten goede zullen komen. De woningbouwvereniging zal de resterende 90 woningen in de pre miesector moeten bouwen. Wanneer de raad tot overdracht van het gemeentelijke woningbe- PR IS IN Leiderdorp een conflict J ontstaan tussen het gemeentebe stuur en het 4-mei-actiecomité. El ders in deze krant kan men daar over meer lezen. Het doel van het 4-mei-eomité was onder meer ervoor te zorgen dat op 4 mei a.s. in Leiderdorp een herdenkingsmonument kon worden overgedragen. De meningen over de plannen liepen in de gemeen teraad nogal uiteen. Naar hel oor deel van het comité hebben b en w daarop niet op de juiste wijze ge reageerd. Het comité, dat niet anders deed dan zijn taakomschrijving vol gen. heeft zich nu bereid verklaard nog wel de aanstaande 4-mei-her- denking te organiseren. Daarna gaat het uiteen. Zonder dus een monument tot stand te hebben gebracht. Het besluit van het comité om deze opdracht terug te geven is te res pecteren. Immers, als een ge meente 25 jaar na de bevrijding van ons land nog tot de oprich ting van een herdenkingsmonu ment wil komen, is de 4e mei van DIT jaar toch wel de uiterste da tum. „Daarna hoeft het niet meer", kun je ervan zeggen. De reste rende tijd is onvoldoende om dit plan nog te realiseren. Als het gemeentebestuur er dan ook in slaagt een nieuw comité te for meren, zai het ook de opdracht daaraan moeten herzien. En wel licht ook de plaats. Een monu ment achter de kerk in het dorps centrum moet nu eenmaal anders zyn dan een gedenkteken in het nieuwe Leiderdorp (de Houtkamp bijv.), waarvoor sommigen hebben gepleit. De vraag óf er nu nog een monument moet komen, is, dunkt ons. niet minder relevant. De rijkst geïllustreerde brochure verbleekt, vergeleken bij een proefrit met de Mercedes 280 S of SE. Die is groots. Hier ondergaat u één harmonische totaliteit van veiligheid, betrouwbaarheid en comfort zoals u misschien niet voor mogeli jk hield. In deze auto is op alle punten nèt dat stapje verder gegaan waardoor de volmaaktheid bereikt lijkt. Mooie woorden? Neen. Want zoals we al zeiden; de prakti jk is nog veel mooier. Een praktijk die niet hoeft te éindigen met een proefrit. AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, LeidseM raat weg 1, iel. 01710-5 1855 27 zit besluit, zal de woningbouwvereni ging weldra de beschikking hebben over ong. 1000 woningen. B en w hebben zich van meet af aan op het standpunt gesteld dat de gemeente behalve de naoorlogse wo ningwetwoningen ook de in haar be zit zijnde premiewoningen aan de woningbouwvereniging dient over te dragen. De gemeente bezit 3 com plexen premiewoningen, te weten: 16 aan de Hoofdstraat-Resedastraat, 54 aan de B G Cortslaan en 36 aan de Splinterlaan. Ook de commissie openbare wer ken geeft de voorkeur aan over dracht van de premiewoningen aan de woningbouwvereniging. Dit geeft de gemeente de zekerheid dat de woningen beschikbaar zullen blij ven voor diegenen die niet in staat zijn zelf in hun huisvesting te voor- Toewijzing In de commissie is ook de vraag aan de orde gekomen of het be stuur van de woningbouwver. vrij zal zyn in de toewijzing van de wo ningen. Het is duidelijk dat de door b en w opgebouwde volgorde van toewijzing daardoor ernstig zou kunnen worden doorkruist. B en w zijn van mening dat het bestuur voorlopig nog niet de eis kan stel len dat men voor het huren van een woning lid van de vereniging moet zijn. Zodra van een woningte kort geen sprake meer is kan die eis wèl worden gesteld. Enkele le den van de commissie adviseerden daarom dat de door de gemeente op gebouwde volgorde van toewijzing dient te worden geëerbiedigd, ter wijl tevens zou moeten worden be paald dat leeggekomen woningen in overleg met het college dienen te worden verhuurd. B en w hebben besloten de raad voor te stellen deze beperkingen niet in de overdrachtsvoorwaarden op te nemen. De gemeente moet het besturen van de corporatie niet nog minder interessant maken dan het ten ge volge van de vele voorschriften toch al is. Dit neemt niet weg dat b en w de door de commissie ge noemde punten onder de aandacht van het bestuur zullen brengen. De heer J. Burgers te Holland- sche Rading. die is benoemd tot directeur van de Leidse Groen oordhal. Morgen hoopt hij 53 jaar te worden. Wocnsdai; 11 februari Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soe. raadsvrouw. Beloftekerk Robijnstraat. 8 uur: afd. Mors Christenvrouwenbond, demonstra ties Ned, Zulvelbureau. Holiday Inn, 7.45 uur: Leidse school voor de Detailhandel, voorlichtingsavond over het detalihandelsonderwijs. Schouwburg, 8 uur: K. en O., toneel groep Centrum met „Gemengd dubbel" Breestr. 19. 7.45 u.: chr plattelandsvrou- wenbond. Tie Tusveld over „naar het land van de kersebloesem". Donderdag 12 februari Hét Boshuis. achter Hoflaan 76. 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, jaarvergadering. lü-jarig bestaan van koor. Den "Burcht, 8 uur: afdeling Lefden KVP. Kantine Clos en Leembruggen. 2 uur: afd. Leiden Ver. Huisvrouwen, jaarverga dering. Gerecht 11), 8 uur: K. en O.. Filmclub 16. Modern American Cinema. Gehoorzaal. B uur K en O.. Rott. Uhilh Orkest o.l.v. Jean Founiet. solist Malcolm Frager. piano. Schouwburg. 8 uur: K. en O. toneel groep Centrum met „Gemengd dubbel Vrijdag 13 lebruari Gehoorzaal. 2.30. 7 en 9.15/9.30 uur: mo deshow Libelle. Centrum Hooglandse kerk. Mori- aansteeg. 5.30 tot 7 uur: kerkvoogdij Herv. gemeente, ontvangst t.g.v. afscheid P. J. van Hoekeh van 's-Gravenpolder als kerkvoogd. Schouwburg. 8 uur: K. en O., toneel groep Centrum met „Jongens onder el kaar". Zaterdag 14 lebruari Vestestraat 40. Microtheater, 8 uur: Im perium speelt The public Eye van Peter Shaffer en De Schat van Olav de Landei. teleioon 01710-41035. Turk, 4 tot 5.30 uur:, receptie Fa. Mostert (50 Jaar). School De Valk, RIJnsburgersingel, 2.30 uur: Leidse cspeiantistenvereniging Pa- cen. lezing met dia's over Spanje en Marokko. Doelenkazerne, 3 lol 5 uur: receptie t.g.v. 25-jarlg beslaan afdeling Zuid-Hol land Noord Bond van Ned. Mil. Oor logsslachtoffers. Schouwburg. 8 uur: K. en O. Centrum met „Jongens onder elkaar". OEGSTGEKST - De Beukenhof. 3.30 lol 5.30 uur: receptie Brunhilde t.g.v. 60-jarig bestaan. Films in Leiden CAMERA: Adalen 31, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; vr en zat. nacht: 11.30 uur: Barbarella. 18 jaar LIDO: The guns ol the Magnificent Seven. 14 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXORDe ijskoude killer. 18 jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 2.30 4.45, i 9.15 REX De lange, gele schaduw. 14 jaai. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur, vr en zat nacht: 23.30 uur: Shalako, 18 jaar. STUDIO: Teorama, 18 jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: Fanny Hill. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9 15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Brcestraat 74. tel 20552. De zaïerdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg tc Leiderdorp wordt waargeno men door de Centraal Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend Uoktersdiensi Tot zaterdag 10 am de eigen doktei raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur Sociëteit „Twcntwel". Brcesi won van 20 laar e.o.j. Openingstijden dtnsdagavona van 8.30 uur tol 11 uur woensdagavono van 8.30 uur tot 11 uui vrijdagavond van 8.30 uui tot II uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur Mobiel ANWH-kantooi Iedere maandag en donderdag van tl tot 4 uur op de Lammermarkt itol 27 februari Behandeling na ongevallen De po'ikiiriiscne oehanoeiing na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur i's mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door net Diaconessenhuis vrijdag t2 uui tot zaterdag 12 uur door het Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door nel Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlcnst i maai t (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal EHEO 20645 Gemeenschap Zuid-West Huipvenerungk- en tnformatlediensi voor Leiden Zuid-West secretariaat Jao- ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor telef. 1046Ö, voor informatie telef. 33921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00—19.45 uur; dinsdag 1300—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 14.30—16 00 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, vrijdag 19.00—19 45 1 uur; zonda Christ en nationale feestdagen 1534 uur. Klnderkllnlek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dinsdag 13.00-14.00 uur; zaterdag 15.00-16.00 uur; zondag, alg. chrlst. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur Ellsabethztekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamatdellng dagelijks van 3 tot i en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tol 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8 AnnakltnJek Lelden dagelijks van naJX twee tot half drie en bovendien op dinsdag- v-ljdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags II toi 12 en 7 tot 3. Jelgersmakllniek-. maandag tot en met vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag 13 tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en 13 tot 15 uur. Diaconessenhuis. dagelijks eerste kl. tl tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. LIS tol 2 en 7 tot 8 u.i derde kl. 1.15 tot I en 7 tot 8 tl.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur AUPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10,30—1 00 uur van 14.00—15.00 uur van 18.00-19.00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur van 18.00— 19 30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur, van 19,00—19.30 uut alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.0O—15.00 uur, van 18.00—1830 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOOKDWKIK - sole Mllo Klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tut haU 6 en dea avonds van 7 tot 8 zaalpatlënten zon. dgs van I tot 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, tongklinlelc dagelijks van half 8 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ig dagelijks van half 3 tot half 5. Reva- hall 5 Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdaR en zondag van half drie tot half vijf Longkltntek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot I en zaterdag en zondag van half 3 tot half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, werkdagen van 10 tot S t zondag van 1 tol 6 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 6 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot uur. zoo- dag van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur kassen zaterdags en zondags gesloten, ten Tentoonstellingen De Lakenhal: werk van Jonannes Jel- gerhuts Rienkszoon tot 1 febr Legermuseum Peatnutslaaii 1: tol 61 lanuarl 1970 expositie .Historische diora ma's en militaire modelfiguren"; dagelijks 9—6 u zond 1—5 u. zaterd gesloten Galerie 't Dulvenhuljs. Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en tekeningen van Willy Rieseivan 20 jan. 10 febr., dlnsd t.e.m. zondag 2-8 u. Galerie v. d. Vllst. Botermarkt 3: wand kleden van Maud Mullcr-Massis. tot 27 februari. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: gra fiek van Kees Hauwert. 17 jan.—26 tt'or., dlnsd. t.e.m. zat. van 9-6 u. Rapenburg 73: Letds Akad. Kunstcen trum. schilderijen Louls-Paul Boon. tot 18 februari. Lakenhal: tentoonstelling „1619 Re monstrantse Broederschap 1969". 17 Jan.—l febr.. dag 10—16 u„ zond. 1316 u. O Lakenhal, van 10 febr. tot 1 maart: ,De militair met palet en camera". Schoolgebouw Ed van Belnumstr. 2 (fi naal openb. bibliotheek): expositie leden ciealleve groep Colourform. tot 28 febru- Soc. Buut. Nieuwe Beestenmarkt 15: werk van graficus Hans Dingjan, ott en mei 23 febr.. wonsdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. overdag na telefonische afspraak. Wassenaar: kunsizaal Heufl. Hoflaan 7: gouaches en tekeningen. Adrian Stahl- ecker en bronsplastleken van Peter Leye- naar (van 9 febr. tot 4 maart, maand, t m. zat. van 10-5 u., dinsd. avond 8-10 u.').-

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3